Psychiatra - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-02-11, 19:39   #91
czapeczkaelfa
Zadomowienie
 
Avatar czapeczkaelfa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 876
Dot.: Psychiatra

Benzodiazepiny i barbiturany to niestety nadal chyba najczesciej przepisywane leki.
__________________
I'm not sad. I'm just complicated.

czapeczkaelfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 19:45   #92
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Psychiatra

no co wy teraz nawet na zaburzenia nerwicowe raczej przepisuje się pochodne fluoeksytyny niż standardowe leki na uspokojenie, przynajmniej z tego co wiemjestem w szoku
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 19:48   #93
Kawuśka
Zadomowienie
 
Avatar Kawuśka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Cat of Cheshire, Wonderland
Wiadomości: 1 311
Dot.: Psychiatra

nadal przepisują benzodiazepiny, bo podobno na lęki są rzeczywiście skuteczne.
Kawuśka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 19:50   #94
czapeczkaelfa
Zadomowienie
 
Avatar czapeczkaelfa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 876
Dot.: Psychiatra

Nie znam się na tym zbyt dobrze, ale czy fluoeksytyna nie ma działania bardziej antydepresyjnego niz przeciwlękowego? Przepisuje się ją na nerwicę?
__________________
I'm not sad. I'm just complicated.

czapeczkaelfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 19:54   #95
Kawuśka
Zadomowienie
 
Avatar Kawuśka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Cat of Cheshire, Wonderland
Wiadomości: 1 311
Dot.: Psychiatra

/w tym wątku mówimy tylko o nerwicach?? ups../
no z tego co wiem fluoksetyna, czyli jeśli się nie myle słynny Prozac i jego odpowiedniki, to raczej na depresję
Kawuśka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 19:59   #96
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Psychiatra

Cytat:
Napisane przez czapeczkaelfa Pokaż wiadomość
Nie znam się na tym zbyt dobrze, ale czy fluoeksytyna nie ma działania bardziej antydepresyjnego niz przeciwlękowego? Przepisuje się ją na nerwicę?
tak to był lek typowo przeciwdepresyjny, ale przez to że poprawia nastórj działa również przeciwlękowo,to logiczne dobry humor jest zaprzeczeniem lęku [ to baaaaaardzo duże uproszczenie nie wiem jak to dokładnie wyjaśnić], dodatkowo zaburzenie lękowe często łączą się z obniżeniem nastroju, przez ciągłe odczówanie lęków zaczynasz popadać w przygnębienie, podnosząc nastój obniżasz lęk , tak to działa
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 20:00   #97
Margaret90
Rozeznanie
 
Avatar Margaret90
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Dolny śląsk
Wiadomości: 772
Dot.: Psychiatra

Dziękuję dziewczyny duzo można się od Was dowiedzieć na temat leczenia wizyt. A chciałabym się zapytać czy psychiatra przyjmie mnie kiedy jestem niepełnoletnia czy musze iśc z mamą :/?
Margaret90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-11, 20:02   #98
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Psychiatra

Cytat:
Napisane przez Margaret90 Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny duzo można się od Was dowiedzieć na temat leczenia wizyt. A chciałabym się zapytać czy psychiatra przyjmie mnie kiedy jestem niepełnoletnia czy musze iśc z mamą :/?
nie mam zielonego pojęcia , chyba od 16 lat możesz iść sama tak było kiedyś nie wiem jak jest teraz
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 20:05   #99
Kawuśka
Zadomowienie
 
Avatar Kawuśka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Cat of Cheshire, Wonderland
Wiadomości: 1 311
Dot.: Psychiatra

niestety jak się nie jest pełnoletnim to trzeba iść z rodzcem
Kawuśka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 20:06   #100
Margaret90
Rozeznanie
 
Avatar Margaret90
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Dolny śląsk
Wiadomości: 772
Dot.: Psychiatra

Kawuśka, ale do gabinetu też? To znaczy, że będe musiała wszystko opowiadać w towarzystwie mamy?
Margaret90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 20:07   #101
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Cytat:
Napisane przez Kawuśka Pokaż wiadomość
/w tym wątku mówimy tylko o nerwicach?? ups../
no z tego co wiem fluoksetyna, czyli jeśli się nie myle słynny Prozac i jego odpowiedniki, to raczej na depresję
tak tak masz rację kiedyś to był lek typowo przeciwdepresyjny, ale w większości zaburzeń psychicznych występuje obniżenie nastroju więc niekiedy leki przecidepresyjne podaje się pacjentom aby "podnieść"nastrój i okazuje się że przeciwdepresanty lepiej działają niż inne leki , ostatnio czytałam że leki przeciw depresyjne są z powodzeniem stosowane w nerwicy natręct, wszystko co wiem na ten temat to z artykułów i książek , również z doświadczeń znajomych oraz oczywiście ze szkoły

zresztą teraz są już nowsze leki niż stary prozac i wiem że są już stosowane w Polsce

Cytat:
Napisane przez Kawuśka Pokaż wiadomość
niestety jak się nie jest pełnoletnim to trzeba iść z rodzcem
Kawusia a nie od 16 lat???

Edytowane przez Pomadka
Czas edycji: 2007-02-27 o 21:03 Powód: Post pod postem.
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-11, 20:10   #102
czapeczkaelfa
Zadomowienie
 
Avatar czapeczkaelfa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 876
Dot.: Psychiatra

Cytat:
Napisane przez Margaret90 Pokaż wiadomość
Kawuśka, ale do gabinetu też? To znaczy, że będe musiała wszystko opowiadać w towarzystwie mamy?
nie! na pewno nie! ja bylam u psychiatry jak nie bylam jeszcze pełnoletnia i mama czekala przed gabinetem
__________________
I'm not sad. I'm just complicated.

czapeczkaelfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 20:27   #103
Kawuśka
Zadomowienie
 
Avatar Kawuśka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Cat of Cheshire, Wonderland
Wiadomości: 1 311
Dot.: Psychiatra

kurcze.. nie wiem czy prywatnie... Ale publicznie (przynajmniej w moim mieście) na bank od 18 lat tzn, samemu...
Kawuśka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-12, 11:17   #104
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Psychiatra

Znalazłam artykuł może nie tyle na temat psychiatry, ale psychoterapii. Nie zaszkodzi przeczytać:http://online.synapsis.pl/Vademecum-...hoterapia.html

Najbardziej rzucił mi się w oczy ten fragment:

Przykładowo w leczeniu zaburzenia lękowego uogólnionego (nerwicy lękowej) psychoterapia jest podstawową metodą pomocy a farmakologia pełni rolę marginalną. Natomiast w przypadku wielu stanów depresyjnych oraz schizofrenii leczenie farmakologiczne jest niezastąpione.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-12, 12:16   #105
opolanka
Rozeznanie
 
Avatar opolanka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 504
Dot.: Psychiatra

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość

Najbardziej rzucił mi się w oczy ten fragment:

Przykładowo w leczeniu zaburzenia lękowego uogólnionego (nerwicy lękowej) psychoterapia jest podstawową metodą pomocy a farmakologia pełni rolę marginalną. Natomiast w przypadku wielu stanów depresyjnych oraz schizofrenii leczenie farmakologiczne jest niezastąpione.
To prawda, ale najpierw trzeba rozpoznać, czy to schizofrenia, depresja, depresja sezonowa, zaburzenia paranoidalne, mania czy jeszcze co innego. Psychiatra nie zajmuje się psychoterapią. Jeżeli wie juz jaka to choroba, wie czy potrzebna jest psychoterapia od razu, czy moze wcale, czy najpierw leki a potem psycholog. (np. w przypadku skarajnego wycieńczenia w anoreksji nie odeśle do psychologa ponieważ priorytetem jest ratowanie zycia- odeśle na odkarmienie. Leczenie u psychologa W TYM STADIUM nie ma najmniejszego sensu, pomimo iż najcześciej przyczyną anoreksji jest "głowa" a nie ciało. I zeby wyleczyć chorą konieczne jest leczenie u psychologa, same leki duzo nie zdziałają, chociaż moga pomóc i dać inny (prawidłowy...) obraz siebie
opolanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-12, 12:19   #106
czapeczkaelfa
Zadomowienie
 
Avatar czapeczkaelfa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 876
Dot.: Psychiatra

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
Znalazłam artykuł może nie tyle na temat psychiatry, ale psychoterapii. Nie zaszkodzi przeczytać:http://online.synapsis.pl/Vademecum-...hoterapia.html

Najbardziej rzucił mi się w oczy ten fragment:

Przykładowo w leczeniu zaburzenia lękowego uogólnionego (nerwicy lękowej) psychoterapia jest podstawową metodą pomocy a farmakologia pełni rolę marginalną. Natomiast w przypadku wielu stanów depresyjnych oraz schizofrenii leczenie farmakologiczne jest niezastąpione.
Dzięki wielkie za ten artykuł. Optymistyczny dość jest Brzmi tak jakby nerwicę naprawdę dało się psychoterapią wyleczyc
__________________
I'm not sad. I'm just complicated.

czapeczkaelfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-12, 12:19   #107
opolanka
Rozeznanie
 
Avatar opolanka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 504
Dot.: Psychiatra

co do obecnosci mamy- na ogół jest na początku rozmowy kiedy wypisuje sie kartę pacjenta a potem kiedy przechodzicie do bardziej intymnych tematów wychodzi. U psychiatry cześciej jest obecna, bo też nie ma takich zwierzeń jak u psychologa. Jeżeli zażyczysz sobie być sama doktor POLECI matce wyjsć. Moze po prostu powiedz, ze wejdziesz sama? Lekarza to nie zdziwi, nie masz 10 lat...
opolanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-13, 11:53   #108
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Psychiatra

Cytat:
Napisane przez czapeczkaelfa Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie za ten artykuł. Optymistyczny dość jest Brzmi tak jakby nerwicę naprawdę dało się psychoterapią wyleczyc
To ja Cię jeszcze bardziej pocieszę z tego co pamiętam dość znaczny procent nerwic mija po 4-6 latach od pierwszych objawów ,bez jakielkolwiek ingerencji poszukam dziś może w notatkach i podam konkretne dane nie obiecuję że dziś na 100% bo nie wiem czy dokopię sie gdzyż studia kończyłam dość dawno...
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-13, 16:02   #109
czapeczkaelfa
Zadomowienie
 
Avatar czapeczkaelfa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 876
Dot.: Psychiatra

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
To ja Cię jeszcze bardziej pocieszę z tego co pamiętam dość znaczny procent nerwic mija po 4-6 latach od pierwszych objawów ,bez jakielkolwiek ingerencji poszukam dziś może w notatkach i podam konkretne dane nie obiecuję że dziś na 100% bo nie wiem czy dokopię sie gdzyż studia kończyłam dość dawno...
Aż nie chce mi się w to wierzyć...Że tak zupełnie może minąć...Przecież nerwica, to w dużej mierze kwestia charakteru jest, jakiejś nadwrażliwości itd. Charakter samoistnie sie raczej nie zmienia. Hmm?
Boze, ile ja bym dała, żeby się tego cholerstwa pozbyć! Uch!
__________________
I'm not sad. I'm just complicated.

czapeczkaelfa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-13, 17:01   #110
Margaret90
Rozeznanie
 
Avatar Margaret90
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Dolny śląsk
Wiadomości: 772
Dot.: Psychiatra

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
To ja Cię jeszcze bardziej pocieszę z tego co pamiętam dość znaczny procent nerwic mija po 4-6 latach od pierwszych objawów ,bez jakielkolwiek ingerencji poszukam dziś może w notatkach i podam konkretne dane nie obiecuję że dziś na 100% bo nie wiem czy dokopię sie gdzyż studia kończyłam dość dawno...
Mi po 8 latach nerwica pogorszyła się do tego stopnia iz wystepują u mnie objawy depresyjne, w większości przypadków nerwica może doprowadzić do dystymi.
Margaret90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-13, 17:36   #111
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Cytat:
Napisane przez Margaret90 Pokaż wiadomość
Mi po 8 latach nerwica pogorszyła się do tego stopnia iz wystepują u mnie objawy depresyjne, w większości przypadków nerwica może doprowadzić do dystymi.
napisałam znaczny procent, a nie wszyscy, byc może od początku byłaś źle diagnozowana, niestety z nerwicą jest podobnie jak z autyzmem, pochopne diagnozy, wrzucanie wszystkich do jednego worka.........
lęk występuje w większości zaburzeń psychicznych stąd trudności w diagnostyce, tak mi się przynajmniej wydaje

Przykro mi że tak potoczyła się Twoja choroba mam nadzieję że już jest lepiej

Cytat:
Napisane przez czapeczkaelfa Pokaż wiadomość
Aż nie chce mi się w to wierzyć...Że tak zupełnie może minąć...Przecież nerwica, to w dużej mierze kwestia charakteru jest, jakiejś nadwrażliwości itd. Charakter samoistnie sie raczej nie zmienia. Hmm?
Boze, ile ja bym dała, żeby się tego cholerstwa pozbyć! Uch!
z tego co pamiętam są różne teorir na ten temat
jedna z nich mówi że osoby cierpiące na nerwice, są wysoko reaktywne, czyli ich układ nerwowy reaguje mocniej na bodźce na które "normalny" układ nie reaguje tak slnie.Najogólniej można powiedzieć że ludzie wysoko reaktywni są bardziej wrażliwi na bodźce z otoczenia to tyczy się zarówno wrażliwości fizycznehj jak i psychicznej, czytałam również że niekiedy [podkreślam niekiedy]wysokoreatywność układu nerwowego spowodowana jest jego niedojrzałością [ mózg "dojrzewa do ok 25-27 niekiedy ludzie do 30 rz mają nieprawidłowe eeg wynikające właśnie z tego powodu],zatem według tej teorii, w miarę dojrzewania układu nerwowego zmniejsza się wysokoreaktywność układu nerwowego zatem człowiek przestaje być nadwrażliwy.Ta teoria potwierdzałaby ten procent mijających nerwic.


mówi się również o tzw genach, środowisku , czyli
możemy odziedziczyć ,tak jak kolor włosów , oczu lub rysy, "typ" układu nerwowego , ale przy sprzyjających warunkach wychowania nerwica nie ujawni się mimo biologicznych predyspozycji człowieka,podobnie nawet człowiek z "normalnie "reaktywnym układem nerwowym wychowywany w ciężkich warunkach może zachorować na nerwicę nie mając ku temu biologicznych predyspozycji.


ostatnia teoria z jaką się spotkałam dotyczy, własnie występowania nerwicy w skutek długotrwałego stresu, jak wiecie stres powoduje w orgznizmie wydzielanie się hormonów kortyzolu i adrenaliny, w organizmie narażonym na długotrwały stres[ czyli w przypadku nerwicy lęk ] poziom tych hormonów utrzymuje się przez długi czas na za wysokim poziomie , to powoduje zachwianie równowagi neuroprzekaźników w mózgu ......

jak widzicie jest tyle teorii na ten temat ja podałam tylko trzy

Edytowane przez Pomadka
Czas edycji: 2007-02-27 o 21:08 Powód: Post pod postem.
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-13, 18:54   #112
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Psychiatra

chciałąm tylko napisać, że ten wątek wiele mi dał. Myślałam że jestem jedyna która pewne rzeczy w ten sposób odbiera Szczególnie w ostatnim czasie...
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-13, 18:58   #113
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Psychiatra

Cytat:
Napisane przez side85 Pokaż wiadomość
chciałąm tylko napisać, że ten wątek wiele mi dał. Myślałam że jestem jedyna która pewne rzeczy w ten sposób odbiera Szczególnie w ostatnim czasie...

neska951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-13, 19:16   #114
czapeczkaelfa
Zadomowienie
 
Avatar czapeczkaelfa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 876
Dot.: Psychiatra

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
z tego co pamiętam są różne teorir na ten temat
jedna z nich mówi że osoby cierpiące na nerwice, są wysoko reaktywne, czyli ich układ nerwowy reaguje mocniej na bodźce na które "normalny" układ nie reaguje tak slnie.Najogólniej można powiedzieć że ludzie wysoko reaktywni są bardziej wrażliwi na bodźce z otoczenia to tyczy się zarówno wrażliwości fizycznehj jak i psychicznej, czytałam również że niekiedy [podkreślam niekiedy]wysokoreatywność układu nerwowego spowodowana jest jego niedojrzałością [ mózg "dojrzewa do ok 25-27 niekiedy ludzie do 30 rz mają nieprawidłowe eeg wynikające właśnie z tego powodu],zatem według tej teorii, w miarę dojrzewania układu nerwowego zmniejsza się wysokoreaktywność układu nerwowego zatem człowiek przestaje być nadwrażliwy.Ta teoria potwierdzałaby ten procent mijających nerwic.


mówi się również o tzw genach, środowisku , czyli
możemy odziedziczyć ,tak jak kolor włosów , oczu lub rysy, "typ" układu nerwowego , ale przy sprzyjających warunkach wychowania nerwica nie ujawni się mimo biologicznych predyspozycji człowieka,podobnie nawet człowiek z "normalnie "reaktywnym układem nerwowym wychowywany w ciężkich warunkach może zachorować na nerwicę nie mając ku temu biologicznych predyspozycji.


ostatnia teoria z jaką się spotkałam dotyczy, własnie występowania nerwicy w skutek długotrwałego stresu, jak wiecie stres powoduje w orgznizmie wydzielanie się hormonów kortyzolu i adrenaliny, w organizmie narażonym na długotrwały stres[ czyli w przypadku nerwicy lęk ] poziom tych hormonów utrzymuje się przez długi czas na za wysokim poziomie , to powoduje zachwianie równowagi neuroprzekaźników w mózgu ......

jak widzicie jest tyle teorii na ten temat ja podałam tylko trzy
Ja podejrzewam, że nerwica jest połączeniem wszystkich tych czynników. Żeby powstała muszą się one wszystkie zgromadzić.
Według mnie "wysoka reaktywność" ukł nerwowego jest czyms co w nerwicy musi się pojawić, bo to jest główny jej powód. A żeby ta wysoka relaktywność się ujawniła, to trzeba odziedziczyc predyspozycje do niej , a pozniej jeszcze natrafić na warunki środowiska sprzyjające jej rozwojowi. No i w tym momencie zaczyna się wlasnie ten długotrwały stres- adrenalina, kortyzol itd, samonakrecająca się spirala..
Czy nie da sie jakos zbić farmakologicznie poziomu kortyzolu?
A, jeszcze apropos twojego wczesniejszego posta, czy naprawde da sie pomylić lęk w nerwicy lękowej z lękiem w jakimś innym zaburzeniu?

Jesteś bardzo bardzo pomocna! Dziękuje Ci


Cytat:
Napisane przez side85 Pokaż wiadomość
chciałąm tylko napisać, że ten wątek wiele mi dał. Myślałam że jestem jedyna która pewne rzeczy w ten sposób odbiera Szczególnie w ostatnim czasie...
Hej..oczywiście, że nie jestes jedyna!
__________________
I'm not sad. I'm just complicated.

czapeczkaelfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-13, 19:39   #115
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Psychiatra

nie słyszałam o obniżaniu kortyzolu, czy adrenaliny, najlepszą receptą jest brak nerwów, jak się nie denerwujesz nie masz podwyższonych hormonów, ale jak wiemy to jest najtrudniesze. Nie brałabym do siebie tych teorii bo nie jesteśmy lekarzami nie postawimy diagnozy.Teorie dot nerwicy opistałam ,tylko po to żeby pokazać wam jak trudne jest to zgadanienie , jak trudna musi być diagnoza.....bo teorii jest mnóstwo ja posdałam tylko te które akurat pamiętałam

Moim zdaniem trudno odróżnić lęk nerwicowy i depresyjny szczególnie w początkowej fazie tych zaburzeń, również dotyczy to zaburzeń z pogranicza nerwicy czy depresji.Wiesz po przeczytaniu wielu książek mam wrazenie że tak naprawdę o chorobach psychicznych wie się niewiele.Poczytaj sobie na ten temat, najfajniejsze są podręczniki gdzie w jednej książce obok siebie umieszczane są niekiedy sprzeczne teorie na temat tej samej rzeczy...polecam

PSYCHOPATOLOGIA Walker Elaine, Seligman Martin, Rosenhan David to podręcznik bardzo fajnie przystępnie napisany w końcu amerykański
oraz,
"Wsłuchując się w prozac" Petera Kramera to książka ,o lekach i diagnostyce w psychiatrii, psychoterapii i farmakoterapii.
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-13, 20:06   #116
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Psychiatra

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
nie słyszałam o obniżaniu kortyzolu, czy adrenaliny, najlepszą receptą jest brak nerwów, jak się nie denerwujesz nie masz podwyższonych hormonów, ale jak wiemy to jest najtrudniesze. Nie brałabym do siebie tych teorii bo nie jesteśmy lekarzami nie postawimy diagnozy.Teorie dot nerwicy opistałam ,tylko po to żeby pokazać wam jak trudne jest to zgadanienie , jak trudna musi być diagnoza.....bo teorii jest mnóstwo ja posdałam tylko te które akurat pamiętałam

Moim zdaniem trudno odróżnić lęk nerwicowy i depresyjny szczególnie w początkowej fazie tych zaburzeń, również dotyczy to zaburzeń z pogranicza nerwicy czy depresji.Wiesz po przeczytaniu wielu książek mam wrazenie że tak naprawdę o chorobach psychicznych wie się niewiele.Poczytaj sobie na ten temat, najfajniejsze są podręczniki gdzie w jednej książce obok siebie umieszczane są niekiedy sprzeczne teorie na temat tej samej rzeczy...polecam
W odniesieniu do depresji i zaburzen lekowych odchodzi sie od uzywania okreslenia choroba psychiczna, na rzecz zaburzenia psychiczne.

Lęki wystepują np. przy zaburzeniach lekowych (nerwica), depresji, schizofrenii, w czasie leczenia choroby alkoholowej. Bardzo czesto stosuje się wowczas takie same leki.

Przesiadywanie na forach internetowych na temat zaburzen lekowych itp. Nie jest wskazne gdyz zdarza sie i tak, ze osoba się " na kreca", co powoduje, ze zamiast lepiej czuje sie gorzej.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-13, 20:13   #117
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Psychiatra

pisząc choroby miałam na myśli zarówno depresje jak i schizofrenie ,książki które poleciłam dotyczą ogólnie i chorób i zaburzeń.

co do przesiadywania na forach to z jednej strony racja , a z drugiej strony im więcej wiesz coś na dany temat, tym jesteś spokojniejsza , ale może być oczywiście odwrotnie...zależy od człowieka

jeśli chodzi o nerwicę to też słyszałam o zmianie kwalifikacji, ale nie sądzę aby depresję zaczęto nazywać zaburzeniem, mówię o depresji depresji, a nie np typie osobowości ,albo zaburzeniu z pogranicza.
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-13, 20:35   #118
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Psychiatra

Cytat:
Napisane przez bess Pokaż wiadomość
ale sa przypadki kiedy wytarte slogany naprawde nie pomagaja.Nie chce rozmawiac,chce z tym skonczyc.tzn chce to zmienic.Chyba
bess w tej chwili jest ze mną cięzko. Nie widać jak wielki jest we mnie strach z zewnątrz. Pozornie jestem uśmiechniętą, pełną życia osobą. pozornie...
Sytuacja o której piszesz jest dość infantylna. Nie wolno brać takich leków tak o, żeby z tym skończyć.
Kilka lat temu leczyłam się u psychologa. Przez dośc długi czas chodziłąm na sesje ucząc się oddychać, bo mój oddech przyspieszony był dwukrotnie. Nikt mi leków nie przepisał i wyszłam z tego.
To czasem wraca. Nie potrafię opowiedzieć o tym obcym, nie potrafię nawet tego wytłumaczyć TŻ, a tymbardziej własnej matce. Ona uważa że leki są dla ćpunów, a jej dziecko nie jest czubkiem. Być może to predyspozycje rodzinne...taka słabość emocjonalna. Moja siostra przeżywała to samo. Ona zaczęla w dośc młodym wieku brać leki. Nigdy z tego nie wyszła, a minęło ponad 20lat. To są rózne leki na dzień dzisiejszy. To nie zniszczyło jej jak narkotyk, ale też nie dało jej szczęścia. Lekarz zmienił się w tabletki. A tego nie można zastępować. I tendencja do uzależniania się o niczym nie świadczy. Ona też jej nie miała. Ja nie mówię NIE lekom, ale mam 22 lata i na dzień dzisiejszy boję się panicznie wszystkiego i nawet już nie chcę rozmawiać z kimkolwiek z rodziny, znajomych...nikt tego nie rozumie. Nie zrozumie dopóki nie przeżyje tego.
Po kilku latach to wóciło dużo mocniejsze, ale tym razem ja nawet nie mam siły iśc do lekarza, bo nie wierzę w lekarzy. Nawet nei wiem do kogo się z tym zwrócić, wtedy byłam młodsz, wtedy pewnego dnia weszłam do gabinetu psychologa szkolnego, usiałdam i płakałam ponad godzinę zanim powiedziałam słowo. Ale miałam wiele szczęścia, bo w naszym liceum była osoba która bardzo dobrze mnie zrozumiała i pomogła...
Nie wiem czy najpierw idzie się do lekarza pierwszego kontaktu, czy do psychologa nie trzeba mieć skierowania. Nie mam czasu w natłoku sesji i stresu szukać lekarza który mnie odciąży. A to coraz bardziej mnie zjada. Z drugiej jednak strony wiem że jak stres opadnie, sesja i kłopoty się skończą ja zacznę swoje stare przyjemne życie. To zjada mnie tylko przy okazji stresu i nie potrafię tego udźwignąc...
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-13, 20:39   #119
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Psychiatra

[quote=neska951;3691874]pisząc choroby miałam na myśli zarówno depresje jak i schizofrenie ,książki które poleciłam dotyczą ogólnie i chorób i zaburzeń.

co do przesiadywania na forach to z jednej strony racja , a z drugiej strony im więcej wiesz coś na dany temat, tym jesteś spokojniejsza , ale może być oczywiście odwrotnie...zależy od człowieka

jeśli chodzi o nerwicę to też słyszałam o zmianie kwalifikacji, ale nie sądzę aby depresję zaczęto nazywać zaburzeniem, mówię o depresji depresji, a nie np typie osobowości ,albo zaburzeniu z pogranicza.[/quote]

Hipochondrykowi się raczej pogorszy

Nie będę się spierać, przeczytałam tak na:http://pl.wikipedia.org/wiki/Depresja_%28choroba%29 może nie maja racji.

Mogę sie mylić specjalistą nie jestem.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-13, 20:45   #120
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Psychiatra

nawet na forum nie chce mi sie o tym pisac wiec coz mam zrobic zeby zachcialo mi sie w gabinecie???

Chociaz nie powiem,ze nie kusi mnie perspektywa naukowej diagnozy mojej jakze skomplikowanej osobowosci

Edytowane przez bess
Czas edycji: 2007-03-30 o 17:56 Powód: dopisek:)
bess jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:46.