Misja w Zambii - proszę pomóż ! - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-02-01, 17:46   #1321
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez Mikrejsza Pokaż wiadomość
MAMA,ja też pomyślałam o tym wystawianiu samej z przelewem na konto sióstr i napisałam do allegro jak to wystawić jako aukcję charytatywną (bo to od razu kupujący inaczej patrzą) i to co mi odpisali jest dość skomplikowane... ja nie mam głowy do takich rzeczy,może napisz jak Tobie udało się ten status aukcji charytatywnej załatwić chciałam wkleić tu tego maila od allegro ale nie pojawia mi się opcja wklej...(w mailu brałam kopiuj) może ktoś z Was powie jak bo nie znam sie zbyt dobrze na tym...
A z tą paczką to nawet nie zdawałam sobie sprawy z tego,że niektóre rzeczy tyle ważą-np mak...Tak myślę że te kaszki i emulsję wyślę priorytetami,a reszta pójdzie ekonomiczną bo mi wyszło 9x350g więc na priorytety to bym zbankrutowała... no cóż,mam nauczkę na przyszłość żeby jednak więcej dawać przelewem niż pocztą. A taka ekonomiczna to ile idzie??? Jak teraz wyślę to dojdzie na Wielkanoc?

Seona ślicznie dziękuję a do sekretariatu misyjnego pisałam już kilka razy,nie chcę ich dalej nachodzić żeby się nie wystraszyli ostatnio napisali że wkrótce powinny być zdjęcia wysyłane. Ech,nie wiem czemu tak długo to trwa ale jak składałam deklarację to Pani uprzedzała,że wybór dziecka i przekazanie informacji o Nim zajmie minimum 3 miesiące-cieszyłam się że może akurat na Święta dostanę pierwsze wieści no ale trudno...Mam nadzieję że już wkrótce dotrą
to zrób "Ctrl +V" - tj wklej

paczka moze iść nawet 6 m-cy

ja nic nie pisałam do allegro w tej sprawie żeby nie znaleźli mi jakiegoś paragrafu kilka aukcji juz tak wyleciało, na razie mnie nie czepiali, zobaczymy co będzie teraz ? a dałaś im link do mojej aukcji lub mój nick czy coś?
co ma byc to będzie, sądzę jednak że nie mają sie do czego doczepić, chyba że jest taki pkt w regulaminie ze nie można na cudze konto wpłacać
rzeczywiście to skomplikowane
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-01, 17:57   #1322
New_Rock
Rozeznanie
 
Avatar New_Rock
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 714
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

post kury_nioski
drugi post kury_nioski
i polecam poczytać wypowiedzi pod nimi...
New_Rock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-01, 18:17   #1323
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

wszystkiego nie czytałam -
czyli jak jakiś admin zechce to usunie moje aukcje i ma do tego prawo ???
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-01, 18:26   #1324
New_Rock
Rozeznanie
 
Avatar New_Rock
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 714
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Sytuacja jest śliska. Nie wiem o co chodzi z tym obowiązkiem bycia Fundacją, bo nie ma tego zapisu w regulaminie. W każdym razie Fundacje mają spokój. Płacieniszki działają, ale działa też JAMPT, który fundacją nie jest, i kilka innych zbiórek jest prowadzonych... Jeśli trafiłaś na któryś post w jednym z tamtych wątków, to doczytałaś, że Allegro od kilkunastu miesięcy obiecuje jakieś regulacje w sprawach aukcji charytatywnych, a na razie ich nie ma. Dlatego tym bardziej jestem ciekaw odpowiedzi, jaką dostała Mikrejsza, bo to byłoby najświeższe stanowisko - na które w razie czego można by się powołać - tylko po cytowanych postach chyba widać, że stanowisko Allegro nie jest spójne.

Nie wiem, czy nie lepiej siedzieć cicho i nie nagłaśniać sprawy, a robić swoje. Jak Allegro doda odpowiedni zapis w regulaminie, będzie można się do niego zastosować. Na razie, tak jak pisałem - warto załatwić jakieś zaświadczenie / pozwolenie / itp. od Matki zakonu; jednocześnie mając nadzieję, że ponieważ Kościół to trochę państwo w państwie i z Kościołem raczej nikt nie zadziera - więc może aukcjom nic nie będzie ;)
New_Rock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-01, 18:44   #1325
New_Rock
Rozeznanie
 
Avatar New_Rock
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 714
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
skorupka żółwia( nigdy czegos takiego jeszcze nie widziała - tylko czy tym można handlować ?)
Cytat:
Napisane przez święty Załącznik nr 2
Towary zakazane i dopuszczone warunkowo.
Na aukcjach w serwisie Allegro niedozwolone jest wystawianie i sprzedaż przedmiotów, które w jakikolwiek sposób naruszają obowiązujące prawo lub mogą być uznane za obsceniczne, znieważające lub wprowadzające w błąd. W szczególności zabronione są:
  • Organy ludzkie lub zwierzęce.
Nie wiem czy skorupa żółwia to organ... :) Można zapytać na Cafe Pomoc.
New_Rock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-01, 18:52   #1326
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

O raju! Mam nadzieję, że wszystko się dobrze skończy i nie zamkną nam akcji
New Rock może poproś Mikrejszę, żeby Ci na meila wysłała list z Allegro, skoro tutaj nie może wkleić
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-01, 19:20   #1327
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez New_Rock Pokaż wiadomość
[/list]Nie wiem czy skorupa żółwia to organ... Można zapytać na Cafe Pomoc.
ja myślę że organy to żółw miał pod skorupką
i to tyle co do zwierzęcych domków?
ja właśnie zamirzam cicho siedzieć i wy też nikomu nie mówcie ze mamy takie aukcje gdzie zbieramy na kózki
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-01, 19:23   #1328
Mikrejsza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 517
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

no nie mogę go ani skopiować ani przesłać dalej nie wiem czy to możliwe że allegro ma jakieś takie zabezpieczenia???
przepraszam jeśli namieszałam,nie odwoływałam się w tym mailu do żadnej aukcji bo napisałam go jeszcze przed zalicytowaniem na aukcji Mamy-a napisałam bo nie wiedziałam czy oni tego nie traktują jak jakiejś darowizny czy czegoś takiego (pamiętacie tego biednego piekarza....) i spytałam jak to załatwić i czy muszę się z tego rozliczać z urzędem skarbowym...
Jutro go przepiszę jak nie da się inaczej

hehe,udało się macie efekt pod spodem i mój mail który do nich wysłałam-cytują go na dole

jeszcze raz przepraszam za to zamieszanie...
Mikrejsza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-01, 19:26   #1329
Mikrejsza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 517
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Witam,

Dziękuję za kontakt z Zespołem Allegro.

Uprzejmie informuję, że warunkiem wystawienia aukcji charytatywnych na Allegro jest dostarczenie poniżej wymienionych dokumentów:

-kopii wpisu do KRS fundacji(stowarzyszenia, instytucji) wspierającej akcję podpisaną (na każdej stronie!!!!) przez Prezesa lub Sekretarza, opatrzoną oryginalną pieczęcią i datą sporządzenia kopii oraz informacją o zgodności kopii z oryginałem (proszę zwrócić uwagę, aby wszystkie wymienione elementy znalazły się na każdej stronie).

-oryginału oświadczenia Banku wskazującego na fakt, że podany numer konta należy do fundacji (stowarzyszenia, instytucji), że nie podlega żadnym tytułom wykonawczo-prawnym,

-w przypadku, gdy osoba starająca się o uzyskanie statusu aukcji charytatywnych nie jest wspierana przez fundację (stowarzyszenie lub inną instytucję) niezbędna jest zgoda Ministerstwa Finansów na przeprowadzanie publicznych zbiórek pieniężnych,

-ponadto proszę podać dane osoby kontaktowej do obsługi konta i spraw akcji na Allegro: (nazwę Użytkownika konta- jeśli jest zarejestrowany na Allegro, imię i nazwisko, e-mail, numer telefonu).

Komplet dokumentów proszę przesłać wraz z dopiskiem "Aukcja charytatywna" na poniższy adres:

QXL Poland Sp. z o.o.
ul. Marcelińska 90
60-324 Poznań

Po otrzymaniu kompletnej dokumentacji pozostanie:

Utworzenie strony "o mnie", na której dostępne będą poniższe informacje:

-krótko przedstawiony opis celu zbiórki pieniędzy oraz najważniejsze dane na temat fundacji(stowarzyszenia, instytucji )wspierającej akcję,

-wyraźnie ( bardzo czytelnie ) podany numer konta, na który dokonywane będą wpłaty kwot uzyskanych ze sprzedaży na aukcji charytatywnej wraz z podanym tytułem wpłaty. Warunkiem jest, aby podany numer konta był zgodny z numerem konta umieszczonym w nadesłanych dokumentach bankowych,

-informacje o sposobie dostarczania przedmiotów oraz kosztów
przesyłki i inne ważne dane do przekazania Użytkownikom Allegro.

Przygotowanie layoutu strony aukcji, który powinien być zgodny plastycznie ze stroną "o mnie". Opis aukcji powinien również zawierać informacje o numerze konta, na które należy dokonać wpłaty po zakończeniu aukcji, szczegółowe informacje dotyczące transportu przesyłki i jego kosztów lub przekierowanie na stronę "o mnie".

Istotne jest, aby zgodnie z Regulaminem Allegro treść strony "o mnie", jak i opis aukcji nie łamał Zasad Allegro.

Poniżej podaję szczegółowe informacje dostępne w Pomocy Allegro: Zasady na Allegro > Zasady dotyczące wystawiania i opisu > Linki (adresy stron WWW)

http://www.allegro.pl/help_item.php?zoom=N&item=310

Chciałabym podkreślić, że na aukcjach charytatywnych obowiązuje zakaz wystawiania tzw. "cegiełek".

Po zaakceptowaniu materiałów (strony " o mnie", Layout aukcji) Allegro nada status aukcji charytatywnych. Dzięki któremu po zakończeniu aukcji nastąpi zwolnienie z prowizji od sprzedaży oraz z opłat za wystawienie aukcji. Zaznaczam jednak, że opłaty nie dotyczą dodatkowych opcji z wyjątkiem pogrubienie i wyróżnienia.

Szczegółowy cennik opłat dostępny jest w Pomocy: Poradnik Sprzedającego > Opłaty i prowizje > "Ile kosztuje korzystanie z Allegro?, pod adresem:

http://www.allegro.pl/help_item.php?zoom=N&item=102

Wspomniane opłaty zostaną przekazane przez Allegro na cel akcji.

W przypadku jakichkolwiek merytorycznych, technicznych wątpliwości proszę o ponowny kontakt.

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia.

--
Anna Płygawko
Zespół Allegro
http://www.allegro.pl


W dniu 2007-01-29 14:41:16 otrzymaliśmy e-mail o treści:
>
>
> Witam! Mam pytanie odnośnie wystawienia aukcji charytatywnej- chciałabym wystawić
> cegiełki "kup teraz" na rzecz adopcji serca,oczywiście po uzyskaniu
> zgody Sekretariatu Misyjnego zajmującego się tą adopcją. Uczestnicy aukcji wpłacaliby
> pieniądze bezpośrednio na konto Sekretariatu Misyjnego (a nie na moje). Czy do
> takiej aukcji potrzebne są jakieś zgody,pozwolenia itp żeby to było legalne od
> strony prawnej? Czy od takiej aukcji płaci się jakiś podatek albo trzeba się
> w jakiś sposób z niej rozliczać z Urzędem Skarbowym? Pozdrawiam serdeczni
Mikrejsza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-01, 20:17   #1330
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

czyli nic się nie zmieniło chociaż skoro ja sama opłacam koszty prowizji i wystawienia aukcji to moze nie będa się czepiać? nie będę się starała o zwolnienie z opłat. Będę działała dalej a jak mnie zablokują to wtedy będę się martwiła - jest jeszcze eBay
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-01, 20:44   #1331
Mikrejsza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 517
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

niczego nie zablokują jak na allegro w wyszukiwarce wpisuje się charytatywna to wyskakuje 9 stron aukcji,podejrzewam że mało z nich jest załatwianych tak jak allegro tego chce a wątpię żeby nagle mieli wszystkie zamykać,a ja żadnych nicków czy przykładowych aukcji im nie podawałam.Szczerze mówiąc tego maila napisałam do nich po zalicytowaniu na aukcji zbierającej pieniążki dla schroniska z Gdańska-wpadłam na pomysł że skoro ktoś zbiera tak na koty i psy to ja mogę na dzieci,a potem wstukałam w wyszukiwarkę charytatywna i na którejś z rzędu stronie trafiłam na Was...okazało się że mój pomysł nie był żadną nowością
Mikrejsza jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-01, 21:55   #1332
New_Rock
Rozeznanie
 
Avatar New_Rock
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 714
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
czyli nic się nie zmieniło :( chociaż skoro ja sama opłacam koszty prowizji i wystawienia aukcji to moze nie będa się czepiać? nie będę się starała o zwolnienie z opłat. Będę działała dalej a jak mnie zablokują to wtedy będę się martwiła - jest jeszcze eBay ;)
to może od razu wystaw też na eBay-u?... :)
New_Rock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-01, 22:22   #1333
Floe
Raczkowanie
 
Avatar Floe
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 209
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Seona gratuluję ślicznej, słodziutkiej adopcyjnej córci! Jest urocza!!!
Ja też nie mogę się doczekać zdjęć mojej Elizki! Narazie szykuje dla niej paczuszke urodzinową, którą mam zamiar w pon wysłać. Wysłałabym już wcześniej, ale miałam akcję przenoszenia mojej mamy do innego ośrodka, przez to zupełnie nie miałam głowy i czasu na nic. A potem wydarzyło się coś ważnego w moim życiu: TŻ mi się oświadczył Jestem już oficjalnie zaręczona
Dla Elizy kupilam juz mnostwo rzeczy i troche sie boje o wage przesylki, ale nie moge sie oprzeć w sklepie. Mam już dla niej kolorowanki, kredki, długopisy, temperowke, puzzle, bransoletke, 3 naszyjniki, spinki i gumki do wlosow, gumy do zucia, kisiele....i zamierzam jeszcze dokupic vibowit, naklejki itp. No i of kors bedzie kartka urodzinowa i nasze zdjecia, na ktorych trzymamy z TŻ plakat "Elizabeth we love you!" Mam nadzieje, ba nawet jestem pewna , że się jej prezent spodoba!
Pozdrawiam Was Kochane!
__________________
Jestem adopcyjną mamą 9-letniej Elizabeth z Zambii,
Ty też możesz pomóc potrzebującym dzieciom!

Misja w Zambii
Floe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 02:05   #1334
New_Rock
Rozeznanie
 
Avatar New_Rock
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 714
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

jak ktoś z Warszawy/okolic by chciał trochę poobcować z Afryką, to za 2 tygodnie jest okazja:

Cytat:
Napisane przez BP Włochy
W dniu 15 lutego (czwartek) 2007 r., o godz. 17:30, Wypożyczalnia Nr 71 przy ul. Żwirki i Wigury 1 serdecznie zaprasza na spotkanie z Wandą Konarzewską - wspaniałą dziennikarką oraz autorką powieści Inna wśród innych.
Porozmawiamy:
- o losach młodej Polki, która poślubiła Afrykańczyka
- o małżeństwach międzykulturowych
- o miłości i o samotności
Zobaczymy:
-fotografie Afryki 2006 r.
Posłuchamy:
- oryginalnej afrykańskiej muzyki.
New_Rock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 08:22   #1335
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez Mikrejsza Pokaż wiadomość
niczego nie zablokują jak na allegro w wyszukiwarce wpisuje się charytatywna to wyskakuje 9 stron aukcji,podejrzewam że mało z nich jest załatwianych tak jak allegro tego chce a wątpię żeby nagle mieli wszystkie zamykać,a ja żadnych nicków czy przykładowych aukcji im nie podawałam.Szczerze mówiąc tego maila napisałam do nich po zalicytowaniu na aukcji zbierającej pieniążki dla schroniska z Gdańska-wpadłam na pomysł że skoro ktoś zbiera tak na koty i psy to ja mogę na dzieci,a potem wstukałam w wyszukiwarkę charytatywna i na którejś z rzędu stronie trafiłam na Was...okazało się że mój pomysł nie był żadną nowością
też to widziałam i chciałam takie cegełki wystawićjuż dawno ale Rocky mnie skutecznie powstrzymał

Cytat:
Napisane przez New_Rock Pokaż wiadomość
to może od razu wystaw też na eBay-u?...
muszę sie zorientować co i jak na eBay-u i się zastanowię (przypomnić sobie mój nick, hasło )

Cytat:
Napisane przez Floe Pokaż wiadomość
Seona gratuluję ślicznej, słodziutkiej adopcyjnej córci! Jest urocza!!!
Ja też nie mogę się doczekać zdjęć mojej Elizki! Narazie szykuje dla niej paczuszke urodzinową, którą mam zamiar w pon wysłać. Wysłałabym już wcześniej, ale miałam akcję przenoszenia mojej mamy do innego ośrodka, przez to zupełnie nie miałam głowy i czasu na nic. A potem wydarzyło się coś ważnego w moim życiu: TŻ mi się oświadczył Jestem już oficjalnie zaręczona
Dla Elizy kupilam juz mnostwo rzeczy i troche sie boje o wage przesylki, ale nie moge sie oprzeć w sklepie. Mam już dla niej kolorowanki, kredki, długopisy, temperowke, puzzle, bransoletke, 3 naszyjniki, spinki i gumki do wlosow, gumy do zucia, kisiele....i zamierzam jeszcze dokupic vibowit, naklejki itp. No i of kors bedzie kartka urodzinowa i nasze zdjecia, na ktorych trzymamy z TŻ plakat "Elizabeth we love you!" Mam nadzieje, ba nawet jestem pewna , że się jej prezent spodoba!
Pozdrawiam Was Kochane!
ty to dopiero zaszalałaś a to zdjęcie to rzuci ich na kolana - świetny pomysł. Jak masz jeszcze troszkę miejsca to może dokup jej jakąś bluzeczkę albo bieliznę

Cytat:
Napisane przez New_Rock Pokaż wiadomość
jak ktoś z Warszawy/okolic by chciał trochę poobcować z Afryką, to za 2 tygodnie jest okazja:
szkoda ze ja nie jestem z Warszawy mogłabym jutro odebrać siostrę Sabinę z lotniska ale i tak zrobie wszystko żeby się z nią spotkać ma mój nr tel więc codziennie będę czekała na dzwonek od niej
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 09:06   #1336
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez Floe Pokaż wiadomość
Seona gratuluję ślicznej, słodziutkiej adopcyjnej córci! Jest urocza!!!
Ja też nie mogę się doczekać zdjęć mojej Elizki! Narazie szykuje dla niej paczuszke urodzinową, którą mam zamiar w pon wysłać. Wysłałabym już wcześniej, ale miałam akcję przenoszenia mojej mamy do innego ośrodka, przez to zupełnie nie miałam głowy i czasu na nic. A potem wydarzyło się coś ważnego w moim życiu: TŻ mi się oświadczył Jestem już oficjalnie zaręczona
Dla Elizy kupilam juz mnostwo rzeczy i troche sie boje o wage przesylki, ale nie moge sie oprzeć w sklepie. Mam już dla niej kolorowanki, kredki, długopisy, temperowke, puzzle, bransoletke, 3 naszyjniki, spinki i gumki do wlosow, gumy do zucia, kisiele....i zamierzam jeszcze dokupic vibowit, naklejki itp. No i of kors bedzie kartka urodzinowa i nasze zdjecia, na ktorych trzymamy z TŻ plakat "Elizabeth we love you!" Mam nadzieje, ba nawet jestem pewna , że się jej prezent spodoba!
Pozdrawiam Was Kochane!
Floe zaszalałaś kobieto!! Świetny pomysł na prezent z tym plakatem Ja wysłałam siostrze na meila nasze zdjęcia, ale mi nic nie napisała, czy może pokazała je mojej rodzinie

I gratulacje z okazji zaręczyn! Straszliwie się cieszę i zazdroszczę, że ja to już mam sobą To była jedna z najpiekniejszych chwil w moim życiu, gdy mąż wręczał mi pierścionek Inne pierścionki nie sprawiają już takiej ogromnej radości
__________________

Ślub
Pati
Lili

Edytowane przez Seona
Czas edycji: 2007-02-02 o 09:08 Powód: literówka
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 09:34   #1337
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Floe no właśnie - jak mogłam zapomnieć złożyć ci życzenia z okazji zaręczyn - oby kazdy dzień towjega życia był tak piękny jak ten zaręczynowy


a teraz obiecane wcześniej zdjęcia pamiątek od [B]Animatora[B]wczoraj mi nie wchodziły
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wg 005.jpg (96,7 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wg 006.jpg (77,7 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wg 007.jpg (86,2 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wg 008.jpg (68,4 KB, 7 załadowań)
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 11:35   #1338
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

FLOE Gratuluje oswiadczyn i wszystkiego naj ,naj ,naj ,najlepszego.Mam nadzieje ,ze bedzie szczesliwi razem i kazdy dzien bedzie piekniejszy od poprzedniego!!!:cmo k:
traci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 12:13   #1339
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Floe, najlepsze życzenia!!!
to swietna nowina, wiele szczęscia Wam życzę!

A z tym zdjęciem to naprawdę fajny pomysł.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-02, 13:02   #1340
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

dzisiaj dostałam list od s.Franciszki i zdjęcia.
Siostra wszystkich pozdrawia i bardzo żałuje że nie ma juz tak długo dostępu do internetu ale myśli o nas i modli się .
a teraz napisze co było na odwrocie zdjęc:

"Temu maleństwu skóra pęka, bo ciało jest obrzęknięte wskutek niedoboru białka, witamin, z anemii też. Twoje witaminy czy budynie nadesłane z Polski pomogą temu dzicku odzyskać zdrowie. DZIEKUJEMY. "

drugie zdjęcie na którym ja wyraźnie widzę jak mamy trzymają w rekach torebki budyniu, które s.Franciszka wysłała w tamtym roku a zbierały je dzieci z Pszowa

" Mamy cieszą się że ich dzieci niedożywione czy odwodnione wskutek np. biegunek spowodowanych malarią czy niedoborem białka itp. otrzymały budyń z Polski, który to pokarm bardzo chętnie zjadają i szybciej odzyskują apetyt i siły"
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg od s. Franciszki 001.jpg (77,9 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg od s. Franciszki 002.jpg (69,1 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg od s. Franciszki 003.jpg (68,6 KB, 24 załadowań)
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 14:00   #1341
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

To niesamowite ,ze zwyklym budyniem mozna tak pomoc.Mam zapas wrzuce do mojej paczki ,ktora zamierzam wyslac niedlugo jak tylko splace moj debet ktory zrobilam.Mysle ze za jakies dwa tygodnie ,bede gotowa juz troche uzbieralam dorzuce tylko te budynie i bedzie ok.A czy ktos wyslal wapno???
traci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 14:23   #1342
Erietka
Raczkowanie
 
Avatar Erietka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: znad Erie
Wiadomości: 171
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Chcialabym dolaczyc do akcji. Chce zaadoptowac dziecko. Nie wiem tylko jak sie do tego zabrac, bo mieszkam w USA. Prosze o wskazowki.
Pozdrawiam
Erietka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 14:28   #1343
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez Erietka Pokaż wiadomość
Chcialabym dolaczyc do akcji. Chce zaadoptowac dziecko. Nie wiem tylko jak sie do tego zabrac, bo mieszkam w USA. Prosze o wskazowki.
Pozdrawiam
Wiesz ja zaadopotowalam z WORLD VISION oni dzialaj tez w USA.Wejdz sobie na ta stronke www.worldvision.org tam masz wzystko.
traci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 15:08   #1344
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez traci Pokaż wiadomość
To niesamowite ,ze zwyklym budyniem mozna tak pomoc.Mam zapas wrzuce do mojej paczki ,ktora zamierzam wyslac niedlugo jak tylko splace moj debet ktory zrobilam.Mysle ze za jakies dwa tygodnie ,bede gotowa juz troche uzbieralam dorzuce tylko te budynie i bedzie ok.A czy ktos wyslal wapno???
ja nie tylko Vibowit twoja paczka też będzie pokaźna

Cytat:
Napisane przez Erietka Pokaż wiadomość
Chcialabym dolaczyc do akcji. Chce zaadoptowac dziecko. Nie wiem tylko jak sie do tego zabrac, bo mieszkam w USA. Prosze o wskazowki.
Pozdrawiam
witaj traci juz ci podpowiedziała, a jeżeli chciałaś dziecko od s.Józefy to cały problem w tym ze misja konto ma w Polsce bo to misja sióstr boromeuszek Mikołowskich. Opłaty za przelew 150 $/rok pewnie byłyby kolosalne
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 15:52   #1345
mimi44
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: pod100liczne okolice;P
Wiadomości: 794
GG do mimi44
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Seona, dziewczynka jest śliczna w wieku mojej wiercipięty Imie zresztą tez mi sie baaardzo podoba,takie inne a zarazem proste

Floe no gratuluje ci baardzo bardzo z całego serducha Zycze Wam wszystkiego najnajnaj Dzieciaka juz macie,wiec slub juz musowo było by brac....

Mikrejsza ja na twoim miejscu tez by sie przypomniała,nie sądze ze to zawsze tak trwa długo .Im chyba tez zależy zeby dzieciaczek dostał pomoc jaknajszybciej.

Mamo ten "organ"haha zółwia jest superfajny.Mysle ze spokojnie mozna go wystawiac.

"Temu maleństwu skóra pęka, bo ciało jest obrzęknięte wskutek niedoboru białka, witamin, z anemii też. Twoje witaminy czy budynie nadesłane z Polski pomogą temu dzicku odzyskać zdrowie. DZIEKUJEMY. "
Rzeczywiście jak wspomniała Traci,kto by tu pomyślał ze na taką powazna dolegliwośc pomogą budynie....

pozatym widze ze od kolejnych wizażanek dochodzą listy...a mojego jednak nie ma szkoda.Ja to juz raczej będe wpłacac pieniążki,bo za te 20-30zł u nich tam naprawde sporo mozna kupic,tyle ze budyni tam nie ma
mimi44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 16:10   #1346
Mikrejsza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 517
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Mimi44-mi też się wydaje że to powinno wyjaśniać się szybciej,tym bardziej że pieniążki na pół roku utrzymania wpłacałam od razu,więc już mogłyby być wykorzystane a tak leżą i czekają u nich na koncie na wybór dziecka no ale nic,jestem cierpliwa. Generalnie Pallotyni mają trochę inne podejście do tej adopcji-ja np nie będę mogła dla mojego dziecka wysłać żadnej zabawki ani ubranek,jedzenia też nie chcą tylko takie drobiazgi jak zdjęcie,naklejki, widokówki itp. Nie mogę też wpłacić więcej pieniędzy np na prezent dla niego-wszystkie dzieci mają być tak samo traktowane.Ech,niby to słuszne i sprawiedliwe,no ale...same mnie pewnie rozumiecie
także te niedogodności odbiję sobie tuta Dzisiaj wysłałam 3x350. Poszły najważniejsze rzeczy-tzn 2 kaszki (truskawkowa i bananowa), budynie przyprawy itp-i to mydełko i emulsja do kąpieli dermatologicznej...ojej,t e opisy są straszne także mam nadzieję że ta emulsja też jakiemuś dziecku się przyda,choć wolałabym żeby nie była potrzebna...
Mikrejsza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 16:22   #1347
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

A mi powiedzieli ,ze bede mogla zrobic mojej malej jakis prezent.Jak dostane info o niej i zobacze czy ma jakies rodzenstwo to wysle oczywiscie dla wszystkich.Ksiazki, kolorowanki itp.
traci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 18:28   #1348
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Dostałam email od Siostry Józefy! W pierwszym meilu podziękowałam za zdjęcie a później napisałam jeszcze, że przelałam kolejną ratę oraz zapytałam czy może rodzina mojej Mercy już coś zakupiła i czy z moich pieniędzy wystarczy na posłanie siostrzyczek do szkoły

Kochani,dziekuje za obydwa E'maile.W najblizszej przyszloscibede Wam posylac zdjecia ta droga bo wlasnie otrzymalam z Niemiec piekny aparat cyfrowy-teraz musze tylko nauczyc sie go obslugiwac i do dziela.Ciesze sie ogromnie bo to bedzie ulatwieniem i zaoszczedzeniem na znaczkach i pewne ze dojdzie.Mercy i jej rodzina na styczen dostali jedzenie ,make,olej ,suszone rybki,cukier,mleko,sol.Je dzenie po prostu potrzebuja teraz bardzo.Mercy dostala piekna sukieneczke.Teraz w lutym kupimy im znowu jedzonko i cieple koce i jak co zostanie dam Wam znac,mysle ze na ubrania dla wszystkich powinno wystarczyc-zobaczymy.O szkole prosze sie nie martwic-dla nich wszystkich bedzie,Z Bogiem!S.Jozefa

Jestem przeszczęśliwa, że mojej rodzinie żyje się coraz lepiej

I teraz wszystkie niecierpliwe mamy będą dostawać zdjęcia na meila!! Doszedł aparat cyfrowy!!!!!!! Teraz wszystko pójdzie już szybciej
__________________

Ślub
Pati
Lili

Edytowane przez Seona
Czas edycji: 2007-02-02 o 18:31 Powód: błąd
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 18:44   #1349
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

SEONA to bardzo dobre i mile wiesci.Dzieki Twojej pomocy cala rodzinka bedzie miala teraz lepiej.To cudownie.
traci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-02, 18:46   #1350
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

ja też mam e-mai lod s. Józefy Seona cieszę się razem z tobą i ze spotkałaś nas tutaj na tym forum, teraz Merci i jej rodzina ma inne zycie dzięki tobie
inne dzieci też miały uśmiech na swych buziaczkach dzięki paczuszkom od was szukajcie swoich imion

Kochana Pani Agnieszko,
Modle sie za Was Wszystkich b.goraco i dziekuje za Wasze pelne oddania zaangazowanie- a oto nastepna radosc -otrzymalam wlasnie aparat cyfrowy
od Pani Ewy z Niemiec, ktora slusznie mowi ze to mi ulatwi prace -o Kochani jak tylko naucze sie go obslugiwac to bede przesylac Wam, zdjecia droga E'mailowa . Przyszly nastepne duze koperty od Pani Katarzyny z Hanoweru i od Pani Magdy z Lublinca i list od Pana Zbigniewa z Warszawy- Dziekuje b.serdecznie a radosci bylo b.duzo!
Do uslyszenia jutro!
Z Bogiem!
S.Jozefa


Pan Zbigniew proszę się ujawnić

pytałam też siostrę czy nie udałoby sie uprawiać u nich prosa, później z tego jest kasza jaglana , która jest skarbnicą wszystkich witamin, mikroelementów, bezglutenowa i niewielkie ilości błonnika czyli w sam raz dla dzieciaczków i niedożywionych osób. ale siostra obawia się ze słońce proso moze spalić. Tutaj prośba do serfujacych po sieci o informacje na temat zasiewu prosa i warunków uprawy. Skoro kukurydza rośnie to czemu nie proso ?
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:02.