Niemcy IV :) - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-03-25, 19:19   #1201
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Czarnulka tam pisze ze w Bonn bedzie caly dzien streik i te linie 16 i 18 sa przez to tez podejrzane. Linia 18 to pociagi maja wyjezdzac z Köln i jechac tylko do przystanku Alfter i jada nazad do koncowej stacji „Thielenbruch“ bzw. „Buchheim Herler Straße“
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-25, 19:30   #1202
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

Monia, dziękuje Ci! Jesteś cudowna!
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-26, 07:09   #1203
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy IV :)

To sobie znalezli pore na strajkowanie

myslalam ze tylko w pl strajkami strasza

My od wczoraj mamy swojego neciszka, ciesze sie jak dziecko! W koncu moge robic co chce i na jakis stronach chce, a nie tylko spr wiadomosci i finito

dzisiaj tez mamy na popołudnie do 21 wiec miłego dnia dziewczynki i powodzenia w dostaniu sie do pracy
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-26, 07:30   #1204
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Ja sie im dziewczyny nie dziwie ze strajkuje. No sorry, ale jak taki Bahnfahrrer majacy rodzine skladajaca sie z 4 osoby czyli on , zona i dwojka dzieci, na wyplate netto dostanie tyle co Hartz IV - Empfenger, no troche malo co? Pracuje jak kazdy inny, jezdza caly dzien tymi Bahnami, do toalety nie ma tak chop siup, swiatek piatek i niedziela, po nocy, a wyplaty tyle samo na reke jak my siedzial na socjalu?
I pomyslec ze 20 lat temu to ten kraj byl bardzo bogaty. Moj chlop zarabial 5 tys marek. Jak mu sie auto popsulo, to oddawal na schrot i kupowal nowe uzywane , nie musial brac kredytu, a teraz niestety ekstra kredyt musi brac zeby uzywane auto w miare dobrym stanie kupic, jak juz przychodzi czas na wymiane auta. Smial sie ze kiedys to se mogl markami chalupe tapetowac, a teraz juz tak slodko nie jest. Ludzi coraz biedniejsi sie robia, a bogaci, coraz bogatsi. ;o(
Ja tam trzymam kciuki zeby im sie udalo i wywalczyli podwyzki, bo to nic do smiechu taka wyplate dostawac
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-26, 08:33   #1205
dolinka881
Zadomowienie
 
Avatar dolinka881
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 922
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Ja sie im dziewczyny nie dziwie ze strajkuje. No sorry, ale jak taki Bahnfahrrer majacy rodzine skladajaca sie z 4 osoby czyli on , zona i dwojka dzieci, na wyplate netto dostanie tyle co Hartz IV - Empfenger, no troche malo co? Pracuje jak kazdy inny, jezdza caly dzien tymi Bahnami, do toalety nie ma tak chop siup, swiatek piatek i niedziela, po nocy, a wyplaty tyle samo na reke jak my siedzial na socjalu?
I pomyslec ze 20 lat temu to ten kraj byl bardzo bogaty. Moj chlop zarabial 5 tys marek. Jak mu sie auto popsulo, to oddawal na schrot i kupowal nowe uzywane , nie musial brac kredytu, a teraz niestety ekstra kredyt musi brac zeby uzywane auto w miare dobrym stanie kupic, jak juz przychodzi czas na wymiane auta. Smial sie ze kiedys to se mogl markami chalupe tapetowac, a teraz juz tak slodko nie jest. Ludzi coraz biedniejsi sie robia, a bogaci, coraz bogatsi. ;o(
Ja tam trzymam kciuki zeby im sie udalo i wywalczyli podwyzki, bo to nic do smiechu taka wyplate dostawac
Przyjechaliby do Polski to zapłakaliby z tęsknoty za niemiecką wypłatą :p
Czlowiek szybko przyzwyczaja się do dobrego i tyle. W męża firmie pracuje kobieta, która zarabia więcej od niego, jej mąż jest kierownikiem w tej samej firmie, a też ciagle narzeka jak to teraz w Niemczech strasznie.. a mojemu TZ-towi oczy się zaświeciły jak usłyszał ile będzie zarabiał
A takiemu wielodzietnemu kierowcy bahna niemiecki socjal nie da umrzeć z głodu :p

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
dolinka881 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-26, 08:48   #1206
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez dolinka881 Pokaż wiadomość
Przyjechaliby do Polski to zapłakaliby z tęsknoty za niemiecką wypłatą :p
Czlowiek szybko przyzwyczaja się do dobrego i tyle. W męża firmie pracuje kobieta, która zarabia więcej od niego, jej mąż jest kierownikiem w tej samej firmie, a też ciagle narzeka jak to teraz w Niemczech strasznie.. a mojemu TZ-towi oczy się zaświeciły jak usłyszał ile będzie zarabiał
A takiemu wielodzietnemu kierowcy bahna niemiecki socjal nie da umrzeć z głodu :p

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

oni "swoim" pomoga
Ale niech walcza! kazdy chce lepsze zycie

patrze na termometr i juz jest 10 stopni

week ma byc bardzo ciepły i ładny, chyba w sobote zaciagne zacnego meza do takko : cojest:
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-26, 08:50   #1207
tonia85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: de
Wiadomości: 5 313
GG do tonia85
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez dolinka881 Pokaż wiadomość
Przyjechaliby do Polski to zapłakaliby z tęsknoty za niemiecką wypłatą :p
Czlowiek szybko przyzwyczaja się do dobrego i tyle. W męża firmie pracuje kobieta, która zarabia więcej od niego, jej mąż jest kierownikiem w tej samej firmie, a też ciagle narzeka jak to teraz w Niemczech strasznie.. a mojemu TZ-towi oczy się zaświeciły jak usłyszał ile będzie zarabiał
A takiemu wielodzietnemu kierowcy bahna niemiecki socjal nie da umrzeć z głodu :p

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ej, no takim tropem można powiedziec: pojechaliby polacy do Rosji i zatęskniliby za polską wyplatą :P
tonia85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-26, 09:05   #1208
dolinka881
Zadomowienie
 
Avatar dolinka881
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 922
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez tonia85 Pokaż wiadomość
Ej, no takim tropem można powiedziec: pojechaliby polacy do Rosji i zatęskniliby za polską wyplatą :P
Tak by było :p

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 10:05 ----------

Cytat:
Napisane przez tonia85 Pokaż wiadomość
Ej, no takim tropem można powiedziec: pojechaliby polacy do Rosji i zatęskniliby za polską wyplatą :P
O ike w Polsce mieliby jakąkolwiek pracę :p

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
dolinka881 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-26, 09:36   #1209
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

no zobaczymy jak dotre do pracy. Co prawda tylko na 2h bo 4 h z rana przez bahn właśnie mam odwołane.
Mój kolega wczoraj skomentował te strajki w ten sposób że oni co rok robią strajk, co rok im dokładają a im wciąż mało. Ale ja np mimo ze zla ze dojazd do pracy utrudniony to tych ludzi rozumiem. Przecież oni nie mają nawet kiedy do toalety wyskoczyć. Jedynie na końcowych przystankach. My w weekendy mamy wolne a oni jeżdżą.... ja im współczuje i życzę im żeby wywalczyli to czego żądają.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-26, 15:28   #1210
lasoa
Zakorzenienie
 
Avatar lasoa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 16 346
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez CzekoladowyMus Pokaż wiadomość
Rozumiem ale nie bede rozumiala slowek jak bedzie do mnie mowil np biernik, r zenski, l mnoga takich slow wiec skad bede wiedziala vo jest co ;(
Nauczyciele świetnie tłumaczą Możesz pomagać sobie stroną internetową gdzie wytłumaczona jest gramatyka

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
A stąd, że nauczyciel na lekcji podaje jakieś słówka, przykłady itd i na koniec mówi to jest to i to...
Przykładowo.. facet na moim kursie podawał przykłady czasowników, koniugacje dokładniej... das verb- typ A + typ B schwache verben ohne vokalwechsel i starken verben mit vokalwechsel. Na koniec oczywiście podał to nazewnictwo, wręcz rozrysowal na tablicy i podchodził też indywidualnie tłumacząc jak chłop krowie na rowie
To nie dotyczy tylko i wyłącznie czasownika, ale też reszty nazw. teraz na dalszych lekcjach przewija się to wszystko gdzieś w zadaniach więc nie da sie zapomnieć

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 00:35 ---------- Poprzedni post napisano o 00:30 ----------

Aaa i a propo biernika... (coś na czasie u mnie )biernik to Akkusativ

Wykładowca męczy nas z Nominativ, Akkusativ, Dativ

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 00:45 ---------- Poprzedni post napisano o 00:35 ----------



Mnie nie ominął strajk komunikacji miejskiej-kvb w Köln... wszystkie bahny stały cały dzień w zeszły wtorek i do pracy nie dotarłam...

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
u mnie nominativ, dativ, akk był przez 3 dni
lasoa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-26, 18:38   #1211
julkakulka
Raczkowanie
 
Avatar julkakulka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 299
Dot.: Niemcy IV :)

u mnie tyz dzis strajk byl, a ja jak ten placek na tramwaj poszlam
musialam dylac z buta i spoznilam sie do pracy 30 min
__________________
Don't judge me, I was born to be AWESOME, not perfect
julkakulka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-26, 19:08   #1212
loczek88
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 716
Dot.: Niemcy IV :)

witam wizażanki z Niemiec . Jako mieszkanka Duesseldorfu/Aachen bardzo chętnie dołączyłabym do wątku, jeśli można. Oczywiście startuję z pytaniem:
Mam roczną umowę na "Praktikum" w firmie, w umowie mam kwotę załóżmy 8 Euro Brutto, dostaję na rękę 6Euro i mam w tym ubezpieczenie, social, renty i wszelkie zabawki.
Pytanie, może i głupie brzmi:....czy to, co otrzymuję Netto jest już po odciągnięciu podatku? Tzn nie powiecie zapewne, nie mając mojej umowy przed oczami, ale może orientujecie się czy pracodawca jest zobowiązany obowiązkowo do automatycznego odciągania podatku, czy może sobie radośnie tego nie robić? Dodam, że mój roczny zarobek tylko z tej firmy, licząc Netto, zmieści się w sumie wolnej od podatku...
z góry dziękuję za wszelkie wskazówki!
loczek88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-26, 21:50   #1213
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez loczek88 Pokaż wiadomość
witam wizażanki z Niemiec . Jako mieszkanka Duesseldorfu/Aachen bardzo chętnie dołączyłabym do wątku, jeśli można. Oczywiście startuję z pytaniem:
Mam roczną umowę na "Praktikum" w firmie, w umowie mam kwotę załóżmy 8 Euro Brutto, dostaję na rękę 6Euro i mam w tym ubezpieczenie, social, renty i wszelkie zabawki.
Pytanie, może i głupie brzmi:....czy to, co otrzymuję Netto jest już po odciągnięciu podatku? Tzn nie powiecie zapewne, nie mając mojej umowy przed oczami, ale może orientujecie się czy pracodawca jest zobowiązany obowiązkowo do automatycznego odciągania podatku, czy może sobie radośnie tego nie robić? Dodam, że mój roczny zarobek tylko z tej firmy, licząc Netto, zmieści się w sumie wolnej od podatku...
z góry dziękuję za wszelkie wskazówki!

hej
ja niestety nie pomoge

właśnie wrócilam z pracki i biore sie za gotowanie czegos dojedzenia na jutro
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-26, 22:01   #1214
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

Mnie jakaś rewolucja marcowa chwyciła...znaczy grypa żołądkowa. Na samą myśl o jedzeniu flaczki mi fikolki w brzuchu robią pora spać bo juz mnie zdążyło to wymeczyć
Dobranoc

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-26, 22:15   #1215
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
Mnie jakaś rewolucja marcowa chwyciła...znaczy grypa żołądkowa. Na samą myśl o jedzeniu flaczki mi fikolki w brzuchu robią pora spać bo juz mnie zdążyło to wymeczyć
Dobranoc

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
biedna, kolorowych snów

ja zrobiłam kurczaka z zielona fasolka szparagowa, kukurydza, makaronem i sosem beszamelowym 25 min i jedzonko gotowe
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-27, 06:47   #1216
lasoa
Zakorzenienie
 
Avatar lasoa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 16 346
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
Mnie jakaś rewolucja marcowa chwyciła...znaczy grypa żołądkowa. Na samą myśl o jedzeniu flaczki mi fikolki w brzuchu robią pora spać bo juz mnie zdążyło to wymeczyć
Dobranoc

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


Ja lecę na kurs!
lasoa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-27, 08:01   #1217
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez loczek88 Pokaż wiadomość
witam wizażanki z Niemiec . Jako mieszkanka Duesseldorfu/Aachen bardzo chętnie dołączyłabym do wątku, jeśli można. Oczywiście startuję z pytaniem:
Mam roczną umowę na "Praktikum" w firmie, w umowie mam kwotę załóżmy 8 Euro Brutto, dostaję na rękę 6Euro i mam w tym ubezpieczenie, social, renty i wszelkie zabawki.
Pytanie, może i głupie brzmi:....czy to, co otrzymuję Netto jest już po odciągnięciu podatku? Tzn nie powiecie zapewne, nie mając mojej umowy przed oczami, ale może orientujecie się czy pracodawca jest zobowiązany obowiązkowo do automatycznego odciągania podatku, czy może sobie radośnie tego nie robić? Dodam, że mój roczny zarobek tylko z tej firmy, licząc Netto, zmieści się w sumie wolnej od podatku...
z góry dziękuję za wszelkie wskazówki!
Zajrzyj na kartke z wyplata, ktora co miesiac sie dostaje. tam jest wszystko wyszczegolnione na co sa pieniadze odciagniete.( jesli takowa dostajesz bo nie wiem jak to jest na praktyce) Poza tym jak masz tam ubezpieczenie i wszelkie zabawki to logiczne ze i podatek ci wzieli, inaczej nie mialabys socjalu, renty itd bo to przeciez placi sie z odciegnietego podatku.

---------- Dopisano o 09:01 ---------- Poprzedni post napisano o 08:53 ----------

A dziewczyny, czy ktoas z was uzywa/uzywala kubeczki menstruacyjne?
Kiedys bylo mi to nie do pomyslenia, mialam duzo argumentow przeciew, ale teraz chyba dojrzalam i sprzeciwu juz nie widzie, za to pelno argumentow za.
Jestem ciekawa jaka marke wyprobowalyscie, ktora oceniacie lepiej, zwlaszcza interesowaly by mnie modele dla kobiet po 30 ktore maja za soba porod waginalny( wiem ze i nierodki takie czasami uzywaja jesli maja obfite krwawienia).
Ja mysle o modelu Lunette ale moze wybrac na poczatek tanszy niemiecki model MeLuma. NIby ten termoplastyczny elastomer tez nie zawiera tych rakotworczych Weichmacher, ale nie jestem do konca przekonana, czy jednak medyczny silikon nie jest lepszy? Ma ktos jakies doswiadczenia, na blogach kroluje czesciej Lunette
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-27, 09:18   #1218
Butterfly_27
Zakorzenienie
 
Avatar Butterfly_27
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 740
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
A dziewczyny, czy ktoas z was uzywa/uzywala kubeczki menstruacyjne?
Kiedys bylo mi to nie do pomyslenia, mialam duzo argumentow przeciew, ale teraz chyba dojrzalam i sprzeciwu juz nie widzie, za to pelno argumentow za.
Jestem ciekawa jaka marke wyprobowalyscie, ktora oceniacie lepiej, zwlaszcza interesowaly by mnie modele dla kobiet po 30 ktore maja za soba porod waginalny( wiem ze i nierodki takie czasami uzywaja jesli maja obfite krwawienia).
Ja mysle o modelu Lunette ale moze wybrac na poczatek tanszy niemiecki model MeLuma. NIby ten termoplastyczny elastomer tez nie zawiera tych rakotworczych Weichmacher, ale nie jestem do konca przekonana, czy jednak medyczny silikon nie jest lepszy? Ma ktos jakies doswiadczenia, na blogach kroluje czesciej Lunette
ja cholera też mam od czasu II porodu bardzo obfity okres, denerwuje on mnie niesamowicie, od tych kubeczkach czytałam jakieś 2 miesiące temu, ale nie umiem się do tego przekonać, nie wyobrażam tego sobie
Butterfly_27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-27, 10:05   #1219
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Obfite miesiaczki to ja mialam w luceum. Podpaski a nawet tampony Super PLus mialam na godzine. teraz to juz jest ok i miesiaczka trwa 5 dni a nie 7. Wogole te kubeczki mozna uzywac i przy malo obfitych krwawieniach i to przez caly czas okresu nawet pod koniec, albo jak sie ma przedplamienia. Mnie rajcuje to ze nie bede produkowala gor smieci w postaci podpasek/ tamponow itp.
Wiadomo ze na poczatku pewnie bede musiala wyczuc jak to zakladac i czy dobrze zakladam( bo wtedy nic a nic nie przecieknie), ale tak samo bylo przeciez z tamponami. Tez trzeba bylo je wyczuc jak gleboko trzeba wsunac itd, tylko tutaj z punktu zdrowotnego jest duzy plus, a przy okazji ekologia i jaka oszczednosc kasy.

tutaj ladny opis i recenzja i tez kilka przekierowan do innych blogerek

http://www.puraliv.com/2014/03/meine...onstassen.html

jak wczesniej mialam pelno argumentow na nie, tak teraz widze, ze jakas ograniczona umyslowo bylam ;o) Pewnie i moj wiek robi swoje hihihi tak sobie wczoraj myslalam, ze jesli ( a duze prawdopodobienstwo jest), zaczne menopauze szybko, to za 10 lat bylo by po ptokach, no moze jak u mojej mamy 50 lat bym miala i od dwoch lat wolna bym byla od miesiaczki, to taki kubeczek posluzylby mi 10-11 lat jesli teraz bym go kupila, a jego zycie ma spokojnie takie byc. Ile kasy czlek zaoszczedzi i nie zanieczyszczanie srodowiska tez ma dla mnie znaczenie. Ja normalnie oczami wyobrazni czuje sie taka wyzwolona od podpasek i tej swiadomosci, ze musze je w domu miec i trzeba je regularnie kupowac. Wiem, glupia jestem , bo ja ogolem podpaskowa jestem, a teraz mamy takie cuda ze wygoda jest, ale pamietam jaka byla to wygoda gdy uzywalam tamponow, a ktorychy teraz nie chce uzywac. Kubeczek wydaje mi sie pod kazdym wzgledem swietnym rozwiazaniem, jak i pod wzgledem wygody, tak pod wzgledem zdrowotnym i do tego dochodzi ochrona srodowiska.
Jak sie zdecyduje to sie bede odzywac, jesli kogos to interesuje, ale i was prosze o odzew , jesli ktos uzywa albo tez jak ja jest bliski zakupu ;o)

a bym zapomniala, tem film wywarl wczoraj na mnie piorunujace wrazenie i spowodowal, ze pierwotne nieprzekonanie, zmienilo sie w przekonanie ze i to cos dla mnie

https://www.youtube.com/watch?v=aaFx...&feature=share

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2014-03-27 o 10:07
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-27, 13:20   #1220
dolinka881
Zadomowienie
 
Avatar dolinka881
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 922
Dot.: Niemcy IV :)

Jejuuuu.. jaka ja jestem łasa na nowości! Któraś tylko zapytała gdzie można dostać wodę kokosową, a ja już poleciałam ją kupić.
Teraz czuję, że muszę mieć ten kubeczek! Zdecydowanie
Orientujecie się czy można go od tak dostać w aptece czy raczej jest dostępny tylko w sklepach internetowych?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
dolinka881 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-27, 13:24   #1221
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez dolinka881 Pokaż wiadomość
Jejuuuu.. jaka ja jestem łasa na nowości! Któraś tylko zapytała gdzie można dostać wodę kokosową, a ja już poleciałam ją kupić.
Teraz czuję, że muszę mieć ten kubeczek! Zdecydowanie
Orientujecie się czy można go od tak dostać w aptece czy raczej jest dostępny tylko w sklepach internetowych?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Kubeczka to ja sama jestem ciekawa juz z dobre pół roku

I dołączam do pytania

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-27, 13:37   #1222
Butterfly_27
Zakorzenienie
 
Avatar Butterfly_27
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 740
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez dolinka881 Pokaż wiadomość
Jejuuuu.. jaka ja jestem łasa na nowości! Któraś tylko zapytała gdzie można dostać wodę kokosową, a ja już poleciałam ją kupić.
Teraz czuję, że muszę mieć ten kubeczek! Zdecydowanie
Orientujecie się czy można go od tak dostać w aptece czy raczej jest dostępny tylko w sklepach internetowych?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
hehe też jak was podczytywałam to poleciałam kupić tą wodę kokosową, ja miałam o s aku ananasa i mi nie podeszła, ciekawe jak smakuje naturalna bez smaku
A co do tej wody jeszcze, to brat jest chory i ma kiepskie wyniki, miał coś na serduchu, rany mu się nie chcą goić itp przyjmował chemie itp ale teraz nie może bo ma kiepskie wyniki, myślicie, że taka woda chociażby troszke mogłaby mu pomóc?
Butterfly_27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-27, 13:52   #1223
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niemcy IV :)

jakby ja pil regularnie to napewno cos tam wspomóc może, Moja rodzina zakupila w aptece skolei Aloes do picia( miąższ), poczytaj sobie o jego wlasciwosciach
http://aloes.com.pl/napoje,aloesowe/...aloe,vera.html
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-27, 13:52   #1224
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Butterfly_27 Pokaż wiadomość
hehe też jak was podczytywałam to poleciałam kupić tą wodę kokosową, ja miałam o s aku ananasa i mi nie podeszła, ciekawe jak smakuje naturalna bez smaku
A co do tej wody jeszcze, to brat jest chory i ma kiepskie wyniki, miał coś na serduchu, rany mu się nie chcą goić itp przyjmował chemie itp ale teraz nie może bo ma kiepskie wyniki, myślicie, że taka woda chociażby troszke mogłaby mu pomóc?
Wiesz taka woda nie zaszkodzi, niech spróbuje
Ja polecam jeszcze sok z buraków
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-27, 14:30   #1225
Lilotka
Zakorzenienie
 
Avatar Lilotka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 3 814
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Obfite miesiaczki to ja mialam w luceum. Podpaski a nawet tampony Super PLus mialam na godzine. teraz to juz jest ok i miesiaczka trwa 5 dni a nie 7. Wogole te kubeczki mozna uzywac i przy malo obfitych krwawieniach i to przez caly czas okresu nawet pod koniec, albo jak sie ma przedplamienia. Mnie rajcuje to ze nie bede produkowala gor smieci w postaci podpasek/ tamponow itp.
Wiadomo ze na poczatku pewnie bede musiala wyczuc jak to zakladac i czy dobrze zakladam( bo wtedy nic a nic nie przecieknie), ale tak samo bylo przeciez z tamponami. Tez trzeba bylo je wyczuc jak gleboko trzeba wsunac itd, tylko tutaj z punktu zdrowotnego jest duzy plus, a przy okazji ekologia i jaka oszczednosc kasy.

tutaj ladny opis i recenzja i tez kilka przekierowan do innych blogerek

http://www.puraliv.com/2014/03/meine...onstassen.html

jak wczesniej mialam pelno argumentow na nie, tak teraz widze, ze jakas ograniczona umyslowo bylam ;o) Pewnie i moj wiek robi swoje hihihi tak sobie wczoraj myslalam, ze jesli ( a duze prawdopodobienstwo jest), zaczne menopauze szybko, to za 10 lat bylo by po ptokach, no moze jak u mojej mamy 50 lat bym miala i od dwoch lat wolna bym byla od miesiaczki, to taki kubeczek posluzylby mi 10-11 lat jesli teraz bym go kupila, a jego zycie ma spokojnie takie byc. Ile kasy czlek zaoszczedzi i nie zanieczyszczanie srodowiska tez ma dla mnie znaczenie. Ja normalnie oczami wyobrazni czuje sie taka wyzwolona od podpasek i tej swiadomosci, ze musze je w domu miec i trzeba je regularnie kupowac. Wiem, glupia jestem , bo ja ogolem podpaskowa jestem, a teraz mamy takie cuda ze wygoda jest, ale pamietam jaka byla to wygoda gdy uzywalam tamponow, a ktorychy teraz nie chce uzywac. Kubeczek wydaje mi sie pod kazdym wzgledem swietnym rozwiazaniem, jak i pod wzgledem wygody, tak pod wzgledem zdrowotnym i do tego dochodzi ochrona srodowiska.
Jak sie zdecyduje to sie bede odzywac, jesli kogos to interesuje, ale i was prosze o odzew , jesli ktos uzywa albo tez jak ja jest bliski zakupu ;o)

a bym zapomniala, tem film wywarl wczoraj na mnie piorunujace wrazenie i spowodowal, ze pierwotne nieprzekonanie, zmienilo sie w przekonanie ze i to cos dla mnie

https://www.youtube.com/watch?v=aaFx...&feature=share
Ile kosztuje ten kubeczek?
__________________
Victor 

Paulina
Lilotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-27, 15:02   #1226
tonia85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: de
Wiadomości: 5 313
GG do tonia85
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez dolinka881 Pokaż wiadomość
Jejuuuu.. jaka ja jestem łasa na nowości! Któraś tylko zapytała gdzie można dostać wodę kokosową, a ja już poleciałam ją kupić.
Teraz czuję, że muszę mieć ten kubeczek! Zdecydowanie
Orientujecie się czy można go od tak dostać w aptece czy raczej jest dostępny tylko w sklepach internetowych?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Witam w klubie
Kurcze , byłam jakoś negatywnie nastawiona , a teraz mnie zaciekawiło
Cytat:
Napisane przez Butterfly_27 Pokaż wiadomość
hehe też jak was podczytywałam to poleciałam kupić tą wodę kokosową, ja miałam o s aku ananasa i mi nie podeszła, ciekawe jak smakuje naturalna bez smaku
A co do tej wody jeszcze, to brat jest chory i ma kiepskie wyniki, miał coś na serduchu, rany mu się nie chcą goić itp przyjmował chemie itp ale teraz nie może bo ma kiepskie wyniki, myślicie, że taka woda chociażby troszke mogłaby mu pomóc?
Ja tam piję, bo mi smakuję, jakoś nie wczytywałam sie czy ta woda ma jakieś super właściwości

Cytat:
Napisane przez 88Ekaterina88 Pokaż wiadomość
Wiesz taka woda nie zaszkodzi, niech spróbuje
Ja polecam jeszcze sok z buraków
A gdzie w De można go kupić?
tonia85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-27, 15:12   #1227
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez dolinka881 Pokaż wiadomość
Jejuuuu.. jaka ja jestem łasa na nowości! Któraś tylko zapytała gdzie można dostać wodę kokosową, a ja już poleciałam ją kupić.
Teraz czuję, że muszę mieć ten kubeczek! Zdecydowanie
Orientujecie się czy można go od tak dostać w aptece czy raczej jest dostępny tylko w sklepach internetowych?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
mozesz w aptece zamowic jesli na stanie nie maja. I ja pomyslalam ze pojde jednak do apteki, nawet jesli mnie to ze 2 € drozej wyniesie. Bo online nie natknelam sie na do specjalne mydlo w plynie i chusteczki do czyszczenia jak bym chciala wyprobniz kubeczek poza domem( zwlaszcza jak bedziemy jechac do PL, chodz oczywiscie nie wiem czy akurat w tym czasie bede miala moje dni, ale tanie sa wiec zamiast chusteczek Facelle bede miala ze soba chusteczki Lunette do kubeczka ) i wlasnie zakupilanym wszystko w aptece za jednym zamachem. Po pol roku cena kubeczka sie juz zwraca, a po paru latach ma sie oszczednosci i nie produkujemy smieci

---------- Dopisano o 16:12 ---------- Poprzedni post napisano o 16:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Lilotka Pokaż wiadomość
Ile kosztuje ten kubeczek?

to zalezy na jaka marke sie zdecydujesz. Niemiecka MeLuna jest tansza w granicach 15€, a LUnette jest marka finska, do tego dochodzi jeszcze czeska marka, kanadyjska i z USA i one sa z medycznego silikonu w granicach 30€. Zawsze dostaje sie satynowy woreczek do przychowywania i instrujcke obslugi, jedli dobrze kojarze, to w tej marce z USA chyba jest po angieslku opis, reszta dolancza po niemiecku

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2014-03-27 o 15:08
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-27, 15:22   #1228
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez tonia85 Pokaż wiadomość
Witam w klubie
Kurcze , byłam jakoś negatywnie nastawiona , a teraz mnie zaciekawiło

Ja tam piję, bo mi smakuję, jakoś nie wczytywałam sie czy ta woda ma jakieś super właściwości


A gdzie w De można go kupić?
sok z buraków ?
Najlepiej kupić sokowirowkę jak sie jej nie ma, kilo burakow i robic samemu - taki jest najlepszy, do tego dodac z dwie marchweki i pić
A wodę kokosową kupiłam a Dm
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-27, 15:30   #1229
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

zapomnialam, ze jest jeszcze marka z UK, Danii, Indi

tutaj nizej macie ladne zestawienie

http://www.kosmetik-vegan.de/erbse/w...hygiene-video/
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-27, 15:48   #1230
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
zapomnialam, ze jest jeszcze marka z UK, Danii, Indi

tutaj nizej macie ladne zestawienie

http://www.kosmetik-vegan.de/erbse/w...hygiene-video/
o matko

chyba jakas dziwna jestem, ale to mnie przeraża
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-23 20:32:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:08.