Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-07-07, 13:39   #121
CallMe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 99
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Wczoraj obejrzałam pierwszy odcinek El internado bez napisów i czasami miałam wrażenie, że oglądam jakiś serial po polsku, bo wszytko rozumiałam, niestety tak było tylko czasami Były też momenty w których nie miałam pojęcia o czym mówią, bo rozumiałam tylko jakieś pojedyncze słówka Ogólnie serial wydaje się ciekawy, ta godzina i 10 min minęły mi dość szybko i przyjemnie, a zawsze to kontakt z językiem Mam nadzieje, że wytrwam i będę oglądała systematycznie
CallMe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-07, 13:52   #122
Mimi08
Zadomowienie
 
Avatar Mimi08
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 185
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Polecam też El Barco, wydaje mi się że tam dialogi są bardziej proste i łatwe do zrozumienia niż w Internado
__________________

Mimi08 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-07, 22:07   #123
CallMe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 99
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Mimi08 Pokaż wiadomość
Polecam też El Barco, wydaje mi się że tam dialogi są bardziej proste i łatwe do zrozumienia niż w Internado
El Barco oglądam ale z napisami pl
CallMe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-08, 02:18   #124
rabbithearted
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 256
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Ja oglądam "El barco" z napisami hiszpańskimi, chyba nie jestem na tyle osłuchana z językiem, żeby rozumieć ze słuchu... ale pracuję nad tym i staram się nie polegać tylko na napisach
rabbithearted jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-08, 09:49   #125
Mimi08
Zadomowienie
 
Avatar Mimi08
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 185
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Oglądanie seriali to najlepsza metoda nauki Przyjemne z pożytecznym.
Pamiętam jak zaczęłam oglądać Internado bez napisów to ciężko było mi coś zrozumieć, dlatego musiałam oglądać z napisami. Natomiast El Barco na początku wiadomo nie wszystko rozumiałam, ale wydawało mi się łatwiejsze do zrozumienia. A już w ostatnich odcinkach to tak jakbym oglądała serial po polsku Dzięki oglądaniu seriali teraz duuuuużo bardziej rozumiem ze słuchu. Mam nadzieje że będzie tak samo z moim angielskim

rabbithearted jak znalazłaś serial z hiszpańskimi napisami?
__________________

Mimi08 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-08, 10:47   #126
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

to i ja się ujawnię! na tapecie hiszpański!

zawsze uczyłam sie języków pod pracę.. a teraz postanowiłam zrobić oś strikte dla siebie. a że zawsze kochałam ten język, to dlaczego nie?

jestem na początku drogi; ale z dnia na dzień widzę że coś rusza.
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-08, 12:37   #127
Cada
Raczkowanie
 
Avatar Cada
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Opole/Częstochowa
Wiadomości: 446
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cześć, mogę i ja? U mnie króluje od dawna angielski i hiszpański, a od października czeka mnie następny rok studiowania rosyjskiego O ile kocham języki, o tyle moja motywacja kuleje. Jakoś nie mogę się przełamać. Jakieś sposoby na odnowienie motywacji polecacie?
Cada jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-08, 13:03   #128
saane
Zakorzenienie
 
Avatar saane
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 4 036
Odp: Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Cada Pokaż wiadomość
Cześć, mogę i ja? U mnie króluje od dawna angielski i hiszpański, a od października czeka mnie następny rok studiowania rosyjskiego O ile kocham języki, o tyle moja motywacja kuleje. Jakoś nie mogę się przełamać. Jakieś sposoby na odnowienie motywacji polecacie?
Czytanie blogów językowych, mi bardzo pomaga

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Nie odkładaj niczego na później!...

...bo później też Ci się nie będzie chciało


130/1000
saane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-08, 15:01   #129
Cada
Raczkowanie
 
Avatar Cada
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Opole/Częstochowa
Wiadomości: 446
Dot.: Odp: Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez saane Pokaż wiadomość
Czytanie blogów językowych, mi bardzo pomaga

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Dziękuję, za odpowiedź. Znalazłam bardzo ciekawego bloga/stronę (zostacpoliglota.pl). Nie jest on nastawiony na żadny konkretny język. Ot, porady dla przyszłych poliglotów .
__________________
Angielski
Hiszpański
Rosyjski

Arabski



Cada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-08, 15:40   #130
Mimi08
Zadomowienie
 
Avatar Mimi08
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 185
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Mustique Pokaż wiadomość
to i ja się ujawnię! na tapecie hiszpański!

zawsze uczyłam sie języków pod pracę.. a teraz postanowiłam zrobić oś strikte dla siebie. a że zawsze kochałam ten język, to dlaczego nie?

jestem na początku drogi; ale z dnia na dzień widzę że coś rusza.
Hiszpański to piękny język i warto się go uczyć.
Powodzenia w dalszej nauce!

Cytat:
Napisane przez saane Pokaż wiadomość
Czytanie blogów językowych, mi bardzo pomaga

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
A mogłabyś podać jakieś linki do tych blogów?
__________________

Mimi08 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-08, 17:15   #131
szizii
Raczkowanie
 
Avatar szizii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 176
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

To i ja się do Was dołączam
U mnie kiepsko z językami, lecz stwierdziłam, że czas to zmienić! Dlatego szybciochem nadrabiam angielski i w ciągu 2-3 lat (ze względu na planowane ciężkie studia) chcę podejść do egzaminu na poziomie Advanced, niestety mogę określić swoje umiejętności gdzieś między Upper-Intermediate/First Certificate. Największa moja zmora to rozumienie ze słuchu. Macie jakiś sposób?
Dodatkowo chcę chociaż na podstawie albo średniozaawansowanym poziomie uczyć się francuskiego. Jakieś tam podstawy mam ale chcę sobie wszystko przypomnieć i do końca długich wakacji znać porządnie podstawy
szizii jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-08, 18:01   #132
Mimi08
Zadomowienie
 
Avatar Mimi08
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 185
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Mam takie pytanko : czy wiecie może gdzie znajde ćwiczenia gramatyczne z angielskiego on-line? Chodzi mi o coś tego typu (tutaj ćwiczenia z hiszpańskiego) http://aprenderespanol.org/

Chciałabym poćwiczyć gramatykę, ale nie mam żadnej książki dlatego szukam coś w internecie.
__________________

Mimi08 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-08, 18:07   #133
Immoral
Rozeznanie
 
Avatar Immoral
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 580
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

http://www.ang.pl/cwiczenia/gramatyka
Immoral jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-08, 18:41   #134
Mimi08
Zadomowienie
 
Avatar Mimi08
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 185
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Immoral Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie, o takie coś mi chodziło
__________________

Mimi08 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-08, 19:21   #135
Leilka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 37
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

hej, i ja dołączam do nowego wątku. Dawno i mało się nie odzywałam, ale było do roboty w pracy i na studiach. Od jakiś trzech miesięcy do moich języków dołączył włoski. Wyjeżdżam we wrześniu do Rzymu w ramach wyjazdu naukowego, więc postanowiłam się uczyć tego języka. Póki co nauka jest bardzo prosta:P Tylko, że nauka rosyjskiego i szwedzkiego zeszła na dalszy plan..:/

Cytat:
Napisane przez szizii Pokaż wiadomość

Dodatkowo chcę chociaż na podstawie albo średniozaawansowanym poziomie uczyć się francuskiego. Jakieś tam podstawy mam ale chcę sobie wszystko przypomnieć i do końca długich wakacji znać porządnie podstawy
powodzenia! ja tak właśnie chcę porządne podstawy z włoskiego poznać też do końca wakacji

właśnie dzisiaj doszedł słownik do włoskiego i poszerzył moją skromną kolekcję materiałów do nauki
Leilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-08, 22:14   #136
szizii
Raczkowanie
 
Avatar szizii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 176
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Leilka Pokaż wiadomość
powodzenia! ja tak właśnie chcę porządne podstawy z włoskiego poznać też do końca wakacji

właśnie dzisiaj doszedł słownik do włoskiego i poszerzył moją skromną kolekcję materiałów do nauki
Wzajemnie Ja się wzbogaciłam o słownik i ćwiczenia do gramatyki a dodatkowo mam 2 książki z liceum, także zaczynam walczyć
szizii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-09, 00:12   #137
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość

Zachęcam wszystkich do pisania, a nie ukrywania się po kątach, nie gryziemy
ee mialam podczytywać dalej po cichaczu, ale w sumie mogę sie ujawnić raz a potem wrócić do mojego kąta
Cytat:
Napisane przez saane Pokaż wiadomość
A co studiujesz? Mi się marzy sinologia

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
cięzkie studia Moja wspołlokatorka studiuje
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-09, 08:22   #138
Cada
Raczkowanie
 
Avatar Cada
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Opole/Częstochowa
Wiadomości: 446
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cichutko, wszystkie się uczą? Pytanie: czy któraś z Was uczyła się kiedyś arabskiego? Mam straszną ochotę, ale w pobliżu nauczyciela ani szkoły z arabskim niet. Pozatym ciężko z funduszami na taką zabawę. Wobec tego chciałabym samodzielnie się pouczyć. Słyszałam że język bardzo trudny i samodzielnie raczej marne efekty. Co o tym sądzicie?
__________________
Angielski
Hiszpański
Rosyjski

Arabski



Cada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-09, 08:38   #139
zielona_nadzieja
Zakorzenienie
 
Avatar zielona_nadzieja
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 9 596
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
ee mialam podczytywać dalej po cichaczu, ale w sumie mogę sie ujawnić raz a potem wrócić do mojego kąta
Wracaj z tego kąta i pisz


Dowiedziałam się, że zdałam licencjat, więc mogę wreszcie z lekkim sercem wziąć się za języki Na początek planuję wygrzebać się z zaległości w Anki, potem biorę się za systematyzowanie mojej wiedzy z gramatyki
__________________
Fais-moi une place dans tes urgences, dans tes audaces, dans ta confiance.
zielona_nadzieja jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-09, 09:59   #140
ahsen
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 725
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez zielona_nadzieja Pokaż wiadomość
Wracaj z tego kąta i pisz


Dowiedziałam się, że zdałam licencjat, więc mogę wreszcie z lekkim sercem wziąć się za języki Na początek planuję wygrzebać się z zaległości w Anki, potem biorę się za systematyzowanie mojej wiedzy z gramatyki
Gratulacje! Ja też się obroniłam 2 tyg temu A jaka jest Twoja dziedzina :P?
ahsen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-09, 10:36   #141
zielona_nadzieja
Zakorzenienie
 
Avatar zielona_nadzieja
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 9 596
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez ahsen Pokaż wiadomość
Gratulacje! Ja też się obroniłam 2 tyg temu A jaka jest Twoja dziedzina :P?
Również gratuluję Filologia romańska a Ty?

UWAGA! Prezentuję sposób trzymania ołówka w buzi
2013-07-09 11.15.22.jpg
__________________
Fais-moi une place dans tes urgences, dans tes audaces, dans ta confiance.
zielona_nadzieja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-09, 12:34   #142
gretally
Zadomowienie
 
Avatar gretally
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 935
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cześć
Może znajdzie się tutaj jakaś kobietka, która pomoże mi w pewnym dylemacie.
Od września kontynuuję naukę w technikum o profilu hotelarskim, po skończeniu będę miała odrobione praktyki, chcę pofatygować się do hotelu w moim mieście np. za rok jak będę miała 18 lat na staż, do tego szkoła zapewnia kursy ( dopiero w tym roku dowiemy się dokładnie jakie, ale oczywiście związane z branżą-kurs kasy fiskalnej, obsługi programów hotelarskich itp), w tym roku jest szansa odbycia miesięcznych praktyk w Hiszpanii. Z językami obcymi będę stała na poziomie, angielski-B2-C1, niemiecki- przez wkład własny powinno się udać B2, z tych dwóch języków mam podręczniki ze słownictwem branżowym, hotelarskim, dokumenty, listy powitalne itp w tych językach.
Nie chciałabym nauki zakończyć na technikum, więc jedno z pytań: Jakie studia do tego zestawu będą najbardziej korzystne biorąc pod uwagę, że chciałabym pracować jako recepcjonistka w hotelu i podwyższać swoje kwalifikacje? Wiem również że podstawą do tego zawodu jest nauka języków, oczywiście nie zamierzam poprzestać tylko na tych dwóch, chcę się rozwijać, języki obce są moją pasją i właśnie od tego roku postanawiam dołożyć do nich jeszcze jeden. Jaki w tej branży może być równie przydatny ?

Z góry bardzo serdecznie dziękuję
__________________
19.05.2012

Edytowane przez gretally
Czas edycji: 2013-07-09 o 12:44
gretally jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-09, 12:50   #143
Paseczkowa
Zakorzenienie
 
Avatar Paseczkowa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 432
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez gretally Pokaż wiadomość
Cześć
Może znajdzie się tutaj jakaś kobietka, która pomoże mi w pewnym dylemacie.
Od września kontynuuję naukę w technikum o profilu hotelarskim, po skończeniu będę miała odrobione praktyki, chcę pofatygować się do hotelu w moim mieście np. za rok jak będę miała 18 lat na staż, do tego szkoła zapewnia kursy ( dopiero w tym roku dowiemy się dokładnie jakie, ale oczywiście związane z branżą-kurs kasy fiskalnej, obsługi programów hotelarskich itp), w tym roku jest szansa odbycia miesięcznych praktyk w Hiszpanii. Z językami obcymi będę stała na poziomie, angielski-B2-C1, niemiecki- przez wkład własny powinno się udać B2, z tych dwóch języków mam podręczniki ze słownictwem branżowym, hotelarskim, dokumenty, listy powitalne itp w tych językach.
Nie chciałabym nauki zakończyć na technikum, więc jedno z pytań: Jakie studia do tego zestawu będą najbardziej korzystne biorąc pod uwagę, że chciałabym pracować jako recepcjonistka w hotelu i podwyższać swoje kwalifikacje? Wiem również że podstawą do tego zawodu jest nauka języków, oczywiście nie zamierzam poprzestać tylko na tych dwóch, chcę się rozwijać, języki obce są moją pasją i właśnie od tego roku postanawiam dołożyć do nich jeszcze jeden. Jaki w tej branży może być równie przydatny ?

Z góry bardzo serdecznie dziękuję
Powinnaś wybrać ten język, który Ci się podoba i którego nauka będzie Ci sprawiać przyjemność Chociaż szczerze mówiąc, jeśli chodzi o pracę w hotelu to pierwszy przyszedł mi do głowy rosyjski.
Paseczkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-09, 12:53   #144
gretally
Zadomowienie
 
Avatar gretally
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 935
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Paseczkowa Pokaż wiadomość
Powinnaś wybrać ten język, który Ci się podoba i którego nauka będzie Ci sprawiać przyjemność Chociaż szczerze mówiąc, jeśli chodzi o pracę w hotelu to pierwszy przyszedł mi do głowy rosyjski.
Tak, dokładnie, choć chciałabym usłyszeć właśnie takie pierwsze skojarzenia innych. Dziękuję Ci serdecznie
__________________
19.05.2012
gretally jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-09, 13:01   #145
Mimi08
Zadomowienie
 
Avatar Mimi08
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 185
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez gretally Pokaż wiadomość
Cześć
Może znajdzie się tutaj jakaś kobietka, która pomoże mi w pewnym dylemacie.
Od września kontynuuję naukę w technikum o profilu hotelarskim, po skończeniu będę miała odrobione praktyki, chcę pofatygować się do hotelu w moim mieście np. za rok jak będę miała 18 lat na staż, do tego szkoła zapewnia kursy ( dopiero w tym roku dowiemy się dokładnie jakie, ale oczywiście związane z branżą-kurs kasy fiskalnej, obsługi programów hotelarskich itp), w tym roku jest szansa odbycia miesięcznych praktyk w Hiszpanii. Z językami obcymi będę stała na poziomie, angielski-B2-C1, niemiecki- przez wkład własny powinno się udać B2, z tych dwóch języków mam podręczniki ze słownictwem branżowym, hotelarskim, dokumenty, listy powitalne itp w tych językach.
Nie chciałabym nauki zakończyć na technikum, więc jedno z pytań: Jakie studia do tego zestawu będą najbardziej korzystne biorąc pod uwagę, że chciałabym pracować jako recepcjonistka w hotelu i podwyższać swoje kwalifikacje? Wiem również że podstawą do tego zawodu jest nauka języków, oczywiście nie zamierzam poprzestać tylko na tych dwóch, chcę się rozwijać, języki obce są moją pasją i właśnie od tego roku postanawiam dołożyć do nich jeszcze jeden. Jaki w tej branży może być równie przydatny ?

Z góry bardzo serdecznie dziękuję
Skończyłam technikum takie jak Twoje z tym, że moje było turystyczno-hotelarskie i powiem Ci szczerze, że prace ciężko jest znaleźć, nawet na staż nie chcą przyjmować. Już od prawie od 2 miesięcy szukam pracy i nic, u moich koleżanek ze szkoły to samo :/ Prawda jest taka, że trzeba mieć znajomości bo bez nich ciężko cokolwiek zaleźć. Ale niektórym się udaje, mam nadzieje że Tobie się poszczęści w branży hotelarskiej.
Przede wszystkim musisz znać języki: angielski(i właśnie dlatego nie mam pracy ) niemiecki i jeszcze jeden język, ja mieszkam na Dolnym Śląsku i często widze w ofertach pracy wymagany jest czeski lub słowacki - może na te języki zwróć uwagę
I rób kursy
__________________

Mimi08 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-09, 13:17   #146
gretally
Zadomowienie
 
Avatar gretally
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 935
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Mimi08 Pokaż wiadomość
Skończyłam technikum takie jak Twoje z tym, że moje było turystyczno-hotelarskie i powiem Ci szczerze, że prace ciężko jest znaleźć, nawet na staż nie chcą przyjmować. Już od prawie od 2 miesięcy szukam pracy i nic, u moich koleżanek ze szkoły to samo :/ Prawda jest taka, że trzeba mieć znajomości bo bez nich ciężko cokolwiek zaleźć. Ale niektórym się udaje, mam nadzieje że Tobie się poszczęści w branży hotelarskiej.
Przede wszystkim musisz znać języki: angielski(i właśnie dlatego nie mam pracy ) niemiecki i jeszcze jeden język, ja mieszkam na Dolnym Śląsku i często widze w ofertach pracy wymagany jest czeski lub słowacki - może na te języki zwróć uwagę
I rób kursy
W większości teraz bardzo ciężko, ale trzeba próbować tak jak Ty robisz Ja niestety teraz mogę jedynie się uczyć języków, myślałam, żeby w następne wakacje coś z au-pair spróbować. W tym roku jak dostanę się na praktyki zagraniczne to mamy kurs 30h języka hiszpańskiego to może wtedy jakieś podstawy złapię i będzie mi łatwiej, mam nadzieję że miesiąc w Hiszpanii też jakoś pomoże mi osłuchać się z językiem hiszpańskim i angielskim.
A jak z Twoim angielskim jest ? Widzę że chyba teraz wzięłaś się i poprawiasz znajomość tak ?
Ja akurat jestem ze wschodu Polski więc chyba bardziej rosyjski, choć uczyłam się go przez miesiąc, chodziłam na zajęcia i nie dałam rady...tak mi się nie podobała jego nauka. Nie widzę sensu w tym języku uczenia się go z książką, ,moim zdaniem tu trzeba mówić mówić i mówić.
A Ty wybrałaś się na studia ? Dziękuję serdecznie za miłe słowa i również życzę powodzenia w znalezieniu świetnej pracy Branża hotelarska jest troszkę zamknięta i trzeba być naprawdę dobrym...
__________________
19.05.2012
gretally jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-09, 14:09   #147
Cada
Raczkowanie
 
Avatar Cada
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Opole/Częstochowa
Wiadomości: 446
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez gretally Pokaż wiadomość
Cześć
Może znajdzie się tutaj jakaś kobietka, która pomoże mi w pewnym dylemacie.
Od września kontynuuję naukę w technikum o profilu hotelarskim, po skończeniu będę miała odrobione praktyki, chcę pofatygować się do hotelu w moim mieście np. za rok jak będę miała 18 lat na staż, do tego szkoła zapewnia kursy ( dopiero w tym roku dowiemy się dokładnie jakie, ale oczywiście związane z branżą-kurs kasy fiskalnej, obsługi programów hotelarskich itp), w tym roku jest szansa odbycia miesięcznych praktyk w Hiszpanii. Z językami obcymi będę stała na poziomie, angielski-B2-C1, niemiecki- przez wkład własny powinno się udać B2, z tych dwóch języków mam podręczniki ze słownictwem branżowym, hotelarskim, dokumenty, listy powitalne itp w tych językach.
Nie chciałabym nauki zakończyć na technikum, więc jedno z pytań: Jakie studia do tego zestawu będą najbardziej korzystne biorąc pod uwagę, że chciałabym pracować jako recepcjonistka w hotelu i podwyższać swoje kwalifikacje? Wiem również że podstawą do tego zawodu jest nauka języków, oczywiście nie zamierzam poprzestać tylko na tych dwóch, chcę się rozwijać, języki obce są moją pasją i właśnie od tego roku postanawiam dołożyć do nich jeszcze jeden. Jaki w tej branży może być równie przydatny ?

Z góry bardzo serdecznie dziękuję
Witam Sama skończyłam hotelarstwo i zdaję sobie z sprawę z tego, że branża jest wymagająca. Jednak ja poprzestałam tylko na technikum i nie mam zamiaru bezpośrednio wiązać z tym przyszłości. Jeżeli chodzi o kierunki to polecałabym języki obce w turystyce w Opolu. O ile dobrze się orientuje to nauka 3 języków (rosyjski, czeski i chyba jakiś serbski czy chorwacki) plus jakieś przedmioty turystyczne. Wydaje mi się, że może Ci całkiem podpasować. Sama też studiuje w Opolu z tym że język biznesu (rosyjski +angielski) więc wiem, że poziom nauczania języków na UO jest bardzo dobry.
__________________
Angielski
Hiszpański
Rosyjski

Arabski



Cada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-09, 15:00   #148
Mimi08
Zadomowienie
 
Avatar Mimi08
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 185
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez gretally Pokaż wiadomość
W większości teraz bardzo ciężko, ale trzeba próbować tak jak Ty robisz Ja niestety teraz mogę jedynie się uczyć języków, myślałam, żeby w następne wakacje coś z au-pair spróbować. W tym roku jak dostanę się na praktyki zagraniczne to mamy kurs 30h języka hiszpańskiego to może wtedy jakieś podstawy złapię i będzie mi łatwiej, mam nadzieję że miesiąc w Hiszpanii też jakoś pomoże mi osłuchać się z językiem hiszpańskim i angielskim.
A jak z Twoim angielskim jest ? Widzę że chyba teraz wzięłaś się i poprawiasz znajomość tak ?
Ja akurat jestem ze wschodu Polski więc chyba bardziej rosyjski, choć uczyłam się go przez miesiąc, chodziłam na zajęcia i nie dałam rady...tak mi się nie podobała jego nauka. Nie widzę sensu w tym języku uczenia się go z książką, ,moim zdaniem tu trzeba mówić mówić i mówić.
A Ty wybrałaś się na studia ? Dziękuję serdecznie za miłe słowa i również życzę powodzenia w znalezieniu świetnej pracy Branża hotelarska jest troszkę zamknięta i trzeba być naprawdę dobrym...
A te praktyki sama załatwiałaś czy szkoła? Na pewno jakieś podstawy załapiesz i osłuchasz się z językiem będąc tam, hiszpański jest prosty (dla mnie) i łatwo przychodzi do głowy
Z moim angielskim kiepsko :/ Zaczęłam uczyć się angielskiego dopiero w technikum, ale prawie nic sie nie nauczyłam, same podstawy. U mnie w szkole był straszny nacisk na niemiecki-miałam lekcje zawodowe po niemiecku i musiałam się uczyć niemieckich słówek branżowych. Na Dolnym Śląsku dużo jest turystów z Niemiec, dlatego taki nacisk, a angielski został gdzieś w tyle..
Skoro mieszkasz na Wschodzie to rzeczywiście rosyjski byłby w Twoim przypadku najbardziej odpowiedni

Studia które wybrałam to filologia hiszpańska w turystyce i biznesie+ dodatkowo angielski od podstaw
__________________

Mimi08 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-09, 15:54   #149
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez gretally Pokaż wiadomość
W tym roku jak dostanę się na praktyki zagraniczne to mamy kurs 30h języka hiszpańskiego to może wtedy jakieś podstawy złapię i będzie mi łatwiej, mam nadzieję że miesiąc w Hiszpanii też jakoś pomoże mi osłuchać się z językiem hiszpańskim i angielskim.
A w tym roku były chyba praktyki we Włoszech + kurs włoskiego, dobrze kojarzę?

W większości hoteli w naszym regionie szukają na recepcje z rosyjskim np. w Trio, bo dużo gości zza wschodniej granicy.

Tak w ogóle witam się w nowym wątku Zaczęłam już swoje wakacyjne szlifowanie języka. Skorzystałam z rady jednej z wizażanek by przeglądać blogi językowe i natrafiłam na jeden taki co się oderwać nie mogę, są tam takie proste, przydatne wyrażenia i różne Wcześniej przeglądałam blogi po angielsku i tak jakies strony z poradami.
Napisałam też już swoją pierwszą w życiu rozprawkę po angielsku(wcześniej tylko opowiadania) i jestem zadowolona(choć narazie nie mogę ocenić na ile jest ona poprawna), bo to bardzo przyjemna forma nauki. Na początku poczytałam trochę o sposobach pisania i wymaganiach i myślałam, że ciężko będzie mi uzbierać te 200 słów, a jak się rozpisalam to prawie 300 wyszło Zaczęlam robić tez fiszki i w dwa dni zużyłam prawie 2 bloczki karteczek i zabieram się za 3. Przerabiam sobie również na spokojnie Profesora Henrego, inne słuchanki, tłumaczę teksty oraz czytam na głos. Powtórnie też przerabiam książke z angielskiego zawodowego turystycznego i zauważyłam(z zadowoleniem), że zaznaczałam wtedy jako nieznane słówka, które obecnie są mi dobrze znane.
I im więcej się zmęczę tą swoja nauką tym bardziej mi się chcę ćwiczyć

Edytowane przez gosia_9508
Czas edycji: 2013-07-09 o 17:25
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-09, 20:49   #150
joanna_87
Zakorzenienie
 
Avatar joanna_87
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: pomorskie województwo,
Wiadomości: 13 331
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

hej dawno mnie tu nie było u mnie zastój w językach muszę się wreszczie wziąść za naukę potrzebuję baty
__________________
2017 :
picie H2O
czytanie książek
ubieranie się kobieco
nie przejmowanie się głupotami
regularnie spisywanie wydatków
angielski: fce + filmy i seriale
głosowanie na lp 3
patenty żeglarskie V i VI
nauka pływania c.d.

Zakochana od 12.11.2015 roku
joanna_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-03 11:35:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:43.