Problem ze współlokatorką - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-23, 16:24   #91
Sofiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 550
Dot.: Problem ze współlokatorką

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Moze stac sie legenda w miescie niedlugo .

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
No dlatego mówię, że aż się tego boję
Cytat:
Napisane przez lolita96 Pokaż wiadomość
To może wytłumacz jej , że to tak nie działa??
Próbowałam ale... No cóż, może Ci obcy ludzie ją nauczą, że trzeba szanować innych ludzi, nawet jeżeli użytkują TWOJE mieszkanie.
Cytat:
Napisane przez regularkate Pokaż wiadomość
No nie za bardzo -> naruszenie posiadania... Wynajęcie komuś własnego mieszkania to BARDZO duże ograniczenie prawa własności, z czego właściciele rzadko sobie zdają sprawę. Sad, but true.
A już wchodzenie do mieszkania pod nieobecność lokatorów jest zupełnie sprzeczne z prawem, niezależnie od tego, co sobie wynajmujący wrzucił do umowy.
Ona twierdzi, że jeżeli uprzedzi, że wchodzi to będzie ok.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
No właśnie bo jestem ciekawa jak to wyszło
Sofiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-23, 16:37   #92
201706081317
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 982
Dot.: Problem ze współlokatorką

Przyznam, że też bym się zdenerwowała. Mój pokój, czemu niby ktoś ma tam wchodzić i wietrzyć czy cokolwiek robić z roletami? Jak córka właścicieli czuje taką potrzebę, to powinna zapytać, czy może to robić i ja bym się też raczej przygotowywała na odmowę.
Ale autorka to chyba na wojnę idzie z tego co czytam. Też bez przesady.

Edytowane przez 201706081317
Czas edycji: 2016-10-23 o 16:44
201706081317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-23, 16:43   #93
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Problem ze współlokatorką

.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-23, 16:44   #94
lolita96
Zadomowienie
 
Avatar lolita96
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 227
Dot.: Problem ze współlokatorką

Cytat:
Napisane przez niebieska_meta Pokaż wiadomość
Pogrzebałam w profilu i autorki i osoby, która zamieściła ten komentarz o pindulinach czy coś, obie z tego co wynika z ich postów są studentkami na Politechnice Śląskiej w Gliwicach (można to znaleźć na profilach jak się poszuka).
Bardzo możliwe, że to współlokatorka XD





he
he he he . Nie wiem co powiedzieć, ale odczuwam taki wewnętrzny lęk, że to nie mogło skończyć się dobrze.
lolita96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-23, 17:15   #95
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Problem ze współlokatorką

Cytat:
Napisane przez Sofiax Pokaż wiadomość
No dlatego mówię, że aż się tego boję

Próbowałam ale... No cóż, może Ci obcy ludzie ją nauczą, że trzeba szanować innych ludzi, nawet jeżeli użytkują TWOJE mieszkanie.

Ona twierdzi, że jeżeli uprzedzi, że wchodzi to będzie ok.


No właśnie bo jestem ciekawa jak to wyszło
Jeśli mama potrafi wyciągać wnioski, to sama się szybko nauczy, gdy jej się będą ludzie bardzo nagle wyprowadzać i ciągle będzie musiała zajmować się szukaniem nowych najemców.

Kiedyś mieszkałam w takim miejscu, gdzie właścicielka nie znała granic. Po tygodniu mnie tam nie było (wbrew powszechnej opinii znaleźć mieszkanie w trakcie roku akademickiego też się da), dziewczyna wynajmująca drugi pokój ewakuowała się stamtąd wkrótce po mnie.

Z tym, że właścicielka tamtego mieszkania była po prostu z innej bajki i nie szło się z nią dogadać.
Na miejscu autorki zaczęłabym od rozmowy na spokojnie, bez oskarżeń, by wyjaśnić przyczyny wchodzenia do pokoju.

Obstawiałabym, że jej współlokatorka nie robi tego w celu pogrzebania jej w rzeczach, bo wówczas nie zostawiałaby śladów w postaci inaczej zasłoniętych okien.

P.S. Jak już opowiadamy o strasznych współlokatorach... Miałam bardzo różnych współlokatorów przez parę lat wynajmowania (właścicielka wynajmowała każdy pokój oddzielnie, a nie mieszkanie jako całość, jeden pokój był mikroskopijny i była w nim wielka rotacja). Większość ludzi była bezproblemowa, choć zdarzały się niezłe kwiatki (imprezy w mieszkaniu, problemy ze sprzątaniem).
Tylko jedna osoba naruszała moją prywatność i to w sposób okropny - jak mnie nie było, to włączała sobie mojego kompa. Nie widziałabym w tym jakiegoś bardzo wielkiego problemu (bo znałyśmy się wcześniej, poza tym to było lata temu, gdy laptopy nie były powszechne), gdyby to służyło tylko przejrzeniu czegoś w necie, wydrukowaniu czegoś pilnego na uczelnię czy nawet zapuszczeniu filmu.
Ona natomiast przeglądała moje pliki, zdjęcia, moją historię w przeglądarce... Po sprawdzeniu aktywności kompa pod moją nieobecność nawet nie próbowałam rozmawiać, tylko założyłam hasło, złożyłam inne jej zachowania do kupy i ochłodziłam kontakt.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-23, 17:16   #96
lolita96
Zadomowienie
 
Avatar lolita96
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 227
Dot.: Problem ze współlokatorką

Cytat:
Napisane przez Sofiax Pokaż wiadomość
No dlatego mówię, że aż się tego boję

Próbowałam ale... No cóż, może Ci obcy ludzie ją nauczą, że trzeba szanować innych ludzi, nawet jeżeli użytkują TWOJE mieszkanie.

Ona twierdzi, że jeżeli uprzedzi, że wchodzi to będzie ok.


No właśnie bo jestem ciekawa jak to wyszło

Po co w ogóle wchodzić?


Nie będzie ok, bo może ktoś nie chce żeby oglądać jego bałagan i wibrator który zostawił w łazience?
Niech mama lepiej szuka najemców którym nie będzie to przeszkadzać, bo mogą z tego wyniknąć bardzo nieprzyjemne sytuacje

Edytowane przez lolita96
Czas edycji: 2016-10-23 o 18:15
lolita96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-23, 18:02   #97
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Problem ze współlokatorką

Cytat:
Napisane przez lolita96 Pokaż wiadomość
Po co w ogóle wchodzić?


Nie będzie ok, bo może ktoś nie chce żeby oglądać jego bałagan i wibrator który zostawił w łazience?
Niech mama lepiej szuka najemców którym nie będzie to przeszkadzać, bo może z tego wyniknąć bardzo nieprzyjemne sytuacje
Myślę, że Sofiax nie trzeba uświadamiać, a do jej mamy argumenty nie trafiają.
Przekona się empirycznie. Dorosła kobieta z niej.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-23, 18:44   #98
201706081317
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 982
Dot.: Problem ze współlokatorką

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Myślę, że Sofiax nie trzeba uświadamiać, a do jej mamy argumenty nie trafiają.
Przekona się empirycznie. Dorosła kobieta z niej.

Albo i nie przekona się.
W Krakowie mieszkania/ pokoje wygrywa się w castingach, dziuple 10min tramwajem od dworca kosztują po 800zł za jedynkę. Właściciel jest bogiem, na mieszkaniu może nie być pralki albo kuchenki bo studenty dadzo rade, a oni ochoczo za pieniądze rodziców wynajmują i piorą w wannie.
Sad but true.
Taki offtop.
201706081317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-23, 19:20   #99
Sofiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 550
Dot.: Problem ze współlokatorką

Cytat:
Napisane przez niebieska_meta Pokaż wiadomość
Przyznam, że też bym się zdenerwowała. Mój pokój, czemu niby ktoś ma tam wchodzić i wietrzyć czy cokolwiek robić z roletami? Jak córka właścicieli czuje taką potrzebę, to powinna zapytać, czy może to robić i ja bym się też raczej przygotowywała na odmowę.
Ale autorka to chyba na wojnę idzie z tego co czytam. Też bez przesady.
Ja też się zdenerwowałam jak położyłam się spać o 6 a mama wpadła bez zapowiedzi o 11 i kazała nam myć okna i sprzątać do 18 ale cóż wiem co mogę zrobić- wyprowadzić się bo rozmowa nie dotarła. Mnie pasuje to mieszkanie ze względów finansowych więc nie będę płakać jak mi zle tylko zniosę dzielnie sytuacje a w kwietniu poszukam czegoś innego.

Cytat:
Napisane przez lolita96 Pokaż wiadomość



he
he he he . Nie wiem co powiedzieć, ale odczuwam taki wewnętrzny lęk, że to nie mogło skończyć się dobrze.
Szczerze to ja też teraz tak uważam: / Chyba,że autorka to troll.


Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Jeśli mama potrafi wyciągać wnioski, to sama się szybko nauczy, gdy jej się będą ludzie bardzo nagle wyprowadzać i ciągle będzie musiała zajmować się szukaniem nowych najemców.

Kiedyś mieszkałam w takim miejscu, gdzie właścicielka nie znała granic. Po tygodniu mnie tam nie było (wbrew powszechnej opinii znaleźć mieszkanie w trakcie roku akademickiego też się da), dziewczyna wynajmująca drugi pokój ewakuowała się stamtąd wkrótce po mnie.

Z tym, że właścicielka tamtego mieszkania była po prostu z innej bajki i nie szło się z nią dogadać.
Na miejscu autorki zaczęłabym od rozmowy na spokojnie, bez oskarżeń, by wyjaśnić przyczyny wchodzenia do pokoju.

Obstawiałabym, że jej współlokatorka nie robi tego w celu pogrzebania jej w rzeczach, bo wówczas nie zostawiałaby śladów w postaci inaczej zasłoniętych okien.

P.S. Jak już opowiadamy o strasznych współlokatorach... Miałam bardzo różnych współlokatorów przez parę lat wynajmowania (właścicielka wynajmowała każdy pokój oddzielnie, a nie mieszkanie jako całość, jeden pokój był mikroskopijny i była w nim wielka rotacja). Większość ludzi była bezproblemowa, choć zdarzały się niezłe kwiatki (imprezy w mieszkaniu, problemy ze sprzątaniem).
Tylko jedna osoba naruszała moją prywatność i to w sposób okropny - jak mnie nie było, to włączała sobie mojego kompa. Nie widziałabym w tym jakiegoś bardzo wielkiego problemu (bo znałyśmy się wcześniej, poza tym to było lata temu, gdy laptopy nie były powszechne), gdyby to służyło tylko przejrzeniu czegoś w necie, wydrukowaniu czegoś pilnego na uczelnię czy nawet zapuszczeniu filmu.
Ona natomiast przeglądała moje pliki, zdjęcia, moją historię w przeglądarce... Po sprawdzeniu aktywności kompa pod moją nieobecność nawet nie próbowałam rozmawiać, tylko założyłam hasło, złożyłam inne jej zachowania do kupy i ochłodziłam kontakt.
Otóż to a potrzebuje pieniążków to się nauczy
Cytat:
Napisane przez lolita96 Pokaż wiadomość
Po co w ogóle wchodzić?


Nie będzie ok, bo może ktoś nie chce żeby oglądać jego bałagan i wibrator który zostawił w łazience?
Niech mama lepiej szuka najemców którym nie będzie to przeszkadzać, bo mogą z tego wyniknąć bardzo nieprzyjemne sytuacje
No ale to już ich i mojej mamy problem a nie mój, znając moją mamę to jeżeli w domu będzie bałagan choćby w postaci porozwalanych ubrań to będzie out. Powie,że potem będzie musiała pluskwy tępić
Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Myślę, że Sofiax nie trzeba uświadamiać, a do jej mamy argumenty nie trafiają.
Przekona się empirycznie. Dorosła kobieta z niej.
Dokładnie tak uważam, ja mogę doradzić ale nie będę walczyła z jej przekonaniami, niech ktoś inny ją sprowadzi na ziemię bo wasze argumenty które dziś jej wypunktowałam, skwitowała- jesteś dziecinna. Więc- OK.
Cytat:
Napisane przez niebieska_meta Pokaż wiadomość

Albo i nie przekona się.
W Krakowie mieszkania/ pokoje wygrywa się w castingach, dziuple 10min tramwajem od dworca kosztują po 800zł za jedynkę. Właściciel jest bogiem, na mieszkaniu może nie być pralki albo kuchenki bo studenty dadzo rade, a oni ochoczo za pieniądze rodziców wynajmują i piorą w wannie.
Sad but true.
Taki offtop.
Nie no pod najem idzie całe mieszkanie (kawalerka) a czy umeblowane to nie wiem, w każdym razie będzie to wyszczególnione w ogłoszeniu, myślę, że pralkę,lodówkę,szafe będą mieli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sofiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 01:57   #100
201701261449
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 402
Dot.: Problem ze współlokatorką

Gdy wynajmowałam pokoje, to wcale mi nie przeszkadzało, że właściciel wchodzi, bo i tak tylko brał czynsz wcześniej położony na lodówkę albo coś naprawić albo położyć pocztę. Nawet, jeśli wchodził do pokoju to miałabym to gdzieś. Odkąd wynajmuję całe mieszkanie, nie życzę sobie nawet zapowiedzianych wizyt, tzn. byli raz - obejrzeć stan dachu i ścian po zimie (to.ok, mieszkamy na byłym strychu z płaskim dachem, to rozumiem obawy), ale wszystko inne na odległość.

A może autorka faktycznie potłukła.się z lokatorką i teraz biedactwo w kartonie pod mostem siedzi i dlatego nie odpisuje, bo nie ma wifi?
201701261449 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 03:01   #101
Sofiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 550
Dot.: Problem ze współlokatorką

Z jednej strony masz rację ale z drugiej to właściciel ma prawo zobaczyć jak to użytkowanie jego mieszkania wygląda np. Chciałabym zobaczyć czy nikt nie zagrzybia mieszkania, czy np. podłoga nie jest zniszczona, ściany poplamione itp. Myślę, że jeśli powiem wprst: słuchajcie za tydzień chciałabym wejść do mieszkania, czy pasuje wam ten termin ? To nie powinnien nikt czuć się skrzywdzony ale nie zrobiłabym tego sama i pod nieobecność wynajmującego bo to nie jest fair a zresztą nawet źle bym się z tym czuła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sofiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-24, 07:08   #102
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Problem ze współlokatorką

Cytat:
Napisane przez Carousel Pokaż wiadomość
Wiem. Tylko że nie chciałabym wyjść na jakąś przewrażliwioną histeryczkę i już na samym początku wychodzić do niej z pretensjami i nie do końca wiem, jak się do tego zabrać.
Jak dla mnie histeryzujesz. Czasem najprostsze rozwiązania są najłatwiejsze. Po pierwsze - otwórz otwór gębowy i z nią wyjaśnij pewne kwestie. Po drugie - nie wpadłaś na to, że może zależało jej na większej ilości słońca, żeby w mieszkaniu było jaśniej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 11:46   #103
Sofiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 550
Dot.: Problem ze współlokatorką

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Jak dla mnie histeryzujesz. Czasem najprostsze rozwiązania są najłatwiejsze. Po pierwsze - otwórz otwór gębowy i z nią wyjaśnij pewne kwestie. Po drugie - nie wpadłaś na to, że może zależało jej na większej ilości słońca, żeby w mieszkaniu było jaśniej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No dla mnie to żaden powód, mogła poprosić o niezaciąganie rolet albo włączyć lampke, zapalić swieczkę czy cokolwiek innego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sofiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 14:11   #104
lolita96
Zadomowienie
 
Avatar lolita96
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 227
Dot.: Problem ze współlokatorką

Cytat:
Napisane przez Sofiax Pokaż wiadomość
Z jednej strony masz rację ale z drugiej to właściciel ma prawo zobaczyć jak to użytkowanie jego mieszkania wygląda np. Chciałabym zobaczyć czy nikt nie zagrzybia mieszkania, czy np. podłoga nie jest zniszczona, ściany poplamione itp. Myślę, że jeśli powiem wprst: słuchajcie za tydzień chciałabym wejść do mieszkania, czy pasuje wam ten termin ? To nie powinnien nikt czuć się skrzywdzony ale nie zrobiłabym tego sama i pod nieobecność wynajmującego bo to nie jest fair a zresztą nawet źle bym się z tym czuła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Jasne, że ma prawo. Dlatego może się po prostu umówić na konkretny termin z lokatorami i wpaść na herbatę.
lolita96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 15:14   #105
Donatella_Rosa
Zadomowienie
 
Avatar Donatella_Rosa
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 531
Dot.: Problem ze współlokatorką

Cytat:
Napisane przez Sofiax Pokaż wiadomość
Z jednej strony masz rację ale z drugiej to właściciel ma prawo zobaczyć jak to użytkowanie jego mieszkania wygląda np. Chciałabym zobaczyć czy nikt nie zagrzybia mieszkania, czy np. podłoga nie jest zniszczona, ściany poplamione itp. Myślę, że jeśli powiem wprst: słuchajcie za tydzień chciałabym wejść do mieszkania, czy pasuje wam ten termin ? To nie powinnien nikt czuć się skrzywdzony ale nie zrobiłabym tego sama i pod nieobecność wynajmującego bo to nie jest fair a zresztą nawet źle bym się z tym czuła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Dla mnie jeśli właściciel się umówi z wynajmującymi, to spoko. Chociaż i tak tego nie rozumiem. No bo jak przyjdziesz i zobaczysz te poplamione ściany to co Ci to da? Przecież od tego ma się kaucje i zapiski w umowie, że mieszkanie przy zdawaniu ma być w takim staniem przed wynajęciem.
__________________
Donatella_Rosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 16:03   #106
Liara_Tsoni
Wtajemniczenie
 
Avatar Liara_Tsoni
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2 056
Dot.: Problem ze współlokatorką

Cytat:
Napisane przez Donatella_Rosa Pokaż wiadomość
Dla mnie jeśli właściciel się umówi z wynajmującymi, to spoko. Chociaż i tak tego nie rozumiem. No bo jak przyjdziesz i zobaczysz te poplamione ściany to co Ci to da? Przecież od tego ma się kaucje i zapiski w umowie, że mieszkanie przy zdawaniu ma być w takim staniem przed wynajęciem.
Bo jest też okres wypowiedzenia umowy i jak lokatorzy nie dbają o mieszkanie i psują rzeczy to można im wypowiedzieć umowę zanim wszystko doszczętnie piniszcza.

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
Liara_Tsoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 17:58   #107
Sofiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 550
Dot.: Problem ze współlokatorką

Cytat:
Napisane przez lolita96 Pokaż wiadomość
Jasne, że ma prawo. Dlatego może się po prostu umówić na konkretny termin z lokatorami i wpaść na herbatę.
Dokładnie
Cytat:
Napisane przez Donatella_Rosa Pokaż wiadomość
Dla mnie jeśli właściciel się umówi z wynajmującymi, to spoko. Chociaż i tak tego nie rozumiem. No bo jak przyjdziesz i zobaczysz te poplamione ściany to co Ci to da? Przecież od tego ma się kaucje i zapiski w umowie, że mieszkanie przy zdawaniu ma być w takim staniem przed wynajęciem.
Powiem wprost,że albo kupią farbę i odmalują albo ja to zrobię, nie zwracając kaucji i nie podpisując z nimi kolejnej umowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sofiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 18:20   #108
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Problem ze współlokatorką

Parsknęłabym śmiechem, jakby mi właściciel zapowiedział, że ma zamiar przyjść na kontrolę, żeby sprawdzić, czy nie mażę po ścianach. Jak najemca chce, to może sobie pentagram w brokacie w sypialni strzelić i właścicielowi nic do tego.

Ostatni raz widziałam właściciela w dniu podpisania umowy. Następnym razem pewnie, jak będę oddawać klucze. Do pokrywania strat służy kaucja, regularne odnawianie ścian i podłóg, które uległy eksploatacji jest obowiązkiem właściciela.

Wynajem polega na oddaniu praw do mieszkania. Najemca ma obowiązek udostępnić mieszkanie tylko i wyłącznie w celach naprawy, kontroli i konserwacji istniejących instalacji, nie ma obowiązku przyjmować nikogo na herbatce i oprowadzać go po wnętrzach.
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 18:27   #109
Sofiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 550
Dot.: Problem ze współlokatorką

Cytat:
Napisane przez Djuno Pokaż wiadomość
Parsknęłabym śmiechem, jakby mi właściciel zapowiedział, że ma zamiar przyjść na kontrolę, żeby sprawdzić, czy nie mażę po ścianach. Jak najemca chce, to może sobie pentagram w brokacie w sypialni strzelić i właścicielowi nic do tego.

Ostatni raz widziałam właściciela w dniu podpisania umowy. Następnym razem pewnie, jak będę oddawać klucze. Do pokrywania strat służy kaucja, regularne odnawianie ścian i podłóg, które uległy eksploatacji jest obowiązkiem właściciela.

Wynajem polega na oddaniu praw do mieszkania. Najemca ma obowiązek udostępnić mieszkanie tylko i wyłącznie w celach naprawy, kontroli i konserwacji istniejących instalacji, nie ma obowiązku przyjmować nikogo na herbatce i oprowadzać go po wnętrzach.
Współczuje właścicielowi zamieszkiwanego przez Ciebie mieszkania jeżeli uważasz, że masz prawo niszczyć ściany


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sofiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-24, 18:28   #110
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Problem ze współlokatorką

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 21:32
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 18:30   #111
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Problem ze współlokatorką

Cytat:
Napisane przez Sofiax Pokaż wiadomość
Współczuje właścicielowi zamieszkiwanego przez Ciebie mieszkania jeżeli uważasz, że masz prawo niszczyć ściany


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Namalowanie czegoś na ścianie to niszczenie jej? Obrazka też nie mogę przywiesić, ani plakatu? To co mi wolno w MOIM mieszkaniu? Dopóki obowiązuje mnie umowa, to jest MÓJ dom i nie widzę powodu, żeby dostosowywać kolor ścian do gustu człowieka, który nie ma nawet prawa w nim przebywać.
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 18:35   #112
Liara_Tsoni
Wtajemniczenie
 
Avatar Liara_Tsoni
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2 056
Dot.: Problem ze współlokatorką

Cytat:
Napisane przez Djuno Pokaż wiadomość
Namalowanie czegoś na ścianie to niszczenie jej? Obrazka też nie mogę przywiesić, ani plakatu? To co mi wolno w MOIM mieszkaniu? Dopóki obowiązuje mnie umowa, to jest MÓJ dom i nie widzę powodu, żeby dostosowywać kolor ścian do gustu człowieka, który nie ma nawet prawa w nim przebywać.
Dobrze ze nie wynajmujesz ów mnie bo za namazanie czegoś na ścianach wypowiedziałabym Ci umowę. Za brak pokazania stanu mieszkania też. Od tego jest w końcu wypowiedzenie umowy.
Sama jak wynajmowałam konsultowałam nawet wbicie gwoździa bo jednak te ściany to nie moja wlasnosc.
No albo zacznę brać kaucji z 10 tysięcy by jakby co było na malowanie :-P

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
Liara_Tsoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 18:41   #113
Sofiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 550
Dot.: Problem ze współlokatorką

Cytat:
Napisane przez Djuno Pokaż wiadomość
Namalowanie czegoś na ścianie to niszczenie jej? Obrazka też nie mogę przywiesić, ani plakatu? To co mi wolno w MOIM mieszkaniu? Dopóki obowiązuje mnie umowa, to jest MÓJ dom i nie widzę powodu, żeby dostosowywać kolor ścian do gustu człowieka, który nie ma nawet prawa w nim przebywać.
Nie to nie jest TWÓJ DOM, dom jest mój a ja mam ograniczenie swobody własności polegające na tym, że właśnie nie mogę tam wchodzić kiedy mi się podoba i tak nie możesz bez mojej zgody powiesić obrazka jeżeli musisz do tego wbić gwóźdź a plakat możesz powiesić ale tak aby nie zniszczyć farby czy tapety.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sofiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 18:46   #114
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Problem ze współlokatorką

Cytat:
Napisane przez Liara_Tsoni Pokaż wiadomość
Dobrze ze nie wynajmujesz ów mnie bo za namazanie czegoś na ścianach wypowiedziałabym Ci umowę. Za brak pokazania stanu mieszkania też. Od tego jest w końcu wypowiedzenie umowy.
Sama jak wynajmowałam konsultowałam nawet wbicie gwoździa bo jednak te ściany to nie moja wlasnosc.
No albo zacznę brać kaucji z 10 tysięcy by jakby co było na malowanie :-P

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
Nie możesz wypowiedzieć umowy komuś, kto działa zgodnie z prawem. Co oznacza według ciebie "pokazanie stanu mieszkania"? Kominiarz przychodzi raz do roku, kontrola instalacji gazowej chyba też, ostatnio przyjmowałam pana od wody.

Mieszkanie należy zdać w odpowiednim stanie, to jest czas na odmalowywanie i gipsowanie dziur po gwoździach. Nie wyobrażam sobie, że ktoś by mi chodził po mieszkaniu (za które płacę!) i żądał odmalowania, bo mu ściany nie odpowiadają.
Cytat:
Napisane przez Sofiax Pokaż wiadomość
Nie to nie jest TWÓJ DOM, dom jest mój a ja mam ograniczenie swobody własności polegające na tym, że właśnie nie mogę tam wchodzić kiedy mi się podoba i tak nie możesz bez mojej zgody powiesić obrazka jeżeli musisz do tego wbić gwóźdź a plakat możesz powiesić ale tak aby nie zniszczyć farby czy tapety.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To jest mój dom. Za to płacę. Nie jestem bezdomna dlatego, że nie mam mieszkania własnościowego - mieszkanie wynajmowane jest moim domem, nie domem osoby, której przelewam pieniądze. I dopóki nie niszczę mieszkania, a wbicie gwoździa niszczeniem nie jest, mogę ozdabiać je w sposób dowolny.
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.

Edytowane przez Djuno
Czas edycji: 2016-10-24 o 18:50
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 18:53   #115
Liara_Tsoni
Wtajemniczenie
 
Avatar Liara_Tsoni
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2 056
Dot.: Problem ze współlokatorką

Cytat:
Napisane przez Djuno Pokaż wiadomość
Nie możesz wypowiedzieć umowy komuś, kto działa zgodnie z prawem. Co oznacza według ciebie "pokazanie stanu mieszkania"? Kominiarz przychodzi raz do roku, kontrola instalacji gazowej chyba też, ostatnio przyjmowałam pana od wody.

Mieszkanie należy zdać w odpowiednim stanie, to jest czas na odmalowywanie i gipsowanie dziur po gwoździach. Nie wyobrażam sobie, że ktoś by mi chodził po mieszkaniu (za które płacę!) i żądał odmalowania, bo mu ściany nie odpowiadają.

To jest mój dom. Za to płacę. Nie jestem bezdomna dlatego, że nie mam mieszkania własnościowego - mieszkanie wynajmowane jest moim domem, nie domem osoby, której przelewam pieniądze. I dopóki nie niszczę mieszkania, a wbicie gwoździa niszczeniem nie jest, mogę ozdabiać je w sposób dowolny.
W umowie najmu moze być i zazwyczaj jest okres wypowiedzenia dla obu stron. Skorzystałabym z tego. A bez tego umowy nie podpisuje.


Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
Liara_Tsoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 20:54   #116
Sofiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 550
Dot.: Problem ze współlokatorką

Cytat:
Napisane przez Djuno Pokaż wiadomość
Nie możesz wypowiedzieć umowy komuś, kto działa zgodnie z prawem. Co oznacza według ciebie "pokazanie stanu mieszkania"? Kominiarz przychodzi raz do roku, kontrola instalacji gazowej chyba też, ostatnio przyjmowałam pana od wody.

Mieszkanie należy zdać w odpowiednim stanie, to jest czas na odmalowywanie i gipsowanie dziur po gwoździach. Nie wyobrażam sobie, że ktoś by mi chodził po mieszkaniu (za które płacę!) i żądał odmalowania, bo mu ściany nie odpowiadają.

To jest mój dom. Za to płacę. Nie jestem bezdomna dlatego, że nie mam mieszkania własnościowego - mieszkanie wynajmowane jest moim domem, nie domem osoby, której przelewam pieniądze. I dopóki nie niszczę mieszkania, a wbicie gwoździa niszczeniem nie jest, mogę ozdabiać je w sposób dowolny.
Nie jesteś bezdomna jeśli właściciel Cię zamelduje, użytkujesz tylko udostępniony lokal ale to nie oznacza, że jest on Twój bo za niego płacisz, płacisz tylko za to, że możesz tam mieszkać a jednak remonty, wszelkie zmiany większe takie jak dziury w ścianach itp. masz obowiązek konsultować z właścicielem bo może on za to wypowiedzieć Ci umowę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:54 ---------- Poprzedni post napisano o 19:45 ----------

Najemca remontuje w porozumieniu

Michał Świech



11.03.2014 15:00

Podziel się6Tweetnij




Fot. Shutterstock

Obowiązek utrzymania mieszkania w dobrym stanie spoczywa zarówno na wynajmującym jak i na lokatorze. W przypadku remontu obie strony powinny się porozumieć.

W cudzym mieszkaniu trudno czuć się swobodnie. Nie tylko dlatego, że należy do kogoś innego, ale także ze względu na ograniczenia w zakresie dostosowania lokalu do własnych potrzeb.☠

Rzetelne przygotowanie się obu stron transakcji do zawarcia umowy jest kluczowe w kontekście zabezpieczenia się przed ewentualnymi sporami. Obowiązki zarówno wynajmującego jak i najemcy reguluje art. 6 ustawy o ochronie praw lokatora. - mówi Maciej Górka z Domiporta.pl - Ustawa stanowi między innymi o wysokości zabezpieczenia kaucyjnego, które służy do pokrycia spowodowanych przez najemcę szkód, oraz zadłużeń za media i czynsz. Jeżeli nie doszło do powyższych zdarzeń, kaucja jest zwracana najemcy w całości w momencie zakończenia najmu, ale nie później niż 1 miesiąc po opróżnieniu lokalu. Oczywiście wszelkie ustalenia pomiędzy stronami powinny być zawarte pisemnie w formie umowy najmu załączając do niej starannie sporządzony protokół przekazania lokalu. - dodaje Górka.☠

Obowiązki lokatora☠

Dla niektórych to często niemiłe zaskoczenie: najemca, a więc lokator wynajmowanego mieszkania, ma nie tylko prawo, ale i obowiązek przeprowadzania drobnych napraw i remontów. Na przykład, o ile umowa nie stanowi inaczej, lokator na własny koszt powinien wyczyścić zabrudzone ściany lub poplamiony dywan. Jest również zobligowany do utrzymywania mieszkania w odpowiednim stanie higieniczno-sanitarnym. Przed zakończeniem obowiązywania umowy najemca może być zaś zobowiązany do odświeżenia mieszkania.☠

Obowiązki wynajmującego☠

Cieknący kran, wymiana instalacji elektrycznej? - do wszystkich tego rodzaju napraw zobowiązany jest właściciel. W umowie najmu powinien znaleźć się zapis, w myśl którego wynajmujący udostępnia najemcy mieszkanie w stanie zdatnym do użytku - czyli w pełni sprawne. Choć zależy to od umowy i technicznych właściwości poszczególnych urządzeń, zasadą jest, że wynajmujący dba o wszystkie instalacje od których zależy możliwość normalnego użytkowania mieszkania, więc te związane z ogrzewaniem, wodą, elektrycznością igazem.☠

Jeśli potrzeba naprawy pojawi się w trakcie użytkowania mieszkania, najemca powinien porozumieć się z wynajmującym, a jeśli dodatkowo sam opłaci fachowca, może oczekiwać zwrotu kosztów.☠

Zmiany w mieszkaniu☠

Czy najemca może zmienić wygląd wynajmowanego mieszkania i na przykład wytapetować pomalowane wcześniej ściany? Jeśli tapety pojawią się bez uzgodnienia z właścicielem, ten może domagać się ich usunięcia i przywrócenia mieszkania do poprzedniego stanu. Takie żądanie zgodne jest z ogólnymi regulacjami. Najemca musi bowiem oddać wynajmującemu mieszkanie w stanie niezmienionym i niepogorszonym (z uwzględnieniem normalnego zużycia technicznego).

http://porady.domiporta.pl/poradnik/...ozumieniu.html

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sofiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 21:03   #117
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Problem ze współlokatorką

Cytat:
Napisane przez Sofiax Pokaż wiadomość
Nie jesteś bezdomna jeśli właściciel Cię zamelduje, użytkujesz tylko udostępniony lokal ale to nie oznacza, że jest on Twój bo za niego płacisz, płacisz tylko za to, że możesz tam mieszkać a jednak remonty, wszelkie zmiany większe takie jak dziury w ścianach itp. masz obowiązek konsultować z właścicielem bo może on za to wypowiedzieć Ci umowę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Najpierw twierdzisz, że wynajmowanego mieszkania nie mogę nazywać moim domem, potem jednak uznajesz, że mogę, jeśli będę miała meldunek? Nie rozumiesz tego, że jeśli wynajmuję mieszkanie, to dlatego, że nie mam gdzie mieszkać? A to oznacza, że chcę się tam czuć jak u siebie? A to może oznaczać, że będę chciała mieć stokrotki i zdjęcia rodziny na ścianach? Jelenie na rykowisku wszelkiego sortu?

Pokaż mi przepis, według którego wbicie gwoździa równa się dziurze w ścianie. I zniszczeniom.

Chcesz mieć jasną sytuację? Wynajmuj mieszkanie z białymi ścianami i oczekuj, że w takim samym stanie zostanie zdane na koniec wynajmu. Bez zabytkowych tapet po babci i bez sentymentów, bo to niepotrzebne utrudnianie życia sobie i innym.

Mieszkałam już w miejscu, gdzie ktoś przychodził kontrolować, czy posprzątałam i czy dbam o rzeczy. Nazywało się to internat.
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 21:09   #118
Sofiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 550
Dot.: Problem ze współlokatorką

a nie rozumiesz że właściciel ma prawo powiedzieć że jego ściany mają wyglądać jak przedtem i musisz je zmienić jeżeli nie ustalisz z nim tego wcześniej? Nawet jeżeli masz ta meldunek to i tak jesteś tylko użytkownikiem mieszkania na czas określony w umowie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:09 ---------- Poprzedni post napisano o 20:07 ----------

Wkleiłam Ci cały artykuł a jeżeli dla Ciebie wbicie gwoździa w ścianę nie jest równe zrobieniem w niej dziury to mogę to skomentować tylko słowem AHA.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sofiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 21:21   #119
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Problem ze współlokatorką

Cytat:
Napisane przez Sofiax Pokaż wiadomość
a nie rozumiesz że właściciel ma prawo powiedzieć że jego ściany mają wyglądać jak przedtem i musisz je zmienić jeżeli nie ustalisz z nim tego wcześniej? Nawet jeżeli masz ta meldunek to i tak jesteś tylko użytkownikiem mieszkania na czas określony w umowie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie ma znaczenia, czy mam meldunek, czy nie. Znaczenie ma umowa najmu. Ale nie o to chodzi.

Wbicie gwoździa nie jest uszkodzeniem ściany. Właściciel mieszkania nie może sobie chodzić, zrywać plakatów ze ścian, wyciągać gwoździ, tupać, bo to jego mieszkanie i jego ściany. Dopóki ich nie niszczę (czyli nie wyburzam, nie ryję inicjałów itd.) nie łamię tych przepisów. Może oczekiwać, że przy wyprowadzce odświeżę mieszkanie, zagipsuję dziury i ogólnie oddam mieszkanie w stanie, w którym je dostałam. I tyle.

Nie możesz chodzić po mieszkaniu, które komuś wynajęłaś, przesuwać mu mebli, przekładać w szafkach, przewieszać kalendarzy, bo to ty jesteś tu właścicielem. To jest czyjś dom.

Cytat:
Napisane przez Sofiax Pokaż wiadomość

Wkleiłam Ci cały artykuł a jeżeli dla Ciebie wbicie gwoździa w ścianę nie jest równe zrobieniem w niej dziury to mogę to skomentować tylko słowem AHA.
Oczywiście, że nie jest. Dziura w ścianie to jest takie po skuwaniu, jak tynk odpadnie.
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.

Edytowane przez Djuno
Czas edycji: 2016-10-24 o 21:23
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 21:32   #120
Sofiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 550
Dot.: Problem ze współlokatorką

Dobrze to daj mi jakiś link do źródła, że nie mogę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sofiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-30 23:42:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:01.