Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-07, 10:49   #1201
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez gold-fish Pokaż wiadomość
serduszkowa, a kto u was częściej gotuje kto gotuje, piecze ten wybiera!!!!!!
sorki, ale czasem mnie to rozbraja jak dziewczyny piszą, ze tż wybrał kuchenkę, czy pralkę, żelazko czy coś tam innego mój może jedynie zaakceptować cenę
U mnie też mąż wybiera sprzęty, bo się po prostu na tym zna; na technologiach, na parametrach technicznych... (co prawda też gotuje, prasuje, itd..)
Ja to sobie mogę.... powiedzieć który mi się podoba tyle się znam.
Mąż wybiera kilka odpowiednich modeli, zasiadamy i debatujemy.

Mnie z kolei dziwi jak jakiś facet się na tym nie zna i kobita musi wszystko sama.
__________________
Cosmesfera

Edytowane przez sheryl
Czas edycji: 2011-09-07 o 10:51
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 11:53   #1202
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
Dziękuję Mówiłam już mamie i już się prawie decyduje.. tylko jest jeden problem.
Bo jest ta płyta. No i ona jest prosta. Nie ma żadnego wgłębienia, prawda?
I mama boi się, że jak coś się wyleje to się rozleje z płyty na blat itp..
Faktycznie tak jest? Czy da się jakoś temu zaradzić?
Jestem w zasadzie specjalistką od tych spraw, bo u mnie to nie ma dnia żeby coś nie wykipiało (zazwyczaj zauważam że woda zaczęła wrzeć gdy zaczyna się wydostawać za garnek), woda nigdy nie spłynęła u mnie na blat. Woda ma spore napiecie powierzchniowe które powoduje że trzyma się "w kupie" i rozlewa się warstwą 3-5mm, tak więc sporo się jej może zmieścić na płycie. No ale nawet gdyby pociekło na blat to czym się Twoja mama przejmuje? Między płytą a blatem przykleja się piankową uszczelkę więc nic nie spłynie do szafki, a przestrzeń miedzy blatem a ściana powinni zabezpieczyć sylikonem aby nic nie ciekło. Tak wiec woda znajdująca się na blacie nie wyrządzi szkód.


Cytat:
Napisane przez dedede Pokaż wiadomość
A ja Ci mówię, że to nie problem ze snem - tylko z dźwiękiem
W przypadku mojej zmywarki, są to 3 serie (w odstępach parominutowych), każda seria po chyba 5 dość długich i na pewno głośnych "piiiiiśnięć".
Mam aneks kuchenny i, wierz mi, to jest baaaardzo denerwujące. Szczególnie, jak człowiek jest po cięższym dniu i chce odpocząć. W przypadku samodzielnej kuchni problem zapewne by nie istniał.

Gość z serwisu sugerował, żeby nic nie grzebać przy głośniku (też o tym pomyślałam, po to rozkręcaliśmy tę zmywarkę) - i jeśli nie znajdziemy wyłącznika (którego niestety nie znaleźliśmy), kazał nic nie grzebać, żeby nie stracić gwarancji.
Jeśli chodzi o dźwięk końca to mam to samo trzykrotny zestaw pięciu sygnałów w odstępie kwadransa. Jeśli śpisz w pomieszczeniu gdzie jest zmywarka to faktycznie jest to uciążliwe, no i grzebanie przy głośniku może spowodować utratę gwarancji, no ale coś za coś.

Cytat:
Napisane przez gold-fish Pokaż wiadomość
serduszkowa, a kto u was częściej gotuje kto gotuje, piecze ten wybiera!!!!!!
sorki, ale czasem mnie to rozbraja jak dziewczyny piszą, ze tż wybrał kuchenkę, czy pralkę, żelazko czy coś tam innego mój może jedynie zaakceptować cenę
U nie to nawet nie miał nic co gadania w kwestii akceptacji ceny
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 12:41   #1203
gold-fish
Zakorzenienie
 
Avatar gold-fish
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 514
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez sheryl Pokaż wiadomość
Ja to sobie mogę.... powiedzieć który mi się podoba tyle się znam. Mąż wybiera kilka odpowiednich modeli, zasiadamy i debatujemy.

Mnie z kolei dziwi jak jakiś facet się na tym nie zna i kobita musi wszystko sama.
faceci często udają że sie na tym znają, a jak przychodzi co do czego to piorą białe z czarnymi i najlepiej wszystko w jednym programi 60 stopni i heja a 15 funkcji piekarnika to czarna magia

kobieta naprawde nie musi wszystkie sama robić, wystarczy wejść na portal z porównywarką i wrzucić kilka niezbędnych parametrów więc to nawet dziecko potrafi + poczytać opinie innych

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
U nie to nawet nie miał nic co gadania w kwestii akceptacji ceny
och ty nie dobra terrorystko no ja mojego poinformowałam o cenie i spróbowałam uzmysłowić że jest dobra, jak na TAKIE parametry
__________________

Dżunior maj 2013

Hanna kwiecień 2015
gold-fish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 12:56   #1204
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez gold-fish Pokaż wiadomość
faceci często udają że sie na tym znają, a jak przychodzi co do czego to piorą białe z czarnymi i najlepiej wszystko w jednym programi 60 stopni i heja a 15 funkcji piekarnika to czarna magia
No nie, to ja nie o takim typie piszę co udaje Zupełnie inny typ faceta mam w domu
Cytat:
Napisane przez gold-fish Pokaż wiadomość
kobieta naprawde nie musi wszystkie sama robić, wystarczy wejść na portal z porównywarką i wrzucić kilka niezbędnych parametrów więc to nawet dziecko potrafi + poczytać opinie innych
E tam, porównywarki, wyszukiwarki, toż wiadomo, że to każde dziecko potrafi... Ja nie o tym piszę. Piszę o faktycznej zaawansowanej wiedzy technicznej, o znajomości sprzętu i zainteresowaniu w tym kierunku...
Ostatnio kupił sobie (nam) wzmacniacz i jak zaczął opowiadać o tym z obłędem w oczach używając nieznanych mi określeń technicznych, fizycznych, to wysiadłam... to nie moja bajka.
On jest ekspertem w tej dziedzinie, ja w innych... nie widzę potrzeby i ochoty w grzebaniu się w tym
__________________
Cosmesfera

Edytowane przez sheryl
Czas edycji: 2011-09-07 o 12:58
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 13:24   #1205
gold-fish
Zakorzenienie
 
Avatar gold-fish
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 514
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

ale Ty masz jakiegoś rodzynka nie oceniam, bo go nie znam ale wyobrażam sobie że zdarzają sie faceci, którzy uwielbiają śledzić nowości i jak ida do takiego media marktu to zaginają po pierwszym zdaniu sprzedawcę pytanie też jaki sprzęt- czy Twój mąż interesuje się tak samo sprzętem hi-fi co nowościami w świecie piekarników

apropo tematu, ostatnio usłyszałam rozmowę dwóch młodych dziewczyn ekspedientek, które opowiadały sobie nawzajem ile to ich meżowie wydają na nowe sprzęty. Jedna niby z usmiechem, chwaląc się twierdziła, że jej ,,mąż to ostatnio kupił 3 komputer, bo fajny, wypasiony, ale nie wiem po co mu kolejny, bo nie jest ani informatykiem, ani nie potrzebuje go do pracy", druga pokiwała ze zrozumieniem głową i powiedziała, ze ona ciągle musi dawać meżowi kasę, bo on od razu swoją pensje wydaje na nowe głosniki, konsole, a ostatnio powiedział jej że musi kupić ogromny telewizor plazmowy, mimo, że pół roku wcześniej kupili inny współczułam tym dziewczynom ale też zastanawiałam sie czemu nie potrzasną porządnie swoimi mężami, tylko wyrozumiale wspierają zainteresowania nowymi technologiami swoich chłopów
__________________

Dżunior maj 2013

Hanna kwiecień 2015
gold-fish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 13:33   #1206
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez gold-fish Pokaż wiadomość
ale Ty masz jakiegoś rodzynka nie oceniam, bo go nie znam ale wyobrażam sobie że zdarzają sie faceci, którzy uwielbiają śledzić nowości i jak ida do takiego media marktu to zaginają po pierwszym zdaniu sprzedawcę pytanie też jaki sprzęt- czy Twój mąż interesuje się tak samo sprzętem hi-fi co nowościami w świecie piekarników
:
no zauważyłam, że on jest takim, jakby powiedzieć, rodzynkiem bo to, że on się zna na technicznych kwestiach, to nikogo może nie dziwi, ale to, że gotuje, piecze, prasuje, to już tak
Zna się różnych sprzętach, agd też, bo jest techniczny i goni za tymi nowinkami w technologiach, ale interesuje się na bieżąco bardziej hi-fi

Ale jest dorosły i na szczęście nie głupoty mu w głowie
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 15:14   #1207
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Jestem w zasadzie specjalistką od tych spraw, bo u mnie to nie ma dnia żeby coś nie wykipiało (zazwyczaj zauważam że woda zaczęła wrzeć gdy zaczyna się wydostawać za garnek), woda nigdy nie spłynęła u mnie na blat. Woda ma spore napiecie powierzchniowe które powoduje że trzyma się "w kupie" i rozlewa się warstwą 3-5mm, tak więc sporo się jej może zmieścić na płycie. No ale nawet gdyby pociekło na blat to czym się Twoja mama przejmuje? Między płytą a blatem przykleja się piankową uszczelkę więc nic nie spłynie do szafki, a przestrzeń miedzy blatem a ściana powinni zabezpieczyć sylikonem aby nic nie ciekło. Tak wiec woda znajdująca się na blacie nie wyrządzi szkód.
W takim razie powiem mamie i za jakiś rok pewnie kupi
Dzięki
__________________

masija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-12, 18:57   #1208
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

jak się skończyła cała sprawa ze sklepem elektrobis.pl?

Już opowiadam.
Dostałam potwierdzenie przelewu od nich w piątek przed długim sierpniowym weekendem, jednak wyglądało ono podejrzanie, przede wszystkim nie było w formacie PDF tylko wklejone w mail czyli równie dobrze ja mogłam je odesłać do kogokolwiek wprowadzając na nie zmiany. Poinformowałam ich że nie jest ono dla mnie w żaden sposób wiarygodne. Oczywiście cisza z ich strony.
W międzyczasie sprawdziłam ich firmę i pocieszająca sprawa że w wykazie ona istnieje, nie ma zawieszonej działalności, ma wpis do ewidencji itp.
Rozmawiałam o tej całej sytuacji na forum prawnym gdzie poinstruowano mnie co mam robić.
Ponieważ rzekomy przelew wyszedł w piątek po południu, ja mam konto internetowe które nie księguje wpłat w weekendy i święta, na przelew musiałam czekać do wtorku do godz.14:30. Oczywiście nic nie doszło. Dlatego też wysłałam tego dnia ok.15:00 przedsądowe wezwanie do zapłaty poleconym priorytetem za potwierdzeniem odbioru.
Ok godz.18:00 niespodzianka- pieniądze znalazły się na koncie. Lecz nie były wysłane na pewno w piątek jak to widniało na potwierdzeniu gdyż przyszłyby w takiej sytuacji wcześniej a nie późnym popołudniem. Dodam też, że na przelewie widniały drobne niuanse wskazujące na to że potwierdzenie nie było prawdziwe: różnice w tytule przelewu itp. Najważniejsze że pieniądze otrzymałam.

Co do prawdziwości serwisów typu ceneo...mój sąsiad ma sklep internetowy i wspomniała mi jak można tam się "dogadać" w sprawie komentarzy. Pierwszy komentarz negatywny dotyczący tego sklepu zaginął, jednak byłam uparta i wystawiłam kolejny ( na ceneo i opineo). Tym razem zatwierdzili choć sklep skwitował go jednym krótkim zdaniem- kupujący otrzymał zwrot pieniędzy.


Na forum prawnym w moim wątku odezwały się kolejne osoby które spotkało to samo-zakup w tym sklepie, oczekiwanie na towar, informacja że towar do nich wrócił i zwrócą pieniądze. Nie wiem, może oni obracają przez jakiś czas pieniądzmi od kupujących? Nie mam pojęcia.

Pieniądze zostały mi zwrócone we wtorek 16 sierpnia ok. 18. W środę rano tę samą lodówkę kliknęłam w innym, również mało znanym sklepie (Multum) wybierając zapłatę przy odbiorze. Sklep od razu zadzwonił, lodówkę wysłał tego samego dnia, w piątek rano ją dostałam
Na dodatek, moja opinia o sklepie Multum została nagrodzona i mam otrzymać 300zł (minus podatek 10%).

Podsumowując-wszystko dobrze się skończyło. Ale 2 miesiące latem bez lodówki, nerwy jakie straciliśmy czekając na zwrot od sklepu elektrobis -to wszystko nieźle nami potrząsnęło.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć




Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2011-09-12 o 18:58
agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 19:13   #1209
oolong
Zakorzenienie
 
Avatar oolong
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 742
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

tez staram sie w miarę możliwości i jeśli nie wiąże się to z dużo większymi kosztami wybierać opcję za pobraniem - odnoszę wrażenie, że sprzedający wtedy bardziej się stara nie spakować bubla albo z brakami, a jednocześnie wysyła szybciej przesyłkę, bo chce dostać pieniądze i nie będzie ryzykować, że klient się rozmyśli w zrezygnuje z zakupu
__________________
siabada

oolong jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 07:13   #1210
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
(...)
na przelew musiałam czekać do wtorku do godz.14:30. Oczywiście nic nie doszło. Dlatego też wysłałam tego dnia ok.15:00 przedsądowe wezwanie do zapłaty poleconym priorytetem za potwierdzeniem odbioru.
Ok godz.18:00 niespodzianka- pieniądze znalazły się na koncie. Lecz nie były wysłane na pewno w piątek jak to widniało na potwierdzeniu gdyż przyszłyby w takiej sytuacji wcześniej a nie późnym popołudniem. Dodam też, że na przelewie widniały drobne niuanse wskazujące na to że potwierdzenie nie było prawdziwe: różnice w tytule przelewu itp. Najważniejsze że pieniądze otrzymałam.
(...)
Brawo. Musieli nieźle się zdziwić (i przestraszyć) jak zobaczyli to pismo od Ciebie. I bardzo dobrze - z takimi trzeba ostro.

Daj znać ja się lodówka sprawuje. Sklep (Multum) może mniej znany (chociaż kojarzę ich), ale 1. mają wszelkie namiary na siebie, można zadzwonić, dopytać, 2. wzięłaś zapłatę przy odbiorze - bardzo rozsądnie.
---

Jakie funkcje piekarnika (elektrycznego oczywiście) są wg Was absolutnie niezbędne?

---------- Dopisano o 08:13 ---------- Poprzedni post napisano o 08:05 ----------

Cytat:
Napisane przez oolong Pokaż wiadomość
tez staram sie w miarę możliwości i jeśli nie wiąże się to z dużo większymi kosztami wybierać opcję za pobraniem - odnoszę wrażenie, że sprzedający wtedy bardziej się stara nie spakować bubla albo z brakami, a jednocześnie wysyła szybciej przesyłkę, bo chce dostać pieniądze i nie będzie ryzykować, że klient się rozmyśli w zrezygnuje z zakupu
Przy większych zakupach (lodówka, pralka etc.) to rzeczywiście najrozsądniejsze rozwiązanie.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2011-09-13 o 07:12
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 08:50   #1211
ta_iwona
Rozeznanie
 
Avatar ta_iwona
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 858
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Agabil cieszę się, że udało Ci się pozytywnie rozwiązać tę sytuację Dobrze, że tutaj wszystko opisałaś. Niech będzie przestrogą przed tym sklepem.
Bo faktycznie zauważyłam, że często dany przedmiot mają najtaniej. Takie cuda jednak niemożliwe

Doris ja tam się na piekarnikach średnio znam, mówiąc szczerze, ale ważny jest termoobieg i rozmrażanie - bardzo fajna opcja, ale taka jest też w mikrofalach, jeśli ktoś ma
ta_iwona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-19, 10:13   #1212
szonja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 524
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Jak to trzeba uważać i czytać opinie nie tylko o sprzętach, ale i sprzedawcach, jak widać nie zawsze tanie równa się dobre, ale to stara prawda.
szonja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-19, 13:40   #1213
ta_iwona
Rozeznanie
 
Avatar ta_iwona
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 858
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
ale jestem wkurzona! Ponad tydzień temu w niedzielę zamówiłam i zapłaciłam za tę większą lodówkę. Czekałam tydzień na wysyłkę, wczoraj dostałam maila że firma wypełniła źle list przewozowy, lodówka wróciła do nich i wyślą ponownie a teraz wciskają kit że towar jest uszkodzony i anulują zamówienie.
Przestrzegam wszystkich przed zakupami w elektrobis.pl

Jestem ponad miesiąc bez lodówki i mnie już coś trafia.
Patrz, na co się dzisiaj natknęłam http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos..._Handel_w.html
ta_iwona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-19, 15:28   #1214
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Znajomi szukają pralki do 800 zł. W miarę oszczędnej, solidnej, ładowanej dowolnie - co doradzacie?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-19, 18:08   #1215
ta_iwona
Rozeznanie
 
Avatar ta_iwona
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 858
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Bosch ma bardzo dobre pralki, ale nie wiem, czy do 800zł coś znajdą z tej firmy.
Moja znajoma kupiła Boscha używanego i jest zadowolona, bo od kilku lat jej działa bez zarzutu.
ta_iwona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 10:51   #1216
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

ja się zastanawiam nad lodówką do zabudowy z whirpoola z no frostem(bez no frosta o jakieś 600zł tańsza,ale podobno no frost jest bardzo wygodny),ogólnie niemal cały sprzęt agd z wyjątkiem piekarnika (bosch) i jeszcze nie wiem jaki okap.
Chyba te firmy są w porządku.choc wiadomo,że to zalezy od serii...i szczęscia
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 07:58   #1217
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez ta_iwona Pokaż wiadomość
Bosch ma bardzo dobre pralki, ale nie wiem, czy do 800zł coś znajdą z tej firmy.
Moja znajoma kupiła Boscha używanego i jest zadowolona, bo od kilku lat jej działa bez zarzutu.
Tak, znajdzie się Bosch za 800 zł i właśnie to doradziłam kolegom. Jest wprawdzie i spory wybór z Amici, ale mnie ta marka nie do końca przekonuje (chociaż wiem, że wiele osób jest zadowolonych).
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 11:17   #1218
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

A pralki Polar?? są dobre znam kilka osób ktore je posiadają i są bardzoe zadowolone za małe pieniądze.
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 11:27   #1219
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
A pralki Polar?? są dobre znam kilka osób ktore je posiadają i są bardzoe zadowolone za małe pieniądze.
Mieszane, sprzeczne opinie - niektórzy bardzo chwalą, inni wskazują na powtarzające się usterki (podobno szczególnie łożyska lubią szybko się zużywać). Ja bym nie ryzykowała szczerze mówiąc.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2011-11-21 o 11:28
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-25, 20:01   #1220
MAGDAJ7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Wiadomości: 166
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Dziewczyny napiszcie jakich firm macie sprzęty w domach/mieszkaniach.

Chodzi mi konkretnie co byscie poleciły, a co odradziły?

Acha. Jaki rodzaj okapu polecacie: teleskopowy czy ukośny?
Chciałabym zlecić wykonanie zabudowy kuchennej z tym, że nie wiem do końca, jaki okap bedzie lepszy, a od niego zależy wygląd szafek wiszących.
MAGDAJ7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-25, 20:16   #1221
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez ta_iwona Pokaż wiadomość
Patrz, na co się dzisiaj natknęłam http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos..._Handel_w.html
czytałam


ja mam pralkę Whirlpool szósty zmysł, nic się nie dzieje, polecam
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 07:27   #1222
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez ta_iwona Pokaż wiadomość
Patrz, na co się dzisiaj natknęłam http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos..._Handel_w.html
A więc jednak.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-29, 12:57   #1223
sandrina
Zadomowienie
 
Avatar sandrina
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 700
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez MAGDAJ7 Pokaż wiadomość
Dziewczyny napiszcie jakich firm macie sprzęty w domach/mieszkaniach.

Chodzi mi konkretnie co byscie poleciły, a co odradziły?
.
ja mam sprzęty bez bajerów, z niższej półki cenowej

pralka Whirlpool (Awe 66196) - w programach prania można wybierać ale strasznie głośno chodzi, po roku użytkowania - przepalone dwie kontrolki, problemy z bębnem. Generalnie mimo, że kosztowała coś koło 1100zł nie polecam (za tą cenę można w promocji znaleźć coś lepszego)
Znajomi mają Whirlpool szósty zmysł i jak do tej pory bezawaryjnie.

lodówko-zamrażarka Liebherr (model Cup ? nie pamiętam jakie tam cyferki szły za tym)- jestem bardzo zadowolona, duży zakres regulacji temperatury, dużo półek w środku i w miarę solidnie wykonanych, generalnie przestrzeń wewnątrz bardzo dobrze zagospodarowana wizualnie - bardzo zgrabna i matowa
minus - szklane półki w zamrażarce oddzielające szuflady, trudno się czyści z zewnątrz;

Kuchenka mastercook dynamic - gazowo- elektryczna; jestem bardzo zadowolona (cena gdzieś w przedziale 1000 - 1200)
__________________

sandrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-29, 15:11   #1224
MAGDAJ7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Wiadomości: 166
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez sandrina Pokaż wiadomość
ja mam sprzęty bez bajerów, z niższej półki cenowej

pralka Whirlpool (Awe 66196) - w programach prania można wybierać ale strasznie głośno chodzi, po roku użytkowania - przepalone dwie kontrolki, problemy z bębnem. Generalnie mimo, że kosztowała coś koło 1100zł nie polecam (za tą cenę można w promocji znaleźć coś lepszego)
Znajomi mają Whirlpool szósty zmysł i jak do tej pory bezawaryjnie.

lodówko-zamrażarka Liebherr (model Cup ? nie pamiętam jakie tam cyferki szły za tym)- jestem bardzo zadowolona, duży zakres regulacji temperatury, dużo półek w środku i w miarę solidnie wykonanych, generalnie przestrzeń wewnątrz bardzo dobrze zagospodarowana wizualnie - bardzo zgrabna i matowa
minus - szklane półki w zamrażarce oddzielające szuflady, trudno się czyści z zewnątrz;

Kuchenka mastercook dynamic - gazowo- elektryczna; jestem bardzo zadowolona (cena gdzieś w przedziale 1000 - 1200)
Słyszałam już kiedyś, że pralka Whirlpool szósty zmysł jest dosyć dobra. Wiem też z własnego doświadczenia, że lodówki Amica nie są godne polecenia(mało pojemne i bardzo delikatne)

Ja nie potrzebuje żadnych bajeranckich sprzętów, nie muszą mieć super design-u, ważne, aby mi długo służyły i były w miare oszczędne w użytkowaniu.

Czytałam opinie, że warto jest kupować sprzęty firmy Bosh i Samsung (ale pewnie za marką idzie wysoka cena), zupełnie nie wiem na co zwracać szczególną uwagę. Ponoć każda firma specjalizuje sie w innym sprzęcie i nie ma jednej , która robi wszystko perfekcyjnie (zreszta jest mądre powiedzenie"co jest od wszystkiego-to jest do niczego")

Stąd moja prośba o opisywanie co macie i co polecacie
MAGDAJ7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-29, 15:56   #1225
sandrina
Zadomowienie
 
Avatar sandrina
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 700
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez MAGDAJ7 Pokaż wiadomość
Czytałam opinie, że warto jest kupować sprzęty firmy Bosh i Samsung (ale pewnie za marką idzie wysoka cena), zupełnie nie wiem na co zwracać szczególną uwagę. Ponoć każda firma specjalizuje sie w innym sprzęcie i nie ma jednej , która robi wszystko perfekcyjnie (zreszta jest mądre powiedzenie"co jest od wszystkiego-to jest do niczego")
zwróć uwagę na:
- klasę energetyczną (najlepsze A++ i A+)
-wymiary sprzętów (jeżeli masz dużo miejsca to jest mniej istotne)
-jakość wykończenia
-lodówka - czy można zmienić położenie drzwi, jak dużego zamrażalnika potrzebujesz, czy potrzebujesz dużej ilości półek, jak duża lodówka będzie dla was odpowiednia, jaki kolor, matowa czy błyszcząca, zakres regulacji temperatury
- pralka - ładowana od góry czy z przodu, podstawowe programy czy jakieś dodatkowe np do sierści, wielkość, możliwość wyboru programów zaoszczędzających energię i wodę

Warto przejść się do sklepu i zobaczyć na własne oczy jak dana rzecz wygląda na żywo, poczytać opinie w internecie o poszczególnych modelach (na str porównywarek cen sa w miarę sensowne opinie).

Ogólnie my po przekopaniu opinii w internecie szukaliśmy wśród tych firm : Electrolux, Bosch, Mastercook, Whirpool, Beko
__________________


Edytowane przez sandrina
Czas edycji: 2011-11-29 o 15:57
sandrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-29, 16:14   #1226
MAGDAJ7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Wiadomości: 166
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez sandrina Pokaż wiadomość
zwróć uwagę na:
- klasę energetyczną (najlepsze A++ i A+)
-wymiary sprzętów (jeżeli masz dużo miejsca to jest mniej istotne)
-jakość wykończenia
-lodówka - czy można zmienić położenie drzwi, jak dużego zamrażalnika potrzebujesz, czy potrzebujesz dużej ilości półek, jak duża lodówka będzie dla was odpowiednia, jaki kolor, matowa czy błyszcząca, zakres regulacji temperatury
- pralka - ładowana od góry czy z przodu, podstawowe programy czy jakieś dodatkowe np do sierści, wielkość, możliwość wyboru programów zaoszczędzających energię i wodę

Warto przejść się do sklepu i zobaczyć na własne oczy jak dana rzecz wygląda na żywo, poczytać opinie w internecie o poszczególnych modelach (na str porównywarek cen sa w miarę sensowne opinie).

Ogólnie my po przekopaniu opinii w internecie szukaliśmy wśród tych firm : Electrolux, Bosch, Mastercook, Whirpool, Beko
Właśnie zamierzam rozejrzeć się po sklepach tylko chciałabym mieć jakiś punkt odniesienia w postaci firm poszczególnych sprzetów, ponieważ wybór jest teraz tak ogromny, że cieżko cokolwiek wybrać.

Zakupy planuje robić przez internet, bo można dużo zaoszczędzić.

Szczerze mówiąc kolor i wygląd nie mają za bardzo znaczenia ponieważ i tak będą zabudowane

W przypadku pralki natomiast głębokość jej ma duże znaczenie ponieważ planuję ją schować pod blatem, a blat będzie miał szerokość 40cm. Wobec tego potrzebuje informacji na temat pralek tzw. slim
MAGDAJ7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 11:14   #1227
agness86
Zakorzenienie
 
Avatar agness86
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: daleko
Wiadomości: 7 787
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Dziewczyny, ma któraś z Was może lodówkę BOSCH KGN 36VW30? Zastanawiam się nad zakupem i opinii potrzebuję
__________________



I już

agness86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 11:30   #1228
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez MAGDAJ7 Pokaż wiadomość
Dziewczyny napiszcie jakich firm macie sprzęty w domach/mieszkaniach.

Chodzi mi konkretnie co byscie poleciły, a co odradziły?
u mnie w domu stoi:

Lodówka- Polar CZ 200 - jest juz z nami długi okres.. i od jakiegoś roku jest problem z chłodzeniem. ale do tej pory byłam zadowolona. dla nas nie wielka, nie mała.. w sam raz zamrażalnik! niestety ta opisana awaria przyspiesza nas do zmiany lodówki...

Pralka- Mastercook 1036- zakupiona rok temu. Po moim ostatnim wielkim robocie, który chodził razem z płytkami- teraz cichy i spokojny! jedyna wada dla mnie samej- to to że moje małe zgrabne paluszki nie umieją , nie potrafią, nie mają siły otworzyć raz na jakis czas ten filter i go przeczyścić!

Płyta grzewcza- Whirlpool- srebrna... zdecydowaliśmy sie dawno temu na samą płytę, bo nie umiałam, niechciałam nie było mi potrzebna kuchnia gazowa cała. I jako że nigdy nie miałam z taką płytą do czynienia... kolor / marka Inox i za bardzo nie wiedziaam jak ją czyścić- przez co moje niedopatrzenie spowodowało że zniszczyłam płytę. Od garków sie przypalała, matowiała, moje mycie też nie było lepsze. Teraz jest do wymiany. ALe jako marka, jako sama płyta dobra!

Odkurzacz Zelmer- do tej marki jestem bardzo przyzwyczajona. ostatni odkurzacz tej marki przeżył u nas 20 lat. ten - choć plastik- myślę że też przeżyje dużo u nas!
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 12:21   #1229
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez sheryl Pokaż wiadomość
No nie, to ja nie o takim typie piszę co udaje Zupełnie inny typ faceta mam w domu

E tam, porównywarki, wyszukiwarki, toż wiadomo, że to każde dziecko potrafi... Ja nie o tym piszę. Piszę o faktycznej zaawansowanej wiedzy technicznej, o znajomości sprzętu i zainteresowaniu w tym kierunku...
Ostatnio kupił sobie (nam) wzmacniacz i jak zaczął opowiadać o tym z obłędem w oczach używając nieznanych mi określeń technicznych, fizycznych, to wysiadłam... to nie moja bajka.
On jest ekspertem w tej dziedzinie, ja w innych... nie widzę potrzeby i ochoty w grzebaniu się w tym
Hehe mnie się trafił taki, co może i nie zna się w 100% na sprzętach, ale on się dowie! Cholernie ambitny. Twierdzi, że facet, który nie potrafi ogarnąć rzeczy technicznych, to nie facet. Dlatego też przed kupnem pralki dowiedział się co i jak, poczytał, popytał. Poza tym ostatnio wymienił "wnętrze kibelka" (ten cały mechanizm w środku), zamontował nowy kran wywalając stary i przeciekający (myślałam, że to bajecznie proste, ale jednak nie...). Wymienia mi też fleki całkiem profesjonalnie, doszedł do wprawy przez 4 lata.

Anyways, wracając do tematu.
Nie kupuję sprzętu AGD/RTV przez Internet. W tej kwestii jestem zacofana i twierdzę, że zanim kupię, muszę pomacać.
Kupiliśmy pralkę Beko, wiele osób twierdzi, że to turecki shiet, ale nam (oraz moim rodzicom) służy niezawodnie. Kuchenkę mamy Amicę - trzyma się bardzo dobrze, żadnych problemów. Podobnie z lodówką - ta jest Boscha. I te firmy polecam.
Plus jeśli bierzecie ostatnią sztukę, która stała na ekspozycji - zapytajcie o zniżkę. My dostaliśmy 200zł zniżki i dostawę za 1zł w Saturnie, właśnie na pralkę Beko (5,5kg wsad, klasa A, wirowanie 1200, generalnie bardzo cicha, koszt całkowity: 1050zł)

No i niestety przez neta nie zawsze się zaoszczędzi. Często różnicę pochłoną koszty przesyłki, a często taniej można dostać sprzęt po gwiazdkowym okresie - czyszczenie magazynów!

Edytowane przez rochelle_
Czas edycji: 2011-12-02 o 12:26
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 13:02   #1230
MAGDAJ7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Wiadomości: 166
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Mustique kiedys na jakims forum(nie pamietam juz jakim) ze jezeli odkurzacze to tylko Zelmer, natomiast duzo dobrych recenzji zbieraly tez lodówki Polar

rochelle_ ja absolutnie nie zamierzam kupować w ciemno, najpierw pozbieram opinie, później udam się do sklepów adg, żeby pooglądać "pomacać"() a na koncu poszukam okazji cenowych.
Zobaczymy co z tego wyjdzie, ale nadzieję mam.
Aha. taki mąż to skarb. U mnie niestety (z racji tego, że obecnie nie pracuję) szukanie i pytanie należy do mnie, co nie ukrywam nie zaliczam do najprzyjemniejszych rzeczy

Edytowane przez MAGDAJ7
Czas edycji: 2011-12-02 o 15:04
MAGDAJ7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-16 18:12:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:06.