Życie po zdradzie - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-25, 22:53   #91
ulakrakauer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 93
Dot.: Życie po zdradzie

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Nie o tym mówię. Znam osoby, które wybaczyły, i przyszło im to bardzo ciężko. Nie znam natomiast osób, które o zdradzie mówią "są gorsze rzeczy", "to tylko seks" "żadna krzywda dopóki żona się nie dowie" albo "jeśli żona jest szczęśliwa, to w czym problem", a wszystkie te sformułowania padły w tym wątku i w wątku o informowaniu o zdradzie. Generalnie niezależnie od preferencji związkowych ludzie brzydzą się oszustwem.
Padło dosłownie kilka takich głosów (w tym mój), które i tak zostały zakrzyczane przez kilkadziesiąt wizażanek. Nie widzę zatem żadnej tendencji do bagatelizowania zjawiska zdrady. Zresztą ja rozumiem Wasz do niej stosunek, a że mam odmienne zdanie, to już inna rzecz. Nikomu nie narzucam swojego światopoglądu - mówię jak rzecz wygląda z mojej perspektywy. I powtórzę się - dla mnie zdrada czysto fizyczna, o ile do niej dochodzi w dobrym związku, nie jest wystarczającym powodem, aby go zakończyć. Zwłaszcza, gdy jest się za sobą wiele lat, ma się jakieś zobowiązania, dzieci. Co innego, gdy dzieją się jakieś inne złe rzeczy. Wtedy to tylko gwóźdź do trumny.

Nie jest to wg mnie czarno-białe. Każdy przypadek jest inny.

Edytowane przez ulakrakauer
Czas edycji: 2018-01-25 o 22:55
ulakrakauer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-25, 23:03   #92
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Życie po zdradzie

Nie rozumiem, czemu służy twój argument. Tak, padło takich głosów kilka na kilkadziesiąt, jak pisałam ja i Mojwa. W porównaniu z moim doświadczeniem to sporo - bo ja takich głosów w moim otoczeniu po prostu nie słyszę. Wcale. Masz prawo do swojej opinii, do tworzenia takich związków, jakie chcesz, i nikt nigdzie nie pisze, że coś komuś "narzucasz". Mnie to podejście po prostu dziwi i tyle.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 00:17   #93
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Życie po zdradzie

Ale my (jeśli mogę tak się wypowiedzieć za resztę) nie krytykujemy wybaczania zdrady, co tak szybko się nam zarzuca (wmawianie nam podejścia pod tytułem: „jeśli z nim zostanie, to jest głupia”). Ja jak najbardziej rozumiem, że zdradę można wybaczyć, sama pisałam, że pewnie bym wybaczyła zdradę fizyczną, ale nie roczny romans. Ktoś może mieć inne granice i taki romans wybaczyć, i to tez spoko.

Dziwi mnie tylko przedstawianie zdrady jako coś neutralnego, wymyślanie okoliczności, kiedy jest wręcz najsłuszniejszych wyborem. Twierdzenie, ze dopóki partner nie wie, to jest szczęśliwy, wiec jest wszystko dobrze (tylko ze potrafi się to wydać w rożny sposób, zazwyczaj nie ma pewności, czy zdrada pozostanie zawsze tajemnicą). Według mnie zdrada nigdy nie jest dobra, zawsze jest wyborem, którego można uniknąć. W związku może się dziać źle, ale to nie sprawia, że zdrada staje się dobra. Zły czyn jednej strony nie sprawia, że zły czyn drugiej strony w ramach odpłaty staje się ok. Przedstawianie zdrady w pozytywnym świetle mnie dziwi, i tylko tyle.

Powtarzam, sama kiedyś zdradziłam, mam znajomych, którzy zdradzili, znajomych, którzy wybaczyli lub ignorowali wyraźne sygnały. Nie sprawia to, że nimi w jakikolwiek sposób gardzę. No, może gdybym znała kogoś notorycznie oszukującego partnera, to nie chciałabym się z nim przyjaźnić... Ale odbiegam. Mogłabym tez wybaczyć zdradę. Nie o to chodzi.
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 03:08   #94
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Życie po zdradzie

Cytat:
Napisane przez kalor Pokaż wiadomość
Ale my (jeśli mogę tak się wypowiedzieć za resztę) nie krytykujemy wybaczania zdrady, co tak szybko się nam zarzuca (wmawianie nam podejścia pod tytułem: „jeśli z nim zostanie, to jest głupia”). Ja jak najbardziej rozumiem, że zdradę można wybaczyć, sama pisałam, że pewnie bym wybaczyła zdradę fizyczną, ale nie roczny romans. Ktoś może mieć inne granice i taki romans wybaczyć, i to tez spoko.

Dziwi mnie tylko przedstawianie zdrady jako coś neutralnego, wymyślanie okoliczności, kiedy jest wręcz najsłuszniejszych wyborem. Twierdzenie, ze dopóki partner nie wie, to jest szczęśliwy, wiec jest wszystko dobrze (tylko ze potrafi się to wydać w rożny sposób, zazwyczaj nie ma pewności, czy zdrada pozostanie zawsze tajemnicą).


Świetnie to ujęłaś. Też nie przyszłoby mi do głowy krytykować kogoś kto postanowił wybaczyć zdradę. Decyzja o rozstaniu to nie coś, co podejmuje się lekko - są czynniki emocjonalne, finansowe, rodzinne, społeczne, i każda sytuacja jest inna. Mnie dziwi tylko wybielanie zdrady.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 04:52   #95
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Życie po zdradzie

Cytat:
Napisane przez Valtamerii Pokaż wiadomość
Sama osobiscie tego nie doswiadczylam ale znam kilka malzenstw ,ktore piradzily sobie ze zdradza I nadal sie kochaja I sa szczesliwe. 2 takie pary mam w rodzinie I mieszkalam jakis czas u nich wiec to nie jest na pokaz.
Nie sluchaj tych ,ktorzy mowia ,ze nie warto. To Twoje zycie I Twoje malzenstwo.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też tak uważam. I znam taką parę. Tworzą dobry związek. On zdradził 15 lat temu. Przerazil się ewentualnymi konsekwencjami. Nigdy więcej tego nie zrobił, ona po czasie wybaczyla, wyszła z kryzysu silniejsza, kochają się. Nawet facet uczy się czasem na swoich błędach.

---------- Dopisano o 05:50 ---------- Poprzedni post napisano o 05:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ale w zdradzie nie ma szarości. Zdradzający jest winny.

To nie jest tak, że on się czuł niekochany, potknął się u upadł na jej waginę. Przez rok.
Banalne uproszczenie.
I nie wiesz, jak jest. A winne najczęściej są obie strony.

---------- Dopisano o 05:52 ---------- Poprzedni post napisano o 05:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Valtamerii Pokaż wiadomość
A to ciekawe ,bo wiekszosc osob z czasem wyzbywa sie czarno-bialego myslenia. Ja nie wiem ,co bym zrobila na miejscu Autorki ,bo nie wiem co sie dzialo w ich malzenstwie. I nigdy nie wiemy do czego jestesmy zdolni dopoki nie staniemy przed wyborem. To chocby wojna pokazuje.
I na tym chyba polegaja szarosci. Nie oszukujmy sie ale zakonczenia malzenstwa w ,ktorym sie nie ukladalo ale nie bylo patologii jest bardzo trudna sprawa. ZZa rozpad zwiazku w wiekszosci przypadkow odpowiadaja 2 strony. Oczywiscie mozna zwalic na faceta ,bo jest wieksze przyzwolenie na meska zdrade ale potem okazuje sie ,ze kobieta w tym zwiazku tez miala przynajmnien problemy emocjonalne. Wiele konczy na terapii ,bo nie moga sobie z zyciem poradzic. Potem okazuje sie ,ze zawsze takie bylo ale jakos lata lecialy I zamiatalo sie problemy pod dywan.
Ja jak ogien unikam czarno-bialego myslenia ,bo niestety z reguly wiaze sie z zaburzeniami a w ciagu ostatnich kilku lat pewne osoby mocno mnie psychicznie zdewastowaly.
Chodzi o to zeby Autorka miala wybor. I zeby byl on przemyslany I przeanalizowany a nie na zasadxue- zdrada jest be I pisalo na onecie ,ze zdradzil frajerke to bedzie zdradzac dalej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie tak.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 05:11   #96
Ksiegowa85
Zakorzenienie
 
Avatar Ksiegowa85
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 726
Dot.: Życie po zdradzie

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
xfrida, mariamalaria, pierwsze z brzegu.

Jasne, że nie cały Wizaż, ale są osoby z zimnym podejściem do zdrady. I
Pewnie o nich mowa.

Ja nie mówię, że to czarno-białe, bo na pewno nie kocha. Są tacy, którzy kochają, ale oddzielając to od seksu zdradzają.

W dalszym ciągu świadoma decyzja faceta. I zdrady jest winien i to jest czarno-białe. Chyba że ktoś mu dosypał tabletkę gwałtu albo przystawił pistolet do głowy. Dosłownie jedyne dwa tłumaczenia jakie kupuję. Żaden szantaż, alkohol, problemy w związku nie są usprawiedliwieniem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Są tacy, którzy kochają i bez problemu kłamią w tak ważnym temacie (no bo chyba, gdyby wiedzieli, że to takie nic to by tego nie ukrywali??? )????? Jeśli rozdzielaja seks, od miłości to wchodzą w związek otwarty.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Ksiegowa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 05:22   #97
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 153
Dot.: Życie po zdradzie

Cytat:
Napisane przez Ksiegowa85 Pokaż wiadomość
Są tacy, którzy kochają i bez problemu kłamią w tak ważnym temacie (no bo chyba, gdyby wiedzieli, że to takie nic to by tego nie ukrywali??? )????? Jeśli rozdzielaja seks, od miłości to wchodzą w związek otwarty.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Ale mnie to mówisz? Im to powiedz.

Niestety są tacy nieszczerzy ludzie na świecie i czasem naprawdę kochają. Albo po zdradzie zrozumieją, że kochają i nie chcą partnera stracić.

Był tu taki wątek i jedna wizażanka proponowała przespanie się w tajemnicy z przystojnym współpracownikiem i nie mówienie mężowi, bo skoro się kochają to szkoda małżeństwa. Więc są takie przypadki. (cytat w celu udowodnienia, że tak jest, nie chcę rozbijać tego po raz setny na atomy czy cośtam jest moralne czy nie)

Mogę tylko sama tak nie robić i liczyć na to, że mój partner podziela moje zdanie.


Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Jeśli nie wie, to nie jest skrzywdzony. Poczuje się skrzywdzony, gdy się dowie. Więc lepiej niech się nie dowiaduje.
Autorko, po prostu zrób to. Idź do łóżka z tym facetem. Być może to wystarczy, by przestać obsesyjnie o nim myśleć. Być może on da ci spokój, gdy osiagnie cel. Lepiej grzeszyc i potem żałować, niż żałować, że się nie grzeszyło, jak mawiała moja babcia.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.

Edytowane przez Limonka2738
Czas edycji: 2018-01-26 o 05:29
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-26, 05:34   #98
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Życie po zdradzie

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
No, łącznie może razem ze mną z 5 aktywnych osób, które zdradę "bagatelizują". Niesamowita tendencja
Ja nie bagatelizuję zdrady. Uważam tylko, że nie ma skutku bez przyczyny oraz, że można przeżyć zdradę i pozostać w związku. Czasami.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 06:11   #99
Karena 73
Kobieta z klasą
 
Avatar Karena 73
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 058
Dot.: Życie po zdradzie

Człowiek, który kocha naprawdę nie zdradza. Nie angażuje się emocjonalnie w inną relację i nie seksi się z młodą niunią, bo ma fajne ciałko a pan potrafi oddzielić uczucia od seksu. Miłość to również szacunek do partnera.
Nigdy nie uwierzę, że można kogoś kochać i zdradzać. To się po prostu wyklucza.
__________________
Miłość to gra we dwoje, w której oboje muszą wygrywać.
Karena 73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 06:43   #100
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Życie po zdradzie

Cytat:
Napisane przez Karena 73 Pokaż wiadomość
Człowiek, który kocha naprawdę nie zdradza. Nie angażuje się emocjonalnie w inną relację i nie seksi się z młodą niunią, bo ma fajne ciałko a pan potrafi oddzielić uczucia od seksu. Miłość to również szacunek do partnera.
Nigdy nie uwierzę, że można kogoś kochać i zdradzać. To się po prostu wyklucza.
Dobrze to ujelas

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 06:57   #101
Ksiegowa85
Zakorzenienie
 
Avatar Ksiegowa85
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 726
Dot.: Życie po zdradzie

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Ja nie bagatelizuję zdrady. Uważam tylko, że nie ma skutku bez przyczyny oraz, że można przeżyć zdradę i pozostać w związku. Czasami.
Przyczyną jest egoizm, strach, wygodnictwo zdradzającego
Można przeżyć zdradę i pozostać w związku, tylko trzeba (wg mnie) zadać sobie pytanie czy nie szkoda czasu i nerwów.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 07:57 ---------- Poprzedni post napisano o 07:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ale mnie to mówisz? Im to powiedz.

Niestety są tacy nieszczerzy ludzie na świecie i czasem naprawdę kochają. Albo po zdradzie zrozumieją, że kochają i nie chcą partnera stracić.

Był tu taki wątek i jedna wizażanka proponowała przespanie się w tajemnicy z przystojnym współpracownikiem i nie mówienie mężowi, bo skoro się kochają to szkoda małżeństwa. Więc są takie przypadki. (cytat w celu udowodnienia, że tak jest, nie chcę rozbijać tego po raz setny na atomy czy cośtam jest moralne czy nie)

Mogę tylko sama tak nie robić i liczyć na to, że mój partner podziela moje zdanie.
Mówić, że się kocha, a kochać to dwie różne kwestie.
Partnerzt, który bije partnerki też pewnie częsta twierdzą, że je kochają.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Ksiegowa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-26, 07:08   #102
White_Dove
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4 634
Dot.: Życie po zdradzie

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Myślę, że jest jest dużo gorszych powodów. Niech przemoc będzie pierwszym z brzegu przykładem.

Od kiedy egoizm wyklucza miłość?
Nie pije, nie bije a że zdradza... Nie moze być zawsze dobrze
A gdzie masz miłosć w mysleniu tylko o swoich potrzebach a nie o partnerze, że to go zrani? Jak sie kogos kocha to chce sie jego dobra i sie go nie krzywdzi.
Jest tez zdrowy egoizm wiadome ale nie o tym tu mowa.
White_Dove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 07:22   #103
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Życie po zdradzie

Cytat:
Napisane przez White_Dove Pokaż wiadomość
Nie pije, nie bije a że zdradza... Nie moze być zawsze dobrze
A gdzie masz miłosć w mysleniu tylko o swoich potrzebach a nie o partnerze, że to go zrani? Jak sie kogos kocha to chce sie jego dobra i sie go nie krzywdzi.
Jest tez zdrowy egoizm wiadome ale nie o tym tu mowa.
Nie dopowiadaj sobie bzdur. Pytałaś co może być gorszego, to Ci odpowiedziałam. Nie zgadzasz sie? Twoja broszka. Wolałabym żeby partner mnie zdradzal, niż żeby mnie bil.

Normalnie. Oczywiście, że relacja jest zaburzona, ale świat nie jest taki idealny jak przedstawiasz, że jak ktoś kocha to nie zdradza, a jak zdradza to nie kocha. Ludzie i ludzkie emocje są bardziej skomplikowane.
Zresztą znam przypadki gdzie ludzie po zdradzie dopiero zrozumieli jak bardzo kochają partnera.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 08:13   #104
Valtamerii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 943
Dot.: Życie po zdradzie

Cytat:
Napisane przez Ksiegowa85 Pokaż wiadomość
Przyczyną jest egoizm, strach, wygodnictwo zdradzającego
Można przeżyć zdradę i pozostać w związku, tylko trzeba (wg mnie) zadać sobie pytanie czy nie szkoda czasu i nerwów.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 07:57 ---------- Poprzedni post napisano o 07:55 ----------

Mówić, że się kocha, a kochać to dwie różne kwestie.
Partnerzt, który bije partnerki też pewnie częsta twierdzą, że je kochają.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Bo Ty tak mowisz ? Nie decydujesz co jest miloscia a co nie. Mozesz mowic tylko I wylacznie za siebie. Jesli moi znajomi prowadza dosc luzny tryb zycia ,to mi moga nie podobac sie pewne zachowania ale on mowi ,ze Krysie kocha i to nie moj interes debatowac ,ze tak nie jest ,bo tego nie wiem. Moze on jest absolutnie przekonany ,ze to co czuje to milosc ,bo inaczej dawno nie byliby razem. A ona go tez Kay cha I wierzy w jego milosc ,bo inaczej zostawilby ja dla innej.
Ja bym z nim nie byla ,bo to czlowiek zaburzony ale widac im takie zycie odpowiada.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Valtamerii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 08:41   #105
Ksiegowa85
Zakorzenienie
 
Avatar Ksiegowa85
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 726
Dot.: Życie po zdradzie

Cytat:
Napisane przez Valtamerii Pokaż wiadomość
Bo Ty tak mowisz ? Nie decydujesz co jest miloscia a co nie. Mozesz mowic tylko I wylacznie za siebie. Jesli moi znajomi prowadza dosc luzny tryb zycia ,to mi moga nie podobac sie pewne zachowania ale on mowi ,ze Krysie kocha i to nie moj interes debatowac ,ze tak nie jest ,bo tego nie wiem. Moze on jest absolutnie przekonany ,ze to co czuje to milosc ,bo inaczej dawno nie byliby razem. A ona go tez Kay cha I wierzy w jego milosc ,bo inaczej zostawilby ja dla innej.
Ja bym z nim nie byla ,bo to czlowiek zaburzony ale widac im takie zycie odpowiada.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I dlatego robi coś co ją krzywdzi? Z tej wielkiej miłości no chyba, że ona ma go głęboko w pupie i jest jej tylko potrzebny po to by np zarabiał $, ale w takim przypadku to też raczej nie jest kochająca się rodzinka (przynajmniej wg mnie)

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Ksiegowa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 08:50   #106
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Życie po zdradzie

Cóż jak wiele lat temu mawiała moja śp sąsiadka (notabene o swoim zdradzającym synie) że kot przy jednej dziurze umrze i to wydaje się być bardzo aktualne, dla niektórych
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 09:46   #107
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Życie po zdradzie

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Myślę, że jest jest dużo gorszych powodów. Niech przemoc będzie pierwszym z brzegu przykładem.

Od kiedy egoizm wyklucza miłość?
Tez mnie smiesza te gadki o egoizmie. Czlowiek z natury jest egoista bez wzgledu czy kocha. Milosc nie wyklucza egoizmu.
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 09:51   #108
kawiarniana
Raczkowanie
 
Avatar kawiarniana
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: z najdalszych przedmieść
Wiadomości: 36
Dot.: Życie po zdradzie

Cytat:
Napisane przez karena 73 Pokaż wiadomość
człowiek, który kocha naprawdę nie zdradza. Nie angażuje się emocjonalnie w inną relację i nie seksi się z młodą niunią, bo ma fajne ciałko a pan potrafi oddzielić uczucia od seksu. Miłość to również szacunek do partnera.
Nigdy nie uwierzę, że można kogoś kochać i zdradzać. To się po prostu wyklucza.
+1
kawiarniana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 10:38   #109
virtual_luv
Raczkowanie
 
Avatar virtual_luv
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 420
Dot.: Życie po zdradzie

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Nie znasz żadnej osoby, która wybaczyla zdrade?
Ja znam przyklady, gdzie ktoś mówił jeszcze parę dni wczesniej, że jak zdrada to walizki za drzwi, a jak po paru dniach od tych słów zdrada wyszła to postapili inaczej.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bo najlepiej się wie jak postąpić gdy nigdy nie było się w danej sytuacji.

Jednej zdrady nie wybaczyłam.Czasem się zastanawiam co by było gdyby.
Nie wiem co bym zrobiła gdyby mnie zdradził obecny partner.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
virtual_luv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-26, 10:40   #110
Valtamerii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 943
Dot.: Życie po zdradzie

Cytat:
Napisane przez Ksiegowa85 Pokaż wiadomość
I dlatego robi coś co ją krzywdzi? Z tej wielkiej miłości no chyba, że ona ma go głęboko w pupie i jest jej tylko potrzebny po to by np zarabiał $, ale w takim przypadku to też raczej nie jest kochająca się rodzinka (przynajmniej wg mnie)

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Ale to sa dalej tylko I wylacznie Twoje przemyslenia. Moj znajomy zdradzil, zostawil zone I zwiazal sie z ta "druga". Sa ze soba 15 lat z pierwsza zona byl lat 5. On wprost mowi ,ze jej nie kochal, bo inaczej by jej nie zdradzil. Zdal sobie sprawy jak bardzo nie chce tkwic w takim ukladzie po tym jak poznal 2 zone.
Ale sa tacy ,ktorzy jak wspominalam prowadzac bogate zycie I nie rozumiem dlaczego ktos mialby kwestionowac ich szczecie ,czy uczucia.
Moj inny znajomy leczyl sie na terapi,ma problemy emcjonalne. Twierdzi ,ze kocha swoja obecna zone.
Nie wydaje mi sie ,zebym miala prawo wyrokowac,ze on nie kocha ,bo kiedys tam zdradzal a poza tym ma problemy a wg. Psychologow osoby zaburzone moga nigdy nie pokochac dojrzala miloscia.
On tak mowi to widac tak czuje.
Po co.strugac wszystko wiedzacych ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Valtamerii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 10:53   #111
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Życie po zdradzie

Cytat:
Napisane przez Valtamerii Pokaż wiadomość
Ale to sa dalej tylko I wylacznie Twoje przemyslenia. Moj znajomy zdradzil, zostawil zone I zwiazal sie z ta "druga". Sa ze soba 15 lat z pierwsza zona byl lat 5. On wprost mowi ,ze jej nie kochal, bo inaczej by jej nie zdradzil. Zdal sobie sprawy jak bardzo nie chce tkwic w takim ukladzie po tym jak poznal 2 zone.
Biedactwo sila przed oltarz zaciagneli? On nie chcial, skoro jej nie kochal sama go zaciagnela sila.
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 10:56   #112
virtual_luv
Raczkowanie
 
Avatar virtual_luv
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 420
Dot.: Życie po zdradzie

Techniczne rzecz biorąc to mój obecny partner ciągle zdradza ze mną swoją była żonę. Brali ślub kościelny i cywilny, kościelnego rozwodu nie mają

Znajomi moich rodziców wzięli rozwód bo on pił i zdradzał. Odejście żony podziałalo na niego tak że wziął się za siebie. Znów są małżeństwem i z tego co widać to szczęśliwym.

Dlatego śmieszą mnie twarde postawy typu "ja w takiej sytuacji zrobiłbym tak i tak"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
virtual_luv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 11:06   #113
Valtamerii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 943
Dot.: Życie po zdradzie

[1=7cd1d0bf3fc279e4e45587f 61c3d7242fa9c0a30;8085204 6]Biedactwo sila przed oltarz zaciagneli? On nie chcial, skoro jej nie kochal sama go zaciagnela sila.[/QUOTE]
A skad ten zlosliwy komentarz od czapy ? Moze ja kochal a moze bylpradem razony. A co mnie to

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Valtamerii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 11:06   #114
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 153
Dot.: Życie po zdradzie

Cytat:
Napisane przez Ksiegowa85 Pokaż wiadomość
[/COLOR]Mówić, że się kocha, a kochać to dwie różne kwestie.
Partnerzt, który bije partnerki też pewnie częsta twierdzą, że je kochają.
I naprawdę nie wiesz, że ludzie mają różne problemy z agresją, seksoholizmem itd.?

Żeby nie było, nie popieram zostawania w takich związkach, ale sama niejednokrotnie raniłam bliskich i to w ogóle nie sprawia, że mniej ich kocham, czy ich nigdy nie kochałam.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 11:09   #115
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Życie po zdradzie

Cytat:
Napisane przez Valtamerii Pokaż wiadomość
A skad ten zlosliwy komentarz od czapy ? Moze ja kochal a moze bylpradem razony. A co mnie to

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Takie pierdzielenie. Zadne usprawiedliwienie, ze wzial slub z osoba, ktorej nie kochal (moze ma problemu z rozroznianien uczuc? ) i az z tego braku milosci musial ru***ac inna na boku. Smieszne jest to co piszesz i on mowil
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 11:15   #116
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Życie po zdradzie

Cytat:
Napisane przez virtual_luv Pokaż wiadomość
Techniczne rzecz biorąc to mój obecny partner ciągle zdradza ze mną swoją była żonę. Brali ślub kościelny i cywilny, kościelnego rozwodu nie mają

Znajomi moich rodziców wzięli rozwód bo on pił i zdradzał. Odejście żony podziałalo na niego tak że wziął się za siebie. Znów są małżeństwem i z tego co widać to szczęśliwym.

Dlatego śmieszą mnie twarde postawy typu "ja w takiej sytuacji zrobiłbym tak i tak"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba nikt nie pisze, że po wybaczenie zdrady nie można być szczęśliwym. Nie zmienia to jednak faktu, że w momencie, gdy zdrada wychodzi na jaw, partner doświadcza zazwyczaj ogromnego cierpienia, którego spokojnie można byłoby mu oszczędzić.

Owszem, po przejściu przez to cierpienie można odbudować związek na nowo, ale śmieszy mnie, jak niektórzy mówią, że związek jest po tym lepszy. Może czasami, ale w większości przypadków spokojnie obeszłoby się bez zdrady, cierpienia i wybaczania. Taka dygresja, nie piję do ciebie.
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 11:20   #117
Ksiegowa85
Zakorzenienie
 
Avatar Ksiegowa85
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 726
Dot.: Życie po zdradzie

Cytat:
Napisane przez Valtamerii Pokaż wiadomość
Ale to sa dalej tylko I wylacznie Twoje przemyslenia. Moj znajomy zdradzil, zostawil zone I zwiazal sie z ta "druga". Sa ze soba 15 lat z pierwsza zona byl lat 5. On wprost mowi ,ze jej nie kochal, bo inaczej by jej nie zdradzil. Zdal sobie sprawy jak bardzo nie chce tkwic w takim ukladzie po tym jak poznal 2 zone.
Ale sa tacy ,ktorzy jak wspominalam prowadzac bogate zycie I nie rozumiem dlaczego ktos mialby kwestionowac ich szczecie ,czy uczucia.
Moj inny znajomy leczyl sie na terapi,ma problemy emcjonalne. Twierdzi ,ze kocha swoja obecna zone.
Nie wydaje mi sie ,zebym miala prawo wyrokowac,ze on nie kocha ,bo kiedys tam zdradzal a poza tym ma problemy a wg. Psychologow osoby zaburzone moga nigdy nie pokochac dojrzala miloscia.
On tak mowi to widac tak czuje.
Po co.strugac wszystko wiedzacych ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Biedny, ciekawe czy kiedyś pozna trzecia i wtedy dopiero zrozumie, co czuł lub nie do tej drugiej

Tak samo będę kwestionowac, to że partner bijący żonę, zbyt wielkich uczuć do niej nie ma.

Jak powiem, że cie kocham tzn że tak jest, tylko dlatego, że używam tego słowa?



Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Ksiegowa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 11:20   #118
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Życie po zdradzie

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Ja nie bagatelizuję zdrady. Uważam tylko, że nie ma skutku bez przyczyny oraz, że można przeżyć zdradę i pozostać w związku. Czasami.
Ciekawe, szczególnie w połączeniu z cytatem, który wkleiła Limonka bezpośrednio nad twoją wypowiedzią

Zresztą jakoś łatwo się zapamiętuje osoby, które z dumą piszą o pewnych czynach. Czynów nie oceniam, za to dumny ton wypowiedzi już mnie bawi.
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 11:23   #119
virtual_luv
Raczkowanie
 
Avatar virtual_luv
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 420
Dot.: Życie po zdradzie

[1=7cd1d0bf3fc279e4e45587f 61c3d7242fa9c0a30;8085269 1]Takie pierdzielenie. Zadne usprawiedliwienie, ze wzial slub z osoba, ktorej nie kochal (moze ma problemu z rozroznianien uczuc? ) i az z tego braku milosci musial ru***ac inna na boku. Smieszne jest to co piszesz i on mowil[/QUOTE]
A może kochal a potem miłość się skończyła.
Zdrad małżeńskich nie pochwalam ale żyć w związku bez miłości?
Pewnie ze byloby lepiej gdyby najpierw się rozwiodl albo chociaż był w separacji.

No właśnie a co w przypadku gdy żona składa papiery rozwodowe a mąż specjalnie przeciąga ten rozwód.
Sprawa ciągnie się tygodniami ona w tym czasie kogoś poznaje. Jest to w porządku czy nie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
virtual_luv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 11:27   #120
Ksiegowa85
Zakorzenienie
 
Avatar Ksiegowa85
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 726
Dot.: Życie po zdradzie

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
I naprawdę nie wiesz, że ludzie mają różne problemy z agresją, seksoholizmem itd.?

Żeby nie było, nie popieram zostawania w takich związkach, ale sama niejednokrotnie raniłam bliskich i to w ogóle nie sprawia, że mniej ich kocham, czy ich nigdy nie kochałam.
To że ktoś jest seksoholikiem, nie jest żadnym wytłumaczeniem, może wejść w otwarty związek, a nie kłamać i być nielojalnym.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 12:25 ---------- Poprzedni post napisano o 12:24 ----------

Cytat:
Napisane przez kalor Pokaż wiadomość
Chyba nikt nie pisze, że po wybaczenie zdrady nie można być szczęśliwym. Nie zmienia to jednak faktu, że w momencie, gdy zdrada wychodzi na jaw, partner doświadcza zazwyczaj ogromnego cierpienia, którego spokojnie można byłoby mu oszczędzić.

Owszem, po przejściu przez to cierpienie można odbudować związek na nowo, ale śmieszy mnie, jak niektórzy mówią, że związek jest po tym lepszy. Może czasami, ale w większości przypadków spokojnie obeszłoby się bez zdrady, cierpienia i wybaczania. Taka dygresja, nie piję do ciebie.
Dokładnie

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 12:27 ---------- Poprzedni post napisano o 12:25 ----------

Cytat:
Napisane przez virtual_luv Pokaż wiadomość
A może kochal a potem miłość się skończyła.
Zdrad małżeńskich nie pochwalam ale żyć w związku bez miłości?
Pewnie ze byloby lepiej gdyby najpierw się rozwiodl albo chociaż był w separacji.

No właśnie a co w przypadku gdy żona składa papiery rozwodowe a mąż specjalnie przeciąga ten rozwód.
Sprawa ciągnie się tygodniami ona w tym czasie kogoś poznaje. Jest to w porządku czy nie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli oświadczy żonie/mężowi, od dziś nie jesteśmy razem i każde ma prawo wiązać się/sypiać z kimś innym, to dla mnie wtedy nie ma zdrady.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Ksiegowa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-01 02:30:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:32.