Mamy Marzec 2020 - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-08-21, 08:55   #1291
Stella275
Nawiedzona PeMa
 
Avatar Stella275
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 138
Dot.: Mamy Marzec 2020

A było tu tak miło...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
" Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość."



19/2017
7/2018

Stella275 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-21, 09:04   #1292
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Karoloo Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Coś gęsta atmosfera tutaj panuje





Sent from my iPhone using Tapatalk
No, masakra szczerze mówiąc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:04 ---------- Poprzedni post napisano o 09:56 ----------

Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
A porody w domu nadal są kontrowersyjne i jasne, w domu jest milej, ale tylko przy założeniu, że wszystko pójdzie idealnie. W innym wypadku wszelkiego typu ryzyko szybuje w kosmos.
Są kontrowersyjne w Polsce, ale np w Holandii już nie. Tam są refundowane i bardzo popularne
Do porodu domowego trzeba przejść kwalifikację, spełnić określone warunki, a ciąża musi być fizjologiczna - wtedy ryzyko jest naprawdę niewielkie. Badania pokazują, że w takim przypadku ryzyko jest wręcz mniejsze, niż poród szpitalny. W razie jakiegokolwiek ryzyka komplikacji położne decydują o transferze do szpitala, aby było jak najbezpieczniej

Ja bym chciała rodzić w domu, to moje ogromne marzenie!
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-21, 09:07   #1293
malwi89
Zakorzenienie
 
Avatar malwi89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: tam, gdzie aniołowie mówią szeptem...
Wiadomości: 5 559
GG do malwi89
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
nie zgodzę się z Tobą, intuicja wiele osób zaprowadziła na głębokie manowce. Znam osobiście osoby, którym intuicja podpowiadała, że piwko można sobie chlapnąć w ciąży, odstawienie papierosów na pewno zaszkodzi itp.

Warto mieć pokorę w stosunku do tego, co się wie i szacunek do wiedzy osob typu hafija i mamaginekolog, bo każda z nich ma wiedzę 10x taką, niż my tu wszystkie razem wzięte, a znaczna większość wskazań nie jest zależna od tego, jakie jest dane dziecko/rodzice, tylko od biologii i fizjologii człowieka jako takiego.

---------- Dopisano o 09:44 ---------- Poprzedni post napisano o 09:41 ----------


Dokładnie tak, nie tak dawno wierzono jeszcze, że np. herbatka z kopru jest ok, dzisiaj wiadomo, że nie wolno jej podawać. Masa dzieci ją piła i żyją? A jak wiele osób ma problemy z układem trawiennym, hormonami płciowymi i tarczycowymi, itp. itd.?


A porody w domu nadal są kontrowersyjne i jasne, w domu jest milej, ale tylko przy założeniu, że wszystko pójdzie idealnie. W innym wypadku wszelkiego typu ryzyko szybuje w kosmos.
A widzisz jeszcze kilka lat temu lekarz zalecal mojej koleżance w ciąży, ze małe piwo to nie jest problem. Dziewczyna zdrowo myślaca i z dobrej rady nie korzystała, bo przecież piwo dobre na wspomaganie filtracji nerek.

Dlatego ja cały czas uważam, że ślepe wierzenie we wszystko co napiszą, powiedzą nawet ci z tytułami przed nazwiskiem, trzeba brać na dwa razy. To są badania, które non stop się zmieniają i tak ja wierzę swojej intuicji, jakoś mnie jeszcze nie zawiodła.

Temat skończyłam, ja wyraziłam swoje zdanie. Nikt się ze mną zgadzać nie musi, ale też nie pozwolę sobie na to, żeby ktoś narzucal mi swoje zdanie.
Pisze z doświadczenia. Temat ciąży i dzieci zawsze będzie kontrowersyjny, ale warto się nauczyć przyjmować opinie innych. Jeszcze wiele tematow przed wami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Motocyklistka 20.09.2012
Suzuki GSX 600F


"MOTOR" masz pod maską np. samochodu
"MOTOCYKL" to coś, co masz pod doopą pokonując w złożeniu winkle, to coś, na czym sam bądź w grupie możesz oderwać się od przytłaczającej rzeczywistości.
malwi89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-21, 09:07   #1294
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
Są kontrowersyjne w Polsce, ale np w Holandii już nie. Tam są refundowane i bardzo popularne
Do porodu domowego trzeba przejść kwalifikację, spełnić określone warunki, a ciąża musi być fizjologiczna - wtedy ryzyko jest naprawdę niewielkie. Badania pokazują, że w takim przypadku ryzyko jest wręcz mniejsze, niż poród szpitalny. W razie jakiegokolwiek ryzyka komplikacji położne decydują o transferze do szpitala, aby było jak najbezpieczniej

Ja bym chciała rodzić w domu, to moje ogromne marzenie!
Oczywiście, po prostu podczas samego porodu, nawet w idelnie zdrowej ciąży, też może pójść coś nie tak, niestety jestem tego przykładem

Co do reszty - zgadzam się z Tobą w pełnej rozciągłości
vadi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-21, 09:18   #1295
Karoloo
<3 <3 <3
 
Avatar Karoloo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 8 332
Dot.: Mamy Marzec 2020

Często chodzę do mam, które niedawno urodziły i niestety wciąż widzę jak np dopajają herbatką/wodą mimo tego, ze wiedza jest na wyciągnięcie ręki to korzystają z „wiedzy” teściowej, mamy pisze tutaj o maluchach 1-2 miesiące


Pediatrzy tez wrzucają swoje 2 grosze, nie są specjalistami od laktacji, rozszerzania diety (no chyba, ze zrobili dodatkowe spec). Często gęsto nie znają najnowszych zaleceń WHO


To samo tyczy się położnych środowiskowych

Niestety mało jest lekarzy z prawdziwego zdarzenia

Cdl cdl nie równa, można trafić na osobę z prawdziwego zdarzenia, która chce pomoc, nie myśli szablonowo tylko indywidualnie podchodzi do przypadku a można trafić na zbuka- znam takich pare


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
25052013 <3 <3



Franek 15.12.2014
Zosia i Klara 08.12.2016
<3
Karoloo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-21, 09:24   #1296
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Karoloo Pokaż wiadomość
Ol noł



Sent from my iPhone using Tapatalk

Zasiałam niepewność a sama szukam ubranek ale dla starszej
Maluszek jeszcze musi poczekac
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-21, 09:32   #1297
Karoloo
<3 <3 <3
 
Avatar Karoloo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 8 332
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
Zasiałam niepewność a sama szukam ubranek ale dla starszej

Maluszek jeszcze musi poczekac


Hihihi tez dla starszaków bo maluch niech sobie jeszcze poczeka na swoje ciuchy


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
25052013 <3 <3



Franek 15.12.2014
Zosia i Klara 08.12.2016
<3
Karoloo jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-21, 09:35   #1298
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Karoloo Pokaż wiadomość
Często chodzę do mam, które niedawno urodziły i niestety wciąż widzę jak np dopajają herbatką/wodą mimo tego, ze wiedza jest na wyciągnięcie ręki to korzystają z „wiedzy” teściowej, mamy pisze tutaj o maluchach 1-2 miesiące


Pediatrzy tez wrzucają swoje 2 grosze, nie są specjalistami od laktacji, rozszerzania diety (no chyba, ze zrobili dodatkowe spec). Często gęsto nie znają najnowszych zaleceń WHO


To samo tyczy się położnych środowiskowych

Niestety mało jest lekarzy z prawdziwego zdarzenia

Cdl cdl nie równa, można trafić na osobę z prawdziwego zdarzenia, która chce pomoc, nie myśli szablonowo tylko indywidualnie podchodzi do przypadku a można trafić na zbuka- znam takich pare


Sent from my iPhone using Tapatalk
mam niestety podobne doświadczenia, pediatrów krytykujących kp ponad pół roku i 'matki, które się naczytały internetów' z aktualniejszą wiedzą, niż ich. Na szczęście są też mądrzy, doświadczeni lekarze, natomiast większość mam na pewno ufa lekarzom, którzy opowiadają głupoty, bo komu wierzyć, jeśli nie lekarzowi/mamie/babci itp.?

Niestety lekarze się nie doszkalają, bo za takie szkolenia muszą płacić z własnej kieszeni, a większość z nich nie zarabia szalonych pieniędzy (zwłaszcza pracownicy NFZ), żeby móc regularnie brać udział w takich zjazdach.

Dlatego uważam, że wspomniane już strony typu Hafija, Mamaginekolog, Sroka o. czy e-Lactancia to czyste złoto
vadi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-21, 09:54   #1299
Karoloo
<3 <3 <3
 
Avatar Karoloo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 8 332
Dot.: Mamy Marzec 2020

IMG_8002.jpg

Napisałam TŻ żeby wysłał to swojej mamie


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
25052013 <3 <3



Franek 15.12.2014
Zosia i Klara 08.12.2016
<3
Karoloo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-21, 10:00   #1300
yoru90
Zadomowienie
 
Avatar yoru90
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 307
Dot.: Mamy Marzec 2020

Hej można dołączyć ?

Obecnie 8 tc, co prawda jedna cieszę mam już za sobą, i to całkiem nie dawno więc coś tam jeszcze pamietam, ale fajnie byłoby popisać z innymi oczekującymi


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
29.02.2016r. Tak, tak
1.07.2017r. I że Cię nie opuszczę...
11.07.2018r. Już we troje .
yoru90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-21, 10:04   #1301
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Karoloo Pokaż wiadomość
Załącznik 7688281

Napisałam TŻ żeby wysłał to swojej mamie


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hahah, piękne


Dziewczyny, a jak u Was? Widać już coś? Ja wyglądam jak po solidnym obiedzie
vadi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-21, 10:06   #1302
Karoloo
<3 <3 <3
 
Avatar Karoloo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 8 332
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez yoru90 Pokaż wiadomość
Hej można dołączyć ?

Obecnie 8 tc, co prawda jedna cieszę mam już za sobą, i to całkiem nie dawno więc coś tam jeszcze pamietam, ale fajnie byłoby popisać z innymi oczekującymi


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Hej

Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
mam niestety podobne doświadczenia, pediatrów krytykujących kp ponad pół roku i 'matki, które się naczytały internetów' z aktualniejszą wiedzą, niż ich. Na szczęście są też mądrzy, doświadczeni lekarze, natomiast większość mam na pewno ufa lekarzom, którzy opowiadają głupoty, bo komu wierzyć, jeśli nie lekarzowi/mamie/babci itp.?



Niestety lekarze się nie doszkalają, bo za takie szkolenia muszą płacić z własnej kieszeni, a większość z nich nie zarabia szalonych pieniędzy (zwłaszcza pracownicy NFZ), żeby móc regularnie brać udział w takich zjazdach.



Dlatego uważam, że wspomniane już strony typu Hafija, Mamaginekolog, Sroka o. czy e-Lactancia to czyste złoto

Jeszcze fajni są młodzi lekarze, którzy chcą się szkolić- takich jest dużo, jeszcze nie nasiąknęli tym całym syfem.

Ostatnio byłam u dermatologa (prywatnie), mówię ze jestem w ciąży, a babka ze spoko. Przepisze mi póki co krople którymi mam sobie smarować zmiany skórne a później mam sobie wykupić lek ze sterydami. Powiedziała, ze nie jest on zalecany dla kobiet w ciąży. Ale ja wyciągnęłam komórkę, sprawdziłam w e-lactacia i było „very low risk”, babka dodała jeszcze ze ona wie, ze to nie będzie przenikać do łożyska/mleka matki ale fajnie ze są takie strony i można to potwierdzić ona znała tylko polski odpowiednik Laktacyjnego Leksykonu Laktacyjnego. No i sama jest mamą wiec tez inaczej podchodzi do tematu






Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
25052013 <3 <3



Franek 15.12.2014
Zosia i Klara 08.12.2016
<3
Karoloo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-21, 10:11   #1303
yoru90
Zadomowienie
 
Avatar yoru90
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 307
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
Hahah, piękne


Dziewczyny, a jak u Was? Widać już coś? Ja wyglądam jak po solidnym obiedzie
U mnie widać trochę, bo nie zdążyłam schudnąć po poprzedniej ciąży ale tragedii nie ma

Widzę temat kp, karmiłam rok i nigdy żaden lekarz nie powiedział mi że karmię za długo raczej mówili, że dobrze by pokarmić minimum pół roku, ale im dłużej tym lepiej dla dziecka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
29.02.2016r. Tak, tak
1.07.2017r. I że Cię nie opuszczę...
11.07.2018r. Już we troje .
yoru90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-21, 10:16   #1304
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez yoru90 Pokaż wiadomość
U mnie widać trochę, bo nie zdążyłam schudnąć po poprzedniej ciąży ale tragedii nie ma

Widzę temat kp, karmiłam rok i nigdy żaden lekarz nie powiedział mi że karmię za długo raczej mówili, że dobrze by pokarmić minimum pół roku, ale im dłużej tym lepiej dla dziecka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mniewaga zaczęła ruszać dopiero po ok. 11 miesiącach karmienia 🙈 Ale potem poszło już szybko

U nas był jeden taki mądry pediatra, ale koleżanki się nasłuchały różnych opinii. Aktualnie mój synek niedawno skończył dwa lata i dopiero zaczynamy się odstawiać, gdyby nie druga ciąża pewnie bym nie miała motywacji
vadi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-21, 10:27   #1305
Karoloo
<3 <3 <3
 
Avatar Karoloo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 8 332
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
Hahah, piękne





Dziewczyny, a jak u Was? Widać już coś? Ja wyglądam jak po solidnym obiedzie


Z każda ciąża widać coraz wcześniej plus po wcześniejszej ciąży mam rozejście mięśnia prostego wiec za 5tyg ruszam do fizjo na tejpy


Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Dopisano o 11:27 ---------- Poprzedni post napisano o 11:25 ----------

U mnie jedna pediatra twierdzi, ze kp po 6m nie ma sensu bo mleko nie ma żadnych właściwości
Taaaa nagle z dnia na dzień wszystko się traci


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
25052013 <3 <3



Franek 15.12.2014
Zosia i Klara 08.12.2016
<3
Karoloo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-21, 10:28   #1306
yoru90
Zadomowienie
 
Avatar yoru90
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 307
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
U mniewaga zaczęła ruszać dopiero po ok. 11 miesiącach karmienia Ale potem poszło już szybko

U nas był jeden taki mądry pediatra, ale koleżanki się nasłuchały różnych opinii. Aktualnie mój synek niedawno skończył dwa lata i dopiero zaczynamy się odstawiać, gdyby nie druga ciąża pewnie bym nie miała motywacji
Znaczy większość zrzuciłam, w pierwszej ciąży przytyłam nie całe 8 kilo, i niby je zrzuciłam w miesiąc ale 3 znów wbiły dodatkowo na wadze ale ja ogólnie mam niedoczynność i teraz znów TSH skoczyło mi w kosmos (stąd szybkie przytycie) ale już powoli się normuje w pierwszej ciąży miał też cukrzycę o teraz bardzo obawiam się krzywej że znów będzie przez te 3 dodatkowe kilogramy
Ale jak schudłam całą ciążę to i tak troszkę brzuszka zostało i wciąż jest taki sam duży

U mnie córkaa rok i miesiąc, karmienie mnie już dobijało więc akurat jak jak jeszcze karmiłam zaszłam a teraz nie muszę się martwić o niepotrzebne skurcze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
29.02.2016r. Tak, tak
1.07.2017r. I że Cię nie opuszczę...
11.07.2018r. Już we troje .
yoru90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-21, 10:35   #1307
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Mamy Marzec 2020

O ile cera u mnie widac ze zbliża sie do magicznego końca 1 trymestru i jest lepiej to z włosami rece mi opadaja. Są tak suche że nic nie pomaga
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-21, 10:36   #1308
agulaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z miejsca znad Wisły :)
Wiadomości: 15 395
Dot.: Mamy Marzec 2020

Hej
Jeszcze ponad tydzień do wizyty, zwariuje,już bym chciała
Samopoczucie znowu takie sobie niestety, jeszcze opryszczka mi wyskoczyła na ustach:/ organizm jakiś osłabiony jest..
Póki co nie widać jeszcze nic brzuszka czasem delikatne kłucie czuję i martwię się czy wszystko ok, a tu jeszcze trochę muszę poczekać do wizyty
agulaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-21, 10:42   #1309
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Mamy Marzec 2020

A u mnie własnie zero objawów, senność i mdłości minęły, nic nie ciągnie, nic nie kłuje, więc jestem cała zeschizowana i mam poczucie, że do usg dzisiaj po południu jeszcze lata świetlne
vadi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-21, 10:52   #1310
Stella275
Nawiedzona PeMa
 
Avatar Stella275
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 138
Dot.: Mamy Marzec 2020

U mnie już brzuch się pokazał, wszystkie spodnie mnie cisną. Chyba pora odkopać swoje ciazowki. Ale u mnie minął dopiero rok od poprzedniej ciazy, wszystko rozciągnięte to nie ma się co dziwić. Obym tylko nie skończyła jak wieloryb.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
" Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość."



19/2017
7/2018

Stella275 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-21, 10:59   #1311
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
U mnie bylo tak samo. Tyle ze ja z laktatorem wytrzymalam miesiac . Ciekawe jak bedzie tym razem... nie oczekuje cudow bo sutki mi nie wyrosly ale moze dziecko bedzie bardziej wspolpracujace.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:14 ---------- Poprzedni post napisano o 08:08 ----------

Ja np korzystalam z 3 cdl,mialam dobrane wlasciwie kapturki i du.... wszystko dalo. To byl horror. One przystawialy to dziecko wygladalo to jak na sile bo za kazdym razem dziecko darlo sie w niebo glosy,fakt czulam roznice w przystawieniu ze ewedetnie dziecko sssalo ale co z tego. Balam sie kazdego kolejnego karmienia przerazal mnie ten placz i niestety fakt ze przy butelce mala byla spokojna u mnie wygral.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Miałam tak samo z położonymi. A mały darl się w nieboglosy. Nie na moje nerwy bo wylam razem z nim

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-21, 11:00   #1312
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
W hm rabacik na dzieciowe ... ktoś się skusi ?
Kusi mnie ale chyba się powstrzymam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-21, 11:01   #1313
yoru90
Zadomowienie
 
Avatar yoru90
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 307
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
A u mnie własnie zero objawów, senność i mdłości minęły, nic nie ciągnie, nic nie kłuje, więc jestem cała zeschizowana i mam poczucie, że do usg dzisiaj po południu jeszcze lata świetlne
U mnie raz na parę dni senność, mdłości na szczęście bez wymiotów. Cera to porażka. Ale jest lepiej niż w pierwszej ciąży, w tamtej ciągle spałam i wymiotowałam niby cerę miałam ładna, ale liczę, że po upałach wróci do swojego normalnego stanu. Włosy miałam ładne i w ciąży i po za więc nie widzę różnicy. Ogólnie póki co ta ciążę przechodzę lepiej, w tamta była zagrożona i miałam milion dolegliwości
Cytat:
Napisane przez Stella275 Pokaż wiadomość
U mnie już brzuch się pokazał, wszystkie spodnie mnie cisną. Chyba pora odkopać swoje ciazowki. Ale u mnie minął dopiero rok od poprzedniej ciazy, wszystko rozciągnięte to nie ma się co dziwić. Obym tylko nie skończyła jak wieloryb.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie też rozciągnięte wszystko ale w tamtej ciąży nie kupowałam.ciazowychbubran i teraz żałuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
29.02.2016r. Tak, tak
1.07.2017r. I że Cię nie opuszczę...
11.07.2018r. Już we troje .
yoru90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-21, 11:02   #1314
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez yoru90 Pokaż wiadomość
Hej można dołączyć ?

Obecnie 8 tc, co prawda jedna cieszę mam już za sobą, i to całkiem nie dawno więc coś tam jeszcze pamietam, ale fajnie byłoby popisać z innymi oczekującymi


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:01 ----------

Boli mnie dzisiaj chyba jajnik z lewej strony :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-21, 11:04   #1315
buli_szufla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 398
Dot.: Mamy Marzec 2020

No wlasnie tez mialam pisac czy widac wam juz brzuszki?

Ja dzis koniec 8 tygodnia. Zauwazylam, ze podbrzusze calkiem ja dole jest wyraznie zaokraglone i twarde. Niewiem czy to nie za wczesnie!! Pierwsza ciaza...

Caly brzuch to wydety, ale to mysle ze z powodu nieustannych gazow... Teraz jestem na wakacjach i w stroju kapielowym juz raczej troche widac.... Spodnie tez zaczynaja mnie cisnac.

Piersi to sa nabrzmiale i bolace caly czas. Od miesiaca spie w bawelnianym staniku/topie, bo inaczej nie moge wytrzymac. Sutki bez zmian. Ale rozmiarowo to mysle o rozmiar wieksze.
buli_szufla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-21, 11:08   #1316
Meamia
Raczkowanie
 
Avatar Meamia
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 389
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
No, masakra szczerze mówiąc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:04 ---------- Poprzedni post napisano o 09:56 ----------





Są kontrowersyjne w Polsce, ale np w Holandii już nie. Tam są refundowane i bardzo popularne

Do porodu domowego trzeba przejść kwalifikację, spełnić określone warunki, a ciąża musi być fizjologiczna - wtedy ryzyko jest naprawdę niewielkie. Badania pokazują, że w takim przypadku ryzyko jest wręcz mniejsze, niż poród szpitalny. W razie jakiegokolwiek ryzyka komplikacji położne decydują o transferze do szpitala, aby było jak najbezpieczniej



Ja bym chciała rodzić w domu, to moje ogromne marzenie!
Dokładnie, właśnie chciałam napisać, że u nas w Holandii to w zasadzie chyba połowa holenderek rodzi w domu. Poród odbiera położna,która prowadziła całą ciążę, więc kobiety czują się bezpiecznie. Druga połowa rodzi w szpitalu, ale wygląda to tak, że do szpitala można jechać dopiero kiedy skurcze są co 3 minuty. Wcześniej nie ma opcji. No a od razu po porodzie, 1-2 godziny później odsyłają do domu. No chyba, że jest się po cesarce, ale tylko 15% ciąż się tak kończy..
Nie za bardzo mi się to podoba. No ale większość moich koleżanek jest zadowolona z tutejszej opieki.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
Meamia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-21, 11:14   #1317
karolina_zb
Zakorzenienie
 
Avatar karolina_zb
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: OsW
Wiadomości: 7 915
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Lilith94 Pokaż wiadomość
Tylko ja nie robię ani pappy ani nifty? Bo już zaczynam się stresować.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
Ja też nie. Tylko usg genetyczne.
Cytat:
Napisane przez buli_szufla Pokaż wiadomość
No wlasnie tez mialam pisac czy widac wam juz brzuszki?

Ja dzis koniec 8 tygodnia. Zauwazylam, ze podbrzusze calkiem ja dole jest wyraznie zaokraglone i twarde. Niewiem czy to nie za wczesnie!! Pierwsza ciaza...

Caly brzuch to wydety, ale to mysle ze z powodu nieustannych gazow... Teraz jestem na wakacjach i w stroju kapielowym juz raczej troche widac.... Spodnie tez zaczynaja mnie cisnac.

Piersi to sa nabrzmiale i bolace caly czas. Od miesiaca spie w bawelnianym staniku/topie, bo inaczej nie moge wytrzymac. Sutki bez zmian. Ale rozmiarowo to mysle o rozmiar wieksze.
Mój brzuch też jest wzdęty... Zakładam luźniejsze bluzki, żeby nie było, że tak szybko waga mi poszybowała w górę🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
http://karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie
cynamon
HRVATSKA ITALIA ESPANA PORTUGAL Elláda Türkiye
karolina_zb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-21, 11:18   #1318
yoru90
Zadomowienie
 
Avatar yoru90
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 307
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez karolina_zb Pokaż wiadomość
Ja też nie. Tylko usg genetyczne.Mój brzuch też jest wzdęty... Zakładam luźniejsze bluzki, żeby nie było, że tak szybko waga mi poszybowała w górę🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też robię tylko USG prenatalne, w pierwszej ciąży tak samo tylko usg bez badań z krwi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
29.02.2016r. Tak, tak
1.07.2017r. I że Cię nie opuszczę...
11.07.2018r. Już we troje .
yoru90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-21, 11:55   #1319
Kornka
Rozeznanie
 
Avatar Kornka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 709
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cześć! Można dołączyć? Ja prawie 9tydzień, pierwsza ciąża... strasznie dawno nie byłam na wizażu, ale przez kiepski stan jestem chwilowo na zwolnieniu (podejrzenie wyrostka, silne bóle podbrzusza, wymioty i biegunka :/) to pozwolę sobie troche popodczytywac
__________________
Grudniowy wszystkowątek -> https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post87412851
Kornka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-21, 12:02   #1320
yoru90
Zadomowienie
 
Avatar yoru90
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 307
Dot.: Mamy Marzec 2020

Cytat:
Napisane przez Kornka Pokaż wiadomość
Cześć! Można dołączyć? Ja prawie 9tydzień, pierwsza ciąża... strasznie dawno nie byłam na wizażu, ale przez kiepski stan jestem chwilowo na zwolnieniu (podejrzenie wyrostka, silne bóle podbrzusza, wymioty i biegunka :/) to pozwolę sobie troche popodczytywac
Hej, też dzisiaj dołączyłam i to po długiej przerwie od wizażu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
29.02.2016r. Tak, tak
1.07.2017r. I że Cię nie opuszczę...
11.07.2018r. Już we troje .
yoru90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-12 09:37:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:38.