Trwała - zbiorczy - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Pokaż wyniki sondy: Jakie kosmetyki do wykonania trwałej podnoszącej uzywacie??
Wella 0 0%
Goldwell 0 0%
Joanna 0 0%
inne 0 0%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-09-15, 22:21   #121
KARINCIA
Raczkowanie
 
Avatar KARINCIA
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Warszawka
Wiadomości: 335
GG do KARINCIA
Re: Trwała...

Dolly!!
Wiem...
Ja się śmiałam, ze słowa "TRWAŁAMI"
Ale wiesz cio..??
Jestes wstręciuchą że nie podobają Ci się moje zdjęcia!!!
A ja się tak starałam...
KARINCIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-15, 22:25   #122
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: Trwała...

wybacz mi Karinka
ładne sa ale to nie loczki dla mnie... zdj 2- trzeba mieć duzo włosków a ja nie mam
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-15, 22:25   #123
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: Trwała...

wybacz mi Karinka
ładne sa ale to nie loczki dla mnie... zdj 2- trzeba mieć duzo włosków a ja nie mam
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-15, 23:10   #124
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Trwała...

na fotce nr2 ma dużo włosów, ale trwała tzw. afro(bardzo cienkie wałeczki)daje taki efekt.Na nastepnych fotkach,włoski napewno sa nakrecone na odpowiednie wałeczki i byc moze sa po zabiegu trwałej ondulacji(a moge sie pochwalic ze na fotce nr3 jest moja modelka i loczki zrobione na wałeczkach,które przywiozłam z Włoch,i tylko nakręcając na nie, na rozną długość włosów,oczywiście używajac świetnych środków do utrwalania,zawsze uzyskuje taki efekt!,nie tylko do artystycznego zdjecia, ale fryzura sie trzyma na pokazach i na imprezach
)A Ty napewno bedziesz ślicznie wyglądała w każdej fryzce!i nie jestem za trwała.Nie kazdy fryzjer potrafi zrobic dobra trwałą, a napewno nie potrafi zrobic na długich włosach!więc,lepiej poeksperymentuj,nakręcani em na wałeczki na środkach do stylizacji(pianki,lotony, itd..)nie jest długotrwałe ale bezpieczne...
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-15, 23:10   #125
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Trwała...

na fotce nr2 ma dużo włosów, ale trwała tzw. afro(bardzo cienkie wałeczki)daje taki efekt.Na nastepnych fotkach,włoski napewno sa nakrecone na odpowiednie wałeczki i byc moze sa po zabiegu trwałej ondulacji(a moge sie pochwalic ze na fotce nr3 jest moja modelka i loczki zrobione na wałeczkach,które przywiozłam z Włoch,i tylko nakręcając na nie, na rozną długość włosów,oczywiście używajac świetnych środków do utrwalania,zawsze uzyskuje taki efekt!,nie tylko do artystycznego zdjecia, ale fryzura sie trzyma na pokazach i na imprezach
)A Ty napewno bedziesz ślicznie wyglądała w każdej fryzce!i nie jestem za trwała.Nie kazdy fryzjer potrafi zrobic dobra trwałą, a napewno nie potrafi zrobic na długich włosach!więc,lepiej poeksperymentuj,nakręcani em na wałeczki na środkach do stylizacji(pianki,lotony, itd..)nie jest długotrwałe ale bezpieczne...
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-16, 09:13   #126
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: Trwała...

...ale jak sobie robie loczki na wałki to kończy się to albo kucykiem albo myciem włosów... chyba nie umiem po prostu
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-16, 09:13   #127
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: Trwała...

...ale jak sobie robie loczki na wałki to kończy się to albo kucykiem albo myciem włosów... chyba nie umiem po prostu
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-10-27, 11:44   #128
Allena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 3
Help - włosy po trwałej

Ok. 2 tygodnie temu zrobiłam trwałą - na długie, grube i zadbane włosy. Niestety z dnia na dzień włosy coraz bardziej mi wypadają (mimo stosowania kosmetyków zalecanych do włosów po trwałej). Obecnie ich objętość zmniejszyła się blisko o połowę!! Co jest tego przyczyną i jak ratować włosy?
z góry dziękuję za pomoc
Allena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-27, 17:43   #129
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Help - włosy po trwałej

Hi! Czy łamią C i się? czy są przesuszone?bo może to być spowodowane złym dobraniem płynu do trwałej.Albo właśnie weszłaś w okres wzmozonego wypadania włosów, może przeszłas jakąś stresującą sytuacje?albo wreszcie moze zażywasz lub zazywałaś jakiś lek?bo to wszystko ma wpływ na wypadanie włosow.
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-30, 01:55   #130
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
dwa pytania...trwały styling a trwała ondulacja

1.Co to jest trwały styling, albo trwała stylizacja? Jakie są tego efekty?

2. Jakie efekty można uzyskać stosując trwałą ondulację na włosach do ramion?(chodzi mi o grubość skrętu ewentualnie ułożenie włosów) - prosiłabym o jakieś ilustracje fotograficzne, bo się troszkę boję, że trwała da mi tylko efekt tzw. "glizdy na widelcu"
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-30, 19:02   #131
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Re: dwa pytania...trwały styling a trwała ondulacja

hop hop jest tam ktoś kto coś o tym wie?
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-11-01, 00:57   #132
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: dwa pytania...trwały styling a trwała ondulacja

HI!
Trwały styling, to trwała prostująca włosy o naturalnym skręcie, lub (ale to ryzyko !!)włosy po trwałej.
Trwała ondulacja,zabieg dający skręt włosom prostym, niepodatnym, na układanie, lub cienkim ,aby pozwolic "odkleić sie im od skóry"
Skret jaki chcemy uzyskac, nie jest zalazny od grubosci włosa, lecz od jego porowatosci, i od płynu jaki sie uzyje,a to zalezy od wiedzy fryzjera,jedna nieuwaga w tym zabiegu a wlos moze byc przesuszony!!
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-19, 21:05   #133
katrina
Rozeznanie
 
Avatar katrina
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 707
GG do katrina
Trwała a henna

Wiem że nie można włosów traktowanych henną farbować chemicznymi farbami, a jak jest z trwałą? w ogóle nie wolno, czy wystarczy trochę odczekać i ile? z góry dziękuję za odpowiedź.
katrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-20, 21:36   #134
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Trwała a henna

no niestety nie mozna . a raczej nie powinno sie robic, trwałej również.ale nie wiem czy masz na mysli henne roslinna (ruda ,złota czrna itd) czy te do rozjasniania?
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-21, 09:32   #135
katrina
Rozeznanie
 
Avatar katrina
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 707
GG do katrina
Re: Trwała a henna

myślałam że henną nie da się rozjaśnić? mnie chodzi o rózne odcienie brązu/mahoniu/fioletu osiągane zwykłą basmą albo mieszankami z venity i delii.
włosy są bardzo zdrowe, na tym co obecnie mam na głowie trwałej nie robiłam, ale parę lat temu robiłam kilkakrotnie (z przerwami) i Perform welli dawał bardzo dobry efekt + nie niszczył włosów. zrobiony wcześniej l'oreal (z kwasami) zrobił mi sianko.
katrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-23, 18:35   #136
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Trwała a henna

Ten środek , nie rozjaśnia włosów, ale niestety nie powinno robic sie trwalej, pnieważ chna oblepia wlos,i plyn nie darady dotrzeć do wnetrza, przez co nie dojdzie do reakcji chemicznej,
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-23, 21:00   #137
katrina
Rozeznanie
 
Avatar katrina
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 707
GG do katrina
Re: Trwała a henna

To szkoda. z henny nie zrezygnuję. Dziękuję za info.
A w takim razie co jest najlepsze do "zachęcenia" włosów do kręcenia się? Bo moje jak się je dobrze "zachęci" (pougniata przy suszeniu) to falują w sposób satysfakcjonujący mnie. tylko że potem szybko tracą puszystość i robią się takie strączkowate loki. czy pianka do kręconych kerastase byłaby ok? ale wolałabym coś tańszego.
z góry dziękuję za ewentualne sugestie
katrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-24, 17:11   #138
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Trwała a henna

Napewno kazdy produkt ,który wspomaga kręcenie sie wlosow bedzie dobry , mozesz porownac ceny innych firm
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-27, 11:51   #139
Sandra25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1
Trwała ondulacja

Pani Grażynko
Czy mając lekki balejaż zrobiony ponad miesiąc temu mogę zrobić na swoich włosach trwała ondulację, tak by nie zniszczyła ona mocno włosa i skręt wyglądałby w miarę naturalnie?
Asia
Sandra25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-12-04, 23:23   #140
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Trwała ondulacja

Witam!
to zalezy od stanu wlosa,jezeli fryzjer dobierze odpowiedni płyn, to nic nie powinno sie stac
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-30, 11:18   #141
graziaf
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 17
kręcone włosy

Droga Grażynko! Mam kręcone włosy sięgające za ramiona. Od zawsze byly dla mnie dumą i jednocześnie utrapieniem... Od jakiegoś czasu pojawił się nietypowy problem. Otóż moje włosy prostuja sie! Wygląda to okropnie bo prostują się u nasady i wygladają jak po nieudanej trwałej! Czy przyczyna moga byc tabletki antykoncepcyjne? Czy hormony mogly spowodowac ze sie prostują? Problem sie pojawil gdy te tabletki odstawilam. Co z tym można zrobić? Czy jest możliwość zrobienia trwałej tylko u nasady włosów? Nie chcialabym jej robic na całej długości bo "niżej" są mocno skrecone pozatym nigdy nie ingerowałam we włosy żadnymi farbami i inną chemia. prosze o pomoc!!! Grazia
graziaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-30, 12:16   #142
graziaf
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 17
Re: kręcone włosy

No tak... przesledzilam forum i jestem zalamana... chce mi sie plakac... wyglada na to ze to jednak te przeklete tabletki hormonalne... I co teraz?!!
graziaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-31, 18:12   #143
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: kręcone włosy

nie martw sie , mozna robic trwałą tylko u nasady, ale wycieniuj troszke wloski , to zmniejszy ich ciezar, i moze wtedy choc troszke zaczna sie znowu krecic
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-01, 16:11   #144
graziaf
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 17
Re: kręcone włosy

Dzięki śliczne za odpowiedż! Prawde mówiąc też przyszło mi to do głowy żeby je pocieniować i odciążyć troche... niestety niewiele to pomogło. Fryzjerka u której byłam, wyglada na to niezbyt dobrze zna sie na strzyzeniu takich zakreconych jak ja... Wygladam troche smiesznie z wlosami prostymi u nasady i totalnie zakreconymi w polowie dlugosci! Chyba zdecyduje sie na te trwałą u nasady tylko i wybiore się z tym do Twojego salonu w Gliwicach Grażynko! Nie lubie chodzic do fryzjera i baaardzo zadko to robie bo nigdy niewiem którymi kanałami później wracać do domu! Po przejrzeniu stronki o Twoim Studio doszłam do wniosku, że Tylko Tobie jestem w stanie zaufać Buziaki
graziaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-01, 16:19   #145
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: kręcone włosy


dzieki za zaufanie, zapraszam , napewno zrobie co w mojej mocy!!!
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-04, 18:33   #146
keri
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 12
Re: kręcone włosy

poczekaj to minie. ja tez to przechodziłam. po prostu czesz włosy w odpowiedni sposób- niech to wygląda tak jakbyś je specjalnie prostowała. za jakiś czas wszystko wróci do normy. a trwała pozostawi po sobie ślad( za jakiś czas przesuszone końcówki, trochę osłabione u nasady włosy)
keri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-04, 20:18   #147
graziaf
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 17
Re: kręcone włosy

Droga Keri! A jak niby mialoby wygladac to czesanie zeby wygladalo na cel zamierzony? Pozatym wydaje mi sie, ze koncowek sobie nie zniszcze robiac lekka trwala u nasady tylko! Bo reszta wlosow jest totalnie i maxymalnie zakrecona! Dzieki sliczne za podniesienie na duchu. Miejmy nadzieje, ze niedlugo wszystko wroci do normy! Pozdrawiam bardzo goraco!
graziaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-05, 10:05   #148
SYLWUCHA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 43
GG do SYLWUCHA
Re: kręcone włosy

z tym cieniowaniem ,to super pomysł polecam .ja tez mam kręcioły moze nie tak duze ale kiedy mi sie postuja u nasady to zawsze je cieniuje i to sama . na tych kreconych kudlach i tak nie widac czy to cieniowanie jest......profesjolalne (no bynajmniej tak jest u mnie) pocieniuj i zacznij suszyc albo suszarka albo naturalnie ugniatajac włosy. z calego serca polecam odzywke Regilon fimy Farmesi mam nadzieje ze dobrze napisalam .ja zazwyczaj nie robie na maxa kreconych wlosow bo mam ich tak duzo i sa na tyle długie ze jakby sie maxymalnie skrecily to mialabym fryzure 10 razy wieksza od głowy
SYLWUCHA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-05, 10:26   #149
graziaf
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 17
Re: kręcone włosy

mam cieniowane wloski a susze je naturalnie nie znosze suszarek! Poszukam w sklepach tej odzywki moze i mnie bedzie odpowiadac. Obecnie uzywam sunsilk i musze przyznac, ze jest calkiem dobra. A co do samodzielnego skracania wlosow.. hehe tez tak kiedys szalalam hehe
graziaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-05, 10:38   #150
SYLWUCHA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 43
GG do SYLWUCHA
Re: kręcone włosy

odzywka jest suuuper ,ona jest do kupienia tylko w sklepach fryzjerskich w tubce kosztuje od20-26 zl w zaleznosci od miasta jak sie przekonalam a w wiekszym opakowaniu około 40 sprawdz jeszcze na forum czy ona dokładnie tak sie nazywa.Sunsilk? - też uzywam,ale ten w buteleczce .Suszarka jest bee ale czasem jestem zmuszona bo naturalnie wlosy schna mi około 2-3godzin (te tuz przy głowie oczywiscie) Powodzenia.
SYLWUCHA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-06 20:34:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:34.