Fretka, fretki, tchórzofretki - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-26, 10:04   #91
Zegarkowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 119
Dot.: fretka

No fretka to taki stworek który rzadko ustępuje zwłaszcza kiedy sprawia mu to przyjemność. Rada jest jedna - postawić kwiatki w miejscu niedostępnym dla fretki. Moja Tunia dziennie przewracała mi dwu metrowego fikusa i niestety musiałam go abezpieczyc na tyle żeby nie mogła kopać w ziemi.
Fretki to wspaniałe zwierzaczki i każdy kto już z nimi przebywał na dłużej zakochuje się.
Fretka nie musi być droga - zwłaszcza te z zoologicznych sklepów. Można je kupić od hodowców. Różnica jest duża bo hodowlane warunki można zobaczyć, można wybrać zwierzaczka i dowiedzieć się coś od fachowca a cena:
100-150 u hodowcy
200-350 w sklepie
Zegarkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 20:43   #92
bardotka
Raczkowanie
 
Avatar bardotka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 247
GG do bardotka
Dot.: fretka

Wiem ,ze musze coś zrobić z kwiatkami ale z parapetu kwiaty nie mam gdzie przestawić.Aktualnie trwa walka ciapa mojego na nodze he he
bardotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 22:39   #93
Izunia86
Wtajemniczenie
 
Avatar Izunia86
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 407
GG do Izunia86
Dot.: Czym karmicie swoje fretki i kotki?

Cytat:
Napisane przez shiral
A co sądzicie o takich karmach jak Whiskas i Kitekat? Dla mnie to najgorsze świństwo i nigdy tego nie podawałam. Wiem jednak, że są osoby które karmią tym swoje zwierzęta.

Moja koleżanka kupiła frecie która karmiono tym jedzeniem biedna przed kupnemdziewczyna półroku starała sie o zycie fretki i się udało
Jak widze ,ze ludzie kupuja tego typu pokarm , karmia tym koty i inne zwierzaczki to jest mi poprostu przykro. Przeciez istnieje duzo zamiennikow w tej samej cenie lub nawet tansze ,tyle ze o wiele zdrowsze . Tyle sie o tym trabi ,o szkodliwosci tego typu pokarmow ,ze raczej do wszystkich juz dotarlo ,ze to swinstwo . Szkoda zdrowia ,bo zeby to bylo nasze jedzenie ,nasz wybor nasz organizm ale niestety to my musimy decydowac za naszych przyjaciol i czasem decydujemy zle .
__________________
"Ludzie, którzy nienawidzą kotów, w swoim następnym życiu wrócą jako myszy."

Faith Resnick
Izunia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 09:01   #94
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Czym karmicie swoje fretki i kotki?

ja tam sie nie dziwię- niektórzy własciciele kotów nie znają innych karm, nie chodza do sklepów zoologicznych, nie chodza do weterynarza i po prostu nie wiedzą, że to sa złe karmy.
reklama jest przekonująca oddziaływuje na emocje- teraz wiem, że taką reklamę, gdzie nic nie mówia o wartościach odżywczych, o składzie, o działaniu można sobie wsadzić w ****, ale kiedyś nie wiedziałam.
Ludziom się wydaje, że łiskas to karma "normalna" a kazda lepsza to juz "luksusu i fanaberia"
oczywiscie sa tez tacy, co karmia zwierzaka jeszcze gorzej, a uważają, że łiskas i kk to luksus, a kot ma zrec kartofle z mlekiem=="
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=579

a najśmieszniejsze jest to, że łiskas jest tak naprawde droższy od dobrych karm. karmie kota purina pro plan i animonda carny, jedną puszke 400g je 3 dni! Whiskasa by zjadł w jeden dzień

Inna sprawa, to zapach. animonda pachnie mięsem i takim gorszym pasztetem, a łiskas pachnie padlina i odchodami=="
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 12:24   #95
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Dot.: Czym karmicie swoje fretki i kotki?

@@@@@@@@@@@

Edytowane przez vilandra
Czas edycji: 2010-08-20 o 01:36
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 13:01   #96
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Czym karmicie swoje fretki i kotki?

ja bym uważała z podawaniem takich ilosci ryb - nie wiem, czy podajesz surowe, z surowymi trzeba uwazać, nie za dużo.
co do wieprzowiny, to tak, nie powinno się jej dawac kotom, bo mieso wieprzowe moze byc zainfekowane jakimś (nie pamietam) wirusem nieszkodliwym dla ludzi - nie bada się mięsa pod tym kątem a dla kotów jest groźny. Mięso i podroby tak samo.
Podroby drobiowe jak najbardziej, ale oczywiscie przemrozone- zamrożone na 2-3 dni i rozmrożone.
Mój kotek je (oprócz gotowych karm) kurczaka, woła czasem, mintaja , serki wiejskie, twarożki różne, no i Mleko Klara
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 15:27   #97
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Czym karmicie swoje fretki i kotki?

Tak jak z rybami, z wątróbką podobno też trzeba uważać i nie podawać jej zbyt często. Za to serducha jak najbardziej ok, a wołowe są szczególnie polecane na piękną sierść. Tylko jeszcze nigdzie nie udało mi się ich dostać
Wieprzowina niezbyt: raz że jest ciężko strawna dla kotów, dwa ze względu na wspomniany wyżej wirus Auszkyego - nieczęsty co prawda, ale śmiertelny i mrożenie ani gotowanie go chyba nie zabija.
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-27, 18:36   #98
Izunia86
Wtajemniczenie
 
Avatar Izunia86
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 407
GG do Izunia86
Dot.: Czym karmicie swoje fretki i kotki?

Ryby podobno posiadaja takie skladniki ,ze podawane bez obrobki termicznej sa szkodliwe dla naszych pupili . Czytalam o tym ,wypowiadal sie jakis lekarz weterynarii . Podobno trzeba przyrzadzac ryby w wysokiej temperaturze , ale nie za dlugo gdyz traca witaminy . Mozna rybe nawet smazyc dla zwierzecia na patelni ,z tluszczem ,to mu nie zaszkodzi ,ale trzeba pamietac zeby nie przyprawiac ani nawet nie solic ,podobno taka ilosc soli jaka i tak ma zawarta w pokarmach jest jak najbardziej wystarczajaca . Mozna rowniez przyrzadzac rybe w piekarniku . Ja nie podaje duzej ilosci ryb ale jak podaje to wlasnie z piekarnika albo z czystej oliwy z oliwek z patelni .
__________________
"Ludzie, którzy nienawidzą kotów, w swoim następnym życiu wrócą jako myszy."

Faith Resnick
Izunia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 20:31   #99
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: Czym karmicie swoje fretki i kotki?

Czytam i czytam wasze wypowiedzi i faktycznie menu frecie jest podobne do menu kociego. Nie można podawac tych samych pokarmów ani fretce ani kotu. I faktycznie co do tego wirusa jest on dla zwierząt śmiertelny. Ale gotowanie zabija ten wirus. Mimo wszystko nie podaje wieprzowiny tylko przemrożoną wołowine. Jednak teraz zastój w surowym mięsie i nie chce go jesć
Mam też puszke Animondy i stoi tak sobie w lodówce. Niestety dla niego też jest Be....
Musze spróbować inne puszki z innych firm. Może lepiej trafie
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 20:36   #100
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Czym karmicie swoje fretki i kotki?

Cytat:
Napisane przez Domina
Mam też puszke Animondy i stoi tak sobie w lodówce. Niestety dla niego też jest Be....
Musze spróbować inne puszki z innych firm. Może lepiej trafie
a jaka animonda? jeśli frecia gardzi animondą carny, to wybredna bestia
dobre kocie puszki to jeszcze np. leonardo- może taką spróbuj?
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 21:06   #101
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: Czym karmicie swoje fretki i kotki?

Nie znam Leonardo A faktycznie to jest ta Animonda. Ale fretka to wybredna bestia i zdaje się mówić: dobra wezme te twoje smieci, ale zjem potem.
I upycha mięso po kątach a ja potem chodze, zbieram mu te suszki.
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-28, 14:52   #102
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Dot.: Czym karmicie swoje fretki i kotki?

[@@@@@@@@@@@

Edytowane przez vilandra
Czas edycji: 2010-08-20 o 01:36
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 01:28   #103
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Czym karmicie swoje fretki i kotki?

Chyba można surowe Ja wszystko daję surowe, wcześniej przemrożone. Podobno ciężko się te serca kroi, ale warto - tak słyszałam Niestety ciągle mi nie dane wypróbować w praktyce.
Surowizna dobrze wpływa na zęby kota, szczególnie te większe kawałki - musi nad nimi trochę popracować, a ząbki się czyszczą

Też wkrajałam Kitce wieprzowinę, póki nie dowiedziałam się o tym wirusie. Atakuje szybko, więc raczej nic Cię teraz nie zaskoczy po tym, jak kiedyś tam Twój kocio ją jadł. Ale czytałam opis śmierci w wyniku tego wirusa, zniechęcił skutecznie.
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...


Edytowane przez Laura2112
Czas edycji: 2006-05-01 o 03:57
Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 09:16   #104
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: Czym karmicie swoje fretki i kotki?

U nasz króluje Royalek oraz Acana. Uwielbiamy też Hillsa, ale ona ma małe te kuleczki więc czasem, jak zbyt łapczywie jemy (bo dobry jest, no!) to nam się gdzieś tam w środku przykleja i potem wymiotujemy. A że Pańcia nie bardzo jest wtedy uradowana, to menu zostało ograniczone do RC i acany
a z puszeczek- Gourmet Gold, Animonda Cuisine (drogie to ustrojstwo niestety jest), oraz Carny kitten.
A poza tym- gotujemy serducha, piersi i żołądeczki z kury bądź indyka.
Watróbka bardzo rzadko, a wołowe to se sama mogę zjeść
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 13:13   #105
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Dot.: Czym karmicie swoje fretki i kotki?

Cytat:
Napisane przez Laura2112
Chyba można surowe Ja wszystko daję surowe, wcześniej przemrożone. Podobno ciężko się te serca kroi, ale warto - tak słyszałam Niestety ciągle mi nie dane wypróbować w praktyce
U nas są te serca. Po weekendzie kupie i dam Ci znac jakie to-to jest i czy mój Irys jadł
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 22:56   #106
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: Czym karmicie swoje fretki i kotki?

Przeczytalam watek i postaniwilam wybrac mojemu kotu cos w sklepie. Na poczatek wzielam purine cat chow. Niby ma tylko 4%miesa i 4%ryby, ale to na poczatek. I tak lepiej niz to czym sie zywil wczesniej, czyli W i KK. Dzis przyszla paczka i kot dostal pierwsza porcje. Wymieszana z suchym KK jak by mu nie podhodzilo. No i sie zaskoczylam bo sobie powybieral purine, i zostawil troche KK w misce.
Nie mam pojecia co w tej karmie jest, ale kot dostal takiej glupawki wieczorem jak nigdy dotad. Jeszcze mam lzy w oczach ze smiechu. Wyobrazcie sobie malego kociaka skaczacego do czego kolwiek z zakrzywionym grzbietem i zjezonym ogonem, po czym ganiajacym za wlasnym ogonem. A ja mam 9 letniego kocura, 5-6kg zywej wagi odstawiajacego na kanapie podobne cyrki
Matka powiedziala ze wiecej KK nie kupi, a ojciec ze zeczywiscie paliwo wysokooktanowe daje busta i to nawet na kocie widac i raczej sie oplaca skoro tej karmy dostaje mniej niz KK i rezultary sa lepsze Teraz ich namowie do lepszej karmy i do ekonomicznego 5kg wora
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 10:01   #107
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Czym karmicie swoje fretki i kotki?

Cytat:
Napisane przez czarny kot
No i sie zaskoczylam bo sobie powybieral purine, i zostawil troche KK w misce.
To świetny początek, biorąc pod uwagę te niepokojące informacje o uzależniaczach w KK i W. Podobno trudno czasem przestawić kota z tej karmy na inną. Jeszcze troche podje lepszych i na tamten badziew już nawet nie spojrzy
Faktycznie jest, jak piszesz - im więcej mięsa w karmie, tym mniej jej potrzebuje kot, żeby się najeść, więc wcale tak drogo to nie wychodzi, za to zdrowo
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-27, 23:32   #108
aleksandra889
Rozeznanie
 
Avatar aleksandra889
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gostynin/Warszawa
Wiadomości: 601
GG do aleksandra889
Dot.: fretka

ja marze o fretce ale mam 17 lat i moi rodzice nie chca mi pozwolic na jej kupno nie wiem własciwie dlaczego probowałam wszystkiego i nic nie skutkuje... moze to rowniez dlatego ze moja mamcia ma swojego ukochanego pieska i sie boi o niego juz sama nie wiem..... bardzo sie interesuje fretkami duzo czytam o nich wiem juz prawie wszystko o nich i teraz tylko czekam na moja wymarzona fredziunie nie pozostaje mi nic tylko cierpliwie czekac i pogłebiac swoje wiedze na ci temat.... ucałujcie ode mnie swoje pociechy



P.S jezeli znacie dobry sposob na przekonanie rodzicow do fretki prosze o pomoc plllliiiisssss
aleksandra889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-28, 09:23   #109
missy7
Zadomowienie
 
Avatar missy7
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: UK / Szczecin
Wiadomości: 1 696
GG do missy7
Dot.: fretka

Moi rodzice też nie chcieli fretki. Mamy juz psa. Zastosowałam dosyć drastyczną metodę. Po prostu fretkę kupił mi mój chłopak na rocznice, i postawilisśmy rodziców przed faktem dokonanym

Ale teraz pokochali ogonka tak samo jak ja Wszyscy się do niego przyzwyczaili.. (nawet piesek- który na początku strasznie na niego szczekał)
__________________
missy7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-28, 13:05   #110
aleksandra889
Rozeznanie
 
Avatar aleksandra889
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gostynin/Warszawa
Wiadomości: 601
GG do aleksandra889
Dot.: fretka

a stary twoj pies jest?? widziałam go bo wkleiłas jego zdjecie do innego watku prawda?? mojej mamy suczka jest stara i mama mi tłumaczy ze nie przyzwyczaji sie z chłopakiem dobry pomysł ale mam go zaledwie 2 miesiace wiec do rocznicy hmmm ale niedługo mam 18stke wiec wkoncu zadnego prezentu nieładnie tak oddac hehe
aleksandra889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-28, 13:51   #111
missy7
Zadomowienie
 
Avatar missy7
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: UK / Szczecin
Wiadomości: 1 696
GG do missy7
Dot.: fretka

No właśnie , ja tez wytłumaczyłam rodzicom że nieładnie jest oddawać prezent A mój piesek ma ok 3 lata. Ale myśle że z innymi zwierzaczkami to jest kwsetia przyzwyczajenia, żeby się do siebie przyzwyczaili
__________________
missy7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-07, 13:28   #112
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
czym swoje karmicie kotki?

Witajcie,


jestem ciekawa, co fundujecie swoim ofutrzonym przyjaciołom na obiadki?

Ja właśnie szukam jakiegoś zaminiika dla Royal Canin, bo myślę że kupując tą karmę opłacam gigant kampanię reklamową. Metodą prób i błędów, szukamy karmy idealnej. Już wiemy, że Acana Light jest niejadalna.

Co lubią Wasze koty, a czego nie tkną? Jaką karmę polecacie, a jaką absolutnie nie?
Oczywiście, nie mówmy tu o karmach typu Whiskas, czy Kitekat, tylko o tych które mają więcej niż 4% mięsa.

pozdrawiamy
Basia i Masza

EDIT (do moderatora): gapa ze mnie, przepraszam za zaśmiecanie tego forum, zapomniałam o istnieniu tego wątku..
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-07, 19:56   #113
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Czym karmicie swoje fretki i kotki?

Mój Lilusek raczej wybredny nie jest -

Sucha karma whiskas lub KK połączona z jakims typowym frecim jedzonkiem, surowe mieso ( zazwyczaj kurczak, czasem wołowina) i Gerberki - własciwie kazdy rodzaj
I na deser MaltPasta
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg HPIM2221.JPG (36,2 KB, 9 załadowań)
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 20:15   #114
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Czym karmicie swoje fretki i kotki?

nie jest ci szkoda karmic zwierzaka whiskasem?
ta karma zawiera dużo chemii, uzależniacze, mało miesa i naprawdę nie są najlepszymi karmami DlaKota, a co dopiero dla fretki.
warto przestawić zwierzaczka na inną karmę, bo whiskasy i kk to syf, zwierzęta po tym chorują
http://www.fretki.pl/ShowMessageL.as....aspx&mid=5994
http://www.fretki.org.pl/phpbb2/viewtopic.php?t=20298
zresztą poczytaj sobie fretkowe fora
http://www.fretki.org.pl/phpbb2/view...=20055&start=0
Jak waszym zwierzakom po whiskasach i kiteketach wątroba wysiądzie za parę lat to będziecie płakać tak? Nie ma czegoś takiego że 'się nie da' przestawić zwierzaka na inny pokarm i odzwyczaić od tego badziewia. To w jaki sposób karmisie zwierzaka wpływa na jego zdrowie w późniejszym wieku więc większość ewentualnych chorób układu pokarmowego i nie tylko wasze fretki będą zawdzięczać właśnie wam...- cytat z forum fretki.org.pl
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 13:24   #115
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Dot.: Czym karmicie swoje fretki i kotki?

@@@@@@@@@@@

Edytowane przez vilandra
Czas edycji: 2010-08-20 o 01:37
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 13:58   #116
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: Czym karmicie swoje fretki i kotki?

a Friskies próbowałaś tez?
serio pytam
ja kiedys acany spróbowałam-> brrr
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 14:02   #117
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Dot.: Czym karmicie swoje fretki i kotki?

@@@@@@@@@@@

Edytowane przez vilandra
Czas edycji: 2010-08-20 o 01:37
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 08:10   #118
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Czym karmicie swoje fretki i kotki?

Acana bez smaku? Acana smakuje mięsem, Acana to dobra karma, 60% mięsa
friskies JEST TAK ZROBIONE, ŻEBY SMAKOWAŁO KOTU, inaczej kot by tego nie zjadł
łatwo powiedzieć, że kot innego nie chce jeść, ale warto go odzwyczaić- raczej nikt nie ma rentgena w ocach i nie widzi co sie u kota w srodku dzieje
Vilandra, przebadaj może Antałkowi mocz...koty, szczególnie w jego wieku powinny jesc karmę zakwaszająca mocz, a friskies jak świat swiatem moczu nie zakwasza (choc kazda porządna karma adult obniża pH moczu)
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 13:17   #119
Suarti
Zadomowienie
 
Avatar Suarti
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 189
Dot.: Czym karmicie swoje fretki i kotki?

Mam 2 koty. Jeden 6 letni, drugi ok 7-8 tygodniowy(znaleziony w sobote kolo domu) Dorosly kot je tylko sucha karme Royal Canin. Maly mu ja podjada. Wczoraj kupilam dla malego Royal Canin i teraz duzy mu podjada
Czy karmienie 8 tyg kociaka karma dla doroslych kotow nie jest szkodliwe?
Maly potrzebuje przeciez wiecej/innych witamin. Jednak nie potrafie duzemu i malemu wytlumaczyc, ze maja jesc swoje a nie podbierac drugiemu
Suarti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 08:18   #120
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Czym karmicie swoje fretki i kotki?

mały musi jeść karme dla maluszków, bo białko, witaminki, on musi rosnąć
duzy może mu podjadać, raczej nic mi sie nie stanie od podjadania ale mały nie może jeśc tej dla dorosłych.
Spróbuj na czas karmienia zamykać jednego kota w jakims pokoju, karmic drugiego i chowac potem jedna miske, wyciągac następna z inna karmą.
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-08 19:28:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:27.