Pokolenie "małych zdzir"..? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-20, 09:18   #91
Cześka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 012
Dot.: Pokolenie "małych zdzir"..?

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Cześka to nie tak. Ja mam malutką bratanicę (niecały roczek) i oglądam dla niej ubranka w Zarze. Po prostu te ubranka, buciki są ładniejsze i tyle. Nasza polska tandeta rozłazi się po jednym praniu, a te ubranka z "lepszych" sklepów przechodzą z dziecka na dziecko (wiem, bo moje kumpele tak robią - wymieniają się ubrankami dla dzieci i ciuchami na ciążę). Czasem warto zainwestować w nieco lepszą markę, tym bardziej że sklepy z centrów handlowych jak C&A, H&M, Reserved, Zara, 5 10 15 i inne to umówmy się także nie jest jakiś szczyt jakości... Raczej takie codzienne szmatki. A ceny tych ubranek są przeciętne.
Gorzej jak sie nie ma w swoim otoczeniu dzieci
U mnie kiedyś też tak było, że ubrania są przechodzone. Zresztą moja siostra ma po mnie pare ciuchów, z których ja wyrosłam. I nosi. Żaden wstyd moim zdaniem.
Cześka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 09:47   #92
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Pokolenie "małych zdzir"..?

Cytat:
Napisane przez primavera Pokaż wiadomość
a chociażby tym, że mieszka w małej miejscowości, gdzie tych sieciówek nie ma. są za to tzw zwykłe sklepy - no ale przecież nie może ubrać się w coś, co nie jest reklamowane - dlatego trzeba wieźć na zakupy

Po drugie - cena. Nie da się ukryć, że jednak sieciówki (wg mnie) zdzierają niezłe ceny za wątpliwej jakości ubrania

Kolejne - na bazarze niekoniecznie są szmaty, trzeba patrzeć na materiał. Jakoś mam niektóre ubrania z bazaru i nawet po roku czy 2-3 nic mi się nie rozciągnęło, nie zeszmaciło, nie straciło fasonu. W

Wiadomo - buble trafiają się wszędzie, ale dać za dziecięce spodnie (albo w ogóle za spodnie) 150 a 40 zł --to jednak jest różnica
sama mieszkam na wsi gdzie wybor jest zaden a jak jst wyprzedaz to 5 % z zeszlorocznej kolekcji,mnostwo moich znajomych jezdzi ponad 100 km do poznania czy wroclawia aby sie ubrac po pierwsze inaczej niz w moim iescie-gdzie panuje moda sporotow-rozowa a po drugie taniej -wbrew pozorom.

skoro jada po zakupy dla siebie i nie koniecznie ubraniowe al np. sprzet agd do media markt czy ikea to dlaczego nie kupic cos dziecku ?

nie mowie tu o jezdzeniu tylko po spodie dla 10 latki !

co do jakosci owszem nie ma regul ,cena wiadomo ale sa wyprzedaze czy przeceny czy promocje.

absolutnie nie jestem za marką ,sama uwielbiam lumpeksy i ubieram tam siebie i corke.
ale nie widze powodu aby nie kupowac dziecku skoro stac mnie i dziecko zasluguje w sieciowkach szczegolnie ze latwiej wejsc do HM i kupic niz biegac po bazarze.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 09:53   #93
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Pokolenie "małych zdzir"..?

Cytat:
Napisane przez Cześka Pokaż wiadomość
Gorzej jak sie nie ma w swoim otoczeniu dzieci
U mnie kiedyś też tak było, że ubrania są przechodzone. Zresztą moja siostra ma po mnie pare ciuchów, z których ja wyrosłam. I nosi. Żaden wstyd moim zdaniem.
Ja się dawniej wymieniałam z bratową bo mamy podobne gabaryty. Ale zaprzestałam bo wychodziłam na tej wymianie tak średnio - za 5 rzeczy jedna... Trochę mamy inne gusta, poza tym ona najchętniej to by się wymieniła starymi szmatami za fajne rzeczy.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 11:06   #94
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Pokolenie "małych zdzir"..?

Cytat:
Napisane przez caipirinha Pokaż wiadomość
Myślicie, że jak powie się dziecku, że nie może malować się i chodzić na imprezy, to przestanie? Naprawdę ktokolwiek w to wierzy? Coś takiego może zrodzić co najwyżej kłamstwa i jeszcze poważniejsze problemy.

Tu nie chodzi o to, by rodzic powiedział "Masz się nie malować... bo nie!". Dziecku pewne sprawy trzeba wytłumaczyć, by zrozumiało. To naprawdę działa.

Cytat:
Bo nie spodobała się komuś ich poza?
Tak właśnie, tu nie o makijaż chodzi. Jedna z tych dziewczynek miała pupę wystawioną, jakby czekała wiadomo na co. Naoglądała się za dużo telewizji, a gdzie rodzice? nie kontrolują, co dziecko robi w Sieci?
Przecież takie zdjęcia to istna zachęta dla zboczeńców.
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 11:16   #95
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Pokolenie "małych zdzir"..?

Nie ubieram dzieci w worki po kartoflach, wręcz przeciwnie zwracam uwagę na to czy ciuch jest z dobrego materiału i w miarę (powtarzam- w miarę!) modny. I przede wszystkim czy jest odpowiedni dla dziecka.
Bo ja jakos nie wychodzę z założenia, że dziecko może mieć albo dobre ciuchy albo miec cos w głowie Fajne ciuchy nie wykluczają oleju w głowie, najlepiej miec jedno i drugie.
I tu następna kwestia: Jesli już dziecko ma ten olej w głowie to z pewnościa nie maluje się w wieku 12 lat, nie wypina wyimaginowanego biustu do aparatu, nie robi z siebie na zdjęciach panienki z ulicy z czerwonymi latarniami...

I tu jest różnica między dziećmi: te z olejem w głowie potrafia się ubrac fajnie, modnie i stosownie do swojego wieku, te głupie lądują z plakietką "zdzira".

Tak, tak, to jest wszystko wina lub zasługa rodziców. A na to sie pracuje praktycznie od urodzenia dziecka. Czy ono będzie miało w głowie cos więcej niż tylko "szminkę". Czy dobrze wybierze sobie towarzystwo. Czy będzie umiało powiedziec "nie" jesli cos będzie kłociło się z wartościami wyniesionymi z domu. Tylko jeszcze te wartości trzeba wyniesć. Wartości a nie tylko "prawo do wolnosci i samostanowienia". Jesli od urodzenia rodzice chca byc kumplami, nie ucza decydować a pozwalają na wszytsko bez ponoszenia konsekwencji swoich wyborów... no to potem nie ma co płakać nad zdjęciem córuni, która wygląda jak pierwsza lepsza.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 11:41   #96
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: Pokolenie "małych zdzir"..?

temat bardzo ciekawy..


pojawilo sie tu stwierdzenie, ze to nie jest wina rodzicow.. jak nie? kto toleruje pomalowane wlosy juz w podstawowce? kto kupuje podklad, puder, roz do policzkow ( i z taka porada dla dziewczynki chyba 11letniej na wizazu sie spotkalam, myslalam, ze zemdleje) malutkim dziewczynkom, ktore od niedawna maja wiek zapisywany dwucyfrowo? kto wypuszcza z domu na noc?

owszem, nie mozna zwariowac.. ja bedac w gimnazjum tez chodzilam na dyskoteki, ogniska itp.. ale nie puszczalam sie, nie mialam tapety do szkoly itp

w ostatni weekend byly juwenalia w moim miescie.. i nie bawilam sie dobrze. dlaczego? a jak tu sie bawic, jak leza pijane dzieci zwiniete w klebek, czy prawie, ze sie nie ruchajace ( innego slowa tu nie mozna uzyc) i macajace przy ludziach wszedzie? i to takie dzieci ledwo odrosniete od ziemi..
gdy juz z Tz wracalismy szla za nami grupka nastolatek, fajnie by bylo gdyby byly chociaz w 2 gimnazjum, ale watpie.. bylo po pierwszej w nocy.. i nagle dogonila ich jedna kolezanka i mowi do drugiej, ale "otworzysz mi drzwi pozniej jak wroce do domu, prawda?" tamta sie zgodzila, a ta od pytania poszla z 5 (!!) facetami starszymi od siebie o minimum 10 lat! i co o tym myslec? poszli do kina? potrzymac sie za raczke w parku?

mimo mlodego wieku od 3 lat jezdze na obozy jako wychowawca.. i wiem juz skad te dzieci czerpia przyklad.. mamy podoboz dzieci od 6 do 10 lat. przyjezdza grupka dzieci z irokezami, pyskatych, bez kultury ale i nie powiem zywiolowych i zabawnych. ja oich lubilam, choc stwarzali wszystkim duzo probolemow- wszystko sie wyjasnilo gdy przyjechali rodzice.. mamusie do lasu przyjechaly na 10cm szpileczkach, wytatuowane.. a tatusiowie nie lepsi.. i z kogo dziecko czerpie przyklad? w tym wieku jeszcze z rodzicow.. i z towarzystwa w jakim sie obraca, ale towarzystwo ma wplyw dopiero w wieku nastoletnim.. rodzice powinni znac znajomych swoich dzieci, oczywiscie nei wszystkich, ale tych przyjaciol chociaz..

fakt, fatem.. przerazaja mnie gorace 13 czy bnapalone 14.. kolo mojego liceum miescilo sie gimnazjum.. my zapalic chodzilismy za blok, aby nikt nas nei widzial.. a te malolaty stawaly pod nasza szkola, pod wejsciem do swojej.. moim zdaniem tak nie powinno byc!
lele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 11:50   #97
Aralka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 325
GG do Aralka Send a message via Skype™ to Aralka
Dot.: Pokolenie "małych zdzir"..?

Lubię się ubierać markowo - nie będę tego ukrywać. Jednak ciuszki ze sklepów typu Zara, H&M najczęściej prezentują się porzadniej od bazarowych ubrań. Aczkolwiek i na bazarach można znaleźć jakieś perełki
Najchętniej jednak kupuję z lumpeksach i na targach, od ludzi. Tylko tam mogę sobie kupić bluzki firm typu: Miss Sixty, Moschino, Roxi itp. W sklepie kosztowałyby mnie niejednokrotnie 100 razy więcej
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=457800
Moja wymianka!
Aralka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-20, 12:59   #98
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Pokolenie "małych zdzir"..?

NIe mam niestety czasu przebrnąć przez cały wątek, grunt, że problem ostatnio zagościł mi na stałe w głwoei i tak go sobie wałkuję... a zastanawiam się nad tym, bo:
mam słodką znajomą 12-letnią dziewczynkę. Taką, jka powinna być- jeszcze dziecko, ale juz porządkiem w głowie i bez szafki pełnej kosmetyków. Ale w jej klasie (6 klasa podstawówki) jest dziewczynka w ciązy. Ale to jescze nic. Ona nie wie, który z JEJ facetów to szczęśliwy tata, czy ten co ma 21 lat czy ten, co 16?
Ja się zastanawiam najpierw co w tej dziewczynce ukształtowało poczucie, że jest już wystarczająco dorosła, żeby uprawiać seks i być w takich związkach, a potem co Ci mężczyźni w niej widzą!!!!???
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 13:41   #99
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Pokolenie "małych zdzir"..?

Cytat:
Napisane przez caipirinha Pokaż wiadomość
Niektóre posty aż śmieszą. I to nie w sensie pozytywnym. "Za moich czasów..." Mniejsza o to, że przypomina to narzekania przeciętnej babci. Przecież durniejszego argumentu nie można znaleźć. Czasy się zmieniają, nie zawsze na lepsze, ale jednak. Chciałybyście, żeby wszystko stało w miejscu? Żeby dwunastolatki wciąż biegały w getrach pewnie tak... ale gdyby nie ten sam postęp, może wciąż nietaktem byłoby odkrycie kostki.

Zwalanie winy na rodziców to też, wybaczcie określenie, idiotyzm. Pewnie większość piszących to osób to takie, które są "za stare" na pokolenie "małych zdzir", a za młode, by mieć kilkunastoletnie dziecko. Bo prawda jest taka, że wychować dziecko nie jest tak łatwo, jak najwyraźniej niektórym się wydaje. Powiedziałabym nawet, że im więcej próbuje się zabronić, tym jest gorzej. Myślicie, że jak powie się dziecku, że nie może malować się i chodzić na imprezy, to przestanie? Naprawdę ktokolwiek w to wierzy? Coś takiego może zrodzić co najwyżej kłamstwa i jeszcze poważniejsze problemy.

Soł... Uważam, że stwierdzanie, że jest to wina "tylko i wyłącznie rodziców", tudzież "tylko i wyłącznie czegośtam innego" nie jest zbyt mądre. Na to jakimi jesteśmy ludźmi ma wpływ wiele czynników, a generalizowanie jedynie szkodzi.

I jeszcze jedna sprawa. Aczkolwiek to już temat poruszany dziesiątki razy. Ocenianie po wyglądzie... Chodzę do małej szkoły, są w niej dwie dziewczyny, które na samym początku zostały uznane za puste, barbie itd., za sam wygląd. Okazało się, że obydwie są naprawdę sympatyczne, wierne swoim facetom, a jedna z nich okazała się być głęboko wierzącą katoliczką. Przykład może niezbyt dobry, ale chyba obrazuje to co chcę przekazać. I uważam, że to przykre, że umieszczacie tutaj linki do zdjęć dziewczyn, których nie znacie. Bo co? Bo wstawiły zdjęcia, na których mają makijaż? Bo nie spodobała się komuś ich poza? Ludzie, trochę więcej wyrozumiałości.

No, proszę bardzo, już możecie mnie krytykować, ajm łejtin.
To nie tak.
Czas rzeczywicie pędzi do przodu i zmiany są nieuniknione ale są takie rzeczy,które są od lat takie same.
Otóż kultura i dobre wychowanie.
Dostosowanie ubioru do otoczenia,miejsca a także właśnie zachowania,są tak samo ważne i niezmienne od wieeeelu lat.
Nie wydaje mi się,żeby kiedyś bylo w porządku przyjście do szkoły w staniku a'la Madonna ,projektu J P Gaultier...
Nastolatki biorą na pewno w jakimś stopniu przykład ze swoich idoli.
I tak jak kiedyś rzeczywiście ten rynek muzyczny różnil się od obecnego,to teraz w większości te gwiazdki są podobne.
Tylko,że to od tego dziecka,nastolatka zależy czy coś-i co-weźmie od tego swojego idola.

Nie wolno generalizować i myślę,że tu nikt tego nie robi-już nie raz pojawiło się zdanie,że oczywiście są wyjątki.I to nawet tu,na Wizażu.
Na to,jakim się jest człowiekiem ma rzeczywiście wpływ wiele czynników,ale zastanówmy się jakich ,kiedy ma się kilkanaście lat?
Są to rodzice oraz szkoła.
I wydaje mi sie,że z przewagą na to pierwsze.

To rodzic jest z dzieckiem od pierwszych chwil i to on wpaja mu najważniejsze wartości,co wolno a co nie,co wypada,taki pierwszy "savoir-vivre",podstawowy.
Dzieci są bardzo mądre i znakomicie podchwytują to,co dzieje się w domu.

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Skoro wszystkie się zgadzamy z tym, że dzisiejsze dziewczynki są trochę przesadzone to za kilka lat przy wychowaniu swoich dzieci przypomnijmy sobie tą dyskusję i do dzieła! Nasze dziewczęta będą skromne i wartościowe
Na pewno każda z nas bedzie do tego dążyć i robić co tylko w naszej mocy


Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość

Tak, tak, to jest wszystko wina lub zasługa rodziców. A na to sie pracuje praktycznie od urodzenia dziecka. Czy ono będzie miało w głowie cos więcej niż tylko "szminkę". Czy dobrze wybierze sobie towarzystwo. Czy będzie umiało powiedziec "nie" jesli cos będzie kłociło się z wartościami wyniesionymi z domu. Tylko jeszcze te wartości trzeba wyniesć. Wartości a nie tylko "prawo do wolnosci i samostanowienia". Jesli od urodzenia rodzice chca byc kumplami, nie ucza decydować a pozwalają na wszytsko bez ponoszenia konsekwencji swoich wyborów... no to potem nie ma co płakać nad zdjęciem córuni, która wygląda jak pierwsza lepsza.
Otóż to
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 14:02   #100
buulina
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 337
Dot.: Pokolenie "małych zdzir"..?

Ja chyba pozostawię to bez komantarza
__________________
similia similibus curantur.
"Racjonalizacje, to kłamstwa, które mówimy, by samemu poczuć się lepiej."
buulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 14:12   #101
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Pokolenie "małych zdzir"..?

Cytat:
Napisane przez buulina Pokaż wiadomość
Ja chyba pozostawię to bez komantarza
Mogłabyś wyjaśnić co?
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-20, 14:20   #102
buulina
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 337
Dot.: Pokolenie "małych zdzir"..?

Cytat:
Napisane przez wenedka Pokaż wiadomość
Mogłabyś wyjaśnić co?
Ogólnie ten tekst z linku, który wkleiła autorka jak i wszystko co juz napisałyście Juz nie raz dyskutowałam na ten temat.. No i brak mi słów by opisac to co się dzieje, a codziennie nawet idac ulica czy jadąc tramwajem.. jestem świadkiem zachowan owych 'malych zdzir'. Wydaję mi się, że sytuacja nie ulegnie zmianie, albo bedzie sie pogarszac
__________________
similia similibus curantur.
"Racjonalizacje, to kłamstwa, które mówimy, by samemu poczuć się lepiej."
buulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 14:22   #103
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Pokolenie "małych zdzir"..?

Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość
NIe mam niestety czasu przebrnąć przez cały wątek, grunt, że problem ostatnio zagościł mi na stałe w głwoei i tak go sobie wałkuję... a zastanawiam się nad tym, bo:
mam słodką znajomą 12-letnią dziewczynkę. Taką, jka powinna być- jeszcze dziecko, ale juz porządkiem w głowie i bez szafki pełnej kosmetyków. Ale w jej klasie (6 klasa podstawówki) jest dziewczynka w ciązy. Ale to jescze nic. Ona nie wie, który z JEJ facetów to szczęśliwy tata, czy ten co ma 21 lat czy ten, co 16?
Ja się zastanawiam najpierw co w tej dziewczynce ukształtowało poczucie, że jest już wystarczająco dorosła, żeby uprawiać seks i być w takich związkach, a potem co Ci mężczyźni w niej widzą!!!!???
Ten który ma 21 powinien siedzieć za wykorzystywanie seksualne dziecka. Ten, który ma lat 16 powinien iść do poprawczaka. A tę panieneczkę to na wieś wywieźć i w polu robić. Może praca ją uszlachetni... Jak normalne dzieci mają się uchować normalne w towarzystwie takich matołków?
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 14:28   #104
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Pokolenie "małych zdzir"..?

Cytat:
Napisane przez buulina Pokaż wiadomość
Ogólnie ten tekst z linku, który wkleiła autorka jak i wszystko co juz napisałyście Juz nie raz dyskutowałam na ten temat.. No i brak mi słów by opisac to co się dzieje, a codziennie nawet idac ulica czy jadąc tramwajem.. jestem świadkiem zachowan owych 'malych zdzir'. Wydaję mi się, że sytuacja nie ulegnie zmianie, albo bedzie sie pogarszac
Skromnie przyznam rację - możemy dyskutować i mówić jakie to straszne, ale zmienić tego się raczej nie da, chyba, że nastanie tendencja na świętość oraz moda globalna moda na intelektualizm, czego raczej bym się nie spodziewała To, kolokwialnie mówiąc "znak naszych czasów", kiedy 7latka ma komórkę, bo chce, a rodzice lecą kupić, bo przecież wstyd będzie jak córka nie będzie miała gdy wszystkie dzieci mają i tak ze wszystkim.
"No bo przecież wszystkie chodzą na imprezy, to nasza nie jest gorsza, żeby nie chodzić" mówią rodzice, zamiast odrobiny refleksji i porównania do tego, co było kiedys i jak byc powinna, a to by wystarczyło chyba do stwierdzenia, że normalne to to nie jest...

Zresztą... rodzice chyba czasami, pozwalając dziecku na przysłowiowe "wszystko" jakby rekompensują sobie to, że "jak ja byłam młoda do tego nie było"...
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 14:33   #105
lara
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: road paved in gold
Wiadomości: 872
Dot.: Pokolenie "małych zdzir"..?

Aktualnie obracam się w takim środowisku, że praktycznie nie mam styczności z dziećmi z gimnazjum - w mojej rodzinie są dwie dziewczynki w tym wieku, ale obie bardzo porządnie wychowywane, ostatnie co można o nich powiedzieć to małe zdziry... więc trochę mnie przeraziło to czego się tu naczytałam a może raczej... zasmuciło, serio, bo nie rozumiem tego pędu do dorosłości :/ 12-16 lat to fajny wiek, przynajmniej w moich wspomnieniach, powoli się dorasta, zmieniają się poglądy, dochodzą kolejne prawa, a przy tym cały czas można bezkarnie oglądać kreskówki i nie przejmować się, że się zachowuje dziecinnie wiem że upraszczam, ale z drugiej strony czy świat przez ostatnie kilka lat aż tak bardzo się zmienił, że trzeba gnać do przodu i na upartego szybciej dorastać? ja tam nigdy nie chciałam być starsza niż jestem, ani też na taką wyglądać i myślę że tym dziewczynkom, których przypadki opisujecie, może być kiedyś żal (o ile zdobędą się na taką refleksję), że pewien etap w swoim życiu z własnej woli opuściły...
lara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 14:39   #106
maestra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 22
Dot.: Pokolenie "małych zdzir"..?

Tez czasami widuję takie dziewczynki na siłę stylizujące się na dorosłe kobiety.Myślą,że wyglądają atrakcyjnie ale w rzeczywistości przypominają tanie lolitki-prostytutki.Marne włoski zniszczone zbyt wczesnym i nieumiejętnym farbowaniem,wysuszone od zbyt ciemnego,taniego pudru twarze z widocznymi ,przedwczesnymi zmarszczkami,makijaż a la draq queen,obciachowe (w ich pojęciu "cool") ciuchy a w głowie..cóż niewiele.Widzę w nich przyszłe bezrobotne,kobiety bez pasji ,perspektyw.Nie oszukujmy się.Jesli w tym wieku nie inwestuje się w rozwój intelektualny,nie posiada się rzadnych pasji,hobby poza lataniem po sklepach i paplaniem o niczym z koleżankami to pozniej nie będzie się sobą nic specjalnego reprezentować.IQ szympansa,jeśli nie niżej plus zniszczone solarium i "kosmetykami"ciało.Smutne .
maestra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 14:44   #107
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Pokolenie "małych zdzir"..?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość

Zresztą... rodzice chyba czasami, pozwalając dziecku na przysłowiowe "wszystko" jakby rekompensują sobie to, że "jak ja byłam młoda do tego nie było"...
Moja mama wyznawała zasadę "Skoro ja tego nie miałam, to i ty możesz się bez tego obejść". Krzywda mi się nie stała
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 14:46   #108
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Pokolenie "małych zdzir"..?

Cytat:
Napisane przez wenedka Pokaż wiadomość
Moja mama wyznawała zasadę "Skoro ja tego nie miałam, to i ty możesz się bez tego obejść". Krzywda mi się nie stała
Toc własnie o tym mówię Dziecko nie musi mieć wszysystkiego co jest dostępne tylko dlatego, że jest dostępne i chce to mieć
bo efekty sa wtedy takie, jakie są...
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 17:07   #109
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Pokolenie "małych zdzir"..?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Toc własnie o tym mówię Dziecko nie musi mieć wszysystkiego co jest dostępne tylko dlatego, że jest dostępne i chce to mieć
bo efekty sa wtedy takie, jakie są...
Wszytskiego nie musi mieć, racja...
Ale proszę, nie przesadzajmy w druga stronę. Niektóre rzeczy może miec, trzeba tylko dobrze wybrac które Ta osławiona i przykładowa komórka wcale nie jest takim głupim pomysłem. Nie mówię, ze dla 6 czy 7 latka, ale (w naszym wypadku) dla 10 latka jest już koniecznością.
Osobiscie jestem za rozwagą rodziców i umiejętnym dopasowywaniem wszytskiego do własnych (i dziecka) potrzeb. Nie należy w czambuł tępić wszystkiego, bo dziecko się w końcu zbuntuje. Są rzeczy na kóre można pozwolic dziecku, sa rzeczy kóre można mu kupic/zapewnić/ pozwolic robić, a które żadnej ujmy na honorze (naszym i dziecka) nie zrobią.

Ja obywałam sie bez komórki ale także bez papieru toaletowego (czasem) ale to nie znaczy że moje dziecko także musi swoje odstać w kolejce żeby dostac piórnik chiński
Każde pokolenie ma inne marzenia, przeciez to nic grzesznego je spełniać... Jesli tylko ma sie rozum w głowie. I dotyczy to rodziców i dzieci.
Bo głupim to nic nie pomoże.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-20, 17:11   #110
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pokolenie "małych zdzir"..?

Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość
NIe mam niestety czasu przebrnąć przez cały wątek, grunt, że problem ostatnio zagościł mi na stałe w głwoei i tak go sobie wałkuję... a zastanawiam się nad tym, bo:
mam słodką znajomą 12-letnią dziewczynkę. Taką, jka powinna być- jeszcze dziecko, ale juz porządkiem w głowie i bez szafki pełnej kosmetyków. Ale w jej klasie (6 klasa podstawówki) jest dziewczynka w ciązy. Ale to jescze nic. Ona nie wie, który z JEJ facetów to szczęśliwy tata, czy ten co ma 21 lat czy ten, co 16?
Ja się zastanawiam najpierw co w tej dziewczynce ukształtowało poczucie, że jest już wystarczająco dorosła, żeby uprawiać seks i być w takich związkach, a potem co Ci mężczyźni w niej widzą!!!!???
Jakich związkach?! To jest pedofilia! Ci kolesie (przynajmniej ten 21-letni) powinni siedzieć za uwiedzenie nieletniej!

(Sorry, że tak emocjonalnie, ale dla mnie to jest szok poprostu.)
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 17:42   #111
buulina
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 337
Dot.: Pokolenie "małych zdzir"..?

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;7616220]Jakich związkach?! To jest pedofilia! Ci kolesie (przynajmniej ten 21-letni) powinni siedzieć za uwiedzenie nieletniej!

(Sorry, że tak emocjonalnie, ale dla mnie to jest szok poprostu.)[/quote]

Oczywiście.
Ale z drugiej strony czy ta nieletnia była taka bez winy?
__________________
similia similibus curantur.
"Racjonalizacje, to kłamstwa, które mówimy, by samemu poczuć się lepiej."
buulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 17:52   #112
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pokolenie "małych zdzir"..?

Na pewno bardziej winny jest ten, który jej zrobił dzieciaka. A już zwłaszcza jeśli to ten, który ma 21 lat - dorosły człowiek w końcu.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 17:56   #113
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Pokolenie "małych zdzir"..?

Cytat:
Napisane przez buulina Pokaż wiadomość
Oczywiście.
Ale z drugiej strony czy ta nieletnia była taka bez winy?
Tak, jest bez winy.
To dziecko, które dało sie omotać, ogłupić i wykorzystać. Nie miało nikogo, kto by jej wytłumaczył, kto by ją obronił, kto by ją powstrzymał. Nie było nikogo kto chciałby ją wychować. Nie, nie jest winna, jest nieświadomym dzieckiem.
Nawiasem mówiąć to to dziecko własnie poniesie konsekwencje tego, ze zostało wykorzystane.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 18:22   #114
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Pokolenie "małych zdzir"..?

Cytat:
Napisane przez wenedka Pokaż wiadomość
Moja mama wyznawała zasadę "Skoro ja tego nie miałam, to i ty możesz się bez tego obejść". Krzywda mi się nie stała
idac tym tropem z jaskin bysmy nie wyszli ,bez przesady.

rodzice chca dzieciom dac wszytsko czego sami nie mieli ,niestety po przemianach duza czesc doroslych wpadla w szalenstwo zakupowe i sami dali sie omotac wiec czego moga nauczyc dzieci ?

dziecku nalezy dac wikt ,opierunek ,czas i milosc,zainteresowanie na wszytsko inne powinno zapracowac lub zasluzyc.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 18:26   #115
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Pokolenie "małych zdzir"..?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
idac tym tropem z jaskin bysmy nie wyszli ,bez przesady.

rodzice chca dzieciom dac wszytsko czego sami nie mieli ,niestety po przemianach duza czesc doroslych wpadla w szalenstwo zakupowe i sami dali sie omotac wiec czego moga nauczyc dzieci ?

dziecku nalezy dac wikt ,opierunek ,czas i milosc,zainteresowanie na wszytsko inne powinno zapracowac lub zasluzyc.
Ja mówię o zbędnych rzeczach, które nie są potrzebne dziecku. Inaczej to rozpieszczonego potworka można sobie wychować, gdy spełnia się wszystkie jego zachcianki
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 18:43   #116
buulina
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 337
Dot.: Pokolenie "małych zdzir"..?

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Tak, jest bez winy.
To dziecko, które dało sie omotać, ogłupić i wykorzystać. Nie miało nikogo, kto by jej wytłumaczył, kto by ją obronił, kto by ją powstrzymał. Nie było nikogo kto chciałby ją wychować. Nie, nie jest winna, jest nieświadomym dzieckiem.
Nawiasem mówiąć to to dziecko własnie poniesie konsekwencje tego, ze zostało wykorzystane.
Mhm. Pytam bo.. autorka postu napisała " Ja się zastanawiam najpierw co w tej dziewczynce ukształtowało poczucie, że jest już wystarczająco dorosła, żeby uprawiać seks i być w takich związkach, a potem co Ci mężczyźni w niej widzą!!!!???"
Osobiście znam przypadek 12 letniej dziewczyny, (siostry mojej koleżanki.. )która robi to świadomie.. jeżeli tego słowa można w ogole w tym przypadku uzyć
__________________
similia similibus curantur.
"Racjonalizacje, to kłamstwa, które mówimy, by samemu poczuć się lepiej."
buulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 18:44   #117
sonnerin
Rozeznanie
 
Avatar sonnerin
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 892
GG do sonnerin
Dot.: Pokolenie "małych zdzir"..?

Ja się tylko zastanawiam, jak będą wyglądać i zachowywać się dzieci takich "małych zdzir"...?

Sama mam 18 lat, ale to, co widzi się na ulicach przechodzi wszelkie pojęcie.
__________________
Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat działa potajemnie, by udało Ci się to osiągnąć.
~P.Coelho
<3

sonnerin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 18:49   #118
ysuniaa
Raczkowanie
 
Avatar ysuniaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: ok. Lublina
Wiadomości: 86
Dot.: Pokolenie "małych zdzir"..?

przejrzlam mniej wiecej caly watek i spotklam sie z roznymi zdaniami. Dziwi mnie jednak fakt ze tak chcetnie mowicie male zdziry o dziewcznkach ktore maja 12 lat. Tak naprawde one nawet nie sa do konca swiadome tego co robia. Jesli widac taka wytapetowana mala to czy nie lepeij uzyc mocniejszych slow w strone jej rodzicow??
ysuniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 00:10   #119
caipirinha
Rozeznanie
 
Avatar caipirinha
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 506
Dot.: Pokolenie "małych zdzir"..?

Cytat:
Napisane przez pink69 Pokaż wiadomość
Soł , jur łejtin.Super.
Ocenianie po wyglądzie?
Wystarczy mi jak mała barbie spędza czas w solarium zamiast na czymś pożytecznym,maluje włosy na blond,na oczach ma wytwórnie maskary i chodzi po klubach dając sobie wsadzać łapy pod spódnicę.
Tak niewiele,a już mogę ją nazwać zdzirą.
Aha.
I jak widzisz pomalowaną dziewczynę, to już wiesz, że daje wsadzać sobie łapy pod spódnicę? To prawie jak dar jasnowidzenia. Czy jest dziewicą też określisz po jednym spojrzeniu?

Cytat:
Napisane przez wenedka Pokaż wiadomość
Tu nie chodzi o to, by rodzic powiedział "Masz się nie malować... bo nie!". Dziecku pewne sprawy trzeba wytłumaczyć, by zrozumiało. To naprawdę działa.
Oczywiście, tutaj się zgadzam. Odnosiłam się jedynie do niektórych postów, które sugerowały coś zupełnie innego.

Cytat:
Napisane przez wenedka Pokaż wiadomość
Tak właśnie, tu nie o makijaż chodzi. Jedna z tych dziewczynek miała pupę wystawioną, jakby czekała wiadomo na co. Naoglądała się za dużo telewizji, a gdzie rodzice? nie kontrolują, co dziecko robi w Sieci?
Przecież takie zdjęcia to istna zachęta dla zboczeńców.
Ale my chyba zapominamy, że to wciąż dzieci. Niezależnie od tego jak wyglądają, jak się zachowują, jakie chciałyby być. Nie są świadome pewnych spraw i wcale nie jest tak łatwo to zmienić. Wspominana już Sylwusia też upierała się, że "sexy to być fajnym." Te dzieciaki nawet nie zastanawiają się nad tym, co mogą sugerować takie zdjęcia. Koleżanki takie mają, więc rozpoczyna się ślepe naśladownictwo. Rzeczywiście, w tym miejscu nasuwa się pytanie, gdzie są rodzice... Tylko że ich pole manewru bywa ograniczone. Ciężko mi wyobrazić sobie rodzica, który dokładnie szpieguje swoje dziecko i przeszukuje historię odwiedzanych stron. Zresztą, coś takiego raczej nie wpłynęło by dobrze na relacje w rodzinie.

Cytat:
Napisane przez lele Pokaż wiadomość
pojawilo sie tu stwierdzenie, ze to nie jest wina rodzicow.. jak nie? kto toleruje pomalowane wlosy juz w podstawowce? kto kupuje podklad, puder, roz do policzkow ( i z taka porada dla dziewczynki chyba 11letniej na wizazu sie spotkalam, myslalam, ze zemdleje) malutkim dziewczynkom, ktore od niedawna maja wiek zapisywany dwucyfrowo? kto wypuszcza z domu na noc?
A ja Ci udowodnię, że jednak niekoniecznie musi być to wina rodziców. Kto toleruje pofarbowane włosy? Cóż, ja w podstawówce miałam blond pasemka, w ogóle bardzo dużo osób miało pofarbowane włosy. W każdym razie, hipotetycznie, dziecko pofarbowało sobie włosy u koleżanki, albo na wycieczce klasowej. I co zrobić, obciąć je na łyso? Kto kupuje kosmetyki? Moje pierwsze kosmetyki, to były przeróżne bezmarkowe produkty z bazarków i gazet, za mniej więcej dwa złote za sztukę. Ot, zamiast czekolady, cień do oczu. Poza tym, podbieranie kosmetyków mamie to motyw znany od dawna. Kto wypuszcza na noc? "Mamooo, mogę nocować u koleżanki? (...)" Dziecka na smyczy nie da się trzymać.

Inna sprawa, ja mogłam odkąd pamiętam, farbować włosy, malować się, malować paznokcie, wychodzić na noc i nigdy tego nie nadużywałam. Powiem nawet, że na chwilę obecną, ani małą, ani dużą zdzirą się nie czuję.



Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość
NIe mam niestety czasu przebrnąć przez cały wątek, grunt, że problem ostatnio zagościł mi na stałe w głwoei i tak go sobie wałkuję... a zastanawiam się nad tym, bo:
mam słodką znajomą 12-letnią dziewczynkę. Taką, jka powinna być- jeszcze dziecko, ale juz porządkiem w głowie i bez szafki pełnej kosmetyków. Ale w jej klasie (6 klasa podstawówki) jest dziewczynka w ciązy. Ale to jescze nic. Ona nie wie, który z JEJ facetów to szczęśliwy tata, czy ten co ma 21 lat czy ten, co 16?
Ja się zastanawiam najpierw co w tej dziewczynce ukształtowało poczucie, że jest już wystarczająco dorosła, żeby uprawiać seks i być w takich związkach, a potem co Ci mężczyźni w niej widzą!!!!???
A ja znowu odniosę się do generalizowania. Nie bierz tego do siebie, po prostu po przeczytaniu Twojego posta przypomniała mi się pewna sprawa. Ja znam trzynastolatkę z pierwszej klasy gimnazjum. I dziewczę to chłopaka miało niejednego i z niejednym uprawiało seks. A wygląda na jedną z najgrzeczniejszych osób w szkole. Żadnego makijażu, pofarbowanych włosów, solarium, wyzywających ubrań.

Cytat:
Napisane przez warszawianka Pokaż wiadomość
To nie tak.
Czas rzeczywicie pędzi do przodu i zmiany są nieuniknione ale są takie rzeczy,które są od lat takie same.
Otóż kultura i dobre wychowanie.
Dostosowanie ubioru do otoczenia,miejsca a także właśnie zachowania,są tak samo ważne i niezmienne od wieeeelu lat.
Bardzo Cię proszę, przemyśl jeszcze raz to, co napisałaś. Uważasz, że zasady dobrego wychowania, czy dostosowywania ubioru do otoczenia, nie zmienia się od "wieeeelu" lat? Widzę, że tak właśnie napisałaś, ale muszę się upewnić.

Cytat:
Napisane przez warszawianka Pokaż wiadomość
Nie wolno generalizować i myślę,że tu nikt tego nie robi-już nie raz pojawiło się zdanie,że oczywiście są wyjątki.I to nawet tu,na Wizażu.
Na to,jakim się jest człowiekiem ma rzeczywiście wpływ wiele czynników,ale zastanówmy się jakich ,kiedy ma się kilkanaście lat?
Są to rodzice oraz szkoła.
I wydaje mi sie,że z przewagą na to pierwsze.
No niestety, ale z tym, że na wizażu nie ma generalizowania to zgodzić się nie mogę, co widać nawet w tym temacie. A rodzice i szkoła to duże uogólnienie.
__________________

caipirinha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 06:49   #120
cosel
Raczkowanie
 
Avatar cosel
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 133
GG do cosel
Dot.: Pokolenie "małych zdzir"..?

Witajcie.
Słuchajcie pół biedy z tymi 14 czy 13 latkami, bo nie wiedzą co robią, gorzej z dorosłymi kobietami, które się ubierają jak Panie lekkich obyczajów, mają paznokcie dłuższe niż same palce, szpilki pod którymi uginają się kolana i trzęsą nogi (ew. białe kozaki i szorty) hah! Poza tym tleniony łeb, kilo tapety litr, tuszu *oczywiście kosmetyki z bazaru* później będą się dziwić, że mają jedną wielką zmarchę na twarzy. Co za problem nakładać mniej podkładu czy pudru. Mniej zużyją- zaoszczędzą i kupią lepszy. Ale to był taki wybieg nie na temat. Wracając do młodych gniewnych... Od kogo mają się uczyć... Pójdą bez wiedzy rodziców na dyskotekę (czego nie pochwalam)i zobaczą dziewczyny wyglądające tak a nie inaczej, to przepraszam na kim mają się wzrorować? Podziwiam większość Kobiet z wizażu starszych i młodszych. Na szczęście jest to grono osób z klasą, gustem stylem. Oj z was mogłyby brać przykład te latorośle.

***

Nie widzę nic złego w zabawie mamy z córą w dorosłą osóbkę, malowanie się, bujne fryzury itp, ale tylko w szczególnych okazjach, np w urodziny, imieniny... lub w dzień dziecka, aby dziewczynka wiedziała, że to nie codzienność. Przecież poważnie mówiąc kto jak nie matka nauczy dojrzewającą córę się odpowiednio malować, czesać, dopierać ubrania. Przecież nie koleżanka 5 minut przed lekcją w szkolnej toalecie. Nie mam na myśli mocnego makijażu, tylko coś lekkiego, naturalnego. Lepiej nauczyć taką młodą kobitetkę malować się z głową, niż udawać, że się nie widzi jeszcze czerwonej twarzy po wejściu do domu (po zmytym makijażu -po zajęciach w szkole) Wszystko zależy tak naprawdę od rodziców (od Ojca również) bo kto jak nie tata powie córce co podoba się mężczyzną? - Oczywiście w zależności od wieku córy... można powiedzieć "córciu chłopcy nie lubią tony makijażu, spływającego tuszu do rzęs, czy 2 tub lakieru na włosach, wolą dziewczynki, które są naturalne itp" Ja miałam tak w swoim przypadku oczywiśćie i doskonale na tym wyszłam, bo pamiętam jak dziś... Wchodziłam do klasy i rozglądałam się śmiejąc w duszy, że ta to ma już całą twarz w kolczychach, ta całe opakowanie podkladu na twarzy i 100ml tuszu.
Naturalność jest w cenie!
cosel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:25.