Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma! - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-16, 17:52   #1141
spice1985
Zadomowienie
 
Avatar spice1985
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 504
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

dorka no przecież nikt się nie kłoci, no dajże spokój Ja się uśmiałam,bo to tak zabrzmiało dziwnie : "Ok, masz dziecko, jesteś super mamą, aaaale zastanów się jeszcze raz dobrze: czy na pewno dostosowałaś pod dziecko swoje życie...?" Rozumiem,że na forum czasem można dziwnie odebrać pewne treści, więc po to są posty typu "cytuj" żeby to wyjaśnić. Niestety przez jakiś czas jeszcze nasze dzieci będą tak właśnie reagować na każdą zmianę harmonogramu. Ja też kładę Hanię o stałych porach na drzemki, wie np.że po spacerze dostaje zupkę i idzie się zdrzemnąć, już nawet nie protestuje jak Ją kładę! Sukces. Jeżeli jednak są sytuacje że trzeba wyjść, a często po prostu trzeba, to nie ma zmiłuj, nie da się żyć na 100% wokół dziecka, nasz świat może i kręci się wokół malucha, ale cała reszta niekoniecznie i jakoś nie zawsze chce się nam podporządkować

Jak się ubieracie w tą pogodę? Ja jak ten ostatni kretyn wylazłam w szaliku grubym dziś...Nawet beret wełniany miałam w torbie " w razie w"!!! Nie, nie założyłam go, wystarczająco dziwnie się na mnie patrzyli jak tym szalem się opatuliłam. Hanka miała zimową kurtkę...Na prawdę nie wiem w co Ją jutro ubiorę. Mamy taki grubszy jakby wełniany...polar (?) z Nexta (może być wełniany polar? I don't think so ) Nie chcę żeby mi się przeziębiła noooo.

mamaoptymistka cieszę się,że Cię rozbawiłam mam nadzieję,że pozytywnie, a nie w stylu "Matko,jaka ta spice durna, po co pisze w ogóle" :P

gusia powracam ja, córka marnotrawna na Wasze łono
__________________
Hanusia

Zęby Hanusi
spice1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 17:58   #1142
anulinka2009
Wtajemniczenie
 
Avatar anulinka2009
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 2 623
GG do anulinka2009
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!



Jak za starych dobrych czasów, musiałam sporo nadrobić

Weredka, najlepszego kochana z okazji tych nastych urodzin

daisy, my wacikami to myliśmy chyba pierwsze 2 tygodnie, teraz tylko wodą z wanienki, gratulacje, z okazji nabycia nowego lokum ( bo rozumiem, że jak kredyt podpisany, to będzie chata ?? )

To i ja wstawię żywieniowy plan dnia Pepe:

ok. 7 rano - 120ml bebilonu i 2 miarki kaszki z bobovity
ok. 8 - razem z moim śniadaniem pół kromeczki chleba czy kawałek bułki z masłem
ok. 11-11.30 ( po spaniu ) owoce z jogurtem lub białym serem,
ok. 14 - obiad - jedno danie - zupa lub drugie ( duża porcja )
ok. 17 - owsianka z bobovity ( z 7-8 miarek ) z odrobiną soku owocowego
ok. 19 - 240ml bebilonu i 4 miarki kaszki z nestle ( 7 zbóż )
ok.2-3 w nocy - 210ml bebilonu

W ciągu dnia ok. 200-240 ml kompociku z owoców lub bobofruta ( rozcieńczonego wodą ).
Wydaje mi się, że Pepe dużo je

Tak w ogóle, to dzisiaj okazało się, że Piotruś boi się butów ( dostałam z Bartka i tż mu je założył ). Był taki ryk, że chyba w następnej klatce było słychać

Dziewczyny, które macie już spacerówki, powiedzcie proszę, jaką kupić. Normalnie czym więcej czytam testów i opinii jestem głupsza

Idziemy kąpać, ale wrócę tu jeszcze dzisiaj
anulinka2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 19:02   #1143
andziot
Zakorzenienie
 
Avatar andziot
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 180
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

spice nic nie musisz wywalać, schemat macie bardzo podobny do naszego
moniqac to gdzie Ty Szymonka uchowałaś, skoro dopiero teraz podłoge odkrył ?
dorka ja też się staram zachować rytm Gabrysi, nie zawsze wychodzi, ale jak mogę przestawić się tak, żeby jej pasowało, to tak robię, bo niewyspane dziecko to złe dziecko a ja nie lubię złych dzieci przy Zosi też starałam się drzemki zachować w odpowiednich porach
anula skoro Zosia otwiera buzię po obiadku tzn że ma za mało i ja raczej zwiększyłabym porcję obiadu a nie dodawała owoc czy jakąś przekąskę, bo się robi misz-masz w tym jedzeniu, no ale to moje zdanie tylko Gaba np to nie najadłaby się już tym słoiczkiem 190gr, już dawno je większe porcje


PIĄTEK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
alkoholizuję się !

---------- Dopisano o 20:02 ---------- Poprzedni post napisano o 19:59 ----------

miałam zapytać jeszcze : spice co się stało, że wróciłaś na w ?
__________________
Trzy rzeczy pozostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka...
Dante Alighieri



Edytowane przez andziot
Czas edycji: 2012-03-16 o 19:05
andziot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 19:18   #1144
Grazin
Zakorzenienie
 
Avatar Grazin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: oświęcim
Wiadomości: 5 442
GG do Grazin
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez anulinka2009 Pokaż wiadomość


Dziewczyny, które macie już spacerówki, powiedzcie proszę, jaką kupić. Normalnie czym więcej czytam testów i opinii jestem głupsza

Idziemy kąpać, ale wrócę tu jeszcze dzisiaj
ja mam quinny i generalnie jestem zadowolona jeździ się nim fajnie, ma rewelacyjną budkę, jest wygodny, jednak dzisiaj odkryłam kolejny minus, ma trzy pozycje i w pozycji najbardziej wyprostowanej i tak jest pochylony do tyłu i zauwazyłam ze troche się dzisiaj chciał podciągnąć zeby siedziec prosto, ale potem nie protestował

moniqac własnie sie mialam pytać, to Szymocha nie na podłodze? on na łózku Ci wylezał cały czas? bo seba to minuty na łóżku nie wylezy. daj Szymusiowi odkrywać świat na podłodze, tam jest tyle fascynujących paproszków do zjedzenia tylko kantów o ktore można sobie nabic guza Seba teraz jak prawdziwy mężczyzna ma 2 szramy na buzi, jedną bo zawdział o krzesełko do karmienia, a drugą bo szafka się zamkneła i o nią przygrzmocił...:P
ja mam ze trzy razy dzienni ezawał serca z tym moim dzieckiem.
__________________
Grazin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 20:07   #1145
spice1985
Zadomowienie
 
Avatar spice1985
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 504
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Andziot ...stęskniłam się
__________________
Hanusia

Zęby Hanusi
spice1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 20:17   #1146
Kiara76
Raczkowanie
 
Avatar Kiara76
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 300
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

No to ja tak sobie hurtem nabazgrolę, ciekawe czy to jeszcze ktoś przeczyta

aguś, ratuj, choler...wo wyszło znowu ale czemu??? Dwa miesiące nic nie było, a tu masz, pod kolankami i na wierzchu stopy zmiany. Może od rajstop? Ma takie fajne, ciepłe, jakby z froty, ale dzisiaj przeczytałam, że 80% to bawełna, a reszta to elastyl i poliamid, więc może to to jej szkodzi a właśnie od jakiś 2-3 tygodni je nosi.

Wózka nie kupuje, bo ten co ma miał być docelowy. Waży z całym poszyciem, budą itp. niecałe 10kg, ma przekładaną rączkę i ma przednie małe kółka, więc ma starczyć i już .

Ubieram w domu w rajstopki i body z długim, ewentualnie jak chłodniej (bo staram się przez to AZS mieć niższą temp.) to rozpinany sweterek z cieniutkiej dzianiny, albo bawełnianą bluzeczkę z długim, ale teraz to już raczej same body.

Jedzenie poza mm, to raz dziennie słoiczek 190g owoców, pół słoiczka obiadku (więcej nie da rady nawet siłą wcisnąć ), do picia herbatka z owoców leśnych lub jabłkowa, jako przegryzki biszkopt lub kawałek banana, jak nie śpi dwa razy dzinnie to jeszcze zmieści pół kromki chleba z masłem i wędliną, ale zwykle albo słoiczek owoców albo ten chlebek.

Dzisiaj była trochę na dworze, ale wcale nie za długo i padła mi o 16.00, nadal śpi, pytanie, czy do rana, czy mam noc przekicha....ą
a wstała o 7.00, przetrzymałam do 10.00 bo musiałam wyjechać, lulu od ok. 10.15 do 13.30 i teraz taki długi sen to aż mnie dziwi, bo dużo śpi, ale tyle chyba, że da matce niedługo popalić

Kurcze, przed dobrą godziną dowiedziałam się, że żona mojego pracownika poroniła, w 5-tym tygodniu
Cały dzień nie mogłam się do niego dodzwonić, a potem przysłał mi eskę, że jest z żoną w Bydgoszczy i zapomniał telefonu, więc pisze z tel. żony. Coś mnie tknęło i pod pretekstem ostatniej transakcji zadzwoniłam, pytam jak się żona czuje, że mam nadzieję, że wszystko dobrze, a tu słyszę, że skończyło się
Nawet nie wiedziałam co mądrego mam powiedzieć, powiedziałam że jeszcze całe życie przed nimi, żeby teraz o pracy nie myślał tylko był razem z żoną, ale mam wrażenie, że to nie pierwsze poronienia. To dość nowy pracownik, zbyt dobrze go nie znam, ale wydaje mi się, że już przez to raz przechodził. Kurcze, jemu radość skończyła się tak szybko, a ja mam kochane maleństwo, jakoś mi tak dziwnie na duszy
__________________
WIKTORIA 01.10.2001r.
LENKA 01.06.2011r.
Kiara76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 20:47   #1147
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Bo spice nigdzie nie odeszła, tylko czaiła się w krzaczorach
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-16, 20:52   #1148
andziot
Zakorzenienie
 
Avatar andziot
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 180
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez matallewar Pokaż wiadomość
Bo spice nigdzie nie odeszła, tylko czaiła się w krzaczorach
wiem , ale ujawnić się też trzeba mieć odwagę


kiara smutne to ...
__________________
Trzy rzeczy pozostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka...
Dante Alighieri


andziot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 20:57   #1149
Klaterina
Zadomowienie
 
Avatar Klaterina
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 755
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

hej mamuski

ledwo żyję, przeleciałam na szybko wątek i zmykam coś podjeść i spać

Cytat:
Napisane przez andziot Pokaż wiadomość

Klaterina ja sobie nie wyobrażam nie wiedzieć co i kiedy moje dziecko je, ja mam niby męża w domu a mimo mojego zaufania po powrocie z pracy zasypuje go tysiącem pytań : kiedy kupa była ? rzadka? czy smakował obiad? ile spała? czy był spacer? itd
andziot ja nie napisałam, że nie wiem co moje dziecko je i jak się ma, bo dostaje relację po powrocie z pracy, tylko, że mój plan się rozsypał bo babcie nie dają jedzenia z zegarkiem w ręku etc a to chyba znacząca różnica

na dziś mam dość, dzień pełen wrażeń to za dużo jak na piątek
__________________
nareszcie mammmma 3-6-11
Klaterina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 21:02   #1150
Kiara76
Raczkowanie
 
Avatar Kiara76
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 300
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

w temacie zaginiony - zaginiona : gdzie mimbi i poziometka

andziot, no smutne, takie rzeczy się zdarzają, ale jak się już zdarzą i to w miarę blisko to tak jakoś przykro ....

pod koniec roku pisałam też o chłopcu, u którego wykryto raka z przerzutami w okolicy kręgosłupa i tutaj już całkiem dobre info, malec jest po 3-ciej chemii i ma się całkiem dobrze , przypomniał sobie jak się raczkuje, nie złapał żadnej infekcji, skończył niedawno roczek i ma taką uśmiechniętą buziunię, że nie widać, że kiedyś było aż tak strasznie źle

---------- Dopisano o 22:02 ---------- Poprzedni post napisano o 21:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Klaterina Pokaż wiadomość
hej mamuski

ledwo żyję, przeleciałam na szybko wątek i zmykam coś podjeść i spać



andziot ja nie napisałam, że nie wiem co moje dziecko je i jak się ma, bo dostaje relację po powrocie z pracy, tylko, że mój plan się rozsypał bo babcie nie dają jedzenia z zegarkiem w ręku etc a to chyba znacząca różnica

na dziś mam dość, dzień pełen wrażeń to za dużo jak na piątek
Łoj laseczki nie pijta tyle wieczorem, bo znowu dym będzie
Ja myślę, że andziot się z Tobą zgodziła, że nie wyobraża sobie nie wiedzieć, co i jak
__________________
WIKTORIA 01.10.2001r.
LENKA 01.06.2011r.
Kiara76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 21:25   #1151
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

A ja dziś byłam u enchant. Gabi CUDOWNA, a jak urosła i się zmieniła! Ledwo ją poznałam

No i zaczęła dziś stawać bez trzymanki, tak się na Edę zapatrzyła

A Eda z kolei zrobił znów kroczki, mało, ale już bardziej pewnie
No i próbował podłapać, jak się mówi "nie", ale średnio mu szło
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-16, 22:28   #1152
kamikadzeboskiwiatr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 88
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Dobry wieczór
Dziecko właśnie poszło spać , więc trochę popracuję i też idę.
Dorkabl cieszę się , że mleczko migdałowe posmakowało
ja też z reguły coś dodaję, bo jak się robi dużą porcję do butelki to trochę faktycznie bez smaku , ja daję z reguły suszone owoce.

Tak widzę, że każde dziecko je zupełnie inaczej , inne rzeczy o innych porach
U nas z jedzeniem nowy problem. Odkąd Ivo "nauczył się " jeść łyżeczką i widelcem trudno mu coś dać. O ile w miarę stałe pokarmy to jeszcze mu się udaje, to w zupie grzebie przez godzinę, cały jest brudny, ja jestem brudna, wszystko naokoło łącznie za ścianami
No coż... praktyka czyni mistrza

Moria Ja Ci wierzę z tymi drzemkami , u nas też to zuepłnie rozregulowane. Jak już już mi się wydaje , że łapiemy jakieś stałe pory to przestawi się zupełnie. Dzisiaj od 8.30 do 22.30 spał 40 minut
Nawet jak złapie rytm to też się wybudza w trakcie. Próbujemy go usypiać bo wiemy , że jest niewyspany i czeka nas kilka godzin jęczenia strasznego.
Założę się , że jak się Iga z Ivo spotkają jak będę dorośli to stwierdzą , że są bratnimi duszami Pełne porozumienie

Weszłam sobie na Zara online, a co . I zamiast czegoś dla siebie oczywiście kupiłam sweterek i szaliczek dla Ivo I musze się pochwalić bo w stacjonarnej Zarze kupiliśmy dwie kurteczki, jedną na teraz, druga taka bardziej elegancka na typową wiosnę - przecenione z 229 i 189 na uwaga 29 zł
Czy wszystkie wychodziłyście już gdzieś na imprezy, wesela itp itd bez dzieci. Ja nie byłam nigdzie. Chyba ze trzy razy od porodu widziałam się z moją koleżanką, ale to na dwie godziny w ciągu dnia. Mam straszną ochotę , a z drugiej strony założę się , że szybko będę chciała wrócić do domu i co10 minut bedę pisała smsy czy śpi i czy wszystko w porządku.
Tylko ja jestem taka nadopiekuńcza???

Się rozpisałam
Dobranoc
kamikadzeboskiwiatr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 23:09   #1153
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez Kiara76 Pokaż wiadomość
No to ja tak sobie hurtem nabazgrolę, ciekawe czy to jeszcze ktoś przeczyta

aguś, ratuj, choler...wo wyszło znowu ale czemu??? Dwa miesiące nic nie było, a tu masz, pod kolankami i na wierzchu stopy zmiany. Może od rajstop? Ma takie fajne, ciepłe, jakby z froty, ale dzisiaj przeczytałam, że 80% to bawełna, a reszta to elastyl i poliamid, więc może to to jej szkodzi a właśnie od jakiś 2-3 tygodni je nosi.

Ubieram w domu w rajstopki i body z długim, ewentualnie jak chłodniej (bo staram się przez to AZS mieć niższą temp.) to rozpinany sweterek z cieniutkiej dzianiny, albo bawełnianą bluzeczkę z długim, ale teraz to już raczej same body.

(


jak Oli niedawno wyszły zmiany
pierwszymi słowami lekarza było " odstawcie gluten, zwykłe mleko mm i masło...."
wygoiło się, znów prowokacja - teraz już je pół skibki chlebka z masełkiem i bniałym serkiem - wiedeński typu ricotta - uwielbia go
i nic jej nie jest

nie zakładam jej rajstop, bo jednak oprócz bawełny mają te inne dzianiny
smiga w legginsach, geterkach, spodenkach - bawełna
spróbuj posmarować te zmiany tą ADERMĄ-EXOMEGĄ - na allegro z przesyłką 15zł u nas działa
głowa do góry
pod kolankami - znak, że musiała się spocić tam - może te rajstopki?
nie wiem, trzeba próbować wykluczyć wszystko, co ewentualnie moze uczulic


u nas Ola "czysta" - nie wysypana
więc je chleb, masełko, jajka całe, biszkopty, szynkę chudą, nawet ostatnio kość od kurczaka oblizywała po kurczaku z rożna hehe i też nic nie jest, także na razie jest ok

kamikadze nie tylko ty jesteś nadopiekuńcza

ja wyszłam teraz 2-gi raz, z mężem, a wczesniej wszędzie Olkę zabieralismy ze sobą - imprezy rodzinne
dzwoniłam, pisałam :| bez przerwy na telefon patrzyłam..
__________________
Aleksandra 19.04.2011

Edytowane przez agus87
Czas edycji: 2012-03-16 o 23:12
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 06:46   #1154
amarcia
Wtajemniczenie
 
Avatar amarcia
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 001
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

pamiętacie filmik z YT z bobasem tańczącym przed tv do piosenki Beyonce?
Karolina dziś robiła to samo - płakałam ze śmiechu
może uda mi sie nagrać

---------- Dopisano o 07:46 ---------- Poprzedni post napisano o 07:46 ----------

agus co to za motyl?
__________________
Karolinka 03-06-2011
Wiktoria 18-10-2006
moje królewny
amarcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 06:53   #1155
Klaterina
Zadomowienie
 
Avatar Klaterina
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 755
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

helo

miałam przygotowanego posta i Radek wyłączył mi kompa

to teraz w skrócie bo czas mnie goni, wyspałam się, młody bawi się szufladami ewentualnie podobają mu się kolorowe diody w moim kompie, odkryłam z rana 7 zęba-musiał się przebić wczoraj albo dzisiaj bo jest maluśki a oto fura Radziowa

idę po kawkę i biorę się do pracy
__________________
nareszcie mammmma 3-6-11
Klaterina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 07:26   #1156
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Dzień dobry moje drogie
Znów jestem do tyłu wrrrr Na dodatek dzisiaj mam rozpiździel w domu, bo wywożą mi stare meble. Do tego mężu idzie na 14 do pracy, więc będę się sama użerać z tym wszystkim a o spacerze nie mamy co marzyć

Graża, handel obwoźny

Moria, kurczę ja Cię naprawdę podziwiam jak dajesz sobie radę ze swoją marudką. 30 minutowe drzemki to małooo i jak Tymek śpi nawet niecałą godzinę to się wkurzam

Klaterina, a Twoja mama nie zdaje Ci relacji z całego dnia? Moja teściówka zawsze wszystko mi mówi, ile jadł, w jakich godzinach spał, co robił itd. Bardzo się cieszę, że zajmuje się Tymciem bo szczerze mówiąc ma super podejście do dzieci.

Spice, ja też Cię uwielbiam czytać

Anulinka, co do spacerówki ja mam Lirę4. Wczoraj był pierwszy spacer z jej użyciem i teściówka mówiła, że prowadzi się fajnie. Ja będę ją jutro testować najprawdopodobniej. Też miałam mega dylemata z wyborem

Kiara, to smutne oby im się znowu udało

Kamikadze, Ivo je widelcem? ja mam wesele w lipcu, więc to będzie pierwszy wypad na całą noc Kurtka z zary za 29 zł. wow znowu mdleję

Pochwalę się na koniec i powiem, że chyba odrobinę schudłam Kupiłam sobie wczoraj dwie pary rurek (kobaltowe i beżowe) i w miarę w nich wyglądam. Biorę ten chrom i rzeczywiście prawie nie jem słodyczy a jak już coś jem to gościnnie i bez śliny do pasa normalnie nie wierzyłam, że to będzie działać.
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 08:18   #1157
ania2631
Wtajemniczenie
 
Avatar ania2631
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Morze
Wiadomości: 2 645
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Dzień dobry..
Wczoraj ledwo doczłapałam się do domu ze spaceru..Grypsko mnie dopadło..Ale ciul tam ze mną,najbardziej bałam się o moją dziecinę która zaczęła gorączkować temperatura może nie była wysoka,ale jednak była...Płakała tak bardzo,była rozpalona,więc dałam czopka którego za nie całe 15 min go wys...a ...Odczekałam 2h i dałam kolejnego...Strasznie było mi jej zal..To pierwsze takie nasze choróbsko.Ja też mam gorączkę ..Ale pogoda wczoraj była i Alicja na huśtawce na placu zabaw.


MonikaK-leginsy motywujące do zrzucenia wagi

kami-jeszcze ani razu nie zostawiłam dziecka nie dłużej jak na trzy h

Spice-dzieki za informacje o Vitalii..Teraz dostałam drugi plan jadłospisu i jest podobny więc na ten tydz zakupów nie muszę robić..Chlebek można jeść jeden rodzaj,aż do skończenia bochenka

Klaterina-wózek bardzo fajny ...Małż kupił wczoraj truskawki i od razu skojarzyły mi się z Tobą

Kiara-bardzo współczuję utraty ciąży
__________________

Edytowane przez ania2631
Czas edycji: 2012-03-17 o 08:26
ania2631 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 08:43   #1158
Klaterina
Zadomowienie
 
Avatar Klaterina
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 755
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez MoniaK Pokaż wiadomość
Klaterina, a Twoja mama nie zdaje Ci relacji z całego dnia?
napisałam, że babcie zdają relacje same to chyba moja mama i teściowa czyż nie ?

Radek śpi więc mam czas na dopicie zimnej kawy, coś tam sprzątnęłam ale trochę jeszcze zostało tylko plecy mnie po wczorajszym wyjściu bolą i muszę odsapnąć

ania ja już czekam na czas truskawek i znowu nic innego nie będzie dla mnie istniało tylko menu truskawkowe
__________________
nareszcie mammmma 3-6-11
Klaterina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 09:06   #1159
moniqac
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 1 544
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

bry.

ja na chwilkę, bo szkoda pogody żeby w domu siedzieć .

andziot - grazin
- niestety nie był na podłodze bo jak pisalam mieszkam nad klatką przejściową i położenie bosej stopy gdziekolwiek w mieszkaniu może spowodowac odmrożenia w zimę, dopiero niedawno zakupiliśmy dywany i teraz sobie bryka.
wczesniej brykał po naszym łóżku, czy po narozniku rozłozonym (mamy taki ogromny w dużym pokoju). a paprochy wprost uwielbia .

miłego dnia dziewczynki.
__________________
***
męzatka od ... 12.09.2009

Mamusia Szymusia od 27.04.2011 .
moniqac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-17, 09:22   #1160
gusiagatko
Zakorzenienie
 
Avatar gusiagatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 3 202
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

moria U mnie dwie drzemki po 30 minut. Strasznie szybko mija takie pól godziny,prawda?




Ja znów na szybko, czekają mnie zakupy i pakowanie.
Jedziemy na noc autem, proszę o kciuki
__________________

06.07.2011
06:06
gusiagatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 09:32   #1161
anulinka2009
Wtajemniczenie
 
Avatar anulinka2009
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 2 623
GG do anulinka2009
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!



gusia - szczęśliwej drogi,

moniquac - dla Szymusia,

ania2631, dużo zdrówka dla wszystkich

MonikaK - za wagę ( ja nadal obżeram się słodyczami )

Pepe spał dzisiaj do 4.48, a potem oczywiście od razu stanął w łóżeczku i wołał "mama, jeść "

Załatwiliśmy roczek na 10 czerwca ( wcześniej zarezerwowaliśmy lokal, tam gdzie mieliśmy ślub i chrzciny, a dzisiaj tż był u księdza klepnąć mszę ).

Dalej nie wiemy, jaki wózek kupić. Nie chcemy dużo kasy inwestować, bo Pepe pewnie szybko stanie na nogi i będzie sporo latał sam. Myśleliśmy o x-landerze xs, ale znalazłam też negatywne opinie i już sama nie wiem

Dzisiaj idziemy na imieniny do mojego taty ( Józefa ). Będzie wyżerka

Miłej soboty
anulinka2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 10:07   #1162
migotka03
Zadomowienie
 
Avatar migotka03
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 1 145
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez dorkabl Pokaż wiadomość
hej

Dlatego wieksze wyjscia z domu, jazde samochodem staram się dopasowac do jego drzemek.
Myślałam ze wszyscy tak robia ...dziecko mną zawładneło!
Ja też tak robię (w miarę mozliwości)

Cytat:
Napisane przez amarcia Pokaż wiadomość
jadę do morii zacumować w Porcie - pitolę sprzatanie
Ale wam fajnie

Cytat:
Napisane przez spice1985 Pokaż wiadomość
Za tydzień przyjeżdża do mnie matall :P
Wy też? Szkoda ze ja nie mam z kim się spotkać.

Cytat:
Napisane przez mamaoptymistka Pokaż wiadomość

Ta pogoda mnie cieszy ale narobiła mi taki mętlik w głowie, jak ja mam nad to morze zapakować chłopców brać ciepłe kurtki czy nie brać, pomóżcie się spakować
A kiedy jedziecie, że chcesz kurtki brać?

Cytat:
Napisane przez kamikadzeboskiwiatr Pokaż wiadomość

Mam straszną ochotę , a z drugiej strony założę się , że szybko będę chciała wrócić do domu i co10 minut bedę pisała smsy czy śpi i czy wszystko w porządku.
Tylko ja jestem taka nadopiekuńcza???
Ja jak spotkałam się z koleżanką, to tak się zagadałysmy ze zapomniałam o bożym świecie. Tego mi było trzeba

Cytat:
Napisane przez Klaterina Pokaż wiadomość
odkryłam z rana 7 zęba-musiał się przebić wczoraj albo dzisiaj bo jest maluśki


Cytat:
Napisane przez gusiagatko Pokaż wiadomość
Jedziemy na noc autem, proszę o kciuki


Cytat:
Napisane przez MoniaK Pokaż wiadomość
Pochwalę się na koniec i powiem, że chyba odrobinę schudłam


Cytat:
Napisane przez ania2631 Pokaż wiadomość
Dzień dobry..
Wczoraj ledwo doczłapałam się do domu ze spaceru..Grypsko mnie dopadło..Ale ciul tam ze mną,najbardziej bałam się o moją dziecinę która zaczęła gorączkować temperatura może nie była wysoka,ale jednak była...
Zdrówka
__________________
żona
4 sierpnia 2007

mama
17 maja 2011
Paulinka

19 luty 2015
Krzyś


"Życie to tylko wieczna walka z czasem i pieniędzmi.." ~ Ł. Wejman
migotka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 11:13   #1163
Lolka1212
Zadomowienie
 
Avatar Lolka1212
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 765
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Dobry

A ja jeszcze mam pytanko odnośnie jedzonka

Andziot, Spice wy dajecie rzadkie zupki dziewczynkom to powiedzcie mi proszę jak radzą sobie z jedzeniem takiej wodnistej zupki?

Jak ja zrobiłam taką normalną zupkę dla Antka, właśnie taką rzadką to nijak szło nam jej zjedzenie Ciekło po brodzie, wylewało się z łyżeczki i ostatecznie skończyło się na tym, że Antoś zjadł wieksze kawałki warzyw z zupki i makaron, a woda została

Może ja powinnam go taką rzadką zupką dużą łyżką nakramić? ..karmiłam małą, bo nie mam dużej plastikowej i może tu był błąd?

Podpowiedzcie coś
__________________
Antonek
Lolka1212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 13:58   #1164
migotka03
Zadomowienie
 
Avatar migotka03
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 1 145
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez Lolka1212 Pokaż wiadomość
Dobry

A ja jeszcze mam pytanko odnośnie jedzonka

Andziot, Spice wy dajecie rzadkie zupki dziewczynkom to powiedzcie mi proszę jak radzą sobie z jedzeniem takiej wodnistej zupki?

Jak ja zrobiłam taką normalną zupkę dla Antka, właśnie taką rzadką to nijak szło nam jej zjedzenie Ciekło po brodzie, wylewało się z łyżeczki i ostatecznie skończyło się na tym, że Antoś zjadł wieksze kawałki warzyw z zupki i makaron, a woda została

Może ja powinnam go taką rzadką zupką dużą łyżką nakramić? ..karmiłam małą, bo nie mam dużej plastikowej i może tu był błąd?

Podpowiedzcie coś
U nas też tak jest. I wydaje mi się ze duża łyżka nic by nie zmieniła.

---------- Dopisano o 14:58 ---------- Poprzedni post napisano o 13:15 ----------

Miałam nadrabiania od groma, wystarczyło zajrzeć i napisać, żeby was trochę przystopować
Zaglądam, zaglądam i nic
__________________
żona
4 sierpnia 2007

mama
17 maja 2011
Paulinka

19 luty 2015
Krzyś


"Życie to tylko wieczna walka z czasem i pieniędzmi.." ~ Ł. Wejman
migotka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 14:36   #1165
amarcia
Wtajemniczenie
 
Avatar amarcia
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 001
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

część na rodzinnych spacerach a reszta na fejsie
wpadłam po picie i spadam
__________________
Karolinka 03-06-2011
Wiktoria 18-10-2006
moje królewny

Edytowane przez amarcia
Czas edycji: 2012-03-17 o 14:39
amarcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 14:57   #1166
migotka03
Zadomowienie
 
Avatar migotka03
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 1 145
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

No tak, pogoda ładna.
My już byliśmy.
__________________
żona
4 sierpnia 2007

mama
17 maja 2011
Paulinka

19 luty 2015
Krzyś


"Życie to tylko wieczna walka z czasem i pieniędzmi.." ~ Ł. Wejman
migotka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 15:23   #1167
dorkabl
Zadomowienie
 
Avatar dorkabl
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Radom
Wiadomości: 1 348
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

hej

Właśnie mam czas na kawe i pierdoły. Babcia zabrała Olka na spacer. Się kobita rozkręca, wcześniej jakoś go nie zabierała (to jej 3-ci raz)

Lolka1212 u nas zupa tez cieknie po brodzie...nie daje takiej zupy jako posiłek. Tylko tak o () Jesli chce od nas to zje jesli nie to nie...

Koniec z kąpaniem dziecka w kuchni!
Nie kąpałam w łazience bo mamy bardzo zimna łazienke. Nie lubie za to naszej łazienki...
ale wczoraj...Olek nachlapał na płytki i wywinęłam orła! Myślałam ze sobie obie nogi połamałam! Mam potłuczonego posladka

Dziewczynki wielodzietne: kiedy przestałyście kapać dzieci codziennie?
Dodam tylko ze kompanie traktuje jako wieczorny rytuał.

Kupie dziecku na zajączka do wanny ośmiorniczki z Tomiego hihi
dorkabl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 18:17   #1168
andziot
Zakorzenienie
 
Avatar andziot
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 180
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez Lolka1212 Pokaż wiadomość
Andziot, Spice wy dajecie rzadkie zupki dziewczynkom to powiedzcie mi proszę jak radzą sobie z jedzeniem takiej wodnistej zupki?

Może ja powinnam go taką rzadką zupką dużą łyżką nakramić? ..karmiłam małą, bo nie mam dużej plastikowej i może tu był błąd?
one są rzadkie ale ja czasem jakieś warzywo miksuje żeby trochę zagęścić (np buraka) do tego są tam tarte warzywa więc też trochę zagęszczają
ja już dawno karmię zwykłą łyżką, nie plastikową, o wiele lepiej się z niej zbiera i większe kęsy można podawać

Cytat:
Napisane przez dorkabl Pokaż wiadomość
Olek nachlapał na płytki i wywinęłam orła! Myślałam ze sobie obie nogi połamałam! Mam potłuczonego posladka

Dziewczynki wielodzietne: kiedy przestałyście kapać dzieci codziennie?
Dodam tylko ze kompanie traktuje jako wieczorny rytuał.
dobrze, że nic gorszego się nie stało !
ja nie zamierzam przestać kąpać dzieci codziennie, teraz to na pewno nie przejdzie, bo Zocha na dworze non stop więc czysta nie chodzi
Zosia wieczorem jest kąpana pod prysznicem - szybkie mycie całego ciała
chyba że ma zachciewajkę i chce "z bańkami"


jak dziś ciepło było
Gaba zaliczyła dziś pierwsze bujanko na huśtawce
a Zosia pierwszą glebę z huśtawki
__________________
Trzy rzeczy pozostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka...
Dante Alighieri


andziot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 18:18   #1169
Lolka1212
Zadomowienie
 
Avatar Lolka1212
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 765
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez dorkabl Pokaż wiadomość

Dziewczynki wielodzietne: kiedy przestałyście kapać dzieci codziennie?
Ja nie wyobrażam sobie nie kąpać dziecka codziennie!

Dorakbl a sama też nie bierzesz kąpieli co dzień??
__________________
Antonek
Lolka1212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 18:55   #1170
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: Mamusie majowo-czerwcowe 2011 - odsłona siódma!

Cytat:
Napisane przez amarcia Pokaż wiadomość
pamiętacie filmik z YT z bobasem tańczącym przed tv do piosenki Beyonce?
Karolina dziś robiła to samo - płakałam ze śmiechu
może uda mi sie nagrać

---------- Dopisano o 07:46 ---------- Poprzedni post napisano o 07:46 ----------

agus co to za motyl?
hehe ten bobas jest świetny
już widzę karolcia jak buja tyłeczkiem przeed tv

a nie wiem co to za motyl, wpadl mi w oko

dzisiaj widzialam na ogrodzie takiego pieknego zielona, az Olka paluszkiem na niego pokazala
__________________
Aleksandra 19.04.2011
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-08 15:15:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:02.