Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: Jaki tytuł powinna mieć III część naszego wątku?
Trzeci wątek nam już leci, coraz większe nasze dzieci 7 11,86%
Czy to chłopiec, czy dziewczynka, każda z nas chce córcię, synka 0 0%
Trymestr pierwszy, drugi, trzeci, już za chwilę będą dzieci 0 0%
Już nam pięknie rosną brzusie, to wrześniowo-październikowe są mamusie 8 13,56%
Były kropki, są dzidziusie, a mamusiom rosną brzusie 13 22,03%
Idzie wiosna, rosną brzusie, a w nich piękne są dzidziusie 4 6,78%
Idzie wiosna, rosną brzusie, a w nich ukochane dzidziusie 0 0%
Choć dzieciaczki takie małe, serca mają nasze całe 3 5,08%
Rosną, rosną dumne mamy, na dzieciaczki już czekamy 0 0%
Już nie fasolki, a dzieciaki, są dziewczynki i chłopaki 0 0%
Każda mama wiedzieć chce, co tam w brzuchu chowa się 5 8,47%
W brzuchu dziecię sobie fika, u mamy z września lub października 1 1,69%
Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. III 18 30,51%
Głosujący: 59. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-26, 11:28   #1111
emisko86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 62
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

A będziecie chodzić do szkoły rodzenia? kiedy trzeba się zapisać?tzn w którym tygodniu ciązy?
emisko86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 11:29   #1112
papalinka83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 061
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez maharet1092 Pokaż wiadomość
A ja lubię Katrin.Nieźle załatwiła sprawę w przedostatnim odcinku.
Ciebie też denerwuje, że musisz czekać na kolejny odcinek tydzień? Bo mnie strasznie
__________________
Ola 20.09.2013

Pawełek 20.03.2015
papalinka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 11:30   #1113
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez emisko86 Pokaż wiadomość
A będziecie chodzić do szkoły rodzenia? kiedy trzeba się zapisać?tzn w którym tygodniu ciązy?
ja myślę, że koło 20....
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 11:31   #1114
brooter
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kutno
Wiadomości: 132
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez Natala84 Pokaż wiadomość
ja tam kompletnie przesądna nie jestem i zarówno z zakupami jak i z rozłożeniem łóżeczka nie planuje czekać na ostatnią chwilę tym bardziej jak np łóżeczko i materacyk sa nowe, to przecież musi się to wywietrzyc trochę.... ubranka trzeba wtbrać, wyprasować.... nieeeeee, to nie dla mnie

ja mam dzis genetyczne i wczoraj mnie strach obleciał, brzuch mnie bolał, źle się czulam i miałam jakieś czarne myśli
Cytat:
Napisane przez tancerka212 Pokaż wiadomość
ja mam plan właśnie w wakacje wszystko zgromadzić te grubsze rzeczy jak wózek, łóżeczko... lipiec i sierpień będą zakupowe, a we wrześniu mam zamiar już tylko dopinać wszystko na ostatni guzik i spokojnie sobie czekać na październik ubranka to pewnie nawet wcześniej zacznę gromadzić żeby finansowo trochę rozłożyć to wszystko w czasie bo po tem wszystko na raz w jednym miesiącu to może być mega minus na koncie
Dokladnie takiego samego zdania jestem.. tzn nie zeby teraz juz leciec i kupowac.. ale tez nie na ostatnia chwile.. mimo, ze moj TŻ to dzielny chlop to i tak jak bede musiala sprawdzic to lozeczko milion razy:P

w sprawie imion u nas sa rozwazania
jak bedzie chlopiec to Leon albo Tymoteusz, a dziewczynka Pola albo Ulka


kuurcze taniec prenatalny- swietnie brzmi! ja narazie zamowilam sobie plyte Pilates dla kobiet w ciazy bo słyszalam, ze pilates jest rewelacyjny!

ale przyznam Wam sie, ze im dalej w las.. tymbardziej sie denerwuje czy tam w srodku jest wszystko w porzadku.. a tu jeszcze wyczekiwanie do poniedzialku i to do 18.15
brooter jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 11:35   #1115
SAMBAdiJANEIRO
Zakorzenienie
 
Avatar SAMBAdiJANEIRO
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 505
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez jowisia Pokaż wiadomość
Nie śmiejcie się dziewczyny, bo coś w tym jest Moja mama jest lekarzem, i choć nie ginekologiem, to twierdzi że to bardzo możliwe - włoski na głowie dziecka, ale również te, które pokrywają całe jego ciałko, drażnią organizm mamy, a kiedy wypadają, to powodują zgagę, a nawet wymioty. Bardzo możliwe, że kobieta, która dużo wymiotuje i ma często zgagę, nosi dzidziusia, który zaczyna mieć bujną czuprynę
ale to chyba nie w 10 tygodniu tylko raczej pod koniec ciazy co nie??

Cytat:
Napisane przez maharet1092 Pokaż wiadomość
Mnie wyprawka bez wanienki, wózka, fotelika, łóżeczka, pieluch, materaca, kosztowała ponad 2 tysiące, więc nawet jak sie nie kupuje to radzę ciułac.
o mamo... to co tyle kosztowalo skoro prawie wszystko juz wymienilas?? kurde ja musze kupic wszystkie wymienione rzeczy


Cytat:
Napisane przez inwersja Pokaż wiadomość
Nie ma mnie na liście, ale nie ma się co dziwić. Nie piszę tu za często.
Ostatnio nawet nie miałam ani możliwości, ani głowy do tego. Pojechałam do rodziców z zamiarem zmiany klimatu i wylądowałam w szpitalu. Zauważyłam na papierze toaletowym mały ślad krwi i maleńki skrzep. Wystraszyłam się potwornie i w środku nocy poszłam na pogotowie. Zostawili mnie na oddziale. Przy okazji miałam wątpliwą przyjemność poznać miejscowego łapówkarza. Zrobił mi rano USG i nie mam pojęcia co napisał w opisie, bo nie wyjaśnił. Jedyne co zrozumiałam, to, to, że dzidziuś żyje. Potem tylko do mojej mamy rzucał tekstami, że "wszystko da się załatwić, ale to kosztuje", albo, że inna pacjenta "nawet mu nie podziękowała ani nie zapłaciła". Przy obchodzie powiedział coś o krwiaku o czym wcześniej nie było mowy, jak mąż zapytał, to ten do nas "nie ważne szczegóły, trafiła tu z ciążą zagrożoną poronieniem i tego się trzymajmy". Cholera wie jak to jest, on twierdził, że ciąża zagrożona, ordynator, który akurat jest b. dobrym lekarzem i przy okazji dobrym znajomym mojego wujka (który z resztą od razu zadzwonił do niego żeby zajął się mną), twierdzi, że wg niego ciąża nie jest zagrożona. I bądź tu mądry, pisz wiersze.
Dostałam leki (pewnie na wszelki wypadek, podobno mogą tylko pomóc, a nie zaszkodzić).

Za tydzień mam test podwójny, więc też się boje. Zwłaszcza, że na oddziale sporo było różnych sytuacji. Jedna z dziewczyn była w 17 t.c. już nawet po amniopuncji. 34 lata i 1 ciąża. Wyniki miała bardzo nieciekawe, włąściwie wady genetyczne pewne. Zaczeła plamić, ale wodami płodowymi. Dostała reki na poronienie i czekała na poród. Dostała bóli w nocy gdzie księżniczka pani doktor przyszła po długich prośbach, zaspana, stwierdziła, że jeszcze za małe rozwarcie i poszła w ☠☠☠☠u. A dziewczyna w ciągu 5min urodziła sama na sali. Jak pielęgniarka przyszła, zajrzała pod kołdrę to tylko przeklęła i wezwała na pomoc drugą z innego oddziału. Obie klęły na lekarkę, że jak zwierze potraktowała ją. A jak wieźli dziewczynę na porodówkę czuła to dziecko między nogami. Potem nie mogła urodzić łożyska to na siłę, rękami jej wyciągała z pochwy.

Boję się wyników tych badań prenatalnych, u niej zaczęło się od tego, że przy USG lekarz nie widział NT (przezierności karkowej).

Eh, chyba potrzebowałam się wygadać.
o rany co za konowaly!! dalej lezysz w szpitalu czy juz w domku?? nie martw sie na zapas!! a ten ordynator tez jest ginekologiem? moze on moglby przejac nad toba opieke?

Cytat:
Napisane przez jowisia Pokaż wiadomość
Witaj Johannko
Słyszałam już o tym naparze z imbiru kilkakrotnie, niestety to chyba jakiś polski wynalazek, bo u siebie nie mogę go znaleźć
Ja miałam jak dotąd dwa USG i obydwa dowcipne. Było widać przepięknie
niemozliwe zeby nie bylo imbiru... w niemczech jest na potege w kazdym sklepie... ale na mnie nie dziala



w ogole to pomalowalam sobie paznokcie na krwistoczerwony i teraz jak ide siku i nie daj boze kolor sie przebije przez papier lub zrobi sie dziura w papierze i widze ten kolor to umieram... zanim do glowy dotrze ze to nie krew tylko paznokcie...
SAMBAdiJANEIRO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 11:37   #1116
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez emisko86 Pokaż wiadomość
A będziecie chodzić do szkoły rodzenia? kiedy trzeba się zapisać?tzn w którym tygodniu ciązy?
Chyba sporo po 25 tyg. Przynajmniej ja tak miałam. Jak bezplatna to ja bym szła bez zastanowienia. My płacilismy, ale szłam do takiej która przynależała do szpitala w którym rodziłam. W ogóle nie żałuję bo później nie opłaciłam położnej... patrzę a tu ta ze szkoły
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 11:37   #1117
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez SAMBAdiJANEIRO Pokaż wiadomość
w ogole to pomalowalam sobie paznokcie na krwistoczerwony i teraz jak ide siku i nie daj boze kolor sie przebije przez papier lub zrobi sie dziura w papierze i widze ten kolor to umieram... zanim do glowy dotrze ze to nie krew tylko paznokcie...

Przepraszam, ale nie mogłam się powstrzymać... ważna rada, nie malować paznokci na czerwono... ot schizy nasze ciążowe
W temacie, ja mam w pracy papier w czerwone i różowe kwiatki...
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-26, 11:38   #1118
ladanseuse14
Zakorzenienie
 
Avatar ladanseuse14
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 9 582
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez SAMBAdiJANEIRO Pokaż wiadomość
w ogole to pomalowalam sobie paznokcie na krwistoczerwony i teraz jak ide siku i nie daj boze kolor sie przebije przez papier lub zrobi sie dziura w papierze i widze ten kolor to umieram... zanim do glowy dotrze ze to nie krew tylko paznokcie...
kobieca wyobraźnia w ciąży nie zna granic wiem coś o tym
__________________
30. 08. 2013 - Julia
ladanseuse14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 11:39   #1119
SAMBAdiJANEIRO
Zakorzenienie
 
Avatar SAMBAdiJANEIRO
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 505
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość

Przepraszam, ale nie mogłam się powstrzymać... ważna rada, nie malować paznokci na czerwono... ot schizy nasze ciążowe
W temacie, ja mam w pracy papier w czerwone i różowe kwiatki...
hahaha no niestety mam taka schize ze po siusianiu ogladam papier z kazdej strony
SAMBAdiJANEIRO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 11:40   #1120
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

dziewczyny blaaaagam nadrabiam od rana a ciagle mam trzy strony do nadrobienia przystopujcie :P


Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
hej

ja dzisiaj idę do pracy, a od jutra do piątku biorę urlop nie dam rady wysiedzieć, nie słyszę na jedno ucho a zatoki bolą mnie tak, że pół nocy się walałam po łóżku i spać nie mogłam nawet głowy schylać nie mogę i jak ja mam dzisiaj pracować
wspolczuje, mnie zatoki meczyly 1,5 miesiaca i skonczylo sie na antybiotyku.

Cytat:
Napisane przez 87czarna Pokaż wiadomość
O moja Maja na drugim... jak ja rodzilam to tez było popularne, ale co tam! :-P
Blanka jest na 51 ufff jest szansa ze bedzie jedyna w klasie

Cytat:
Napisane przez matallewar Pokaż wiadomość

Ja pomidorówkę dziś robię, wczoraj był rosołek
ja tez wczoraj mialam rosol i dzis w planie pomidorowka

ide dalej nadrabiac
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 11:41   #1121
LaLoca
Zakorzenienie
 
Avatar LaLoca
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 661
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez wadera4 Pokaż wiadomość
surowych jajek? Ale w moim tiramisu chyba nie ma surowych jajek... Aleś mnie nastraszyła teraz
Oryginalny przepis jest z surowych jajek, ale można je ubić na parze z tym, że ja nie robiłam tego nigdy. Może masz jakiś zmodyfikowany przepis.

Cytat:
Napisane przez jowisia Pokaż wiadomość
LaLoca, ja mam identycznie.
Ponadto, odkryłam, że szkodzi mi jedna kawa - naturalna, bezkofeinowa! bardzo tutaj we Francji rozpowszechniona kawa z cykorii (http://www.niam.pl/pl/produkty/4830-kawa_z_cykorii). Myślałam, że będę ją sobie mogła pić do woli, ale niestety nie, od razu zbiera mnie na mdłości (których poza tym mam niewiele).
Poza tym, również muszę zrezygnować ze swojego przyzwyczajenia picia kawki i herbatki na czczo. Odtąd muszę najpierw coś zjeść, i to na słodko, żeby taką wypić...
No niestety. Widocznie to szkodziło i organizm się broni. Teraz przed wyjściem z pracy jem kanapeczki, a piję dopiero w pracy i to tylko Cisowiankę lekko gazowaną, bo nic innego mi nie wchodzi
A powiedźcie, czy też Was tak odrzuca na samą myśl o gotowaniu. Zawsze lubiłam gotować, a od paru tygodni wogóle tego nie robię. Jem co ugotuje teściowa, albo mama. Jak nawet zacznę coś planować to mi się robi nie dobrze i rezygnuję. Dawniej lubiłam przeglądać blogi kulinarne, a teraz jak widzę już nazwy blogów to od razu mi w żołądku się przewraca.

Cytat:
Napisane przez matallewar Pokaż wiadomość
Tż się zgodził
Więc będzie
Dawid Aleksander
albo
Elena Hanna
Ładne imię dla chłopca Dawidek. Mi dla chłopca ostatnio spodobał się Adrianek. Pomyślimy...
A dziewczyny chcecie dawać dzieciom dwa imiona? ja nie mam drugiego i jeśli mój małż się zgodzi to dzieciaczki też nie będą miały.

Cytat:
Napisane przez maharet1092 Pokaż wiadomość
U mnie to samo.Wszystkie imiona co mi sie podobaja kojarzą mu sie z jakimiś laskami które chciał przelecieć kiedyś hehehe
Omg

Cytat:
Napisane przez ladanseuse14 Pokaż wiadomość
dla mnie to chyba jednak za wcześnie na myślenie o tym wszystkim.. mówię o wanienkach i przewijakach
Mi też się wydaje za wcześnie, ale są dziewczyny co będę już pod koniec sierpnia rodzić, więc czują się pewniejsze. Ja spisuję sobie tylko wszystkie rady i wykorzystam w przyszłości przy kompletowaniu wyprawki

Cytat:
Napisane przez ewuszkaaa Pokaż wiadomość
No tak mi wyszło z obrazków w googlach Był taki przekrój poprzeczny (teraz w pracy nie będę szukać) i tam w zasadzie większość kobiety zajmowało dziecko, a reszta upchnięta nie wiadomo gdzie, więc strzelam, że w okolicy cycków Wpiszcie sobie "ciąża położenie narządów", czy coś takiego...
Znalazłam taki rysunek: http://www.google.pl/imgres?q=ci%C4%...24&tx=59&ty=91 Oj nie najlepiej to wygląda

Cytat:
Napisane przez inwersja Pokaż wiadomość
Nie ma mnie na liście, ale nie ma się co dziwić. Nie piszę tu za często.
Ostatnio nawet nie miałam ani możliwości, ani głowy do tego. Pojechałam do rodziców z zamiarem zmiany klimatu i wylądowałam w szpitalu. Zauważyłam na papierze toaletowym mały ślad krwi i maleńki skrzep. Wystraszyłam się potwornie i w środku nocy poszłam na pogotowie. Zostawili mnie na oddziale. Przy okazji miałam wątpliwą przyjemność poznać miejscowego łapówkarza. Zrobił mi rano USG i nie mam pojęcia co napisał w opisie, bo nie wyjaśnił. Jedyne co zrozumiałam, to, to, że dzidziuś żyje. Potem tylko do mojej mamy rzucał tekstami, że "wszystko da się załatwić, ale to kosztuje", albo, że inna pacjenta "nawet mu nie podziękowała ani nie zapłaciła". Przy obchodzie powiedział coś o krwiaku o czym wcześniej nie było mowy, jak mąż zapytał, to ten do nas "nie ważne szczegóły, trafiła tu z ciążą zagrożoną poronieniem i tego się trzymajmy". Cholera wie jak to jest, on twierdził, że ciąża zagrożona, ordynator, który akurat jest b. dobrym lekarzem i przy okazji dobrym znajomym mojego wujka (który z resztą od razu zadzwonił do niego żeby zajął się mną), twierdzi, że wg niego ciąża nie jest zagrożona. I bądź tu mądry, pisz wiersze.
Dostałam leki (pewnie na wszelki wypadek, podobno mogą tylko pomóc, a nie zaszkodzić).

Za tydzień mam test podwójny, więc też się boje. Zwłaszcza, że na oddziale sporo było różnych sytuacji. Jedna z dziewczyn była w 17 t.c. już nawet po amniopuncji. 34 lata i 1 ciąża. Wyniki miała bardzo nieciekawe, włąściwie wady genetyczne pewne. Zaczeła plamić, ale wodami płodowymi. Dostała reki na poronienie i czekała na poród. Dostała bóli w nocy gdzie księżniczka pani doktor przyszła po długich prośbach, zaspana, stwierdziła, że jeszcze za małe rozwarcie i poszła w ☠☠☠☠u. A dziewczyna w ciągu 5min urodziła sama na sali. Jak pielęgniarka przyszła, zajrzała pod kołdrę to tylko przeklęła i wezwała na pomoc drugą z innego oddziału. Obie klęły na lekarkę, że jak zwierze potraktowała ją. A jak wieźli dziewczynę na porodówkę czuła to dziecko między nogami. Potem nie mogła urodzić łożyska to na siłę, rękami jej wyciągała z pochwy.
Boję się wyników tych badań prenatalnych, u niej zaczęło się od tego, że przy USG lekarz nie widział NT (przezierności karkowej).
Eh, chyba potrzebowałam się wygadać.
Musi być dobrze. Nie martw się. Trzymamy mocno kciuki! odpoczywaj i łykaj tabletki i wszystko będzie dobrze. Wiele dziewczyn krwawi i rodzi zdrowe dzieciaczki. Na pewno nalezysz do tej grupy głowa do góry
Trafiłaś na strasznego bałwana :/ warto byłoby zainteresować służby tym lekarzem.
Koszmarna historia tej dziewczyny. Jak można traktować tak ludzi. Jestem w szoku, że do takich sytuacji dochodzi w XXI wieku! ten szpital to jakaś porażka.

Ja chodzę do kobiety, ale wcześniej zawsze leczyłam się u lekarzy i w moim życiu było ich już chyba z pięciu Przy kobiecie mniejsze skrępowanie, ale jak się jest chorym to wtedy nie ma to znaczenia. Byleby diagnoza była trafiona i dobra

Ja planuję ćwiczyć od II trymestru. Widziałam na youtube filmiki ćwiczeń w ciąży i wykorzystam je w domu

Do szkoły rodzenia chcę chodzić, bo moja pierwsza ciąża i chcę się dokształcić Już męża nastrajam na tą okoliczność Czytałam na stronce tej mojej przyszłej szkoły, że zajęcia można rozpocząć po ukończeniu 25 tygodnia.

Edytowane przez LaLoca
Czas edycji: 2013-02-26 o 11:44
LaLoca jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-26, 11:42   #1122
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez 87czarna Pokaż wiadomość
A co do przewijaka- mialam na nim specjalne przescieradełko frotowe, a kiedy przewijałam Maję, wkładalam pod pupcię jednorazowe podkłady z Rossmana- w razie wiekszej rewolucji:-D polecam!
tez mialam, takie na gumce. ale jednak chyba wole bez mniejsze ryzyko uswinienia...
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 11:43   #1123
passion80
Zakorzenienie
 
Avatar passion80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15 643
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
W temacie, ja mam w pracy papier w czerwone i różowe kwiatki...
taki nie wchodzi w grę
chociaż ja w pracy w ogóle nei mam
__________________
28.05.2011
29.08.2013
passion80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 11:43   #1124
ladanseuse14
Zakorzenienie
 
Avatar ladanseuse14
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 9 582
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez bajka1807 Pokaż wiadomość
ja tez wczoraj mialam rosol i dzis w planie pomidorowka
to u mnie dziś będzie pieczarkowa, bo mam pieczarki i muszę je wykorzystać
__________________
30. 08. 2013 - Julia
ladanseuse14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 11:43   #1125
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
m.a.r.t.a miałam o to samo zapytać
Obstawiałabym Pasaż, a jeszcze lepiej Świdnicką, bo tam chyba największy HM jest.
W ogóle fajnie by jakąś taką zbiorczą listę ciuchowo-bieliźnianą miastami zrobić - coś jak jest na lobby biuściastych
Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Ja kupowałam w arkadach spodnie, ale z 2 lata temu. Te działy są zazwyczaj malutkie.
Pewnie rynek też ma ciążowe.
Dzięki za sugestię .
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 11:44   #1126
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez maharet1092 Pokaż wiadomość
Zgadzam sie z większością.Jednak dobrze mieć i pościel i spiworek, albo 2 śpiworki.No bo wkurzające jest przekładanie ciągle jednego z łóżeczka do wózka i do fotelika samochodowego.No i czasami trzeba prać.
no ale wtedy to spiworek musi miec do samochodowego fotelika specjalne dziury na pas. a te spiworki dołózkowe chyba nie maja ogolnie spiworek fajny dla kogos kto sie jeszzce nie rpzemieszcza, potem klopot. a prac to pierzesz poszewke od pierzynki a nie cala, prawda (chociaz zdarzalo mi sie cala jak osikała)
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 11:46   #1127
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość

Przepraszam, ale nie mogłam się powstrzymać... ważna rada, nie malować paznokci na czerwono... ot schizy nasze ciążowe
W temacie, ja mam w pracy papier w czerwone i różowe kwiatki...
Ja mam schizo i kupuje tylko bialusieńki papier toaletowy, czuję się wtedy spokojniejsza psychicznie.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 11:46   #1128
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez maharet1092 Pokaż wiadomość
A ja lubię Katrin.Nieźle załatwiła sprawę w przedostatnim odcinku.
Ja też ją lubię I Rebeccę. Przynajmniej mają kawałek charakteru

Cytat:
Napisane przez papalinka83 Pokaż wiadomość
Ciebie też denerwuje, że musisz czekać na kolejny odcinek tydzień? Bo mnie strasznie
Ja oglądam tyle seriali i mam tak mało czasu, że nie zauważam, jak to leci

Cytat:
Napisane przez LaLoca Pokaż wiadomość
Oryginalny przepis jest z surowych jajek, ale można je ubić na parze z tym, że ja nie robiłam tego nigdy. Może masz jakiś zmodyfikowany przepis.



No niestety. Widocznie to szkodziło i organizm się broni. Teraz przed wyjściem z pracy jem kanapeczki, a piję dopiero w pracy i to tylko Cisowiankę lekko gazowaną, bo nic innego mi nie wchodzi
A powiedźcie, czy też Was tak odrzuca na samą myśl o gotowaniu. Zawsze lubiłam gotować, a od paru tygodni wogóle tego nie robię. Jem co ugotuje teściowa, albo mama. Jak nawet zacznę coś planować to mi się robi nie dobrze i rezygnuję. Dawniej lubiłam przeglądać blogi kulinarne, a teraz jak widzę już nazwy blogów to od razu mi w żołądku się przewraca.



Ładne imię dla chłopca Dawidek. Mi dla chłopca ostatnio spodobał się Adrianek. Pomyślimy...
A dziewczyny chcecie dawać dzieciom dwa imiona? ja nie mam drugiego i jeśli mój małż się zgodzi to dzieciaczki też nie będą miały.



Omg



Mi też się wydaje za wcześnie, ale są dziewczyny co będę już pod koniec sierpnia rodzić, więc czują się pewniejsze. Ja spisuję sobie tylko wszystkie rady i wykorzystam w przyszłości przy kompletowaniu wyprawki



Znalazłam taki rysunek: http://www.google.pl/imgres?q=ci%C4%...24&tx=59&ty=91 Oj nie najlepiej to wygląda



Musi być dobrze. Nie martw się. Trzymamy mocno kciuki! odpoczywaj i łykaj tabletki i wszystko będzie dobrze. Wiele dziewczyn krwawi i rodzi zdrowe dzieciaczki. Na pewno nalezysz do tej grupy głowa do góry
Trafiłaś na strasznego bałwana :/ warto byłoby zainteresować służby tym lekarzem.
Koszmarna historia tej dziewczyny. Jak można traktować tak ludzi. Jestem w szoku, że do takich sytuacji dochodzi w XXI wieku! ten szpital to jakaś porażka.

Ja chodzę do kobiety, ale wcześniej zawsze leczyłam się u lekarzy i w moim życiu było ich już chyba z pięciu Przy kobiecie mniejsze skrępowanie, ale jak się jest chorym to wtedy nie ma to znaczenia. Byleby diagnoza była trafiona i dobra

Ja planuję ćwiczyć od II trymestru. Widziałam na youtube filmiki ćwiczeń w ciąży i wykorzystam je w domu

Do szkoły rodzenia chcę chodzić, bo moja pierwsza ciąża i chcę się dokształcić Już męża nastrajam na tą okoliczność Czytałam na stronce tej mojej przyszłej szkoły, że zajęcia można rozpocząć po ukończeniu 25 tygodnia.
My dajemy dwa.
Tż ma 2, ja mam 1, ale zawsze chciałam dwa.
Edi jest Edward Krzysztof, dlatego od razu nad dwoma myślałam, żeby pasowały do siebie i do nazwiska
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 11:47   #1129
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez SAMBAdiJANEIRO Pokaż wiadomość
hahaha no niestety mam taka schize ze po siusianiu ogladam papier z kazdej strony
Uwierz mi, że ja też... do momentu, kiedy nam taki w pracy powiesili... ja na niego nawet na sucho nie mogę patrzeć

Cytat:
Napisane przez passion80 Pokaż wiadomość
taki nie wchodzi w grę
chociaż ja w pracy w ogóle nei mam
Wyboru za dużego nie było
W domu mam w niebieskie muszelki... z niczym "groźnym" się nie kojarzy

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
Dzięki za sugestię .
Proszę bardzo
BTW jak gdzieś coś wypatrzysz albo inne Wrocławianki, dajcie znać - spróbuję taką listę zrobić
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-26, 11:49   #1130
ladanseuse14
Zakorzenienie
 
Avatar ladanseuse14
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 9 582
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

ale mamy temat ja mam w domu biały
__________________
30. 08. 2013 - Julia
ladanseuse14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 11:50   #1131
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez emisko86 Pokaż wiadomość
A będziecie chodzić do szkoły rodzenia? kiedy trzeba się zapisać?tzn w którym tygodniu ciązy?
Myślałam o tym, ale interesowałyby mnie tylko darmowe szkoły. Z drugiej strony wychodzę z domu do pracy o 6.00 z powrotem jestem około 16.00, kilka chwil dla siebie na przebranie/obiad/dojazd do szkoły nie wiem czy w takich późnych godzinach coś by było..
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 11:50   #1132
johannka
Przyczajenie
 
Avatar johannka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: oslo
Wiadomości: 18
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez nena_milka Pokaż wiadomość
Johannka tak byłam u rodzinnego na rozeznaniu bo zmieniałam ze względu na przeprowadzke i okazał sie totalnym burakiem... byłam w 7/8tyg a on sluchał serca płodu stetoskopem, oczywiście bezskutecznie i bardzo był zdziwiony, że nie wyczuwa jeszcze dziecka przez powłoki brzuszne. zrobił mi tylko krew.
Tak więc lekarz już zmieniony, w następny poniedziałek ide na usg prywatnie a dzień później mam pierwszą wizytę u położnej. Chciałabym żeby to położna tylko prowadziła ciążę no ale to się jeszcze okaże.
domyślam się że teraz jesteś na macierzyńskim, a powiedz mi co robiłaś przed ciążą? pracowałaś w ciąży czy udoło ci się dostać l4 albo svangerskapspenger?
Tka jestem na macierzynskim, pracowoalam i wrobilam sobie wszystkie prawa.
Co za lekarz, rece mi opadly... jakim cudem chcial uslysec bicie serca stetoskopem, masakra, no burak jak nic. Ja mialam lekarza calkiem w porzadku, tylko, ze poszlam do niego 1 raz w 12tyg, probowal sluchac bicia serca dopplerem, bezskutecznie, ale uprzedzil mnie, ze moze mu sie nie udac. Po tej wizycie kolejny raz bylam u niego w 20tyg po usg polowkowym i wtedy wyszarpalam sila zwolnienie chorobowe, wlasciwie to wzielam go na litosc, troche histerii, itd. Dlugo sie nie opieral A poloznej nie mialam, bo moj lekarz powiedzial, ze jak nie mam co robic z wolnym czasem to moge sobie znalezc polozna, ale i tak on podejmuje wszystkie decyzje, a nie polozna, bo ona tylko jest pielegniarka.., Potem to juz do konca ciazy mialam chorobowe, nawet nie musialam prosic. tylko jak sie uskarzalam na jakies dolegliwosci to sie mnie pytal, czy podejrzewam co mi jest, chcial zebm postawiala sobie sama diagnoze no stawialam, i mowilam, ze nie jestem w stanie pracowac heheh
Ale baniania z krwi, moczu, mialam robione przy karzdej wizycie.
johannka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 11:50   #1133
brooter
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kutno
Wiadomości: 132
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez SAMBAdiJANEIRO Pokaż wiadomość
hahaha no niestety mam taka schize ze po siusianiu ogladam papier z kazdej strony
ja mam dokladnie to samo! juz sie balam ze jestem
brooter jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 11:51   #1134
ewuszkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ewuszkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 493
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Inwersja - trzymam kciuki, będzie dobrz! Nie zapomniałyśmy o Tobie Żeby być na liscie musisz się zgłosić do matellware na PW

Jak masz wątpliwości co do wyników ze szpitala, idź może prywatnie do gina na usg, żeby tam posprawdzał skąd ta krew?
__________________
Żona!

"Kobieta wierzy, że 2 i 2 zmieni się w 5,
jeśli będzie długo płakać i zrobi awanturę"


- George Elliot
ewuszkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 11:54   #1135
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez SAMBAdiJANEIRO Pokaż wiadomość
hahaha no niestety mam taka schize ze po siusianiu ogladam papier z kazdej strony
I pomysleć że tak przez jeszcze ok.7-8mcy A na końcu to już w ogóle. Bo w końcu czop może wyskoczyć i nie można przeoczyc
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.

Edytowane przez cotynato
Czas edycji: 2013-02-26 o 11:57
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 11:55   #1136
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Proszę bardzo
BTW jak gdzieś coś wypatrzysz albo inne Wrocławianki, dajcie znać - spróbuję taką listę zrobić
Byłam w Magnolii w C&A na I piętrze na samym szarym końcu jest taki wieszak z tabliczką dla ciężarnych, jest on tak widoczny, że błąkaliśmy się koło niego a ja i tak go nie zauważyłam, dopiero jak sprzedawca palcem pokazał gdzie to to go odnaleźliśmy . Były spodnie dżinsowe, z materiału ale cena nie mała.

Widziałam, ale nie byłam: "Mama i ja" na kromera, koło lodów Roma na Łokietka jest sklepik z ciuchami ciążowymi, podobno w Feniksie na I piętrze coś jest-musze to zbadać.


Ja już uciekam, miłego dnia dziewczyny .
__________________
Zmieniaj swoje życie

Edytowane przez m.a.r.t.a
Czas edycji: 2013-02-26 o 11:56
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 11:56   #1137
papalinka83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 061
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
Ja mam schizo i kupuje tylko bialusieńki papier toaletowy, czuję się wtedy spokojniejsza psychicznie.
Ja wręcz przeciwnie, schizę miałam przy białym, bo ciągle jakieś plamienia mam itp, a teraz tż kupił taki jakby pomarańczowy/brzoskwiniowy i luz
__________________
Ola 20.09.2013

Pawełek 20.03.2015
papalinka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 11:57   #1138
johannka
Przyczajenie
 
Avatar johannka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: oslo
Wiadomości: 18
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Witam wszystkie mamusie w ten piekny sloneczny dzien,
Nadrobie was pózniej, bo moj maly rozkoszniaczek, ma dzisiaj humor wysmienity i tylko by sie bawil...
johannka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 11:59   #1139
ladanseuse14
Zakorzenienie
 
Avatar ladanseuse14
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 9 582
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
Ja już uciekam, miłego dnia dziewczyny .


ja jeszcze 2 h i mykam do pracy zanieść kolejne L4 i do BHP a później po jakieś małe zakupy
__________________
30. 08. 2013 - Julia
ladanseuse14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 12:01   #1140
Diorisha
Zakorzenienie
 
Avatar Diorisha
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 5 889
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez inwersja Pokaż wiadomość
Nie ma mnie na liście, ale nie ma się co dziwić. Nie piszę tu za często.
Ostatnio nawet nie miałam ani możliwości, ani głowy do tego. Pojechałam do rodziców z zamiarem zmiany klimatu i wylądowałam w szpitalu. Zauważyłam na papierze toaletowym mały ślad krwi i maleńki skrzep. Wystraszyłam się potwornie i w środku nocy poszłam na pogotowie. Zostawili mnie na oddziale. Przy okazji miałam wątpliwą przyjemność poznać miejscowego łapówkarza. Zrobił mi rano USG i nie mam pojęcia co napisał w opisie, bo nie wyjaśnił. Jedyne co zrozumiałam, to, to, że dzidziuś żyje. Potem tylko do mojej mamy rzucał tekstami, że "wszystko da się załatwić, ale to kosztuje", albo, że inna pacjenta "nawet mu nie podziękowała ani nie zapłaciła". Przy obchodzie powiedział coś o krwiaku o czym wcześniej nie było mowy, jak mąż zapytał, to ten do nas "nie ważne szczegóły, trafiła tu z ciążą zagrożoną poronieniem i tego się trzymajmy". Cholera wie jak to jest, on twierdził, że ciąża zagrożona, ordynator, który akurat jest b. dobrym lekarzem i przy okazji dobrym znajomym mojego wujka (który z resztą od razu zadzwonił do niego żeby zajął się mną), twierdzi, że wg niego ciąża nie jest zagrożona. I bądź tu mądry, pisz wiersze.
Dostałam leki (pewnie na wszelki wypadek, podobno mogą tylko pomóc, a nie zaszkodzić).

Za tydzień mam test podwójny, więc też się boje. Zwłaszcza, że na oddziale sporo było różnych sytuacji. Jedna z dziewczyn była w 17 t.c. już nawet po amniopuncji. 34 lata i 1 ciąża. Wyniki miała bardzo nieciekawe, włąściwie wady genetyczne pewne. Zaczeła plamić, ale wodami płodowymi. Dostała reki na poronienie i czekała na poród. Dostała bóli w nocy gdzie księżniczka pani doktor przyszła po długich prośbach, zaspana, stwierdziła, że jeszcze za małe rozwarcie i poszła w ☠☠☠☠u. A dziewczyna w ciągu 5min urodziła sama na sali. Jak pielęgniarka przyszła, zajrzała pod kołdrę to tylko przeklęła i wezwała na pomoc drugą z innego oddziału. Obie klęły na lekarkę, że jak zwierze potraktowała ją. A jak wieźli dziewczynę na porodówkę czuła to dziecko między nogami. Potem nie mogła urodzić łożyska to na siłę, rękami jej wyciągała z pochwy.

Boję się wyników tych badań prenatalnych, u niej zaczęło się od tego, że przy USG lekarz nie widział NT (przezierności karkowej).

Eh, chyba potrzebowałam się wygadać.
Trzymaj się-skoro kompetentny lekarz mówi,że nie ma zagrożenia ciąży to tak na pewno jest
Aż włos na głowie się jeży jaka w naszym kraju panuje znieczulica

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Si
Bo to bardzo ładne imię jest... gdyby nie to, ze sama jestem, to bym chciała dziecia tak nazwać, ale mąż się na dwie Ewy nie zgadza


Widzisz, my wykupiliśmy ubezpieczenie właśnie ze względu na plany ciążowe Poza tym mam pełny serwis badaniowy i w razie "w" w każdej chwili mogę sobie gina zmienić, a wszystkie moje wyniki, opisane badania, etc... są w jednej bazie dostępne dla kolejnego.
Poza tym policzyliśmy i po prostu bardziej się opłacał abonament niż płacenie za wizyty i badania osobno.
Z mężem od samego początku chcemy Ewkę -bardzo ładne imię

My również ze względu na plany ciążowe wykupiliśmy pakiet medyczny w Luxmedzie.Niestety nie obejmuje on usg 3/4D i ważniejszych badań ciążowych-a jedynie podstawowe typu morfologia,glukoza.Zastan awiam się czy nie dokupić full wersji


Naszło mnie na zupkę chińską a właściwie polską Amino-grzybową w wersji krem- po dodaniu kawałka serka topionego Jupi ! dostarczyłam mega odżywczego i zdrowego pożywienia Ale chyba jak zjem od czasu do czasu to nie zacznę świecić ?

Cytat:
Napisane przez matallewar Pokaż wiadomość
(...)
Edi jest Edward Krzysztof, dlatego od razu nad dwoma myślałam, żeby pasowały do siebie i do nazwiska
Bardzo mi się podoba imię Krzysztof Niestety w najbliższej rodzinie męża już jeden Krzyś jest.Dla mnie by to w ogóle nie przeszkadzało tym bardziej,że kontakt jest sporadyczny ale mąż nie chce i koniec.
Więc jeśli będzie chłopak to będzie się nazywał Jędruś .
Diorisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:40.