Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/II 2011 - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-24, 09:27   #1411
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

agape - witaj, słodkie maleństwo a ja dołączę żalących się dziewczyn - od przyszłego tyg mąż też wraca do pracy, i będę sama od pon do pt :/

mam pytanie - Mati ma takie leciutkiego zeza rozbieżnego, czy to jest normalne u takich maluszków?
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 09:28   #1412
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez cytrynka3002 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jeszcze szybkie pytanko, zanim wyłaczę kompa - szczepicie dzieci na ospę+świnkę+różyczkę? Pytam, bo ta szczepionka podobno na 10 lat jest, a z tymi chorobami bywa tak, że im starsze dziecko, tym trudniej przechodzi? Mi mama mówi, że lepiej tą szczepionkę odpuścić...co Wy o tym myślicie?

dobra, zmykam!!
ja ma m dziewczynkę zaszczepię na rózyczkę, ospę da się przeżyć choć prawda- im później tym gorzej, ja miałam 15 lat, miesąc strupy wszędzie, strasznie swędziałóo

---------- Dopisano o 10:28 ---------- Poprzedni post napisano o 10:27 ----------

Cytat:
Napisane przez LadySith Pokaż wiadomość
agape - witaj, słodkie maleństwo a ja dołączę żalących się dziewczyn - od przyszłego tyg mąż też wraca do pracy, i będę sama od pon do pt :/

mam pytanie - Mati ma takie leciutkiego zeza rozbieżnego, czy to jest normalne u takich maluszków?
normalne, niezborność odruchów, moja też robi, ale coraz rzadziej
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 09:42   #1413
gosiaczek071
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek071
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: spod lasu
Wiadomości: 3 579
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

[QUOTE=elizziak;25312596]
Cytat:
Napisane przez cytrynka3002 Pokaż wiadomość
(...)
Nasz polubił kąpiele dziewczyny - nareszcie!! Dziś był taki spokojny, że hej!
(..)QUOTE]

Mój Mały ma już prawie 4 tygodnie i nadal nie lubi kąpieli - wrzeszczy aż do momentu jak znów jest ubrany Nie wiem juz, sama może coś źle robimy? Miała któraś z Was też ak, że po miesiącu nadal nie lubiło dziecko kąpieli?

Jutro chyba jednak pojadę do innego lekarza, bo dziś z Małym cały dzień wojowałam - przy cycku zasypia, odkładany do łóżeczka płacze i wygląda na to, że jest jednak nadal głodny-i tak w sumie cały dzien.. Pospał najdłużej ok. 45 minut.
Do tego mało przybrał na wadze, więc może jednak coś jest nie tak? Tylko jak jest głodny, to czemu nie je po przystawieniu do piersi? Mlaśnie dwa razy i śpi... Ja go do łóżeczka - to płacz Sama nie wiem, co o tym myśleć...
tak moj tez nie lubil. musialam kombinowac z woda, lubi troche cieplejsza. I wkladalam go do wanienki baaaaardzo powoli i bokiem, by wszysto widzial, najpierw zamoczylam stopki potem kladlam go na tej gabce. (mam gąbke kot do wanny) no i bez klrzyku. aha i zmienilam pore kapieli, wczesniej byla to 20 i to bylo dla niego za pozno, teraz kapie o 18.30, zasypia jak susel po kapieli i karmieniu. sproboj pokombinowac z woda i godzina... o ktorej kapiesz?? moze mu za zimno w lazience? ja dogrzewam do 24 st.

dziewczyny moj maly ma skonbczone 6 tyg a ja jeszcze nie bylam na usg bioder... termin pewnie bede miec za ok 2 tyg, to nie za pozno???
gosiaczek071 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 10:01   #1414
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez muron Pokaż wiadomość
ja ma m dziewczynkę zaszczepię na rózyczkę, ospę da się przeżyć choć prawda- im później tym gorzej, ja miałam 15 lat, miesąc strupy wszędzie, strasznie swędziałóo

---------- Dopisano o 10:28 ---------- Poprzedni post napisano o 10:27 ----------


normalne, niezborność odruchów, moja też robi, ale coraz rzadziej
dzieki
ja ospe w 8 kl, wspominam strasznie bo w 1 dzien w szkole po chorobie, a tu zdjecia robili leg [do liceum] - i mam pamiatke-foto z bliznami
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 10:11   #1415
vilya
Zadomowienie
 
Avatar vilya
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 214
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez cytrynka3002 Pokaż wiadomość
To nie są zaparcia, bo kupka jest normalna - wygląd i konsystencja jajecznicy - rzadka jest, nie zbita. Być może to te gazy, bo słyszałam wczoraj, jak mu w jelitach burczało tak dziwnie i prężył się, jak puszczał bączki. A to o czymś świadczy? Nie wiem, ze coś zjadłam, czy co? Bo położna mi mówiła, że Maluchy tak mają...

cytrynka to czopki glicerynowe są na zaparcia, wiec raczej mu nie pomogą. Muron dawała swojej córeczce ponieważ tamta po MM miała zaparcia.

Nam połozna w takiej sytuacji poleciła ciepłą kąpiel, rowerek nóżkami, mazaż brzuszka, w ostateczności spytaliśmy się ją o rurkę. W sumie kupiliśmy w razie W http://www.petronela.pl/higiena-dzie...-10-sztuk.html. Drogie ale położna mówiła że można w aptece kupić zwykła gruszkę tylko nie o najmniejszeym wężyku i obciąć i nadaje sie do mycia. Bo ten kateter jednorazowy ze względu na te rowki - nie da się umyć.
To jest ostateczność bo przy ciągłym użyciu mogą ale nie muszą się jelita rozleniwić ale jak się zaaplikuje raz na czas to nic się nie stanie.

---------- Dopisano o 11:11 ---------- Poprzedni post napisano o 11:02 ----------

[QUOTE=gosiaczek071;253207 50]
Cytat:
Napisane przez elizziak Pokaż wiadomość

dziewczyny moj maly ma skonbczone 6 tyg a ja jeszcze nie bylam na usg bioder... termin pewnie bede miec za ok 2 tyg, to nie za pozno???

moja ma 4 tygodnie ale jak byłam u lekarza jakies 2 tygodnie temu to nic nie mówła a ide z nią jak będzie miała tyle co twoja. No i z tego co wiem to się robi od 6 tygodnia do 3 miesiaca.
vilya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 10:43   #1416
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Witam się czwartkowo, pewnie Justine już po wszystkim Ciekawe co u nich słychać
Nie wyspałam się, a mała cały czas mi wisiała na cycu, jakbym nie miała pokarmu Normalnie zaczynam się bać.
Agape witajcie, witajcie i częściej zaglądajcie
Cytat:
Napisane przez LadySith Pokaż wiadomość
mam pytanie - Mati ma takie leciutkiego zeza rozbieżnego, czy to jest normalne u takich maluszków?
moja tez tak robi czasem więc zakładam, że to normalne
Cytat:
Napisane przez magdaka13 Pokaż wiadomość
No i niestety mlody placze u lekarza jak opentany. Ja go specjalnie karmie tuz przed, jest przewiniety i ladnie utulony w wozeczku[bardzo lubi przejazdzki wozeczkiem] i co ? W momencie kiedy jest rozebrany do wazenia zaczyna sie koncert.
Czy wasze dzieci tez tak reaguja? Czy macie jakis sposob by polubil wizyty u lek.?
Moja tak wczoraj miała, koncert jak nie wiem. Była przewinięta, nakarmiona, spała słodko, do ważenia nawet ok, ale przyszedł jeszcze jeden chłopiec na szczepienie akurat i pani doktor go przyjęła, a my musiałyśmy prawie po nagu czekać i mała się rozdrażniła. Dawała się we znaki i jak na złość szukała cyca, co oczywiście nie umknęło pani doktor.

Niestety nie mam na to sposobu, może on nie lubi się rozbierać lub coś podobnego??
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 10:55   #1417
ligotka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 723
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

O matko nie dala mi franca Was nadrobic, od 9 je i je i je i je... zasypia i zaraz placz... sama nie wiem moze sie nie najada...
O 7 bylismy juz w laboratorium na badaniu crp. Wynik o 17.... Trzymajcie
Poza tym mala spala w nocy 6h w koncu ja obudzilam... zjadla i spala dalej, duzo spi, ale jak juz wstanie to jakies 2 h mam z glowy bo ciagle je... Nie wiem piersi mam miekkie, ale pokarm leci, troszke sie martwie, robie co moge, jem, pije, jem, pije

agape Witaj, Szymek slodziak!
lilijko wspolczuje problemy i to teraz masakra niestety nie pomoge nie znam nikogo

Dobra znikam bo maz sie wscieknie zaraz bo co chwila wysylam go do dziecka....
ligotka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-24, 11:00   #1418
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez ligotka Pokaż wiadomość
O matko nie dala mi franca Was nadrobic, od 9 je i je i je i je... zasypia i zaraz placz... sama nie wiem moze sie nie najada...
O 7 bylismy juz w laboratorium na badaniu crp. Wynik o 17.... Trzymajcie
Poza tym mala spala w nocy 6h w koncu ja obudzilam... zjadla i spala dalej, duzo spi, ale jak juz wstanie to jakies 2 h mam z glowy bo ciagle je... Nie wiem piersi mam miekkie, ale pokarm leci, troszke sie martwie, robie co moge, jem, pije, jem, pije

agape Witaj, Szymek slodziak!
lilijko wspolczuje problemy i to teraz masakra niestety nie pomoge nie znam nikogo

Dobra znikam bo maz sie wscieknie zaraz bo co chwila wysylam go do dziecka....
ligotko zapisałam Natalkę na te USG bioderek na 28 marca jak chcesz i potrzebujesz, to mogę podesłać Ci na PRIV nr tel. do tej przychodni, tylko trzeba mieć skierowanie od pediatry
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 11:05   #1419
marleen32
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 632
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Agape no no, przystojniak z Twojego Szymka
Lilijko moze mala Twoje zdenerwowanie wyczula, i dlatego niespokojna byla , moja tez zezuje,to calkowicie normalne jest, poza tym kreci oczkami tak, ze nie raz starsze siostry przerazone, nie wiedza co sie dzieje, zwlaszcza jak tylko bialka widza
Justine pewno juz po, albo w trakcie , fajnie w koncu sie doczekala
Muron dzieki, przypomnialas mi o Nexcie zaraz zamowienie skladam , bo GAP u nas nie ma niestety.
Moja maluda zasnela wlasnie, ale niech sobie marudzi w dzien, byle w nocy spala .
My do lekarza za 4 tygodnie, dzis malusia 2 konczy , a ja jeszcze nie mam dla niej karty ubezpieczeniowej, wiec chocbym chciala, to bez karty do lekarza nie pojde, ale do szpitala zawsze jechac moge (tfu,tfu oby nie bylo takiej potrzeby).
marleen32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 11:06   #1420
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Witam! Justine się nareszcie doczekała

Jestem mamą! Jestem taka szczęścliwa. Nadia waży 4452 g, nie wiem jeszcze ile mierzy ale jest sliczna! Pocałowałam ją. Już po wszystkim. Pozdrawiam.


Moje gratulacje
edit:
62 cm ma!

(Duża dziewczynka)
__________________


Edytowane przez LadySith
Czas edycji: 2011-02-24 o 11:10
LadySith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 11:07   #1421
marleen32
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 632
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Lilijko ja znam tylko jedna adwokatke, na pewno jest od spraw majatkowych, bo nasza sprawe prowadzi, ale czy od rozwodu nie wiem.
Nazywa sie Jolanty Gryt, cenowo jest moim zdaniem ok, ale ona z Mikolowa jest.
Nam ja znajomy polecil, i poki co nie narzekamy.
marleen32 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-24, 11:12   #1422
cytrynka3002
Zadomowienie
 
Avatar cytrynka3002
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 390
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez muron Pokaż wiadomość
ja ma m dziewczynkę zaszczepię na rózyczkę, ospę da się przeżyć choć prawda- im później tym gorzej, ja miałam 15 lat, miesąc strupy wszędzie, strasznie swędziałóo
Nie strasz - ja ospy nie miałam. Myślę nad szczepionką przeciwko ospie dla siebie, bo jak Mały "przyniesie" ją np. z przedszkola, to może być ze mną niewesoło...
Co do szczepionek to Mama mi coś mówiła, że u chłopca lepiej, żeby mia wcześnie świnkę, bo potem mogą być powikłania w postaci bezpłodności...muszę sobie poczytać na necie o tym...wiem, że część znajomych nie szczepi przeciwko tym chorobom.
Ja się w tych szczepionkach gubię...położna środowiskowa przekonuje do tych skojarzonych, znowu mąż jest przeciwny...


Vilya - dzięki, faktycznie masz rację z tymi czopkami...ale ta gruszka - brrr...ostateczność...

Jezu, znowu muszę Małego nosić na rękach - śpi, jak tylko go wezmę, a jak odłożę do łóżeczka - w ryk...matko, plecy mi wysiadają powoli...


Justine - gratuluję serdecznie - w końcu się doczekałaś!! Nadia dorodna dziewczynka, pozdrawiam Was obie!! Czekam na Was na forum!!
__________________
Karolek


http://lb1f.lilypie.com/zZUqp1.png

Edytowane przez cytrynka3002
Czas edycji: 2011-02-24 o 11:13
cytrynka3002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 11:12   #1423
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

I jeszcze wiadomość:

Pobiłam rekord na forum. Jest największym noworodkiem. Mój kochany klocuszek. Płaczę ze szczęścia, cudowne uczucie!
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 11:14   #1424
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez LadySith Pokaż wiadomość
Witam! Justine się nareszcie doczekała

Jestem mamą! Jestem taka szczęścliwa. Nadia waży 4452 g, nie wiem jeszcze ile mierzy ale jest sliczna! Pocałowałam ją. Już po wszystkim. Pozdrawiam.


Moje gratulacje
edit:
62 cm ma!

(Duża dziewczynka)
gratulacje, duża dziewczynka
lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 11:17   #1425
marleen32
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 632
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Justine Grattulacje, rzeczywiscie wielka ta Twoja corunia jest

Ja ospe znioslam ciezko, wiec zaszczepilam starsze dziewczynki i mlodsza tez zaszczepie.
Pneumokoki sa u nas obowiazkowe od 2 lat, moje starsze dziewczyny mialy ta bakterie, horror, wiec na to tez szczepie.
Swinka nie wiem, chyba tez obowiazkowa jest.
Rota itd.. nie szczepie.
marleen32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 11:38   #1426
vilya
Zadomowienie
 
Avatar vilya
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 214
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

ladysith gratulacje. Oj to ona większa od mojej miesiecznej córeczki
vilya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 11:40   #1427
ligotka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 723
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Justine cudownie ze sie doczekalas! Gratulacje!!!!

lilijko jak bys mogla... bo moze jak mi sie na tego kasprowicza nie da umowic to sproboje tam.. skierowanie dala mi pediatra wczoraj...

Kurcze nie chce franca zasnac, oby to nie byl znow brzuszek.
ligotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 11:51   #1428
margaryt
Rozeznanie
 
Avatar margaryt
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 642
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

[QUOTE=gosiaczek071;253207 50]
Cytat:
Napisane przez elizziak Pokaż wiadomość

dziewczyny moj maly ma skonbczone 6 tyg a ja jeszcze nie bylam na usg bioder... termin pewnie bede miec za ok 2 tyg, to nie za pozno???
Nie, podobno po 6 w 7-8 tygodniu jest ok
margaryt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 12:01   #1429
vilya
Zadomowienie
 
Avatar vilya
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 214
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

kolejna rewelacja http://lifestyle.wp.tv/i,Kontrowersj...l?ticaid=6bd6d


Ja już nie wierze w te wszystkie kampanie reklamowe co zdrowe a co nie - wszystkim rządzą koncerny
vilya jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-24, 12:14   #1430
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez vilya Pokaż wiadomość
ladysith gratulacje. Oj to ona większa od mojej miesiecznej córeczki
to Justine1988


ps. ciekawe gdzie się werka i anka_bzzz podziewają...
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 12:19   #1431
AgneseInes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: T-ów
Wiadomości: 314
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Dawno się u was nie udzielałam, mały jest bardzo absorbujący a w dodatku przez dwa tygodnie byłam sama bo mąż wyjechał w delegacje. Wrócił w piątek i stara się jak najwięcej przy mały pomagać.

Serdecznie gratuluję wszystkim nowym mamusiom wszystkie dzieciaczki są słodziutkie

Nasz mały ma stwierdzoną skazę białkową więc kombinuje jak mogę z moim menu żeby nic mu nie zaszkodziło. Od dwóch tygodni jestem na diecie eliminacyjnej i powolutku wszystko się u niego normuje ale do ideału jeszcze daleko. Skóra mu się poprawia i nie ma już takich problemów brzuszkowych, ale kupki ma nadal nieciekawe lekarz mówi że to się najdłużej normuje. W związku z alergią ma ciągle delikatnie zatkany nosek, a oczyszczanie go to prawdziwa droga przez mękę. Może macie jakieś sposoby jak to robić w przyjazny dla malucha sposób?

Mój królewicz się budzi. Później jeszcze się odezwę.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SSA47738.jpg (67,9 KB, 48 załadowań)
__________________




Edytowane przez AgneseInes
Czas edycji: 2011-02-24 o 12:23
AgneseInes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 12:20   #1432
MARIKA.S
Zadomowienie
 
Avatar MARIKA.S
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: pod Poznaniem
Wiadomości: 1 149
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

vilya większej głupoty nie słyszałam.....Komercja przez to wszystko przemawia i tyle
A poza tym tekst "kilkumiesięczne noworodki" mnie rozwalił Noworodek jest do pierwszego miesiąca życia.....później to niemowlę.

Na USG bioderek miedzy 4-6 tygodniem.

Justine gratuluje!!!!


Zamówiłam dzisiaj zaproszenia na chrzest, ciekawe jakie będą, bo muszą je wydrukować.
Lecę wieszać pranie, dopóki Mała śpi.
Dzisiaj jest w miarę spokojna....wczoraj miałam z nią nerwowy dzień. Nie chciała spać Dzisiaj nawet sama w łóżeczku zasnęła

Edytowane przez MARIKA.S
Czas edycji: 2011-02-24 o 12:24
MARIKA.S jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 12:22   #1433
karinaaa
Zadomowienie
 
Avatar karinaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Augustów
Wiadomości: 1 260
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Justine wielkie gratulacje Faktycznie duza twoja niunia urosla

Ja jestem po wizycie w szpitalu .Zrobiony mialam masaz szyjki ,teraz mam delikatne plamenie wiec nie wiem czy cos sie z tego rozkreci bo rozwarcie mialam na palec ,tak mi wytlumaczyla lekarz.
Do tego mnie zalamala bo jak nic sie nie bedzie dzialo to wywolujemy porod dopiero 3 marca Wiec mozliwe ze jeszcze tydzien ciazy mnie czeka Bede najdluzej zaciążoną na forum

A chcialam sie zapytac o chusteczki ,bo pisalyscie ze Huggiesy sa dobre a ktory rodzaj ?Bo u mnie w sklepie niezla propocja na nie to juz 3 op kupilam Pure i Naturals ale moze dokupie tylko ,ktore lepsze?

Zaraz uciekam dalej chodzic
karinaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 12:24   #1434
vilya
Zadomowienie
 
Avatar vilya
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 214
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

karina ty się ciesz tą ciąża i wypoczywaj jak najwięcej, bo jak sie urodzi dzieciaczek to nie będizesz mieć na nic czasu.

faktycznie coś mi sie nie zgadzało. Justine.
vilya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 12:29   #1435
make_up_istka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 835
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez vilya Pokaż wiadomość
kolejna rewelacja http://lifestyle.wp.tv/i,Kontrowersj...l?ticaid=6bd6d


Ja już nie wierze w te wszystkie kampanie reklamowe co zdrowe a co nie - wszystkim rządzą koncerny
Dokładnie, to tak jak co jest lepsze: masło czy margaryna. Opinia zależy od tego kto akurat stoi za "kampanią".

Justine gratuluję!!! ale duża dziewczynka!

Ja w końcu po wielkich walkach z paniami z rejestracji zapisałam małą na szczepienie za 1,5 tygodnia. Przez cały tydzien twierdziły ze nie ma miejsc aż do 20 marca, a teraz sie okazuje ze jednak problemu z wcisnieciem małej na szczepienie nie ma skoro potrzebuję
My szczepimy tą 5 lub 6 w 1 (jeszcze się zastanawiamy) - położne nas przekonywały, ze te NFZowskie są starej generacji, a poza tym nie wyobrażam sobie dać małą tyle razy pokłuć. Dodatkowo już chyba na nic nie szczepimy - żadne pneumo, meningo i rota.
Katarek prawie zwalczony. Woda morska, frida, maść majerankowa i Nasivin pomogły Wczoraj nie spała przez to od 11 do 18, a dziś pospała całą noc z krótkimi przerwami na jedzenie. Dziś też odsypia humor zdecydowanie jej wrócił.
make_up_istka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 12:52   #1436
magdaka13
Wtajemniczenie
 
Avatar magdaka13
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tricity
Wiadomości: 2 156
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez lilijka3 Pokaż wiadomość
Witam się czwartkowo, pewnie Justine już po wszystkim Ciekawe co u nich słychać
Nie wyspałam się, a mała cały czas mi wisiała na cycu, jakbym nie miała pokarmu Normalnie zaczynam się bać.
Agape witajcie, witajcie i częściej zaglądajcie

moja tez tak robi czasem więc zakładam, że to normalne

Moja tak wczoraj miała, koncert jak nie wiem. Była przewinięta, nakarmiona, spała słodko, do ważenia nawet ok, ale przyszedł jeszcze jeden chłopiec na szczepienie akurat i pani doktor go przyjęła, a my musiałyśmy prawie po nagu czekać i mała się rozdrażniła. Dawała się we znaki i jak na złość szukała cyca, co oczywiście nie umknęło pani doktor.

Niestety nie mam na to sposobu, może on nie lubi się rozbierać lub coś podobnego??
Agape-gratulacje!!!



Ja dokladnie nie wiem o co mu chodzi u lek. - przypuszczam, ze mu zimno jest po prostu..a i tak za kazdym razem slysze czy on nie glodny....a przystawiany do cycka dutka tylko po 5-10min, wiec glodny nie jest (jak jest glodny to ciamka conajmniej 20min). A i tak najlepsze jest to, ze u mnie na rekach sie nie uspokaja-najlepiej dziala na niego tatus lub babcia

---------- Dopisano o 13:52 ---------- Poprzedni post napisano o 13:52 ----------

Cytat:
Napisane przez LadySith Pokaż wiadomość
Witam! Justine się nareszcie doczekała

Jestem mamą! Jestem taka szczęścliwa. Nadia waży 4452 g, nie wiem jeszcze ile mierzy ale jest sliczna! Pocałowałam ją. Już po wszystkim. Pozdrawiam.


Moje gratulacje
edit:
62 cm ma!

(Duża dziewczynka)
Gratulacje!!! Normalnie dorosla pannica a nie noworodek
__________________
Cuda wianki
preferencje
Filipek jest juz z nami od 09.01.2011
Borysek ur. 05.04.2013

Vivere non necesse est. Navigare necesse est.
magdaka13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 13:51   #1437
elizziak
Zakorzenienie
 
Avatar elizziak
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 391
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez gosiaczek071 Pokaż wiadomość
tak moj tez nie lubil. musialam kombinowac z woda, lubi troche cieplejsza. I wkladalam go do wanienki baaaaardzo powoli i bokiem, by wszysto widzial, najpierw zamoczylam stopki potem kladlam go na tej gabce. (mam gąbke kot do wanny) no i bez klrzyku. aha i zmienilam pore kapieli, wczesniej byla to 20 i to bylo dla niego za pozno, teraz kapie o 18.30, zasypia jak susel po kapieli i karmieniu. sproboj pokombinowac z woda i godzina... o ktorej kapiesz?? moze mu za zimno w lazience? ja dogrzewam do 24 st.

dziewczyny moj maly ma skonbczone 6 tyg a ja jeszcze nie bylam na usg bioder... termin pewnie bede miec za ok 2 tyg, to nie za pozno???
Póki co kąpię o tej, o której się obudzi - między 19 a 21, ale zwykle ok. 20. Nie ma jeszcze uregulowanej doby, więc różnie to bywa, a nie chcę go budzić punkt 20 bo pora kąpieli.

Nagrzewam też do 24-25 stopni. Wodę sprawdzam łokciem... Dziś spróbuję wlać ciut cieplejszą za Twoją radą


Jeszcze mam 2 pytania:

Ile kosztuje ta szczepionka 5w1? Bo mnie za 2 tygodnie też to czeka.

Jakie są bezpieczne przy karmieniu piersią słodycze? Mam ochotę na coś słodkiego, ale żeby nie zaszkodziło Małemu...

Edytowane przez elizziak
Czas edycji: 2011-02-24 o 13:55
elizziak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 13:55   #1438
ligotka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 723
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Nam wczoraj pediatra mowila ze 5 w 1 to koszt ok 110 za kazda dawke, dawek jest 3 co 6 tygodni. 6 w 1 rozni sie tym ze ma jeszcze zoltaczke ale kosztuje ok 200zl.
ligotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 14:02   #1439
MARIKA.S
Zadomowienie
 
Avatar MARIKA.S
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: pod Poznaniem
Wiadomości: 1 149
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Nie szczepcie tą 6w1, bodajże Infanrix hexa Po niej jest najwięcej powikłań i mnie troje pediatrów z różnych szpitali o tym mówiło.

Poza tym czy Wasze maluszki nie miały WZW B już w szpitalu? Bo szczepi się tą szczepionką jeśli nie było WZW B.

elizziak biszkopty, be-be
Ja jadłam wszystko od początku i Małej nic nie jest. Za to na moim tyłku się to odbiło
MARIKA.S jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-24, 14:03   #1440
Enia_
Zadomowienie
 
Avatar Enia_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 685
Dot.: Czas opuścić ciepłe brzuszki, na swiecie pojawiły się już pierwsze Maluszki-I/I

Cytat:
Napisane przez elizziak Pokaż wiadomość
Póki co kąpię o tej, o której się obudzi - między 19 a 21, ale zwykle ok. 20. Nie ma jeszcze uregulowanej doby, więc różnie to bywa, a nie chcę go budzić punkt 20 bo pora kąpieli.

Nagrzewam też do 24-25 stopni. Wodę sprawdzam łokciem... Dziś spróbuję wlać ciut cieplejszą za Twoją radą


Jeszcze mam 2 pytania:

Ile kosztuje ta szczepionka 5w1? Bo mnie za 2 tygodnie też to czeka.

Jakie są bezpieczne przy karmieniu piersią słodycze? Mam ochotę na coś słodkiego, ale żeby nie zaszkodziło Małemu...
ja mam jeszcze inny sposób na kąpiel
Moja malutka o 20 ma karmienie więc przed 20 jak się przebudzi dostanie troche herbatki aby się zasyciła i nie płakała ze glodna............później rozbieram i owijam w pieluszke i dopiero powolutku wkladam ją do wody wtedy takie szoku nie ma On się cudnie preży rozciąga, naciąga i jest lux, pieluszka zrzucam i sie myjemy a mala zadowolona
Polecam !
__________________
Nasza Kochana Córeczka
http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv730y6j3jyp.png
Nasze drugie szczęście
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b8iikt8hcg0od.png
09.09.2009
Enia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:18.