slub w Zakopanem - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-27, 13:05   #91
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: slub w Zakopanem

Cytat:
Napisane przez beta_ Pokaż wiadomość
Witam dawno mnie nie było
Torty z samanty, belvedere czy orawskiego ciacha nie są złe ale daleko im do naturalnych niestety. za to na podhalu można znaleźć firmy które oferują również wypiek ciasta i torty nie dość że bez chemii to niektóre jeszcze na zupełnie swojskich składnikach typu jaja masło mleko.
Co do kapeli ja poleciłabym Warsy i Sykowni byłam na Weselach z ich udziałem i było super muzyka zarówno regionalna, disco polo jak i zagraniczne kawałki.
Kwiaty i dekoracje polecałabym DekoracjeSzewczyk lub kwiaciarnie Tajemniczy Ogród, z tym że firma Szewczyk dysponuje dużym asortymentem elementów dekoratorskich i naprawdę jest w czym wybierać co rok coś nowego z gustem i jakością, zaś Tajemniczemu Ogrodowi nie można odmówić ładnych kompozycji jednak jeśli chodzi o dekoracje karczmy czy sal nie ma wielkiego wyboru co do wazonów czy innych elementów bukiety ślubne piękne.
Pozdrawiam
Oj ja tez poproszę namiary na takie cukiernie! To dla mnie bardzo ważnu temat
Właśnie dlatego karczmy mi się podobają - nie potrzeba do nich wielkich dekoracji by wyglądały klimatycznie

Cytat:
Napisane przez eskaliptus Pokaż wiadomość
Droga beto_ dzięki za cenne rady. Czy możesz podać nazwy firm, które robią naturalne ciasta? Co do dekoracji faktycznie firma DekoracjeSzewczyk mają szeroką ofertę i będę z nich pewnie korzystać.
Czy możesz Ty lub któraś z wizażanek polecić kogoś w zakresie makijażu - makijażystki/wizażystki na terenie Małopolski z dojazdem? Większość proponowanych na tym forum jest już pozajmowanych, poza tym po zrobieniu małego wywiadu środowiskowego w tym zakresie stwierdzam, że mało której wizażystce zależy na kliencie. Poszukuję kogoś kto zrobi odważny makijaż, nie delikatny. Dopasowany do mnie. Mam spore wymagania, gdyż sama bardzo dobrze potrafię się malować, ale w ten dzień chciałabym aby ktoś inny za mnie to doskonale wykonał i mam tutaj na myśli również i makijaże dla moich bliskich, którzy również są chętni. Jeszcze jedno pytanie czy ktoś zna może i miał okazję bawić się na weselu, gdzie grała Kapela Sarpacka? Wybraliśmy ich na wesele, gdyż urzekli mnie od pierwszego słuchania ale nie mam pojęcia jak bawią muzyką gości weselnych a i też ciężko to od nich wyciągnąć.

---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:41 ----------

Moje wszystkie drogie przygotowujące się do za mąż pójścia i już mężate
Skoro i tak rozmawiamy w tym wątku o muzyce to może podzielicie się jakimiś tytułami piosenek biesiadnych, których nie może zabraknąć lub nie zabrakło na waszych weselach oraz jakie piosenki, muzykę chciałybyście mieć lub miałyście jako oprawę ceremonii ślubnej najważniejszego dla Was dnia w życiu?
Ja jeszcze o muzyce nie myślałam - wiem że na pewno w Kościele nie chciałabym takich piosenek - przyspiewek o serduszkach i gołąbkach ... Tylko coś bardziej a propo chwili
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 10:00   #92
signa
Zadomowienie
 
Avatar signa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 165
GG do signa
Dot.: slub w Zakopanem

Cytat:
Napisane przez beta_ Pokaż wiadomość
Witam dawno mnie nie było
Torty z samanty, belvedere czy orawskiego ciacha nie są złe ale daleko im do naturalnych niestety. za to na podhalu można znaleźć firmy które oferują również wypiek ciasta i torty nie dość że bez chemii to niektóre jeszcze na zupełnie swojskich składnikach typu jaja masło mleko.
Co do kapeli ja poleciłabym Warsy i Sykowni byłam na Weselach z ich udziałem i było super muzyka zarówno regionalna, disco polo jak i zagraniczne kawałki.
Kwiaty i dekoracje polecałabym DekoracjeSzewczyk lub kwiaciarnie Tajemniczy Ogród, z tym że firma Szewczyk dysponuje dużym asortymentem elementów dekoratorskich i naprawdę jest w czym wybierać co rok coś nowego z gustem i jakością, zaś Tajemniczemu Ogrodowi nie można odmówić ładnych kompozycji jednak jeśli chodzi o dekoracje karczmy czy sal nie ma wielkiego wyboru co do wazonów czy innych elementów bukiety ślubne piękne.
Pozdrawiam
Co do orawskiego cicha nie zgodzę się do końca. Wiadomo, że jak cukiernia prokuduje ciasta, torty, ciasteczka itp zawsze musi być w tym jakaś chemia, ale akurat z nimi można się dogadać. Osobiście byłam na weselu gdzie było ciasto właśnie od nich i specjalnie zamawiali ciasta bez chemii także da się Wszystko jeszcze zależy co kto lubi i na czym komu zależy. Ja na swój ślub próbowałam ciast właśnie z tych małych okolicznych firm i dla mnie niestety były nie do przyjęcia z tego względu, że wszystkie były niesamowicie ciężkie, masłowe i jak dla mnie za bardzo tradycyjne. Zależało mi na torcie z musem z czekolady na bazie bitej śmietany, a tego niestety te małe naturalne firmy nie oferują. Ale wiadomo, że wszystko zależy od tego czego się oczekuje.
__________________

signa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 10:13   #93
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: slub w Zakopanem

Cytat:
Napisane przez signa Pokaż wiadomość
Co do orawskiego cicha nie zgodzę się do końca. Wiadomo, że jak cukiernia prokuduje ciasta, torty, ciasteczka itp zawsze musi być w tym jakaś chemia, ale akurat z nimi można się dogadać. Osobiście byłam na weselu gdzie było ciasto właśnie od nich i specjalnie zamawiali ciasta bez chemii także da się Wszystko jeszcze zależy co kto lubi i na czym komu zależy. Ja na swój ślub próbowałam ciast właśnie z tych małych okolicznych firm i dla mnie niestety były nie do przyjęcia z tego względu, że wszystkie były niesamowicie ciężkie, masłowe i jak dla mnie za bardzo tradycyjne. Zależało mi na torcie z musem z czekolady na bazie bitej śmietany, a tego niestety te małe naturalne firmy nie oferują. Ale wiadomo, że wszystko zależy od tego czego się oczekuje.
Ja do nich też zajrzę na wizytę pokosztować Mi zalezy na naturalnych składnikach bez chemii i mało cukru - myślę że da się dobrze rzeczy wyczarować nie chcę takich ciężkich, galaretowatych ciast w smaku jak plastik Ale pojeździmy i popróbujemy gdzie się da
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 10:24   #94
signa
Zadomowienie
 
Avatar signa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 165
GG do signa
Dot.: slub w Zakopanem

Cytat:
Napisane przez Mirianka Pokaż wiadomość
Ja do nich też zajrzę na wizytę pokosztować Mi zalezy na naturalnych składnikach bez chemii i mało cukru - myślę że da się dobrze rzeczy wyczarować nie chcę takich ciężkich, galaretowatych ciast w smaku jak plastik Ale pojeździmy i popróbujemy gdzie się da
Pewnie, najważniejsze to popróbować i wybrać najlepszą opcję dla siebie i to co Wam będzie najbardziej smakowało my od razu chcieliśmy samantę, ale teść wymyślił właśnie jakąś firmę z kościeliska, która robi takie w 100% naturalne no i spróbowaliśmy...wszystko było właśnie takie ciężkie i masłowe, zupełnie nie nasza bajka. No i o torcie jaki chcieliśmy mogliśmy zapomnieć, bo oni tylko masłowe robili. Także wybraliśmy Samantę, ale w sumie ja brałam ślub 3,5 roku temu więc może coś się zmieniło natomiast teraz będąc na weselu jadłam ciasta z orawskiego nie dość, że bardzo dobre, to właśnie naturalne...tata panny młodej ma cukrzycę i generalnie właśnie musi mieć specjalne ciasta więc spokojnie dogadali się z orawskim na ciasta specjalnie pod nich stąd wiem, że też się da wszystkie ciasta były z mała zawartością cukru i były pyszne
__________________

signa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 14:43   #95
Astiza
Przyczajenie
 
Avatar Astiza
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 26
Dot.: slub w Zakopanem

My braliśmy tort weselny z Samanty w czerwcu zeszłego roku i muszę przyznać że był na prawdę dobry, co zresztą potwierdzali nasi goście. Zależało mi żeby tort nie był słodki i mdły więc zdecydowaliśmy się na malinowy, ale wiadomo że to kwestia gustu więc na prawdę warto pojeździć i popróbować
__________________
1 VI 2013 ZAKOPANE
"Odtąd jedno chociaż nadal dwoje"


VII 2015

No i będzie nas już troje




Astiza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 08:04   #96
Anit91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5
Dot.: slub w Zakopanem

Witam wszystkich, na forum jestem pierwszy raz także proszę o wyrozumiałość jakby co.. Tak się składa że też szykuje wesele w Zakopanem i to już za nie całe 3 miesiące. Tak czytam i czytam wasze wypowiedzi i żadna nie wspomina zbyt wiele o noclegach. Jak to u was jest? Jedzjecie z daleka i odrazu do kościoła czy jednak noclegi? Błogosławieństwo u siebie w domu czy na miejscu w Zakopanem? Właśnie mam z tym problem bo postanowiliśmy że błogosławieństwo będzie w Zakopanem ale jak gdzie.
Anit91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 08:08   #97
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: slub w Zakopanem

My z daleka bo z Łomianek także wszystko będzie już na miejscu w Zakopanem. Transport dla gości i noclegi my opłacamy - pomagają w tym organizatorzy z karczm z tego co się orientowałam także myślę że damy radę Co do transportu to będziemy rozmawiać z gośćmi i po prostu wynajmiemy autokar dla tych, którzy będą potrzebowali.
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-05, 08:15   #98
Anit91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5
Dot.: slub w Zakopanem

To faktycznie daleko macie . I wynajmujecie pokoje czy pensjonat cały? Bo powiem szczerze ze już kilka tel za mną i właściciele willi nie są zbyt chętni organizować błogosławieństwo. Myślelismy żeby po dojechaniu do celu, w miejscu błogosławieństwa zorganizować gościa jakiś poczęstunek.
Anit91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 19:24   #99
aga_tka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 6
Dot.: slub w Zakopanem

My też jesteśmy spod Warszawy i też chcemy zapewnić gościom nocleg i transport. Myślimy o wynajęciu pensjonatu lub nawet dwóch, to zależy od liczby gości. Już wstępnie rozmawialiśmy o takiej opcji i nie ma problemu. Kwestii błogosławieństwa jeszcze nie ogarnęliśmy, ale do września mamy czas Anit91, gdzie macie wesele?
aga_tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 22:14   #100
Anit91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5
Dot.: slub w Zakopanem

My już w maju także mało czasu. aga_tka czyli rozumiem że po weselu goście nocują i powrót nastepnego dnia?
Anit91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 08:36   #101
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: slub w Zakopanem

Cytat:
Napisane przez Anit91 Pokaż wiadomość
To faktycznie daleko macie . I wynajmujecie pokoje czy pensjonat cały? Bo powiem szczerze ze już kilka tel za mną i właściciele willi nie są zbyt chętni organizować błogosławieństwo. Myślelismy żeby po dojechaniu do celu, w miejscu błogosławieństwa zorganizować gościa jakiś poczęstunek.
Pewnie jeden albo dwa pensjonaty ale z tym błogosławieństwem pierwsze słyszę - musimy się dopytać bo jutro jedziemy na tydzień jeszcze pooglądać sale pod Zakopcem

Cytat:
Napisane przez aga_tka Pokaż wiadomość
My też jesteśmy spod Warszawy i też chcemy zapewnić gościom nocleg i transport. Myślimy o wynajęciu pensjonatu lub nawet dwóch, to zależy od liczby gości. Już wstępnie rozmawialiśmy o takiej opcji i nie ma problemu. Kwestii błogosławieństwa jeszcze nie ogarnęliśmy, ale do września mamy czas Anit91, gdzie macie wesele?
My na ten rok chcemy zaklepać właśnie karczmę, kościół i dj. Fotografa już mamy
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-07, 18:31   #102
Anit91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5
Dot.: slub w Zakopanem

Wesele mamy w karczmie Biały Potok, ślub w klasztorze ojców Bernardynów na Bystrem. Co do błogosławieństwa to też jeszcze nie wiemy co i jak.
Anit91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 13:54   #103
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: slub w Zakopanem

A jdnak małe zmiany u mnie ślub bierzemy 13.06.15 - w sierpniu nie było szans nigdzie na noclegi 1-2 dobowe dla tylu gości A jedyny wolny termin w czerwcu to był ten Karczmę wybraliśmy - Tatrzański Bór w Małym Cichym, kościół tz tam a noclegi w Tarasówce
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 16:55   #104
Kingus2089
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 10
Dot.: slub w Zakopanem

Tatrzański Bór - przepiękne miejsce tez będziemy mieć tam wesele i to już za nie całe 3 miesiące Już się nie moge doczekać
Kingus2089 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 08:26   #105
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: slub w Zakopanem

Cytat:
Napisane przez Kingus2089 Pokaż wiadomość
Tatrzański Bór - przepiękne miejsce tez będziemy mieć tam wesele i to już za nie całe 3 miesiące Już się nie moge doczekać
Super! Jej daj koniecznie znać jak było macie już inne rzeczy zaklepane? na ile osób? My planujemy ok 80
__________________


Edytowane przez Mirianka
Czas edycji: 2014-03-19 o 08:27
Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 16:51   #106
Kingus2089
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 10
Dot.: slub w Zakopanem

Właściwie to mamy już wszystko ustalone Jeszcze tylko menu które ciężko wybrać bo maja tak bogatą ofertę.. Wesele mamy na 140 osób
Kingus2089 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 20:21   #107
aga_tka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 6
Dot.: slub w Zakopanem

My też mamy ślub u ojców Bernardynów. Piękny kościół, tyle, że daleko do naszej karczmy, bo mamy na Skibówkach, która jest 50 m od Sanktuarium Maryjnego na Krzeptówkach. Kościół mieliśmy jako pierwszy. Zostały nam noclegi, ale pod koniec września nie będziemy mieli większego problemu.
Dziewczyny czy możecie polecić jakąś fryzjerkę? Makijażystkę mam, z polecenia fotografki, swoją drogą bardzo fajną.
aga_tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 08:15   #108
Astiza
Przyczajenie
 
Avatar Astiza
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 26
Dot.: slub w Zakopanem

Witajcie,

My również braliśmy ślub u oo Bernardynów Wesele mieliśmy w Zajeździe furmańskim więc mogę Ci polecić fryzjera w tamtej okolicy, ale nie wiem czy Cię to jakkolwiek urządzi :p
__________________
1 VI 2013 ZAKOPANE
"Odtąd jedno chociaż nadal dwoje"


VII 2015

No i będzie nas już troje




Astiza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 08:29   #109
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: slub w Zakopanem

Cytat:
Napisane przez Kingus2089 Pokaż wiadomość
Właściwie to mamy już wszystko ustalone Jeszcze tylko menu które ciężko wybrać bo maja tak bogatą ofertę.. Wesele mamy na 140 osób
Oj menu nam wczoraj przysłali - sama nie wiem co wybrać wiem że na drugie chyba pstrąg, potem strogonow bodajże i chyba barszcz albo pierogi
A gdzie ciasta bierzesz i tort?

Cytat:
Napisane przez aga_tka Pokaż wiadomość
My też mamy ślub u ojców Bernardynów. Piękny kościół, tyle, że daleko do naszej karczmy, bo mamy na Skibówkach, która jest 50 m od Sanktuarium Maryjnego na Krzeptówkach. Kościół mieliśmy jako pierwszy. Zostały nam noclegi, ale pod koniec września nie będziemy mieli większego problemu.
Dziewczyny czy możecie polecić jakąś fryzjerkę? Makijażystkę mam, z polecenia fotografki, swoją drogą bardzo fajną.
Ja mam fajną fryzjerkę na Drodze do Olczy - rewelacyjna babka
A jaką masz makijażystkę? Nie polecam osobiście salonu w Hotelu Litwor
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-21, 09:47   #110
signa
Zadomowienie
 
Avatar signa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 165
GG do signa
Dot.: slub w Zakopanem

Cytat:
Napisane przez aga_tka Pokaż wiadomość
My też mamy ślub u ojców Bernardynów. Piękny kościół, tyle, że daleko do naszej karczmy, bo mamy na Skibówkach, która jest 50 m od Sanktuarium Maryjnego na Krzeptówkach. Kościół mieliśmy jako pierwszy. Zostały nam noclegi, ale pod koniec września nie będziemy mieli większego problemu.
Dziewczyny czy możecie polecić jakąś fryzjerkę? Makijażystkę mam, z polecenia fotografki, swoją drogą bardzo fajną.
Hej, mogę polecić fajną fryzjerkę na Drodze do Olczy (Bystre, niedaleko kościoła ojców Bernardynów), czesała mnie i byłam bardzo zadowolona, poleciłam już paru dziewczynom tutaj i z tego co wiem również miały pozytywne opinie
__________________

signa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 10:23   #111
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: slub w Zakopanem

Cytat:
Napisane przez signa Pokaż wiadomość
Hej, mogę polecić fajną fryzjerkę na Drodze do Olczy (Bystre, niedaleko kościoła ojców Bernardynów), czesała mnie i byłam bardzo zadowolona, poleciłam już paru dziewczynom tutaj i z tego co wiem również miały pozytywne opinie
Nie z Kubecka? ja stamtąd polecam
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 16:57   #112
Kingus2089
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 10
Dot.: slub w Zakopanem

Ciasta i tort zamówiliśmy u Pani Józefy w Kościelisku, pani Menager z Tatrzańskiego nam poleciła. Wszystko zamawiamy u pani Józi ciasta, tort i paczki dla gości. Wszystkie domowe ciasta i tort bez sztuczności co najważniejsze masa na bitej śmietanie a nie na maśle.. Pani Jozia pięknie dekoruje swoje torty. mieliśmy zamawiać w Samancie ale po wizycie u Pani Józi jesteśmy zdecydowani tylko na nią Fryzjerka i makijażystka z polecenia w Nowym Targu na ulicy ogrodowej Fryzjerka pani Justyna a mikijażystka Pani Magda podaję link http://www.mbrzostowska.pl/makijaz.html Próbną fryzurę i makijaż mam w maju
Kingus2089 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 09:30   #113
signa
Zadomowienie
 
Avatar signa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 165
GG do signa
Dot.: slub w Zakopanem

Cytat:
Napisane przez Mirianka Pokaż wiadomość
Nie z Kubecka? ja stamtąd polecam
Nie nie moja pracuje w salonie Dorotka (droga do olczy 1). A Kubecek to jakiś salon?
__________________

signa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 17:49   #114
aga_tka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 6
Dot.: slub w Zakopanem

Cytat:
Napisane przez Astiza Pokaż wiadomość
Witajcie,

My również braliśmy ślub u oo Bernardynów Wesele mieliśmy w Zajeździe furmańskim więc mogę Ci polecić fryzjera w tamtej okolicy, ale nie wiem czy Cię to jakkolwiek urządzi :p
Braliśmy pod uwagę Zajazd Furmański, ale mieliśmy problem z kontaktem. Ciężko było się z nimi skontaktować. Bardzo długo czekaliśmy na ofertę weselną, której w końcu nie dostaliśmy. Wystrój też bardziej podobał nam się w Dworze Ślebody, niż w Zajeździe.
A w którym miejscu ta fryzjerka? Kosmetyczkę mam na Chałubińskiego. I tak będę się poruszać samochodem, więc z dojazdem, nie ma problemu. Rozważam ta fryzjerkę na Drodze do Olczy. Jeżeli ją dziewczyny polecacie to znaczy, że jest niezła.
aga_tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 09:03   #115
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: slub w Zakopanem

Cytat:
Napisane przez Kingus2089 Pokaż wiadomość
Ciasta i tort zamówiliśmy u Pani Józefy w Kościelisku, pani Menager z Tatrzańskiego nam poleciła. Wszystko zamawiamy u pani Józi ciasta, tort i paczki dla gości. Wszystkie domowe ciasta i tort bez sztuczności co najważniejsze masa na bitej śmietanie a nie na maśle.. Pani Jozia pięknie dekoruje swoje torty. mieliśmy zamawiać w Samancie ale po wizycie u Pani Józi jesteśmy zdecydowani tylko na nią Fryzjerka i makijażystka z polecenia w Nowym Targu na ulicy ogrodowej Fryzjerka pani Justyna a mikijażystka Pani Magda podaję link http://www.mbrzostowska.pl/makijaz.html Próbną fryzurę i makijaż mam w maju
O widzisz, tez myślałam o niej ale to dopiero może w maju do niej pojedziemy próbowaliście jej ciast jakichś przed decyzją? Ona w ogóle ma właśną cukiernię czy tylko tak "chałupniczo"? Mysmy mysleli nad Orawskim Ciahem (w Nowym Targu mają min punkt) - bardzo dobre ciasta, babeczka nam nakroiła za darmo wszystkich rodzajów ciast co miała w cukierni na ywnos byśmy popróbowali Ciekawie też wygląda na stronie Cukiernia Naturia i byliśmy jeszcze u Dańca i w Belvedere

Cytat:
Napisane przez signa Pokaż wiadomość
Nie nie moja pracuje w salonie Dorotka (droga do olczy 1). A Kubecek to jakiś salon?
Kubecek to kwatery prywatne i salon fryzjerski - wiele osób się tam czesze a i babka słynie z fryzur ślubnych Ul. Mrowce 19b

Cytat:
Napisane przez aga_tka Pokaż wiadomość
Braliśmy pod uwagę Zajazd Furmański, ale mieliśmy problem z kontaktem. Ciężko było się z nimi skontaktować. Bardzo długo czekaliśmy na ofertę weselną, której w końcu nie dostaliśmy. Wystrój też bardziej podobał nam się w Dworze Ślebody, niż w Zajeździe.
A w którym miejscu ta fryzjerka? Kosmetyczkę mam na Chałubińskiego. I tak będę się poruszać samochodem, więc z dojazdem, nie ma problemu. Rozważam ta fryzjerkę na Drodze do Olczy. Jeżeli ją dziewczyny polecacie to znaczy, że jest niezła.
Dwór ma piekny wystrój tylko brakuje mi dużego ogrodu itp na zewnątrz Będziemy robić grilla dla gości w piątek wieczorem a tam nie ma szans by wszyscy się pomieścili i jeszcze droga za blisko
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 11:08   #116
monia503
Raczkowanie
 
Avatar monia503
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 258
Dot.: slub w Zakopanem

Cytat:
Napisane przez Astiza Pokaż wiadomość
Witajcie,

My również braliśmy ślub u oo Bernardynów Wesele mieliśmy w Zajeździe furmańskim więc mogę Ci polecić fryzjera w tamtej okolicy, ale nie wiem czy Cię to jakkolwiek urządzi :p


Byłam na weselu znajomych w tym zajeździe
Wesele było typowo góralskie i jedno z lepszych na jakich byłam
monia503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 13:59   #117
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: slub w Zakopanem

Cytat:
Napisane przez Kingus2089 Pokaż wiadomość
Właściwie to mamy już wszystko ustalone Jeszcze tylko menu które ciężko wybrać bo maja tak bogatą ofertę.. Wesele mamy na 140 osób
I jak po weselu??
Odkopuję wątek
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 19:06   #118
eskaliptus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 13
Dot.: slub w Zakopanem

Drogie wizażanki jestem już po ślubie. Przede wszystkim chciałam podziękować signie za wiele cennych rad i wskazówek. Skorzystałam z fryzjerki Doroty przy drodze do Olczy. Co prawda niestety Pani Dorota rozchorowała sie w dniu mojego slubu ale zastąpiła ja Pani Kasia, ktora naprawdę rownież swietnie wywiązała sie z zadania. Jeśli chodzi o florystów w 100% polecam Panią Halinę z Tajemniczego Ogrodu, na ktora natrafilam przypadkiem. Zobaczyłam kwiaciarnie, ktora ładnie ma zaaranżowane wejście oraz wnętrze i tak w ciemno zadecydowała moze tej florystce. Pani Halina doskonale mnie zrozumiała w kilku zdaniach choć sama ma inny gust moje bukiety w stylu romantycznym/ rustykalnym wykonała doskonale. Jeśli chodzi o tort to tutaj wybór padł na Rozmaitości Belvedere. Tez marzyłam o naturalnym torcie itd ale tylko w Belvedere podeszli do nas odpowiednio. Nie musiałam sie o nic prosić. Próbki smaków czekały na nas. Tort został dowieziony na czas. Zorganizowali wszystko za mnie wg mojego projektu, ktory naszkicowalam w programie komputerowym. Jeśli chodzi o alkohol to zalatwialismy go w hurtowni Janton przy drodze do Kościeliska, gdzie ceny sa bardzo dobre i często sa tez promocje na wybrane alkohole. Rownież dostawa moze byc darmowa-płatność jedynie gotówka. Wina zamawialismy przez internet w Konradzie-wina wybrane. Zapomniałam dodać iż manicure i pedicure, którego nie da sie chyba zepsuć robiłam rownież u kosmetyczki w salonie fryzjerskim Dora. Wynajmowalismy rownież piękny apartament de luxe przy ul. Tatarow, ktory mieści wiele gości i przy okazji mozna w nim wykonac świetne zdjecia( tak mówił nasz fotograf). Makijaz wykonywałam sama. Jestem wizazystka choć bardzo w tym dniu chciałam to zadanie powierzyć jakiemuś specjaliście ale niestety Panie z Krakowa miały olbrzymie wymagania co do ilości malowanych osób a ja miałam skromne wesele na 30 osób a Panie z Zakopanego bynajmniej w Belvedere po prostu makabra:/ wesele mieliśmy w restauracji Ziębowka. Gości ulokowaliśmy w Lesniczowce u Zieby. Wszystko było pięknie jeśli ktoś ma jakieś pytania polecam sie na przyszłość pozdrawiam
eskaliptus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 11:15   #119
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: slub w Zakopanem

Cytat:
Napisane przez eskaliptus Pokaż wiadomość
Drogie wizażanki jestem już po ślubie. Przede wszystkim chciałam podziękować signie za wiele cennych rad i wskazówek. Skorzystałam z fryzjerki Doroty przy drodze do Olczy. Co prawda niestety Pani Dorota rozchorowała sie w dniu mojego slubu ale zastąpiła ja Pani Kasia, ktora naprawdę rownież swietnie wywiązała sie z zadania. Jeśli chodzi o florystów w 100% polecam Panią Halinę z Tajemniczego Ogrodu, na ktora natrafilam przypadkiem. Zobaczyłam kwiaciarnie, ktora ładnie ma zaaranżowane wejście oraz wnętrze i tak w ciemno zadecydowała moze tej florystce. Pani Halina doskonale mnie zrozumiała w kilku zdaniach choć sama ma inny gust moje bukiety w stylu romantycznym/ rustykalnym wykonała doskonale. Jeśli chodzi o tort to tutaj wybór padł na Rozmaitości Belvedere. Tez marzyłam o naturalnym torcie itd ale tylko w Belvedere podeszli do nas odpowiednio. Nie musiałam sie o nic prosić. Próbki smaków czekały na nas. Tort został dowieziony na czas. Zorganizowali wszystko za mnie wg mojego projektu, ktory naszkicowalam w programie komputerowym. Jeśli chodzi o alkohol to zalatwialismy go w hurtowni Janton przy drodze do Kościeliska, gdzie ceny sa bardzo dobre i często sa tez promocje na wybrane alkohole. Rownież dostawa moze byc darmowa-płatność jedynie gotówka. Wina zamawialismy przez internet w Konradzie-wina wybrane. Zapomniałam dodać iż manicure i pedicure, którego nie da sie chyba zepsuć robiłam rownież u kosmetyczki w salonie fryzjerskim Dora. Wynajmowalismy rownież piękny apartament de luxe przy ul. Tatarow, ktory mieści wiele gości i przy okazji mozna w nim wykonac świetne zdjecia( tak mówił nasz fotograf). Makijaz wykonywałam sama. Jestem wizazystka choć bardzo w tym dniu chciałam to zadanie powierzyć jakiemuś specjaliście ale niestety Panie z Krakowa miały olbrzymie wymagania co do ilości malowanych osób a ja miałam skromne wesele na 30 osób a Panie z Zakopanego bynajmniej w Belvedere po prostu makabra:/ wesele mieliśmy w restauracji Ziębowka. Gości ulokowaliśmy w Lesniczowce u Zieby. Wszystko było pięknie jeśli ktoś ma jakieś pytania polecam sie na przyszłość pozdrawiam
Jej z opisu wygląda wszystko pięknie! Dziękuję że napisałaś Ja mam trochę obaw, strach się bać co będzie w czerwcu Czyli mówisz że z makijażem może być problem? Ja na pewno nie olecam na makijaż pani z hotelu Litwor Fryzjerke już mam upatrzoną jedną i jak coś wezmę tez Twoje namiary pod uwagę I dziękuję za info dot tortu!
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 12:25   #120
eskaliptus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 13
Dot.: slub w Zakopanem

Cytat:
Napisane przez Mirianka Pokaż wiadomość
Jej z opisu wygląda wszystko pięknie! Dziękuję że napisałaś Ja mam trochę obaw, strach się bać co będzie w czerwcu Czyli mówisz że z makijażem może być problem? Ja na pewno nie olecam na makijaż pani z hotelu Litwor Fryzjerke już mam upatrzoną jedną i jak coś wezmę tez Twoje namiary pod uwagę I dziękuję za info dot tortu!
Proszę bardzo Polecam się na przyszłość. Sama pamiętam jak śledziłam te wszystkie posty. Moją wypowiedź postarałam się zebrać w kupę i podsumować to co jest najważniejsze. Z wizażystką było trudno tzn. wiele miałam polecanych, ale niestety były te osoby już zajęte. Na pewno żadna kosmetyczka w żadnym z hoteli nie nadaje się by jej zaufać i móc wykonać taki makijaż. Najlepiej czułam się w swoim makijażu, który był mocny ( taki lubie i tak zawsze chciałam) ale taka jest prawda ze same wiemy najlepiej jak się malować i w czym nam dobrze, no chyba, że naprawdę nigdy się nie malujemy wówczas oddałabym się z pewnością w czyjeś ręce i na pewno wybrałabym delikatny makijaż. Jeśli masz do umalowania i rodzinę i koleżanki wówczas na pewno chętnie przyjedzie ktoś z Nowego Targu z Krakowa do Ciebie - pytanie tylko czy zorganizujesz dodatkowe 4-5 osób do malowania. U mnie nikt nie chciał a i ja czułabym się niezręcznie namawiając kogoś do malowania. Tak z Rozmaitości jestem bardzo zadowolona obsługą. Dodatkowo Pani z Rozmaitości dogadała się z Panią Haliną od kwiatów i wszystko zostało przewiezione i zrobione bez mojej ingerencji. Polecam skonsultować się z nimi i jak będziecie kolejny raz w Zakopanem to próbki małe tortów będą na was czekały my wybraliśmy malinowo - bananowy tort, który był delikatny w konsystencji musu (pianki), bez żadnego lukru tylko w kwiatach. Bardzo polecam Panią Halinę i kwiaciarnię Tajemniczy Ogród na pewno się nie zawiedziesz. A jeśli chodzi o stres Heh i tak on będzie nie ma chyba rady. Fenomen jest straszny - każdy przeżywa ogromne stresy przed ślubem i w trakcie przygotować, ale i tak większość przez to przechodzi A później są piękne wspomnienia
eskaliptus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-14 13:16:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:38.