Sen niemowlaka, jak zmienić plan dnia? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-25, 12:30   #91
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Sen niemowlaka, jak zmienić plan dnia?

Cytat:
Napisane przez izazula Pokaż wiadomość
To nie jest prowokacja
To nie jest lekceważenie potrzeb dziecka
To nie jest tresura
Nie ignoruję uczuć swojego dziecka

Dobrze wiem że każde dziecko potrzebuje przytulenia choć wiem że są też takie które nie bardzo go potrzebują albo zdecydowanie mniej niż inne.

Niestety dziecko "wymuszania" uczy się własnie płaczem. Pewnie że chce żeby ciągle ktoś przy nim był ale to nie zawsze jest możliwe.
Ja nie pisałam że należy zostawić dziecko jak jest np. chore, czy coś go boli tylko nie być na każde piśnięcie.
Urwisek wyraźnie napisała że mały jest bardzo absorbujący i ciągle chce ją mieć przy sobie a ona nie potrafi nic zrobić a nie że płacze bo jest chory.


A to że daję czasem mojej córci popłakać i denerwować się to nie znaczy że jestem złą matką.
Ja nikogo nie nazwałam złą matką i nie oceniam. Osoba która ocenia nie znając mnie i pisze że jestem złą matką bo pozwalam płakać dziecku powinna się wstydzić


To tyle co mam do powiedzenia.
Wiesz jakie dziecko wymusza? Moja półtoraroczna córka na rehabilitacji wymusza, żeby nie ćwiczyła tylko mogła biegać i się bawić. Dziś krzyczała, płakała, kładła się na ziemię, uciekała. Jak ćwiczenia się skończyły natychmiast wstała, zrobiła papa i uśmiechnięta pobiegła się bawić. TO jest wymuszanie, a nie 2miesięczne dziecko które płacze, bo chce do mamy. Ono nic innego nie zna. Jak mama znika to na zawsze, nie wie że jest drugi pokój. MAMY NIE MA, więc płacze. Wiem, że dzieci są różne, ale wiesz jak uczyłam moją żeby sama się bawiła? Dużo ją nosiłam, przytulałam itp. im więcej nosiłam tym więcej miałam czasu w domu dla siebie, bo sama się bawiła.

I trudno mi uwierzyć, że płakała bez przerwy i nie mogłaś się wykąpać jak spała. I ja osobiście wolałam zrobić sobie kanapkę w 2min niż obiad z płaczącym dzieckiem obok. No ale to ja.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 15:07   #92
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Sen niemowlaka, jak zmienić plan dnia?

Cytat:
Napisane przez urwisek Pokaż wiadomość
Witajcie!
Pytanie, jak spały Wasze dzieci jako niemowlaki a jak później?
Mój mały 10 miesięczniak śpi od 20.30 do 6, w dzień przesypia od 2 do 3 godzin. Kiedy się wyśpię? Dla mnie 6 to środek nocy. A nieważne czy syn pójdzie spać później, zawsze wstaje o 6. Kilka miesięcy temu jeszcze brałam go do łóżka i jakoś go usypiałam na godzinkę, a teraz nie ma szans.
Przyzwyczaiłam go do śniadania o 7.30, myślałam, że sam się przestawi, że nie będzie miał "po co" wstawać o 6.
Moja w tym okresie spała 19-7/8, i miała jedną drzemkę koło 1,5h-2h.
Kolejne miesiące podobnie, i potem koło 14 miesiąca zaczęła zasypiać dopiero koło 21 i nadal wstawać 7/8
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:35.