Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;) - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-26, 16:30   #1201
CzekoladowaMamba
Raczkowanie
 
Avatar CzekoladowaMamba
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 237
Dot.: Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Niekoniecznie, mezczyzn to tez dotyczy, a z tego co blado kojarze, to jajnikow nie posiadamy
No raczej
Ale jakoś się nie spotkałam, żeby mężczyznom mówić " Nie siadaj na betonie bo dostaniesz wilka"
Raczej zawsze mówiono to dziewczynom
__________________
Gotowa na wszystko <3

Lustrzanka cyfrowa...
<marzyciel>
CzekoladowaMamba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 17:30   #1202
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 677
Dot.: Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Ostatnio koleżanka mi mówiła, że złapać wilka to znaczy, że sie co chwile chce siusiu, więc coś z pęcherzem.
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 17:40   #1203
mtynai
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 754
Dot.: Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Cytat:
Napisane przez CzekoladowaMamba Pokaż wiadomość
A ja za to słyszałam, że wilk to choroba związana z jajnikami
Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Ostatnio koleżanka mi mówiła, że złapać wilka to znaczy, że sie co chwile chce siusiu, więc coś z pęcherzem.

nie ma takiej choroby w medycynie jak WILK.
to potoczna nazwa zapalenia/przeziębienia pęcherza.
już pisałam

nie ma to nic wspólnego z jajnikami, hemoroidami itd.

od siedzenia na betonie i zimnych podłożach mogą się też robić czyraki, czyli kłykcie. takie jakby dzikie mięso w okolicach odbytu. Leczy się to bodajże antybiotykami, które są drogie (na jakims forum dziewczyna pisała, ze dostała jeden lek za 110zł, drugi za 70zł).
__________________
No matter how great the talent or efforts, some things just take time.
You can't produce a baby in one month by making nine women pregnant.

Warren Buffet

Edytowane przez mtynai
Czas edycji: 2009-08-26 o 17:41 Powód: literówka
mtynai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 20:24   #1204
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Cytat:
Napisane przez mtynai Pokaż wiadomość
nie ma takiej choroby w medycynie jak WILK.
to potoczna nazwa zapalenia/przeziębienia pęcherza.
już pisałam

nie ma to nic wspólnego z jajnikami, hemoroidami itd.

od siedzenia na betonie i zimnych podłożach mogą się też robić czyraki, czyli kłykcie. takie jakby dzikie mięso w okolicach odbytu. Leczy się to bodajże antybiotykami, które są drogie (na jakims forum dziewczyna pisała, ze dostała jeden lek za 110zł, drugi za 70zł).

Kłykcie? Nie chodzi Ci o kłykciny? Kłykcie są w kosteczkach dłoni..I kłykciny wywołuje wirus, a nie siedzenie na betonie..ale chyba mówimy o czymś innym.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 20:26   #1205
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Kosteczki w dłoni to knykcie, nie klykcie. A za kłykciami aż zaczelam szukac w google z ciekawości
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 20:33   #1206
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
Kosteczki w dłoni to knykcie, nie klykcie. A za kłykciami aż zaczelam szukac w google z ciekawości
Kurrrde, racja, kłykcie to są potyliczne
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 07:49   #1207
Justinka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 686
Dot.: Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Dlaczego,gdy sie zakochujemy,czujemy sie tak wspaniale,jakby odurzeni jakims narkotykiem?
Dlaczego po jakims czasie te cudowne uczucia bledną?
Justinka_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-27, 08:05   #1208
mtynai
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 754
Dot.: Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Cytat:
Napisane przez Justinka_ Pokaż wiadomość
Dlaczego,gdy sie zakochujemy,czujemy sie tak wspaniale,jakby odurzeni jakims narkotykiem?
Dlaczego po jakims czasie te cudowne uczucia bledną?
bo obniża się poziom serotoniny (hormonu szczęścia)?

gdzieś czytałam, że to taka sama reakcja organizmu jak podczas jedzenia czekolady

a po jakimś czasie przestajemy się tak ekscytować drugą osobą i może dlatego uczucia bledną
na pewno sprawa psychologii... może jakiś psycholog na sali?

---------- Dopisano o 09:05 ---------- Poprzedni post napisano o 08:57 ----------

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
Kosteczki w dłoni to knykcie, nie klykcie. A za kłykciami aż zaczelam szukac w google z ciekawości

mój błąd myslałam o kłykcinach, nie kłykciach

kłykciny odbytu - zmiany brodawkowe, tak jak opisywałam wcześniej.
__________________
No matter how great the talent or efforts, some things just take time.
You can't produce a baby in one month by making nine women pregnant.

Warren Buffet

Edytowane przez mtynai
Czas edycji: 2009-08-27 o 09:12
mtynai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 08:07   #1209
Justinka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 686
Dot.: Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Cytat:
Napisane przez mtynai Pokaż wiadomość
bo podwyższa się poziom serotoniny (hormonu szczęścia)?

gdzieś czytałam, że to taka sama reakcja organizmu jak podczas jedzenia czekolady

a po jakimś czasie przestajemy się tak ekscytować drugą osobą i może dlatego uczucia bledną
na pewno sprawa psychologii... może jakiś psycholog na sali?

---------- Dopisano o 09:05 ---------- Poprzedni post napisano o 08:57 ----------



Moze dlatego juz tak nie ekscytujemy sie ta osoba,bo przyzwyczajamy sie do takiego poziomu tego hormonu i potrzebujemy innych dawek? Nie wiem .
Justinka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 09:11   #1210
mtynai
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 754
Dot.: Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Cytat:
Napisane przez Justinka_ Pokaż wiadomość
Moze dlatego juz tak nie ekscytujemy sie ta osoba,bo przyzwyczajamy sie do takiego poziomu tego hormonu i potrzebujemy innych dawek? Nie wiem .
doczytałam w internecie coś takiego :

Cytat:
W miłości - jak wykazały badania psychologa Stuart Sutherland - ogromną rolę odgrywają dwie substancje chemiczne produkowane przez ludzki organizm: serotonina i dopamina. W organizmie osoby zakochanej zachodzą dziwne reakcje chemiczne odpowiedzialne za fizyczne objawy zakochania. Żartobliwie streszczając ich wpływ na zakochanych można przedstawić w następujący sposób - pierwszej z nich - serotoniny - mają za mało, a drugiej - dopaminy - za dużo.Brak koncentracji spowodowany jest gwałtownym i dość drastycznym spadkiem serotoniny, substancji będącej "neuroprzekaźnikiem". Co to znaczy?
.
Niedobór serotoniny powoduje zakłócenia we wzajemnej "rozmowie" komórek nerwowych. Trochę to tak, jakby nasza głowa nie wiedziała, co robi ręka, a ręka nie miała pojęcia o tym, co zamierza zrobić głowa. Totalny bałagan. Czujemy się zdezorientowani i popadamy w skrajne nastroje. Stąd zaburzeniom ulega równowaga systemu nerwowego. Mówiąc po ludzku: brakuje nam w organizmie składnika uspokajającego. Właściwy poziom serotoniny wpływa na zdrowy i spokojny sen, chroni przed depresją. Zakochani zatem są narażeni na bezsenność i stany depresyjne.
Jednocześnie niedobory serotoniny łączą się ze zwiększoną ilością dopaminy, która z kolei reguluje poziom hormonów i również wpływa na nasze emocje. Tego składnika mamy za dużo, co wpływa na nasilenie emocji. To dopamina jest współodpowiedzialna za to, że kochamy "na śmierć i życie".
Zakochani wiedzą, co to obsesyjne myśli i huśtawka nastrojów. Człowiek pod wpływem uczuć przestaje kontrolować swój organizm, trudno mu zapanować nad emocjami, odczuwa na przemian to szczęście, to znów niepokój. Kiedy stan zakochania mija, poziom dopaminy i serotoniny w mózgu osiąga swój poprzedni stan, a rozszalałe emocje się uciszają.
więc chodzi o te dwie substancje chemiczne.
i po prostu chyba jak już zauroczenie mija (z różnych powodów) to poziom tych hormonow wraca do normalnego poziomu
__________________
No matter how great the talent or efforts, some things just take time.
You can't produce a baby in one month by making nine women pregnant.

Warren Buffet
mtynai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 09:18   #1211
Justinka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 686
Dot.: Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

to lepiej sie nie zakochiwac
Justinka_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-27, 09:33   #1212
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Cytat:
Napisane przez Justinka_ Pokaż wiadomość
to lepiej sie nie zakochiwac
to tak jakbyś wolała być nieszczęśliwa, bo z tego co pamiętam to serotonina jest nazywana "hormonem szczęścia"

Wizażystkom, które udzieliły mi odpowiedzi na pytanie o kalkę techniczną bardzo dziękuję.

I mam jeszcze jedno pytanie, tym razem meteorologiczne (jest jakiś meteorolog na sali?).

Jak można obliczyć odległość burzy licząc czas pomiędzy błyskiem a hukiem?
Np. jeśli między błyskiem a odgłosem burzy będzie 10 sekund, to jak daleko jest ona od nas?
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 09:39   #1213
mtynai
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 754
Dot.: Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Cytat:
Napisane przez SamaraMorganx Pokaż wiadomość

I mam jeszcze jedno pytanie, tym razem meteorologiczne (jest jakiś meteorolog na sali?).

Jak można obliczyć odległość burzy licząc czas pomiędzy błyskiem a hukiem?
Np. jeśli między błyskiem a odgłosem burzy będzie 10 sekund, to jak daleko jest ona od nas?
geograf z zamiłowania starczy?

Policz sobie ile sekund upłynęło między błyskiem a grzmotem. Później pomnóż to razy 340 (m/s - prędkość rozchodzenia się dźwięku w powietrzu ). I analogicznie oczywiście wynik otrzymujemy w metrach.

Jest też uproszczony sposób, ilość sekund podzielić przez trzy. Wynik w przybliżeniu w kilometrach

jednak dokładny wynik otrzymasz wg obliczeń z pierwszego sposobu, o ktorym napisałam
__________________
No matter how great the talent or efforts, some things just take time.
You can't produce a baby in one month by making nine women pregnant.

Warren Buffet
mtynai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 09:40   #1214
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Może to trochę śmieszne, albo głupie, ale od wczorajszej burzy chodzi za mną pewne pytanie. Mianowicie, dlaczego niektórzy rodzice zabraniają podchodzić dzieciom do okna kiedy za oknem burza? Będąc dzieckiem myślałam, że można stracić wzrok patrząc na błyski i pioruny.
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 09:45   #1215
mtynai
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 754
Dot.: Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Cytat:
Napisane przez paula-zla Pokaż wiadomość
Może to trochę śmieszne, albo głupie, ale od wczorajszej burzy chodzi za mną pewne pytanie. Mianowicie, dlaczego niektórzy rodzice zabraniają podchodzić dzieciom do okna kiedy za oknem burza? Będąc dzieckiem myślałam, że można stracić wzrok patrząc na błyski i pioruny.
eee nie wiem (?)
moi zawsze mnie ciągali do okna i opowiadali skąd się burza bierze itd.. ;P może ze względu na to, żeby dziecko nie patrzyło na wyładowania atmosferyczne.. nie wiem, zeby się nie bało?
__________________
No matter how great the talent or efforts, some things just take time.
You can't produce a baby in one month by making nine women pregnant.

Warren Buffet
mtynai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 09:47   #1216
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Cytat:
Napisane przez mtynai Pokaż wiadomość
geograf z zamiłowania starczy?

Policz sobie ile sekund upłynęło między błyskiem a grzmotem. Później pomnóż to razy 340 (m/s - prędkość rozchodzenia się dźwięku w powietrzu ). I analogicznie oczywiście wynik otrzymujemy w metrach.

Jest też uproszczony sposób, ilość sekund podzielić przez trzy. Wynik w przybliżeniu w kilometrach

jednak dokładny wynik otrzymasz wg obliczeń z pierwszego sposobu, o ktorym napisałam
dziękuję

będę miała zajęcie w burzowe dni
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 09:50   #1217
mtynai
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 754
Dot.: Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Cytat:
Napisane przez SamaraMorganx Pokaż wiadomość
dziękuję

będę miała zajęcie w burzowe dni
nie ma za co
podziel się później obserwacjami
__________________
No matter how great the talent or efforts, some things just take time.
You can't produce a baby in one month by making nine women pregnant.

Warren Buffet
mtynai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 09:55   #1218
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Cytat:
Napisane przez mtynai Pokaż wiadomość
nie ma za co
podziel się później obserwacjami
Wczoraj liczyłam sobie jak długo po błysku następuje grzmot.
Gdzieś czytałam, że jest bezpiecznie, gdy jest to powyżej 12 seknd, dlatego, gdy to wszystko zeszło poniżej 10 s., wlazłam pod kołdrę
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 09:58   #1219
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

O, a ja słyszałam o czymś takim jak (chyba) wędrująca burza, czy wpadająca czy coś takiego. Pani jedna opowiadała że takjakby burza wpadła jej do domu przez okno takim wiatrem wielkim i wszystko porozwalała i przez okno wypadła. Wie ktoś może o co w tym dokładniej chodzi?
Nie wytłumacze tego bardziej bo sama nie mam o tym pojęcia, słyszałam tylko o czymś takim :P
gsk jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-27, 10:06   #1220
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

nie wiem czy to prawda ale podobno istnieją kuliste pioruny i ich domeną jest chyba właśnie wpadanie
pamiętam jak mi kiedyś dziadek opowiadał jak podczas burzy wpadł im taki piorun do mieszkania, tzn nie latał ot tak sobie po pokoju tylko przy ścianie gdzie instalacja była, spalił wszystkie kable i zniknął w kontakcie

ale może to tylko taka historyjka dla dziecka, bo opowiadał mi też o tym jak wyszedł za dziecka na dwór i go niedźwiedź polarny () zagonił na drzewo i siedział biedak na tym drzewie przez tydzień za nim niedźwiedź sobie poszedł : hahaha: dziadek był z Białki Tatrzańskiej (koło Zakopanego) , tak więc w historię z misiem uwierzyłam, dopiero później się zorientowałam że polarny miś w Białce to bujda
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 10:19   #1221
mtynai
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 754
Dot.: Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
O, a ja słyszałam o czymś takim jak (chyba) wędrująca burza, czy wpadająca czy coś takiego. Pani jedna opowiadała że takjakby burza wpadła jej do domu przez okno takim wiatrem wielkim i wszystko porozwalała i przez okno wypadła. Wie ktoś może o co w tym dokładniej chodzi?
Nie wytłumacze tego bardziej bo sama nie mam o tym pojęcia, słyszałam tylko o czymś takim :P
Cytat:
Napisane przez bzyczka1 Pokaż wiadomość
nie wiem czy to prawda ale podobno istnieją kuliste pioruny i ich domeną jest chyba właśnie wpadanie
pamiętam jak mi kiedyś dziadek opowiadał jak podczas burzy wpadł im taki piorun do mieszkania, tzn nie latał ot tak sobie po pokoju tylko przy ścianie gdzie instalacja była, spalił wszystkie kable i zniknął w kontakcie

ale może to tylko taka historyjka dla dziecka, bo opowiadał mi też o tym jak wyszedł za dziecka na dwór i go niedźwiedź polarny () zagonił na drzewo i siedział biedak na tym drzewie przez tydzień za nim niedźwiedź sobie poszedł : hahaha: dziadek był z Białki Tatrzańskiej (koło Zakopanego) , tak więc w historię z misiem uwierzyłam, dopiero później się zorientowałam że polarny miś w Białce to bujda

są dwa rodzaje piorunów, to prawda
liniowy i kulisty.
pierwszy to ten "pospolity" , a kulisty jest wielkości piłki golfowej.. no może ciut większy..i ma świecący środek. Jest to jednak bardzo rzadkie wyładowanie atmosferyczne i jest to zjawisko czysto fizyczne, ale z tego co się orientuję, do dzisiaj nikt nie zna zasady "działania" piorunów kulistych. Co ciekawe jest to zaliczane do zjawisk paranormalnych Łatwo przechodzi przez różne tworzywa, odbija się i można go ponoć zatrzymać kartką papieru (izolacja).


znalazłam w internecie nawet doświadczenie z tym zwiazane, można zaobserwować piorun kulisty we własnym domu

Cytat:
Piorun kulisty można w łatwy sposób zaobserwować "domowym sposobem". Wystarczy w mikrofalówce zapalić świeczkę, a następnie nakryć ją przezroczystym naczyniem(duży słoik itp.) i włączyć. Zjonizowane powietrze, które powstanie w słoiku po zgaśnięciu świeczki przy udziale mikrofal na kilka-kilkanaście sekund utworzy kulę plazmy, powszechnie nazywaną piorunem kulistym.
więc historia jednej pani i Dziadka możliwe, że była prawdopodobna
__________________
No matter how great the talent or efforts, some things just take time.
You can't produce a baby in one month by making nine women pregnant.

Warren Buffet
mtynai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 12:04   #1222
Martita 88
Zakorzenienie
 
Avatar Martita 88
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Mazury ;)
Wiadomości: 13 211
Dot.: Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Pamiętacie tsunami które przeszło kilka lat temu(u nas były święta), i nasłżo mnie takie pytanie, czy Polsce(i Europie) grozi tsunami?
__________________
What you see here
What you do here
What you hear here
Let it stay here
2.07.2013- prawo jazdy w kieszeni
Martita 88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 12:13   #1223
Jutte
Wtajemniczenie
 
Avatar Jutte
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 2 940
Dot.: Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

jak wiecie są takie zegary które mierzą czas ( oczywiste) oraz przy tym jest tez termometr który mierzy temperaturę w pomieszczeniu i na zewnątrz. no i właśnie pytanie : jak to się dzieje ze on mierzy tą temperaturę zewnętrzną? przecież nie ma kontaktu z tym powietrzem zewnętrznym
__________________
Włosomaniaczka
dbam o siebie,
uśmiecham się,
cieszę się życiem!
Jutte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 12:32   #1224
FeelingGood
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 621
Dot.: Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Czy une histoire abracadabrante naprawdę znaczy bujda na resorach?
W jakim języku?
__________________


Niech nikt i nic nie zdoła
Cię powstrzymać od zrobienia rzeczy,
które sobie wymarzyłaś...

FeelingGood jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 12:37   #1225
nebya
Wtajemniczenie
 
Avatar nebya
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 498
Dot.: Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Cytat:
Napisane przez Jutte Pokaż wiadomość
jak wiecie są takie zegary które mierzą czas ( oczywiste) oraz przy tym jest tez termometr który mierzy temperaturę w pomieszczeniu i na zewnątrz. no i właśnie pytanie : jak to się dzieje ze on mierzy tą temperaturę zewnętrzną? przecież nie ma kontaktu z tym powietrzem zewnętrznym
Mam taki termometr z zegarkiem i on ma taką małą czujkę połączona z całym urządzeniem cienkim kabelkiem. Tę czujkę umieszcza się na ramie okna na zewnątrz ( robi się mały otwór w ramie). Z daleka ten kabelek jest niewidoczny
__________________

nebya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 12:41   #1226
mmm87
Zadomowienie
 
Avatar mmm87
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 847
Dot.: Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Cytat:
Napisane przez FeelingGood Pokaż wiadomość
Czy une histoire abracadabrante naprawdę znaczy bujda na resorach?
W jakim języku?


to po francusku
mmm87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 12:46   #1227
Ewusia_marchew
Zakorzenienie
 
Avatar Ewusia_marchew
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 20 591
Dot.: Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Cytat:
Napisane przez Martita 88 Pokaż wiadomość
Pamiętacie tsunami które przeszło kilka lat temu(u nas były święta), i nasłżo mnie takie pytanie, czy Polsce(i Europie) grozi tsunami?
Tsunami powstaje zazwyczaj na skutek trzęsienia ziemi lub wybuchu wulkanu pod powierzchnią oceanu tak więc Polsce nie grozi. W Europie się zdarzało, ale tylko w krajach leżących nad oceanem (np w Portugalii). Polska nie leży na styku płyt tektonicznych dlatego nie ma u nas wulkanów ani silniejszych trzęsień ziemi. Jedyna opcja żeby było u nas tsunami byłaby wtedy jakby do Bałtyku wpadł meteoryt (marne szanse )
__________________
Na ratunek koniom

Klara 17.10.2014
Konrad 26.12.2015




Ewusia_marchew jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 12:52   #1228
MalinowaMamba
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 064
Dot.: Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Mojemu sąsiadowi kiedy piorun wybił szybę w oknie i zapalił firankę. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Martita 88 jakoś wiosną tego roku były doniesienia, że to możliwe u nas na Bałtyku, ale naukowcy to zdementowali, że jest to możliwe, lecz fala mogłaby sięgnąć tylko kilku metrów. Ale jednak możliwe...

Jutte o ile mi wiadomo, takie zegary mają zasięg mierzenia do kilkudziesięciu metrów, ale na jakiej zasadzie to działa, skąd one mają pojęcie, że to już nie dom to nie wiem

FeelingGood na pewno nie znaczy to bujda na resorach. samo słowo 'abracadabra' nie ma znaczenia i pochodzi najprawdopodobniej z języka armeńskiego. T dosłownie nie będzie miało takiego tłumaczenia, ale pewno można to tak nazwać.
MalinowaMamba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 13:06   #1229
mmm87
Zadomowienie
 
Avatar mmm87
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 847
Dot.: Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Cytat:
Napisane przez MalinowaMamba Pokaż wiadomość
FeelingGood na pewno nie znaczy to bujda na resorach. samo słowo 'abracadabra' nie ma znaczenia i pochodzi najprawdopodobniej z języka armeńskiego. T dosłownie nie będzie miało takiego tłumaczenia, ale pewno można to tak nazwać.
Dosłownie - nie. Ale zwrot une histoire abracadabrante jest tłumaczony właśnie jako bujda na resorach. Przynajmniej w moim słowniku tak jest
mmm87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-27, 13:18   #1230
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Cytat:
Napisane przez paula-zla Pokaż wiadomość
Może to trochę śmieszne, albo głupie, ale od wczorajszej burzy chodzi za mną pewne pytanie. Mianowicie, dlaczego niektórzy rodzice zabraniają podchodzić dzieciom do okna kiedy za oknem burza? Będąc dzieckiem myślałam, że można stracić wzrok patrząc na błyski i pioruny.
Mi rodzice nie zabraniali. Ciekawe

Cytat:
Napisane przez SamaraMorganx Pokaż wiadomość
Wczoraj liczyłam sobie jak długo po błysku następuje grzmot.
Gdzieś czytałam, że jest bezpiecznie, gdy jest to powyżej 12 seknd, dlatego, gdy to wszystko zeszło poniżej 10 s., wlazłam pod kołdrę
Dlaczego? Przeciez nawet 2 sekundy to powyzej pol kilometra, ale juz mniejsza o to - jesli faktycznie byloby niebezpiecznie, to co siedzie pod koldra by pomoglo ?

Cytat:
Napisane przez Martita 88 Pokaż wiadomość
Pamiętacie tsunami które przeszło kilka lat temu(u nas były święta), i nasłżo mnie takie pytanie, czy Polsce(i Europie) grozi tsunami?
Polsce nie, jesli dobrze kojarze budowe tektoniczna, to Europie tez nie.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:25.