Niszowiec dla mnie - co zamówić z Quality? :) - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-07, 17:16   #91
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Niszowiec dla mnie - co zamówić z Quality? :)

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Kurczę!
Kupowałam u nich już dziewięć flaszek i żadnego rabatu nie dostałam!
A to ciekawe

Ja nie moge powiedziec zlego slowa na obsluge Q - dopieszczona zawsze jestem do bolu, probki dostaje tez bez problemu, dzwonia do mnie z informacjami o nowosciach perfumeryjnych i kolorowki. Dziwne trza sie upomniec
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 17:33   #92
pieńkowa_dama
Zadomowienie
 
Avatar pieńkowa_dama
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Twin Peaks
Wiadomości: 1 149
Dot.: Niszowiec dla mnie - co zamówić z Quality? :)

Też przyznaję, że to dziwne. Ja już przy pierwszym zakupie w Quality otrzymałam rabat. Contax dobrze prawi, trzeba się po prostu o to upomnieć.
pieńkowa_dama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 17:45   #93
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Dot.: Niszowiec dla mnie - co zamówić z Quality? :)

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Teint du Neige jest może i trochę podobny do Rose Absolue YR, ale głównie chodzi o skojarzenie konfitury i pączka. Jest tak slodki, że nie wyobrażam sobie pachniec nim codziennie albo co gorsza w upały.
Tu moja króciutka recenzja Teint de Neige:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...62&postcount=5

Dawno temu nawet była na ich temat dyskusja na forum, ale nie mogę znaleźć
__________________
Poglądy trzeba mieć tak ciasne,
By cenić zdanie tylko własne.
Na ciasne łby. Jan Sztaudynger
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 17:49   #94
Krystal
Raczkowanie
 
Avatar Krystal
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 60
Dot.: Niszowiec dla mnie - co zamówić z Quality? :)

To i ja Was poproszę o doradę
Od wczoraj czytam zawzięcie stronę Quality - przymierzając się do zamówienia mojej dziesiątki próbek ;-) Parę typów już mam, ale do dychy mi jednak brakuje... Poradźcie, Kochane - co mogłoby mi spasować, biorąc pod uwagę, że nie znoszę zapachów słodkich i orientalnych, a lubuję się w świeżych, zielonych, morsko-oceanicznych?... (Kij tam porę roku )
Co tam u mnie bywało dotychczas... Aqua di Gio, Sensi White Notes, Aqua di Allegoria Pampelune, Extravagance d`Amarige, Eau d`Eden, Angel Schlessar Femme, w cieńszych czasach - Neonatura YR, Nature YR....
Pomożecie ?...
Krystal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 18:05   #95
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Niszowiec dla mnie - co zamówić z Quality? :)

Cytat:
Napisane przez Krystal Pokaż wiadomość
To i ja Was poproszę o doradę
Od wczoraj czytam zawzięcie stronę Quality - przymierzając się do zamówienia mojej dziesiątki próbek ;-) Parę typów już mam, ale do dychy mi jednak brakuje... Poradźcie, Kochane - co mogłoby mi spasować, biorąc pod uwagę, że nie znoszę zapachów słodkich i orientalnych, a lubuję się w świeżych, zielonych, morsko-oceanicznych?... (Kij tam porę roku )
Co tam u mnie bywało dotychczas... Aqua di Gio, Sensi White Notes, Aqua di Allegoria Pampelune, Extravagance d`Amarige, Eau d`Eden, Angel Schlessar Femme, w cieńszych czasach - Neonatura YR, Nature YR....
Pomożecie ?...
Trudna sprawa dla wielbiciela orientalnych drewniaków...

Zapachy niewątpliwie świeże i bardzo oryginalne jednocześnie to Piper Nigrum Villoresi i Duel Annick Goutal - jednak to zapachy mocne, ostre.
Pełen przestrzeni jest Endymion Pengaligon's.
Świeże, przejrzyste, kwiatowe, i, co ważne - kobiece są zapachy kwiatkowej serii Anick Goutal: La Violette, Le Chèvrefeuille, Le Jasmin.
Z resztą w ofercie Anick Goutal sporo jest zapachów o dużej lekkości. Przychodzi mi do głowy jeszcze Eau d'Hadrien.
Ciekawy jest Violette Menthe Brosseau, choć ja wolę zapachy męskie i jednym z nielicznych świeżych, jakie uwiodły mnie całkowicie jest Atlas Cedar.

Na razie tyle przyszło mi do głowy.
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 18:54   #96
Krystal
Raczkowanie
 
Avatar Krystal
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 60
Dot.: Niszowiec dla mnie - co zamówić z Quality? :)

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Trudna sprawa dla wielbiciela orientalnych drewniaków...

Zapachy niewątpliwie świeże i bardzo oryginalne jednocześnie to Piper Nigrum Villoresi i Duel Annick Goutal - jednak to zapachy mocne, ostre.
Pełen przestrzeni jest Endymion Pengaligon's.
Świeże, przejrzyste, kwiatowe, i, co ważne - kobiece są zapachy kwiatkowej serii Anick Goutal: La Violette, Le Chèvrefeuille, Le Jasmin.
Z resztą w ofercie Anick Goutal sporo jest zapachów o dużej lekkości. Przychodzi mi do głowy jeszcze Eau d'Hadrien.
Ciekawy jest Violette Menthe Brosseau, choć ja wolę zapachy męskie i jednym z nielicznych świeżych, jakie uwiodły mnie całkowicie jest Atlas Cedar.

Na razie tyle przyszło mi do głowy.
Rozumiem całkowicie tę trudność - i tym bardziej - dziękuję!!!
W mojej niepełnej dziesiątce usadowiły się już Eau d`Hadrien i Violette-Menthe - ale pozostałe odczytałam (literalnie ;-)) inaczej Tym bardziej więc dzięki!!!
A Atlas Cedar - to jaki wg Ciebie?... Proszę, napisz dwa słowa....
Krystal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 19:06   #97
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Niszowiec dla mnie - co zamówić z Quality? :)

Cytat:
Napisane przez Krystal Pokaż wiadomość
Rozumiem całkowicie tę trudność - i tym bardziej - dziękuję!!!
W mojej niepełnej dziesiątce usadowiły się już Eau d`Hadrien i Violette-Menthe - ale pozostałe odczytałam (literalnie ;-)) inaczej Tym bardziej więc dzięki!!!
A Atlas Cedar - to jaki wg Ciebie?... Proszę, napisz dwa słowa....
Przejrzysty, wiosenny, ciepły dzień w wysokich górach, Raczej po deszczu. Jest w nim zielony rabarbar, ale nie taki ulepy jak w Burberry Brit Red, czy Rhubarb CdG, lecz lekko przyprószony cukrem tylko. Nuty drzewne raczej zielone - to nie są potężne cedry Atlasu, tylko młode, strzeliste, wiotkie jeszcze drzewka. No - może leżą pomiędzy nimi jakieś grubsze kłody, ale też mają takie jasne "brzmienie".

Zważ proszę tylko na jedno (podkreślam to tylko po to, byś nie poczuła się potem rozczarowana) - to zapach męski. To, jak się rozwinie zależy w dużej mierze od tego, jak Twoja skóra zmienia zapachy. Moja wysładza, więc jest rozkoszny. Jesli Twoja wyostrza - to nie wiem, co z niego będzie finalnie.
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-07, 19:18   #98
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Niszowiec dla mnie - co zamówić z Quality? :)

Cytat:
Napisane przez Krystal Pokaż wiadomość
To i ja Was poproszę o doradę
Od wczoraj czytam zawzięcie stronę Quality - przymierzając się do zamówienia mojej dziesiątki próbek ;-) Parę typów już mam, ale do dychy mi jednak brakuje... Poradźcie, Kochane - co mogłoby mi spasować, biorąc pod uwagę, że nie znoszę zapachów słodkich i orientalnych, a lubuję się w świeżych, zielonych, morsko-oceanicznych?... (Kij tam porę roku )
Co tam u mnie bywało dotychczas... Aqua di Gio, Sensi White Notes, Aqua di Allegoria Pampelune, Extravagance d`Amarige, Eau d`Eden, Angel Schlessar Femme, w cieńszych czasach - Neonatura YR, Nature YR....
Pomożecie ?...
Typowo świeży, cytrusowo-herbaciany jest Osmanthus Interdite Parfum d'Empire. Poza tym bardzo zielonym zapachem jest Premier Figuier L'Artisan Parfumeur (na mnie niestety niezbyt trwały ) Bardziej kwiatową świeżość znajdziesz w Rose d'Ete Les Parfums de Rosine i Fleurs d'Ombre Rose Brosseau. Tyle od osoby, która właśnie zaczęła swoją przygodę z niszowcami
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 19:27   #99
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Niszowiec dla mnie - co zamówić z Quality? :)

Ależ siur!
Młody Figowiec l'Artisana!
Jak mogłam zapomnieć?
Rzeczywiście z trwałością jest na bakier. Nie polecam jednak edp jako bardziej trwałej wersji, bo jest zupełnie inna.

Zapomniałam też o wszystkich świeżakach Etro. Shaal Nur, Lemon Sorbet, Heliotrope, Vicolo Fiori, czy Etra nawet...
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 19:32   #100
kriss_de_valnor
Zakorzenienie
 
Avatar kriss_de_valnor
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: gród Kraka
Wiadomości: 6 434
Dot.: Niszowiec dla mnie - co zamówić z Quality? :)

heliotrope nie jest świeżakiem - przynajmniej na mnie pachnie słodkim migdałem
__________________
próbki na wymianę



kriss_de_valnor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 19:43   #101
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Niszowiec dla mnie - co zamówić z Quality? :)

Cytat:
Napisane przez kriss_de_valnor Pokaż wiadomość
heliotrope nie jest świeżakiem - przynajmniej na mnie pachnie słodkim migdałem
Masz racje, na mnie tez sie wysladzaja i to calkiem mocno.

Ze swiezakow godne uwagi sa L'eau de Ryokuei - Menarda
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-07, 19:46   #102
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Niszowiec dla mnie - co zamówić z Quality? :)

Cytat:
Napisane przez kriss_de_valnor Pokaż wiadomość
heliotrope nie jest świeżakiem - przynajmniej na mnie pachnie słodkim migdałem
Mnie pierwsze kwiatkowo- cytrusowe nutki zniechęciły na tyle, że nie miał okazji się rozwijać...
Ale skoro jest migdałowy, to może dam mojej próbce jeszcze jedna szansę...
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 20:04   #103
Santorio
Zadomowienie
 
Avatar Santorio
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 271
GG do Santorio
Dot.: Niszowiec dla mnie - co zamówić z Quality? :)

Drogie Panie , a co sądzicie o Lorezno Villoresi Musk.
Proszę o opinie.
Santorio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 20:47   #104
lady-dark
Zadomowienie
 
Avatar lady-dark
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocek
Wiadomości: 1 713
Dot.: Niszowiec dla mnie - co zamówić z Quality? :)

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Teint du Neige jest może i trochę podobny do Rose Absolue YR, ale głównie chodzi o skojarzenie konfitury i pączka. Jest tak slodki, że nie wyobrażam sobie pachniec nim codziennie albo co gorsza w upały.
Cytat:
Napisane przez pieńkowa_dama Pokaż wiadomość
Polecam przetestować Gaiac Micallef. Słodki, ale nie na tyle aby zęby od niego rozbolały. Jeden z niewielu słodkich zapachów, który jestem w stanie zaakceptować. Cudowna słodycz w otoczeniu drzewa gwajakowego.
Cytat:
Napisane przez abramis Pokaż wiadomość
Z Micallefowych słodkości polecam przetestować, oprócz Gaiaca, także Note Vanillee (ciekawa wariacja na tematy waniliowe). Można zebrać na odwage i powąchać Watch Woman - gigantyczny jaśmin z gigantyczną tuberoza w morzu wanilii.

Poza tym Ambra i Heliotrope Etro, Ambre&Vanille Coudray. no i warto przetestowac serię Sweet CdG - obecnie dostepne chyba tylko Woodcoffee (piękna slodka kawa na mocno drzewnym podkładzie) i Nomad Tea (herbata z mlekiem i przyprawami)
Bardzo Wam dziękuję za cheć pomocy!
I nie powiem - żebym się tym nie zaintersowała
Mam nadzieję że będzie okazja by zapoznać się z tymi zapachami. Nie wątpię teraz że i dla mnie trafiłoby się coś pięknego i oryginalnego
__________________
Perfumy są jak narkotyki - zmieniają i tworzą nową rzeczywistość. Zmieniają życie...



lady-dark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 20:59   #105
Krystal
Raczkowanie
 
Avatar Krystal
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 60
Dot.: Niszowiec dla mnie - co zamówić z Quality? :)

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Zważ proszę tylko na jedno (podkreślam to tylko po to, byś nie poczuła się potem rozczarowana) - to zapach męski. To, jak się rozwinie zależy w dużej mierze od tego, jak Twoja skóra zmienia zapachy. Moja wysładza, więc jest rozkoszny. Jesli Twoja wyostrza - to nie wiem, co z niego będzie finalnie.
Stokrotne dzięki za opis, Sabbath!
Co do zapachów męskich - na mnie zdecydowanie się wyostrzają... No i teraz mam zagwozdkę ;-) - bo męskie zapachy, owszem lubię bardzo (nie tak dawna fascynacja - Cacharel Pour Homme, taki cudnie pieprzowy...) - i nie wiem, czy "rzucić się" w te różane podpowiadane zapachy (też o nich myślałam), czy wziąć coś męskiego.....
No - mam jeszcze ze dwie noce na decyzję
Krystal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 21:16   #106
martwa papuga
Zakorzenienie
 
Avatar martwa papuga
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Granatowe Góry
Wiadomości: 3 219
Dot.: Niszowiec dla mnie - co zamówić z Quality? :)

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Papugo w Quality przy pierwszym zakupie zostałam wpisana do ich bazy danych, i przy kolejnych dostaję 10 % upust. No i zawsze garść próbek na do widzenia.
Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Kurczę!
Kupowałam u nich już dziewięć flaszek i żadnego rabatu nie dostałam!
Hmm, a to tajemnicza sprawa no nic, jak przyjdzie co do czego, to się delikatnie zapytam

Cytat:
Napisane przez pieńkowa_dama Pokaż wiadomość
Też przyznaję, że to dziwne. Ja już przy pierwszym zakupie w Quality otrzymałam rabat. Contax dobrze prawi, trzeba się po prostu o to upomnieć.
Hm szkoda, że nie ma ikonki strzygącej uszami...
Ja przy pierwszym zakupie nie dostałam żadnego rabatu - jeśli dziesięć próbek liczy się, jako pierwszy zakup.

Cytat:
Napisane przez Krystal Pokaż wiadomość
To i ja Was poproszę o doradę
Od wczoraj czytam zawzięcie stronę Quality - przymierzając się do zamówienia mojej dziesiątki próbek ;-) Parę typów już mam, ale do dychy mi jednak brakuje... Poradźcie, Kochane - co mogłoby mi spasować, biorąc pod uwagę, że nie znoszę zapachów słodkich i orientalnych, a lubuję się w świeżych, zielonych, morsko-oceanicznych?... (Kij tam porę roku )
Co tam u mnie bywało dotychczas... Aqua di Gio, Sensi White Notes, Aqua di Allegoria Pampelune, Extravagance d`Amarige, Eau d`Eden, Angel Schlessar Femme, w cieńszych czasach - Neonatura YR, Nature YR....
Pomożecie ?...

Ja pomogę krótko.
NIC nie kupuj bez testowania!!!
"Zielonym" zapachem jest Premier Figuier (ja tam wolę wersję Extreme) ale też w ciemno nie radzę...
martwa papuga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 21:49   #107
Krystal
Raczkowanie
 
Avatar Krystal
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 60
Dot.: Niszowiec dla mnie - co zamówić z Quality? :)

Cytat:
Napisane przez martwa papuga Pokaż wiadomość
Ja pomogę krótko.
NIC nie kupuj bez testowania!!!
"Zielonym" zapachem jest Premier Figuier (ja tam wolę wersję Extreme) ale też w ciemno nie radzę...
Papugo Martwa - ależ w życiu bym tego nie zrobiła!.... ;-)
Ja się poznaję z zapachami co najmniej na kilka podejść... Proszę o doradzenie właśnie w kwestii zamówienia próbek - do spokojnego testowania
Zresztą - wziąwszy pod uwagę ceny w Quality - chyba nikt by nie zaryzykował kupna całego flakonu od razu w ciemno... ;-)
Krystal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 21:57   #108
pieńkowa_dama
Zadomowienie
 
Avatar pieńkowa_dama
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Twin Peaks
Wiadomości: 1 149
Dot.: Niszowiec dla mnie - co zamówić z Quality? :)

Cytat:
Napisane przez martwa papuga Pokaż wiadomość
Hm szkoda, że nie ma ikonki strzygącej uszami...
Ja przy pierwszym zakupie nie dostałam żadnego rabatu - jeśli dziesięć próbek liczy się, jako pierwszy zakup.
Papugo, nie mam pojęcia czy próbki liczą się jako pierwszy zakup. Moim pierwszym zakupem była flaszka perfum, bo nigdy w Quality próbek nie kupowałam. W końcu mieszkam 100m od tej perfumerii...
pieńkowa_dama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 07:01   #109
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Niszowiec dla mnie - co zamówić z Quality? :)

Z tą karta rabatowa chyba chodzi o to ze oni ja zakładają w sklepie na miejscu jak sie człeczyna zjawi osobiście.

Mi została założona przy pierwszym moim zakupie. Nie pytałam sie o nią bo mi flakonik sprzedawała sama właścicielka i sama zaproponowała.

Niechwalacy (a raczej bardzo chwalący) się właścicielkę poznałam zanim dokonałam jakiegokolwiek zakupu bo przy jednej z imprez organizowanych przez Quality robiłam (calkiem zreszta przypadkowo) za "nić porozumienia" miedzy panią Micallef a klientkami które miały małe problemy z porozumieniem sie w języku nieojczystym. Ech cóż to było za spotkanie.
Nie dość ze jedzenie było przepyszne to miało sie okazje poznać przesympatyczne osoby. No i poznałam Państwo Micallef-ów. Pan Micallef bardzo (bardzo to nawet mało powiedziane) interesująco opowiadał o zapachach ich tworzeniu, dobieraniu składników itp., a pani Micallef przy okazji recznego malowania flakonów wszyskim klientkom które dokonały zakupu (ale te które nawet nie dokonywały zakupów a miały przy sobie flakonik jakiegoś Ich zapachu tez mogły liczyc na jakiś drobny element i dedykacje z autografem) opowiadała o projektowaniu i zdobieniu flakoników.
Nie powiem obgapiałam jak to malowanie było robione i w domu starałam sie na moich flakonikach stworzyć coś podobnego.


Rozpisałam sie ale ostatni fragment jest po to by pokazac ze czasem warto jest chodzić na spotkania Quality-owe.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-11, 14:35   #110
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Niszowiec dla mnie - co zamówić z Quality? :)

wpisuję się w wątek
Kumpela mnie na namawia na wspólne zakupy próbek, a ja nie wiem, co wybrać. Oczywiście mogę wybrać w ciemno, a potem najwyżej komuś sprezentować, czy co, ale jednak wolałabym, aby był chociaż cień szansy, że mi się spodoba.
Problem w tym, że nie do końca potrafię określić, co mi się podoba, a jak czytam opisy różnych perfum to tym bardziej nie wiem, co mi się podoba.
Na pewno moim zapachem nr 1 jest Tygrys Kenzo
Wydaje mi się (bo mogę się mylic ), że lubię zapachy mocne, ciężkie, orientalne, ale nie bardzo słodkie. I nie duszące - przykładowo taki Słoń Kenzo mnie dusi. I nie lubię zapachów pudrowych
Z innych ulubionych to Crystal Noir Versace i Pure Poison Diora - przy czym inne Diory absolutnie mi się nie podobają.
Czy któraś z Was ma jakieś pomysły, co ewentualnie mogłoby mi się spodobać?
Będę bardzo wdzięczna
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 04:01   #111
Szara Róża
Zakorzenienie
 
Avatar Szara Róża
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 207
GG do Szara Róża
Dot.: Niszowiec dla mnie - co zamówić z Quality? :)

Cytat:
Napisane przez Gothic_Daisy Pokaż wiadomość
wpisuję się w wątek
Kumpela mnie na namawia na wspólne zakupy próbek, a ja nie wiem, co wybrać. Oczywiście mogę wybrać w ciemno, a potem najwyżej komuś sprezentować, czy co, ale jednak wolałabym, aby był chociaż cień szansy, że mi się spodoba.
Problem w tym, że nie do końca potrafię określić, co mi się podoba, a jak czytam opisy różnych perfum to tym bardziej nie wiem, co mi się podoba.
Na pewno moim zapachem nr 1 jest Tygrys Kenzo
Wydaje mi się (bo mogę się mylic ), że lubię zapachy mocne, ciężkie, orientalne, ale nie bardzo słodkie. I nie duszące - przykładowo taki Słoń Kenzo mnie dusi. I nie lubię zapachów pudrowych
Z innych ulubionych to Crystal Noir Versace i Pure Poison Diora - przy czym inne Diory absolutnie mi się nie podobają.
Czy któraś z Was ma jakieś pomysły, co ewentualnie mogłoby mi się spodobać?
Będę bardzo wdzięczna
Na początek możesz spróbować:

Idole de Lubin
Gaiac Micallef
pory roku Micallef
i
L'Artisany: Passage d’Enfer, Premier Figuier, Safran Troublant, Poivre Piquant i Piment Brulant.

__________________
"Są takie chwile, gdy się nie śmie badać
swej własnej duszy, bo się człowiek lęknie,
że ani jednej nie znajdzie w niej struny,
co potrącona, jeszcze czysto dźwięknie."


Szara Róża jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 22:18   #112
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Niszowiec dla mnie - co zamówić z Quality? :)

Cytat:
Napisane przez Gothic_Daisy Pokaż wiadomość
wpisuję się w wątek
Kumpela mnie na namawia na wspólne zakupy próbek, a ja nie wiem, co wybrać. Oczywiście mogę wybrać w ciemno, a potem najwyżej komuś sprezentować, czy co, ale jednak wolałabym, aby był chociaż cień szansy, że mi się spodoba.
Problem w tym, że nie do końca potrafię określić, co mi się podoba, a jak czytam opisy różnych perfum to tym bardziej nie wiem, co mi się podoba.
Na pewno moim zapachem nr 1 jest Tygrys Kenzo
Wydaje mi się (bo mogę się mylic ), że lubię zapachy mocne, ciężkie, orientalne, ale nie bardzo słodkie. I nie duszące - przykładowo taki Słoń Kenzo mnie dusi. I nie lubię zapachów pudrowych
Z innych ulubionych to Crystal Noir Versace i Pure Poison Diora - przy czym inne Diory absolutnie mi się nie podobają.
Czy któraś z Was ma jakieś pomysły, co ewentualnie mogłoby mi się spodobać?
Będę bardzo wdzięczna
Myślę, że Ambre Extreme L'Artisan może Ci się spodobać. Piękny, ciepły, orientalny zapach. Intuicja podpowiada mi też Songes A. Goutal (gardenia jak w Crystal Noir o ile dobrze pamiętam). Hiver Micallef i... kończą mi się pomysły
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 05:27   #113
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Niszowiec dla mnie - co zamówić z Quality? :)

Szara Róża, Dzika Truskawa - dzięki wielkie
Poczytam opisy tych perfum i pewnie wybiorę coś z podanych przez Was typów. No i obowiązkowo potem opiszę swoje wrażenia
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 14:58   #114
Szara Róża
Zakorzenienie
 
Avatar Szara Róża
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 207
GG do Szara Róża
Dot.: Niszowiec dla mnie - co zamówić z Quality? :)

Cytat:
Napisane przez Gothic_Daisy Pokaż wiadomość
Szara Róża, Dzika Truskawa - dzięki wielkie
Poczytam opisy tych perfum i pewnie wybiorę coś z podanych przez Was typów. No i obowiązkowo potem opiszę swoje wrażenia


Koniecznie podziel się wrażeniami po testach
__________________
"Są takie chwile, gdy się nie śmie badać
swej własnej duszy, bo się człowiek lęknie,
że ani jednej nie znajdzie w niej struny,
co potrącona, jeszcze czysto dźwięknie."


Szara Róża jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 06:29   #115
ewakuligowska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 96
Dot.: Niszowiec dla mnie - co zamówić z Quality? :)

Cytat:
Napisane przez Arwena84 Pokaż wiadomość
Zainteresowalyscie mnie tymi zapachami i tez chce probki. Tylko nie bardzo wiem jakie. Do tej pory mialam i podobaly mi sie: Midnight Poison, Hypnotic Poison, Guerlain Pamplelune, Cacharel Amor Amor, Armanii Remix, J. Del Pozo Halloween, Paco Rabanne Black XS pour Elle, Gucci Rush II, Moschino I Love Love. Do srednio udanych zakupow moge zaliczyc: Armanii Code (nuda), Dolce Vita (za duszace), Gucci II (mdle). Szczerze nie znosze: Dune, Tendre Poison, Angel, wszystkie Lolity, Chanel 5.
Co byscie mi polecily z Quality?
Dolce vita duszaca...? O nie jest to slodko pieprzny zapach .ZZapewniam Cie miarkowany nie zadusi ,czuje ze lubisz zapachy na bazie cytrusow,owocow,nuty alg morskich-szukaj w letnich propozycjach ogolnodostepnych,a jesli pragniesz niszowej pozycji sprobuj-moja sugestia L'artisan PIMENT BRULANT
ewakuligowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 03:03   #116
ewakuligowska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 96
Dot.: Niszowiec dla mnie - co zamówić z Quality? :)

babki kochane czy znacie zapachy firmy" the different company", z tego co ja zdazylam sie zorientowac (testujac jeden zapaszek)-JASMIN DE NUIT-zapowiadaja sie zachecajaco.Slodziutki,cy namonowy jasmin powolutku przeistacza sie w anyzowy jasminek podszyty kardamonem,w tle czuc dymne nutki ,przyprawy nie dominuja, sa bardzo zgrane z baza,jasmin i slodycz jest tu wyczuwalna do samego konca.Sexowny,zmyslowy,tr zyma sie blisko ciala ,bardzo trwaly i wyczuwalny przez otoczenie.Nie potrafie przyrownac go do zadnego znanego mi scentu ,bardzo polecam przetestowac
ewakuligowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 14:11   #117
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Niszowiec dla mnie - co zamówić z Quality? :)

Cytat:
Napisane przez ewakuligowska Pokaż wiadomość
babki kochane czy znacie zapachy firmy" the different company", z tego co ja zdazylam sie zorientowac (testujac jeden zapaszek)-JASMIN DE NUIT-zapowiadaja sie zachecajaco.Slodziutki,cy namonowy jasmin powolutku przeistacza sie w anyzowy jasminek podszyty kardamonem,w tle czuc dymne nutki ,przyprawy nie dominuja, sa bardzo zgrane z baza,jasmin i slodycz jest tu wyczuwalna do samego konca.Sexowny,zmyslowy,tr zyma sie blisko ciala ,bardzo trwaly i wyczuwalny przez otoczenie.Nie potrafie przyrownac go do zadnego znanego mi scentu ,bardzo polecam przetestowac
Ty to umiesz zachęcić Nie dość, że będę teraz przez Ciebie szukać Habanity to jeszcze The Different Company
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 14:24   #118
Katty_p13
Piers do przodu
 
Avatar Katty_p13
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 285
Dot.: Niszowiec dla mnie - co zamówić z Quality? :)

Cytat:
Napisane przez ewakuligowska Pokaż wiadomość
babki kochane czy znacie zapachy firmy" the different company", z tego co ja zdazylam sie zorientowac (testujac jeden zapaszek)-JASMIN DE NUIT-zapowiadaja sie zachecajaco.Slodziutki,cy namonowy jasmin powolutku przeistacza sie w anyzowy jasminek podszyty kardamonem,w tle czuc dymne nutki ,przyprawy nie dominuja, sa bardzo zgrane z baza,jasmin i slodycz jest tu wyczuwalna do samego konca.Sexowny,zmyslowy,tr zyma sie blisko ciala ,bardzo trwaly i wyczuwalny przez otoczenie.Nie potrafie przyrownac go do zadnego znanego mi scentu ,bardzo polecam przetestowac
No mnie ten jaśmin mało nie udusił ale już różyczka jest fajna - trwała, naturalna ... ale najbardziej podoba mi się Un Parfum d'Ailleurs et Fleurs i ma fajne nuty - orzechowo owocowe, choć jedynym owocem, który tam czuję to śliwka i to taka dymna ...
__________________
Dying is easy it's living that scares me to death .
Katty_p13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 23:59   #119
ewakuligowska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 96
Dot.: Niszowiec dla mnie - co zamówić z Quality? :)

Hi Katty ! Dzieki za podpowiedz, w najblizszym czasie wyprobuje.Zgadzam sie z Toba w kwestii jasminu,jest to dusiciel,lecz nie morderca,zapach w kategorii Diune,Profumum-Amber aurea,nie boje sie dodac ,ze zblizony do Parfum D'Empire(wyczuwam dominujaca herbatke z dodatkiem czegos mocniejszego),a w TDC anyzowo-miodowo-ambrowy jasmin bez charakterystycznej trupiej nuty,zaznaczam ze nie jest to wersja letnia,ale zima,czemu nie ?mozna zaszalec.Fajny dla milosniczek jasminu.
Przykro mi, ze nie moge sie zgrac czasowo z Wami na forum i przychodzi mi odczytywac Wasze posty jak juz slodko chrapiecie.
Pozdrawiam!!

Edytowane przez ewakuligowska
Czas edycji: 2007-12-19 o 01:29
ewakuligowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 00:08   #120
ewakuligowska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 96
Angry Dot.: Niszowiec dla mnie - co zamówić z Quality? :)

Cytat:
Napisane przez dzika truskawa Pokaż wiadomość
Ty to umiesz zachęcić Nie dość, że będę teraz przez Ciebie szukać Habanity to jeszcze The Different Company
Truskaweczko jesli wtrzymasz do nowego roku,to obiecuje wyslac Ci habanite i kilka innych probek(probki mam po zuzytych zapaszkach),teraz mam przedswiateczne rwanie nerwow,ale po swietach mam nadzieje wroci normalnoscZycze mocno pachnacych snow
ewakuligowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:12.