IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-20, 20:33   #1321
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Asiula -- przepraszam, bo nie zrozumiałam, wysłali wam ten główny formularz? tam na którym aplikujesz o paszport? bo jeśli tak, to będziesz musiała jeszcze raz robić zdjęcia i to podpisywać, jedynie zapłaty nie będziesz musiała ponawiać, bo masz tą kopertę której już nie trzeba opłacać
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 07:19   #1322
asiula_240581
Zadomowienie
 
Avatar asiula_240581
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gdzieś w Irlandii :~)
Wiadomości: 1 669
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Nie, głównego formularza nie wysłali, tylko jakieś 2 pisma pisane przez nich. Na jednym jest właśnie ten kod kreskowy i kod z cyfr i to pismo kazali odesłać z zaświadczeniami, ale wydaje mi się że to pewnie dlatego, że po tym kodzie łatwiej znajdą dane osoby której zaświadczenia dotyczą, to chyba jest numer aplikacji (tak mi sie wydaje)
asiula_240581 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 09:20   #1323
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

a ok, to tak. ja odeslalam z tym pismem i to rzeczywiscie jest kod aplikacji. tyko teraz zastanawiaja mnie te 2 zdjecia .. zadzwon do nich i lepiej wtpytaj co i jak zeby znow nie odeslali
a Kacpra paszport juz sie drukuje pewnie w poniedzialek wysla
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 21:07   #1324
asiula_240581
Zadomowienie
 
Avatar asiula_240581
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gdzieś w Irlandii :~)
Wiadomości: 1 669
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Zadzwonię i sie wypytam co z tymi fotkami, bo też mnie dziwi ze odesłali dwie fotki, jedną podpisana a drugą czystą, ale może to dlatego że w paszporcie będzie skan zdjecia, a te 2 pozostałe powędrowały do aplikacji
Gosia czy Ty sie orientujesz jak to jest na lotnisku z wózkiem dla dziecka?
Konktretnie mam na myśli to, że jeśli nie oddam wózka razem z bagażem, tylko dopiero pod samolotem, to jak i gdzie taki wózek jest rewidowany? Może tam gdzie bagaż podręczny, tylko jest jakaś osobna taśma na niewymiarowe bagaze, a moze ktos z personelu podchodzi i sprawdza czy w wózku nie ma jakis podejrzanych przedmiotów?
asiula_240581 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 21:51   #1325
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Cytat:
Napisane przez asiula_240581 Pokaż wiadomość
Zadzwonię i sie wypytam co z tymi fotkami, bo też mnie dziwi ze odesłali dwie fotki, jedną podpisana a drugą czystą, ale może to dlatego że w paszporcie będzie skan zdjecia, a te 2 pozostałe powędrowały do aplikacji
Gosia czy Ty sie orientujesz jak to jest na lotnisku z wózkiem dla dziecka?
Konktretnie mam na myśli to, że jeśli nie oddam wózka razem z bagażem, tylko dopiero pod samolotem, to jak i gdzie taki wózek jest rewidowany? Może tam gdzie bagaż podręczny, tylko jest jakaś osobna taśma na niewymiarowe bagaze, a moze ktos z personelu podchodzi i sprawdza czy w wózku nie ma jakis podejrzanych przedmiotów?
widzisz mi zdjęcia 2 odesłali bo tych dwóch pozostałych nie miałam podpisanych i całą aplikację musiałam jeszcze raz wypełniać, jechać na gardę żeby te zdjęcia podpisywali itd... dlatego nie doradzę, najlepiej zadzwoń i dopytaj

jeszcze nie leciałam z wózkiem, ale z tego co się orientuję to na lotnisku idziesz najpierw do odprawy tam gdzie bagaż duży się oddaje, dostajesz naklejkę na wózek, a potem często są specjalne kolejki tam gdzie rewidują podręczny i na pewno tam też i wózek jest sprawdzany... jak chcesz to oddajesz wózek dopiero pod samolotem, albo nadajesz z bagażem głównym
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 11:03   #1326
Eve1603
Zakorzenienie
 
Avatar Eve1603
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Co.Cork, Ireland
Wiadomości: 5 029
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Asiula
wozek oddajesz albo z bagazem duzym, albo na plycie, wowczas sprawdzaja go przy okazji sprawdzania podrecznego, musisz go zlozyc i polozyc na tasmie, na niektorych lotniskach maja specjalne stanowisko dla wozkow, naklejke na wozek dostaniesz przy wejsciu do samolotu.
tak przy okazji, jakby ktoras miala watpliwosci, wozek spokojnie mozna wziac nawet po ukonczeniu przez dziecko 2 lat, jestem swiezo po lataniu z 3latka i 5 latkiem, wozek przeszedl bez problemu rowniez w Pl, a spodziewalam sie, ze tu wlasnie tutaj moga sie przyczepic
__________________
Olus jest z nami od 7 maja 2009, 22.14
Maya jest z nami od 9 czerwca 2011, 10.24



Eve1603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 13:01   #1327
asiula_240581
Zadomowienie
 
Avatar asiula_240581
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gdzieś w Irlandii :~)
Wiadomości: 1 669
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Wiem, że wózek można nadać z bagazem głównym lub dopiero przy samolocie oddać, ale zastanawiałam się właśnie jak to jest ze sprawdzeniem wózka kiedy zdecyduje się nie nadac go z głównym bagażem.
Lece sama z dzieckiem, bez Tż-ta i powiem szczerze że nie wiem którą opcję z tym wózkiem wybrać.

Mamy które już latały z dziećmi niech coś doradzą

Edytowane przez asiula_240581
Czas edycji: 2014-06-22 o 14:31
asiula_240581 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-22, 15:29   #1328
Eve1603
Zakorzenienie
 
Avatar Eve1603
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Co.Cork, Ireland
Wiadomości: 5 029
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

no to tak jak pisalam, wozek idzie na ta sama tasme na ktora idzie bagaz podreczny i jest tak samo przeswietlany - dwa razy spotkalam z osobnym stanowiskiem dla wozkow, ale to poza IE.
Trudno mi cos doradzic, z jednej strony fajnie miec wozek do samego konca, bo chyba latwiej utrzymac dziecko w ryzach a z drugiej jesli pozniej trzea pokonac schody lub czekac na winde (co czasami trwa), to juz tak fajnie nie jest.
Zalezy od dziecka, w ubieglym roku wozek mnie ratowal bo nie musielismy biegac za Maya po calym lotnisku, w tym roku jest juz cywilizowana i spokojnie moglam oddac wozek razem z glownym i spokojnie sobie isc do samolotu, zawsze to 1 reka wiecej
tak czy inaczej wszystko jest do ogarniecia
__________________
Olus jest z nami od 7 maja 2009, 22.14
Maya jest z nami od 9 czerwca 2011, 10.24



Eve1603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 16:15   #1329
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Eve - a takie pytanie, bo kupiłam bilet ale nigdzie nie zaznaczałam że biorę wózek. tam jest zakładka baby equipment, ale to w przypadku gdybym chciała powiedzmy jeszcze dodatkowy, dobrze to rozumiem?
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 22:13   #1330
Eve1603
Zakorzenienie
 
Avatar Eve1603
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Co.Cork, Ireland
Wiadomości: 5 029
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Malgos
wozek jest jakby poza lista mozesz go wziac i juz, gdybys brala np. lozeczko czy fotelik, to wowczas zaznaczasz na liscie
__________________
Olus jest z nami od 7 maja 2009, 22.14
Maya jest z nami od 9 czerwca 2011, 10.24



Eve1603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 23:47   #1331
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Eve - dzieki swiezak jestem w tej kwestii ... jak i wielu innych zreszta
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-23, 09:35   #1332
tylkokasia
Moderator
 
Avatar tylkokasia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 9 995
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Dziewczyny a które z Was są w grupie dla Polskich mam w Dublinie na FB ?
__________________
Mój Instagram

Porównując się z innymi, możesz stać się zgorzkniały lub próżny
Zawsze bowiem znajdziesz lepszych lub gorszych od siebie



tylkokasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 09:40   #1333
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Ja jestem
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 09:43   #1334
tylkokasia
Moderator
 
Avatar tylkokasia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 9 995
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
Ja jestem
No grupa się baaaardzo rozrosła więc pewnie sporo mam tam jest
A udzielasz się często? Ciekawe czy Cię kojarzę
__________________
Mój Instagram

Porównując się z innymi, możesz stać się zgorzkniały lub próżny
Zawsze bowiem znajdziesz lepszych lub gorszych od siebie



tylkokasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 10:39   #1335
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

ciezko mi powiedziec czy udzielam sie czesto, tak od czasu do czasu, na pewno nie jestem jedna z tych najwiekszych gadul

moje inicjaly to MŁ

---------- Dopisano o 10:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:38 ----------

zreszta moje imie to chyba nie zagadka hahaha
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 10:41   #1336
tylkokasia
Moderator
 
Avatar tylkokasia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 9 995
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
ciezko mi powiedziec czy udzielam sie czesto, tak od czasu do czasu, na pewno nie jestem jedna z tych najwiekszych gadul

moje inicjaly to MŁ

---------- Dopisano o 10:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:38 ----------

zreszta moje imie to chyba nie zagadka hahaha
Imię nie ale tam Małgosiek jest od cholewki
__________________
Mój Instagram

Porównując się z innymi, możesz stać się zgorzkniały lub próżny
Zawsze bowiem znajdziesz lepszych lub gorszych od siebie



tylkokasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 12:22   #1337
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

ja to bardziej mowilam do siebie bo podalam pierwsza literke imienia jakby to byla jakies niejasne haha

---------- Dopisano o 12:22 ---------- Poprzedni post napisano o 12:21 ----------

a ty czesto sie udzielasz?
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 16:55   #1338
XxMartaxX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 357
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Hej Właśnie wróciliśmy z Pl..lekarz niestety stwierdził u Sary alergię na mleko, kazał zmienić na takie dla alergików i kosmetyki dla atopowej alergicznej skóry. Miała któraś z Was może takie problemy? Jakie tutejsze mleko będzie odpowiednie? A kosmetyki? Czytałam składy polecanego oilatum i nie powala, dużo chemii.


Będziemy mieć kontrolę niedługo w poradni więc mi tu doradzą, ale sama wcześniej chciałabym się zorientować co tu mogę kupić żeby jej pomóc. Z góry dziękuję za rady
XxMartaxX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 19:25   #1339
Roane
Wtajemniczenie
 
Avatar Roane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 2 093
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Cytat:
Napisane przez XxMartaxX Pokaż wiadomość
Hej Właśnie wróciliśmy z Pl..lekarz niestety stwierdził u Sary alergię na mleko, kazał zmienić na takie dla alergików i kosmetyki dla atopowej alergicznej skóry. Miała któraś z Was może takie problemy? Jakie tutejsze mleko będzie odpowiednie? A kosmetyki? Czytałam składy polecanego oilatum i nie powala, dużo chemii.


Będziemy mieć kontrolę niedługo w poradni więc mi tu doradzą, ale sama wcześniej chciałabym się zorientować co tu mogę kupić żeby jej pomóc. Z góry dziękuję za rady
Ja bym polecała kosmetyki bez chemii - do mycia mydełko marsylskie, jako balsam np. organiczne masło kokosowe.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
W czasach powszechnego i nieograniczonego dostępu do informacji, ignorancja to kwestia wyboru.
Roane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-23, 20:01   #1340
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Cytat:
Napisane przez XxMartaxX Pokaż wiadomość
Hej Właśnie wróciliśmy z Pl..lekarz niestety stwierdził u Sary alergię na mleko, kazał zmienić na takie dla alergików i kosmetyki dla atopowej alergicznej skóry. Miała któraś z Was może takie problemy? Jakie tutejsze mleko będzie odpowiednie? A kosmetyki? Czytałam składy polecanego oilatum i nie powala, dużo chemii.


Będziemy mieć kontrolę niedługo w poradni więc mi tu doradzą, ale sama wcześniej chciałabym się zorientować co tu mogę kupić żeby jej pomóc. Z góry dziękuję za rady
w PL jest słynne Bebilon Pepti a tutaj to samo to Aptamil Pepti - mała puszka kosztuje 10e, jednak to mleko zawiera laktozę, jeśli potrzebujesz takie typowo hipoalergiczne to chyba musisz iść do lekarza po receptę - choć e sumie możesz dostać Nutramigen bez recepty

na egzemę i tego typu sprawy dobry jest olej kokosowy (powinien być przechowywany w lodówce), choć ja używam balsamu La Roche Posay Lipikar Baume AP i jest wspaniały. Tłusty i też chwalony przez wiele mam i dużo tańszy jest silcock base, u nas się nie sprawdził. Poleciłam La Roche innej koleżance, której mała córeczka ma skazę i też bardzo chwaliła.
Taką skórę trzeba nawilżać nawet i 4 razy dziennie, kąpać najlepiej w emolientach (lub nadmanganianie potasu, krochmalu) i dobrze by było co drugi dzień. Ja w ten dzień co nie kąpię Kacpra to myję go wodą termalną też z La Roche, a zresztą on i tak ląduję pupką w zlewie po każdej kupie
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 23:35   #1341
asiula_240581
Zadomowienie
 
Avatar asiula_240581
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gdzieś w Irlandii :~)
Wiadomości: 1 669
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Cytat:
Napisane przez XxMartaxX Pokaż wiadomość
Hej Właśnie wróciliśmy z Pl..lekarz niestety stwierdził u Sary alergię na mleko, kazał zmienić na takie dla alergików i kosmetyki dla atopowej alergicznej skóry. Miała któraś z Was może takie problemy? Jakie tutejsze mleko będzie odpowiednie? A kosmetyki? Czytałam składy polecanego oilatum i nie powala, dużo chemii.


Będziemy mieć kontrolę niedługo w poradni więc mi tu doradzą, ale sama wcześniej chciałabym się zorientować co tu mogę kupić żeby jej pomóc. Z góry dziękuję za rady
A czy mogłabyś napisać jakie Twoja córeczka miała objawy?
Jeśli chodzi o kosmetyki do mycia, to nie pomogę, dlatego, że mojego prawie 7tygodniowego syna nie myję zadnymi kosmetykami, tylko kąpię go w zwykłym krochmalu.
Krochmalem też go myję przy każdej zmianie pieluchy i póki co jest gładki i nie potrzebuje nawet natłuszczania.
Raz się pokusiłam żeby umyć mu główkę szamponem Johnson i to był mój błąd, bo skóra na główce zrobiła się bardzo sucha i schodziła dosłownie płatami, przez kilka dni musiałam porządnie natłuszczać (wtedy super sprawdził się nawilżający krem Bepanthen Baby Moisturiser - polecany zresztą na egzemę). A do natłuszczania to polecam olej migdałowy, olej kokosowy (sama używam na włosy i ciało)

Edytowane przez asiula_240581
Czas edycji: 2014-06-24 o 09:33
asiula_240581 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 08:08   #1342
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Ja uzywam bepanthenu do pupki przy kazdej zmianie pieluszki. co do olejow mozna stosowac lniany do kąpieli kilka kropel lub z pestek winogron który bardzo fajnie wchłania się i nie pozostaje taki tłusty na skórze

główne objawy skazy białkowej to suchy i czerwone place na policzkach, oraz często kwaśne zielone kupki ze śluzem - jednak taki kubki mogą być też miarę normalne bo śluz często występuje przy karmieniu piersią
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 09:52   #1343
asiula_240581
Zadomowienie
 
Avatar asiula_240581
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gdzieś w Irlandii :~)
Wiadomości: 1 669
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
Ja uzywam bepanthenu do pupki przy kazdej zmianie pieluszki. co do olejow mozna stosowac lniany do kąpieli kilka kropel lub z pestek winogron który bardzo fajnie wchłania się i nie pozostaje taki tłusty na skórze

główne objawy skazy białkowej to suchy i czerwone place na policzkach, oraz często kwaśne zielone kupki ze śluzem - jednak taki kubki mogą być też miarę normalne bo śluz często występuje przy karmieniu piersią
Pytałam o objawy, bo moje dziecko ma właśnie takie śluzowate kupki (ale żółte, nie zielone), bardzo cuchnące i kwaśne do tego stopnia, że z odparzeniem walczylismy prawie 3 tygodnie, dopiero jak zmalała ilość kupek, to skóra przestała się odparzać. Ale z kolei nie ma suchej skóry, więc sama nie wiem
Lekarze twierdzą, że wszystko jest ok, że te kwaśne i sluzowate kupy to po mleku modyfikowanym.
Lecę niedługo do PL i tam porządnie przebadam małego, bo tutejsze podejście lekarzy czasem mnie przeraża. Moje dziecko ma ogromne jajo na głowie od użycia przy porodzie próżnociągu. Lekarze twierdzili że do 6-ciu tygodni wszystko się wyrówna, niestety nie widać zadnej poprawy, a ten guz na głowie zrobił się twardy (wcześniej był miękki, jakby pod skórą był jakiś płyn) i weź tu badź mądry człowieku

Edytowane przez asiula_240581
Czas edycji: 2014-06-24 o 22:36
asiula_240581 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 11:35   #1344
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Asiula - a rozmawiałaś z położną na temat tego guza? Co do śmierdzących kupek po modyfikowanym to prawda... niesamowita różnica, okropnie śmierdzą, wiem bo odkąd zaczęłam mu dawać modyfikowane przez jakiś czas to okropnie się zmieniło i to prawa, że takie kupki śluzowane, śmierdzące też mogą być normą. Z tym śluzem to musiałoby być go bardzo dużo, mój syn raz zrobił taka prawie z samym śluzem... były takie pasma jedynie śluzu... jednak sprawdzić zawsze można, z tym, że w PL też musisz trafić na dobrego lekarza. A widzisz jakieś inne objawy? bóle brzuszka? wzdęcia? bo myślę, że przy skazie to na 100% były by objawy w postaci egzemy na policzkach, ewentualnie inne objawy
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 17:45   #1345
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

jeszcze przypomniało mi się, że balsam Weledy nagietkowy ma całkiem fajny skład
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 17:42   #1346
asiula_240581
Zadomowienie
 
Avatar asiula_240581
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gdzieś w Irlandii :~)
Wiadomości: 1 669
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
Asiula - a rozmawiałaś z położną na temat tego guza? Co do śmierdzących kupek po modyfikowanym to prawda... niesamowita różnica, okropnie śmierdzą, wiem bo odkąd zaczęłam mu dawać modyfikowane przez jakiś czas to okropnie się zmieniło i to prawa, że takie kupki śluzowane, śmierdzące też mogą być normą. Z tym śluzem to musiałoby być go bardzo dużo, mój syn raz zrobił taka prawie z samym śluzem... były takie pasma jedynie śluzu... jednak sprawdzić zawsze można, z tym, że w PL też musisz trafić na dobrego lekarza. A widzisz jakieś inne objawy? bóle brzuszka? wzdęcia? bo myślę, że przy skazie to na 100% były by objawy w postaci egzemy na policzkach, ewentualnie inne objawy
Połóżna też twierdzi że 6-8 tygodni i główka się wyrówna.
Dziecko ma już 7 tygodni a poprawy nie widać, boje się żeby ten guz nie przysporzył jakiś skutków ubocznych, żeby czasem nie uciskał, a to że główka będzie trochę zdeformowana to nic, z czasem jak włoski urosna to może się zgubi. Gorsza jest ta niepewność czy dziecko będzie się prawidłowo rozwijać, bo w końcu to główka...
Innych objawów brak, brzuszek go nie boli, zaparć nie ma, bączków puszcza dużo i bez najmniejszego wysiłku to robi, jedynie te kupska mnie niepokoją, bo często się też zdarza że mleko jest niestrawione i widać w nim takie dość spore grudki - coś jakby serek wiejski (przepraszam miłośniczki serków wiejskich za to porównanie)

Edytowane przez asiula_240581
Czas edycji: 2014-06-25 o 17:43
asiula_240581 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 20:23   #1347
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Asiula - te grudki sa jak najbardziej prawidlowe, troszke sluzu rowniez... jak dla mnie to kupki twojego dziecka sa wrecz wzorcowe a czym karmisz?
tym bardziej ze brak innych objawow a bez wysypki na na policzkach raczej by skazy nie bylo
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 09:28   #1348
XxMartaxX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 357
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Krochmal i nadmanganian potasu jest już w użyciu ale mam wrażenie że to lekko wysusza, a skóra i tak jest sucha.
Objawy to sucha skóra, wysypka na policzkach, główce, pleckach szyi i klatce piersiowej, suche plamy z łuszczącą skórą na łydkach, kolanach i łokciach. No i duże ulewanie.

Właśnie zapomniałam o tym La roche posay, sama używałam go. Dziękuję za przypomnienie
XxMartaxX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 10:03   #1349
Natalyyya
Zakorzenienie
 
Avatar Natalyyya
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: irlandia
Wiadomości: 3 714
GG do Natalyyya
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

hej dziewczyny mam do Was pytanie , jak to jest z szczepieniami dla dzieci w irlandii??
Jakie są ,szczepicie czy nie ?
__________________
31.01 IIkreseczki

20.02 bijące serduszko

Fabian 20.09.2014r
Natalyyya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 10:33   #1350
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

XMarta - nie ma sprawy

Natalya - szczepienia są nieobowiązkowe, zaczyna się od szczepienia na gruźlicę w około 8 tygodniu życia, 6w 1 są normalnie w ramach bezpłatnych szczepień. Tak, oczywiście, że szczepię.
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-26 15:47:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:56.