Komunikacja miejska - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-09, 11:48   #121
irkax
Zakorzenienie
 
Avatar irkax
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 717
Dot.: Komunikacja miejska

Cytat:
Napisane przez lain

jedzie z dworca, przez kazimierz na biezanow;

jeszcze nigdy w zyciu nie widzialam kanara w nocnym, ale nawet jesli sie to zdarzy to mam miesieczny
no to już wiem dlaczego go nie kojarze

To, że bilet miesięczny obejmuje również eskapadę nocnym autobusem uważam za błogosławieństwo. Zwłaszcza, że z imprez na Rynku wracam najczęściej właśnie tym środkiem lokomocji
__________________

irkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-09, 11:57   #122
takasobieania
Zadomowienie
 
Avatar takasobieania
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 672
GG do takasobieania
Dot.: Komunikacja miejska

Faktycznie ceny biletów w Krakowie są chore. Tym bardziej że nie ma metra i mozna na nich jeździc tylko autobusami i tramwajami.

Niedawno kupowałam bilet miesięczny (niestety mam cały) i pani była wielce zaskoczona bo daaaawno nikt takiego biletu nie kupował. No tak, jeśli kosztuje prawie 100 zł :-((
__________________

moje obrazki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=117813
takasobieania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-09, 12:12   #123
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Komunikacja miejska

Cytat:
Napisane przez Agoosia
juz 4 przeszły

Widzę, że kanary dzielą sie na dziennych i nocnyh (odpowiednio dobranych do grup jeżdżących w danych porach )

edit: dokładnie 4
No! Bardzo dobrze! To sie nazywa karność

Swoja drogą zawsze rozbawiało mnie "Oddychaj co drugi raz bo marnujesz tlen."
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-09, 12:28   #124
Agoosia
Zakorzenienie
 
Avatar Agoosia
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 365
Send a message via Skype™ to Agoosia
Dot.: Komunikacja miejska

No, wiesz, jakby sie tak zastanowić, to ja oddycham za 2 osoby, a ilość oddechów znacząco nie wzrosła, więc... oszczędzam tlen
Agoosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-09, 12:29   #125
mar_go
Rozeznanie
 
Avatar mar_go
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 899
GG do mar_go
Dot.: Komunikacja miejska

Cytat:
Napisane przez Ines1985
I dokupujesz te nocne? ja jakis miesiac temu sie dowiedzialam ze na nocne sa oddzielne bilety .
Nawet babka w kiosku nie miala o tym pojecia

Dlatego nie zamierzam przeplacac. I tak w nocnym prawie nigdy nie ma kanarow.
Ines, Karta Miejska obejmuje również nocne, specjalnie weszłam właśnie na stronę ZTM i regulamin biletów. Tak jest od czasu wprowadzenia kart zbliżeniowych , to stare miesięczne nie obejmowały nocnych. Aż się zdziwiłam, że znowu jakieś zmiany, jak zobaczyłam Wasze posty i poleciałam sprawdzić. Spokojnie możesz jeździć
mar_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-09, 12:37   #126
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: Komunikacja miejska

Cytat:
Napisane przez mar_go
Ines, Karta Miejska obejmuje również nocne, specjalnie weszłam właśnie na stronę ZTM i regulamin biletów. Tak jest od czasu wprowadzenia kart zbliżeniowych , to stare miesięczne nie obejmowały nocnych. Aż się zdziwiłam, że znowu jakieś zmiany, jak zobaczyłam Wasze posty i poleciałam sprawdzić. Spokojnie możesz jeździć
Tylko ze od jakiegos czasu nie laduje karty .
Ale wielkie dzieki za informacje bo juz myslalam ze nawet jak sie ma karte to trzeba kupowac te nocne bilety.
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-09, 14:35   #127
soulsweeper
Zadomowienie
 
Avatar soulsweeper
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 305
Dot.: Komunikacja miejska

W Lublinie ulgowy na wszystkie linie kosztuje 60 zł i to w "promocji". Na szczęście dawno już nie muszę takich używać i nie miewam specjalnych przejść z rozkładami, za to mam ostatnio pecha do trolejbusów i ich spadających pałek. To mi zresztą przypomniało pewien dialog wyrwanej z zamyślenia mamusi z małym dzieckiem. Kierowca wyszedł poprawiać te pałki;
Dziecko: mamo, co ten pan robi?
Matka: Ciągnie druta, żeby postawić pałkę...
soulsweeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-09, 14:40   #128
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Komunikacja miejska

Cytat:
Napisane przez soulsweeper
Kierowca wyszedł poprawiać te pałki;
Dziecko: mamo, co ten pan robi?
Matka: Ciągnie druta, żeby postawić pałkę...
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-09, 15:35   #129
Nisinen
Raczkowanie
 
Avatar Nisinen
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 316
Dot.: Komunikacja miejska

Cytat:
Napisane przez Trinity
I w busach, nie wiem, czy Was tez, denerwuja mnie te starsze "paniusie". Stana zawsze za mlodym osobnikiem, ktory siedzi i zaczynaja gadac na glos, "jaka ta mlodziez niewychowana" i maja takie wredne miny Nie nawidze tego!!!
O tak, to jest okropne :/ Ja zwykle wstaję, ale czasami jest taki ścisk w autobusie, że ledwo co oddychać można, to co dopiero myśleć o tym żeby wstać i ustąpić miejsca, jak nawet nie ma którędy ta 'babcia' przejsc :/
Pamiętam jak kiedyś, bodajże w niedzielę, zachorowałam, czułam się naprawdę źle i musiałam pojechać autobusem do lekarza.
W autobusie nie było dużo ludzi, to sobie usiadłam, bo myślałam, że się zaraz przewrócę :/ Jechały jakieś starsze panie i na jednym przystanku wsiadł jakiś dziadek, miejsca wolne były, ale nie, te 'babcie' musiały mnie się uczepić, że jaka ta młodzież niewychowana itd.
Chciałam im coś powiedzieć, w końcu skoro były wolne miejsca, to dlaczego ja muszę wstawać? I jeszcze w jakim stanie ja byłam :/ I dlatego teraz zazwyczaj ustępuję miejsca starszym osobom, niezależnie jak się czuję, żabym znowu nie musiała słuchać jaka to ja jestem.

Autobusami często nie jeżdżę, jedynie gdy jadę na zakupy do centrum, także mniej więcej co dwa tygodnie. Zwykle przyjeżdżają punktualnie, czasami 2-3min później, czasami wcześniej, ale niedawno czekałam na autobus, miał być ok. 7:35, czekam jest już 7:45, a tu nic nie ma. Zimno było i byłam już trochę zdenerwowana. Z tego co pamiętam autobus nie przyjechał, musiałam jechać dopiero następnym o 7:59 :/ Pół godz. stania i czekania jak jakaś głupia.
Nisinen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-09, 19:38   #130
takasobieania
Zadomowienie
 
Avatar takasobieania
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 672
GG do takasobieania
Dot.: Komunikacja miejska

o tak. Starsze paniusie sa straszne.
Słyszałam na ten temat fajny kawał:
W autobusie siedzi młody chłopaczek i nie ma zamiaru ustapić miejsca stojącemu nad nim starszemu dziadkowi z laską.
Ten zniecierpliwiony zaczyna stukać znacząco laska w oparcie krzesła.
Chłopak sie odwraca i mówi: nałożyłby sobie Pan taką gumę na koniec laski to przestałaby tak hałasować.
Dziadek na to: Drogie dziecko, gdyby Twój ojciec kilkanaście lat temu założył sobie gumę to ja miałbym gdzie siedzieć.
__________________

moje obrazki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=117813
takasobieania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 10:49   #131
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Komunikacja miejska

Też tego nie znoszę. Denerwuje mnie także to, że większość z nich jeszcze lubi lustrować cię wzrokiem (zwykle krytycznym). Kiedyś jakaś pani nawet zmierzyła mnie podejrzliwym wzrokiem i przysunęła do siebie torebkę!

Jak są wolne miejsca to nie ustępuję i koniec. A ostatnio zdarzyło mi się, że wsiadłam do autobusu, który był prawie że puściutki - może 5 osób jechało. Więc usiadłam na pierwszym z brzegu miejscu i nie zauważyłam, że tam był taki czerwony krzyżyk na szybie. Jakiś dziadek, o lasce, przeszedł cały autobus żeby stanąć nade mną i głośno spytać czy jestem inwalidą, bo jeżeli tak to mogę siedzieć. Żeby nie robić zamieszania wstałam, powiedziałam, że "bardzo proszę" i usiadłam jedno miejsce z tyłu. A facet jeszcze pare razy głośno powiedział niemiłym tonem, że jakbym była inwalidą to bym sobie mogła siedzieć. A 5 osób się na mnie dziwnie patrzyło, aż mi się głupio zrobiło
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-10, 11:05   #132
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: Komunikacja miejska

Paniusie to nic. Ja ostatnio z Lexie i Agusia_1 mialam niezla przygode w autobusie

Jakis facet zaczal na caly autobus wyzywać od najgorszych jakas Bogu ducha winna dziewczyne.
To bylo przerazajace.
W koncu na przystanku WSZYSCY ludzie z tego autobusu wysiedli i ten facet zostal sam. Tak sie darł ze az kierowca zerkal co sie dzieje.

Z koleji w krakowskim tramwaju mialam okazje spotkac najprawdziwsza czarownice. Smiala sie tak przerazajaco (jak wiedzma), biła wszystkich piesciami i darla sie na caly tramwaj "Lalluuuuuniaaaaaa"
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 11:05   #133
Trinity
Raczkowanie
 
Avatar Trinity
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 256
GG do Trinity
Dot.: Komunikacja miejska

Ech, to jest poprostu straszne, jakie te starsze osobniki maja fochy, widzimisie i jakies swoje wybujale dumy... Kiedys jechalam autobusem z kolezanka, i ja siedzialam przodem, a ona odwrocona do mnie, tylem do kierunku jazdy. Gadalysmy i nie widzialam, co sie dzieje za mna, bylo dosc tez tloczno... I nagle slyszymy takie glosne gadania dwoch starych "moherowych beretow", ze jakie to nie kulturalne, ze mlode siedzi, starsze musi stac, ze zero szacunku... No to ja sie odwrocilam i stoja te panie, to wstalam, zeby nie bylo, wczesniej ich nie widzialam (pewnie mysla, ze jak mlodziec, to ma oczy z tylu glowy itp.), a ta starsza wredota zmierzyla mnie wzrokiem i odwrocila glowe do tej drugiej z taka mina, jakbym jej męża ogórkiem zabila i foch na mnie i nie siadla i miejsce bylo wolne, ale nie siadla...

Moim zdaniem tym starszym ludziom nalezy sie tez duza porcja kultury i wychowania i wdziecznosci!!!



__________________
... Angel Of Darkness...
Trinity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 11:27   #134
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: Komunikacja miejska

o rany,jak ja nienawidze linii 186 w stolicy mam ochotę popełnić harakiri gdy mam tym jechać nie dośc,ze jeżdzi sobie TOTALNIE jak chce,w ogóle rozkłąd to nie wiem po co tam jest,chyba tylko po to by robić"dobre wrażenie" niektóre w szczycie,gdy akurat się spieszysz do pracy w ogóle nie raczą przyjechać wrrr...
a co do dziadków i babć to standart,ze jak tylko zobaczy taka baba wolne miejsce na przedzie autobusu,sama stoją z tyłu to nagle potrafi wręcz sprintem dopaść siedzenie,by ją przypadkiem ktoś nie ubiegł a takie to schorowane są...
wczoraj widziałam jak jeden dziadek "przesiadał" ale z 1 busu do 2,jak normalnie na biegach przez płotki,tylko ze tymi płotkami byli...inni ludzie
sami gadają o braku kultury,ale to chyba by im się ona przydała
rany,mam dośc komunikacji
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 11:35   #135
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Komunikacja miejska

Cytat:
Napisane przez Ines1985
Paniusie to nic. Ja ostatnio z Lexie i Agusia_1 mialam niezla przygode w autobusie

Jakis facet zaczal na caly autobus wyzywać od najgorszych jakas Bogu ducha winna dziewczyne.
To bylo przerazajace.
W koncu na przystanku WSZYSCY ludzie z tego autobusu wysiedli i ten facet zostal sam. Tak sie darł ze az kierowca zerkal co sie dzieje.
Traumatyczne przeżycie to było Od tej pory boję sie wsiadać do autobusu
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 11:59   #136
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Komunikacja miejska

Trinity miałam podobną przygodę jak ty Kiedyś jechałam chora z zajęć,blada jak ściana, ledwo na nogach stałam,jak tylko zobaczyłam wolne miejsce to usiadłam,bo myślałam,że zaraz mogę runąć na ziemię Na następnym przystanku raźno wsiadła jakaś kobieta ok.60 lat stanęła koło mnie i kazała mi ustąpić sobie miejsca Nie miałam ochoty na kłótnię,więc jej ustąpiłam. Ona nie wyglądała na osobę jakąś schorowaną,taką, która nie mogłaby postać trochę, raczej wydawała się pełna życia i energii,ale jej miejsce w tramwaju się należy
Poza tym uwielbiam takie akcje jak ktoś wsiada do tramwaju (tak po 40) i szuka takich miejsc,gdzie siedzą jacyś młodzi i tak chamsko stają i czekają aż Ci młodzi im miejsca ustąpią
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 12:11   #137
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: Komunikacja miejska

Cytat:
Napisane przez natii4
Trinity miałam podobną przygodę jak ty Kiedyś jechałam chora z zajęć,blada jak ściana, ledwo na nogach stałam,jak tylko zobaczyłam wolne miejsce to usiadłam,bo myślałam,że zaraz mogę runąć na ziemię Na następnym przystanku raźno wsiadła jakaś kobieta ok.60 lat stanęła koło mnie i kazała mi ustąpić sobie miejsca Nie miałam ochoty na kłótnię,więc jej ustąpiłam. Ona nie wyglądała na osobę jakąś schorowaną,taką, która nie mogłaby postać trochę, raczej wydawała się pełna życia i energii,ale jej miejsce w tramwaju się należy
Tez mialam podobna sytuacje. Z tym ze ja zaslablam i opadłam na siedzenie ktore fartem akurat obok mnie sie zwolniło. Tym samym zupelnie niechcacy zajelam miejsce do ktorego juz biegla jakas kobieta. Chyba zaczela na mnie wrzeszczec, nie wiem z reszta bo nic nie slyszalam, swiat wirowal, widzialam tez przez mgłe. Przeprosilam, ostatkiem sil podniosłam sie i zupelnie na oślep wysiadlam z autobusu ktory na szczescie wlasnie podjechal na przystanek. Ta moglam juz sobie mdleć do woli i nikt sie na mnie nie rzucał

Starsi ludzie czesto kompletnie nie maja wyobrazni. Mysla ze tylko oni maja klopoty ze zdrowiem i im sie wszystko należy.
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 14:00   #138
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Komunikacja miejska

Cytat:
Napisane przez Ines1985
Tez mialam podobna sytuacje. Z tym ze ja zaslablam i opadłam na siedzenie ktore fartem akurat obok mnie sie zwolniło. Tym samym zupelnie niechcacy zajelam miejsce do ktorego juz biegla jakas kobieta. Chyba zaczela na mnie wrzeszczec, nie wiem z reszta bo nic nie slyszalam, swiat wirowal, widzialam tez przez mgłe. Przeprosilam, ostatkiem sil podniosłam sie i zupelnie na oślep wysiadlam z autobusu ktory na szczescie wlasnie podjechal na przystanek. Ta moglam juz sobie mdleć do woli i nikt sie na mnie nie rzucał

Starsi ludzie czesto kompletnie nie maja wyobrazni. Mysla ze tylko oni maja klopoty ze zdrowiem i im sie wszystko należy.
kiedys tez zdarzylo mi sie podsiasc jakas pania - stanela nade mna i zaczela glosno komentowac w przestrzen jaka to mlodziez niewychowana itd - spojrzalam na nia, powiedzialam ze bardzo zle sie czuje, mam miekkie kolana i obawiam ze ze jesli wstane to zaslabne ale jesli tak jej zalezy na miejsciu to ustapie, tylko prosze zeby mnie zlapala jak bede upadac, ewentualnie zawiadomila pogotowie gdy juz zemdleje. zatkalo ja, przeprosila, pozniej pomogla mi wstac i wysiasc na moim przystanku. bylam w szoku.
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 14:02   #139
Juda
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Za górami, za lasami...
Wiadomości: 5 135
GG do Juda
Dot.: Komunikacja miejska

Cytat:
Napisane przez Agoosia
no to jedziesz niecałe 24h

O Ja roztrzepana ;- )
Ale pomyłka ;- )
Miało być Aguś o 7.45 do 8.00 ;- )
Czepialska :P
__________________
Gdy się na coś nie zgadza, to jest wredna i cyniczna.
Jak kocha, to jest naiwna, a jak nie kocha, to jest zimna.
Jeśli jest sama, to znaczy, że nikt jej nie chciał,
a jeśli jest z kimś, to znaczy, że cwana.
A gdy dostaje furii to jej się tylko tak zdaje...

Juda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-10, 14:07   #140
Agoosia
Zakorzenienie
 
Avatar Agoosia
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 365
Send a message via Skype™ to Agoosia
Dot.: Komunikacja miejska

E tam czepialska

Przecież to nic dziwnego, że jakaś tam podróż zajmuje Ci tyle czasu. Z tą komunikacją wszystko możliwe

Agoosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 14:36   #141
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Komunikacja miejska

Cytat:
Napisane przez sitc
Fantastyczny pomysł z tym zbluzganiem kierowcy. W końcu to z pewnością on jest odpowiedzialny za śnieg, korki na ulicach, wypadki po drodze które blokują ruch i tym podobne sytuacje. Oraz niewątpliwie on układa sobie rozkład, może nawet specjalnie złośliwie przyjezdza później
No dokladnie tak, wreszcie pewien głos rozsądku w tej dyskusji! U mnie w Gdańsku od kilku miesięcy trwa remont centrum - lokalne dziewczyny wiedzą - a potrwa jeszcze z lat kilka, bo plany nasi radni mają wielkie, a jakże. Drogi marne, a samochodów przybywa z każdym rokiem coraz więcej. Korki z są coraz koszmarniejsze, są po prostu makabryczne. Autobusy się spóźniają, bo kierowca nie archanioł, w powietrze się nie uniesie... Wyjście jest jedno - wyjść wcześniej. Jeśli jadę do pracy na 10, dojeżdżam w przeciągu pół godziny. Jeśli jadę na 8 - zajmuje mi to jeszcze raz tyle. W związku z tym zrywam się o bladym świcie i wychodzę bardzo wcześnie, bo nienawidzę spóźniania. I Tobie, Shem, po przyjacielsku radzę to samo, jedź wcześniejszym autobusem, bo powiem szczerze - JA bym takiego spóźniającego się pracownika za zbity pysk wyrzuciła (no ale ja jestem znaną powszechnie żmiją ).
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 15:14   #142
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Komunikacja miejska

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
No dokladnie tak, wreszcie pewien głos rozsądku w tej dyskusji! U mnie w Gdańsku od kilku miesięcy trwa remont centrum - lokalne dziewczyny wiedzą - a potrwa jeszcze z lat kilka, bo plany nasi radni mają wielkie, a jakże. Drogi marne, a samochodów przybywa z każdym rokiem coraz więcej. Korki z są coraz koszmarniejsze, są po prostu makabryczne. Autobusy się spóźniają, bo kierowca nie archanioł, w powietrze się nie uniesie... Wyjście jest jedno - wyjść wcześniej. Jeśli jadę do pracy na 10, dojeżdżam w przeciągu pół godziny. Jeśli jadę na 8 - zajmuje mi to jeszcze raz tyle. W związku z tym zrywam się o bladym świcie i wychodzę bardzo wcześnie, bo nienawidzę spóźniania. I Tobie, Shem, po przyjacielsku radzę to samo, jedź wcześniejszym autobusem, bo powiem szczerze - JA bym takiego spóźniającego się pracownika za zbity pysk wyrzuciła (no ale ja jestem znaną powszechnie żmiją ).
Ola, nie znasz się chyba na nowoczesnym zarządzaniu

Ja rozumiem, że jak centrum rozbudowane albo wypadek to są korki i kierowca nic nie poradzi. Ale jak wytłumaczyc to, że mój przystanek jest 4 po kolei od takiej niby zajezdni, w której autobusy stoją po 20 minut...I albo gosciu przyjezdza 10 minut wcześniej, bo tak mu akurat pasuje, albo spóźnia się 20 i później jedzie 30/h! Przez co ja spoźniam sie na pociag do katowic, i naturalnie omijaja mnie zajecia, które potem musze odrabiać...
O której mam wychodzic z domu mając zajecia na 9.30? o 5? wtedy moze będzie sznasa, ze jakis autobus w ciągu godziny przyjedzie i że jak 2 pociagi będą odwołane to na 3 się załapię i i tak ledwo zdążę...
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 15:31   #143
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Komunikacja miejska

Cytat:
Napisane przez Marilyn
Ola, nie znasz się chyba na nowoczesnym zarządzaniu
Dyć tam się nie znam... ja prosta dzioucha ze wsi jezdem (w końcu Gdańsk, miasto w którym się urodziłam to żadna metropolia ). Ale żeby remont twz błednika (tak się u nas nazywa główna ulica prowadząca do serca Gd, razem z węzłem tramwajowym itd) był zaplanowany na półtora roku?! To coś co w każdym cywilizowanym kraju załatwia się w kilka tygodni, góra miesięcy... ale nie lat!


Cytat:
Ja rozumiem, że jak centrum rozbudowane albo wypadek to są korki i kierowca nic nie poradzi. Ale jak wytłumaczyc to, że mój przystanek jest 4 po kolei od takiej niby zajezdni, w której autobusy stoją po 20 minut...I albo gosciu przyjezdza 10 minut wcześniej, bo tak mu akurat pasuje, albo spóźnia się 20 i później jedzie 30/h! Przez co ja spoźniam sie na pociag do katowic, i naturalnie omijaja mnie zajecia, które potem musze odrabiać...
O której mam wychodzic z domu mając zajecia na 9.30? o 5? wtedy moze będzie sznasa, ze jakis autobus w ciągu godziny przyjedzie i że jak 2 pociagi będą odwołane to na 3 się załapię i i tak ledwo zdążę...
O kurcze to już naprawdę niefajnie masz no takiego kierowcę to powinno się na suchej gałęzi powiesić jak nic! Może faktycznie sprawę oficjalnie trza nagłośnić?

A tak offtopicznie, fajnie Cię widzieć Marylin
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 16:07   #144
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Komunikacja miejska

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
Dyć tam się nie znam... ja prosta dzioucha ze wsi jezdem (w końcu Gdańsk, miasto w którym się urodziłam to żadna metropolia ). Ale żeby remont twz błednika (tak się u nas nazywa główna ulica prowadząca do serca Gd, razem z węzłem tramwajowym itd) był zaplanowany na półtora roku?! To coś co w każdym cywilizowanym kraju załatwia się w kilka tygodni, góra miesięcy... ale nie lat!




O kurcze to już naprawdę niefajnie masz no takiego kierowcę to powinno się na suchej gałęzi powiesić jak nic! Może faktycznie sprawę oficjalnie trza nagłośnić?

A tak offtopicznie, fajnie Cię widzieć Marylin

Ciebie też

W temacie kierowców MPK...są boscy...takich wiązanek jakie oni wymyślają na drogach to ja nawet pod monopolowym na osiedlu nie słyszałam
A już w ogóle cudownie jest, jak jeden się wydziera na cały autobus na strasza kobietę, która z siatami się gramoli "gdzie się, k..... pchasz Ty stara k....? Nie raz byłam świadkiem niezłej wymiany zdań I już mnie to nawet nie załamuje...
Jakiś czas temu w Gliwicach na Pl. Piastów otworzono piękne Biuro Obsługi Klienta KZK GOP...2 kolesie w niebieskich koszulach siedzą i gapią się w monitorki. Obiecałam sobie, że jak jeszcze raz 80 przyjedzie za wcześnie, wcale lub opóźniona 20 minut to jak wparzę do środka to będę skargi smarować na wszystkie autobusy, którymi zdarza mi się jeździć
Oprócz jednego 187, który zawsze punktualnie, zawsze czysty, nowy, pachnący i zawsze ma miejsca siedzące
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 16:55   #145
dore
Rozeznanie
 
Avatar dore
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 631
Dot.: Komunikacja miejska

hmm.ja mieszkam w bialymstoku. nie takie male ale tez i nie duze miasto, i autobusy sa jak trzeba-na czas, malo ktory sie spoznia. jedyny minus jezdzenia tym srodkiem lokomocji to zapachy. niektore autobusy wydaja taki smrod! jakas palona guma, smary, itp.
ogolnie jest ok, i jestem w sumie zadowolona z bialostockiej komunikacji miejskiej ;-)
pozdrawiam bialostoczanki
dore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 17:01   #146
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Komunikacja miejska

Cytat:
Napisane przez nekome
kiedys tez zdarzylo mi sie podsiasc jakas pania - stanela nade mna i zaczela glosno komentowac w przestrzen jaka to mlodziez niewychowana itd - spojrzalam na nia, powiedzialam ze bardzo zle sie czuje, mam miekkie kolana i obawiam ze ze jesli wstane to zaslabne ale jesli tak jej zalezy na miejsciu to ustapie, tylko prosze zeby mnie zlapala jak bede upadac, ewentualnie zawiadomila pogotowie gdy juz zemdleje. zatkalo ja, przeprosila, pozniej pomogla mi wstac i wysiasc na moim przystanku. bylam w szoku.
Coś mi się wydaje,że następnym razem to powiem Wiecie ja rozumiem jak wchodzi jakaś totalnie schorowana babcia do tramwaju,że trzeba jej ustąpić miejsca,ale ta kobieta okaz zdrowia, poruszała się lepiej niż niejedna nastolatka
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 17:11   #147
Martiq:)
Zadomowienie
 
Avatar Martiq:)
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 1 453
Dot.: Komunikacja miejska

Cytat:
Napisane przez Mirianka
o rany,jak ja nienawidze linii 186 w stolicy mam ochotę popełnić harakiri gdy mam tym jechać nie dośc,ze jeżdzi sobie TOTALNIE jak chce,w ogóle rozkłąd to nie wiem po co tam jest,chyba tylko po to by robić"dobre wrażenie" niektóre w szczycie,gdy akurat się spieszysz do pracy w ogóle nie raczą przyjechać wrrr...
tez czasem jeżdzę 186 ale tylko 3 przystanki (żeby na innym przystanku sie przesiąść) i potwierdzam: jeździ jak chce ale mi to nawet nie przeszkadza, bo mam do wyboru 3 czy 4 autobusy i wsiadam do tego, który przyjedzie wczesniej-a jakiś zawsze przyjeżdza

ostatnio w autobusie-zapchanym straszliwie bo o 7:30 rano- wsiadł na przystanku starszy pan i zaczął się wydzierać (dziadzio z ikrą ), że tłum jakby wszyscy na wybory jechali, wybierać Tuska i Rydzyka zaczął jeszcze psioczyć na Tuska i opowiadać niezainteresowanym, że jedzie zrobić zakupy
__________________
Nie staraj sie zrozumieć wszystkiego,
bo wszystko stanie się niezrozumiałe...
Martiq:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 17:27   #148
soulsweeper
Zadomowienie
 
Avatar soulsweeper
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 305
Dot.: Komunikacja miejska

Ja w autobusie ustępuję takim prawdziwym staruszkom, zwykle zresztą sympatycznym. Ale takiej babie w okolicy 50-tki z fioletowymi włosami i turkusowymi powiekami (taki typ jakiś dziwny) nie odpuszczę choćby mi nie wiem ile sapała. W ogóle jestem dość bojowo nastawiana, więc jeśli mi coś taka powie, odgryzam się. Np niedawno w zatłoczonym autobusie takie babsko wielkie jak 3 osoby przepchać się nie mogło w głąb autobusu (nie było takiej fizycznej możliwości, ludzie upchani jak sardynki...) i mnie się oberwało, bo stałam akurat tuż przy wyjściu na schodku. Nie było gdzie się ruszyć, a ta do mnie z mordą, żebym się przesunęła, bo miejsce zajmuję, a najlepiej to w ogóle wyszła Nie zastanowiłam się nawet za bardzo, tylko odruchowo odpowiedziałam, że jakby tyle nie żarła to może nie miałaby problemu

Ale kiedyś spotkałam na przystanku miłą babcię, która miała jakiś bilet inwalidzki upoważniający do przejazdu ją i jej opiekuna. Zaproponowała, żebym pojechała jako ten "opiekun", to nie musiałabym biletu kasować. Tak też zrobiłam, tylko później po drodze musiałam wysłuchiwać jej opowieści i kościołach i odpowiadać na pytania, do jakiego ja chodzę i co tam na mszy ostatnio było, przy czym musiałam improwizować
soulsweeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 18:23   #149
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: Komunikacja miejska

Cytat:
Napisane przez Martiq:)
tez czasem jeżdzę 186 ale tylko 3 przystanki (żeby na innym przystanku sie przesiąść) i potwierdzam: jeździ jak chce ale mi to nawet nie przeszkadza, bo mam do wyboru 3 czy 4 autobusy i wsiadam do tego, który przyjedzie wczesniej-a jakiś zawsze przyjeżdza
oj zazdroszczę ja to musiałam nim jechać kawaał drogi-taki dojazd beznadziejny na mokotów ode mnie w pewnym momencie,jak półtorej(to nie żart!) godziny jechałam do pracy powiedziałam dośc,i przesiadłam sie w metro z 3-4 przesiadkami...koszmar... na szczęscie już coraz rzadziej nim jeżdzę

a tak jeszcze ps.,ja naprawdę rozumiem te"prawdziwe"staruszki i nim chętnie ustąpie,ale jak widzę te"sprinterki-zrzędy"to naprawdę...
Soulsweeper-co ta babka Ci odpowiedziała na ten tekst??
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 18:30   #150
soulsweeper
Zadomowienie
 
Avatar soulsweeper
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 305
Dot.: Komunikacja miejska

Cytat:
Napisane przez Mirianka

a tak jeszcze ps.,ja naprawdę rozumiem te"prawdziwe"staruszki i nim chętnie ustąpie,ale jak widzę te"sprinterki-zrzędy"to naprawdę...
Soulsweeper-co ta babka Ci odpowiedziała na ten tekst??
Babka była najwyraźniej z rodzaju tych, które przywykły, że nikt z nimi nie zadziera, więc ją przytkało i tylko coś mruczała pod nosem, czego nie słyszałam
soulsweeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:56.