Slow fashion - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-23, 12:19   #91
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Slow fashion

[1=03a25f57c1c12b64185d06c 737e7e94991ae1a10_6577a30 8dca3f;53890721]I ja chętnie dołączę do wątku.
Składami ubrań interesuję się od tego roku. Niestety jako studentka mam bardzo ograniczony budżet, ale staram się jak mogę.

Do ostatnich sukcesów na tym polu zaliczam:

1. i najważniejsze: wywalenie 5 wielkich worów ubrań wszystkie te na lepsze czasy, na plażę, bo kiedyś będzie mi do czego pasować itd. Teraz w szafie mam same ulubione ubrania.

2. Byłam na tzw. swapie ubraniowym, gdzie oddałam część nienoszonych przeze mnie ubrań, a upolowałam... Sweter Benetton 70% wełna 30% angora W krwistoczerwonym kolorze.

3. Koszule kupuję od roku wyłącznie wiskozowe (na jedwab jeszcze mnie nie stać), szaliki i czapki z wełną, płaszcz na zimę 50% wełny, następny będzie miał jej więcej.

4. Mam postanowione, że choćbym zakochała się w kroju ubrania, to jeśli ma więcej niż połowę poliestru albo akrylu, to nie kupuję. Chociażby dlatego, że szlag mnie trafia, jak mi się ubrania mechacą i chcę oszczędzić sobie nerwów.

Aktualnie poluję na: idealną białą koszulę.

Mogę polecić od siebie zakupy w C&A - trochę trzeba się nagrzebać, bo wiele ubrań jest przeciętnych, ale większość z nich ma bardzo przyzwoite składy w bardzo przyzwoitych cenach. Polecam.[/QUOTE]

Witaj. W moim przypadku odgruzowywanie szafy przede mną. Chyba po świętach się tym zajmę.
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-23, 12:54   #92
Ipecacuanha
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 765
Dot.: Slow fashion

Witam sie i ja. Podobnie jak poprzedniczka szukam dobrych jakosciowo rzeczy w przyzwoitych cenach. Niestety o to ciezko. Ostatnio zakupilam sweterki kaszmirowe, spodnie skorzane i moj maly hit- kolekcje balamin hm. Wiem ze to dalej sieciowka ale sklady bardzo dobre Akryle juz wyrzucilam ;-)
Ipecacuanha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-23, 14:19   #93
gabi1234
Zakorzenienie
 
Avatar gabi1234
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 19 733
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez Ipecacuanha Pokaż wiadomość
Witam sie i ja. Podobnie jak poprzedniczka szukam dobrych jakosciowo rzeczy w przyzwoitych cenach. Niestety o to ciezko. Ostatnio zakupilam sweterki kaszmirowe, spodnie skorzane i moj maly hit- kolekcje balamin hm. Wiem ze to dalej sieciowka ale sklady bardzo dobre Akryle juz wyrzucilam ;-)
Kaszmiry i skora to swietny podstawowy klasyczny zakup na lata a co z balmain nabylas?
__________________
happy mum
gabi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-23, 15:48   #94
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: Slow fashion

[1=03a25f57c1c12b64185d06c 737e7e94991ae1a10_6577a30 8dca3f;53890721]I ja chętnie dołączę do wątku.
Składami ubrań interesuję się od tego roku. Niestety jako studentka mam bardzo ograniczony budżet, ale staram się jak mogę.

Do ostatnich sukcesów na tym polu zaliczam:

1. i najważniejsze: wywalenie 5 wielkich worów ubrań wszystkie te na lepsze czasy, na plażę, bo kiedyś będzie mi do czego pasować itd. Teraz w szafie mam same ulubione ubrania.

2. Byłam na tzw. swapie ubraniowym, gdzie oddałam część nienoszonych przeze mnie ubrań, a upolowałam... Sweter Benetton 70% wełna 30% angora W krwistoczerwonym kolorze.

3. Koszule kupuję od roku wyłącznie wiskozowe (na jedwab jeszcze mnie nie stać), szaliki i czapki z wełną, płaszcz na zimę 50% wełny, następny będzie miał jej więcej.

4. Mam postanowione, że choćbym zakochała się w kroju ubrania, to jeśli ma więcej niż połowę poliestru albo akrylu, to nie kupuję. Chociażby dlatego, że szlag mnie trafia, jak mi się ubrania mechacą i chcę oszczędzić sobie nerwów.

Aktualnie poluję na: idealną białą koszulę.

Mogę polecić od siebie zakupy w C&A - trochę trzeba się nagrzebać, bo wiele ubrań jest przeciętnych, ale większość z nich ma bardzo przyzwoite składy w bardzo przyzwoitych cenach. Polecam.[/QUOTE]

Hej witaj ja ostatnio kupiłam koszule jedwabna w hm z przeceny i z kodem -25% zapłaciłam za nią 85 zł kaszmirki tez stamtąd, wełniane sweterki Benetton i Massimo Dutti, ale najbardziej zadowolona jestem z jedwabnej sukienki marzyła mi się taka cała z jedwabiu... kupilam na showroom.pl. Teraz szukam wełnianej. Wieczorem powklejam zdjęcia jeśli będę mieć chwile
__________________
bla bla bla
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-23, 17:45   #95
Ipecacuanha
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 765
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez gabi1234 Pokaż wiadomość
Kaszmiry i skora to swietny podstawowy klasyczny zakup na lata a co z balmain nabylas?
Z balmain wzielam wlasnie te spodnie ze skory, bluzke jedwabna i kozaki Zapomnialam dodac ze zagladam tez do sh. Mam np kurtke skorzana. Macie jakies typy zgrabnych, wygodnych butow na plaskim obcasie?
Ipecacuanha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-23, 19:22   #96
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez Ipecacuanha Pokaż wiadomość
Z balmain wzielam wlasnie te spodnie ze skory, bluzke jedwabna i kozaki Zapomnialam dodac ze zagladam tez do sh. Mam np kurtke skorzana. Macie jakies typy zgrabnych, wygodnych butow na plaskim obcasie?
Ja lubię sztyblety. Tez chce na tych wyprzedażach zapolowac na jeszcze jedną parę.
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-26, 18:53   #97
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33 504
Dot.: Slow fashion

Witam się i ja
Od kiedy pamiętam głównie zwracam uwagę na jakość uszycia i skład materiałów - zakupy robię z głową, świadomie i slow fasion pod tym względem nie jest mi obcy, natomiast nigdy nie będę miała małej ilości rzeczy bo to jest sprzeczne z tym co uważam - miałabym wrażenie że ciągle chodzę w tym samym
Kupuję systematycznie w COS, oraz wybiórczo w Zarze, Mango, Massimo Dutti, TK Maxx i F&F.
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-26, 19:10   #98
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Slow fashion

o fajny watek
cos dla mnie

moja szafa to czern, biel, szarosc, i paski! uwielbiam paski
co nie znaczy ze kupuje jak leci. Od dawna staram sie wybierac rzeczy lepszej jakosci, i ponadczasowe
obecnie moge napisac ze : 1)dzinsy kupuje w allsaints, podoba mi sie to ze czarne sa czarne przez wiele pran, a jak sie spieraja to bez ochydnych bialych zaciekow ktore wkurzaly mnie straszliwie.
2)marynarki zazwyczaj tylko stacjonarnie i zazwyczaj to Zara poniewaz podchodza pod moj gust
3) bluzki, T-shirty - temat rzeka, te jednolite to ostatnio Alexander Wang - polecam b.dobra jakosc, a takze dobre szyje Lukasz Jemiol i Wearso. Jedne z ulubionych to bynamesakke.
Lubie tez bluzki Isabel Marant, Comme des Garcons - zamawiam z internetu.
4) buty - ostatnio Minnetonka. A na zime, skorzane to chetnie Isabel Marant.
Nie kupuje w sieciowkach polskich, omijam te z Lpp, czasami Zara, sporadycznie Mango.
5) torby bardzo minimalistycznie - obecnie mam 3 skorzane, na lato materialowe glownie od Ani Kuczynskiej

stylowo chyba najbardziej odpowiada mi Kate Moss, Sienna Miller, siostry Olsen..
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-26, 19:21   #99
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: Slow fashion

[1=523c2d977675f8d89e6472e efe6f460b6ab4010a_6580dd2 588396;53910277]Witam się i ja
Od kiedy pamiętam głównie zwracam uwagę na jakość uszycia i skład materiałów - zakupy robię z głową, świadomie i slow fasion pod tym względem nie jest mi obcy, natomiast nigdy nie będę miała małej ilości rzeczy bo to jest sprzeczne z tym co uważam - miałabym wrażenie że ciągle chodzę w tym samym
Kupuję systematycznie w COS, oraz wybiórczo w Zarze, Mango, Massimo Dutti, TK Maxx i F&F.[/QUOTE]

Witaj Kasiula co do tej ilości rzeczy to tez się zgadzam dlatego teraz uzupełniam pustki w szafie po ostatnich porzadkach Może nie potrzebuje sterty ciuchów, ale na pewno nie chce żeby moja szafa wyglądała tak jak teraz

---------- Dopisano o 20:21 ---------- Poprzedni post napisano o 20:19 ----------

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
o fajny watek
cos dla mnie

moja szafa to czern, biel, szarosc, i paski! uwielbiam paski
co nie znaczy ze kupuje jak leci. Od dawna staram sie wybierac rzeczy lepszej jakosci, i ponadczasowe
obecnie moge napisac ze : 1)dzinsy kupuje w allsaints, podoba mi sie to ze czarne sa czarne przez wiele pran, a jak sie spieraja to bez ochydnych bialych zaciekow ktore wkurzaly mnie straszliwie.
2)marynarki zazwyczaj tylko stacjonarnie i zazwyczaj to Zara poniewaz podchodza pod moj gust
3) bluzki, T-shirty - temat rzeka, te jednolite to ostatnio Alexander Wang - polecam b.dobra jakosc, a takze dobre szyje Lukasz Jemiol i Wearso. Jedne z ulubionych to bynamesakke.
Lubie tez bluzki Isabel Marant, Comme des Garcons - zamawiam z internetu.
4) buty - ostatnio Minnetonka. A na zime, skorzane to chetnie Isabel Marant.
Nie kupuje w sieciowkach polskich, omijam te z Lpp, czasami Zara, sporadycznie Mango.
5) torby bardzo minimalistycznie - obecnie mam 3 skorzane, na lato materialowe glownie od Ani Kuczynskiej

stylowo chyba najbardziej odpowiada mi Kate Moss, Sienna Miller, siostry Olsen..
Witaj tez nie kupuje w polskich sieciówkach, składy i jakość ubrań marna. Zaciekawily mnie te spodnie allsaint, gdzie je kupujesz? Aaa i tez się czaje na torebke od Ani Kuczynskiej
__________________
bla bla bla
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-26, 19:27   #100
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Slow fashion

wszystkie dzinsy allsaints kupuje na ich stronie wysylka kosztuje ok 3 funtow, kurierem czsami trafiaja sie kody znizkowe, zazwyczaj -20% ( np. jest teraz kod Merry)
rozmiarowka typowa bardzo polecam
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-26, 20:16   #101
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
wszystkie dzinsy allsaints kupuje na ich stronie wysylka kosztuje ok 3 funtow, kurierem czsami trafiaja sie kody znizkowe, zazwyczaj -20% ( np. jest teraz kod Merry)
rozmiarowka typowa bardzo polecam
O niedużo, fajnie. Tylko właśnie u mnie ze spodniami to trochę jest zabawy, musze pomierzyc, pooglądać... najpierw poczytam jak ze zwrotami
__________________
bla bla bla
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-26, 20:51   #102
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Slow fashion

tego nie wiem niestety poniewaz tak jak pisalam rozmiarowka typowa wiec ja mam praktycznie w kazdych dzinsach 28, tak tutaj podobnie.
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-26, 21:34   #103
Niebieska.Kredka
Zadomowienie
 
Avatar Niebieska.Kredka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 811
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez gabi1234 Pokaż wiadomość
Dzień dobry dziewczyny
Ja mam takie hmmm noworoczne postanowienie kupować mniej=albo wcale przez jakoś czas przynajmniej...tak baaardzo ccialabym żeby chociaż z miesiąc mi się udało ale ja mam taka słabą silna wole
Macie jakieś pomysły jak tego dokonać? Pamiętam ze po przeczytaniu slow fashion nie kupowalam chwile nic, jakoś czulam przemeblowanie w mózgu ale potem szybko odzyskalam formę
Ja patrzę na składy - jeśli wykreślić ubrania z akrylu, poliestru i wiskozy to w sieciówkach tak naprawdę niewiele zostaje. Czasem ulegam, ale zazwyczaj pomaga pytanie, czy chcę być dziewczyną w akrylowym sweterku czy poliestrowej kiecce . Z kolei ubrania z kaszmiru, jedwabiu (nie tego zarowego, który rozpada się na szwach od samego patrzenia) są drogie, więc siłą rzeczy ogranicza to szaleństwa ilościowe. Jeśli ktoś nie ma w ogóle ograniczonego budżetu to już nie poradzę (chociaż tak naprawdę wiele droższych ubrań, z dobrych materiałów ma bardzo klasyczne kolory i fasony, a ile można mieć w szafie np sweterków w serek w stonowanych kolorach - ja akurat noszę kilka kolorów na krzyż i nie lubię wzorów, poza ew paskami, to też ogranicza).

Dobry wieczór, wątek czytam, choć odzywam się dopiero pierwszy raz
Niebieska.Kredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-26, 22:01   #104
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Slow fashion

[1=523c2d977675f8d89e6472e efe6f460b6ab4010a_6580dd2 588396;53910277]Witam się i ja
Od kiedy pamiętam głównie zwracam uwagę na jakość uszycia i skład materiałów - zakupy robię z głową, świadomie i slow fasion pod tym względem nie jest mi obcy, natomiast nigdy nie będę miała małej ilości rzeczy bo to jest sprzeczne z tym co uważam - miałabym wrażenie że ciągle chodzę w tym samym
Kupuję systematycznie w COS, oraz wybiórczo w Zarze, Mango, Massimo Dutti, TK Maxx i F&F.[/QUOTE]
Żałuję, że nie ma tego sklepu u mnie w mieście, bo sporo rzeczy mi się podoba.

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
o fajny watek
cos dla mnie

moja szafa to czern, biel, szarosc, i paski! uwielbiam paski
co nie znaczy ze kupuje jak leci. Od dawna staram sie wybierac rzeczy lepszej jakosci, i ponadczasowe
obecnie moge napisac ze : 1)dzinsy kupuje w allsaints, podoba mi sie to ze czarne sa czarne przez wiele pran, a jak sie spieraja to bez ochydnych bialych zaciekow ktore wkurzaly mnie straszliwie.
2)marynarki zazwyczaj tylko stacjonarnie i zazwyczaj to Zara poniewaz podchodza pod moj gust
3) bluzki, T-shirty - temat rzeka, te jednolite to ostatnio Alexander Wang - polecam b.dobra jakosc, a takze dobre szyje Lukasz Jemiol i Wearso. Jedne z ulubionych to bynamesakke.
Lubie tez bluzki Isabel Marant, Comme des Garcons - zamawiam z internetu.
4) buty - ostatnio Minnetonka. A na zime, skorzane to chetnie Isabel Marant.
Nie kupuje w sieciowkach polskich, omijam te z Lpp, czasami Zara, sporadycznie Mango.
5) torby bardzo minimalistycznie - obecnie mam 3 skorzane, na lato materialowe glownie od Ani Kuczynskiej

stylowo chyba najbardziej odpowiada mi Kate Moss, Sienna Miller, siostry Olsen..
Też nie lubię LPP - od czasu do czasu wejdę do Mohito i Reserved, ale jak dotykam tych ubrań to robi mi się niedobrze.
Torby też preferuję skórzane.
Widzę, że inspiracje też mamy podobne . Ja jeszcze lubię:
https://www.instagram.com/moderosa/
https://www.instagram.com/fashionmugging/
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-26, 22:06   #105
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Slow fashion

ja troche mniej elegancko
a Moderosa ma torbe o ktorej jeszcze niedawno intensywnie myslalam.. Puzzle Bag od Loewe
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-26, 22:18   #106
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
ja troche mniej elegancko
a Moderosa ma torbe o ktorej jeszcze niedawno intensywnie myslalam.. Puzzle Bag od Loewe
Z jej toreb podoba mi się ta proenza: https://www.instagram.com/p/_cQWTMAq...en-by=moderosa
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-26, 22:20   #107
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Slow fashion

Ps11 ja mam PS1. Jestem w siodmym wrecz niebie ze ja mam
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-26, 23:49   #108
SzyszkaChmielu
Raczkowanie
 
Avatar SzyszkaChmielu
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 277
Dot.: Slow fashion

Cześć dziewczyny Fajnie, że mamy taki wątek na wizażu

Półtora roku temu poszłam na analizę kolorystyczną a potem... wypieprzyłam połowę szafy i kupiłam 2 pierwsze kaszmirowe swetry w "dobrych" kolorach. I wtedy przysięgłam sobie: KONIEC Z AKRYLEM i innymi poliestrami. Koniec z badziewiem filcującym się po pierwszym praniu. Koniec "spontanicznych" zakupów na poprawę humoru.

Początki były trudne... ale gdy minęła najgorsza faza odwyku poczułam ulgę mój styl określiłabym jako klasyczny z rockowymi akcentami. Kupuję obecnie bardzo mało, zawsze czytam składy: Espirit, Zara, Promod, Banana Republic, lubię też buty Wojasa i Badury. Z polskich niezależnych projektantów lubię Kasię Zapałę, Just Paul, Rilke, Roboty Ręczne, FinkeWear. Nie przepadam za to za Riskiem i ich naśladowcami - rzygam już szarą dresówką.

Co jeszcze? Uczę się robić na drutach i moim postanowieniem na 2016r jest zacząć znowu odwiedzać SH, głównie ze względów ekologicznych - produkcja tekstyliów nie jest obojętna dla środowiska, powinniśmy bardziej zwracać uwagę na recykling ubrań i tkanin.
SzyszkaChmielu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 00:11   #109
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez SzyszkaChmielu Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny Fajnie, że mamy taki wątek na wizażu

Półtora roku temu poszłam na analizę kolorystyczną a potem... wypieprzyłam połowę szafy i kupiłam 2 pierwsze kaszmirowe swetry w "dobrych" kolorach. I wtedy przysięgłam sobie: KONIEC Z AKRYLEM i innymi poliestrami. Koniec z badziewiem filcującym się po pierwszym praniu. Koniec "spontanicznych" zakupów na poprawę humoru.

Początki były trudne... ale gdy minęła najgorsza faza odwyku poczułam ulgę mój styl określiłabym jako klasyczny z rockowymi akcentami. Kupuję obecnie bardzo mało, zawsze czytam składy: Espirit, Zara, Promod, Banana Republic, lubię też buty Wojasa i Badury. Z polskich niezależnych projektantów lubię Kasię Zapałę, Just Paul, Rilke, Roboty Ręczne, FinkeWear. Nie przepadam za to za Riskiem i ich naśladowcami - rzygam już szarą dresówką.

Co jeszcze? Uczę się robić na drutach i moim postanowieniem na 2016r jest zacząć znowu odwiedzać SH, głównie ze względów ekologicznych - produkcja tekstyliów nie jest obojętna dla środowiska, powinniśmy bardziej zwracać uwagę na recykling ubrań i tkanin.
witaj

Też lubię tych projektantów, od siebie dodam jeszcze Madelle aa i również nie lubię dresówki

Marzy mi się żeby nauczyć się robić na drutach, ale póki co czasu brak, a z moimi zdolnościami manualnymi wątpię czy coś z tego wyjdzie

Do SH kiedyś chadzałam regularnie, póki co jestem uziemiona, bo nie mam auta, a mąż za późno wraca
__________________
bla bla bla
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-27, 08:38   #110
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Slow fashion

Hej dziewczyny Wątek podczytuję właściwie odkąd powstał, ale dopiero teraz postanowiłam tak na serio uporządkować moją szafę. Chciałabym, żeby była idealnie zgodna z moim typem kolorystycznym i moim stylem życia. To jedno z moich postanowień na nowy rok
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 08:39   #111
SzyszkaChmielu
Raczkowanie
 
Avatar SzyszkaChmielu
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 277
Dot.: Slow fashion

Cześć Karolina

Do mojej wczorajszej wypowiedzi dodam, że od lat interesuję się etyczną modą, DIY i przemysłem modowym w ogóle.

Polecam blogi:
http://www.lady-and-the-dress.com/- autorka pisze o tkaninach, szyciu na miarę, dobrej jakości, uniwersalnych fasonach, itp. Zna się na rzeczy
http://into-mind.com/blog/ - planowanie garderoby, porządki, itp
http://exkonsumpcja.blogspot.com/ - blog o tym, jak odzwyczaić się od bezmyślnego robienia zakupów.

Zaglądam też na Simplicite - blog mocno wtórny mocno inspirowany "Minimalizmem po polsku" i blogami zagranicznymi. Na plus jest to, że autorka uczy się robić na drutach tak jak ja i np napisała o tym fajny post: http://simplicite.pl/diy-jak-zaczac-robic-na-drutach/

StyleDigger nie cierpię! IMHO jest infantylna i łasa na kasę od sponsorów. Fatalnie się ubiera! A ta jej linia piżam w realu mocno rozczarowuje.

Generalnie nie przepadam za blogerkami i Instagirls - w dzisiejszych czasach to po prostu słupy reklamowe, nawet nie wiecie jak bardzo. Pracowałam w marketingu więc z łatwością dostrzegam posty sponsorowane, niepodpisywane "współprace" i product placements. Jedyną polską blogerką, do której zaglądam jest Jestem Kasia - nie przesadza z współpracami, nie jest łasa na darmowe ciuszki made in china, umie wyszukać w SH świetne rzeczy, i... ma ładne włosy
SzyszkaChmielu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 08:50   #112
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez SzyszkaChmielu Pokaż wiadomość
Cześć Karolina

Do mojej wczorajszej wypowiedzi dodam, że od lat interesuję się etyczną modą, DIY i przemysłem modowym w ogóle.

Polecam blogi:
http://www.lady-and-the-dress.com/- autorka pisze o tkaninach, szyciu na miarę, dobrej jakości, uniwersalnych fasonach, itp. Zna się na rzeczy
http://into-mind.com/blog/ - planowanie garderoby, porządki, itp
http://exkonsumpcja.blogspot.com/ - blog o tym, jak odzwyczaić się od bezmyślnego robienia zakupów.

Zaglądam też na Simplicite - blog mocno wtórny mocno inspirowany "Minimalizmem po polsku" i blogami zagranicznymi. Na plus jest to, że autorka uczy się robić na drutach tak jak ja i np napisała o tym fajny post: http://simplicite.pl/diy-jak-zaczac-robic-na-drutach/

StyleDigger nie cierpię! IMHO jest infantylna i łasa na kasę od sponsorów. Fatalnie się ubiera! A ta jej linia piżam w realu mocno rozczarowuje.

Generalnie nie przepadam za blogerkami i Instagirls - w dzisiejszych czasach to po prostu słupy reklamowe, nawet nie wiecie jak bardzo. Pracowałam w marketingu więc z łatwością dostrzegam posty sponsorowane, niepodpisywane "współprace" i product placements. Jedyną polską blogerką, do której zaglądam jest Jestem Kasia - nie przesadza z współpracami, nie jest łasa na darmowe ciuszki made in china, umie wyszukać w SH świetne rzeczy, i... ma ładne włosy
Co do Simplicite - bardzo podoba mi się projekt "Szafa minimalistki". Próbowałam go wprowadzić, ale niestety bez skutku
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 09:05   #113
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Wątek podczytuję właściwie odkąd powstał, ale dopiero teraz postanowiłam tak na serio uporządkować moją szafę. Chciałabym, żeby była idealnie zgodna z moim typem kolorystycznym i moim stylem życia. To jedno z moich postanowień na nowy rok
Hej ja nigdy nie robiłam takiej analizy profesjonalnej, a tym internetowym nie wierzę do końca mam swoje kolory, w których czuje się dobrze i tylko te kupuje : wszelkie odcienie bieli, krem, beż, camel, szary, czarny, ciemny granat, bordo, ciemna zieleń butelkowa, khaki, żywa czerwień, nude.

Nie znoszę za to pomarańczowego, ostrego różu i limonki.

---------- Dopisano o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 10:02 ----------

Cytat:
Napisane przez SzyszkaChmielu Pokaż wiadomość
Cześć Karolina

Do mojej wczorajszej wypowiedzi dodam, że od lat interesuję się etyczną modą, DIY i przemysłem modowym w ogóle.

Polecam blogi:
http://www.lady-and-the-dress.com/- autorka pisze o tkaninach, szyciu na miarę, dobrej jakości, uniwersalnych fasonach, itp. Zna się na rzeczy
http://into-mind.com/blog/ - planowanie garderoby, porządki, itp
http://exkonsumpcja.blogspot.com/ - blog o tym, jak odzwyczaić się od bezmyślnego robienia zakupów.

Zaglądam też na Simplicite - blog mocno wtórny mocno inspirowany "Minimalizmem po polsku" i blogami zagranicznymi. Na plus jest to, że autorka uczy się robić na drutach tak jak ja i np napisała o tym fajny post: http://simplicite.pl/diy-jak-zaczac-robic-na-drutach/

StyleDigger nie cierpię! IMHO jest infantylna i łasa na kasę od sponsorów. Fatalnie się ubiera! A ta jej linia piżam w realu mocno rozczarowuje.

Generalnie nie przepadam za blogerkami i Instagirls - w dzisiejszych czasach to po prostu słupy reklamowe, nawet nie wiecie jak bardzo. Pracowałam w marketingu więc z łatwością dostrzegam posty sponsorowane, niepodpisywane "współprace" i product placements. Jedyną polską blogerką, do której zaglądam jest Jestem Kasia - nie przesadza z współpracami, nie jest łasa na darmowe ciuszki made in china, umie wyszukać w SH świetne rzeczy, i... ma ładne włosy
O super, chętnie poczytam Na codzień raczej rzadko zaglądam na blogi, bo wygodniej czytać mi książki, może ktoś coś poleci w tematyce odzieżowej lub o minimalizmie ogólnie ?
__________________
bla bla bla
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 11:00   #114
wielokropek2
Rozeznanie
 
Avatar wielokropek2
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 657
Dot.: Slow fashion

Karolino, jestem ciekawa, co sądzisz o blogach, które polecałam.
__________________
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości." J. Cocteau
wielokropek2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 11:49   #115
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez wielokropek2 Pokaż wiadomość
Karolino, jestem ciekawa, co sądzisz o blogach, które polecałam.
Jakieś na pewno polecane przez kogoś oglądałam, ale nie pamiętam juz które to były i kto polecał teraz na spokojnie zerknę póki chłopcy śpią

-----------------------------------------------------------------------------------
Już odnalazłam... mr vintage przejrzałam pobieżnie, bo jednak wolę damską modę
Laurę zaczęłam obserwować na insta, ogólnie bardzo ładna dziewczyna, odwraca uwagę od ubrań ...
http://madra-szafa.blogspot.com/ fajny blog
__________________
bla bla bla

Edytowane przez karolina2121
Czas edycji: 2015-12-27 o 12:41
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 19:26   #116
karolaj1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 26
Dot.: Slow fashion

Cześć dziewczyny
Super, że jesteście
Ja do slow fashion dochodziłam latami i, nie ukrywam, miało to związek ze ze wzrostem środków dostępnych na ubrania
Noszę juz właściwie tylko naturalne materiały, zdarza się, że dopuszczam niewielką domieszkę czegoś sztucznego.
Kupuję w MD, Cos, linie premium sieciowek, trochę TKMaxxa, sporo perełek mam z Simple.
Bardzo dużo reklamuję niestety, bo dobry skład nie zawsze gwarantuje komfort użytkowania, a nie znoszę jak na ubraniu zaczyna być widać ślady użytkowania na szczęście zwykle przyjmują
Do przeczytania
karolaj1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 21:16   #117
SzyszkaChmielu
Raczkowanie
 
Avatar SzyszkaChmielu
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 277
Dot.: Slow fashion

Uprzejmie donoszę, że na Shwrm.pl też są wyprzedaże, a dodatkowo za zapisanie się na newsletter jest zniżka -25zł.

Poleciałam sprawdzić Pakamerę - nie ma wyprzedaży. Ale na Dawanda są, -20% i - 30% na sukienki, biżu, torebki, i wszystko "na bal".

Edytowane przez SzyszkaChmielu
Czas edycji: 2015-12-27 o 21:20
SzyszkaChmielu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 21:27   #118
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez SzyszkaChmielu Pokaż wiadomość
Uprzejmie donoszę, że na Shwrm.pl też są wyprzedaże, a dodatkowo za zapisanie się na newsletter jest zniżka -25zł.

Poleciałam sprawdzić Pakamerę - nie ma wyprzedaży. Ale na Dawanda są, -20% i - 30% na sukienki, biżu, torebki, i wszystko "na bal".
Właśnie musze przejrzeć showroom. Mam tam jeszcze 100zl do wykorzystania z promocji visa
__________________
bla bla bla
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 14:38   #119
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez karolaj1 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Super, że jesteście
Ja do slow fashion dochodziłam latami i, nie ukrywam, miało to związek ze ze wzrostem środków dostępnych na ubrania
Noszę juz właściwie tylko naturalne materiały, zdarza się, że dopuszczam niewielką domieszkę czegoś sztucznego.
Kupuję w MD, Cos, linie premium sieciowek, trochę TKMaxxa, sporo perełek mam z Simple.
Bardzo dużo reklamuję niestety, bo dobry skład nie zawsze gwarantuje komfort użytkowania, a nie znoszę jak na ubraniu zaczyna być widać ślady użytkowania na szczęście zwykle przyjmują
Do przeczytania
Hej witaj wow 100 % naturalnych materiałów... ja dopuszczam do 30 % syntetków



Kupiłyscie coś w Zarze ? Ja kilka płaszczy i dżinsów do pomierzenia i wybrania 1, 2 par idealnych koszule w kratę i marynarkę. A dzisiaj doklikalam botki zamszowe.
__________________
bla bla bla
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 15:42   #120
mlenka_85
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 874
Dot.: Slow fashion

Cytat:
Napisane przez karolina2121 Pokaż wiadomość
Hej witaj wow 100 % naturalnych materiałów... ja dopuszczam do 30 % syntetków



Kupiłyscie coś w Zarze ? Ja kilka płaszczy i dżinsów do pomierzenia i wybrania 1, 2 par idealnych koszule w kratę i marynarkę. A dzisiaj doklikalam botki zamszowe.
Hej ja nic poszłam stacjonarnie ale tłum mnie odstraszył. Trochę żałuję, że nie kliknęłam dzinsow ale mi odstają i tak zazwyczaj wszystkie w pasie. Plaszcz z tamtego roku z zary niby skład ma niezły a podszewka poprula się w kilku miejscach co mnie zniechecilo trochę. Jakie botki kliknęłaś?
mlenka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-16 19:03:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:13.