Misja w Zambii - cz. IV - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-10-07, 21:14   #1201
agamann
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 78
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
Śpiesz ę donieść że Katemwale jest już rozpakowana Bruno przyszedł na świat 10:28, 55 cm i 3100 g
Moje gratulacje Bruno cudny
Urodził się dokładnie 9 miesięcy po moim synku
Cytat:
Napisane przez ava80 Pokaż wiadomość


Przesylki od:

5.Justyna …../nie można odczytac nazwiska/…ul.Hubala-Tychy
10.Agnieszka i Robert M. -Tychy
MamoBernarda to chyba nasza paczka dzięki
Super i koperta też doszła
Cytat:
Napisane przez alicjazopola Pokaż wiadomość

No i wszystkie zatroskane pary, co ma być to będzie. Wcześniej czy później ale będzie. Nie myślcie nawet inaczej.


Dokładnie 3mam kciuki
Za wszystkie brzuszki tez 3 mam kciuki oby maluchom się za bardzo nie spieszyło
Cytat:
Napisane przez ulisia1 Pokaż wiadomość
M. Przychodzińska – Kaciczak: Dziecko i muzyka Warszawa 1973
Ta pozycja jest tutaj http://www.female.pl/ebook1/6086/Dzi...ciczak./14019/
tylko ta pozycje sprawdziłam brak mi ostatnio czasu adoptowaliśmy 2 tygodnie temu szczeniaka że schroniska no i mam "3cie" dziecko
Najbardziej wymagające hehe nawet mój 9 cio miesieczny syn którego karmie piersią w nocy( co 2h sie domaga) nie jest taki wymagający a mam jeszcze moją 7 latkę (Mamusiową córunie).
Aha w Tesco jest wyprzedaż plecaków jednokomorowych po 1,25 zł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edytowane przez agamann
Czas edycji: 2009-10-07 o 21:26 Powód: dopisek
agamann jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-08, 06:43   #1202
ulisia1
Rozeznanie
 
Avatar ulisia1
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 777
GG do ulisia1
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez agamann Pokaż wiadomość
Ta pozycja jest tutaj http://www.female.pl/ebook1/6086/Dzi...ciczak./14019/
tylko ta pozycje sprawdziłam brak mi ostatnio czasu adoptowaliśmy 2 tygodnie temu szczeniaka że schroniska no i mam "3cie" dziecko
Najbardziej wymagające hehe nawet mój 9 cio miesieczny syn którego karmie piersią w nocy( co 2h sie domaga) nie jest taki wymagający a mam jeszcze moją 7 latkę (Mamusiową córunie).
Aha w Tesco jest wyprzedaż plecaków jednokomorowych po 1,25 zł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dzięki za zainteresowanie
Weszłam w ten link i tej książki tam nie ma albo ja nie umiem szukać...
__________________
ulisia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-08, 08:32   #1203
AGATKA1616
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: poland
Wiadomości: 12
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Dziewczyny -bardzo dziekuje za rady!
Rozumiem ze tampony tez mozna wysylać -sa mniejsze
Wyczytalam na forum -w dziale sklepik ze nie mozna przeznaczac pieniazków na wybrane produkty , szczerze mowiąc wydaje mi sie sensowne aby na miejscu rodzina,dziecko,siostry decydowały
A moja podopieczna to Mary Phiri - 13 listopada konczy 16 lat! Jezeli macie jakies dodatkowe info o tej dziewczynce to poprosze : rozmiar obuwia, wzrost,jak daleko ma do szkoły itp
Pozdrawiam
a.
__________________
agatka
AGATKA1616 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-08, 08:49   #1204
alicjazopola
Raczkowanie
 
Avatar alicjazopola
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 177
GG do alicjazopola
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Agatko, wysłałam Ci wiadomość.
__________________

alicjazopola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-08, 09:30   #1205
Ażurek
Raczkowanie
 
Avatar Ażurek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 93
GG do Ażurek
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Seona dzięki za kalendarz, który wyślesz. na razie kółko pączkuje bardzo powoli ale jednak, w tygodniu misyjnym będzie u nas Animator. Na spotkaniu będą chętne dzieci z całej szkoły, planujemy wystawę misyjną i zbiórkę prezentów świątecznych.
Ażurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-08, 14:59   #1206
MartaiMaciej
Raczkowanie
 
Avatar MartaiMaciej
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 355
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

A ja przejechałam się z betami do Krakowa tylko po to, żeby się dowiedzieć, że przełożyli mi termin na 16. listopada (sprawka NFZ). Lecz się tu człowieku, jak diagnopzowanie trwa od lutego i wcale nikt nie daje gwarancji, że znów czegoś nie wymyśląa czas ucieka. A słyszałam kiedyś, że jako sł zdrowia i żona lekarza, to mam łatwiej. G.,,, prawda, tak zresztą odpowiedziałam na to stwierdzenie. A stres pozostaje.

A nasza paczka wysłana priorytetem końcem lipca - ponad19 kg jeszcze nie doszła. Jak zwykle pocztowy skandal. Wstydziliby się tyle kasy to kosztowało, że powinni się postarać.

Poza tym nie wiemy czy doszły środki opatrunkowe wysłane normalną paczką w ubiegłym roku mniej więce X/XI.

AGATKA 1616 tampony raczej nie, bo nie będzie wiedziała co z nimi zrobić. Wystarczą zwykłe podpaski i proponuję parę sztuk majtek. Myślę, że nie kupują, bo lepiej im wydać kasę na jedzenie niż na coś czego nie widać. Weź pod uwagę, że tam mają o wiele większe pupy niż w naszym klimacie, tak, że myślę że "M-L" damskie to spokojnie.
__________________
Chcesz wiedzieć gdzie jest Twoja paczka?
http://sledzenie.poczta-polska.pl/

Edytowane przez MartaiMaciej
Czas edycji: 2009-10-08 o 15:05
MartaiMaciej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-08, 17:10   #1207
MartaiMaciej
Raczkowanie
 
Avatar MartaiMaciej
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 355
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Poza tym nie wiemy czy doszły środki opatrunkowe wysłane normalną paczką w ubiegłym roku mniej więce X/XI.

QUOTE]
Oj chyba przegapiłam i doszła końcem kwietnia. Nie wiem jak się to stało, że nie zauważyłam.
__________________
Chcesz wiedzieć gdzie jest Twoja paczka?
http://sledzenie.poczta-polska.pl/
MartaiMaciej jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-09, 21:51   #1208
MamaBernarda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 161
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez ava80 Pokaż wiadomość
dostałam właśnie wiadomość od Siostry wiec wklejam na jej prosbę

Przesylki od:
5.Justyna …../nie można odczytac nazwiska/…ul.Hubala-Tychy
Tak to ja, przyznaje się z radością

Cytat:
Napisane przez AGATKA1616 Pokaż wiadomość
Witam, dostałam pod opieke 16 latke Marysie
Witaj Agatko! i gratuluję podopiecznej

Cytat:
Napisane przez blla Pokaż wiadomość
Seona jeszcze w dwupaku
Kurczę, mam prawie gotową paczkę dla mojego Jeremiasza, ale muszę jeszcze parę rzeczy mu dokupić, a przez to moje uziemienie, wszystko się przedłuża Jakoś nie mam przekonania, że mąż kupi odpowiednie dla Jeremiasza spodnie...
Leż, leż blla tyle Twojego co poleżysz a poważnie to daj się wykazać mężowi, przecież za chwilkę to dopiero będzie musiał stanąć na wysokości zadania! niech kupi te spodnie, a nawet jak Ci się "nie za zbytnio" spodobają to go pochwal, zobaczysz jaki będzie dumny

KATE gratuluję serdecznie Bruna! Cóż to za imię!!! - przepiękne!


Cytat:
Napisane przez agamann Pokaż wiadomość
MamoBernarda to chyba nasza paczka dzięki
Super i koperta też doszła
adoptowaliśmy 2 tygodnie temu szczeniaka że schroniska no i mam "3cie" dziecko
Najbardziej wymagające
a nie mówiłam
nie ma się co martwić na zapas
i gratuluje Ci trzeciego dziecka! Tyle tych psiaków tam... ja wzięłam kota, już 5 lat jest z nami ( dobrze że choć schronisko jest tak ślicznie wyremontowane i zmodernizowane )


Pozdrawiam Wszystkich gorąco! Po dzisiejszej wycieczce do Krakowa na grób Marka Grechuty w głośnikach "śpij, bajki śnij" czego Wam życzę

EDIT MartoiMacieju moja wizyta w Krakowie zupełnie w innym klimacie... życzę Ci siły ( a widziałam już na tym forum, że masz jej mnóstwo kiedy zachodzi potrzeba ) uruchom więc swoje zasoby siłaczki i nie daj się! w końcu będzie dobrze!

Edytowane przez MamaBernarda
Czas edycji: 2009-10-09 o 22:08
MamaBernarda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-10, 10:16   #1209
Ażurek
Raczkowanie
 
Avatar Ażurek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 93
GG do Ażurek
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Gosiu, d ziękuję bardzo za wszystkie cudowności. Zdjęcia jak marzenie. Będzie piękna wystawa,
Ażurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-10, 12:47   #1210
dominika88222
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 66
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

hej wszystkim
chcialam Was zapytac ok. ile razy w roku wysylacie listy swoim dzieciom ?
dominika88222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-10, 13:56   #1211
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez blla Pokaż wiadomość
Seona chyba oprócz Wizażu łączy nas jeszcze inna strona www
Ta strona to kopalnia wiedzy
Cytat:
Napisane przez ulisia1 Pokaż wiadomość
A teraz dokonam bezczelnego offtopu

czy ktoś z Was ma może którąś z tych pozycji? potrzebuje je pilnie do pracy magisterskiej... Seona, może Ty...?
Wysyłam PW. Mam, ale inne tych autorów

Czemu bezczelnego? Nie raz takie prośby już tu były.

Czy ktoś szuka lub ma coś z tych książek dla Mr Moyo??
Cytat:
Napisane przez ulisia1 Pokaż wiadomość
Weszłam w ten link i tej książki tam nie ma albo ja nie umiem szukać...
Jest tam, trzeba kliknąć w drukuj lub ściągnij.
Cytat:
Napisane przez Ażurek Pokaż wiadomość
Seona dzięki za kalendarz, który wyślesz. na razie kółko pączkuje bardzo powoli ale jednak, w tygodniu misyjnym będzie u nas Animator. Na spotkaniu będą chętne dzieci z całej szkoły, planujemy wystawę misyjną i zbiórkę prezentów świątecznych.
Oooo suuuuper wszystko się zaczyna. Kalendarz poszedł w piątek wieczorem priorytetem. Mam nadzieję, że na poniedziałek dojdzie, lub na wtorek
Cytat:
Napisane przez dominika88222 Pokaż wiadomość
hej wszystkim
chcialam Was zapytac ok. ile razy w roku wysylacie listy swoim dzieciom ?
Staramy się, aby było 2 razy w roku, aktualne zdjęcie i jakiś list, ale niestety nie zawsze się udaje Niestety czasem dziecko mieszka daleko i trudno zrobić mu zdjęcie czy napisać list. Czasem dziecko gdzieś wyjedzie i zanim wróći to minie rok itp.
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-10, 14:57   #1212
dominika88222
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 66
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Aha, czyli rozumiem ze ja moge wysylac ile listow chce, tak ?
dominika88222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-10, 15:12   #1213
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez dominika88222 Pokaż wiadomość
Aha, czyli rozumiem ze ja moge wysylac ile listow chce, tak ?
Ja Cię źle zrozumiałam Myślałam, że pytasz jak często Rodzic dostaje list od swojego Dziecka - tak jak odpowiedziałam

A Rodzica prosimy aby paczkę czy kopertę bąbelkową wysyłał max. 2 razy w roku. Oczywiście są u na Paczkoholicy i oni wysyłają i swojemu dziecku i dla innych po kilkadziesiąt paczek rocznie. A jak wyślesz częściej to oczywiście dziecko paczkę od Ciebie dostanie

A list i swoje zdjęcie oczywiście może wysyłać także, to już zależy od Rodzica, byleby to nie było zdjęcie np. na "łonie przyrody" nie na tle drogich samochodów czy suto zastawionych stołów

Niektóre mamy np. Mamusia Dziecka KateMwale zna angielski i sobie korespondują, ale są to sporadyczne przypadki. Najczęściej list pisze ktoś w imieniu dziecka a dziecko coś rysuje lub podpisuje się.
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-10, 16:57   #1214
mamabethy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 69
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Mam pytanie czy w tym roku planujecie dziewczyny przygotować kalendarz na 2010 rok? Ten na 2009 był wspaniały tylko późno został wydany i z reguły wszyscy już mieli zakupione. Może w tym roku przygotować akcję na większą skalę? Jest jeszcze trochę czasu i może byłoby większe zainteresowanie. Ja bardzo chętnie zrobię rozeznanie wśród znajomych czy byliby chętni na taki kalendarz.


[
mamabethy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-10, 18:58   #1215
dominika88222
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 66
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Dzieki bardzo za odpowiedz Dlugo szukalam jeszcze jakiejs fundacji gdzie takze mozna wysylac paczki, ale nic nie moglam znalezc a w Adopcji Serca adopcja zostala wstrzymana, ale napisalam do Avy i czekam na odpowiedz, bo ponoc potrzeba nowych rodzicow
dominika88222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-10, 19:24   #1216
MartaiMaciej
Raczkowanie
 
Avatar MartaiMaciej
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 355
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

[QUOTE=Seona;14665578]
Czy ktoś szuka lub ma coś z tych książek dla Mr Moyo??

Mnie szuka moja Alicja. Ma kontakty i wymienia się ze znajomymi, ale najpierw miała kłopoty z internetem, potem z kompem i trochę zastopowało Ją to, ale obiecała, że jeżeli nie znajdzie do ściągnięcia to przekopie biblitekę AGH (mają tam kierunek: Socjologia) i jak znajdzie, to będzie kserować. Listę ma. Trzymaj kciuki, bo mi na tym zależy, zresztą chyba nie tylko mnie.

MamoBernarda wielkie dzięki za życzenia. Lepiej wychodzi mi walka o innych niż o mnie samą. Innych zasłoniłabym sobą, a jeżeli chodzi o mnie to uszka po sobie i do kącika. Cóż taka natura. Chyba poddaję się bez walki, ale pewnie tylko do czasu.
__________________
Chcesz wiedzieć gdzie jest Twoja paczka?
http://sledzenie.poczta-polska.pl/

Edytowane przez MartaiMaciej
Czas edycji: 2009-10-10 o 19:28
MartaiMaciej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-10, 21:48   #1217
basiaczek11
Raczkowanie
 
Avatar basiaczek11
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 470
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez MartaiMaciej Pokaż wiadomość
Lepiej wychodzi mi walka o innych niż o mnie samą. Innych zasłoniłabym sobą, a jeżeli chodzi o mnie to uszka po sobie i do kącika. Cóż taka natura. Chyba poddaję się bez walki, ale pewnie tylko do czasu.
Marta nawet tak nie myśl. Nie poddawaj się. Niech tam Maciej Cię przypilnuje Dawno nie spotkałam tak zaangażowanej i pełnej energii osoby Mam nadzieję i życzę Ci z całego serca, żeby diagnoza byla dobra i żeby w końcu wiedzieli jak Cię leczyć

AVA
zapracowana jesteś ale napisz co u Ciebie jak zdrówko?


Dobrej nocy wszystkim życzę
__________________
Pozdrawiam Basia


Adopcja Serca na facebooku:

Adopcja Serca


basiaczek11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-11, 18:41   #1218
MartaiMaciej
Raczkowanie
 
Avatar MartaiMaciej
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 355
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Dzięki Basiu za dobre słowa. Maciek właśnie ubolewa, że nie będzie mógł mnie tam pilnować przez tydzień, bo boi się, że mi zrobią krzywdę. Teraz leczenie jest wg. procedur, a nie indywidualne, a ja jestem alergikiem i mam astmę, a poza tym reaguję np. po 48 godzinach i ma staracha, ja zresztą też.

AVA, czy żeby dziecko i rodzina dostali jedzonko na Święta to teraz należy wpłacać?? Tak kojarzę, że to dwa miesiące wcześniej. Napisz proszę co u Was słychać, jak zdrowie ?? Wiem, że masz dużo do roboty, ale choć kilka słówek. Pozdrowienia dla Wszystkich.
__________________
Chcesz wiedzieć gdzie jest Twoja paczka?
http://sledzenie.poczta-polska.pl/
MartaiMaciej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-11, 20:10   #1219
dominika88222
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 66
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

A ok. ile czasu czekacie na dojdzie listu ?
dominika88222 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-11, 20:24   #1220
basiaczek11
Raczkowanie
 
Avatar basiaczek11
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 470
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez dominika88222 Pokaż wiadomość
A ok. ile czasu czekacie na dojdzie listu ?
A pytasz o list od dziecka czy dla dziecka?
Nasze listy i paczki do dzieci dochodzą od 2 tygodni po pół roku albo dłużej - to jest loteria i nikt jeszcze nie rozgryzł zasady.
Listy od dzieci z Zambii to też różnie. Ja dostałam tylko jeden jakiś rok temu ale za to z pięknymi rysunkami Czasami przychodzą częściej, czasami wolontariuszki przywoziły informacje od rodzin to też loteria
Co do listów i paczek z Polski do Zambii to już sprawdzone, żeby wysyłać ekonomiczne bo priorytety droższe i wcale szybciej nie przychodzą. No i bez potwierdzenia odbioru bo to kłopot dla siostry
__________________
Pozdrawiam Basia


Adopcja Serca na facebooku:

Adopcja Serca


basiaczek11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-11, 20:36   #1221
dominika88222
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 66
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Dzieki bardzo To teraz tylko czekam az dolacze do grona adopcyjnych Mam
dominika88222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 15:11   #1222
MartaiMaciej
Raczkowanie
 
Avatar MartaiMaciej
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 355
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Dla ciebie J. - Jolu bardzo dziękujemy za list. O rocznej opłacie pamiętam i wpłacę, jak dotrę do Banku wpłacać na żywność dla Jessinali. Dziękuję też Mubandze za napisanie go w imieniu Jessinali. Jej również wpłacę na Jej fundusz studencki podziękowanie, bardziej wymierne niż słowa. Stokrotne dzięki!!:cmok :
__________________
Chcesz wiedzieć gdzie jest Twoja paczka?
http://sledzenie.poczta-polska.pl/
MartaiMaciej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 18:04   #1223
ulisia1
Rozeznanie
 
Avatar ulisia1
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 777
GG do ulisia1
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

.
__________________

Edytowane przez ulisia1
Czas edycji: 2009-10-13 o 21:15
ulisia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 20:18   #1224
Dla ciebie J.
Rozeznanie
 
Avatar Dla ciebie J.
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 993
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez MartaiMaciej Pokaż wiadomość
Dla ciebie J. - Jolu bardzo dziękujemy za list. O rocznej opłacie pamiętam i wpłacę, jak dotrę do Banku wpłacać na żywność dla Jessinali.
To nie jest tak,że ja wrzucam kartę dla tych co nie płacą,wkładam ją do każdego listu.Tak jest mi po prostu łatwiej,przy pakowaniu minimum 200 listów sprawdzanie kto wpłacił,a kto nie i czy jest akurat list do nich byłoby utrudnieniem i zajęłoby więcej czasu.
Być może poszłam troche na łatwiznę,ale ja mam swoją pracę,dom,2 dzieci i swoje kłopoty,a listy staram się załatwiać szybko ,bo wiem,że wszyscy czekają z niecierpliwością.

To jest do wszystkich nie tylko do Marty:
Opłata jest raz na ROK ,każdy wie czy wpłacił i jak ktoś wpłacił to proszę zignorować moja karteczkę.

Ach i druga sprawa to :
JEŚLI KTOŚ SIĘ PRZEPROWADZIŁ,ALBO CHCE ŻEBY LISTY SZŁY NA INNY ADRES CZY coś w tym stylu ....
bardzo proszę nam o tym napisać,jak najwcześniej,a nie dopiero jak piszę do kogo list okazuje się ,ze dostaję na skrzynkę maile :
"na jaki adres poszedł list ,bo ...."
przecież nie jestem Duchem Św. i nie wiem,tylko wysyłam na ten co mam,a jak już poszedł ,to wróci,ale szkoda znaczków...

Cytat:
Napisane przez ulisia1 Pokaż wiadomość
Dostałam kolejny list (to już czwarty chyba, bo już prawie dwa lata jestem w programie) i moje przemyślenia są takie:

kolejny raz dostałam list pisany przez wolontariuszkę
kolejny raz o prawie identycznej treści
moje dziecko ma już skonczone 12 lat, założe się że może sama napisać dwa zdania, a jeśli nie to chociaż się podpisać

wiem że dotarcie do 600 dzieci nie jest łatwym zadaniem ale przez wzgląd na to, że mała jest w projekcie to chyba chociaż raz na rok ktos tam u niej jest...?

nie dostałam nawet jej świadectwa. jedyne jej zdjęcie to to sprzed 2 lat.

mój mąż się ze mnie śmieje że to dziecko nie istnieje pewnie wcale.
ja wiem że to nie o to chodzi, ale trochę jest mi przykro dostać 4 raz taki sam list w którym nie ma śladu po dziecku, mało tego - list prawie identyczny jak większość osób bo kiedyś pamiętam że się niektórzy chwalili swoimi. no to ja mam taki sam.
Zgadzam się z Tobą,że tak może być,ale patrząć na to ze strony Zambijskiej.
Dzieci jest ponad 600 ,jak sama powiedziałaś niektóre mieszkają daleko,więc o zdjęcie trudno,ale można pisać na forum prośby do siostry ,że dawno (tz minimum rok,wg mnie),nie było zdjęcia ,a siostra napewno nie od razu,ale postara się coś pomóc.( to taka rada)
A co do listów...
12 lat może i by mogła,ale ....
czy umie pisać po angielsku...ilu z nas uczyło się angielskiego ,a pisze listy po angielsku...
No i trzeba pamiętać ,że list to dla nich jest dziwna nowość,a nie to co u nas,hm...( tak mi się nasunęło:ilu z nas jeszcze pisze listy w formie listów,ale to nie na temat)
nie znają ,nie wiedzą co w nich pisać,
i tak przychodzi taki wolontariusz do wioski,a powiedzmy opiekuje się 100 dzieci z programu i w tym dniu idzie do 20 rodzin i ma z nimi napisać list do rodziny .....,co napisać?wzruszenie ramion i wolontariusz pisze:miło Cię słyszeć,u Nas ok,a co u Was,rozpoczeła się pora deszczowa....,chodzę do szkoły...itp,a jak ma napisać od 20 rodzin takie listy,a od 100 i to jeszcze najlepiej 4 razy w roku...
Polecam spróbować napisać dla treningu,25 listów o ..rodzinie do rodziny w Polsce i niech każdy będzie inny ,ładny ,ciekawy....
A poza tym ma też swoje życie...
A może tak trochę zrozumienia i wczucia się w sytuację?

To tak w skrócie ale mogę jeszcze
__________________
filmikiZobaczcie koniecznie Afrykę.




www.adopcjaserca.pl



Dla ciebie J. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 20:44   #1225
ulisia1
Rozeznanie
 
Avatar ulisia1
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 777
GG do ulisia1
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

.
__________________

Edytowane przez ulisia1
Czas edycji: 2009-10-13 o 21:16
ulisia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 20:46   #1226
New_Rock
Rozeznanie
 
Avatar New_Rock
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 714
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Dla ciebie J. Pokaż wiadomość
ilu z nas uczyło się angielskiego ,a pisze listy po angielsku...
Dokładnie! :P

Cytat:
Napisane przez Dla ciebie J. Pokaż wiadomość
...wzruszenie ramion i wolontariusz pisze:miło Cię słyszeć,u Nas ok,a co u Was,rozpoczeła się pora deszczowa....,chodzę do szkoły...itp,
Jak zobaczyłem początki moich listów (a co, trzy mam), to już myślałem, że też takie będą, ale jednak nie - dostałem odpowiedzi na zadane wcześniej pytania, i np. wiem że mój Brian lubi kolor niebieski
Jestem mile zaskoczony, że taka komunikacja jednak działa

PS. Czat otwarty!
__________________
poCZATuj z nami!
CENNIK POCZTY =>suwak na Afryka
(paczka ekonomiczna 20 kg [max] = 187 zł)

Edytowane przez New_Rock
Czas edycji: 2009-10-12 o 20:51
New_Rock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 20:59   #1227
MamaBernarda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 161
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez ulisia1 Pokaż wiadomość
Wiesz co, bez przesady. ja naprawdę rzadko kiedy się o cos upominam, nie robię kłopotu. nie pytam o rozmiarówkę, nie każę sobie robić zakupów. od dwoch lat nie poprosiłam o świadectwo ani o zdjęcie. Imienne paczki wysyłam nie częściej nie 1 - 2 razy w roku.

podpis dziecka nie przekracza chyba jego możliwości. Jestem pewna że umie też napisać hello albo cokolwiek. I to nie jest też tak że nie wie co napisać bo w listach zadawałam PYTANIA.

Zamiast odpowiedzi otrzymuję czwarty prawie identyczny list.

To ja już wolę nie dostać go w ogóle.


Nie mówiąc o tym że mój mąż ma mnie za pierwszą naiwną i mowi że tego dziecka nie ma.

nie jestem jedną z namolnych osób co by chciała co miesiąc nowe info o dziecku.
ufff zrobiło się gorąco....
Mimo całego zrozumienia stanę po stronie Ulisi1, po pierwsze dlatego, że współczuję Jej "ataków" męża ( nie, nie mam tak samo, ale znam to ), po drugie:
wysyłamy wielkie ilości zeszytów, bloków, kredek, czy długopisów zobaczcie jak byłoby pięknie, gdyby wolontariusz powiedział rodzinie, że jak przyjdzie za np pół roku napisać list to niech coś tam na tych kartkach narysują, napiszą choćby tak jak Ulisia pisze "hallo". Mój mąż powiedział przed chwilką podobnie - wolałby dostać dwa zdania, albo jedno od dziecka niż kopię poprzedniego. Nasze listy też są bardzo podobne, ale czekam na ten teraz znowu jak głupia

Pozdrawiam
MamaBernarda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-12, 21:56   #1228
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Ulisia na pewno wiele innych Rodziców ma podobne przemyślenia i obawy

Tylko teraz się zastanówmy, czy gdyby Rodzic raz na rok dostawał tylko kartkę z numerem kartoteki i np. jednym słówkiem "Hello" czy rysunkiem czy nagryzmolonym imieniem swojego Dziecka, to czy byłby na pewno zadowolony?

Wtedy by się znowu posypały głosy czemu nikt nie napisał listu w imieniu tego dziecka, że przecież ktoś inny może napisać co słychać, skoro dzieci aż tak angielskiego nie znają itp.

Na pewno i Mubandze byłoby wtedy łatwiej i nie musiałaby 600 razy pisać, że dziecko otrzymało jedzenie, przyszła pora deszczowa/sucha, plony się udały/bądź nie itp. Ale tam się nic nie dzieje, to w sumie o czym innym ona może pisać

Trzeba pogadać z Siostrą i może zwolnić Mubangę z pisania listów, skoro może inni mają podobne przemyślenia?

Może niech Pyziulka na naszym oficjalnym forum zrobi jakąś ankietę, którą by Rodzice mogli wypełnić, czy list od Mubangi ich satysfakcjonuje czy nie? Bo może szkoda, żeby się dziewczynina produkowała

Ja mam podobnie jak New Rock: jak ktoś mnie teraz pyta co słychać, to w sumie nic nie słychać prócz opieki nad dzieckiem, karmienia, przewijania, wyjścia na spacer, kąpiel, spanie, tv, net i tak na okrągło. Każdy dzień jest taki sam i tam także, nie ma o czym pisać.

Ale np. ja wysłałam Mercy zdjęcie, z wakacji i w tle był jakiś most. Dostałam zdanie: Mama Mercy mówi, że bardzo ładne zdjęcie i piękny widok Dla mnie to jakaś forma komunikacji I wierzę, że zdjęcie naprawdę widziała Mamusia Mercy

Aha, aktualne zdjęcia to fakt kuleją
__________________

Ślub
Pati
Lili

Edytowane przez Seona
Czas edycji: 2009-10-12 o 21:58 Powód: dopisek
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 07:04   #1229
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Seono, ja myślę, że ulisi chodzi o coś trochę innego. Cieszymy się, że wolontariusze piszą te listy i jesteśmy wdzięczni, ale byłoby miło, gdyby do tych listów dopisywały się dzieci. Jedno zdanie czy mały rysunek to nie jest chyba jakis wielki wymóg. Tym bardziej, że np. mój Maxon zawsze coś tam dorzuci od siebie, jakiś rysunek wykonuje.
Poza tym w moim ostatnim liście dostałam podziekowanie za zioła (które były dla Sióstr, ciekawe co tez Maxon zrobił z tymi ziołami ) z dokładnym wyliczeniem jakie tez zioła dostał. Były tez odpowiedzi na moje pytania, czyli jednak można.
Można odpowiedziec na pytania i można napisac coś konkretnie o dziecku, nie wszystkie listy są pisane wg. stałego szablonu.



My sobie zdajemy sprawę z tego, że mamy się dużo lepiej niż rodzice w innych programach adopcyjnych, jetesmy wdzięczni i bardzo podziwiamy Siostrę i jej pomocników, my wszyscy doskonale wiemy, że oni tam muszą opisać bardzo duzo dzieci. I to nie jest tak, że nie rozumiemy, że tylko wymagamy itd. I wiemy tez, że tutaj, na miejscu, też wykonujecie dużo pracy, my to wszystko pamiętamy.
Ale rozumiem ulisię, naprawdę. Chyba nie wymaga zbyt wiele, tym bardziej, że od dwóch lat nie dostała zdjęcia a listy są wszytskie jednakowe. Wiem, że to wszytsko jest trudne ale jednak tak bardzo chcielibysmy czasem czegos się nowego dowiedzieć I jak widać ja nie narzekam, ja się dowiaduję. Ulisia tez tak chce i ja ją rozumiem.
Że zacytuję :
A może tak trochę zrozumienia i wczucia się w sytuację?
To tak w skrócie ale mogę jeszcze
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2009-10-13 o 07:07
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 08:02   #1230
Pyziulka
Rozeznanie
 
Avatar Pyziulka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 606
GG do Pyziulka
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość

Może niech Pyziulka na naszym oficjalnym forum zrobi jakąś ankietę, którą by Rodzice mogli wypełnić, czy list od Mubangi ich satysfakcjonuje czy nie? Bo może szkoda, żeby się dziewczynina produkowała

Do strony nie mam dostępu, ale na forum mogłam dodać ankietę

http://forum.adopcjaserca.pl/viewtopic.php?f=28&t=106

Jakąś jeszcze opcje dodać??
Pyziulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:54.