Mamusie kwietniowe 2016 - część II - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-10-31, 07:52   #91
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

To ja się też witam w gronie osób poszukujących pracy po macierzyńskim... zanim wrócę firma zdąży ogłosić upadłość, w sumie dziwię się, że jeszcze tego nie robią
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 07:53   #92
MiniMonix
Zakorzenienie
 
Avatar MiniMonix
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 032
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
Z tym zzo to kolega mówił, że nie dają tak o... więc musisz im tam wparować i się wydzierać, żeby dla świętego spokoju ci dali podobno ogólnie niechętnie dają, bo faktycznie spowalnia to poród i trzeba podłączać jakieś oksytocyny i inne cuda. Ale jak im cyrk zrobisz, to albo się podadzą albo cię wykopią
Cyrk nie zawsze zadziała. Tu chodzi raczej o zrobienie znieczulenia w złym momencie. A wtedy panika bo na szybko trzeba ciąć. Ja się będę bała szybkiego cięcia na nocy, bo wiem jak dziewczyn jest mało i że nie będzie miał kto przyjść :p
__________________
1 IV 2010 Mój primaaprilisowy chłopak
29 IV 2012 Zaręczona

4 V 2013
Żona
31.III.2016 Córeczka !

MiniMonix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 08:02   #93
salud
Zadomowienie
 
Avatar salud
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 040
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

Cytat:
Napisane przez tabaska25 Pokaż wiadomość
Mój tez przytyl, ale wlasnie wczesniej gdzies czytałam ze faceci tyja razem z kobietami w ciąży, szczególnie gdy ma się urodzić synek

Wkleję Wam mój brzuszek 17t5d bo sporo juz urosl 😁
Pięknie wyglądasz,brzuszek uroczy. Co do męża to mój na przestrzeni lat jak się znamy przytył z 75 kg szczypiora(ponad 190 cm) do pewnie 115 kg (nie przyznaje się), miał okres odchudzania jak byłam w pierwszej ciązy,żeby być fit tatą,ale oczywiście potem wrócił do poprzedniej wagi. W tym tygodniu się czymś struł i poleciało parę kilo(wody)ale takm mu się spodobało,że mam mu ułożyc dietę i od jutra zaczyna.

---------- Dopisano o 09:02 ---------- Poprzedni post napisano o 08:53 ----------

Cytat:
Napisane przez madarka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Czy przyjmiecie jeszcze jedną kwietniową mamę do kolekcji? Na dodatek nieźle spóźnioną, bo tu już drugi wątek leci, a ja nie mogłam się jakoś zdecydować na dołączenie . Do top gaduł na pewno nie doskoczę, ale może i ja coś nowego wniosę do wątku .
Cześć Madarka
salud jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 08:14   #94
lucy111
Zadomowienie
 
Avatar lucy111
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 702
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

Witam nowa mamę ☺ fajnie ze coraz nas więcej.

Co do kuzynów u nas we wschodniej Polsce częściej jednak mówi się brat/siostra cioteczna. Fakt, że zamieszanie z tym spore.

Jak macie ochotę na piwko polecam bavarie bezalko. Właściwie nie odczułam różnicy między nią a normalnym piwem. Szkoda tylko że tak trudno dostępna.
lucy111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 08:16   #95
MaLoS
Rozeznanie
 
Avatar MaLoS
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 848
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

[QUOTE=salud;53295599]Pięknie wyglądasz,brzuszek uroczy. Co do męża to mój na przestrzeni lat jak się znamy przytył z 75 kg szczypiora(ponad 190 cm) do pewnie 115 kg (nie przyznaje się), miał okres odchudzania jak byłam w pierwszej ciązy,żeby być fit tatą,ale oczywiście potem wrócił do poprzedniej wagi. W tym tygodniu się czymś struł i poleciało parę kilo(wody)ale takm mu się spodobało,że mam mu ułożyc dietę i od jutra zaczyna.

to masz duuuuużo więcej ciałka do kochania mój jest bardzo podobnych gabarytów i też na diecie, z tym ze dopiero od wtorku i bardzo przeżywa, codziennie patrzy czy schudł jak chcesz to napisz mi maila na pw to wyślę Ci jego dietę, jest całkiem prosta i zawiera łatwo dostępne składniki

A ja zabieram się za porcje ćwiczeń, dobrze mi robią

Dzieki Nieidealna i wzajemnie miłej soboty
__________________
DECYZJA --> KONSEKWENCJE

Zmiany? Zawsze na lepsze

Edytowane przez MaLoS
Czas edycji: 2015-10-31 o 08:18
MaLoS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 08:23   #96
Smarrita
Wtajemniczenie
 
Avatar Smarrita
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2 103
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

115kg przy ponad 190 wzrostu to chyba nie ma tak źle. Zależy czy umięśniony czy nie;p Mój też ma ponad 190 a waży 96-100kg ale nie ma ani tłuszczu na brzuchu ani nigdzie, taki jest że napatrzeć się nie mogę mimo, że już 6 lat po ślubie jesteśmy

miłej soboty dziewczyny. Ja mykam do ciucholandu na łowy dla starszej córy, a może i tej w brzuszku jak coś będzie ciekawego

Edytowane przez Smarrita
Czas edycji: 2015-10-31 o 08:24
Smarrita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 08:28   #97
salud
Zadomowienie
 
Avatar salud
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 040
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

[QUOTE=MaLoS;53295769]
Cytat:
Napisane przez salud Pokaż wiadomość
Pięknie wyglądasz,brzuszek uroczy. Co do męża to mój na przestrzeni lat jak się znamy przytył z 75 kg szczypiora(ponad 190 cm) do pewnie 115 kg (nie przyznaje się), miał okres odchudzania jak byłam w pierwszej ciązy,żeby być fit tatą,ale oczywiście potem wrócił do poprzedniej wagi. W tym tygodniu się czymś struł i poleciało parę kilo(wody)ale takm mu się spodobało,że mam mu ułożyc dietę i od jutra zaczyna.
Cytat:
Napisane przez salud Pokaż wiadomość

to masz duuuuużo więcej ciałka do kochania mój jest bardzo podobnych gabarytów i też na diecie, z tym ze dopiero od wtorku i bardzo przeżywa, codziennie patrzy czy schudł jak chcesz to napisz mi maila na pw to wyślę Ci jego dietę, jest całkiem prosta i zawiera łatwo dostępne składniki
Dzięki,już wysyłam
salud jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-31, 08:29   #98
Polinezyjka
Zakorzenienie
 
Avatar Polinezyjka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 685
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

Smarrita hihi dzieki a męża to da się wykorzystać w takiej sytuacji ? hrrr (chodzi mi o kąpiel )



Madarka witaj😘



Malos- o to to z tym odwodnieniem! Mnie rano jak boli to właśnie zawsze z powodu odwodnienia.

Wiecie ze odczuwanie pragnienia to oznaka odwodnienia? Dobrze nawodniony organizm nie odczuwa pragnienia :P



Kejka ale kawa wyplukuje z organizmu minerały i właśnie sama woda nie koniecznie po może na odwodnienie - ja piłam wtedy elektrolity potem jak się okazało sa nieźle na kaca bo kac to tez odwodnienie dlatego nie powinno się pic kawy i na kacu i jak Glowa rano boli najprawdopodobniej właśnie z braku minerałów



Chyba ze masz dobra wode:P mi te dobre niesmakuja :P pije taka co prawie nic nie ma minerałów ale przynajmniej jest smaczna 😋 podobno w statystkach kranowa ma więcej minerałów niz ta moja woda



Samarita miłych zakupów!! a ja kurde musze malować ściany z mężem :| cuuuudownie. Wczoraj odkrecalismy szafki i polki od scian wiec miałam nudny wieczór z śrubokrętem.



Ale za to jaki miałam SEN 💖 snilo mi się ze bylam w jakimś sklepie odzieżowym gdzie byly przepiękne ubrania i mega promocje i ekspedientka przyniosla mi w takim wielkim kubku gorącą czekoladę 💖!!!! Pyszna byla! Cala sie nią umorusałam ale dzielnie oglądałam piękne ubrania... Ach.... Cudowny sen.... Relaksujacy haha



Az sobie zrobiłam do śniadania goraca czekoladę ale taka z proszku nie taka prawdziwa jak w snie taka gęsta tam byla mmmniam
__________________
2009 początek naszej miłości
01.05.2015
13.04.2016 Sara
21 tc córeczka
Polinezyjka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 08:30   #99
salud
Zadomowienie
 
Avatar salud
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 040
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

Cytat:
Napisane przez Smarrita Pokaż wiadomość
115kg przy ponad 190 wzrostu to chyba nie ma tak źle. Zależy czy umięśniony czy nie;p Mój też ma ponad 190 a waży 96-100kg ale nie ma ani tłuszczu na brzuchu ani nigdzie, taki jest że napatrzeć się nie mogę mimo, że już 6 lat po ślubie jesteśmy
No brzuch to jednak duży ma.Właśnie najlepiej wyglądał jak mial 95 do max 100 kg.
salud jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 08:43   #100
tabaska25
Zadomowienie
 
Avatar tabaska25
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 1 708
GG do tabaska25
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

Mój sobie kupil rok temu sprzęt do ćwiczeń który stoi w pokoiku który zostanie przeznaczony dla dziecka, uzyl go moze z 4 razy, wiec chciałabym go chociaz na czas ciąży jakos zmusić do treningów, bo po to będzie trzeba go gdzies w garażu ulokować. Malz nie jest gruby ale w brzuszku sie odklada😁

Sny

Dzisiaj cala noc byl hardcore.. Najpierw orgię a potem snilo mi sie ze poszłam do toalety i zobaczyłam krew a po chwili wyleciało dziecko.. Takie w skorupce z otwartymi oczami jak j lalki.. Obudzilam sie z płaczem
__________________
Spełniona mama, zakochana żona, szczęśliwa kobieta.
tabaska25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 08:51   #101
kejka90
Wtajemniczenie
 
Avatar kejka90
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 2 965
GG do kejka90
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

Cytat:
Napisane przez Smarrita Pokaż wiadomość
To ja się też witam w gronie osób poszukujących pracy po macierzyńskim... zanim wrócę firma zdąży ogłosić upadłość, w sumie dziwię się, że jeszcze tego nie robią
A może my pracujemy w jednej firmie? Jaka u Ciebie branża?
Ja się modlę, żeby moja firma przetrwała do porodu, bo później problem z ubezpieczeniem będę miała....: pala:


Polinezyjka u mnie o odwodnieniu nie ma mowy, piję 3 l w ciągu 24 h, jak idę w nocy siku to też piję, ale nie dlatego, że mi się chce pić, tylko ze świadomości co do bólu głowy.

Dziewczyny, widzę, że zaczynacie batalię z odchudzaniem mężów. Mój schudł 12 kg chcemy jeszcze 10 kg mimo, że już jest w miarę okej. Także życzę powodzenia w ciężkiej drodze...u mnie łasuch więc bywało ciężko...

tabaska25 masakra co za sen
__________________

Mikołaj <3
01.04.2016 r. ! Najpiękniejszy dzień w życiu ! <3

Edytowane przez kejka90
Czas edycji: 2015-10-31 o 09:02
kejka90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-31, 08:57   #102
Polinezyjka
Zakorzenienie
 
Avatar Polinezyjka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 685
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

Tabaska! No to sie omeczylas w nocy!!



Kejka no to moze po prostu Twoja ciąża nie lubi sobot tak jak pisalas hehe :P
__________________
2009 początek naszej miłości
01.05.2015
13.04.2016 Sara
21 tc córeczka
Polinezyjka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 09:09   #103
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
No dobra, dopiszta mnie i na różowo... najwyżej termin zmienimy później, bo nie wiem, który mi wpiszą ostatecznie.
2ga ciąża TP 3.04.
no wreszcie co to za lista mam bez największej spamerki

Cytat:
Napisane przez lucy111 Pokaż wiadomość

Co do kuzynów u nas we wschodniej Polsce częściej jednak mówi się brat/siostra cioteczna. Fakt, że zamieszanie z tym spore.

Jak macie ochotę na piwko polecam bavarie bezalko. Właściwie nie odczułam różnicy między nią a normalnym piwem. Szkoda tylko że tak trudno dostępna.
no u mnie istnieje kuzyn właśnie. Kumpel ma narzeczoną ze wschodu Polski i jak ją poznaliśmy, to ciągle coś mówiła o swoich siostrach i ja myślałam, że ona ma tyle rodzeństwa po czym wyszło, że ma jednego brata, a siostry to cioteczne
A bavarię też polecam! wczoraj sobie grzaną zrobiłam
Tabaska jakie sny
Ja z moim jesteśmy parą 12 lat, jak zaczynaliśmy ważył 68 kilo!! a teraz 94 miał moment z 99, ale mu zagroziłam rozwodem jak dobije do setki i zleciał 8 kilo, ale znowu zaczyna tyć najlepiej wygląda, jak ma tak 86-88.
Witaj madarka ! dużo z nas nie wraca do aktualnej pracy po porodzie, ja też
Aktualny bebzon w załączniku... 16t4d.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 16t4d 5.jpg (70,1 KB, 66 załadowań)
__________________


Edytowane przez velika
Czas edycji: 2015-10-31 o 09:11
velika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 09:13   #104
kejka90
Wtajemniczenie
 
Avatar kejka90
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 2 965
GG do kejka90
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

Polinezyjka jeśli tak jest to niedobrze, bo dokładnie za tydzień mam wizytę u gina i to od rana Tym razem idę z kartką o co mam zapytać, bo jak można nie wiedzieć ile waży i mierzy dziecko!!

Aaaaa...i jeszcze miałam pisać co do wizyt, zapomniałam...
już wiem dlaczego mam wizytę co 2 tygodnie
mam grupę krwi B rh D- , a ten minus w naszej poradni to podstawa do częstych wizyt, gdyż ciąża uznawana jest jakby za zagrożoną ze względu na możliwy konflikt serologiczny niezależnie od grupy krwi ojca (podobno zdarzały się przypadki, że "ojciec" nie był faktycznym ojcem, dlatego teraz ich to nie interesuje)... trochę to dla mnie śmieszne, że traktują ciążę jak zagrożoną tylko z tego powodu, ale przynajmniej jestem spokojniejsza jak mi lekarz mówi, że wszystko w porządku

velika ale maleństwo ładne mój też dziś tak wygląda..nie wiem dlaczego raz jest mega duży, a raz maleńki, jak nie-ciążowy
__________________

Mikołaj <3
01.04.2016 r. ! Najpiękniejszy dzień w życiu ! <3

Edytowane przez kejka90
Czas edycji: 2015-10-31 o 09:14
kejka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 09:15   #105
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

dziwne kejka, ja też mam minusa i moja gin się tym w ogóle nie przejmuje. Na 1 ciążę to i tak nie wpływu przecież, po porodzie strzelą mi zastrzyk jak dzieć będzie z plusem i tyle chyba, że o czymś nie wiem.
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 09:18   #106
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

a wlasnie, sny... u mnie jakis dziwny... nie moglam wyjsc z pracy, bo moja karta pokazywala blad przy odbijaniu. kilka drzwi tak po drodze, ale se mysle, dobra, wazne zeby na koncu mnie odbilo i wychodze. ale tam znow blad... no i normalnie to bym poszla i zapamietala godzine i sobie uzupelnila w systemie ale tu sie nie dalo... musialam sie odbic i juz - wiec dzwonie na recepcje i mowie o co kaman, a gosciu mnie sie pyta, co w jakims tam formularzu truskawkowym zaznaczylam - ile kg truskawek bylabym w stanie ogarnac, jesli moglabym dostac na raz taka ilosc z dowozem do domu ja na niego, co on mi tu pieprzy, jest piatek wieczor i mam rodzine, chce w koncu do domu moc jechac! to wtedy wparowal przez drzwi, z kamera, komittem, brawa, bo wygralam zaznaczona przeze mnie ilosc truskawek, a wybralam najwieksza ilosc z mozliwych, czyli 1-2 ton. i ze dowioza mi...
no i potem bylam juz "u siebie", jakies podworko mialam z przyczepami z truskawkami. i se mysle: spoko, pomroze, zrobie dzem i zjem tak o troche porozdaje po sasiedztwie. jak sie paru sasiadow zeszlo, to mi juz polowe zgarneli!
no, moral z tego taki, ze chyba chce mi sie truskawek.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 09:20   #107
Polinezyjka
Zakorzenienie
 
Avatar Polinezyjka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 685
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

Kejka! mój gin mi kazał zawsze przychodzić z kartką pytan



Kalafior - puscilam pranie i plyn do płukania dalam tam gdzie proszek a proszek tam gdzie plyn, włączyłam i tak mysle hmmm cos chyba zle jest...



Moze mój gin wie ze mamy kalafiora i dlatego z ta kartka każe przychodzic

---------- Dopisano o 10:20 ---------- Poprzedni post napisano o 10:19 ----------

Cloche 💖 prześmieszny sen 😎 kup mrożone miksuj i będzie pycha!!
__________________
2009 początek naszej miłości
01.05.2015
13.04.2016 Sara
21 tc córeczka
Polinezyjka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 09:21   #108
justyna_fli
Zadomowienie
 
Avatar justyna_fli
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Hants
Wiadomości: 1 279
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
Z tym zzo to kolega mówił, że nie dają tak o... więc musisz im tam wparować i się wydzierać, żeby dla świętego spokoju ci dali podobno ogólnie niechętnie dają, bo faktycznie spowalnia to poród i trzeba podłączać jakieś oksytocyny i inne cuda. Ale jak im cyrk zrobisz, to albo się podadzą albo cię wykopią
No ma kolega racje, skoro nawet nie chca zebym byla na oddziale gdzie to zzo daja... Wlasnie chcialabym uniknac odstawiania cyrku dlatego probuje im to teraz uswiadomic, ze wiem czego chce. Najbardziej wkurza mnie to, ze dostalam ulotke z miejscami do wyboru gdzie chce rodzic. Porodowka, dwa domy narodzin albo swoj dom. I gdybym powiedziala dom narodzin to wszystko by bylo ok. Ale ze powiedzialam porodowka to nagle wielkie halo. To co to za wybor ja sie k...a pytam? Jak za komuny jakiejs.
A z mezem tez chyba za wczesnie oglosilam sukces bo wieczorem i dzis rano rozmawialismy jeszcze no i coz... Chyba do konca nie dotarlo
Tabaska sen masakra
Madarka witaj Twoj maz ma urodziny w ten sam dzien co moj
__________________
Ślub 16.08.2014
Pawełek 05.04.2016
26.12.2017
Dawidek 31.10.2018
justyna_fli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 09:23   #109
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

cloche leć po truskawki!!
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-31, 09:26   #110
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

Cytat:
Napisane przez salud Pokaż wiadomość
Co do męża to mój na przestrzeni lat jak się znamy przytył z 75 kg szczypiora(ponad 190 cm) do pewnie 115 kg (nie przyznaje się)
Mój zawsze był szczypior niesamowity, same mięśnie, ale szczuplak. W wieku 25 lat nosił spodnie z gimnazjum jeszcze (ponieważ zajechane to tylko do jakichś robót przydomowych czy syfiących, ale się w nie spokojnie mieścił! SKANDAL!). Pracę miał fizyczną, bo najpierw market spożywczy, a że on na miejścu nawet jako kiero usiedzieć nie umie to tachał wszystkie towary, a że jest pracocholikiem to jadł mało, bo nie miał czasu-najczęściej obiad w domu i ew. lekka kolacja. Potem był market budowlany, cięższe towary, kto tam słyszał o normach dźwigania BHP, on chłop z gór to i pniakami drzew umie rzucać. Więc jadł podwójne porcje obiadów i jeszcze chudł, nie wiem z czego.
A w kwietniu tego roku zmienił pracę na biurową, cały dzień dźwiga co najwyżej kubek z kawą i W MIESIĄC przytył 10 kg. Teraz ma na plusie jakieś 13-15. I skandalem jest to, że PO NIM TEGO NIE WIDAĆ NIEMALŻE!
Jak ja przytyłam 7-8 kg w czasie 6 lat związku to widać mocno, a u niego spodnie się zrobiły nieco bardziej obcisłe na udach i nie musi już nosić paska. Tyle mojego, że mogę się z niego pośmiać, że garnitur ślubny [oczywiście pół roku po ślubie] rozdarł mu się w kroku, bo był tak obcisły na udach, że jak się poprawiał na krześle to szew poszedł. Ale babcia wszystko naprawiła...

Cytat:
Napisane przez kejka90 Pokaż wiadomość
Aaaaa...i jeszcze miałam pisać co do wizyt, zapomniałam...
już wiem dlaczego mam wizytę co 2 tygodnie
mam grupę krwi B rh D- , a ten minus w naszej poradni to podstawa do częstych wizyt, gdyż ciąża uznawana jest jakby za zagrożoną ze względu na możliwy konflikt serologiczny niezależnie od grupy krwi ojca (podobno zdarzały się przypadki, że "ojciec" nie był faktycznym ojcem, dlatego teraz ich to nie interesuje)... trochę to dla mnie śmieszne, że traktują ciążę jak zagrożoną tylko z tego powodu, ale przynajmniej jestem spokojniejsza jak mi lekarz mówi, że wszystko w porządku
Może to i lepiej, przynajmniej troszczą się o Ciebie
Życiowe podejście do tematu
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes

Edytowane przez Linaewen
Czas edycji: 2015-10-31 o 09:28
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 09:26   #111
tabaska25
Zadomowienie
 
Avatar tabaska25
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 1 708
GG do tabaska25
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

Chyba dzis wyciagne mus truskawkowy z zamrażalki mniaaam narobilyscie mi ochoty

Jak u Was z witaminkami? Ja ostatnio co wezme femibion to wymiotuje wiec odpuscilam, nic nie lykam
__________________
Spełniona mama, zakochana żona, szczęśliwa kobieta.
tabaska25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 09:28   #112
kejka90
Wtajemniczenie
 
Avatar kejka90
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 2 965
GG do kejka90
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

Cytat:
Napisane przez velika Pokaż wiadomość
dziwne kejka, ja też mam minusa i moja gin się tym w ogóle nie przejmuje. Na 1 ciążę to i tak nie wpływu przecież, po porodzie strzelą mi zastrzyk jak dzieć będzie z plusem i tyle chyba, że o czymś nie wiem.
Niby nie ma wpływu jeśli wszystko idzie w porządku, a ma wpływ podobno jak zaczynają się plamienia czy krwawienia, bo może odklejać się łożysko etc. Też się pierwszy raz z tym spotkałam, ale niech sobie tam traktują jak chcą..lepiej, że dmuchają na zimne niż mieliby mieć coś ważnego w dupce a tak jak mówię, dla mnie lepiej bo jestem spokojna, że wszystko okej może mają za dużo kasy od NFZ i chcą na coś wydawać? nie mam pojęcia... położna mi nawet proponowała, jak zapytałam czy mąż musi zrobić badanie grupy krwi, że ona wystawi skierowanie żebyśmy mieli dla siebie, a nie zapłacimy, bo im to nie jest potrzebne także rozpuszczają kasę pewnie na prawo i lewo. Z tym, że mój szpital jest sprywatyzowany...więc może inne ma zasady niż typowa państwówka?


Polinezyjka nieźle
justyna_fli walcz dalej z mężem, nie daruj
__________________

Mikołaj <3
01.04.2016 r. ! Najpiękniejszy dzień w życiu ! <3
kejka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 09:31   #113
RoseLady
Raczkowanie
 
Avatar RoseLady
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 373
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

dzień dobry

a niech to ale wcześnie wstajecie, ie nadrabiania mam
RoseLady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 09:32   #114
kejka90
Wtajemniczenie
 
Avatar kejka90
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 2 965
GG do kejka90
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

Cytat:
Napisane przez Linaewen Pokaż wiadomość
Tyle mojego, że mogę się z niego pośmiać, że garnitur ślubny [oczywiście pół roku po ślubie] rozdarł mu się w kroku, bo był tak obcisły na udach, że jak się poprawiał na krześle to szew poszedł. Ale babcia wszystko naprawiła...


Może to i lepiej, przynajmniej troszczą się o Ciebie
Życiowe podejście do tematu
U nas taka sytuacja miała miejsce na ślubie, w sumie przed. Mąż wsiadł do samochodu i pach... ale na szczęście malutkie oczko się zrobiło

No życiowe, nie powiem


Cytat:
Napisane przez tabaska25 Pokaż wiadomość
Chyba dzis wyciagne mus truskawkowy z zamrażalki mniaaam narobilyscie mi ochoty

Jak u Was z witaminkami? Ja ostatnio co wezme femibion to wymiotuje wiec odpuscilam, nic nie lykam
Ja biore VitaMama 2 trym., dostaję za darmo z poradni nic mi po tym nie jest więc biorę + magnez...wczoraj musiałam sobie dawkę zwiększyć bo mnie skurcze chwytały dziwne...

Idę po truskawy koktajl jak się patrzy będzie
__________________

Mikołaj <3
01.04.2016 r. ! Najpiękniejszy dzień w życiu ! <3
kejka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 09:34   #115
RoseLady
Raczkowanie
 
Avatar RoseLady
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 373
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

Cytat:
Napisane przez madarka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Czy przyjmiecie jeszcze jedną kwietniową mamę do kolekcji? Na dodatek nieźle spóźnioną, bo tu już drugi wątek leci, a ja nie mogłam się jakoś zdecydować na dołączenie . Do top gaduł na pewno nie doskoczę, ale może i ja coś nowego wniosę do wątku .
Mam 29 lat i to moja pierwsza ciąża. Jestem dzisiaj dokładnie w 18 tygodniu ciąży i termin porodu wypada mi z OM na 3.04.16 (a z usg na 4.04.16 z czego razem z mężem bardzo się uśmialiśmy, bo to w jego urodziny - dostanie dzieciaka w prezencie urodzinowym ). Od początku ciąży mam przeczucie, że w brzuchu siedzi mi dziewczynka i na ostatnim usg się to potwierdziło, mąż niepocieszony bo oczywiście chciał pierworodnego. Na szczęście już chyba to przebolał i ciągle mówi o swojej małej księżniczce he he.
Początków ciąży nie wspominam za dobrze, od razu poszłam na zwolnienie ponieważ pracuję w warunkach, które mogłyby zaszkodzić dziecku. Poza tym rzygałam po 7 razy na dobę (i w dzień i w nocy), a w takim stanie w moim zawodzie mogłabym zrobić nawet niechcący komuś krzywdę. Nie czuję się specjalnie lojalna w stosunku do mojego pracodawcy, ponieważ nie zachował się zbyt dobrze przy podpisywaniu ze mną umowy. Na rozmowie kwalifikacyjnej miałam dostać umowę na stałe po 3 miesiącach okresu próbnego - dostałam na rok, ale nie zgłosiłam pretensji bo i nigdzie mi się nie spieszyło. Po roku dostałam telefon z kadr, że następna umowa gotowa do podpisania, przychodzę a tu zonk - znowu na rok. Mogłam wtedy trzasnąć ręką w stół i nie podpisać, ale stwierdziłam że skoro nie chcą zatrzymać solidnego i doświadczonego pracownika na stałe to ja też się nie będę upierać. Umowę podpisałam 10.07 a następnej miesiączki już nie dostałam . Po macierzyńskim będę musiała szukać nowej pracy, ale chrzanić to - trzeba się szanować!
Witaj, moje rogatki, ja na 04.04. mam termin
RoseLady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 09:41   #116
justyna_fli
Zadomowienie
 
Avatar justyna_fli
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Hants
Wiadomości: 1 279
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

Kejka, narazie odpuszczam bo juz serio rzygac mi sie chce jak mam kolejny raz gadac to samo W koncu do niego dotrze, oby nie dopiero w momencie jak juz bede miala powazny problem a nie okresowe napady paniki
Cloche, paskudo Ty, robisz ochote na truskawki o tej porze roku A tu sa takie niedobre, tylko pachna ladnie
__________________
Ślub 16.08.2014
Pawełek 05.04.2016
26.12.2017
Dawidek 31.10.2018
justyna_fli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 09:41   #117
RoseLady
Raczkowanie
 
Avatar RoseLady
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 373
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

Cytat:
Napisane przez lucy111 Pokaż wiadomość
Witam nowa mamę ☺ fajnie ze coraz nas więcej.

Co do kuzynów u nas we wschodniej Polsce częściej jednak mówi się brat/siostra cioteczna. Fakt, że zamieszanie z tym spore.

Jak macie ochotę na piwko polecam bavarie bezalko. Właściwie nie odczułam różnicy między nią a normalnym piwem. Szkoda tylko że tak trudno dostępna.
abo karmi żurawinowe

[QUOTE=MaLoS;53295769]
Cytat:
Napisane przez salud Pokaż wiadomość
Pięknie wyglądasz,brzuszek uroczy. Co do męża to mój na przestrzeni lat jak się znamy przytył z 75 kg szczypiora(ponad 190 cm) do pewnie 115 kg (nie przyznaje się), miał okres odchudzania jak byłam w pierwszej ciązy,żeby być fit tatą,ale oczywiście potem wrócił do poprzedniej wagi. W tym tygodniu się czymś struł i poleciało parę kilo(wody)ale takm mu się spodobało,że mam mu ułożyc dietę i od jutra zaczyna.
Cytat:
Napisane przez salud Pokaż wiadomość

to masz duuuuużo więcej ciałka do kochania mój jest bardzo podobnych gabarytów i też na diecie, z tym ze dopiero od wtorku i bardzo przeżywa, codziennie patrzy czy schudł jak chcesz to napisz mi maila na pw to wyślę Ci jego dietę, jest całkiem prosta i zawiera łatwo dostępne składniki

A ja zabieram się za porcje ćwiczeń, dobrze mi robią

Dzieki Nieidealna i wzajemnie miłej soboty
chociaz jedna sumienna z ćwiczeniami


Cytat:
Napisane przez tabaska25 Pokaż wiadomość
Mój sobie kupil rok temu sprzęt do ćwiczeń który stoi w pokoiku który zostanie przeznaczony dla dziecka, uzyl go moze z 4 razy, wiec chciałabym go chociaz na czas ciąży jakos zmusić do treningów, bo po to będzie trzeba go gdzies w garażu ulokować. Malz nie jest gruby ale w brzuszku sie odklada😁

Sny

Dzisiaj cala noc byl hardcore.. Najpierw orgię a potem snilo mi sie ze poszłam do toalety i zobaczyłam krew a po chwili wyleciało dziecko.. Takie w skorupce z otwartymi oczami jak j lalki.. Obudzilam sie z płaczem
te sny wykańczają, dzisiaj śniło się mi,ze mi auto kradli

Cytat:
Napisane przez velika Pokaż wiadomość
no wreszcie co to za lista mam bez największej spamerki


no u mnie istnieje kuzyn właśnie. Kumpel ma narzeczoną ze wschodu Polski i jak ją poznaliśmy, to ciągle coś mówiła o swoich siostrach i ja myślałam, że ona ma tyle rodzeństwa po czym wyszło, że ma jednego brata, a siostry to cioteczne
A bavarię też polecam! wczoraj sobie grzaną zrobiłam
Tabaska jakie sny
Ja z moim jesteśmy parą 12 lat, jak zaczynaliśmy ważył 68 kilo!! a teraz 94 miał moment z 99, ale mu zagroziłam rozwodem jak dobije do setki i zleciał 8 kilo, ale znowu zaczyna tyć najlepiej wygląda, jak ma tak 86-88.
Witaj madarka ! dużo z nas nie wraca do aktualnej pracy po porodzie, ja też
Aktualny bebzon w załączniku... 16t4d.
nieźle dbasz o tż

Cytat:
Napisane przez kejka90 Pokaż wiadomość
Polinezyjka jeśli tak jest to niedobrze, bo dokładnie za tydzień mam wizytę u gina i to od rana Tym razem idę z kartką o co mam zapytać, bo jak można nie wiedzieć ile waży i mierzy dziecko!!

Aaaaa...i jeszcze miałam pisać co do wizyt, zapomniałam...
już wiem dlaczego mam wizytę co 2 tygodnie
mam grupę krwi B rh D- , a ten minus w naszej poradni to podstawa do częstych wizyt, gdyż ciąża uznawana jest jakby za zagrożoną ze względu na możliwy konflikt serologiczny niezależnie od grupy krwi ojca (podobno zdarzały się przypadki, że "ojciec" nie był faktycznym ojcem, dlatego teraz ich to nie interesuje)... trochę to dla mnie śmieszne, że traktują ciążę jak zagrożoną tylko z tego powodu, ale przynajmniej jestem spokojniejsza jak mi lekarz mówi, że wszystko w porządku

velika ale maleństwo ładne mój też dziś tak wygląda..nie wiem dlaczego raz jest mega duży, a raz maleńki, jak nie-ciążowy
pierwsze słysze, ja mam - chodzę i w jednej i w drugiej ciązy i prywatnie i na NFZ, i nigdy nikt nie mówił,ze to zagrożona ciąża, wręcz sama pytałam mojego gina, jak to jest, a on mi mówił,ze to XXI wiek,ze teraz nei ejst to zagrożeniem
RoseLady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 09:46   #118
madarka
Przyczajenie
 
Avatar madarka
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 6
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

Co do umowy, sprawdz czy pierwsza umowa nosi nazwe na papierze "na okres probny" jesli nie, a wpisane "na czas okreslony" to jesli nie mialas przerwy miedzy umowami to Twoja umowa przeksztalca sie na czas nieokreslony moze akurat o tym nie pomysleli miejmy nadzieje ze tak[/QUOTE]

No niestety, dałam się wrobić koncertowo bo pierwsza jest na okres próbny, więc nie liczy się do "ciągłości pracy". Ale teraz to już po ptakach, ważniejsza dla mnie ciąża .
Co do tycia mężów po ślubie - mój od początku był raczej z tych większych, ponoć w liceum ważył ponad 120kg (nie chce mi nawet pokazać żadnego zdjęcia z tego okresu) ale w pewnym momencie zawziął się w sobie i schudł 30kg. Biegał po 10km dziennie i jadł tylko serki wiejskie i banany (żadna to dieta i jak wiadomo efekt jojo murowany bo jak wracasz do starych nawyków to i tłuszcz wraca). Jak go poznałam to jeszcze miał nadwagę, ale przez te 4 lata co się znamy to przytył prawie do tych samych gabarytów (nie chce mi powiedzieć ile dokładnie waży ale myślę że już będzie ze 110kg, a nie jest wysoki). Do diet ma słomiany zapał, biega od przypadku do przypadku, czasem pojeździ na rowerku treningowym. Ale za swój tłuszczyk to obwinia mnie i moje gotowanie (bo ponoć wspaniale gotuję). Ech... faceci. Jak któraś z dziewczyn ma jakąś dietę do podzielenia się to ja bardzo chętnie.
W Polsce (przynajmniej teoretycznie) od kilku miesięcy każda rodząca kobieta może się domagać zzo, mamy to zagwarantowane przez NFZ. Ale w praktyce to każdy wie jak to wygląda - przeważnie personel tak przeciąga sprawę, aż jest za późno. Albo nie ma anestezjologa, albo akcja porodowa słabo idzie i nie chcą dać znieczulenia (bo powoduje czasami zatrzymanie skurczy). Ja tam mam zamiar od drzwi porodówki zażądać znieczulenia i wcale nie uważam, że to jakaś hańba
madarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 09:47   #119
kropcia007
Wtajemniczenie
 
Avatar kropcia007
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 782
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

3 noc z rzędu sny erotyczne dobrze że chociaż TŻ w roli głównej
i jak na złość poleciał teraz do pracy kiedy mnie te sny nakręciły
__________________
"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."


Kwietniowa Mamusia - Maja

kropcia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-31, 09:53   #120
RoseLady
Raczkowanie
 
Avatar RoseLady
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 373
Dot.: Mamusie kwietniowe 2016 - część II

Cytat:
Napisane przez kropcia007 Pokaż wiadomość
3 noc z rzędu sny erotyczne dobrze że chociaż TŻ w roli głównej
i jak na złość poleciał teraz do pracy kiedy mnie te sny nakręciły

ciesz sie,ze Tż, to ja bym zadowlona była, jak mam z Tz to przyjemnie, ale gorzej jak jakiś grubas
RoseLady jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-07 15:29:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:08.