Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-12-26, 21:24   #1201
IraKlara
Raczkowanie
 
Avatar IraKlara
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Dunfermline
Wiadomości: 209
Wyślij wiadomość przez MSN do IraKlara
Dot.: Jaki stały aparat?

Znalazłam fajną stronkę
http://www.public.iastate.edu/~lora/braces.html
IraKlara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-26, 21:38   #1202
paulagwiazda
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kraina wiecznych snów ^^
Wiadomości: 2 866
Dot.: Jaki stały aparat?

Śliczne ząbki na koniec miała

I fajny kolor gumek w 6. miesiącu
__________________
paulagwiazda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-27, 07:49   #1203
jucha
Wtajemniczenie
 
Avatar jucha
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 191
Dot.: Jaki stały aparat?

hey - nie mam już obu górnych 5-ek...wyrwanie lewej bardziej mi dokuczyło, nacierpiałam się potfornie. Po Nowym Roku idę na założenie aparatu na górnej szczęce.
I muszę sią Wam wyżalić: byłam u 2 dentystów i żaden nie chce się podjąć usuwania dolnych 8-ek, bo ponoć są zakotwiczone w korzeniach 7-ek i najlepiej jakbym poszła do szpitala na chirurgię, bo potem mogę mieć poważne powikłania (aż nie chcę pisać o nich, tak mnie wystraszyli). I co teraz? może moja orto nie zdawała sobie sprawy kierując mnie na ich usunięcie? czy zamiast tych 8-ek będę mogła usunąć inne ząbki na dole, byle tylko tych nie ruszać? co teraz będzie z aparatem na dół? bo przyznam szczerze, że lekko spanikowałam
jucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-27, 11:50   #1204
ewik30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1
Dot.: Stały aparat na zęby.

Cześć dziewczynki,
mam 30 lat i też problem z zębami. ChciaŁabym udać się do dobrego stomatologa-ortodonty w spr. aparatu, tylko nie mam żadnego poleconego. A wiem że w tym zawodzie zdażają się naciągacze. Jeśli któraś zna, najlepiej sprawdzonego ortodontę z Bydgoszczy to proszę o namiar. Mam jeszcze pytanie do znawców aparatów, czy wybrać specjalny aparat "bez metali.." bo okres noszenia może wydać się długi a ja myślę o ciąży.
ewik30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-27, 14:22   #1205
dziubaczek
Zadomowienie
 
Avatar dziubaczek
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 270
Dot.: Jaki stały aparat?

Miałam założony aparat na dolne i górne zęby jakieś 5 lat temu, górny zdjęłam po upływie ok 2 lat, dolny po 1,5 roku. Na początku ząbki wyglądały przecudnie, były idealnie proste . Niestety dolne po roku wróciły do stanu sprzed aparatu, mimo noszenia zastępczego aparatu, są krzywe nachodzą na siebie, do dziś nie wiem dlaczego, pewnie powinnam mieć jeden z zębów by było miejsce dla innych...
dziubaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-27, 15:48   #1206
Gunia_
Raczkowanie
 
Avatar Gunia_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 88
GG do Gunia_
Dot.: Jaki stały aparat?

Jucha mam ten sam problem. Orto kazała wyrwać 2 dolne ósemki, ale dentysta powiedział, że się tego nie podejmie, bo siedzą za głęboko i nie chce mi nerwów uszkodzić Zadzwoniłam więc do kliniki chirurgii twarzowo-szczękowej i pierwszy wolny termin na konsultacje mieli na 8-go lutego a co tu dopiero myśleć o terminie zabiegu... ech ja już chce mieć aparat!
Gunia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-27, 15:51   #1207
Gunia_
Raczkowanie
 
Avatar Gunia_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 88
GG do Gunia_
Dot.: Jaki stały aparat?

Mam jeszcze pytanie co do czyszczenie zębów z aparatem. Mam zamiar kupić szczoteczkę elektryczną. Ale czy można nią czyścić aparat? Słyszałam o specjalnych końcówkach Ortho, ale czy tymi zwykłymi też można myć ząbki?
Gunia_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-27, 17:25   #1208
ewka.mnk
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 052
Dot.: Jaki stały aparat?

Guniu_, ja cały czas myję zęby szczoteczką elektryczną ze zwykłą końcówką (Braun Oral-B) i świetnie się spisuje, a noszę aparat ponad 1,5 roku.
__________________

ewka.mnk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-27, 20:46   #1209
jucha
Wtajemniczenie
 
Avatar jucha
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 191
Dot.: Jaki stały aparat?

Cytat:
Napisane przez Gunia_ Pokaż wiadomość
Jucha mam ten sam problem. Orto kazała wyrwać 2 dolne ósemki, ale dentysta powiedział, że się tego nie podejmie, bo siedzą za głęboko i nie chce mi nerwów uszkodzić Zadzwoniłam więc do kliniki chirurgii twarzowo-szczękowej i pierwszy wolny termin na konsultacje mieli na 8-go lutego a co tu dopiero myśleć o terminie zabiegu... ech ja już chce mieć aparat!
uhhhh ale ja wiem na pewno, że nie podejmę się ich usuwania, choćby nie wiem gdzie zwolnienie po każdym "cięciu" conajmniej tydzień, ryzyko utraty czucia w języku albo sztywna połowa języka czy też policzka nawet do pół roku i inne okropne powikłania to są nerwy i nikt nie zagwarantuje co może się stać po ich uszkodzeniu buuu
jucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-27, 20:51   #1210
jucha
Wtajemniczenie
 
Avatar jucha
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 191
Dot.: Jaki stały aparat?

a ile czasu schodzi się z zakładaniem aparaciku? jutro albo w piatek idę założyć na górę najpierw i wydaje mi się, że orto mówiła coś o 2h, ale nie jestem pewna w 100%
jucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-27, 21:08   #1211
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Jaki stały aparat?

Witam

Mam ogromną prośbę do wizażanek z krakowa i okolic Czy możecie polecić mi jakiegoś dobrego i w miarę przystępnego cenowo ortodontę. Noszę juz aparat stały od roku, ale przyznam się szczerze, że bardzo zraziłam się do obecnego ortodonty i szukam innego, który podjąłby się kontynuacji leczenia mojego zgryzu

Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-27, 21:47   #1212
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Dot.: Jaki stały aparat?

U mnie trwało to dokładnie 2 godziny
__________________

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-27, 22:18   #1213
pIWONIA
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 609
Dot.: Jaki stały aparat?

Cytat:
Napisane przez jucha Pokaż wiadomość
a ile czasu schodzi się z zakładaniem aparaciku? jutro albo w piatek idę założyć na górę najpierw i wydaje mi się, że orto mówiła coś o 2h, ale nie jestem pewna w 100%
U mnie to nawet 1 h nie trwało


Milka19 czy mogłabyś podać mi na PW nazwisko orto u którego się leczysz?
Pozdrawiam
__________________
Get the point?
Good.
Lets dance!
pIWONIA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-28, 06:46   #1214
ewka.mnk
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 052
Dot.: Jaki stały aparat?

Milka19, ja też zmieniłam lekarza w trakcie (a właściwie pod koniec) leczenia. Nie jest to taka prosta sprawa niestety. Dzisiaj mam pierwszą (po konsultacjach) wizytę, trochę się denerwuję, jak będzie teraz przebiegało leczenie, ale jestem dobrej myśli.
Jakby co to pisz na PW, teraz lecę do pracy!
__________________

ewka.mnk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-28, 07:23   #1215
millenia
Raczkowanie
 
Avatar millenia
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Winne Wzgórza
Wiadomości: 170
Dot.: Aparaty stałe przezroczyste ??

Ja niestety nie mam dobrych doświadczeń z przezroczystym aparatem stałym. Maiłam i taki i metalowy. Ten pierwszy często mi się odklejał - u ortiodonty byłam prawie raz w tygodniu. Po kilku miesiacach zdecydowałam sie na jego zdjęcie i założenie metalowego. Estetyka okazała sie w tym przypadku drugorzedna.
millenia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-28, 14:03   #1216
elwirka:D
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9
Dot.: Aparaty stałe przezroczyste ??

inaxx jaki to jest aparat szafirowy??....Shazney to prawda ze jak sie piaskuje to on szybciej zolknieje??
elwirka:D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-28, 14:50   #1217
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: Jaki stały aparat?

Cytat:
Napisane przez jucha Pokaż wiadomość
a ile czasu schodzi się z zakładaniem aparaciku? jutro albo w piatek idę założyć na górę najpierw i wydaje mi się, że orto mówiła coś o 2h, ale nie jestem pewna w 100%
u mnie godzina
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-28, 17:55   #1218
Malinka_Malwinka
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_Malwinka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 007
Dot.: Jaki stały aparat?

na 90 % ściągam 31 stycznia o 12.45
__________________
Wystarczy pozostawić na lodówce serek, a po miesiącu nie dość, że ożyje, odzyska barwy, zapach i sprężystość, to na dodatek sam do nas przyjdzie. Gdy zaś poczekamy cierpliwie znów miesiąc, serek ten zacznie do nas przemawiać w ludzkim języku, a przy odrobinie ćwiczeń nad głosem na pewno zaśpiewa
Malinka_Malwinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-28, 20:44   #1219
jucha
Wtajemniczenie
 
Avatar jucha
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 191
Dot.: Jaki stały aparat?

Goniu i zdecydujesz się na usunięcie w tej klinice? byłam dziś u orto - założono mi 2 gumki separacyjne na górę. Muszę usunąć dolne ósemki, bo leczenie nie będzie miało sensu. Boję się okropnie i chyba jutro zadzwonię do kliniki chirurgii twarzowo-szczękowej
jucha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-28, 20:53   #1220
Gunia_
Raczkowanie
 
Avatar Gunia_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 88
GG do Gunia_
Dot.: Jaki stały aparat?

Umówiłam się 8 lutego na wizytę. Porozmawiam sobie z lekarzem co i jak. Ale nie mam innego wyjścia, bo moja ósemka rośnie dziwnie przekręcona i bez jej usunięcia pani ortodontka nie założy mi aparatu
Gunia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-29, 11:26   #1221
Mallutka
Zadomowienie
 
Avatar Mallutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Jaki stały aparat?

Cytat:
Napisane przez dziubaczek Pokaż wiadomość
Miałam założony aparat na dolne i górne zęby jakieś 5 lat temu, górny zdjęłam po upływie ok 2 lat, dolny po 1,5 roku. Na początku ząbki wyglądały przecudnie, były idealnie proste . Niestety dolne po roku wróciły do stanu sprzed aparatu, mimo noszenia zastępczego aparatu, są krzywe nachodzą na siebie, do dziś nie wiem dlaczego, pewnie powinnam mieć jeden z zębów by było miejsce dla innych...
dziubaczku a moze mialas za malo zebow wyrywanych i po prostu jak mialas aparat to sie trzymaly prosto, a teraz sie nie trzymaja i dlatego sie krzywia???
bylas u ortodonty??? co si powiedzial na ten pokrzywiony dol???

PS
wystraszylas mnie troche, ze moje zabki wroca na swoje miejsce!!!


EDIT: chcialam zapytac kiedy mialyscie po raz pierwszy wymieniany luk (drut czy jak to sie nazywa)?? Wogole co wasz ortodonta robi podczas wizyt???
bo moj wymienia mi gumki (liguraty??) i tyle- a aparat mam juz 4 miesiac

Edytowane przez Mallutka
Czas edycji: 2006-12-29 o 12:19 Powód: cos mi sie przypomnialo:)
Mallutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-29, 14:16   #1222
jucha
Wtajemniczenie
 
Avatar jucha
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 191
Dot.: Jaki stały aparat?

Cytat:
Napisane przez Gunia_ Pokaż wiadomość
Umówiłam się 8 lutego na wizytę. Porozmawiam sobie z lekarzem co i jak. Ale nie mam innego wyjścia, bo moja ósemka rośnie dziwnie przekręcona i bez jej usunięcia pani ortodontka nie założy mi aparatu
to samo ja usłyszałam - że jak nie usunę 8-ek, to moje leczenie nie ma sensu a kilka postów wyżej pisałam wcześniej, że nie wyrwę ich choćby nie wiem co i nie wiem gdzie tak mnie wszyscy wystraszyli tymi powikłaniami. Dzwonię do kliniki i do Szpitala Dzieciątka Jezus
jucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-29, 22:55   #1223
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Jaki stały aparat?

Ja ściągam 9 stycznia we wtorek o 19:30... ale boję się troche, bo porcelanowe zamki się ciężko ściąga ;P
a zakładanie aparatu u mnie trwało ok.30 min;P (tylko na górę)
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-30, 09:58   #1224
kroolik125
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 34
Dot.: Jaki stały aparat?

Witajcie po świątecznym obrzarstwie...u mnie łaomstwo wygralo z dyskomfortem i przy wigilijnym stole w koncu zaczelam normalnie gryzc.
Ostatnio są nawet chwile,ze zapominam o moim aparaciku, ale pojawil sie kolejny problem- a raczej nie znika od poczatku...
Codziennie rano budze sie z poranionymi policzkami (od wew. strony oczywiscie), czy to tez z czasem minie czy jest jakis sposob,zeby sie przed tym uchronic??
kroolik125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-30, 11:50   #1225
dziubaczek
Zadomowienie
 
Avatar dziubaczek
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 270
Dot.: Jaki stały aparat?

Mallutka, wogóle nie miałam wyrywanych zębów, nosiłam zastępczy aparat przez rok i jak go odstawiłam to się po prostu pokrzywiły, może dlatego że mi ósemki powyrastały. Nie byłam u ortodonty z tym pokrzywionym dołem, bo przez ten cały czas babka odwalała fuszerkę i już nie mogłam jej ścierpieć
dziubaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-30, 14:53   #1226
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Jaki stały aparat?

kroolik125: Tak, jest na to sposób, choć u niektórych się nie sprawdza. Od orto powinnaś dostać takie silikonowe paski, które się urywa i przykleja do zamków w aparacie, tam gdzie Cię obciera :P U mnie sie sprawdziło
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-30, 15:00   #1227
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Dot.: Jaki stały aparat?

Niekoniecznie są to paski. Ja po prostu dostałam plastr woski z ktorego odrywałam kawałek, robiłam kulke i przyklejałam w miejscu które mnie podrażniało
__________________

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-30, 15:07   #1228
paulka2109
Przyczajenie
 
Avatar paulka2109
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: kraina czarów
Wiadomości: 14
Dot.: Jaki stały aparat?

Niekoniecznie są to paski. Ja po prostu dostałam plastr woski z ktorego odrywałam kawałek, robiłam kulke i przyklejałam w miejscu które mnie podrażniało

Dokładnie...miałam tak samo, ale wosku używałam tylko przez pierwszy miesiąc, potem ząbki się troche wyprostowały i nic nie bolało..
paulka2109 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-30, 17:36   #1229
kroolik125
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 34
Dot.: Jaki stały aparat?

Zakladalam wosk, w pierwszych dniach w ogole nie moglam bez niego zyc
ale czy musze go zakladac przez te dwa lata??

I kolejna sprawa takze KU PRZESTRODZE...Mialam zalozone sliczne perlowe gumeczki,w ogole nie bylo ich widac. Wszystko bylo dobrze az zjadlam zupke chinska i nie umylam od razu zabkow (w koncu to tylko zupa). Umylam je po 1,5 godz. i gdy sie wyszczerzylam przed lustrem,zeby sprawdzic czy wszystko ok. zobaczylam, ze moje sliczne kiedys-niewidoczne gumeczki zafarbowaly na kolor cytrynowy i to nie wszystkie, tylko na gorze z przodu i z lewej strony!!
Az swieca jak fluoryscencyjny zolty!!!

Mylam 10 min. pasta wybielajaca,ale nie pomoglo. Czy macie na to jakis sposob, bo u orto bede dopiero za miesiac!!??!!
kroolik125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-30, 21:39   #1230
SlaVeK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1
GG do SlaVeK
Dot.: Jaki stały aparat?

Cześć Piękne. to mój pierwszy post więc witam wszystkich.
mam pytanko co do aparatu stalego. Co sądzicie o aparacie stalym u faceta? jak to jest w dzisiejszych czasach przez Was odbierane? Bo w przypadku kobiety to jest dosc populatne i z tego co czytam to jest to dobrze postrzegane a nawet modne. Proszę o szczerą odpowiedz. pozdrowki
SlaVeK jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:30.