Niemcy V - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-11, 12:48   #121
Nadzieja87
Zakorzenienie
 
Avatar Nadzieja87
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 611
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Dragusia88 Pokaż wiadomość
jedz do lekarza!!!!
Popieram, silne bóle nie są normalne...No chyba ze taka twoja uroda.. Ale to zawsze warto sprawdzić
__________________
Op. 11.03.2019.
Lift + Motiva Ergonomix Full 500cc
Nadzieja87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-13, 04:33   #122
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Kendra66 Pokaż wiadomość
tak was tu podczytuje, ponieważ sama chce wyjechac do niemiec, ale nie myslalam, ze znalezienie pracy bedzie taki problem tzn konczy mi sie cierpliwosc i wiara w siebie, a ciagle slysze "cierpliwie czekac".

mam pytanie do osob znajacych monachium-plan miasta czaje, ale kompletnie nie rozumiem jak to wyglada z płacenie za przejazd s-bahna i u-bahna. czytałam na stronie internetowej bahny, ale madra z tego za bardzo nie jestem. bardzo prosze, jakby mi to ktos z tymi strefami itp wytłumaczył.

p.s. gratuluje narodzin bobasów i oczywiscie 2 kresek
A czego nie rozumiesz? Jest kilka stref i w zależności od tego po których sie chcesz poruszać sa rożne ceny. Za jedna strefę jest jedna suma, za dwie większa, za trzy jeszcze większa. Im więcej stref w bilecie tym drożej. Można kupić bilety jednodniowe, trzydniowe, tygodniowe, albo miesięczne. Musisz przeliczyć sobie, co ci sie najbardziej opłaca. Sa rowniez bilety z partnerem dla 2 osób,jeśli z kimś ciagle jeździsz tez wychodzi taniej.
Poczytaj kilka razy w necie, za którymś razem zrozumiesz
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-13, 08:58   #123
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Nadzieja87 Pokaż wiadomość
Popieram, silne bóle nie są normalne...No chyba ze taka twoja uroda.. Ale to zawsze warto sprawdzić
dziekuje za troske
juz na szczescie przeszly i mam nadzieje ze nie wróca

rozmawiałam z kolezanka ktora mieszka blisko mnie i jest 10 tyg. Tez takie miala i ginka jej powiedziala ze to norma, o ile nie plami i nie a goraczki to znaczy ze sie rozciaga tam cos itp
ja we wtorek bede wizyte umawiac i wtedy jeszcze raz zapytam o to w razie w
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-13, 15:18   #124
Nadzieja87
Zakorzenienie
 
Avatar Nadzieja87
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 611
Dot.: Niemcy V

No ja miałam takie bóle jak się młody zagnieżdżał zupełnie na początku, potem nie przypominam sobie a teraz taki chomiczek Leży i każe się zabawiać
__________________
Op. 11.03.2019.
Lift + Motiva Ergonomix Full 500cc
Nadzieja87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-13, 17:46   #125
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

Moze mi ktoś polecić jak najtaniej wysłać paczkę z polski do Niemiec ?
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-14, 12:22   #126
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy V

ogórek

mam do Ciebie pytanie, bo to Ty tez nie tolerujesz laktozy nie ?
A co jadlam zeby dostarczyc wapn jak bylas w ciazy. Odkrylam od czego mam te silne bóle, zawsze sa po tym jak zjem cos z mlekiem tym lactoza frei. Teraz calkowicie juz odstawiam je.
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-14, 19:24   #127
kasiunia1pl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6
Dot.: Niemcy V

Dziwne...to moze nie tolerujesz nie tylko laktozy ... Bo ja wlasnie po laktosefrei nie mialam zadnych problemow...ale ja ogolnie prawie nie jem nabialu...ale moze sprobuj z mlekiem sojowym...
A bierzesz witaminki ciazowe?

...wyslane i nieskontrolowane...
kasiunia1pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-15, 10:09   #128
Kendra66
Rozeznanie
 
Avatar Kendra66
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 868
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
A czego nie rozumiesz? Jest kilka stref i w zależności od tego po których sie chcesz poruszać sa rożne ceny. Za jedna strefę jest jedna suma, za dwie większa, za trzy jeszcze większa. Im więcej stref w bilecie tym drożej. Można kupić bilety jednodniowe, trzydniowe, tygodniowe, albo miesięczne. Musisz przeliczyć sobie, co ci sie najbardziej opłaca. Sa rowniez bilety z partnerem dla 2 osób,jeśli z kimś ciagle jeździsz tez wychodzi taniej.
Poczytaj kilka razy w necie, za którymś razem zrozumiesz
i obojetnie czy to sbahn czy ubahn? byle masz bilet do poruszania sie w danej strefie? i np. na jedny bilecie na dana strefe moge rowniez sie przesiadac? czy maja jakies ograniczenie czasowe?
Kendra66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 11:40   #129
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez kasiunia1pl Pokaż wiadomość
Dziwne...to moze nie tolerujesz nie tylko laktozy ... Bo ja wlasnie po laktosefrei nie mialam zadnych problemow...ale ja ogolnie prawie nie jem nabialu...ale moze sprobuj z mlekiem sojowym...
A bierzesz witaminki ciazowe?

...wyslane i nieskontrolowane...
soja raczej odpada, bo jesli bedzie z chlopcem w ciazy? Soja jest z natury trujaca i nawet kobieta nie zaleca sie jej duzo spozywac. Malo kto o tym wie, ja tez niedawno sie dowiedzialam.

W necie jest pelno stronek z produktami bogatymi w wapn. Czarnooka wygogluj sobie, ale od soji, mimo ze ona ma miec sporo bialka radze sie trzymac z daleka. za duzo zenskich hormonow dla dziecka mieskiej plci


Dziewczyny a ja mam inna pytanie, a dokladnie prosze o pomoc.
Dawno temu jak sie zrobil bum na samatke gyrosowa na wizazu, ktos podal mi przepis z kapusta pekinska. Nie byla zla, ale rok temu w polskiej szkole jedna z mam przyniosla salatke zrobiona na makaronie i chyba ananas z puszki tez byl. Matko jak mi smakowala i lekka byla. I teraz pytanie czy ktos na przepis na wersje wlasnie z makaronem i ananasem? Co tam jeszcze jest? Ogorek kiszony chyba tez jak w tej z kapusta pekinska i cos jeszcze? A jaki sos? tez majonez czy moze wymieszac go z odrobina soku od tego ananasa?
W piatek mamy zakonczenie czwartej klasy. Wpisalam sie na liste, ze przyniose nasza polska salatke warzywna, ale z kolezanka stwierdzilam, ze jak bedzie cieplo, a ma byc to chyba jednak nie za bardzo bo ma duzo majonezu. Nie chce ludzi potruc, poza tym ja tez trzeba troche porobic. ugotowac warzywa, poczekac jak ostygna, obrac skorki, pokroic, wymieszac dobrze przyprawic i dobrze zeby troche postala i sie przegryzla. za duzo roboty, wiec stwierdzilam ze zrobie ta gyrosowa, jeszcze nie slyszalam zeby niemcy cos takiego robili i na roznych naszych klasowych spotkaniach nigdy czegos takiego nie bylo.
Kupilam dzis dinkel suppen makaron w Rossmannie( takie drobne gwiazdki wydaje mi sie fajny do tej salatki) zagladam do mojego zeszytu z przepisami i zonk, jamam na kapuscie pekinskiej z papryka, kukurydza. Co dac do wersji z makaronem zeby bylo troche lzej a nadal smakowo? Tez Ogorki kiszone, kukurydze, cebule. tak mysle ze te rzeczy ktore mam w przepisie z pekinska to dam , poza tym wiadomo piers z kurczaka pokorojona w kawaleczki i z przyprawa gyrosowa podsmazone plus pokrojony ananas z puszki. Powinnam jeszcze cos dodac? majonez lekko rozrzedzic tym sokiem od ananasa? A moze przez ten ananas salatka bedzie juz na tyle wilgotna ze nie musze? Doradzcie cos, zna ktos ta wersje z makaronem i ananasem

---------- Dopisano o 12:40 ---------- Poprzedni post napisano o 12:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Kendra66 Pokaż wiadomość
i obojetnie czy to sbahn czy ubahn? byle masz bilet do poruszania sie w danej strefie? i np. na jedny bilecie na dana strefe moge rowniez sie przesiadac? czy maja jakies ograniczenie czasowe?
Nie pisze ze Preis Stufe K to Kurze Strecke? To sa tylko 3 przystanki.
Preis Stufe A jedziesz w jedna strone i jest to bilet na godzine. Mozesz sie przesiadaz z busa na U-Bahn, czy tramwaj, ale jazda jest tylko do godziny i w jedna strone, nie ze sobie bedziesz jechac w te i z powrotem. Preis Stufe B masz juz dalej poza miasto i mozesz jechac 2h. Poza tym na przystanu mozesz sobie przeczytac gdzie chcesz jechac i jaka to Preis Stufe jest. Ja do naszej Majki do Neuss jade godzine z przesiadka, ale i tak musze kupic bilet B
Wszystko napewno pisze co i jak.

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2015-06-15 o 11:42
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 13:56   #130
Nadzieja87
Zakorzenienie
 
Avatar Nadzieja87
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 611
Dot.: Niemcy V

Monia szynką drobiowa, ananas, kukurydza, makaron, majonez ? ta masz na myśli?
__________________
Op. 11.03.2019.
Lift + Motiva Ergonomix Full 500cc
Nadzieja87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 14:22   #131
kasiunia1pl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6
Dot.: Niemcy V

A co ma Soja wspolnego z chlopcem?? Serio pytam,bo ja ogolnie takich rzeczy nie pije, i nie jadam, ale u nas duzo ludzi kupuje i to takie eko mamy ...

...wyslane i nieskontrolowane...
kasiunia1pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-15, 16:08   #132
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy V

Faceci nie powinni jesc soji, a jesli juz to bardzo malo, chodzi o zenskie hormony, ktorych faceci nie powinni spozywac. Dzieciom zwalszcza chlopcom to wogole soji nie powinno sie dawac jesli chcemy zeby z nich faceci wyrosli, a nie weicheier.
Kobiety w okolicy menopauzy moga spozywac soje, bo ona czesto wtedy objawy menopauzalne lagodzi, ale tez nie powinna taka kobieta jej duzo spozywac, a tofu i wszelakie veganskie kielbasy to w wiekszosci wlasnie soja

---------- Dopisano o 17:08 ---------- Poprzedni post napisano o 17:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Nadzieja87 Pokaż wiadomość
Monia szynką drobiowa, ananas, kukurydza, makaron, majonez ? ta masz na myśli?
nie wiem szynka napewno nie, tylko piers z kurczaka usmazona z przyprawa do gyrosa i kojarze ze chyba ogorki kiszone byly, plus ten ananas i moze cos jeszcze? Wiem ze mi bardzo smakowala, nawet bardziej niz ta wersja na pekinskiej kapuscie i nie byla taka ciezka, ten majonez jakis taki rozrzedzony byl, nie oblepial tak poszczegolnych skladnikow i wlasnie nie wiem, czy ten ananas wystarczy czy moze dodac troche soku do majonezu. Nie wiem czy kukurydza to nie bedzie zbyt slodkie razem z ananasem i wizualnie nie za zolto? No ta salatka co jadlam wtedy byla taka kolorystycznie zbilansowana, nie bylo zolci za duzo, a wydaje mi sie ze jak dam i kukurydze i ananas to moze byc za slodko i wizulanie za zolto. Ale to za slodko mnie bardziej martwi. Chcialabym przyniesc na nasz Abschiedfest cos co bedzie ludziom smakowac, a nie ze polowe miski zaniose do domu nazad jak z bigosem bylo. Niby pol garnka bylo zjedzone i zachwalane ze dobre, ale moze to przez grzecznosc? Zreszta ten bigos nie byl az tak dobry, bo bez swinskiego miesa zrobilam, zeby jedna turka moga sporbowac( wiedziala ze ze wzgledu na nia dam kurczaka i rind) a i tak nie spobowala. za to zadac mi pytania czy ja jej jedzenie sporbowalam, to nie zapomniala sie zapytac
Druga sprawa tym razem bedzie duzo osob, obie klasy plus liczone 4 osoby na rodzine, wiec wieksze szanse ze miska bedzie pusta, ale jesli juz cos robie co nie jest typowo niemieckie to chcialabym zeby bylo jak trzeba i cholercia nie pamietam co dokladnie bylo w tej wersji z makaronem. Kojarze ze ogorki kiszone ale nie pamietam czy obok ananasa byla kukurydza czy juz nie ...

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2015-06-15 o 18:47
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 17:39   #133
Kendra66
Rozeznanie
 
Avatar Kendra66
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 868
Dot.: Niemcy V

MonikaPogrzeba-wlasnie o to mi chodziło, bo słyszałam o tym, a znaleźć informacji nie mogłam. dziekuje
Kendra66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 19:38   #134
Nadzieja87
Zakorzenienie
 
Avatar Nadzieja87
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 611
Dot.: Niemcy V

Kurcze Monika wiem o jakiej salatce mówisz bo jadłam ja kiedyś u babci ale to było 15 lat temu i pamięć już nie ta za chiny ludowe sobie nie przypomnę co tam było ale pamiętam że ona tez warstwami jak sałatka gyros była zrobiona
__________________
Op. 11.03.2019.
Lift + Motiva Ergonomix Full 500cc
Nadzieja87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 07:20   #135
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Kendra66 Pokaż wiadomość
i obojetnie czy to sbahn czy ubahn? byle masz bilet do poruszania sie w danej strefie? i np. na jedny bilecie na dana strefe moge rowniez sie przesiadac? czy maja jakies ograniczenie czasowe?
bilety sa na dobe, na 3 doby na tydzien. jesli kupisz dzis o 13 Uhr to bedzie wazny do nast. dnia 13 Uhr. tak samo z trzydniowym biletem.


Nie wiem jak to jest z biletami jednorazowymi. Gdy tam jestesmy nie oplaca sie ich dla nas brac. Zazwyczaj bralismy bilet partnerski, wychodzi taniej.
S-bahn nie byl w bilecie.
Metro, tramwaj i Autobus to jedna stawka z MVG, natomiast S-bahn to kolej i stawki od DeutscheBahn

---------- Dopisano o 08:14 ---------- Poprzedni post napisano o 08:11 ----------

moja Mama robi podobna.
Gyros, kapusta pekinska, ogorrki (nie pamietam czy w occie, czy kiszone, ale chyba w occie), kukurydza.
Sos to majonez z czosnkiem i majonez z przecierem pomidorowym.
I uklada warstwami i pzeklada sosem.


Ja ide na grilla i robie salatke z Bulgur (przepis na blogu ) smakuje na zimno i jest lekko strawna, w sam raz do tlustego miecha z grilla

---------- Dopisano o 08:20 ---------- Poprzedni post napisano o 08:14 ----------

a inna salatka, ale tez ja trzeba jesc na swiezo, to
ananas, wedzony kurczak (udka np. ), seler w paskach ze sloika, kukurydza, jaja
do tego majonez
smakuje oblednie, ale nie wiem, czy postoi tam u was z racji na majonez.
Szybka w wykonaniu.


A moze nie spinaj sie na "polskie" tylko zrob co ci pasuje. ty sie nameczysz pokombinujesz, a inni zlewaja (tak jak twoja turka)...


ogolnie wszedzie jest prawie majonez...
ja czasami daje jogurt, ale smak juz nie ten sam....
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 13:43   #136
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Nadzieja87 Pokaż wiadomość
Kurcze Monika wiem o jakiej salatce mówisz bo jadłam ja kiedyś u babci ale to było 15 lat temu i pamięć już nie ta za chiny ludowe sobie nie przypomnę co tam było ale pamiętam że ona tez warstwami jak sałatka gyros była zrobiona
Gyrosowa robi sie warstwami? ja wszelakie jakie jadlam byly wymieszane. jedyna warstwowa to sledziowa mojej mamy
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 13:47   #137
Nadzieja87
Zakorzenienie
 
Avatar Nadzieja87
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 611
Dot.: Niemcy V

No serio, ja robie warstwami, tak jak skądś przewlekłam przepis na sałatkę tak robię do dziś dnia

Swoją drogą będę musiała jakaś sałatkę wykombinować bo teściowa przyjeżdża
__________________
Op. 11.03.2019.
Lift + Motiva Ergonomix Full 500cc
Nadzieja87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 13:51   #138
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
ja czasami daje jogurt, ale smak juz nie ten sam....
Ja czasami mieszam jogurt z odrobinka majonezu, tak dla smaku, wtedy jest tez mniej kalorii i salatka jest lzejsza. jedynie nasza warzywna to wiadomo sam majonez daje.

No wlasnie stwierdzilam ze sie spinac nie bede i warzywnej jednak nie zrobie. za duzo roboty i majonezu. Niby ma byc pochmorno, ale nie ma padac i pewnie w miare cieplo bedzie, ale nie goraco. Jednak z TAKA iloscia majonezu mam obawy. Zrobie ta gyrosowa. Ananas i ogorki juz mam. Tak samo makaron i majonez w lodoece tez stoi. W czwartek kupie Hähnchen-geschnitzeltes, pokroje co grobsze kawalki na drobniejsze i usmaze na patelki z przyprawa do gyrosa, jak ostygnie pododaje reszte rzeczy , dam majonez i po wymieszaniu zobacze jak to wygladac bedzie. Moze dodam troche tego soku od ananasa, zeby salatka byla lzejsza. Zaladuje do miski z pokrywka, wsadze do lodowki i do piatku bedzie sobie stala w chlodzie. Zaniose duza miske i mam gdzies czy starczy czy nie. kazdy ma cos przyniesc. Nie wiem czy sie wszyscy na liste wpisali. ostatnio dostalam maila, ze nie, moze cos sie zmienilo. Kazdy ma tez przyniesc bagietkie, wiec po pracy w piatek kupie jeszcze bagietke i po poludniu ide do szkoly na nas Fest. maly nie chce isc, a to przeciez jego impreza ma byc.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 17:26   #139
Nadzieja87
Zakorzenienie
 
Avatar Nadzieja87
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 611
Dot.: Niemcy V

Dziewczyny zwierzę domowe takie jak żółw trzeba meldowac?? O.o
__________________
Op. 11.03.2019.
Lift + Motiva Ergonomix Full 500cc
Nadzieja87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-16, 17:50   #140
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Gyrosowa robi sie warstwami? ja wszelakie jakie jadlam byly wymieszane. jedyna warstwowa to sledziowa mojej mamy
Moja mama robi warstwowo i smakuje b. Dobrze chwile postoi I sie wszystko "przegryzie" , z pekińska smakuje wyśmienicie !
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 20:08   #141
Kendra66
Rozeznanie
 
Avatar Kendra66
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 868
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
Moja mama robi warstwowo i smakuje b. Dobrze chwile postoi I sie wszystko "przegryzie" , z pekińska smakuje wyśmienicie !
ja w domu też robie warstwowo, ale w restauracjach widuję tą sałatkę jedynie w wersji wymieszanej.
Kendra66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 20:46   #142
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Gyrosowa robi sie warstwami? ja wszelakie jakie jadlam byly wymieszane. jedyna warstwowa to sledziowa mojej mamy
na blogu mam przepis na warstwowa
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 11:49   #143
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Czarnooka_Paula Pokaż wiadomość
ogórek

mam do Ciebie pytanie, bo to Ty tez nie tolerujesz laktozy nie ?
A co jadlam zeby dostarczyc wapn jak bylas w ciazy. Odkrylam od czego mam te silne bóle, zawsze sa po tym jak zjem cos z mlekiem tym lactoza frei. Teraz calkowicie juz odstawiam je.
Lactosefrei jest już bez laktozy, więc nie powinno sprawiać problemu. Chyba, że masz alergie na białko... ale wtedy zwykłemleko sery smietany i jogurty też sprawialyby ptoblem.
__________________
Wymiana Maj
Szukam

Edytowane przez Marei
Czas edycji: 2015-06-17 o 11:54
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 12:44   #144
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
Lactosefrei jest już bez laktozy, więc nie powinno sprawiać problemu. Chyba, że masz alergie na białko... ale wtedy zwykłemleko sery smietany i jogurty też sprawialyby ptoblem.
Nie do konca to jest prawada. Lactose frei zaiera laktoze tylko ma dodany enzym laktaze i dlatego takie mleko staje sie lekko strawne, a sery ktore z natury w procesie dojrzewania staja sie laktoze frei moga zawierac zmikome % laktozy. Ludzie z duzo nietolerancja moga tych rzeczy tez nie tolerowac. Wtedy pozostaje albo wyporbowac tabletki z owym enzymem i dobrac sobie dawke tak zeby bylo dobrze, a jak to nie da rady to calkowicie trzeba zrezygnowac z produktow mlecznych.


Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2015-06-17 o 12:07
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 13:59   #145
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Czarnooka_Paula Pokaż wiadomość
na blogu mam przepis na warstwowa


ale fajny blog, napewno bede zagladac czesciej Mnostwo inspiracji i przepiekne zdjecia


moja Mama robi ta salatke na plaskim talerzu, te same skladniki oprocz sera.


Az sie zstanawiam, dlaczego ja jej nigdy nie wykonalam....

---------- Dopisano o 14:59 ---------- Poprzedni post napisano o 14:52 ----------

P.S.
pozostajac w tematach jedzenia. Dzisiaj jadlam na stolowce pyszna salatke do obiadu : por, ananas i do tego smietana . Ale to bylo pyszne

Edytowane przez emenyx
Czas edycji: 2015-06-17 o 13:56
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 16:31   #146
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy V

emenyx to ciasto to w Aldi Nord? Bo w Süd nie widzialam, a i marka mi nieznana. U mnie jest tylko Blätterteig.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 17:51   #147
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
emenyx to ciasto to w Aldi Nord? Bo w Süd nie widzialam, a i marka mi nieznana. U mnie jest tylko Blätterteig.
Ja kupiłam w nord, ale będąc ostatnio na południu, na Bawarii widziałam tez w süd . W pracy mi dziewczyny mówiły, ze nie w każdym aldi to jest, czasami wystarczy sie przejść do następnego, tam bedzie, bo towar sie minimalnie różni.
Ja lubię aldikowe jogurty probiotyczne z musli, i czasami muszę sie naszukać, w którym aldi akurat sa
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 20:31   #148
kasiunia1pl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Nadzieja87 Pokaż wiadomość
Dziewczyny zwierzę domowe takie jak żółw trzeba meldowac?? O.o
Nie

...wyslane i nieskontrolowane...
kasiunia1pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 11:38   #149
white.apple
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 164
Dot.: Niemcy V

Ja kocham Sahnekefir z Aldi o smaku Walnuß+Pflaume, też nie zawsze jest
white.apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-19, 18:02   #150
Aditu_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Münster
Wiadomości: 153
Dot.: Niemcy V

Dziewczyny
Potrzebuje rady... Jak poprosić o podwyżkę? Nie chodzi mi dokładnie o słowa, ale jak to zacząć, to powiedziec... To moja pierwsza "prawdziwa" praca, w pl leciałam na smieciowkach, raz byłam zatrudniona w małej firmie, ale szef to był luzak, wiec problemu by nie było, gdybym chciała o to pytać(ale i tak byłam tam za krótko)...
Teraz mam szefa takiego poważnego, wiecie: garnitur, trzymanie na dystans, do tego dochodzi ze Niemcy sa troszke inni(w pl pewnie bym tez nie wiedziała, tak na marginesie ).... Nie wiem jak sie do tego zabrać, mysle juz od dłuższego czasu, ale odkładałam to na pozniej... Teraz mi sie sytuacja materialna pogorszyła, poza tym w firmie wymagają ode mnie coraz wiecej(chociaz w przeciwieństwie do wspołpracowników dawałam zawsze z siebie 100%)a ja lece na mindestlohn:/
Musze to zmienić, albo zmienić prace, z zapytaniem chyba byłoby łatwiej niz ze znalezieniem pracy... Zwłaszcza ze mam tylko maturę, żadnego wykształcenia, a ta prace znam juz prawie w kazdym aspekcie (pracuje tam juz prawie dwa lata...)
Aditu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-19 17:44:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:38.