Moja walka z tłuszczem! - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-12, 07:02   #1231
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: ratunku, pomóżcie

Cytat:
Napisane przez zizel Pokaż wiadomość
Mam 24 lata i nie jestem atrakcyjna ze wzgledu na moja figure, jestem gruba. Probowalam wszytkiego co sie da, nic nie dziala. Nie wiem co mam robic, przeciez nie moge byc cale zycie potworem. Pomozcie. Chce przejsc na jakas diete, ale nie wiem od czego zaczac. Moj problem polega na tym ze jestem bardzo umiesniona ale przyokazji te miesnie sa otulone spora iloscia tluszczyku. I wlasnie tego tluszczyku chcialabym sie pozbyc. Prosze o jakas porade.
Ech... wyszukiwarka naprawdę nie gryzie. Takich wątków jest całe mnóstwo moja droga.
Łączę z podobnym tematem.

Żeby schudnąć -> dieta + trening
Więcej o spalaniu tłuszczu (od tego są treningi aerobowe) znajdziesz w dziale Fitness.

co do tego, że "próbowałaś wszystkiego i nic nie działa" - wszystko da się zrobić tylko trzeba naprawdę chcieć, a nie odpuszczać po kilku dniach.
Aby trwale i zdrowo schudnąc potrzeba czasu. Nic nie dzieje się z dnia na dzień.

Bardzo Cię proszę o przeczytanie podwieszonych wątków. Tam jest wszystko na temat odchudzania.
A jeśli nadal będziesz miała pytania - pisz .
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-13, 09:47   #1232
itrusta
Zadomowienie
 
Avatar itrusta
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 146
Dot.: ratunku, pomóżcie

Dieta,trening, i czas dokladnie tak....
Takie latwe a takie ciezkie w wykonaniu
Ale trzeba byc twardym, nie wolno sie poddawac...
Ather tyle dni bez slodyczyc?? Boze jak ty to zrobilas... Gratuluje
itrusta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-13, 14:05   #1233
anesiaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 184
GG do anesiaa Send a message via Skype™ to anesiaa
Dot.: ratunku, pomóżcie

Mi se udało wytrzymac 2 dzień bez słodyczy jak na mnie to super !!! xP
anesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-13, 15:55   #1234
itrusta
Zadomowienie
 
Avatar itrusta
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 146
Dot.: ratunku, pomóżcie

Teraz jest 2 a bedzie 20 a potem moze nawe 200 ?
Nie zaprzepasc tego, nie badz tak glupia jak ja.
itrusta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-13, 20:33   #1235
anesiaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 184
GG do anesiaa Send a message via Skype™ to anesiaa
Dot.: ratunku, pomóżcie

a serek homogenizxowany truskawkowy to slodycz?
anesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-13, 21:43   #1236
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: ratunku, pomóżcie

ma dużo węglowodanów, ale na sniadanie wydaje mi się może byc...byle nie za często...
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-16, 08:46   #1237
Sate
Raczkowanie
 
Avatar Sate
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 194
Dot.: Moja walka z tłuszczem!

O zgrozo, u mnie przed wczoraj i wczoraj dni hulanki Przedwczoraj był grill, zjadłam półtorej kiełbaski i z 5 kromek chleba pieczonego, bo mi cholernie smakował, a wczoraj wyjazd z rodzicami i pizza na mieście, a do tego hektolitry coli z cukrem (light nie było, bo święto i większość sklepów pozamykanych). Ale za to przeszliśmy piechotą co najmniej 10 kilometrów, więc się mniej więcej wyrównało
A poza tym, to w normie. Ciągle planuję unikać węgli (nie licząc tych wpadek...) no i słodyczy też, ale miernie mi to wychodzi...
Zastanawiam się też czy nie zmniejszyć nieco ilościowo posiłków... Np. omlet do tej pory jadłam z 2 jajek, a teraz jadłabym z 1 itp. żeby od stołu odchodzić z lekkim nienasyceniem. A jak to jest u was?
Sate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-16, 13:04   #1238
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: Moja walka z tłuszczem!

Cytat:
Napisane przez Sate Pokaż wiadomość
O zgrozo, u mnie przed wczoraj i wczoraj dni hulanki Przedwczoraj był grill, zjadłam półtorej kiełbaski i z 5 kromek chleba pieczonego, bo mi cholernie smakował, a wczoraj wyjazd z rodzicami i pizza na mieście, a do tego hektolitry coli z cukrem (light nie było, bo święto i większość sklepów pozamykanych). Ale za to przeszliśmy piechotą co najmniej 10 kilometrów, więc się mniej więcej wyrównało
A poza tym, to w normie. Ciągle planuję unikać węgli (nie licząc tych wpadek...) no i słodyczy też, ale miernie mi to wychodzi...
Zastanawiam się też czy nie zmniejszyć nieco ilościowo posiłków... Np. omlet do tej pory jadłam z 2 jajek, a teraz jadłabym z 1 itp. żeby od stołu odchodzić z lekkim nienasyceniem. A jak to jest u was?
Ja muszę być najedzona po posilku bo inaczej od razu ciągnie mnie do lodówki, a takto mam z głowy 2-3 godzinki Poza tym 2 jajka to nie dużo, dołącz do ich trochę warzyw i posiłek będzie i zdrowy i pożywny i naprawdę się nim najesz
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-16, 19:17   #1239
Sate
Raczkowanie
 
Avatar Sate
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 194
Dot.: Moja walka z tłuszczem!

Cytat:
Napisane przez mysza_87 Pokaż wiadomość
Ja muszę być najedzona po posilku bo inaczej od razu ciągnie mnie do lodówki, a takto mam z głowy 2-3 godzinki Poza tym 2 jajka to nie dużo, dołącz do ich trochę warzyw i posiłek będzie i zdrowy i pożywny i naprawdę się nim najesz
Dzisiaj na śniadanie zjadłam jedno jajko i okazało się, że to mi zupełnie wystarczyło A z omletem warzywa jem zawsze, z resztą jak w każdym innym posiłku, bo wiadomo, że warzywa są bardzo ważne w diecie i nie tylko redukcyjnej.
W ogóle dzisiaj unikałam większej ilości jedzenia - na II śniadanie zjadłam trzy pierogi z kapustą i grzybami i na obiad to samo (no co, ja lubię te pierogi ), a na kolację biały serek z pomidorem i już koniec na dziś No... jeszcze muszę zaznaczyć, że gdzieś tam pojawiły się lody... nie krzyczeć

W ogóle to mam kolejny dowód, że poprawiła mi się kondycja dzięki tae-bo i tym razem całkowicie obiektywny, gdyż pochodzący od osoby trzeciej - mojej mamy Otóż przedwczoraj byłyśmy na zakupach i przełaziłyśmy kawał drogi. Dzisiaj się od niej dowiedziałam (a'propo również wczorajszej 10-cio kilometrowej wycieczki), że się dziwiła, że nie marudzę, że bolą mnie nogi itp., bo zawsze tak robiłam A ja na prawdę nie czułam się zmęczona, nawet o tym nie myślałam.
Robię również do końca każde ćwiczenie na brzuch, też z eMula (przypominam, że wcześniej kilka ćwiczeń w ogóle nie robiłam, a większości nie dokańczałam) i teraz ośmiominutówka to dla mnie nic - praktycznie się przy niej nie męczę.
Cholera, sport to naprawdę super sprawa, wystarczy tylko się w nim odnaleźć, a reszta to będzie tylko przyjemność:
Sate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-16, 19:18   #1240
Sate
Raczkowanie
 
Avatar Sate
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 194
Dot.: Moja walka z tłuszczem!

dubel, wybaczcie
Sate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-17, 13:16   #1241
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: Moja walka z tłuszczem!

Cytat:
Napisane przez Sate Pokaż wiadomość
Dzisiaj na śniadanie zjadłam jedno jajko i okazało się, że to mi zupełnie wystarczyło A z omletem warzywa jem zawsze, z resztą jak w każdym innym posiłku, bo wiadomo, że warzywa są bardzo ważne w diecie i nie tylko redukcyjnej.
W ogóle dzisiaj unikałam większej ilości jedzenia - na II śniadanie zjadłam trzy pierogi z kapustą i grzybami i na obiad to samo (no co, ja lubię te pierogi ), a na kolację biały serek z pomidorem i już koniec na dziś No... jeszcze muszę zaznaczyć, że gdzieś tam pojawiły się lody... nie krzyczeć

W ogóle to mam kolejny dowód, że poprawiła mi się kondycja dzięki tae-bo i tym razem całkowicie obiektywny, gdyż pochodzący od osoby trzeciej - mojej mamy Otóż przedwczoraj byłyśmy na zakupach i przełaziłyśmy kawał drogi. Dzisiaj się od niej dowiedziałam (a'propo również wczorajszej 10-cio kilometrowej wycieczki), że się dziwiła, że nie marudzę, że bolą mnie nogi itp., bo zawsze tak robiłam A ja na prawdę nie czułam się zmęczona, nawet o tym nie myślałam.
Robię również do końca każde ćwiczenie na brzuch, też z eMula (przypominam, że wcześniej kilka ćwiczeń w ogóle nie robiłam, a większości nie dokańczałam) i teraz ośmiominutówka to dla mnie nic - praktycznie się przy niej nie męczę.
Cholera, sport to naprawdę super sprawa, wystarczy tylko się w nim odnaleźć, a reszta to będzie tylko przyjemność:
Hmm jak na cały dzień 1 jajko, 6 pierogów i serek z pomidorem (+ew. jakieś warzywa) to trochę kiepsko, tym bardziej, że jak piszesz uprawiasz sport. Ja ekspertem nie jestem ale wydaje mi się, że to jakieś 2-3 razy za mało jak na jedzenie na cały dzień
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-17, 13:39   #1242
itrusta
Zadomowienie
 
Avatar itrusta
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 146
Dot.: Moja walka z tłuszczem!

Kurcze co sie dzialo ze mi forum nie chodzilo ??
Widze ze wam normalnie chodzilo tylko jak zwykle moj komputer jakis poryty chyba ;/
itrusta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-17, 17:31   #1243
Sate
Raczkowanie
 
Avatar Sate
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 194
Dot.: Moja walka z tłuszczem!

Cytat:
Napisane przez mysza_87 Pokaż wiadomość
Hmm jak na cały dzień 1 jajko, 6 pierogów i serek z pomidorem (+ew. jakieś warzywa) to trochę kiepsko, tym bardziej, że jak piszesz uprawiasz sport. Ja ekspertem nie jestem ale wydaje mi się, że to jakieś 2-3 razy za mało jak na jedzenie na cały dzień

Akurat w ten dzień akurat wyszedł mi o jeden posiłek mniej niż zazwyczaj, ale wiesz mi - ja się nie zagładzam, bo nie byłabym w stanie


Itrusta, mi przez jakiś czas też forum nie działało, więc to bynajmniej nie wina twojego kompa.
Sate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-17, 20:13   #1244
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Moja walka z tłuszczem!

Zło przenosił dane na inny server

hmm, chyba przytyło mi się ostatnio
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-18, 08:31   #1245
itrusta
Zadomowienie
 
Avatar itrusta
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 146
Dot.: Moja walka z tłuszczem!

Nikki ja przytylam 4 kg ...
Ale juz walcze z tym...
Cholera czy ja kiedys wygram??
Wiem ze trzeba walczyc, wierzyc, ale ilez mozna...
No ale nie poddam sie, pozytywne podejscie musi byc
itrusta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-18, 12:40   #1246
hanusia222
Raczkowanie
 
Avatar hanusia222
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 316
GG do hanusia222
Dot.: Moja walka z tłuszczem!

Ja wrocilam z Hiszpanii juz, bylo swietnie, naprawde imprezy zarabiste, mialam kilka przygod takich jak spanie na dworcu, bo nikt nie sprawdzil pociagu czyt. opiekunowie nie sprawdzili... poza tym sie troche opalilam jedzenie bylo dobre jadlam duzo ale o dziwo nie przytylam duzo chyba 0,6 kg... Tylko chora wrocilam i nie moge plywac, biegac itd, a musze sie kurowac... A teraz walczymy dalej z waga! A co! trzeba trzeba!!! A w poniedzialek sie zwaze
Itrusta, dasz rade! Jak sama mowisz, wzielas sie znow za siebie... Uda ci sie!! Co nas nie zabije, to nas wzmocni.. pamietaj
__________________
Uda się. W końcu musi!!
hanusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-18, 12:58   #1247
Kiniaaaa9
Przyczajenie
 
Avatar Kiniaaaa9
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 28
Dot.: Moja walka z tłuszczem!

dobre są ćwiczenia z "Aerobiczna 6 weidera" i "ABS" nie wiem czy to gdzieś znajdziecie ;]] ja też się odchudzam... życze wwam powodzenia ;** aha i jak się odchudzacie to zawsze jedzcie śniadanie najlepiej płatki npp fitnes z mlekiem ponieważ śniadanie szybko zamienia się w energie i szybko się spalają te kalorie! aha i rano podczas ćwiczeń spala się 70 kcal więcej niź np wieczorem hehehe no to tyle! pozowdzenia
__________________
Widok jest dwa razy piękniejszy ...
Jeśli ma się go z kim podziwiać ...
Dopiero po stracie czegoś,
Docenia się wartość tego,
Czego już nie ma...
Jest : 49kg
Będzie: 46 kg
Kiniaaaa9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-18, 13:01   #1248
Kiniaaaa9
Przyczajenie
 
Avatar Kiniaaaa9
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 28
Dot.: Moja walka z tłuszczem!

a ja wrocilam z chicago i przytylam wczesniej wazylam 49 kg itak sie tam pilnowalam jadlam prawie ze same owoce ale coz... tam w nich jest duzo hormonow heh...
Online iPhone Screensaver - be the first to win! myscreensavers.info/media/iphone.scr
__________________
Widok jest dwa razy piękniejszy ...
Jeśli ma się go z kim podziwiać ...
Dopiero po stracie czegoś,
Docenia się wartość tego,
Czego już nie ma...
Jest : 49kg
Będzie: 46 kg
Kiniaaaa9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-18, 16:18   #1249
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Moja walka z tłuszczem!

Kinia nie odbierz tego źle, ale to wszystko co napisałaś wiemy, wiemy także, że płatki są węglowodanami, które nie służą diecie redukcyjnej
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-18, 16:22   #1250
Kiniaaaa9
Przyczajenie
 
Avatar Kiniaaaa9
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 28
Dot.: Moja walka z tłuszczem!

tak tylko przyypominam... hehehehe... jeszcze sie nie orientuje za bardzo na wizazu wybacz ;]]]]]
Online iPhone Screensaver - be the first to win! myscreensavers.info/media/iphone.scr
__________________
Widok jest dwa razy piękniejszy ...
Jeśli ma się go z kim podziwiać ...
Dopiero po stracie czegoś,
Docenia się wartość tego,
Czego już nie ma...
Jest : 49kg
Będzie: 46 kg
Kiniaaaa9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-18, 17:45   #1251
Sate
Raczkowanie
 
Avatar Sate
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 194
Dot.: Moja walka z tłuszczem!

Witam Hanię z powrotem


Kinia, masz genialną fryzurę na awatarze! Czy masz gdzieś zdjęcie w większym formacie? Właśnie wybieram się do fryzjera, ale nie mam sprecyzowanego pomysłu na fryzurę, a ta mi bardzo przypadła do gustu
Sate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-18, 18:27   #1252
BiałaCzekolada
Przyczajenie
 
Avatar BiałaCzekolada
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 26
Dot.: Moja walka z tłuszczem!

Hej, chce się dołączyć do wątku.

- Mam 172 wzr.
- W talii 58
- w biuscie 85
- waże ok. 52 kg.

I czuje że zaczynam tyć Do niedawna ważyłam 49 kg. a teraz skacze mi waga, brzuch się robi wydęty, zanikają mi mięśnie brzukacha... ogulnie wszystko idzie w brzuch i uda...
Z rana jem mało, a w południe nie moge się powstrzymać i jem wszystko co zechce... ale w miare zdrowo.
Myślicie że powinnam zacząć się bać otyłości?
BiałaCzekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-18, 19:00   #1253
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Moja walka z tłuszczem!

Biała Czekoladko, to nie forum pro-ana ani żadne takie...
a z Twojego posta wynika, że masz problem.
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-18, 19:16   #1254
itrusta
Zadomowienie
 
Avatar itrusta
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 146
Dot.: Moja walka z tłuszczem!

Czasem mnie przeraza co tu sie pisze... tzn co pisze sie na forach...
172 wzrostu waga 52 i ona pyta czy powinna bac sie otylosci... hellooooł....

Hania witamy spowrotem
itrusta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-18, 21:14   #1255
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: Moja walka z tłuszczem!

Cytat:
Napisane przez BiałaCzekolada Pokaż wiadomość
Hej, chce się dołączyć do wątku.

- Mam 172 wzr.
- W talii 58
- w biuscie 85
- waże ok. 52 kg.

I czuje że zaczynam tyć Do niedawna ważyłam 49 kg. a teraz skacze mi waga, brzuch się robi wydęty, zanikają mi mięśnie brzukacha... ogulnie wszystko idzie w brzuch i uda...
Z rana jem mało, a w południe nie moge się powstrzymać i jem wszystko co zechce... ale w miare zdrowo.
Myślicie że powinnam zacząć się bać otyłości?
U ciebie to jest niedowaga a nie otyłość skoro uważasz, że "coś" ci tam idzie w brzuch to po prostu ćwicz mięśnie brzucha (np. A6W). Ja przy takim samym wzroście (172cm) ważę 56kg i chcę jedynie sobie wyrzeźbić sylwetkę (zgubić ciutkę z brzuszka dzięki rowerkowi stacjonarnemu po który jutro jadę oraz rozbudować lekko mięśnie rąk i nóg). Nie chcę tracić ani grama wagi a jeśli już to niech spala się tłuszcz a powstają mięśnie
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-18, 22:17   #1256
zuza_130
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 189
Dot.: Moja walka z tłuszczem!

Cytat:
Napisane przez Puenta88 Pokaż wiadomość
witaj Wisienko
ja tez jestem przerazona iloscia kilogramow ktore powinnam zrzucic. ale na pewno nam sie uda! zastanawiam sie nad dieta 1200kcal lub SB... ale dzis mniej i zdrowo jadlam. i czuje sie lekko. boje sie tylko tego ze jak schudne to bede sie czula slabo. kiedys schudlam 7kg i slabsza bylam. mial ktos tak moze?
jak schudlam to czulam sie slabiej, szybciej sie meczylam, ale to mijalo. mozna sie przyzwyczaic, a jak je sie zdrowo to energia wraca
__________________

zuza_130 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 06:50   #1257
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: Moja walka z tłuszczem!

Cytat:
Napisane przez zuza_130 Pokaż wiadomość
jak schudlam to czulam sie slabiej, szybciej sie meczylam, ale to mijalo. mozna sie przyzwyczaic, a jak je sie zdrowo to energia wraca
Dziewczyny a próbowałyscie nie stosować diety tylko wprowadzić w życie 10 Przykazań żywieniowych? Nie mam narazie możliwości stosować ich w 100% (nie kupuję jedzenia tylko korzystam z lodówki dla całej rodziny) ale w 50% na pewno i powiem wam, że czuję się świetnie a jedzonko jest pyszne. Może dla was będzie to dobre rozwiązanie?
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 09:33   #1258
Sate
Raczkowanie
 
Avatar Sate
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 194
Dot.: Moja walka z tłuszczem!

Cytat:
Napisane przez mysza_87 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a próbowałyscie nie stosować diety tylko wprowadzić w życie 10 Przykazań żywieniowych? Nie mam narazie możliwości stosować ich w 100% (nie kupuję jedzenia tylko korzystam z lodówki dla całej rodziny) ale w 50% na pewno i powiem wam, że czuję się świetnie a jedzonko jest pyszne. Może dla was będzie to dobre rozwiązanie?

No, ja niestety też muszę się trzymać tego, co jest w lodówce. Oczywiście dokupuję sobie, to, co uważam za słuszne, ale zdrowe jedzenie jest niestety drogie i nie na wszystko mogę sobie pozwolić Chociażby oliwa z oliwek - mama powiedziała, że nie mogę sobie jej kupować często, bo to niemały wydatek. Poza tym, kolejnym problemem jest mój ojciec - to co jest lekkie i mi smakuje (rissotto, sałatki itp.), mój ojciec nie przełknie, albo mówi, że się nie najada I nie mogę zbyt często eksperymentować ze zdrowymi daniami.
Myślałam też o diecie Montignaca (http://www.wizaz.pl/forum/newreply.p...eply&p=5033396 znacie ją?), ale również na wiele rzeczy nie mogłabym sobie pozwolić.
Obecnie, dietą praktycznie stoję w miejscu - staram się jeść mniej, ale ciągle w mój zasięg wpadają słodycze - wczoraj to były pikantne krakersy, które sobie skubałam przez cały dzień...

Za to w treningu idzie mi o wiele lepiej ;]
Zaczynam się poważnie zastanawiać, czy nie zacząć a6w, bo mięśnie mam już dość mocne i zahartowane i sądzę, że dobrnęłabym do końca Muszę sobie najpierw spróbować i zobaczyć czy pamiętam jak to się robi :P

A apropo anoreksji, pro-ana itp. Wczoraj natrafiłam na bloga dziewczyny, dla której anoreksja, jest szczytem marzeń - http://ona-dietetyczka.blog.onet.pl/ To cholernie smutna i przerażająca przypadłość. Jak obejrzałam galerię i niektóre komentarze typu: "to jest moja wymarzone figura; będę tak wyglądać; nie jem już od 4 dni i dążę do takiej figury" to szczena mi opadła i poturlała się po podłodze. Zastanawiam się, skąd u takich dziewczyn biorą się takie chore ambicje i wyobrażenia piękna? To jest dla mnie niewyobrażalne...
Sate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 11:02   #1259
itrusta
Zadomowienie
 
Avatar itrusta
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 146
Dot.: Moja walka z tłuszczem!

Sate skad sie u nich to bierze?? Hmmm mysle ze to presja otoczenia, slyszysz slowa ktorych nie chcesz uslyszec i to pozniej w przyszlosci sie na nas odbija, ci ludzie maja chora psychike.. Wiem cos o tym bo sama mialam taki epizod w swoim zyciu, tj nie mialam anoreksji ale zaburzenia odzywiania, zreszta przez te napady to nadal uwazam ze mam ze soba problem... Ale walcze.
Co do lodowki i kupowania sobie tego co sie chce jesc, to u mnie takze bywa z tym ciezko, nie planuje nic predzej zadnej diety czy czegos poniewaz musze dokonywac odpowiednich wyborow otwierajac lodowke, mama stara sie bym zawsze miala to co lubie co mi smakuje, ale u mnie z nowosciami w kuchni typu nie wiem inna salatka czy cos takze jest ciezko ze wzgl na tate Tacy chyba juz sa faceci... Czekam az pojde na swoje, wtedy bd mogla gotowac zdrowo i odpowiednio dla siebie i dla niego poniewaz on takze jest mezczyzna typowo miesozernym ktory dobrze lubi zjesc.
itrusta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 12:16   #1260
Sate
Raczkowanie
 
Avatar Sate
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 194
Dot.: Moja walka z tłuszczem!

Cytat:
Napisane przez itrusta Pokaż wiadomość
Sate skad sie u nich to bierze?? Hmmm mysle ze to presja otoczenia, slyszysz slowa ktorych nie chcesz uslyszec i to pozniej w przyszlosci sie na nas odbija, ci ludzie maja chora psychike.. Wiem cos o tym bo sama mialam taki epizod w swoim zyciu, tj nie mialam anoreksji ale zaburzenia odzywiania, zreszta przez te napady to nadal uwazam ze mam ze soba problem... Ale walcze.
Co do lodowki i kupowania sobie tego co sie chce jesc, to u mnie takze bywa z tym ciezko, nie planuje nic predzej zadnej diety czy czegos poniewaz musze dokonywac odpowiednich wyborow otwierajac lodowke, mama stara sie bym zawsze miala to co lubie co mi smakuje, ale u mnie z nowosciami w kuchni typu nie wiem inna salatka czy cos takze jest ciezko ze wzgl na tate Tacy chyba juz sa faceci... Czekam az pojde na swoje, wtedy bd mogla gotowac zdrowo i odpowiednio dla siebie i dla niego poniewaz on takze jest mezczyzna typowo miesozernym ktory dobrze lubi zjesc.

Ta, dla facetów jedynym posiłkiem jest golonka, ewentualnie schabowy z kapuchą

Co do anoreksji - samą istotę tej choroby jak najbardziej rozumiem, ale nie rozumiem kanonu ideału, jakim się kierują.
Nie wyobrażam sobie, żeby co takiego mogło się podobać komukolwiek - http://www.rynkowy.pl/fotki/anoreksja.jpg a niektóre anorektyczki dążą do tego całkiem świadomie.
Sate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:27.