Diane 35 / Cyprest / OC 35 / Syndi 35 - wątek zbiorczy - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-15, 11:23   #1231
ann_39
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

I nie będę musiała robić żadnych przerw w przyjmowaniu? Przeczytałam wszystkie posty i mi się pomieszało trochę w głowie teraz. I już nic nie wiem...
ann_39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 11:26   #1232
Orlica
Zakorzenienie
 
Avatar Orlica
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20 817
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

Przerwy takie jak w każdych tabletkach tego typu - bierzesz je 21 dni, robisz 7 dni przerwy i znowu 21 dni.
Orlica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 13:57   #1233
ann_39
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

Mi chodzi o zupełną przerwę w sensie np. miesiąc czy coś... bo raz piszą, że po 6 mies trzeba zrobić przerwę, raz że nie wolno i już nie wiem:P
ann_39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 13:25   #1234
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

Cytat:
Napisane przez ann_39 Pokaż wiadomość
Mi chodzi o zupełną przerwę w sensie np. miesiąc czy coś... bo raz piszą, że po 6 mies trzeba zrobić przerwę, raz że nie wolno i już nie wiem:P
mi lekarz powiedział, że po 6 miesiącach powinnam zrobić przerwę w przyjmowaniu leku i zrobic próby wątrobowe żeby sprawdzić czy wszystko ok
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 17:25   #1235
ann_39
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

Dzięki Czyli na razie przerwa nie jest konieczna
ann_39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 22:17   #1236
xCarmen
Wtajemniczenie
 
Avatar xCarmen
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Niebieska Kraina
Wiadomości: 2 588
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

Witam, mam pytanie odnośnie Syndi i waszego doswiadczenia zwiazanego z tymi tabletkami tudzież ich odstawieniem.

Syndi biorę od kwietnia tego roku. W tym czasie przybrałam ok 10 kg, nie potrafie jednak jednoznacznie okreslic czy powodem tego są tabletki. Dlatego chciałabym zapytac czy któraś z Was też tak bardzo przytyła po Syndi?

Rozważam odstawienie tabletek lub ich zmiane, niestety obecnie nie mam kontaktu z moim ginekologiem dlatego chciałam zapytac o to co moze byc powodem tak dużej zmiany wagi, skład tabletek? Czy słabsze tabletki nie powodowałyby takich skutków ubocznych?
__________________
67-66-65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50
xCarmen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 10:33   #1237
zabuch
Przyczajenie
 
Avatar zabuch
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 17
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

Cytat:
Napisane przez xCarmen Pokaż wiadomość
Witam, mam pytanie odnośnie Syndi i waszego doswiadczenia zwiazanego z tymi tabletkami tudzież ich odstawieniem.

Syndi biorę od kwietnia tego roku. W tym czasie przybrałam ok 10 kg, nie potrafie jednak jednoznacznie okreslic czy powodem tego są tabletki. Dlatego chciałabym zapytac czy któraś z Was też tak bardzo przytyła po Syndi?

Rozważam odstawienie tabletek lub ich zmiane, niestety obecnie nie mam kontaktu z moim ginekologiem dlatego chciałam zapytac o to co moze byc powodem tak dużej zmiany wagi, skład tabletek? Czy słabsze tabletki nie powodowałyby takich skutków ubocznych?
Syndi biorę juz rok czasu, i nic nie przytyłam a raczej mam problemy z przytyciem, bo troche by sie przydało. Kazda z nas inaczej reaguje na przyjmowania tych tabletek.
zabuch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-18, 16:43   #1238
lenor
Zadomowienie
 
Avatar lenor
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 1 141
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

ja też trochę się "zaokrągliłam" po syndi ale nie 10 kg ;/
lenor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 11:36   #1239
Alexandre
Zadomowienie
 
Avatar Alexandre
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 052
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

Hej dziewczyny.Nie ukrywam,że jestem lekko przerażona.
Zaczęłam brać Cyprest wraz z pierwszym dniem okresu.Pisało na ulotce że lek się bierze 3 tygodnie później tydzień przerwy i wówczas pojawi się okres.To pierwszy dzień z tego tygodnia w którym mam nie brać a okresu nic a nic.Czy ze mną jest wszystko w porządku?
__________________

Alexandre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 11:37   #1240
Orlica
Zakorzenienie
 
Avatar Orlica
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20 817
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

Cytat:
Napisane przez Alexandre Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.Nie ukrywam,że jestem lekko przerażona.
Zaczęłam brać Cyprest wraz z pierwszym dniem okresu.Pisało na ulotce że lek się bierze 3 tygodnie później tydzień przerwy i wówczas pojawi się okres.To pierwszy dzień z tego tygodnia w którym mam nie brać a okresu nic a nic.Czy ze mną jest wszystko w porządku?
Jak najbardziej, okres nie pojawia się od razu tylko po 2-3 dniach tej przerwy
Orlica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 12:26   #1241
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

Biorę Cyprest od około 5 dni. Póki co czuję się dobrze, nic mi nie puchnie, nic mnie nie boli, nie mam mdłości. Jedyną rzeczą, o którą się martwie jest moje przewrażliwienie - stałam się bardzo nerwowa, płaczę z byle powodu... i szczerze mówiąc wkurza mnie to :/ mam wrażenie, że to przez tabletki i bardzo chcę, żeby taki stan się skończył!!! Nie wyobrażam sobie żebym miała być taka przez cały okres brania tego leku... czy ktoś miał podobnie?

Edytowane przez visionAM
Czas edycji: 2009-11-24 o 16:37
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-24, 20:29   #1242
Alexandre
Zadomowienie
 
Avatar Alexandre
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 052
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

3 dni minęły a okresu nie ma Wogóle nie rozumiem tego.Jeśli dostanę jutro to okres będzie wobec tego tylko 4 dni trwał i się zakończy bo minie 7 dni i od nowa zacznę brać pigułki przez 3 tygodnie?
Vision nie martw się,są różne skutki uboczne brania leków.Każdy przypadek jest indywidualny,ale pewnie Ci przejdzie niebawem
__________________

Alexandre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 20:32   #1243
Orlica
Zakorzenienie
 
Avatar Orlica
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20 817
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

Cytat:
Napisane przez Alexandre Pokaż wiadomość
3 dni minęły a okresu nie ma Wogóle nie rozumiem tego.Jeśli dostanę jutro to okres będzie wobec tego tylko 4 dni trwał i się zakończy bo minie 7 dni i od nowa zacznę brać pigułki przez 3 tygodnie?
Vision nie martw się,są różne skutki uboczne brania leków.Każdy przypadek jest indywidualny,ale pewnie Ci przejdzie niebawem
Może się czasem opóźnić, nie stresuj się na razie.
Po tygodniu przerwy musisz wziąć kolejną tabletkę, nawet, jeśli dopiero co zaczęłaś krwawić.
Orlica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 21:23   #1244
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

Cytat:
Napisane przez Alexandre Pokaż wiadomość
Vision nie martw się,są różne skutki uboczne brania leków.Każdy przypadek jest indywidualny,ale pewnie Ci przejdzie niebawem
no mam nadzieję, bo już mój Tż nie może ze mną wytrzymać taki złośliwiec się zrobiłam, normalnie taka nie jestem, to muszą być te tabletki
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 21:25   #1245
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Biorę Cyprest od około 5 dni. Póki co czuję się dobrze, nic mi nie puchnie, nic mnie nie boli, nie mam mdłości. Jedyną rzeczą, o którą się martwie jest moje przewrażliwienie - stałam się bardzo nerwowa, płaczę z byle powodu... i szczerze mówiąc wkurza mnie to :/ mam wrażenie, że to przez tabletki i bardzo chcę, żeby taki stan się skończył!!! Nie wyobrażam sobie żebym miała być taka przez cały okres brania tego leku... czy ktoś miał podobnie?
a bralas kiedys jakies inne, zeby miec porownanie? byc moze Ci minie po jakims czasie (2-3 opakowania), a jak nie minie, to radzilabym zasugerowac lekarzowi zmiane, bo takie humorki moga naprawde zepsuc bardzo udany zwiazek
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 21:47   #1246
Ginger
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 138
Red face Dot.: Cyprest - nowe tabletki

po YAZ również mam ten sam problem, fakt iż biore dopiero 3opakowanie...zasugerował am po 2gim, że takie dziwne zachowanie mam ale powiedział, że musi się to najpierw unormować, także jeszcze 2 opakowania i mam przyjść do niego...zobaczymy

Edytowane przez Ginger
Czas edycji: 2009-11-24 o 21:50
Ginger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 21:50   #1247
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

Cytat:
Napisane przez Ginger Pokaż wiadomość
czesc Dziewczyny, jak to jest jesli wzielam zapomniana tabletke z dnia poprzedniego (godz. 20) a wzielam na drugi dzien przed 7:00 - czyli nie minelo 12 godzin,
a wzielam 21szą tabletke czyli zostaly jeszcze 3 rozowe i 4 placebo.
Czy powinnam brac dalej jak leci czy wziac te 3 rozowe i nie brac 4placebo a rozpoczac kolejny blister?
jak to jest naprawdE? bo szczerze to juz nie wiem...
z gory dziekuje za info...
pomylilas watki, ten jest o Cyprest, pewnie chodzi o YAZ
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 22:57   #1248
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
a bralas kiedys jakies inne, zeby miec porownanie? byc moze Ci minie po jakims czasie (2-3 opakowania), a jak nie minie, to radzilabym zasugerowac lekarzowi zmiane, bo takie humorki moga naprawde zepsuc bardzo udany zwiazek
to są moje pierwsze tabletki, biorę je przede wszsytkim ze względu na problemy z cerą. Mam nadzieję, że to się unormuje szybciej niż po trzech opakowaniach, bo przecież 3 opakowania = 3 miesiące, a ja sama ze sobą nie wytrzymam w takim stanie. Mam wahania, jeden dzień zły, jeden ok... dzisiaj było pół dnia źle, kolejne pół ok... aż się boję co będzie jutro

Za to cera jakby lepiej, ale może mi się zdaje, bo to przecież dopiero piąta tabletka
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 14:21   #1249
Alexandre
Zadomowienie
 
Avatar Alexandre
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 052
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

Cytat:
Napisane przez Orlica Pokaż wiadomość
Może się czasem opóźnić, nie stresuj się na razie.
Po tygodniu przerwy musisz wziąć kolejną tabletkę, nawet, jeśli dopiero co zaczęłaś krwawić.
Czyli niezależnie od tego czy dostanę okres przed ponownym braniem tabletek czy po czy w trakcie one zaczną działać odkąd wezmę pierwszą?
Bo jak zaczynałam brać to ginekolog mi powiedziała,że mogę już odrazu zacząć brać ale wtedy nie będą w 100% skuteczne więc zaczęłam brać od pierwszego dnia okresu.
W ciąży chyba nie jestem tylko się boję bo nie kapuję o co chodzi z tą przerwą i że jak zacznę znów brać to przez to,że okres mi się opóźnia nie będą działać tak w 100%.
I tak się wczytałam we wszystko,że zauważyłam znów dwie istotne rzeczy.
1.Na ulotce pisze,żeby zacząć brać tabletki od danego dnia tygodnia.Ja nie zwracałam uwagi na to jaki był dzień tylko poprostu wzięłam pierwszą z blistra.Czy to może wywołać jakieś problemy czy to poprostu utrudnienie dla mnie?
2.Kolejny tekst na ulotce brzmi:tabletki należy zacząć ponownie brać 8 dnia licząc od dnia przyjęcia ostatniej tabletki.Ja wzięłam ostatnią w sobotę czyli mam teraz zacząć brać od piątku,soboty czy niedzieli?
Boże ja jestem taka niedoinformowana
__________________


Edytowane przez Alexandre
Czas edycji: 2009-11-25 o 15:08
Alexandre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-25, 16:22   #1250
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

Cytat:
Napisane przez Alexandre Pokaż wiadomość
Czyli niezależnie od tego czy dostanę okres przed ponownym braniem tabletek czy po czy w trakcie one zaczną działać odkąd wezmę pierwszą?
Bo jak zaczynałam brać to ginekolog mi powiedziała,że mogę już odrazu zacząć brać ale wtedy nie będą w 100% skuteczne więc zaczęłam brać od pierwszego dnia okresu.
W ciąży chyba nie jestem tylko się boję bo nie kapuję o co chodzi z tą przerwą i że jak zacznę znów brać to przez to,że okres mi się opóźnia nie będą działać tak w 100%.
I tak się wczytałam we wszystko,że zauważyłam znów dwie istotne rzeczy.
1.Na ulotce pisze,żeby zacząć brać tabletki od danego dnia tygodnia.Ja nie zwracałam uwagi na to jaki był dzień tylko poprostu wzięłam pierwszą z blistra.Czy to może wywołać jakieś problemy czy to poprostu utrudnienie dla mnie?
2.Kolejny tekst na ulotce brzmi:tabletki należy zacząć ponownie brać 8 dnia licząc od dnia przyjęcia ostatniej tabletki.Ja wzięłam ostatnią w sobotę czyli mam teraz zacząć brać od piątku,soboty czy niedzieli?
Boże ja jestem taka niedoinformowana

Skoro wzięłaś pierwszą tabletkę w piewszym dniu okresu to działają w 100 %. Przerwa jest konieczna, nie ważne kiedy dostaniesz ten okres, ważne żeby był w trakcie przerwy i nadal tabletki będą działać tak jak powinny.

Kolejność w blistrze jest po to, aby się nie pogubić jakbyś zapomniała o tabletce. Nie ma żadnego znaczenia, że wzięłaś pierwszą z blistra, a nie tą odpowiednią do dnia tygodnia. Każda tabletka jest taka sama.

Jeśli ostatnią wzięłaś w sobotę to kolejną tabletkę powinnaś wziąć w niedzielę.

Moim zdaniem nie jesteś niedoinformowana, tylko nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Poza tym takie pytania były często zadawane, wystarczy dokładniej przejrzeć forum
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 13:54   #1251
Alexandre
Zadomowienie
 
Avatar Alexandre
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 052
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

Dziękuję.Również za postawienie mnie do pionu Przeczytałam cały wątek od pierwszej strony.I prawie już wszystko wiem.Jedyne co mnie trapi to w jaki sposób liczyć kiedy wziąć następną tabletkę.Na logikę.Skoro ostatnią brałam w sobotę czyli tę 21 to robię 7 dni przerwy:
1-Niedziela
2-Poniedziałek
3-Wtorek
4-Środa
5-Czwartek
6-Piątek
7-Sobota
Czyli skoro sobota to ostatni dzień przerwy więc powinnam wziąć w niedzielę pierwszą tabletkę z opakowania nowego.Ale wczytując się dogłębnie (może za bardzo się doszukuję nieprawidłowości) w słowa : "8 dnia licząc od dnia przyjęcia ostatniej tabletki" mam odczucie,że już sobotę należy według nich liczyć jako 1 dzień co jest nielogiczne i z czego wynika że pierwszą tabletkę po przerwie należy wziąć w sobotę.A może za bardzo się czepiam?
A jak robicie z porami brania tabletek?Jeśli pierwsze opakowanie wybrałyście biorąc tabletki o godzinie powiedzmy 14 to następne też tak bierzecie czy nie zwracacie na to uwagi i zaczynacie brać o 17 np.?
__________________


Edytowane przez Alexandre
Czas edycji: 2009-11-26 o 16:30
Alexandre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 08:33   #1252
tubeczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 9
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

Witam!
Mam mały problem. Biorę Cyprest teraz już 5 opakowanie, wczoraj wieczorem o 21.00 wzięłam 13tą tabletkę z blistra, ale strułam się jedzeniem i niestety wymiotowałam mniej więcej koło 01.00 w nocy... Trochę też wcześniej wypiłam... ;/ Nie wiem co teraz robić, brać normalnie do końca te tabletki? Nie mam jak zastąpić tej, którą "straciłam". Czy jeśli nadal będę brać jak brałam regularnie, zawsze brałam punkt godzina 21 i nie pominęłam żadnej tabletki, to nadal będę zabezpieczona?
Proszę o pomoc!!

Edytowane przez tubeczka
Czas edycji: 2009-11-30 o 08:51
tubeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 08:36   #1253
tubeczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 9
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

Witam!
Mam mały problem. Biorę Cyprest teraz już 5 opakowanie, wczoraj wieczorem o 21.00 wzięłam 13tą tabletkę z blistra, ale strułam się jedzeniem i niestety wymiotowałam mniej więcej koło 01.00 w nocy... Trochę też wcześniej wypiłam... ;/ Nie wiem co teraz robić, brać normalnie do końca te tabletki? Nie mam jak zastąpić tej, którą "straciłam". Czy jeśli nadal będę brać jak brałam regularnie, zawsze brałam punkt godzina 21 i nie pominęłam żadnej tabletki, to nadal będę zabezpieczona?
Proszę o pomoc!!

Edytowane przez tubeczka
Czas edycji: 2009-11-30 o 08:52
tubeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 08:39   #1254
chiante
Zadomowienie
 
Avatar chiante
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Stąd :)
Wiadomości: 1 008
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

Cytat:
Napisane przez tubeczka Pokaż wiadomość
Witam!
Mam mały problem. Biorę Cyprest teraz już 5 opakowanie, wczoraj wieczorem o 21.00 wzięłam 13tą tabletkę z blistra, ale strułam się jedzeniem i niestety wymiotowałam mniej więcej koło 01.00 w nocy... Nie wiem co teraz robić, brać normalnie do końca te tabletki? Nie mam jak zastąpić tej, którą "straciłam". Czy jeśli nadal będę brać jak brałam regularnie, zawsze brałam punkt godzina 21 i nie pominęłam żadnej tabletki, to nadal będę zabezpieczona?
Proszę o pomoc!!
Przeczytaj ulotkę.
__________________


chiante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 09:00   #1255
tubeczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 9
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

Czytałam ulotkę, tylko zastanawiam się, bo jest tam informacja, że ze względu na wymioty trzeba postępować jak w przypadku gdy zostanie pominięta tabletka, tu drugi tydzień. Tylko skoro nie mam tej tabletki, nie mam jak jej przyjąć spóźnionej. Niby powinna się wchłonąć w ciągu tych 4 godzin, ale skoro też trochę wypiłam alkoholu to mogło być coś nie tak. Dlatego pytam, bo nie wiem jak postępować kiedy tej tabletki do przyjęcia nie mam.
tubeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 09:05   #1256
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

Cytat:
Napisane przez tubeczka Pokaż wiadomość
Czytałam ulotkę, tylko zastanawiam się, bo jest tam informacja, że ze względu na wymioty trzeba postępować jak w przypadku gdy zostanie pominięta tabletka, tu drugi tydzień. Tylko skoro nie mam tej tabletki, nie mam jak jej przyjąć spóźnionej. Niby powinna się wchłonąć w ciągu tych 4 godzin, ale skoro też trochę wypiłam alkoholu to mogło być coś nie tak. Dlatego pytam, bo nie wiem jak postępować kiedy tej tabletki do przyjęcia nie mam.
bierzesz po prostu inną tabletkę z opakowania.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 09:30   #1257
tubeczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 9
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

Ale skoro minęły te 4 godziny to myślisz, że jednak ta tabletka nie zdążyła się wchłonąć?
tubeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 09:46   #1258
kkaarroollaa
Raczkowanie
 
Avatar kkaarroollaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 204
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

Cytat:
Napisane przez tubeczka Pokaż wiadomość
Witam!
Mam mały problem. Biorę Cyprest teraz już 5 opakowanie, wczoraj wieczorem o 21.00 wzięłam 13tą tabletkę z blistra, ale strułam się jedzeniem i niestety wymiotowałam mniej więcej koło 01.00 w nocy... Trochę też wcześniej wypiłam... ;/ Nie wiem co teraz robić, brać normalnie do końca te tabletki? Nie mam jak zastąpić tej, którą "straciłam". Czy jeśli nadal będę brać jak brałam regularnie, zawsze brałam punkt godzina 21 i nie pominęłam żadnej tabletki, to nadal będę zabezpieczona?
Proszę o pomoc!!
Spokojnie zwymiotowałaś po 4 godzinach od przyjęcia tabletki, więc już się wchłonęła. Nie masz się czym martwić.

A jak łojotok po tych tabletkach, zmniejsza się?
kkaarroollaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 10:49   #1259
tubeczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 9
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

Dziękuję za pomoc!

A co do łojotoku byłam zaskoczona, ale poprawiło się. I widzę, że mam dużo ładniejszą cerę, w zasadzie tylko przed "okresem" wyskoczy coś czasem na twarzy, ale to drobiazgi. Wcześniej miałam dość duże problemy z tym, ale teraz aż nie mogę czasem uwierzyć, bo problemu w zasadzie już nie ma.

Pozdrawiam!
tubeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 19:19   #1260
kkaarroollaa
Raczkowanie
 
Avatar kkaarroollaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 204
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

ja zaczynam brać dopiero za dwa tygodnie, jestem ciekawa strasznie jak zareaguje na te tabletki, poczekamy zobaczymy na pewno napisze jak na mnie działają
kkaarroollaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-10 15:04:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:28.