Jak moge odzyskac konto? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne forum

Notka

Techniczne forum Forum techniczne - obszar całe forum. Tutaj można zgłaszać uwagi techniczne, problemy dotyczące całego forum, problemy z hasłem i dostępem i inne…

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-02, 08:32   #91
kamelusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1
problem z hasłem i loginem

Otóz chciałam sie zalogować i pojawiło mi sie ze jest błedny login i hasło...kiedy chciałam przypomniec hasło wyswietliło mi sie ze nie ma takiego pliku, musiałam sie zarejestrować od poczatku..czy jest mozliwosc odzyskania mojego dawnego loginu?
kamelusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-02, 09:51   #92
czeko
Rozeznanie
 
Avatar czeko
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łodz
Wiadomości: 565
Dot.: problem z hasłem i loginem

juz sie naprawiło uff
czeko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-02, 09:59   #93
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: problem z hasłem i loginem

Najpewniej jest to wina zawirowań w związku ze złosiowymi pracami na forum
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 08:07   #94
Tesa1401
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3
Skradzione hasło :(

Pisałam już w tej sprawie do Złosia, ale może ktoś jeszcze będzie w stanie mi pomóc.
Z tej strony Akane (część z Was pewnie mnie kojarzy), piszę z konta mamy (i całe szczęście, że namówiłam ją kiedyś do rejestracji...). Wczoraj ktoś włamał się na moją skrzynkę pocztową i zmienił mi hasło - co gorsza okazało się, że na poczcie się nie skończyło. Na Wizaż też nie mogę się na siebie zalogować. Przypomnienie hasła nic nie daje, bo przypomnienie wysyłane jest na moją skrzynkę, do której nie mogę się dostać. Błędne koło Napisałam już w tej sprawie do Interii (u nich miałam utworzone konto), ale nie wiem czy będę w stanie odzyskać swojego maila. No i nie wiem co z Wizażem Czy uda mi się chociaż tutaj odzyskać konto? Może ktoś był w podobnej sytuacji? Dziewczyny, ratujcie
Tesa1401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 08:58   #95
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Skradzione hasło :(

Zaraz się tym zajmę
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 09:02   #96
Tesa1401
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3
Dot.: Skradzione hasło :(

Dzięki Złosiu A wiesz może w jaki sposób dałoby się namierzyć tego żartownisia, który mi się włamał na skrzynkę? Bo własnie sprawdziłam, że nie tylko do Wizażu straciłam dostęp, ale i do hattricka (sieciowy menadżer piłkarski, w którym byłam zarejestrowana od 2003 roku) Wszędzie gdzie miałam to jedno hasło, straciłam dostęp
Tesa1401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 09:08   #97
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 731
Dot.: Skradzione hasło :(

Wspolczuje

Moja rada, przeskanuj komputer antywirusem, ale nie tym ktorego masz w komputerze, ale zewnetrznym typu on-line. Wlacz firewall i blokuj wszystko co nie musi miec dostepu do internetu, szczegolnie programy wychodzace.

Lamanie hasla na poczte np. przy uzyciu programu "Brutus" polega na podstawianiu po koleji slow z "podlaczonego" do brutusa slownika i porownywaniu z oryginalem - metoda dlugotrwala i skuteczna o ile w slowniku znajduje sie prawidlowe slowo bedace haslem. Taki "atak" jest widoczny w logach servera i najczesciej blokowany automatycznie.
Inna metoda, polegajaca na generowaniu przez program roznej kombinacji znakow i porownywaniu jej z oryginalnym ciagiem znakow - 100% skuteczna, rowniez wykrywalna i blokowana.

Moim zdaniem w Twoim przypadku sa 2 mozliwosci:
Masz w komputerze zainstalowanego trojana z funkcja keyloggera
(Trojan -progrm do zdalnej , nieautoryzowanej administracji innym komputerem, Keylogger - program zapisujacy kazdy wcisniety znak na klawiaturze ).
Inna mozliwosc to sniffer przechwytujacy cale pakiety wysylanych danych do internetu.... lub uzyto exploita wykorzystujacego blad w systemie (nieukatualniane programy, glowie Windows i IE)

Jesli to trojan, to wlasciwie za chwile mozesz stracic wiecej hasel, lacznie z GG. Dlatego szybko przeskanuj komputer, puzniej zmien wszystkie hasla na nowe. Haslo z forum to najmniejszy problem, Admin Ci da nowe , co do Interii - nie wiem czy odzyskasz.
Polaczenie z trojanem w Twoim komputerze jest widoczne np. we firewall lub w net stat - start->uruchom->cmd(wpisac) ->net stat (wpisac) (ale w chwili gdy wlamywacz jest podlaczony, widac jego dane takie jak IP, majac IP bedziesz miala hosta - a mojac hosta mozesz wiele .)

pozdrawiam
aniolek
mikroREKLAMA
Pomoc dla córki naszego kolegi Maćka
Prośba o pomoc dla córki naszego kolegi Maćka

Ta reklama pokazywana jest pod 5 731 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-27, 09:16   #98
Tesa1401
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3
Dot.: Skradzione hasło :(

Aniołku, dziękuję za radę Jak wrócę do domu (aktualnie siedzę w pracy), to na pewno przeskanuję kompa.
Ech, zastanawiam się, czy ten "atak" to był przypadek i jakaś obca osoba zrobiła sobie żart, czy też może jednak ten numer odwalił ktoś znajomy... Hasło znał m.in. mój Eksio, który miewa tego typu pomysły, ale nie sądziłam że byłby na tyle bazczelny, by mi włazić na skrzynkę... I m.in. on doskonale wiedział, że grywam w hattricku (w sumie w dawnych czasach, jak jeszcze byliśmy razem, namówił mnie do rejestracji).
Ech, jak dorwę tego, kto mi zrobił taki bajzel, to chyba nogi z czterech liter powyrywam
Tesa1401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 09:21   #99
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Skradzione hasło :(

Uffffff..... jak dobrze być znowu w swojej skórze Dzięki Złosiu za pomoc, jesteś wielki
Teraz jeszcze tylko Interia i hattrick. Mam nadzieję, że uda się ustalić przynajmniej adres IP tej osoby, która się włamała do mnie na skrzynkę (w sumie na mailu mogę chyba położyć już krzyżyk ).
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 09:27   #100
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: Skradzione hasło :(

I właśnie z takich powodów nie należy ujawniać nikomu swoich haseł, a już tym bardziej mieć kilka kont z takim samym
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 09:48   #101
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 731
Dot.: Skradzione hasło :(

Cytat:
Napisane przez Tesa1401
Aniołku, dziękuję za radę Jak wrócę do domu (aktualnie siedzę w pracy), to na pewno przeskanuję kompa.
Ech, zastanawiam się, czy ten "atak" to był przypadek i jakaś obca osoba zrobiła sobie żart, czy też może jednak ten numer odwalił ktoś znajomy... Hasło znał m.in. mój Eksio, który miewa tego typu pomysły, ale nie sądziłam że byłby na tyle bazczelny, by mi włazić na skrzynkę... I m.in. on doskonale wiedział, że grywam w hattricku (w sumie w dawnych czasach, jak jeszcze byliśmy razem, namówił mnie do rejestracji).
Ech, jak dorwę tego, kto mi zrobił taki bajzel, to chyba nogi z czterech liter powyrywam
Tesa1401

Jesli masz stale IP, ktos zainfekowal Ci komputer Trojanem, to moze byc to "wlamywacz" ale taka osoba nie jest wrozka i jesli od momentu zainfekowania nie logowalas sie np. na hattricku a haslo tez zostalo zmienione - to raczej nie ma sily, musiala byc to osoba ktora zna chociaz Twojego nicka ( haslo moze sobie wyciagnac z Twojego komputera jesli uzywalas funkcji "zapamitaj haslo" lub jesli wszedzie masz jednakowe to ulatwa sprawe)
Jesli na to konto logowalas sie np. 2 lata temu, to skad wlamywacz na znac
chociazby Twojego nicka? i istnienie strony "hattricku" ( nie znam)

Przeskanuj komputer, jesli to Trojan to podaj jego nazwe, zobaczymy jakie mial mozliwosci. Wazne jest tez w jakiej sieci jestes - malo jest trojanow przebijajacych sie przez "nat" do innych sieci, a i z neostrada tez malo ktory sobie radzi ... jesli nie masz Trojana to hmmm

Wszystko zalezy od tego co skaner antywirusowy on-line pokaze w raporcie

aniolek
mikroREKLAMA
Pomoc dla córki naszego kolegi Maćka
Prośba o pomoc dla córki naszego kolegi Maćka

Ta reklama pokazywana jest pod 5 731 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-27, 10:11   #102
Verena
Rozeznanie
 
Avatar Verena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 615
Dot.: Skradzione hasło :(

Do Interii polecam zadzwonić. Ja miałąm podobną sytuację i skończyło sie na jednym telefonie - pan z biura obsługi wypytał mnie nieco o dane, jakie podawałam pzry rejestracji itp i od ręki podał mi nowe hasło.
Jeśli chodzi o okoliczności zmiany mojego dotychczasowego hasła, to jedyne co mógł mi powiedzieć to data, kiedy hasło zostało zmienione... Jak na razie mam spokój.
__________________
BYKOM STOP! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie.
[/SIZE]
Verena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 10:37   #103
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Skradzione hasło :(

Pewnie zadzwonię - póki co wysłałam maila z opisem problemu, jeśli się nie odezwą, to skontatkuję się z nimi telefonicznie.
Ech, jak ja nie lubię takich sytuacji
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 10:47   #104
Verena
Rozeznanie
 
Avatar Verena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 615
Dot.: Skradzione hasło :(

Nie licz na rozwiązanie sprawy mailem - ja opisałam całą sytuację, napisałam wyraźnie, że przypominanie hasła nie działa itd a oni mi odpisali, żebym SKORZYSTAŁA Z PRZYPOMINACZA grrrr...
Ewentualnie mój mail trafił na jakiegoś... hmm... nierozgarniętego pracownika
__________________
BYKOM STOP! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie.
[/SIZE]
Verena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 11:05   #105
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Skradzione hasło :(

No cóż, może faktycznie miałaś pecha z tą osobą, która Ci odpisywała. Jeśli mi nie odpiszą (albo odpiszą podobnie jak Tobie ) w ciągu najbliższych kilku godzin, to po powrocie do domu od razu do nich przedryndam.
Ech, wiele bym dała za wyjaśnienie tej sytuacji i dorwanie odpowiedzialnego za to zamieszanie człowieka
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 11:56   #106
Verena
Rozeznanie
 
Avatar Verena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 615
Dot.: Skradzione hasło :(

Mi na szczęście ktoś namieszał wyłącznie na koncie pocztowym.
Miałam jakieś tam podejrzenia, ale niestety - nic nie udało mi się wyjaśnić...
__________________
BYKOM STOP! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie.
[/SIZE]
Verena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 12:17   #107
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Skradzione hasło :(

Odpisali Proszą o kontakt telefoniczny i potwierdzenie danych. Zaraz do niech przedryndam, mam nadzieję, że wszystko się jakoś wyjaśni.
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 14:03   #108
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Skradzione hasło :(

Odzyskałam swoje konto e-mail. I znalazłam kilka ciekawych wiadomości w skrzynce. Wczoraj po 14:00 (kiedy ja beztrosko spożywałam obiadek u przyszłej teściowej) ktoś wlazł na Wizaż pod moim nickiem, wybrał opcję "przypomnij hasło" i wygenerował nowe dla Wizażu (co jak byk widać na mojej skrzynce). Poza tym zażądał wysłania hasła na e-mail dla mojego GG (numer z pracy), co też jest na skrzynce. Dziwne to wszystko...
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 14:08   #109
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Skradzione hasło :(

Cytat:
Napisane przez Akane
Odzyskałam swoje konto e-mail. I znalazłam kilka ciekawych wiadomości w skrzynce. Wczoraj po 14:00 (kiedy ja beztrosko spożywałam obiadek u przyszłej teściowej) ktoś wlazł na Wizaż pod moim nickiem, wybrał opcję "przypomnij hasło" i wygenerował nowe dla Wizażu (co jak byk widać na mojej skrzynce). Poza tym zażądał wysłania hasła na e-mail dla mojego GG (numer z pracy), co też jest na skrzynce. Dziwne to wszystko...
Przeskanuj kompa AdAwarem: www.lavasoft.de
Przeskanuj kompa antywirem (jaki tam masz )
Pozmieniaj jak najszybciej swoje hasła na wizaz i GG.
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-27, 14:48   #110
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Skradzione hasło :(

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec
Przeskanuj kompa AdAwarem: www.lavasoft.de
Przeskanuj kompa antywirem (jaki tam masz )
Pozmieniaj jak najszybciej swoje hasła na wizaz i GG.
Na GG w pracy nie mogę już zmienić hasła ("problem z ustanowieniem połączenia", ale nie wiem czy przypadkiem ktoś mi w międzyczasie hasła własnie nie podmienił). I ciągle zastanawiam się kto u licha ma taką zabawę?
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 19:52   #111
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 731
Dot.: Skradzione hasło :(

Cytat:
Napisane przez Akane
Na GG w pracy nie mogę już zmienić hasła ("problem z ustanowieniem połączenia", ale nie wiem czy przypadkiem ktoś mi w międzyczasie hasła własnie nie podmienił). I ciągle zastanawiam się kto u licha ma taką zabawę?

Nie zmienil, poniewaz gdyby je zmienil twoje GG by sie wylaczylo i zobaczylabys okienko "podaj haslo".

Jeden ten sam numer GG moze byc zainstalowany na kilku komputerach ale wlaczony moze byc tylko na jednym, na pozostalych automatycznie sie wylaczy.

Wiec jesli ktos skonfigurowal sobie Twoj numer GG (muisial go znac) w swoim komputerze, to aby go wlaczyc musialby miec Twoje haslo do GG, wiec uzyl "przypomnij haslo" ktore zostalo wyslane na adres e-mail podany wczesniej. Jesli znalazlas w swojej poczcie takie przypomnnienie, to byc moze ktos juz zna Twoje haslo do GG - jesli je zmieni to tobie GG sie wylaczy i poprosi o nowe haslo.
"problem z ustanowieniem połączenia" - oznacza brak polaczenia z serveram GG od zmian (rejestracji - juz nie pamitam)
Jesli na konto pocztowe "wlamuje" sie przypadkowa osoba, to skad ma wiedziec ze wlasciciel konta e-mail ma tez GG? i jeszcze zna numer
rozumiem forum wizaz - znalazl tam pewnie subskrypcje i sobie wszedl.

Ale myslac logicznie to gdyby jednak ktos "wlamalby sie" do twojego komputera (lub przy nim byl), to po co mialby wysylac przypomnienie o haslo GG, skoro haslo ma gotowe w config.dat a odczytanie zajmuje 1-2 s.

Chyba jednak ktos "zgadl" Twoje haslo na poczte bez wlamywania sie gdziekolwiek.

aniolek
mikroREKLAMA
Pomoc dla córki naszego kolegi Maćka
Prośba o pomoc dla córki naszego kolegi Maćka

Ta reklama pokazywana jest pod 5 731 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 20:09   #112
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Skradzione hasło :(

Cytat:
Napisane przez aniolek-tasmanski
Chyba jednak ktos "zgadl" Twoje haslo na poczte bez wlamywania sie gdziekolwiek.

aniolek
Nie sądzę Moje hasło było raczej nietypowe i znają je (poza mną) raptem 3 osoby (mój TŻ, moja mama i nieszczęsny eksio) + admini w pracy (ale o tym, że to któryś z administratórów zrobił sobie taki żart, wolę nawet nie myśleć). Mogę tylko sobie pluć w brodę, że jednak nie pozmieniałam haseł i że w każdym niemal miejscu miałam hasło to samo...

Aha, sprawdziłam też kto mi buchnął konto w hattricku... Zmienił nazwę drużyny i nazwę użytkownika. Odpowiedniego maila do władz hattricka już popchnęłam. Jak tylko dostanę IP tego człowieka, zgłaszam sprawę na policję. Może jestem przewrażliwiona, ale zmiana hasła na skrzynce pocztowej, ukochanym forum dyskusyjnym, menadżerze piłkarskim i sprawdzanie haseł na moim roboczym GG, to jednak trochę za dużo
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 08:58   #113
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 731
Dot.: Skradzione hasło :(

Akane

Zrobisz jak uwazasz

Interia nie odpowiada za "skutki wynikłe z wejścia w posiadanie przez osoby trzecie hasła Użytkownika" moze nie podac Ci zadnych dodatkowych danych bez jakiegos "odgornego nakazu". Podobie inne servisy, nawet jesli bedziesz miala IP to wlasciwie pozostaje zidentyfikowac siec i napisac do abuse@siec.jakas.pl a oni jesli uznaja, ze ktos faktycznie narozrabial to wylacza mu net na 24h i wysla 10MB regulaminu i paragrafow dlaczego szlaban na net, a Tobie i tak nie podadza danych bez nakazu "odgornego"
Policja chyba przyjnie zgloszenie (nie wiem) ale ze wzgledu na "mala szkodliwosc" watpie aby "postawiono na nogi" caly wydzial policji internetowej - chyba, ze naprawde uzyjesz solidnych argumentow.
Poza tym wystarczy, ze powiesz, ze 3 osoby znaly haslo i... no wlasnie


W kazdym razie powodzenia , a ogolnie wlamywanie sie na cudza poczte jest .... obrzydliwe.

aniolek
mikroREKLAMA
Pomoc dla córki naszego kolegi Maćka
Prośba o pomoc dla córki naszego kolegi Maćka

Ta reklama pokazywana jest pod 5 731 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 09:31   #114
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Skradzione hasło :(

Cóż, do policji już się zgłosiłam (Interia faktycznie bez nakazu niczego nie zrobi i trudno się dziwić - wczoraj czułam się jak pies gończy na tropie i racjonalne myślenie w dużym stopniu mi zdechło ). Sprawę powinni potraktować poważnie, ponieważ włamanie dotyczyło również firmowego komunikatora (a tutaj szkodliwość czynu mocno wzrasta, bo jeśli ta osoba poczytała sobie archiwum..? Dane abonentów, informacje tajne - firmowe itd.). To już kwestia policji, żeby sprawę zbadać. Mam dwójkę znajomych gliniarzy, może mi coś podpowiedzą. Tak czy inaczej nie daruję i dorwę człowieka, który mi tak nabruździł. Jestem jednostką upartą (i mściwą, jak trzeba ).
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 12:03   #115
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 731
Dot.: Skradzione hasło :(

Cytat:
Napisane przez Akane
<ciach>... Sprawę powinni potraktować poważnie, ponieważ włamanie dotyczyło również firmowego komunikatora (a tutaj szkodliwość czynu mocno wzrasta, bo jeśli ta osoba poczytała sobie archiwum..? Dane abonentów, informacje tajne - firmowe itd.). To już kwestia policji, żeby sprawę zbadać. Mam dwójkę znajomych gliniarzy, może mi coś podpowiedzą. Tak czy inaczej nie daruję i dorwę człowieka, który mi tak nabruździł. Jestem jednostką upartą (i mściwą, jak trzeba ).

To faktycznie powazna sprawa Jesli sie tym zajma to faktycznie przeswietla cala firme pod kontem zabezpieczen, systemow, pracy admina pod wzgledem bezpieczenstwa, sprawdza logi serverow (wspoczuje adminowi jesli ich nie bedzie, lub znajada powazne "dziury"), sprawdza co pracownicy maja w komputerach, co robia, czy maja odpowiednie szkolenia itp, czy wolno im uzywac dodatkowych programow ( pod kontem bezpieczenstwa np. korzystanie z GG), w przypadku kiedy maja dostep do danych osobowych klientow, jesli bedzie trzeba to odtworza dane z dysku ktory byl formatowany nawet do 7 razy... sprawdza legalnosc oprogramwoania ... ogolnie beda "brutalni" ale "skuteczni" a i czesto sama firma zostaje ukarana za niewystarczajace zabezpieczenia, moga tez na ten czas wstrzymac prace calej firmy... az zlapia winnego.

Zazwyczaj konczy sie to tak, ze dla bezpieczenstwa blokuje sie wszysto co mozliwe, Internet przez proxy z ograniczeniami lub wcale, zapominamy o GG i innych dodatkowych programach, malo przyjemne dla pracownikow, ale konieczne dla bezpieczenstwa. System zostaje tak zabezpieczony, aby ograniczyc mozliwosc jakiegokolwiek wlamania w przyszlosci. Dane osobowe klientow to powazna odpowiedzialnosc dla firmy.

Ale badzmy dobrej mysli, najwazniejsze ze odzyskalas swoje konta

pozdrawiam
aniolek
mikroREKLAMA
Pomoc dla córki naszego kolegi Maćka
Prośba o pomoc dla córki naszego kolegi Maćka

Ta reklama pokazywana jest pod 5 731 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 12:43   #116
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: Skradzione hasło :(

Cytat:
Napisane przez Akane
Cóż, do policji już się zgłosiłam (Interia faktycznie bez nakazu niczego nie zrobi i trudno się dziwić - wczoraj czułam się jak pies gończy na tropie i racjonalne myślenie w dużym stopniu mi zdechło ). Sprawę powinni potraktować poważnie, ponieważ włamanie dotyczyło również firmowego komunikatora (a tutaj szkodliwość czynu mocno wzrasta, bo jeśli ta osoba poczytała sobie archiwum..? Dane abonentów, informacje tajne - firmowe itd.). To już kwestia policji, żeby sprawę zbadać. Mam dwójkę znajomych gliniarzy, może mi coś podpowiedzą. Tak czy inaczej nie daruję i dorwę człowieka, który mi tak nabruździł. Jestem jednostką upartą (i mściwą, jak trzeba ).
ale jeśli osoba ta nie włamywała się na gg na komputerze firmowym [bo podejrzewam, że tam właśnie masz archiwum z danymi klientów], lub jeśli nei skopiowała do siebie folderu z archiwum [ale wtedy mogłaby bardzo łatwo znaleść hasło, przy pomocy chociażby GGHack -programu łatwego do znalezienia w sieci] to nie będzie miała tych danych... więc tutaj szkodliwość jedynie jeśli dane masz wpisane na liście kontaktów [typu imię, nazwisko, telefon] lub jeśli włamywała się w pracy, będąc 'na Twoim' kompie
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 12:50   #117
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Dot.: Skradzione hasło :(

hasla powinno sie zmieniac co jakis czas...
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 13:01   #118
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Skradzione hasło :(

Cytat:
Napisane przez emurulez77
hasla powinno sie zmieniac co jakis czas...
Mądry Polak po szkodzie...
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 14:16   #119
śliweńka
Zakorzenienie
 
Avatar śliweńka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: w poduchowie:)
Wiadomości: 12 503
Dot.: Skradzione hasło :(

to ja miałam taki problem że zalogowałam się a wyskoczyło mi że moje konto zostało zablokowane na 15 minut choć wpisałam nick i hasło tylko raz że niby za dużo razy wpisałam błędne hasło choć zrobiłam to tylko raz
__________________
12.09.2009



09.04.2012 córa
19.04.2017
31.01.2018
06.02.2019 Kropek http://fajnamama.pl/suwaczki/kw05lel.png
śliweńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 15:47   #120
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 731
Dot.: Skradzione hasło :(

Cytat:
Napisane przez Akane
.....włamanie dotyczyło również firmowego komunikatora (a tutaj szkodliwość czynu mocno wzrasta, bo jeśli ta osoba poczytała sobie archiwum..? Dane abonentów, informacje tajne - firmowe itd.). ..
ale mam refleks

Czy ten firmowy komunikator to GG, przez ktory sa przesylane wazne dane??

GG to najlatwiejszy komunikator do podsluchiwania i przechwytywania calych rozmow bez wlamywania sie i nie tylko.
Jesli tak, to chyba moga byc problemy i nie tylko dla wlamywacza.

ps. dokladnie tak jak napisala KasiaKatarzynka
Jesli skofigurowal Twoje GG na innym komputerze, to co najwyzej sciagnal sobie liste kontaktow o ile Ty ja wyeksportowalas na server GG.
Aby miec tez Twoje archiwum musi miec Twoj archives.dat , ktory moze odczytac tylko w twoim koncie GG, lub bawic sie hex edytorem

aniolek
mikroREKLAMA
Pomoc dla córki naszego kolegi Maćka
Prośba o pomoc dla córki naszego kolegi Maćka

Ta reklama pokazywana jest pod 5 731 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne forum


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:33.