Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osów - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2009-11-11, 16:26   #1141
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 2 743
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez kurtyzana Poka¿ wiadomo¶æ
majreg.. nie pomogê Ci niestety, bo wcieram wcierki od niedawna, ale chcia³am Ci zadaæ pytanie, mianowicie, czy przed rozpocczêciem stosowania wcierek wypada³y Ci w³osy? i czy podczas ich stosowania wystêpowa³o u Ciebie linienie? je¶li tak, to jak d³ugo trwa³o i ile mniej wiecej w³osów wypada³o?
i ostatnie: czy stosowa³a¶jakie¶ specjalne ¶rodki na gêsto¶æ i grubo¶æ w³osów \(np adenozyna, skórka jablka, etc?)

Wypada³y mi, mia³am ³upie¿ koszmarny i podraznion± skórê g³owy. Zastosowa³am seboradin lotion, odstawi³am silikony i zacze³am uzywaæ szamponów dla dzieci. Ju¿ po sebo mia³am poprawê- niemal natychmiast poczu³am ulgê jesli chodzi o swêdzenie i podraznienie. Pierwsze efekty powstrzymania wypadania , a potem wyrastania nowych w³osków mo¿e po 1,5 m-ca.
Jesli chodzi o wcierki to dodajê do jantara skórkê jab³ka, adenozynê, skórkê winogron, BHT, wit.B3 i alko.

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2009-11-11 o 16:47
majreg jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-12, 13:02   #1142
szpilka666
Raczkowanie
 
Avatar szpilka666
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Out of nowhere
Wiadomo¶ci: 355
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Dziewczyny a je¶li chodzi o olejki eteryczne to mogê do 2 baz dodac oko³o 6-7 olejków?? Zamierzam zrobic wcierke z Enterosolu , Nefrobonisolu , do tego Biostymina , krople Juvit i w³a¶nie te olejki. G³ownie zale¿y mi na tymiankowym , rozmarynowym i lawendowym , ale mam te¿ w domu eukaliptusowy , cytrynowy, sza³wiowy i z drzewa herbacianego. Czy mogê je równie¿ dodac ??
__________________
szpilka666 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-12, 17:38   #1143
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 2 743
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Mam nie¶mia³e pytanko. Gdzie mo¿na nabyæ fluid z biosiark±?
I troszkê poczytaæ o tym?
majreg jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-14, 09:46   #1144
kurtyzana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ¯ory
Wiadomo¶ci: 282
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez majreg Poka¿ wiadomo¶æ
Wypada³y mi, mia³am ³upie¿ koszmarny i podraznion± skórê g³owy. Zastosowa³am seboradin lotion, odstawi³am silikony i zacze³am uzywaæ szamponów dla dzieci. Ju¿ po sebo mia³am poprawê- niemal natychmiast poczu³am ulgê jesli chodzi o swêdzenie i podraznienie. Pierwsze efekty powstrzymania wypadania , a potem wyrastania nowych w³osków mo¿e po 1,5 m-ca.
Jesli chodzi o wcierki to dodajê do jantara skórkê jab³ka, adenozynê, skórkê winogron, BHT, wit.B3 i alko.
Dziêkujê za odpowied¼. Ja wcieram trochê nieregularnie od pocz±tku roku (z przerwami) i na razie nie widzê ¿adnej poprawy. Tzn wypada mi mniej w³osów, ni¿ na pocz±tku roku, ale to chyba ze wzglêdu na uzupe³nienie niedoborów ¿elaza. Nowe w³osy rosn±, ale co z tego, kiedy i one wypadaj±. Choæ to chyba ze wzglêdu na ³ojotok.
Poza tym w³osy przy wmasowywaniu wcierek koszmarnie wypadaj± (ok 100 za kazdym razem), a ja mam tak ma³o w³osów, ¿e ju¿ nie wiem, czy lepiej wcieraæ, czy zostawiæ choæ to co mam na g³owie. Dodatkowo przy myciu od 30-70 w³osów, a muszê myæ codziennie.

Je¶li chodzi o Twoje pytanie dotycz±ce fluidu z biosiark±, to niestety nie wiem, ale wiem, ¿e na ekstrakty.com jest b³oto termalne z siark± - mo¿e Ciê zainteresuje.
http://thanatos.com.pl/product_info....products_id=76
__________________
postanowienia noworoczne:
=>dbam o w³osy i paznokcie
=>czesciowy Vitarianizm
=>cwicze
=>medytacja i rozwoj
=>pozytywne nastawienie


drozdze od 24.01.11



wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=312683
kurtyzana jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-14, 12:18   #1145
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Fluid z biosiark± by³ kiedy¶ u Thanatosa, ale ju¿ od dawna go niem i raczej nie bêdzie. W³a¶ciciel przestawi³ siê g³ównie na ekstrakty sypane.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-14, 13:31   #1146
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 2 743
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez kurtyzana Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê za odpowied¼. Ja wcieram trochê nieregularnie od pocz±tku roku (z przerwami) i na razie nie widzê ¿adnej poprawy. Tzn wypada mi mniej w³osów, ni¿ na pocz±tku roku, ale to chyba ze wzglêdu na uzupe³nienie niedoborów ¿elaza. Nowe w³osy rosn±, ale co z tego, kiedy i one wypadaj±. Choæ to chyba ze wzglêdu na ³ojotok.
Poza tym w³osy przy wmasowywaniu wcierek koszmarnie wypadaj± (ok 100 za kazdym razem), a ja mam tak ma³o w³osów, ¿e ju¿ nie wiem, czy lepiej wcieraæ, czy zostawiæ choæ to co mam na g³owie. Dodatkowo przy myciu od 30-70 w³osów, a muszê myæ codziennie.

Je¶li chodzi o Twoje pytanie dotycz±ce fluidu z biosiark±, to niestety nie wiem, ale wiem, ¿e na ekstrakty.com jest b³oto termalne z siark± - mo¿e Ciê zainteresuje.
http://thanatos.com.pl/product_info....products_id=76
Hm. To naprawdê nie wiem. Mo¿e przyczyna wypadania lezy gdzie¶ indziej np. farby do w³osów, niedobory wewn±trz organizmu, hormony. Wspomina³a¶ o ³ojotoku. Musisz to jako¶ wyleczyæ w 1 kolejnosci. Bo to moze byæ g³ówn± przyczyn±.

---------- Dopisano o 14:31 ---------- Poprzedni post napisano o 14:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
Fluid z biosiark± by³ kiedy¶ u Thanatosa, ale ju¿ od dawna go niem i raczej nie bêdzie. W³a¶ciciel przestawi³ siê g³ównie na ekstrakty sypane.
Dziêkujê. A zamiast tego fluidu jest jaki¶ zamiennik mo¿e? Jakie¶ aminokwasy siarkowe mi siê obi³y o uszy na którym¶ w±tku. Czy to co¶ podobnego?
majreg jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-14, 13:35   #1147
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 2 907
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez majreg Poka¿ wiadomo¶æ

Dziêkujê. A zamiast tego fluidu jest jaki¶ zamiennik mo¿e? Jakie¶ aminokwasy siarkowe mi siê obi³y o uszy na którym¶ w±tku. Czy to co¶ podobnego?
W ZSK maj± l-cysteinê a w Naturalis L-cystynê.
http://naturaliskosmetyki.pl/cystyna...losy-p-62.html
http://www.zrobsobiekrem.pl/?346,l-cysteina-30-g
syrenka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2009-11-14, 13:36   #1148
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 8 977
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

majreg,na mazid³ach jest n-acetyl cysteina(my¶lê ze tu by warto z cococinem po³±czyæ) lub na ZYSKu jest l-cysteina
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-14, 13:47   #1149
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 2 907
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez viki1988 Poka¿ wiadomo¶æ
majreg,na mazid³ach jest n-acetyl cysteina(my¶lê ze tu by warto z cococinem po³±czyæ) lub na ZYSKu jest l-cysteina
Pyta³am o n-acetyl cysteinê w³a¶cicielkê mazide³, nie ma ona nic wspólnego z porostem w³osów, stosuje siê j± na odbarwienia.
syrenka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-14, 13:52   #1150
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 8 977
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez syrenka Poka¿ wiadomo¶æ
Pyta³am o n-acetyl cysteinê w³a¶cicielkê mazide³, nie ma ona nic wspólnego z porostem w³osów, stosuje siê j± na odbarwienia.
naprawdê ? to dobrze ze jej nie zamówi³am przyda³oby sie zeby w koñcu by³ jaki¶ opis tego sk³±dnika na mazid³ach...
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-14, 14:05   #1151
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 2 907
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez viki1988 Poka¿ wiadomo¶æ
naprawdê ? to dobrze ze jej nie zamówi³am przyda³oby sie zeby w koñcu by³ jaki¶ opis tego sk³±dnika na mazid³ach...
Przyda³oby siê,
te¿ chcia³am j± zamówiæ jak zobaczy³am w nazwie 'cysteina', na szczê¶cie wys³a³am pytaj±cego maila.
Wkrótce bêdê testowaæ l-cysteinê i l-cystynê z ZSK i Naturalis ;-)
syrenka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-14, 14:31   #1152
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 3 728
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez syrenka Poka¿ wiadomo¶æ
Przyda³oby siê,
te¿ chcia³am j± zamówiæ jak zobaczy³am w nazwie 'cysteina', na szczê¶cie wys³a³am pytaj±cego maila.
Wkrótce bêdê testowaæ l-cysteinê i l-cystynê z ZSK i Naturalis ;-)
Ja testowa³am ju¿ obie i polecam t± z Naturalisa. Ta z ZSK strasznie ¶mierdzi . Tak± siark± ze zgni³ymi jajami . Za to Naturalisowa cysteina nie ma zapachu
aeronauta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-14, 14:36   #1153
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 8 977
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez aeronauta Poka¿ wiadomo¶æ
Ja testowa³am ju¿ obie i polecam t± z Naturalisa. Ta z ZSK strasznie ¶mierdzi . Tak± siark± ze zgni³ymi jajami . Za to Naturalisowa cysteina nie ma zapachu
hahaha to w koñcu aminokwas SIARKOWY a jak efekty stosowania?
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-14, 14:43   #1154
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 3 728
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez viki1988 Poka¿ wiadomo¶æ
hahaha to w koñcu aminokwas SIARKOWY a jak efekty stosowania?
Okej. Du¿ej ró¿nicy co prawda nie widzê miêdzy wcierkami z samymi ekstraktami, witaminami i adenozyn±, a t± z dodatkiem jeszcze aminokwasów siarkowych, ale szczerze powiedziawszy jako¶ i tak l-cysteina Naturalisowa sta³a siê moim "must have" we wcierkach (bo tej z ZSK ju¿ wiêcej nie kupiê ).
aeronauta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-14, 15:46   #1155
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 2 743
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Dziêki dziewczynki.
majreg jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-15, 01:32   #1156
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 2 679
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

czy promotorem przejscia moze byc guarana?
nie widzialam jej na waszych listach, ale tak sobie kombinuje, ze skoro poprawia ukrwienie to moze cos w tym jest...?
anka.d jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-17, 20:17   #1157
magdakaczmarek
Raczkowanie
 
Avatar magdakaczmarek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomo¶ci: 108
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Mam pytanie, z serii tych g³upich,
chce kupiæ produkty na wcierkê (t± marii ze skórk± jab³ka i adenoz±) ale thanatos nie ma podane ile gram sprzedajê. Ile gram ka¿dego produktu dostajecie i na ile to mniej wiecej wcierek wystarcza ?
magdakaczmarek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-17, 20:29   #1158
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 3 728
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez magdakaczmarek Poka¿ wiadomo¶æ
Mam pytanie, z serii tych g³upich,
chce kupiæ produkty na wcierkê (t± marii ze skórk± jab³ka i adenoz±) ale thanatos nie ma podane ile gram sprzedajê. Ile gram ka¿dego produktu dostajecie i na ile to mniej wiecej wcierek wystarcza ?
Jak nie podaje? http://thanatos.com.pl/product_info....products_id=45
Pisze na dole, ¿e 5g. A jak rozwiniesz to masz do wyboru inne pojemno¶ci i obok cena.
A ile gram do wcierki pisze przecie¿ przy recepturze Marii. 0,15g na 15ml wcierki:

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
*jako baza --->od¿ywka jantar----> 11 ml

* 15% spirytusu + 0,1% BHT ----> 2,25 ml. spirytusu(rozpu¶ci³am jedno wiêksze i ze 2 mniejsze ziarenka) ---->czyli 0,015g, da³am na oko kilka ziarenek

*ekstrakt ze skórki jab³ka ---> 1%---->0,15g

*ekstrakt z pokrzywy 3%------> 0,45g

*ekstrakt z kasztanowca ---->4%---->0,6g

*aloes w proszku ---->0,5%----->0,075g, po³owa ³yzeczki Z Mazide³ o pojemno¶ci 0,15

*niacynamide---->2% ---->0,3g


Piêknie po niej rosna w³osy (na d³ugo¶æ, na ilo¶æ to trochê za wcze¶nie) Po ka¿dym myciu s± d³uzsze


WZÓR NA OBLICZENIE STʯEÑ EKSTRAKTÓW/ZIÓ£/WITAMIN WE WCIERKACH

np. stê¿enie procentowe danego produktu (podawane jest np. na str. Mazide³ i Thanatosa, jak nie mo¿emy go znale¼æ lub nie jest podane, najbezpieczniej jest daæ 2-3%) mno¿ymy prze¿ ilo¶æ naszej wcierki (w tym wypadku 15 ml) i dzielimy przez 100%.

CZYLI:

PRZYK£AD: 3% x 15 / 100
aeronauta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-18, 12:17   #1159
szpilka666
Raczkowanie
 
Avatar szpilka666
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Out of nowhere
Wiadomo¶ci: 355
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Zastanawiam siê czy taki olejek mo¿na wcierac w skalp:
Olejki zio³owe natomiast mo¿na sporz±dziæ w domu przez zaparzanie dobrze pokrojonych zió³ w czystych olejach warzywnych takich jak olej migda³owy, s³onecznikowy lub z oliwki, przez oko³o 2 tygodni. Umie¶ciæ zio³a w szklanym s³oju ze szczeln± zakrêtk± i zakryæ je olejem. Umie¶ciæ s³ój na s³onecznym parapecie i potrz±saæ nim codziennie. Stopniowo olej bêdzie nasi±ka³ leczniczymi sk³adnikami. Po dwóch tygodniach lub nieco d³u¿ej, przefiltrowaæ olej. Przechowywaæ go w szczelnie zamkniêtym, ciemnym s³oju lub butelce.

Do sporz±dzenia olejku chcia³abym u¿yc ziela sza³wii i skrzypu, li¶æ nasturcji , korzeñ pokrzywy , nagietek, rumianek i rozmaryn.

¬ród³o: KLIK
__________________
szpilka666 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-18, 12:49   #1160
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 2 907
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez szpilka666 Poka¿ wiadomo¶æ
Zastanawiam siê czy taki olejek mo¿na wcierac w skalp:
Olejki zio³owe natomiast mo¿na sporz±dziæ w domu przez zaparzanie dobrze pokrojonych zió³ w czystych olejach warzywnych takich jak olej migda³owy, s³onecznikowy lub z oliwki, przez oko³o 2 tygodni. Umie¶ciæ zio³a w szklanym s³oju ze szczeln± zakrêtk± i zakryæ je olejem. Umie¶ciæ s³ój na s³onecznym parapecie i potrz±saæ nim codziennie. Stopniowo olej bêdzie nasi±ka³ leczniczymi sk³adnikami. Po dwóch tygodniach lub nieco d³u¿ej, przefiltrowaæ olej. Przechowywaæ go w szczelnie zamkniêtym, ciemnym s³oju lub butelce.

Do sporz±dzenia olejku chcia³abym u¿yc ziela sza³wii i skrzypu, li¶æ nasturcji , korzeñ pokrzywy , nagietek, rumianek i rozmaryn.

¬ród³o: KLIK
Zdaje siê, ¿e to co opisujesz to proces maceracji.
Je¶li mnie pamiêæ nie myli w biochemicznym w±tku o olejach (cz.1 albo 2) dziewczyny robi³y maceraty.
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=325904
syrenka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-18, 14:26   #1161
szpilka666
Raczkowanie
 
Avatar szpilka666
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Out of nowhere
Wiadomo¶ci: 355
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez syrenka Poka¿ wiadomo¶æ
Zdaje siê, ¿e to co opisujesz to proces maceracji.
Je¶li mnie pamiêæ nie myli w biochemicznym w±tku o olejach (cz.1 albo 2) dziewczyny robi³y maceraty.
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=325904
Dziêkuje za linka
__________________
szpilka666 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-18, 15:34   #1162
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 2 743
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Ja próbowa³am zrobiæ co¶ takiego z pudru z amli z olejem z pestek winogron. Po 2 tyg. zaczê³o niemi³osiernie ¶mierdzieæ i jak wylewa³am to by³ to taki czarny smar. Nic nie wysz³o.
majreg jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-19, 10:29   #1163
magdaSEM
Rozeznanie
 
Avatar magdaSEM
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zielona wyspa
Wiadomo¶ci: 869
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez szpilka666 Poka¿ wiadomo¶æ
Zastanawiam siê czy taki olejek mo¿na wcierac w skalp:
Olejki zio³owe natomiast mo¿na sporz±dziæ w domu przez zaparzanie dobrze pokrojonych zió³ w czystych olejach warzywnych takich jak olej migda³owy, s³onecznikowy lub z oliwki, przez oko³o 2 tygodni. Umie¶ciæ zio³a w szklanym s³oju ze szczeln± zakrêtk± i zakryæ je olejem. Umie¶ciæ s³ój na s³onecznym parapecie i potrz±saæ nim codziennie. Stopniowo olej bêdzie nasi±ka³ leczniczymi sk³adnikami. Po dwóch tygodniach lub nieco d³u¿ej, przefiltrowaæ olej. Przechowywaæ go w szczelnie zamkniêtym, ciemnym s³oju lub butelce.

Do sporz±dzenia olejku chcia³abym u¿yc ziela sza³wii i skrzypu, li¶æ nasturcji , korzeñ pokrzywy , nagietek, rumianek i rozmaryn.

¬ród³o: KLIK
Czy te zio³a mog± byæ suszone?
__________________
Wiosna.
MOJE MAKABRESKI
http://www.eioba.pl/strzyga/articles
magdaSEM jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-19, 11:28   #1164
eyee
Rozeznanie
 
Avatar eyee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 571
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

moje zakupy na thantosie i mazid³ach, co o tym sadzicie, czy czegos mi brakowac bedzie?

1 x Saw palmetto 40%
- waga: 10g
1 x Ekstrakt z pokrzywy
- waga: 5g
1 x Ekstrakt z pestek dyni 10:1
- waga: 10g
1 x Adenozyna
- waga: 30g


NIACYNAMID - WITAMINA B3
KERATYNA HYDROLIZOWANA
D-PANTENOL 75% - WITAMINA B5
JEDWAB HYDROLIZOWANY
1HYDROLAT LAWENDOWY
1HYDROLAT Z ZIELONEJ HERBATY
1COCOCIN
1BUTELKA SZKLANA o poj. 11 ml z atomizerem
1EKSTRAKT Z GUARANY 22%
__________________

od 1.01.2010 *7 min but blasting *50 przysiadów

od 13.01.2010
-zero chipsów, pizzy, kie³basy, cukru, s³odyczy, ciast
od 01.12.2009
-adenozyna, saw palmetto, tran, witaminy,
od 12.01.2010 kwasy

Edytowane przez eyee
Czas edycji: 2009-11-19 o 11:29
eyee jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-19, 11:50   #1165
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 8 977
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez anka.d Poka¿ wiadomo¶æ
czy promotorem przejscia moze byc guarana?
nie widzialam jej na waszych listach, ale tak sobie kombinuje, ze skoro poprawia ukrwienie to moze cos w tym jest...?
Guarana nie jest promotorem przej¶cia , promotor przej¶cia to taka supbstancja która pozwala na przej¶cie substancji aktywnych przez naskórek (np. alkohol, ma³y HA), nie ma to nic wspólnego z polepszaniem ukrwienia

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:47 ----------

Cytat:
Napisane przez eyee Poka¿ wiadomo¶æ
moje zakupy na thantosie i mazid³ach, co o tym sadzicie, czy czegos mi brakowac bedzie?

1 x Saw palmetto 40%
- waga: 10g
1 x Ekstrakt z pokrzywy
- waga: 5g
1 x Ekstrakt z pestek dyni 10:1
- waga: 10g
1 x Adenozyna
- waga: 30g


NIACYNAMID - WITAMINA B3
KERATYNA HYDROLIZOWANA
D-PANTENOL 75% - WITAMINA B5
JEDWAB HYDROLIZOWANY
1HYDROLAT LAWENDOWY
1HYDROLAT Z ZIELONEJ HERBATY
1COCOCIN
1BUTELKA SZKLANA o poj. 11 ml z atomizerem
1EKSTRAKT Z GUARANY 22%
mi sie wydaje ze w porz±dku chocia¿ zamisat pestek dyni chyba lepiej wzi±æ ekstrakt ze skrzypu lub rozmarynu

---------- Dopisano o 12:50 ---------- Poprzedni post napisano o 12:48 ----------

Cytat:
Napisane przez magdaSEM Poka¿ wiadomo¶æ
Czy te zio³a mog± byæ suszone?
powiedzia³abym nawet ze MUSZ¡ byæ suszone
ja robi³am macerat z li¶ci brzozy na oleju sezamowym+oliwie z oliwek i do teraz nic z³ego siê z nim nie dzieje
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-19, 12:15   #1166
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 3 728
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez eyee Poka¿ wiadomo¶æ
moje zakupy na thantosie i mazid³ach, co o tym sadzicie, czy czegos mi brakowac bedzie?

1 x Saw palmetto 40%
- waga: 10g
1 x Ekstrakt z pokrzywy
- waga: 5g
1 x Ekstrakt z pestek dyni 10:1
- waga: 10g
1 x Adenozyna
- waga: 30g


NIACYNAMID - WITAMINA B3
KERATYNA HYDROLIZOWANA
D-PANTENOL 75% - WITAMINA B5
JEDWAB HYDROLIZOWANY
1HYDROLAT LAWENDOWY
1HYDROLAT Z ZIELONEJ HERBATY
1COCOCIN
1BUTELKA SZKLANA o poj. 11 ml z atomizerem
1EKSTRAKT Z GUARANY 22%
Skórkê jab³ka we¼ jeszcze u Thanatosa! Polecam te¿ ekstrakt z amli lub eclipty (ja mam z amli). Bardzo przyjemny w stosowaniu, bo siê ³adnie rozpuszcza, a s±dz±c po w³a¶ciwo¶ciach zió³ hinduskich mam nadziejê ¿e te¿ dzia³a .
A i po co Ci a¿ tyle adenozyny na raz? Zu¿yjesz j± ca³±? Bo wiesz, ona jest wa¿na gdzie¶ ko³o roku.
A z mazide³ fajny do wcierek jest ma³ocz±steczkowy kwas hialuronowy. Trochê drogi, ale có¿ wcierki to nie jest tania zabawa mimo wszystko

A ta butelka z atomizerem z Mazide³ jest beznadziejna, tzn. ten atomizer. Strasznie siê zacina i nieciekawie psika. Nie polecam . Jak masz butelkê po jakim¶ kosmetyku z atomizerem to j± ju¿ lepiej wykorzystaæ.
aeronauta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-19, 13:19   #1167
eyee
Rozeznanie
 
Avatar eyee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 571
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez aeronauta Poka¿ wiadomo¶æ
Skórkê jab³ka we¼ jeszcze u Thanatosa! Polecam te¿ ekstrakt z amli lub eclipty (ja mam z amli). Bardzo przyjemny w stosowaniu, bo siê ³adnie rozpuszcza, a s±dz±c po w³a¶ciwo¶ciach zió³ hinduskich mam nadziejê ¿e te¿ dzia³a .
A i po co Ci a¿ tyle adenozyny na raz? Zu¿yjesz j± ca³±? Bo wiesz, ona jest wa¿na gdzie¶ ko³o roku.
A z mazide³ fajny do wcierek jest ma³ocz±steczkowy kwas hialuronowy. Trochê drogi, ale có¿ wcierki to nie jest tania zabawa mimo wszystko

A ta butelka z atomizerem z Mazide³ jest beznadziejna, tzn. ten atomizer. Strasznie siê zacina i nieciekawie psika. Nie polecam . Jak masz butelkê po jakim¶ kosmetyku z atomizerem to j± ju¿ lepiej wykorzystaæ.
to moje pierwsze zakupy, juz zamówi³am, nie moge wycofac. Ale dziekuje za rady! nie wiem czy duzo g czy malo, nie wiem ile sie tego uzywa, ale to chyba wszystko szybko sie zuzywa
__________________

od 1.01.2010 *7 min but blasting *50 przysiadów

od 13.01.2010
-zero chipsów, pizzy, kie³basy, cukru, s³odyczy, ciast
od 01.12.2009
-adenozyna, saw palmetto, tran, witaminy,
od 12.01.2010 kwasy
eyee jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-19, 14:22   #1168
magdakaczmarek
Raczkowanie
 
Avatar magdakaczmarek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomo¶ci: 108
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

areonauta dziekuje

kupi³am:
ekstrakt ze skórki jab³ka 5g
z pokrzywy 5g
ze skrzypu 10g
z kasztanowca 10 g
z adenozyny 5 g

wydaje mi sie ze tego z pokrzywy wzielam za malo, mo¿e jest ten ekstrakt w zielarskim ?

do tego dokupie wode porzywowa albo brzozowa i zaberam sie do roboty

Edytowane przez magdakaczmarek
Czas edycji: 2009-11-19 o 14:33
magdakaczmarek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-19, 14:23   #1169
magdaSEM
Rozeznanie
 
Avatar magdaSEM
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zielona wyspa
Wiadomo¶ci: 869
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez viki1988 Poka¿ wiadomo¶æ



powiedzia³abym nawet ze MUSZ¡ byæ suszone
ja robi³am macerat z li¶ci brzozy na oleju sezamowym+oliwie z oliwek i do teraz nic z³ego siê z nim nie dzieje
Zastanawiam siê jeszcze ale chyba zrobiê z oliwie z oliwek+olej kokosowy i pokrzywie+skrzyp polny. Mo¿e mnie nie zabije taka mieszanka
__________________
Wiosna.
MOJE MAKABRESKI
http://www.eioba.pl/strzyga/articles
magdaSEM jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-11-19, 15:12   #1170
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 8 977
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez magdaSEM Poka¿ wiadomo¶æ
Zastanawiam siê jeszcze ale chyba zrobiê z oliwie z oliwek+olej kokosowy i pokrzywie+skrzyp polny. Mo¿e mnie nie zabije taka mieszanka
hmmm nie wiem czy olej kokosowy to dobry pomys³, no chyba ze masz rafinowany (p³ynny)
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2019-01-24 22:13:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:39.