Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu! - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-19, 14:43   #1261
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

Dziewczyny, może to głupie pytanie, ale czy można iść na solarium i opalić same nogi? I czy szkodliwe promieniowanie takie same szkody wyrządza zarówno na nogach jak i np. na twarzy? Mam strasznie blade nogi, nie pomagają przyspieszacze i samoopalacze i chciałabym coś z nimi zrobić, ale jednocześnie boję się raka.
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 15:53   #1262
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Dziewczyny, może to głupie pytanie, ale czy można iść na solarium i opalić same nogi?
Podejrzewam, że można wyłączyć lampy, które opalają górne części ciała, ale to pewnie zależy od konkretnego solarium.
Cytat:
I czy szkodliwe promieniowanie takie same szkody wyrządza zarówno na nogach jak i np. na twarzy? Mam strasznie blade nogi, nie pomagają przyspieszacze i samoopalacze i chciałabym coś z nimi zrobić, ale jednocześnie boję się raka.
Skóra na twarzy jest cieńsza, delikatniejsza niż ta na nogach, ale nie oszukujmy się - solarium to bardzo silna dawka promieniowania, które wnika aż do skóry właściwej i niszczy ją od wewnątrz.
Mogą powstać przebarwienia, odbarwienia, popękane naczynka, no i oczywiście raki skóry, w tym czerniak.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-21, 21:48   #1263
migi123456
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 38
Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

Wszystko moze powstac i to od razu. Raka masz od razu na pewno i to wszystkich organow.

---------- Dopisano o 22:41 ---------- Poprzedni post napisano o 22:36 ----------

Na lampy solaryjne obowiazuje okreslona norma, co zapewnia bezpieczne opalanie. Wiadomo, ze jest to wieksza dawka promieniowania, bo w innym wypadku trzeba by bylo lezec tyle co na sloncu, ale na tyle bezpieczna zeby nie degradowac skory.
Oczywiscie ze wszystkim mozna przesadzic.

---------- Dopisano o 22:48 ---------- Poprzedni post napisano o 22:41 ----------

Cytat:
solarium to bardzo silna dawka promieniowania, które wnika aż do skóry właściwej i niszczy ją od wewnątrz.
Mogą powstać przebarwienia, odbarwienia, popękane naczynka, no i oczywiście raki skóry, w tym czerniak.

Normalnie skóra żywcem zejdzie z twarzy i wszystkich kończyn. Szok.

Edytowane przez migi123456
Czas edycji: 2013-07-21 o 21:49
migi123456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-21, 23:49   #1264
vkvkvkv
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 37
Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

I to mówi onkolog?

Edytowane przez vkvkvkv
Czas edycji: 2013-07-21 o 23:50
vkvkvkv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 08:03   #1265
KinkyGirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 292
Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

Cytat:
Napisane przez vkvkvkv Pokaż wiadomość
I to mówi onkolog?
No tak, naczelny Polski onkolog
KinkyGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 08:44   #1266
migi123456
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 38
Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

Jaki onkolog, czytaj ze zrozumieniem, a nie powtarzaj plotki. Wlasnie dlatego powstaja takie mity i legendy. Czytaj ze zrozumieniem i miej wlasne zdanie na dany temat. Nie powtarzaj bredni. Zobacz ile ludzi jest nad morzem i nad jeziorami. Setki. To nie wciskaj ludziom, ze opalenizna wyszla z mody !!! Zawsze ladnie opalone cialo bedzie modne, tylko do wszystkigo potrzebny jest rozsadek i umiar, a nie klakierstwo.

Edytowane przez migi123456
Czas edycji: 2013-07-23 o 08:46
migi123456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 10:25   #1267
KinkyGirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 292
Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

Migi, kilka postów wyżej deklarowałaś się jako onkolog z ogromnym stażem i doświadczeniem
KinkyGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-23, 12:07   #1268
vkvkvkv
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 37
Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

Nie czytałam wcześniej wszystkich Twoich odpowiedzi, ale teraz to nadrobiłam. Faktycznie, napisałaś, że masz W SWOIM OTOCZENIU onkologa i on nas czyta ale później coś takiego deklarujesz:

Cytat:
Napisane przez migi123456 Pokaż wiadomość
Wypowiadam sie na temat, ktory znam. Mam wyksztalcenie medyczne wiem o czym mowie. Moje slowa oparte sa na doswiadczeniu i faktach, a twoje na mitach i propagandzie firm kosmetycznych.
NIe powoluj sie na dermatologow, bo to grupa ktora najchetniej zabrania wszystkiego w tym wychodzenia z domu o kazdej porze roku, oprocz drogich kremow z polecenia
Więc jak to w końcu z Twoim wykształceniem?
Nie mam wykształcenia medycznego i myślę, że o wiele lepiej wyszłoby mi podszywanie się pod JAKIEGOKOLWIEK lekarza (ale oczywiście nie dermatologa, bo tak samo jak "kosmetyczki po kursie za 500zł" - kłamie).
Po drugie: najpierw przytaczasz poglądy swojego znajomego onkologa, a następnie piszesz, że inni opierają się na tym, co zasłyszeli od innych osób.
Skoro ten onkolog nas tak podczytuje to dlaczego sam się nie wypowie? Mógłby przynajmniej Cię poinstruować jak napisać wypowiedź na poziomie kogoś z wykształceniem medycznym

---------- Dopisano o 13:07 ---------- Poprzedni post napisano o 12:50 ----------

Ech, po co ja się tyle produkuję, przecież to oczywiste, że jesteś powiązana z jakimś solarium - tak jak od początku podejrzewałam!

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...1&postcount=20

Edytowane przez vkvkvkv
Czas edycji: 2013-07-23 o 12:02
vkvkvkv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 18:08   #1269
migi123456
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 38
Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

Szkoda czasu. Nigdy nie pisalam, ze jestem onkologiem tylko mam odpowiednie wyksztalcenie i wiem co pisze na ten temat. Moze robilam to zbyc ogolnie i niezroumiale dla niektorych, ale jakos mnie juz to nie dziwi. Pisalam co onkolodzy na ten temat pisza i mowia, bo z mam z nimi kontakt. Sama znalazlam sie tu przez przypadek i jak przeczytalam Wasze wypowiedzi na temat, o ktorym jak wynika z tresci nie wiele wiecie, to doznalam szoku. Porady zgodne z haslem: Polaku lecz sie sam. Oby tak dalej.
Uciekam z tego forum, bo tu wiekszosc wie najlepiej co jest dobre a co zle, a te tlumy na plazasz i solariach to tylko fotomontaz. Siedzcie w domu z tymi samoopalaczami lub calkiem bladzi, powodzenia. Poglad, ze Slonce zabija - zalosne, ale jaki moziom szkoly taka wiedza. To po prostu wina ostatnich 10 lat nauczania na takim poziomie. No coz mozna poradzic na brak rozsadnych argumentow. Po prostu nic nigdy nie jest tylko biale albo czarne, ale dla niektorych liczy sie tylko ich zdanie i basta.
Szkoda.
P.S.
Tak mam powiazania i probuje namowic cie do "zlego". Daj spokoj. Po prostu uwazam, ze wszystko jest dla ludzi.

Edytowane przez migi123456
Czas edycji: 2013-07-23 o 18:11
migi123456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 18:11   #1270
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

O matko, znowu nasz lekarz migi.
Cytat:
Napisane przez migi123456 Pokaż wiadomość
No coz mozna poradzic na brak rozsadnych argumentow.
Te o kiełbasie były najśmieszniejsze
Cytat:
Uciekam z tego forum
buziak na drogę
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 18:49   #1271
migi123456
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 38
Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

Milo jak zawsze.
migi123456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-23, 19:32   #1272
vkvkvkv
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 37
Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

Cytat:
Napisane przez migi123456 Pokaż wiadomość
Szkoda czasu. Nigdy nie pisalam, ze jestem onkologiem tylko mam odpowiednie wyksztalcenie i wiem co pisze na ten temat. Moze robilam to zbyc ogolnie i niezroumiale dla niektorych, ale jakos mnie juz to nie dziwi. Pisalam co onkolodzy na ten temat pisza i mowia, bo z mam z nimi kontakt. Sama znalazlam sie tu przez przypadek i jak przeczytalam Wasze wypowiedzi na temat, o ktorym jak wynika z tresci nie wiele wiecie, to doznalam szoku. Porady zgodne z haslem: Polaku lecz sie sam. Oby tak dalej.
Uciekam z tego forum, bo tu wiekszosc wie najlepiej co jest dobre a co zle, a te tlumy na plazasz i solariach to tylko fotomontaz. Siedzcie w domu z tymi samoopalaczami lub calkiem bladzi, powodzenia. Poglad, ze Slonce zabija - zalosne, ale jaki moziom szkoly taka wiedza. To po prostu wina ostatnich 10 lat nauczania na takim poziomie. No coz mozna poradzic na brak rozsadnych argumentow. Po prostu nic nigdy nie jest tylko biale albo czarne, ale dla niektorych liczy sie tylko ich zdanie i basta.
Szkoda.
P.S.
Tak mam powiazania i probuje namowic cie do "zlego". Daj spokoj. Po prostu uwazam, ze wszystko jest dla ludzi.
Jako że niestety nie "uciekłaś z tego forum", jak co jakiś czas obiecujesz to odpiszę.

Tak, przyznałam już przecież, że pisałaś o swoim wykształceniu medycznym, nie onkologicznym, więc o co chodzi?

Ja na przykład jestem teraz opalona, więc dalej nie wiem o co chodzi? Trochę słońca potrzeba, z tym się zgadzam. Jest szereg pozytywnych skutków, poza najbardziej znanymi (produkcja witaminy D, dobre samopoczucie).
Nie chodzę na solarium i nie będę chodzić. Nie wmawiaj ludziom, że solarium jest super i - o zgrozo - lepsze od słońca. Słyszałaś o czymś takim jak uszkodzenie DNA przez promieniowanie UV? Może trzeba się cofnąć na studia? Na razie czytam tylko jakiś bełkot fanatyczki solarium, zero argumentów

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:24 ----------

A ten argument z tłumami na plażach i solariach mnie ubawił na całego. To jeden z tych Twoich argumentów, o których ciągle piszesz? Zacznijmy pić alkohol w ogromnych ilościach każdego dnia, bo przecież w pewnych kręgach lub państwie jest tyle ludzi co tak robi. Dobrze, będę od dzisiaj robić zupełnie bezmyślnie wszystko co robi WIĘKSZOŚĆ, to jest wyznacznik tego co zdrowe i dobre

Edytowane przez vkvkvkv
Czas edycji: 2013-07-23 o 19:40
vkvkvkv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 20:13   #1273
migi123456
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 38
Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

Nie bardzo wiem o co ci chodzi. Promieniowanie UV jest takze w promieniowaniu slonecznym, a nawet w duzo mieszym stopniu szkodliwe ze wzgledu na szerokie spektrum i nierownomierne natezenie. To chyba nie bardzo wiesz o czym piszesz. To wedlug ciebie slonce jest caly, a sztuczne swiatlo be. To ty przytaczasz jakies bezmysle argumenty i sama sie placzesz. Poczytaj troche na temat spektrum swiatla to zrozumiesz temat. A moze w gimnazjum nie bylo, to wszytsko jasne.
Kolejna sprawy, ktorej nie zrozumialas. Dzwine. Pisze o umiarze a ty jakies glupoty o nadmiarze. Przeciez pisze, ze wszystko jest dla ludzi tylko z umiarem. Widze, ze masz monopol na wiedze i jestes najmadrzejsza, a reszta glupia. Samouwielbienie, pieknie.

vkvkvkv wie wyszystko i ma monopol na madrosc, a WIEKSZOSC jest glupia. Zwlaszcza te kilka milionow ludzi nad Baltykiem i nad jeziorami w ciagu wakacji.

Zastanow sie troche, bo czlowieka lek ogarnia.

Edytowane przez migi123456
Czas edycji: 2013-07-23 o 20:22
migi123456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 20:26   #1274
vkvkvkv
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 37
Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

Nieprawda, na tym forum czuję się mądrzejsza tylko od Ciebie Lubię forum Wizaż właśnie za to, że wypowiadają się tu zazwyczaj inteligentne osoby. Ty możesz się reklamować ze swoim solarium w Bydgoszczy na jakimś Pudelku. Gdzie pisałam o nadmiarze? Albo o tym, że nazwałam kogoś głupim? Hm? Na nic mi nie odpowiedziałaś, jak do tej pory (oprócz promieniowania, o tym za chwilę).
Przecież po to napisałam o promieniowaniu , chyba oczywiste dla każdego jest, że na słońcu też takie jest Czy ja napisałam coś innego? Wysuwasz wnioski, ale nieprawidłowe.
Nierównomierne promieniowanie? Nie rozumiem Za to ja wraz z koleżankami się kiedyś nierówno na solarium opaliłyśmy (w tym samym miejscu)

Edytowane przez vkvkvkv
Czas edycji: 2013-07-23 o 20:38
vkvkvkv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 20:29   #1275
migi123456
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 38
Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

Jakie solarium w Bydgoszczy, skad ty to bierzesz ? Na co ci nie odpowiedzialam ?
Nierownomierne natezenie !!! inteligentna tak ?

Edytowane przez migi123456
Czas edycji: 2013-07-23 o 20:35
migi123456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 20:35   #1276
vkvkvkv
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 37
Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

Jestem jasnowidzem

---------- Dopisano o 21:35 ---------- Poprzedni post napisano o 21:31 ----------

A tak serio - nie wiem jak czytasz, bo parę postów wcześniej wkleiłam link z Twoim postem. To był taki żarcik, a propos tego postu, jeśli nie zrozumiałaś. Ja w każdym bądź razie mam Cię już dość i nie będę przeciągać tej bezsensownej kłótni, bo temat wątku jest całkowicie inny. Żegnam
vkvkvkv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 20:37   #1277
migi123456
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 38
Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

Alez nikt nie ma zamiaru sie klocic, to tylko wymiana zdan. Niepotrzebnie sie unosisz, po co tyle zlosci.
A jaki jest temat watku - oswiec mnie.

Wedlug mnie chodzi o bezpieczne opalanie w tym watku, a nie ANTY OPALANIE

Edytowane przez migi123456
Czas edycji: 2013-07-23 o 20:44
migi123456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 20:41   #1278
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

Rany, migi, nie miałaś już opuścić forum?

Nie wiem co Ty jeszcze drążysz, bo chyba to jest powszechnie wiadome, że UV dociera do skóry właściwej, powoduje elastozę, niszczy kolagen, źle wpływa na naczynia krwionośne, jest powodem powstawania rogowacenia słonecznego, na którego podłożu mogą powstać zmiany rakowe?
Zaprzeczysz?

Mówisz o umiarze, a ja spytam czym jest według Ciebie umiar?

Ja też nie boję się słońca, nie uciekam przed nim, nie świruję z filtrami od stóp do głów, ALE zdaję sobie sprawę, że promieniowanie UV to nie tylko lepsze samopoczucie, ale i bardzo negatywne skutki.

Niedawno pisałam pracę na temat starzenia się skóry, w tym fotostarzenia i naprawdę przeczytałam sporo rzeczy na ten temat.
Tu nie ma co się oburzać, tak po prostu jest.

A Ty chodź do tego ulubionego solarium w Bydgoszczy czy tam gdzie, przecież nikt Ci nie broni.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 20:55   #1279
migi123456
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 38
Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

Zgadzam sie z toba w pewnych kwestiach ale kluczowe jest tu slowo MOZE POWODOWAC. Moze, ale nie musi i zalezy to od wielu czynnikow i predyspozycji. Umiar - to kazdy musi wiedziec na ile moze sobie pozwolic i chce. Wiadomo, ze nie nalezy przesadzac z UV, czyli nie opalac sie codziennie i zbyt dlugo. Wlasnie o tym mowie, nie unikac i nie przesadzac. Po prostu zyc normalnie i korzystac ze wszytskiego w rozsadnych ilosciach.
UV ma tez wiele pozytywnych wplywow na nasz organizm, ale to juz swiadomie pomijasz. Nic nie jest tylko dobre albo tylko zle.
Ja tez znam ten temat bardzo dobrze i mam nieco odmienne zdanie. Jest wiele materialow i eksperow, ktorzy sa za i i jest wielu przeciw. Jak przy kazdym temacie.

Edytowane przez migi123456
Czas edycji: 2013-07-23 o 21:00
migi123456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-23, 21:01   #1280
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

Cytat:
Napisane przez migi123456 Pokaż wiadomość
Zgadzam sie z toba w pewnych kwestiach ale kluczowe jest tu slowo MOZE POWODOWAC. Moze, ale nie musi i zalezy to od wielu czynnikow i predyspozycji.
Oczywiście, MOŻE powodować nowotwory skóry.
Ale NA PEWNO jest przyczyną przedwczesnego starzenia, przebarwień, odbarwień, zmian naczyniowych takich jak teleangiektazje czy plamki rubinowe, rogowacenia słonecznego, elastozy.
Tu nie ma co zaprzeczać.
Cytat:
UV ma tez wiele pozytywnych wplywow na nasz organizm, ale to juz swiadomie pomijasz.
Skądże.
Ale znacznie więcej ma tych negatywnych skutków, po prostu.
Cytat:
Nic nie jest tylko dobre albo tylko zle.
Trzeba tylko rozważyć czy chce się ryzykować bardziej czy mniej.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 21:13   #1281
migi123456
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 38
Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

Z tymi nowotworami to tak do konca nie jest jednoznaczne. Na ich powstawanie wplywa wiele czynnikow i wlasnie predyspozycji organizmow.
Na wprzedwczesne starzenie skory tez wplywa wiele elemento i czynnikow zewnetrznych, w tym tez UV ale nie tylko. Ktory w jakim stopniu to tez zalezy od interpretatora wynikow i warunkow zewnetrznych jak i wewnetrznych. Kazdy z nas jest inny.
NIe chodzi mi o namawianie kogos do czegokolwiek tylko o obiektywne spojrzenie na sprawe.
W dzisiejszych czasach na wiele tematow patrzy sie w zaleznosci od koniunktury i interesow niektorych grup i firm.
migi123456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 21:25   #1282
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

Cytat:
Napisane przez migi123456 Pokaż wiadomość
Z tymi nowotworami to tak do konca nie jest jednoznaczne. Na ich powstawanie wplywa wiele czynnikow i wlasnie predyspozycji organizmow.
Jasne. Tylko pytam - po co zwiększać ryzyko, skoro można je ograniczać?
Cytat:
Na wprzedwczesne starzenie skory tez wplywa wiele elemento i czynnikow zewnetrznych, w tym tez UV ale nie tylko. Ktory w jakim stopniu to tez zalezy od interpretatora wynikow i warunkow zewnetrznych jak i wewnetrznych. Kazdy z nas jest inny.
I też prawda.
Na starzenie się skóry ma wpływ środowisko w jakim żyjemy, jedzenie, które jemy, wpływ np. wolnych rodników tlenowych - które również wytwarzanie są m.in. pod wpływem UV.
Cytat:
NIe chodzi mi o namawianie kogos do czegokolwiek tylko o obiektywne spojrzenie na sprawe.
Obiektywne są fakty.
Fakty mówią - "promieniowanie UV przyspiesza starzenie się skóry i powoduje taki i takie objawy kliniczne, o których juz nie chce mi się znowu pisać".
A że coś tam jeszcze powoduje przedwczesne starzenie? No powoduje, ale to nie temat o innych czynnikach tylko o promieniowaniu ultrafioletowym.
Cytat:
W dzisiejszych czasach na wiele tematow patrzy sie w zaleznosci od koniunktury i interesow niektorych grup i firm.
Owszem, między innymi biznes solaryjny.

Nie chce mi się już bawić w odbijanie piłeczki.
Pozdrawiam.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q

Edytowane przez karolynka90
Czas edycji: 2013-07-23 o 21:27
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 21:50   #1283
migi123456
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 38
Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

Biznes solaryjny ? Nie zartuj, to jak krawiecki czy szewski. Nagonka firm kosmetycznych i lobby, bo tam sa pieniadze. Sponsoring kosztuje i wzamian cos sie nalezy. Ale to zycie i biznes ma swoje prawa, tylko nie trzeba temu ulegac.
Nie da sie wszystkigo unikac i nie trzeba, zwlaszcza zima i kiedy nie ma slonca.

Konczy juz ta polemike, ale badzmy obiektywni.

Edytowane przez migi123456
Czas edycji: 2013-07-23 o 21:57
migi123456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 13:24   #1284
troszeczke
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 18
Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

Założyłam nowy wątek, ale może niepotrzebnie, może znajdę odpowiedź tutaj.
Jadę na tydzień nad polskie morze i nauczona zeszłorocznymi błędami zaopatruję się w różnorakie kosmetyki do opalania.
Dotąd nie przywiązywałam do tego dużej wagi, jednak rok temu dostałam okropnego uczulenia, dermatolog powiedział, że to uczulenie na słońce.
Od tamtej pory byłam kilka razy na solarium, nic się działo.

Jednak nad morzem będę leżała wiele godzin na słońcu, nie wyobrażam sobie, żeby sytuacja się powtórzyła. Mam kremy z filtrami 25 i 30, jednak zastanawiam się, czy to nie za dużo? Zależy mi na ładnej opaleniźnie. Koleżanka doradziła mi, żebym oprócz smarowania kremami z filtrem, zastosowała jednocześnie przyspieszacz opalania. Czy to dobry pomysł?

Pozdrawiam
troszeczke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 14:35   #1285
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

Cytat:
Napisane przez troszeczke Pokaż wiadomość
Założyłam nowy wątek, ale może niepotrzebnie, może znajdę odpowiedź tutaj.
Jadę na tydzień nad polskie morze i nauczona zeszłorocznymi błędami zaopatruję się w różnorakie kosmetyki do opalania.
Dotąd nie przywiązywałam do tego dużej wagi, jednak rok temu dostałam okropnego uczulenia, dermatolog powiedział, że to uczulenie na słońce.
Od tamtej pory byłam kilka razy na solarium, nic się działo.

Jednak nad morzem będę leżała wiele godzin na słońcu, nie wyobrażam sobie, żeby sytuacja się powtórzyła. Mam kremy z filtrami 25 i 30, jednak zastanawiam się, czy to nie za dużo? Zależy mi na ładnej opaleniźnie. Koleżanka doradziła mi, żebym oprócz smarowania kremami z filtrem, zastosowała jednocześnie przyspieszacz opalania. Czy to dobry pomysł?

Pozdrawiam
Przyspieszacz przy takiej nadwrażliwości na słońce?
Filtr 25 to za dużo?
CONAJMNIEJ 30 skoro masz tak wrażliwą skórę.
A nawet więcej skoro masz zamiar leżec plackiem na twarzy przez wiele godzin.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 13:58   #1286
BEfreeee
Przyczajenie
 
Avatar BEfreeee
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5
Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

Dziewczyny a możecie coś polecić by się opalić - solarium - by były efekty ale i żebym się nie poparzyła? Mam bardzo wrażliwą urodę na słońce - piegowatą... NA słoncu się nic nie opaliłam, nic nie widać a za chwilę wesele mam...
BEfreeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 19:08   #1287
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

Cytat:
Napisane przez BEfreeee Pokaż wiadomość
Dziewczyny a możecie coś polecić by się opalić - solarium - by były efekty ale i żebym się nie poparzyła? Mam bardzo wrażliwą urodę na słońce - piegowatą... NA słoncu się nic nie opaliłam, nic nie widać a za chwilę wesele mam...
Jeśli masz bardzo wrażliwą na słońce skórę, to wątpię, by ktoś mógł Ci zagwarantować, że po konkretnym kosmetyku się pięknie opalisz, a nie spalisz.


Jeśli chodzi o jednorazową sytuację - wesele - to może pomyślałabyś o opalaniu natryskowym?
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 14:11   #1288
piotrek2oo9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

witam, mam pytanko. Używam samoopalacza w sprayu firmy Kolastyna i chcialbym sie dowiedzieć czy mydło siarkowe bedzie go usuwało? Mydło chciałbym użwać na twarz bo mam mały trądzik, a może znacie inny produkt niż to mydło żeby używać na samoopalacz?
piotrek2oo9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 13:16   #1289
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

Cytat:
Napisane przez piotrek2oo9 Pokaż wiadomość
witam, mam pytanko. Używam samoopalacza w sprayu firmy Kolastyna i chcialbym sie dowiedzieć czy mydło siarkowe bedzie go usuwało? Mydło chciałbym użwać na twarz bo mam mały trądzik, a może znacie inny produkt niż to mydło żeby używać na samoopalacz?
Jak wyżej, w trakcie mycia z każdym dniem samoopalacz bedzie schodzil.

Ale chcessz usunac ten samoopalacz czy nie?

JA nie polecam mydeł do skóry tradzikowych, ani żadnych drogeryjnych zeli antybakteryjnych. Te 1 alkalizują twarz, narazaja ją na nasilenie się bakterii (co moze skutkowac wiekszym tradizkiem),wysuszają; te drugie wysuszaja i podrazniają.

Wypróbuj łagodny żel myjacy do cery wrazliwej np. physiogel, babydream ... Bez drobinek Jaki masz rodzaj skóry?
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 14:58   #1290
karinka876
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 73
Dot.: Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu!

Za każdym razem jak idę na solarium to mam to zdjęcie przed oczami. Nie wiem ile ta kobieta leżała na plaży, ale wygląda tragicznie.
karinka876 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-03 12:25:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:45.