Mamy w uk - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-31, 09:05   #91
AgaMili
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 970
Dot.: Mamy w uk

Cytat:
Napisane przez monka23 Pokaż wiadomość
Aga a jedzieci autem angielskim? pewnie troche utrudniona bedzie jazda. Ciekawa jestem tych neklejek na swiatła , zeby kierowców nie oslepac, macie je? z jakiej firmy one sa? i gdzie mozna je kupic? na stacji benzynowej?

Ja tez spadam , dobranocka.
Tak jedziemy angielskim auten. Naklejki mozna kupic w sklepie samochodowym i nie sa drogie.
AgaMili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 09:17   #92
bubbel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 926
GG do bubbel Send a message via Skype™ to bubbel
Dot.: Mamy w uk

Dzien dobry.

Teraz troche wyjasnie na swoim przykladzie co i jak z tym dofinansowaniem
Wczoraj dzwonilam do HMRC aby uaktualnic nasze zarobi za zeszly rok. MAz nie pracowal a ja nie zarobilam dosc duzo razem wyszlo 18,000. Zapytalam sie jaka pomoc moge otrzymac poniewaz chce poslac dziecko do zlobka a to bedzie mnie kosztowac £195 na tydzien. Pani byla na tyle mila, szybko policzyla i oznajmila mi, ze powinnam dostawac £85 na tydzien od rzadu. Nie jest to 80% jak niektorzy dostaja, ale dla nas zawsze cos
Moj przypadek jest dobrym dowodem na to,z e jednak trzeba byc na bardzo niskich zarobkach aby otrzymywac jakakolwiek pomoc. Te £18,000 to na prawde malo na 3 osobowa rodzine i sami widzicie, ze nie dostalam duzego dofinansowania ludzie bardzo czesto zanizaja swoje dochody jak sa samozatrudniajacy niestety jak jestes zatrudniona przez firme zarobkow zanizyc nie da rady

AgaMili widze, ze wybieracie sie do Polski samochodem. My jechalismy na swieta z malym i on mial dopiero co skonczony roczek. Mielismy miejsce na nocleg, ale potem zalowalam, ze sie zatrzymalismy. Wazne bylo, ze zaopatrzylysmy sie w red bulle i prowadzilam z mama na zmiane. NIe bylo tak zle Na promie maly mial frajde i wcale zle sie nie czul Ogolnie wspominam jazde bardzo milo.
Ty masz na tyle lepsza sytuacje, ze jest dosc cieplo i mozna sie zatrzyma na chwile oraz twoje dziecko bedzie moglo ogladac bajeczki

JA tez jechalam angielskim samochodem i zadnych naklejek nie naklejalam. Pierwsze slysze o czyms takim
__________________
Nathaniel jest z nami od 24.11. 2007

380 hp, Londyn - 09/07/2010
bubbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 09:22   #93
angie19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: *UK* Szkocja
Wiadomości: 97
Wink Dot.: Mamy w uk

[quote=pamelka24;11700300]ja zalozylam konto przez internet-szybko i sprawnie!
a teraz zastanawiam sie czy wogole bylo warto zawracac tym sobie glowe skoro wrocilm do Pl ale coz moze jednak ktoras z was rozwieje moje watpliwosci
pamelka polecam ci strone www.childtrustfund.gov.
PARENTS OR CHILDREN LIVING OUTSIDE THE UK

Jesli zalozylas konto swojemu synkowi a bedac w UK zostal ci przyznany Child Benefit twoj synek kwalifikuje sie do odebrania pieniedzy ja skonczy 18 lat jesli nie dostalas CHB z chwila powrotu do UK dostaniesz CHB i twoje dziecko bedzie sie kwalifikowac na odebranie pieniedzy nie wiem jakie konto zalozylas przez internet ale sprawdz na ich stronie moze maja jakies wymagania lub sa kryteria co do mieszkania poza granicami UK
pozdrawiam
angie19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 09:42   #94
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Mamy w uk

Cytat:
Napisane przez bubbel Pokaż wiadomość
Dzien dobry.

Teraz troche wyjasnie na swoim przykladzie co i jak z tym dofinansowaniem
Wczoraj dzwonilam do HMRC aby uaktualnic nasze zarobi za zeszly rok. MAz nie pracowal a ja nie zarobilam dosc duzo razem wyszlo 18,000. Zapytalam sie jaka pomoc moge otrzymac poniewaz chce poslac dziecko do zlobka a to bedzie mnie kosztowac £195 na tydzien. Pani byla na tyle mila, szybko policzyla i oznajmila mi, ze powinnam dostawac £85 na tydzien od rzadu. Nie jest to 80% jak niektorzy dostaja, ale dla nas zawsze cos
Moj przypadek jest dobrym dowodem na to,z e jednak trzeba byc na bardzo niskich zarobkach aby otrzymywac jakakolwiek pomoc. Te £18,000 to na prawde malo na 3 osobowa rodzine i sami widzicie, ze nie dostalam duzego dofinansowania ludzie bardzo czesto zanizaja swoje dochody jak sa samozatrudniajacy niestety jak jestes zatrudniona przez firme zarobkow zanizyc nie da rady
wczoraj znalazlam jakies limity w dofinansowaniach,ze laczna kwota tygodniowo nie moze przekraczac 170f,jakos tak. ja podobnie jak Ty moge tylko mowic jak to wyglada na moim przykladzie.moje dziecko uczeszcza tylko na 13h w tygodniu.
co do SelfE,to w przypadku dofinansowan jest to dobra sprawa, bo Tz odlicza tak wszystko,ze mamy ekstra 6,7tysiecy na rok,ale sa tez minusy. jesli staramy sie o pozyczke ,lub kredyt nikogo nie obchodzi,ze on nie placi podatku.liczy sie kwota po podatku,ktora jest o te kilka tysiecy nizsza.

jaka jest Twoja decyzja w sprawie zlobka ??
__________________
-7kg

Edytowane przez maatra
Czas edycji: 2009-03-31 o 09:45
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 10:33   #95
bubbel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 926
GG do bubbel Send a message via Skype™ to bubbel
Dot.: Mamy w uk

Maatra ide w piatek obejrzec przedszkole i mam nadzieje, ze szybko beda mieli miejsce wolne na caly etat. Najchetniej zaczelabym od konca lipca lub od sierpnia, no ale dopiero bede wiedziec w piatek
__________________
Nathaniel jest z nami od 24.11. 2007

380 hp, Londyn - 09/07/2010
bubbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 11:27   #96
Sznapi
Raczkowanie
 
Avatar Sznapi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Derby- UK
Wiadomości: 65
Dot.: Mamy w uk

Witam
mam na imie Ania i jestem w uk juz prawie 2 lata i mam 1,5 miesiecznego synka Krystianka mam nadzieje ze czesciej bede tutaj zagladac
co do maternity allowance to ja sie staralam w jobcentre plus poniewaz pracuje part time ( 12 godz w tyg) i moj pracodawca nie mogl mi wyplacac, dostaje 75£ tygodniowo. Na decyzje czekalam 2 tyg a na kase 4 tak wiec u mnie to poszlo expresowo.
Mozecie mi napisac jak to jest z tym Child Trust Fund, moge w jakimkolwiek banku zalozyc?
__________________
15 luty 2009 Krystianek
"Każdego dnia kocham Cię bardziej...
Dziś - jeszcze więcej niż wczoraj,
A i tak mniej niż jutro..."
Sznapi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 12:09   #97
szperrr
Zakorzenienie
 
Avatar szperrr
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 3 978
Dot.: Mamy w uk

Czesc dziewczyny, moja Hania ma 17mscy.
Nadal nie pracuje, jestesmy razem w domku.

Widze kilka znajomych nickow

Cytat:
Napisane przez maatra Pokaż wiadomość
yyyy ???
musisz miec IELTS,a na swiadectwie maturalnym ocene z angielskiego 3,lub wyzej. sa pewne procedury,ktorych nie da sie ominac.IELTS jest jedna z nich.
Maatra, jak staralam sie zaczepic na postgraduate course, to poziom angielskiego sprawdzali mi tylko przez telefon. Innych kwalifikacji wcale nie sprawdzali (poza wyciagiem z ocen z 4 lat), bo sprawa szla przez moja uczelnie w Polsce.

Musze poczytac co Wy tu piszecie o zlobkach i przedszkolach... to, ze okoliczne zlobki kosztuja £250/tydzien (plus wlasne pieluchy i przekaski) sprawia, ze nie moge sobie pozwolic na podjecie jakiejkolwiek kiepsko platnej pracy. A z dofinansowaniami to mam wrazenie, ze w kazdym regionie jest inaczej.

---------- Dopisano o 12:09 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

Cytat:
Napisane przez AgaMili Pokaż wiadomość
Ja juz rok zwlekam z zalozeniem tego konta a mam czas do czerwca, musze sie w koncu wybrac do banku. Dopiero niedawo sobie o tym przypomnialam. Na pytanie Ci nie odpowiem niestety bo sama nie wiem
Jesli ktos przegapil date waznosci tego niby czeku (tak jak my ), to pociesze:
TZ zadzwonil do nich i powiedzial, ze nigdy nie dostalismy papierow a przeciez sie nam to nalezy, oni przeprosili i powiedzieli ze przysla jeszcze raz. Po chwili zorientowali sie, ze to juz by bylo po czasie, wiec to oni sami zalozyli Hani Child Trust Fund w RBS. Mozemy oczywiscie zmienic bank, ale to juz ich nie dotyczy, to juz sie w banku zalatwia wszystko.
A gdzie zalozyc nie wiem.. kilka mieisecy temu Which? publikowal statystyki i najlepsze okazalo sie chyba jakies male building society, nie pamietam ktore. Teraz troche sie jednak pozmienialo na rynku i naprawde nie wiem gdzie ten fund przeniesc, wiec pewnie narazie zostanie w RBS
__________________
szperrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-31, 12:33   #98
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Mamy w uk

Cytat:
Napisane przez szperrr Pokaż wiadomość
Maatra, jak staralam sie zaczepic na postgraduate course, to poziom angielskiego sprawdzali mi tylko przez telefon. Innych kwalifikacji wcale nie sprawdzali (poza wyciagiem z ocen z 4 lat), bo sprawa szla przez moja uczelnie w Polsce.
kochana ,a ile laaaat temu to bylo ??
Cytat:
Napisane przez szperrr Pokaż wiadomość
A z dofinansowaniami to mam wrazenie, ze w kazdym regionie jest inaczej..
mnie tez coraz czesciej wydaje sie,ze to zalezy od regionu.nie da sie porownywac zarobkow.
ja place 500f za 2 bed,ogrodek i i miejsce na 3 auta.10 mil od mojego turystycznego miasta za ta cene mozna miec 3 bed i 2 lazienki,a ogrody 2 razy wieksze. 10f za godzine to dla mnie duzo,moja kolezanka zarabia 9 w londynie,bedac part time au pair....ale widzac nasz dom twierdzi,ze placimy smieszne pieniadze,idac na impreze nie moze uwiezyc,ze ceny wejsc i drinkow takie tanie.....
czesto slysze w radio,ze miast np oddalone 15 mil ma takie i takie benefity,dla dzieci,matek pracujacych part time,darmowe zajecia po szkole,a u mnie tego nie ma

Cytat:
Napisane przez szperrr Pokaż wiadomość
Jesli ktos przegapil date waznosci tego niby czeku (tak jak my ), to pociesze:
TZ zadzwonil do nich i powiedzial, ze nigdy nie dostalismy papierow a przeciez sie nam to nalezy, oni przeprosili i powiedzieli ze przysla jeszcze raz. Po chwili zorientowali sie, ze to juz by bylo po czasie, wiec to oni sami zalozyli Hani Child Trust Fund w RBS. Mozemy oczywiscie zmienic bank, ale to juz ich nie dotyczy, to juz sie w banku zalatwia wszystko.
A gdzie zalozyc nie wiem.. kilka mieisecy temu Which? publikowal statystyki i najlepsze okazalo sie chyba jakies male building society, nie pamietam ktore. Teraz troche sie jednak pozmienialo na rynku i naprawde nie wiem gdzie ten fund przeniesc, wiec pewnie narazie zostanie w RBS
hahah zrobilabym dokladnie tak samo ,ale na szczescie nie musialam
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 12:43   #99
bubbel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 926
GG do bubbel Send a message via Skype™ to bubbel
Dot.: Mamy w uk

Maatra tylko 500 funciakow za takie wielki domek widzialas moje malenstwo i teraz przy spadku oprocentowanie placimy 850 za miesiac + dodatkowo wszystkie rachunki
Chetnie bym sie gdzies przeprowadzila poza Londyn ale boje sie ze ani ja ani TZ nie znajdziemy pracy dlatego zostajemu tu gdzie jestesm
Jesli tak tanio u was to wpadamy na jakas balange z dziewczynami. Pozbieram je po drodze i przybywamy
__________________
Nathaniel jest z nami od 24.11. 2007

380 hp, Londyn - 09/07/2010
bubbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 12:57   #100
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Mamy w uk

Cytat:
Napisane przez bubbel Pokaż wiadomość
Maatra tylko 500 funciakow za takie wielki domek widzialas moje malenstwo i teraz przy spadku oprocentowanie placimy 850 za miesiac + dodatkowo wszystkie rachunki
Chetnie bym sie gdzies przeprowadzila poza Londyn ale boje sie ze ani ja ani TZ nie znajdziemy pracy dlatego zostajemu tu gdzie jestesm
Jesli tak tanio u was to wpadamy na jakas balange z dziewczynami. Pozbieram je po drodze i przybywamy
juz wczoraj proponowalam,zebyscie przyjechaly (halooo szperrr do Ciebie to tez )
tak 500 w dobrej dzielnicy,kolezanka mieszka w gorszej i .... jak zobaczylam jej dom,to opuscic go nie chcialam. wszystko nowiusienkie,na dworze 2 domki gospodarcze, jeden murowany z toaleta,umywalka...cudenk o,ale dzielnica nadal mi sie nie podoba,mimo iz moj domek to sie kryje przy jej hawirze .
my myslelismy o przeprowadzce do miesciny 10 mil dalej,gdzie 3bed juz od 75 000,ale nie porzeszlo.

hmmm ja mam troszke wiekszy domek od Twojego,pokoje porownywalne,ale dol wiekszy. no i ogrod z przodu i z tylu robi swoje.
__________________
-7kg

Edytowane przez maatra
Czas edycji: 2009-03-31 o 13:06
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 13:07   #101
bubbel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 926
GG do bubbel Send a message via Skype™ to bubbel
Dot.: Mamy w uk

ile czasu zajmuje dojazd do Ciebiez Londynu??
__________________
Nathaniel jest z nami od 24.11. 2007

380 hp, Londyn - 09/07/2010
bubbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-31, 13:11   #102
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: Mamy w uk

maatra - 500funtow za 2 beds waw, to gdzie Ty mieszkasz?
bubbel - mysmy sie wyniesli z londynu a wciaz place za 2 beds 775, w dodatku TZ dojezdza do Londynu Ale okolica super o wiele przyjemniej sie mieszka, przynajmniej mi bo TZ to nic z tego nie ma
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 13:20   #103
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Mamy w uk

Cytat:
Napisane przez bubbel Pokaż wiadomość
ile czasu zajmuje dojazd do Ciebiez Londynu??
209 mil mi wyszlo,3.45 min.

ja jechalam do Moony okolo 4,5h z dzieckiem.

---------- Dopisano o 13:20 ---------- Poprzedni post napisano o 13:14 ----------
Ejva prosze tu sa linki z miasta ,gdzie myslelismy sie przeprowadzic,ale zrezygnowalismy. wybralam ot tak pierwsze 3

http://www.rightmove.co.uk/property-...0%26index%3D20

http://www.rightmove.co.uk/property-...0%26index%3D20


http://www.rightmove.co.uk/property-...0%26index%3D10
__________________
-7kg

Edytowane przez maatra
Czas edycji: 2009-03-31 o 13:21
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 13:27   #104
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: Mamy w uk

To Walia?
Fajne mieszkanka No wlasnie a jak tam z praca?

Heh tak przy tych rozmowach o benefitach uswiadomilyscie mi ze musze zadzwonic i uaktualnic nasze zarobki znaczy najpierw trza siasc i policzyc a u mnie len, bo nocke mialam nieprzespana

PS my sie tez wybieramy autkiem do polski w czerwcu, dobry pomysl zeby zapyatc o cos na mdlosci w aptece.
I czy musze prom rezerwowac wczesniej jak samolot czy jak to jest? To nasz pierwszy raz autem, wiec jak macie jakies rady to sprzedawajacie
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me

Edytowane przez Ejva
Czas edycji: 2009-03-31 o 13:30
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 13:32   #105
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Mamy w uk

Cytat:
Napisane przez Ejva Pokaż wiadomość
To Walia?
Fajne mieszkanka No wlasnie a jak tam z praca?
Heh tak przy tych rozmowach o benefitach uswiadomilyscie mi ze musze zadzwonic i uaktualnic nasze zarobki znaczy najpierw trza siasc i policzyc a u mnie len, bo nocke mialam nieprzespana
jeszcze nie walia,ale blisko
nie wiem do ktorego regionu mialabym porownywac,wiec nie wiem
my prace nadal mamy,zarobki takie jak byly.
slyszalam,ze troche ludzi stracilo prace w fabrykach,a Ci co nie stracili to nie maja mozliwosci robic overtimow,ktore podwajaly im wyplaty.

co do benefitow,odkad znajomy dostal czek,gotowy do podpisania,zeby oddac 300 f,wszystko regularnie uaktualniam
__________________
-7kg

Edytowane przez maatra
Czas edycji: 2009-03-31 o 13:33
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 13:43   #106
szperrr
Zakorzenienie
 
Avatar szperrr
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 3 978
Dot.: Mamy w uk

Maatra, Ty sobie nie zapraszaj nas na glowe, bo wykraczesz i co wtedy?

Bubbelku??

A z paraca i mieszkaniem tutaj to roznie jest, ja np. duzo latwiej znajlazlabym cos pewnie w jakichs ustroniach, bo szukam w ochronie srodowiska, w Londynie w tym kierunku pracuja tylko ludzie bardzo zmotywowani, silni, wygadani.. bo tutaj mozna z tego miec kase, w pozostalych czesciach Anglii to sa zwykle miejsca pracy, czesto sie tez pracuje w terenie, placa skromnie wymagaja sporo.. ale praca jest

Moze troche generalizuje, ale tak to w duzym stopniu wyglada.

Tylko ze moj TZ jest teraz na takim etapie, ze nie moze zrezygnowac z pracy tutaj, w tej chwili ma 10 minut do pracy i jest to wygodne. Poza tym mieszkamy moze w niezbyt ciekawym domu ale w bardzo fajnej, bezpiecznej okolicy, a tesciowie 2 ulice dalej i liczymy na ich pomoc w razie gdybym nagle znalazla prace, poza tym np. w odbieraniu Hani ze szkoly za te 2-3 lata.

Edit:
U nas (5ta strefa Greater London, ale juz Kent nie Londyn ) wynajecie mieszkania 2bed nad sklepem to co najmniej £750/msc + oplaty, wysoki council tax. Natomiast ceny domow znaczaco spadly.. rok temu ogladalismy ten dom, byl wystawiony za 300tys!!
__________________

Edytowane przez szperrr
Czas edycji: 2009-03-31 o 13:55
szperrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 13:52   #107
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Mamy w uk

Cytat:
Napisane przez szperrr Pokaż wiadomość
Maatra, Ty sobie nie zapraszaj nas na glowe, bo wykraczesz i co wtedy?

Bubbelku??
zapraszam ja bylam u Bubellka ,teraz Wasza kolej

w ogole moglbysmy sie wybrac tutaj z dziecmi i Tz wcale nie musza jechac z nami (przegielam ? ),oczywiscie,tylko dlatego,ze sa zapracowani
http://www.surfbayholidays.co.uk/trencreek.asp

im wiecej osob tym taniej ja jade w lipcu obadac teren z Tz,mama i dzieciem
__________________
-7kg

Edytowane przez maatra
Czas edycji: 2009-03-31 o 14:50
maatra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 13:56   #108
szperrr
Zakorzenienie
 
Avatar szperrr
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 3 978
Dot.: Mamy w uk

Cytat:
Napisane przez maatra Pokaż wiadomość
zapraszam ja bylam u Bubullka ,teraz Wasza kolej

w ogole moglbysmy sie wybrac tutaj z dziecmi i Tz wcale nie musza jechac z nami (przegielam ? ),oczywiscie,tylko dlatego,ze sa zapracowani
http://www.surfbayholidays.co.uk/trencreek.asp

im wiecej osob tym taniej ja jade w lipcu obadac teren z Tz,mama i dzieciem

to bylo bossskie..

pozniej oblookam, zmykamy teraz
__________________
szperrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 15:04   #109
pamelka24
Raczkowanie
 
Avatar pamelka24
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 88
Smile Dot.: Mamy w uk

[quote=angie19;11701852]
Cytat:
Napisane przez pamelka24 Pokaż wiadomość
ja zalozylam konto przez internet-szybko i sprawnie!
a teraz zastanawiam sie czy wogole bylo warto zawracac tym sobie glowe skoro wrocilm do Pl ale coz moze jednak ktoras z was rozwieje moje watpliwosci
pamelka polecam ci strone www.childtrustfund.gov.
PARENTS OR CHILDREN LIVING OUTSIDE THE UK

Jesli zalozylas konto swojemu synkowi a bedac w UK zostal ci przyznany Child Benefit twoj synek kwalifikuje sie do odebrania pieniedzy ja skonczy 18 lat jesli nie dostalas CHB z chwila powrotu do UK dostaniesz CHB i twoje dziecko bedzie sie kwalifikowac na odebranie pieniedzy nie wiem jakie konto zalozylas przez internet ale sprawdz na ich stronie moze maja jakies wymagania lub sa kryteria co do mieszkania poza granicami UK
pozdrawiam
ja zalozylam konto wypelniajac aplikacje Baby Bond na www.thechildrensmutual.co.uk/ctf1
po urodzeniu dziecka dostalam list z The Children's Mutual z propozycja zalozenia konta.stwierdzilam ze to wygodne.
nie znam dobrze j.angielskiego wiec nie doczytalam czy moje dziecko kwalifikuje sie teraz do odebranie kasy.
pytam was bo myslalam ze predzej od was uzyskam odpowiedz niz sama zaczne to sobie tłumaczyc.
Child Benefit dostalam ale nie zamierzam narazie wracac do Uk,wiec z ta chwila nie nalezy mi sie.wogole mialam wielkie przeboje z tym benefitem.ja wrocilam do Pl z dzieckiem sama a moj maz tam zostal i pracowal.nie pobieralam zadnego zasilku w Pl i zgodnie z prawem Uk nalezal mi sie.Powiadomilam Revenue ze wraca ale maz zostaje.mimo wszystko nie dali mi a wiem ze wiele kobiet jest w takiej sytuacji i dostaje kase z Uk.
jeden urzednik mowil ze nam sie nie nalezy a drugi kazal nam zlozyc od nowa aplikacje i czekac na decyzje.
straszny balagan maja w revenue....ach w miedzy czasie przyslali nam pismo w zwiazku z child tax credit ktory otrzymywalismy.po pol roku brania tego taxu stwierdzili ze nie maja informacji o moich dochodach i kazali oddac nam cala kase-zalamka straszna!wczesniej jak pracowalam wyslalam P60 .okazalo sie ze nie otrzymali tego dokumentu a wyslalam raz kopie a potem oryginal bo kopia nie dotarla.mojemu mezowi mowili ze wystarczy ze telefonicznie podam dochod a jak ja zadzwonilam to okazalo sie ze nie moge ze juz tylko pozostaje mi zlozyc odwolanie w sprawie child tax credit.wczesniej podobno wyslali do mnie aplikacje do wypelnienia o dochodzie-a ja nic nie dostalam.
zlozylismy odwolanie ale decyzja byla taka ze te benefity zalegle ktore nam sa winni pokryja ta nadplate.-----masakra!.maz juz zjechal.narazie jest cisza.
nie wiem jak to skomentowac po prostu mialam pecha chyba do tych benefitow -wogole do revenue -za kazdym razem byla inna rozmowa,zalezy od tego kto trzyma sluchawke czy urzednik z prawdziwego zdarzenia czy jakis laik co pomylil branze!
pamelka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-31, 16:05   #110
nataliasz0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Chesham kolo Londynu
Wiadomości: 94
GG do nataliasz0
Dot.: Mamy w uk

Czesc dziewczynki
Ja nadal zdycham wczoraj nie umialam mowic ale dzisiaj jest juz lepiej z moim gardlem, jeszcze nigdy mnie tak bardzo gardlo nie bolalo jak teraz Z Ala juz lepiej, jeszcze troche kaszle ale mysle ze szybko wroci do zdrowia napewno szybciej niz ja Jutro mnie czeka wizyta u Gp zobaczymy co powie choc ja dobrze wiem co on powie co to zwykle leczyc sie samemu oh ta angielska sluzba zdrowiaPozostawie to bez komentarza
Maatra zazdroszcze wam takiego domu i to za taka cene fajnie trafiliscie wiesz ja mieszkam kolo Londynu i teraz tez planujemy zmienic mieszkanie wreszcie na swoje i najtansze jakie znajdziemy to w granicach kolo 700 funtow za 2 bedroom flat i jeszcze bez ogrodka Masakra mowie ci Pomysle kiedys zeby przeniesc sie bardziej z mezem na polnoc Anglii bo widze ze tam wynajem tanszy
Ja dziewczyny z tego co pamietam o CHild TRust staralam sie bardzo szybko maz poszedl do banku np. LLoydsa i dostal tam wszystkie dokumenty do wypelnienia i z tego co wiem wypelnil je i zaniosl im spowrotem i oni juz dalej zajeli sie tym sami pozniej tylko przyszlo potwierdzenia poczta z banku i wszystkie dane dotyczace tego konta Dlatego wydaje mi sie ze mozna to szybko zalatwic
Milego dnia dla wszystkicha)))
Agamili: piekne zdjecie cudnie wogole wygladasz chyba to nie efekt diety raczej kogos )) Milego urlopu w PL i odpoczywajscie ile mozecie a ty korzystaj z wolnosci od malej jak tylko mozesz takie wyjazdy do Pl sa fajna okazja do spotkania ze starymi znajomymi Ja zawsze sie wyszaleje jak lece sama z mala))))) A kto powidzial ze musimy siedziec w domu hiiiiii i czekac na telefon meza hiiiiiii
Całusy kobitki i milego wieczoru))))))))
nataliasz0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 17:37   #111
poleczka
Raczkowanie
 
Avatar poleczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 171
Dot.: Mamy w uk

Cytat:
Napisane przez nataliasz0 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczynki
Ja nadal zdycham wczoraj nie umialam mowic ale dzisiaj jest juz lepiej z moim gardlem, jeszcze nigdy mnie tak bardzo gardlo nie bolalo jak teraz Z Ala juz lepiej, jeszcze troche kaszle ale mysle ze szybko wroci do zdrowia napewno szybciej niz ja Jutro mnie czeka wizyta u Gp zobaczymy co powie choc ja dobrze wiem co on powie co to zwykle leczyc sie samemu oh ta angielska sluzba zdrowiaPozostawie to bez komentarza

Wiesz ja też z czymkolaiwk poszłam do paracetamol i radz sobie czlowieku sam, ale ostatnio jak bylam, ze strasznie bolacym gardłem to dostalismy z mężem antybiotyk (nawet ja pomimo ciąży), pierwszy raz mnie to spotkalo.
Wiesz jak to jakas bakteria powowdująca angine to nic tylko antybiotyk, ja bym się upierala, no chyba ze to wirus to nic tylko czekać aż minie
poleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 18:06   #112
nataliasz0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Chesham kolo Londynu
Wiadomości: 94
GG do nataliasz0
Dot.: Mamy w uk

Wiesz Poleczka chyba masz racje ze to angina (mamy typowe jej objawy) zobaczymy co powie lekarz ale na cuda nie licze Pozdrawiam i zycze szybkiego rozwiazania
Wlasnie mala mi wstala to uciekam bo znowu marudzi jak to dziecko chore, czasem ciezko i nie da sie wytrzymac ale coz zrobic trzeba przeczekac)))
CAlusy dziewczyny

Edytowane przez nataliasz0
Czas edycji: 2009-03-31 o 18:08
nataliasz0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 18:30   #113
AgaMili
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 970
Dot.: Mamy w uk

Cytat:
Napisane przez Ejva Pokaż wiadomość
I czy musze prom rezerwowac wczesniej jak samolot czy jak to jest? To nasz pierwszy raz autem, wiec jak macie jakies rady to sprzedawajacie
Ja rezerwowalam prom na 2 tygodnie przed wyjazdem i troche za pozno bo drogo wyszlo, wczesniej bylo taniej, czyli podobnie jak samolot.
Cytat:
Napisane przez szperrr Pokaż wiadomość
Edit:
U nas (5ta strefa Greater London, ale juz Kent nie Londyn ) wynajecie mieszkania 2bed nad sklepem to co najmniej £750/msc + oplaty, wysoki council tax. Natomiast ceny domow znaczaco spadly.. rok temu ogladalismy ten dom, byl wystawiony za 300tys!!
Ja tez mieszkam w Kencie.
Wynajmuje 1bed flat za 575L na miesiac+140 counsil tax + rachunki za prad, wode, telefon i internet.
Cytat:
Napisane przez nataliasz0 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczynki
Ja nadal zdycham wczoraj nie umialam mowic ale dzisiaj jest juz lepiej z moim gardlem, jeszcze nigdy mnie tak bardzo gardlo nie bolalo jak teraz Z Ala juz lepiej, jeszcze troche kaszle ale mysle ze szybko wroci do zdrowia napewno szybciej niz ja Jutro mnie czeka wizyta u Gp zobaczymy co powie choc ja dobrze wiem co on powie co to zwykle leczyc sie samemu oh ta angielska sluzba zdrowiaPozostawie to bez komentarza
Maatra zazdroszcze wam takiego domu i to za taka cene fajnie trafiliscie wiesz ja mieszkam kolo Londynu i teraz tez planujemy zmienic mieszkanie wreszcie na swoje i najtansze jakie znajdziemy to w granicach kolo 700 funtow za 2 bedroom flat i jeszcze bez ogrodka Masakra mowie ci Pomysle kiedys zeby przeniesc sie bardziej z mezem na polnoc Anglii bo widze ze tam wynajem tanszy
Ja dziewczyny z tego co pamietam o CHild TRust staralam sie bardzo szybko maz poszedl do banku np. LLoydsa i dostal tam wszystkie dokumenty do wypelnienia i z tego co wiem wypelnil je i zaniosl im spowrotem i oni juz dalej zajeli sie tym sami pozniej tylko przyszlo potwierdzenia poczta z banku i wszystkie dane dotyczace tego konta Dlatego wydaje mi sie ze mozna to szybko zalatwic
Milego dnia dla wszystkicha)))
Agamili: piekne zdjecie cudnie wogole wygladasz chyba to nie efekt diety raczej kogos )) Milego urlopu w PL i odpoczywajscie ile mozecie a ty korzystaj z wolnosci od malej jak tylko mozesz takie wyjazdy do Pl sa fajna okazja do spotkania ze starymi znajomymi Ja zawsze sie wyszaleje jak lece sama z mala))))) A kto powidzial ze musimy siedziec w domu hiiiiii i czekac na telefon meza hiiiiiii
Całusy kobitki i milego wieczoru))))))))
Natalia dzieki za komplemet i zycze wam duzo zdrowka chorowitki, cos czesto chorujecie.
AgaMili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 21:33   #114
Chaos_Girl
Zadomowienie
 
Avatar Chaos_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 150
Dot.: Mamy w uk

Zeby nie bylo z tymi uczelniami, ze cos sciemniam, zcy tak wladam angielskim, ze mnie ze wszelkich egzaminow zwalniaja. Tak mi powiedzieli, wiec powtarzam. Kierunek, ktory mnie interesuje poki co jest za drogi, no i nie wiem czy profil w liceum o podobnym charakterze bedzie sie liczyl, czy musze tu jakis kursik zrobic.
Co do chatek, to my za dwa bedroomy placimy 390£. Mieszkam w takiej malej miescinie, ale chcialabt=ym sie przeprowadzic do Yorku. Tylko jak moj maly bedzie ial przynajmniej dwa latka. Tam na pewno latwiej bedzie znalezc jakas ciekawa prace. Tutaj to albo fabryki, albo biura. Nie dla mnie. No ewentualnie jakies sklepy.
Co do Child Trust Fund-my mamy w RBS, ale to niekoniecznie tzreba w banku zakladac. Dostalismy wraz zpapierami z child benefitu taki informator, co, gdzie i jak.
Chaos_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 21:46   #115
angie19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: *UK* Szkocja
Wiadomości: 97
Wink Dot.: Mamy w uk

chaos girl tylko 390£ Boze ale ci dobrze my placimy 525 za 1 bedale mamy benefit na mieszkanie ale na council niestety tylko3 £ do tego kazali nam zaplacic jeszcze za zeszly rok 150£ barany jedne no i musze zaplacic w sumie 190£ jutro a w sobote mam chrzest dziecka boze chyba sie pochlastamco do kursow to juz wiem ze we wrzesniu ide do collegu!!! cholerka juz sie ciesze na sama mysl o tym
angie19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 21:48   #116
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: Mamy w uk

Benefity gora hehe dalej na tobie

Bubbel wiesz te naklejki są po to abyś nie raziła osób z naprzeciwka, swiatla w uk samochodach maja inny kat ustawienia itd, wiec utrudniaja jazde innym autom juz nie mowie o wpadkach. Sama wiesz jak ktos na długich jedzie i cie oslepia nie da sie jechac, chwila moment i tragedia.

Nie ma co sie dziwic ,ze takie drogie te mieszkania w koncu to Londyn,

Szperrr 70 tysiaków no imponujaca sumka, ale patrzac na ten dom to wiem ze te 70 f jak nic na remont poszło by hehe. Duzy domek, troche bhy sie w niego zainwestowalo i bylo by genialne gniazdko . U nas tak ceny domów nie spadły , bo tez poluje na jeden domek, ale spadek ceny nie jest tak imponujacy jak u ciebie.

My za domek placimy ok 900 f plus oplaty, ale splacamy kredyt, takze to jest jedyny plus, bo splacamy swoje. Dom jest do totalnego remontu, na gorze 3 sypialnie, lazienka, na dole kuchnia jadalnia goscinny i wc plus skapcialy ogród Dom kupilismy w czasie kiedy byla maksymalna cena ale jak nam sie uda zapolowac na ten rodzaj domkow ktore mi sie podobaja to nie stracimy bo i tak bedziemy splacac kredyt tylko o pewna sume wiecej.
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 21:49   #117
karinaaa
Zadomowienie
 
Avatar karinaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Augustów
Wiadomości: 1 260
Dot.: Mamy w uk

Ja rowniez myslalam o zalozeniu konta dla małej ale planujemy wrócić kiedystam do Pl więc nie wiem czy to ma sens ,jesli przepadnie to wiadomo ze nie ale nawet bedac w PL mozna wplacac pieniazki do 18stki by sie troche uzbierało.Na 7 urodziny rowniez daja 250f.

U nas wynajem mieszkan jest rozny ,wiadomo zalezy rowniez od dzielnicy,teraz za mieszkanie 2 bed placilismy 520 z gratisowym 1 miesiacem a od jutra mamy domek rowniez 2 bed za 575 f z tym ze na tym samym osiedlu znajomi wynajmuja za 520f.Mysmy tez tyle mieli ale agencja nam w polowie oczekiwania na mieszkanie podniosla cene bo tak sobie wlasciciel zazyczyl.CT 100f no i inne rachunki.

Planujemy podroz autem do PL w czerwcu ,dobry pomysl z tym DVD aby puszczac bajki dla spokoju

My mamy tylko angielska tv i Amelka codziennie oglada bajki ,wiec ma stycznosc z angielskim.Uwazam ze wogole bardzo duzo i ladnie mowi ,sklada po polsku zdania z 4 wyrazow a czasem uda sie jej mnie zaskoczyc jakims angielskim slowkiem np czesto krzyczy nie ,nie no no ,
lub zdaza sie jej powiedziec zamiast przepraszam to sorry
bay ,hello czesto mowi

co do lekarzy to bylam jak Amelka cos miala z oczkami ze cale jej sie lepily od ropki ,do tego kaszel bardzo męczący ,to dostala paracetamol i antybiotyk na oczka i lekarka kazala przyjsc gdyby bylo za kilka dni gorzej.Wtedy jej przeszlo ale na swieta zachorowala i miala gorączke wiec zaczelam podawac ten odstawiony wtedy paracetamol i szybko wrocila do zdrowia a i obylo sie bez antybiotyku.Moze cos jest innego w tym ich paracetamolu niz tym dostepnym u nas, tak sobie wtedy pomyslalam bo widzialam znaczna poprawe od jego podawania.

przepraszam ze bez polskich znakow
karinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 21:52   #118
szperrr
Zakorzenienie
 
Avatar szperrr
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 3 978
Dot.: Mamy w uk

Cytat:
Napisane przez AgaMili Pokaż wiadomość
Ja tez mieszkam w Kencie.
Wynajmuje 1bed flat za 575L na miesiac+140 counsil tax + rachunki za prad, wode, telefon i internet.
Aga, a gdzie dokladnie? moze gdzies blisko
Mozesz na pw pisac jak tu nie chcesz.
__________________
szperrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 22:07   #119
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: Mamy w uk

Cytat:
Napisane przez maatra Pokaż wiadomość
co do benefitow,odkad znajomy dostal czek,gotowy do podpisania,zeby oddac 300 f,wszystko regularnie uaktualniam
no wlasnie tez wolalabym nie oddawac

Cytat:
Napisane przez szperrr Pokaż wiadomość
Edit:
U nas (5ta strefa Greater London, ale juz Kent nie Londyn ) wynajecie mieszkania 2bed nad sklepem to co najmniej £750/msc + oplaty, wysoki council tax. Natomiast ceny domow znaczaco spadly.. rok temu ogladalismy ten dom, byl wystawiony za 300tys!!
To i ja Kent ale juz nie Londyn, a w Orpington tez nas domy interesowaly, tylko sie tak troche boimy kupowac w nieznanej okolicy no wiecie zeby nie trafic do jakiejs dzielnicy gdzie strach w dzien przejsc

Cytat:
Napisane przez pamelka24 Pokaż wiadomość

jeden urzednik mowil ze nam sie nie nalezy a drugi kazal nam zlozyc od nowa aplikacje i czekac na decyzje.
straszny balagan maja w revenue....ach w miedzy czasie przyslali nam pismo w zwiazku z child tax credit ktory otrzymywalismy.po pol roku brania tego taxu stwierdzili ze nie maja informacji o moich dochodach i kazali oddac nam cala kase-zalamka straszna!wczesniej jak pracowalam wyslalam P60 .okazalo sie ze nie otrzymali tego dokumentu a wyslalam raz kopie a potem oryginal bo kopia nie dotarla.mojemu mezowi mowili ze wystarczy ze telefonicznie podam dochod a jak ja zadzwonilam to okazalo sie ze nie moge ze juz tylko pozostaje mi zlozyc odwolanie w sprawie child tax credit.wczesniej podobno wyslali do mnie aplikacje do wypelnienia o dochodzie-a ja nic nie dostalam.
zlozylismy odwolanie ale decyzja byla taka ze te benefity zalegle ktore nam sa winni pokryja ta nadplate.-----masakra!.maz juz zjechal.narazie jest cisza.
nie wiem jak to skomentowac po prostu mialam pecha chyba do tych benefitow -wogole do revenue -za kazdym razem byla inna rozmowa,zalezy od tego kto trzyma sluchawke czy urzednik z prawdziwego zdarzenia czy jakis laik co pomylil branze!
no faktycznie pech ja juz dawno zauwazylam ze czasem na jedno pytanie mozna w jednym urzedzie otrzymac rozne odpowiedzi Dlatego nie do konca ufam informacjom podawanym przez telefon, zawsze wole sprawdzac na stronie HMRC i ewentualnie dopytywac o szczegoly. Co napisane to napisane a na gebe to wiecie.....

Cytat:
Napisane przez nataliasz0 Pokaż wiadomość
Jutro mnie czeka wizyta u Gp zobaczymy co powie choc ja dobrze wiem co on powie co to zwykle leczyc sie samemu oh ta angielska sluzba zdrowiaPozostawie to bez komentarza
kurcze ja jakos nigdy nie mialam problemu dostac antybiotyku gdy potrzebowalam Bo oczywiscie ze jak gp stwierdzi ze wirus no to nic nie da. A ostatnio mojemu nieprzekonanemu do sluzby zdrowia (zadnej ) TZowi tlumaczylam ze trzeba po prostu dobrze opisac objawy Ze najpierw bylo znosnie taki tam katar i bol glowy ale jest juz drugi tydzien i coraz gorzej, ze kaszel nie przechodzi i ciezko w nocy oddychac i dostal antybiotyk (no nie wiem co tam temu dochtorowi nagadal )
zycze powodzenia no i powrotu do zdrowia

Cytat:
Napisane przez AgaMili Pokaż wiadomość
Ja rezerwowalam prom na 2 tygodnie przed wyjazdem i troche za pozno bo drogo wyszlo, wczesniej bylo taniej, czyli podobnie jak samolot.

Ja tez mieszkam w Kencie.
Wynajmuje 1bed flat za 575L na miesiac+140 counsil tax + rachunki za prad, wode, telefon i internet.

Natalia dzieki za komplemet i zycze wam duzo zdrowka chorowitki, cos czesto chorujecie.
Dziekuje za odpowiedz jak wrocisz to daj znac jak dzidzius zniosl trudy podrozy. Bo ja sie przyznam ze troszke mam stracha przed dluga podroza. Konrad bedzie mial ok. 15 m-cy a Joasia ponad 2.5 roczku, ale ja wciaz mam wizje naszej podrozy z dziecmi do Nottingham - dwie godziny jazdy i dwie godziny rozkosznego wrzasku, jak jedno cichlo to drugie zaczynalo zatrzymanie sie nic nie pomoglo, bo po powrocie w trase - od nowa

Cytat:
Napisane przez Chaos_Girl Pokaż wiadomość
Co do chatek, to my za dwa bedroomy placimy 390£. Mieszkam w takiej malej miescinie, ale chcialabt=ym sie przeprowadzic do Yorku. Tylko jak moj maly bedzie ial przynajmniej dwa latka. Tam na pewno latwiej bedzie znalezc jakas ciekawa prace. Tutaj to albo fabryki, albo biura. Nie dla mnie. No ewentualnie jakies sklepy.
o rany no to ja juz w ogole teraz wpadalam w kompleksy z tymi cenami za wynajem
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me

Edytowane przez Ejva
Czas edycji: 2009-03-31 o 22:13
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 22:19   #120
pamelka24
Raczkowanie
 
Avatar pamelka24
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 88
Dot.: Mamy w uk

[quote=Ejva;1171311


no faktycznie pech ja juz dawno zauwazylam ze czasem na jedno pytanie mozna w jednym urzedzie otrzymac rozne odpowiedzi Dlatego nie do konca ufam informacjom podawanym przez telefon, zawsze wole sprawdzac na stronie HMRC i ewentualnie dopytywac o szczegoly. Co napisane to napisane a na gebe to wiecie.....

zrobilismy to samo sprawdzilismy na stronie a urzednik dalej swoje
pamelka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:46.