zakaz aborcji... - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-30, 18:43   #121
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: zakaz aborcji...

Cytat:
Napisane przez nan
Może i tak jest, szczerze mówiąc nie jestem do końca pewna. W przypadku Polki wynikiem sprawy byłoby i tak wyłącznie odszkodowanie.
Czeszę właśnie sieć i wychodzi, że decyzja jeszcze nie zapadła. Szkoda, że babka "tylko" o odszkodowanie walczy, a nie zaskarżyła całej ustawy.
Przy okazji trafiłam na ciekawe forum: http://forumhumanitas.ipbhost.com/in...pic=173&st=105

Cytat:
Nie mam wątpliwości, że w PiS na pewno są ludzie, którzy powitaliby z radością zaostrzenie ustawy, dlatego obawiam się bardzo, że to może przejść. Rydzyk wyśle co żwawsze poklimakteryczne dewotki pod Sejm, zrobi się kampanię "prożyciową" i zanim się obejrzymy, będzie ustawa jak się patrzy, zgodna z prawem bożym i naturalnym. Inna sprawa, że historie, które przywołałam świadczą o tym, że nawet obowiązująca ustawa jest często niewykonywana i NIKOGO nie pociąga się do odpowiedzialności z tego tytułu. Słyszałaś kiedyś o jakimś lekarzu, który stanąłby przed sądem za odmowę aborcji w przypadku, gdy była ona prawnie dozwolona?
Jeśli będą faktycznie chcieli ustawę zaostrzać, trza zawalczyć o referendum!!

Szlag mnie trafia na widok statystyk aborcyjnych oraz słuchając lekarzy odwołujących się do "klauzuli sumienia", prawda jest taka, że za odpowiednią kwotę aborcji może dokonać każdy, w komfortowych warunkach (nie jest to nawet żadne podziemie!). Jeszcze chwila, a zacznę chyba wierzyć w teorię, w myśl której to sami lekarze pilnują ustawy w jej obecnym kształcie, bo zapewnia im źródło dodatkowego dochodu.
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 18:53   #122
_Brzoskwinka_
Zakorzenienie
 
Avatar _Brzoskwinka_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 739
Dot.: zakaz aborcji...

Ja uważam,że kobieta ma prawo decydować o swoim życiu.Wiem,że usunięcie ciąży jest straszne.Jeżeli chodzi o kobiety u których ciąża jest wynikiem gwałtu mogą to zrobić.Przecież dziecko "z gwałtu"zawsze będzie im przypominało to nieprzyjemne zdarzenie.Z drugiej strony,jeżeli zdecydują sie na ten drastyczny krok,w przyszłości prawdopodobnie nie będą mogły mieć więcej dzieci .
_Brzoskwinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 19:00   #123
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: zakaz aborcji...

Cytat:
Napisane przez _Brzoskwinka_
Z drugiej strony,jeżeli zdecydują sie na ten drastyczny krok,w przyszłości prawdopodobnie nie będą mogły mieć więcej dzieci .
Kwestia wałkowana tysiące razy, także tutaj. Aborcja NIE POWODUJE niepłodności. Jeśli masz inne informacje - są nieprawdziwe.
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 19:00   #124
mech
Zadomowienie
 
Avatar mech
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 1 655
Dot.: zakaz aborcji...

Cytat:
Napisane przez _Brzoskwinka_
Z drugiej strony,jeżeli zdecydują sie na ten drastyczny krok,w przyszłości prawdopodobnie nie będą mogły mieć więcej dzieci .
Niekoniecznie. Są kobiety, które urodziły dzieci po aborcji i nie miały z tym żadnych problemów. Oczywiście powikłania mogą się zdarzyć, jak w przypadku każdego zabiegu, jednak większa jest na nie szansa jeśli zabieg jest wykonywany w warunkach zupełnie się do tego nie nadających (prywatne, obskurne mieszkanie, brak higieny, "narzedzia" w postaci wygietego wieszaka ) Jeśli aborcję wykonuje się w taki sposób (a wykonuje, bo ludzka determinacja potrafi być wielka, jeśli nie widzi się wyjścia z sytuacji) to owszem, powikłania mogą być częste

Edytowane przez mech
Czas edycji: 2005-10-30 o 19:06 Powód: dopisek
mech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 19:03   #125
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Dot.: zakaz aborcji...

Cytat:
Napisane przez nan
Bardzo ciekawe Beciu, rzeczywiście ciekawe ile. Może ze 2 barany, czy co tam wówczas funkcjonowało jako środek płatniczy. Ja dodam jeszcze, że Ojcowie Kościoła (bodajże św. Tomasz) twierdzi następująco:

Zarodek płci męskiej staje się człowiekiem po 40 dniach, zarodek żeński po 80. Dziewczynki powstają z uszkodzonego nasienia lub też w następstwie wilgotnych wiatrów.


Już nie wspomnę o tej nieszczęsnej wolnej woli, co to ponoć Bóg dał człowiekowi...


Do twojego cytatu dodajmy jeszcze:

„Kobiety sa przeznaczone glownie do zaspokajania zadzy mezczyzn".
Sw. Jan Chryzostom, biskup Konstantynopola

„Kobieta jest istota poslednia, ktora nie została stworzona na obraz i podobienstwo Boga. To naturalny porzadek rzeczy, ze kobieta ma sluzyc mezczyznie".
Sw. Augustyn, filozof i teolog chrzescijanski

„Wartosc kobiety polega na jej zdolnosciach rozrodczych i mozliwosci wykorzystania do prac domowych",
Sw. Tomasz z Akwinu, ojciec Koscioła katolickiego

„Kobiety sa bledem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci, temperatura ciała swiadczaca o cielesnym i duchowym uposledzeniu... sa rodzajem kalekiego, chybionego, nieudanego mezczyzny..."
Sw. Tomasz z Akwinu, ojciec Kościoła katolickiego

Wszystko na ten temat
__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 19:06   #126
_Brzoskwinka_
Zakorzenienie
 
Avatar _Brzoskwinka_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 739
Dot.: zakaz aborcji...

Cytat:
Napisane przez mech
"narzedzia" w postaci wygietego wieszaka )
_Brzoskwinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 19:21   #127
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: zakaz aborcji...

Cytat:
Napisane przez _Brzoskwinka_
Ja uważam,że kobieta ma prawo decydować o swoim życiu.Wiem,że usunięcie ciąży jest straszne.Jeżeli chodzi o kobiety u których ciąża jest wynikiem gwałtu mogą to zrobić.Przecież dziecko "z gwałtu"zawsze będzie im przypominało to nieprzyjemne zdarzenie.Z drugiej strony,jeżeli zdecydują sie na ten drastyczny krok,w przyszłości prawdopodobnie nie będą mogły mieć więcej dzieci .
Jest to kolejny mit szerzony przez prożyciowych, tak samo te słynne wyrzuty sumienia i "syndrom postaborcyjny", który nie istnieje.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-30, 20:09   #128
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: zakaz aborcji...

Cytat:
Napisane przez pixie7
Czeszę właśnie sieć i wychodzi, że decyzja jeszcze nie zapadła. Szkoda, że babka "tylko" o odszkodowanie walczy, a nie zaskarżyła całej ustawy.
Przy okazji trafiłam na ciekawe forum: http://forumhumanitas.ipbhost.com/in...pic=173&st=105



Jeśli będą faktycznie chcieli ustawę zaostrzać, trza zawalczyć o referendum!!

Szlag mnie trafia na widok statystyk aborcyjnych oraz słuchając lekarzy odwołujących się do "klauzuli sumienia", prawda jest taka, że za odpowiednią kwotę aborcji może dokonać każdy, w komfortowych warunkach (nie jest to nawet żadne podziemie!). Jeszcze chwila, a zacznę chyba wierzyć w teorię, w myśl której to sami lekarze pilnują ustawy w jej obecnym kształcie, bo zapewnia im źródło dodatkowego dochodu.
"Klauzula sumienia" jest rewelacyjną wymówką, lekarze po prostu boją się wykonywać zabiegi, po co im to. Inna sprawa, że wydaje mi się, że często strach ma wielkie oczy i na pewno nie zawsze lekarz miewa po dokonaniu zabiegu kłopoty z lokalnym proboszczem. Szczęściem u nas jeszcze "obrońcy życia" nie strzelają do lekarzy, którzy aborcji dokonują tak jak to miało kilkakrotnie miejsce w USA. Co do źródła dodatkowego dochodu, hmmm sama się nad tym zastanawiam, ale ktoś do cholery te zabiegi przeprowadza, kasę bierze niesamowitą, więc finansowo lekarzom opłaca się to na pewno bardziej, niż gdyby miała za to płacić Chora Kasa.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 20:16   #129
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Dot.: zakaz aborcji...

Wszystko zależy od psychiki kobiety która poddaje się zabiegowi, jedne mają wyrzuty sumienia, przeżywają załamanie nerwowe, inne to nie rusza. Moja mama opowiadała mi, że w latach 80tych aborcja była legalna i każda kobieta mogła się jej poddać.Kiedy była ze mną w ciązy i leżała (niestety) na podtrzymaniu, to był taki specjalny oddział w szpitalu, gdzie kobiety praktycznie taśmowo wwożona i wywożona do sali zabiegowej. Była też wśród nich jej znajoma, mieszkająca stosunkowo niedaleko nas. Niestety na tej kobiecie zabieg źle się odbił i do teraz nie doszła całkiem do siebie, mówiąc w potocznym języku klepki jej się poprzestawiały. Z kolei znam inny przypadek, daleka znajoma,w moim wieku, która ma już jedno dziecko, poddała się aborcji, dostęp do lekarza uzyskała bez problemu, musiała mieć tylko odpowiednią ilośc pieniędzy. Po zabiegu bardzo szybko doszła do siebie i cieszy się teraz życiem...
Jeśli zabieg jest wykonany w sterylnych warunkach, lekarz ma odpowiedni sprzęt to powikłań kobieta nie powinna mieć choć wszystko jest możliwe, bo nawet po zabiegu wycinania migdałków można mieć powikłania...
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 20:51   #130
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: zakaz aborcji...

Cytat:
Napisane przez Camilla
Wszystko zależy od psychiki kobiety która poddaje się zabiegowi, jedne mają wyrzuty sumienia, przeżywają załamanie nerwowe, inne to nie rusza. Moja mama opowiadała mi, że w latach 80tych aborcja była legalna i każda kobieta mogła się jej poddać.Kiedy była ze mną w ciązy i leżała (niestety) na podtrzymaniu, to był taki specjalny oddział w szpitalu, gdzie kobiety praktycznie taśmowo wwożona i wywożona do sali zabiegowej. Była też wśród nich jej znajoma, mieszkająca stosunkowo niedaleko nas. Niestety na tej kobiecie zabieg źle się odbił i do teraz nie doszła całkiem do siebie, mówiąc w potocznym języku klepki jej się poprzestawiały. Z kolei znam inny przypadek, daleka znajoma,w moim wieku, która ma już jedno dziecko, poddała się aborcji, dostęp do lekarza uzyskała bez problemu, musiała mieć tylko odpowiednią ilośc pieniędzy. Po zabiegu bardzo szybko doszła do siebie i cieszy się teraz życiem...
Jeśli zabieg jest wykonany w sterylnych warunkach, lekarz ma odpowiedni sprzęt to powikłań kobieta nie powinna mieć choć wszystko jest możliwe, bo nawet po zabiegu wycinania migdałków można mieć powikłania...
Zgadzam się, że zależy to od psychiki, ale w największym stopniu zależy od podejścia do sprawy, w tym od klimatu społecznego. Słynny syndrom występuje najczęściej w krajach, gdzie aborcja jest zakazana, u kobiet gęboko wierzących, takich, które zmuszone zostały do tego np. przez partnerów lub rodzinę czy inne okoliczności czy osoby. Jeżeli wszędzie i całe życie słyszymy, że to potworna zbrodnia, morderstwo, zabójstwo i grzech, to w końcu zaczynamy w to wierzyć. Potem jeszcze pokażmy parę propagandowych filmików i zdjęć i depresja gotowa. Każda bzdura może zacząć uchodzić za prawdę, jeżeli jest wystarczająco często powtarzana. Trzeba jednak powiedzieć wyraźnie: nikt nikogo do aborcji nie zmusza. Jeżeli kobieta chce urodzić dziecko chore, poczęte przez gwałciciela, lub ryzykować własne życie czy zdrowie, by przyszło ono na świat ma do tego prawo. Obecne prawo stanowi, że kobieta ma wówczas PRAWO a nie OBOWIĄZEK dokonania aborcji. Ja jeszcze dodam od siebie coś, o czym pisałam już w innym wątku: moim zdaniem opowieści o syndromie i o niepłodności, którą aborcja powoduje są symulacją troski o kobietę, która w tej całej sprawie nie liczy się wcale i nikt tak naprawdę się o nią nie troszczy.

Myślę, że kwestię ewentualnych problemów psychicznych po zabiegu można rozwiązać w bardzo prosty sposób, a mianowicie stosując się do hasła:
"Jesteś przeciw aborcji, to jej sobie nie rób".
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 06:54   #131
Jasiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 246
Dot.: zakaz aborcji...

NAN - widzę że jesteśmy tej samej orientacji politycznej a makiawelizmu to ty na pewno nie umiesz(jak ja) dlatego właśnie moja partia nie jest w sejmie )
Jasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-31, 08:20   #132
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: zakaz aborcji...

Cytat:
Napisane przez Jasiek
NAN - widzę że jesteśmy tej samej orientacji politycznej a makiawelizmu to ty na pewno nie umiesz(jak ja) dlatego właśnie moja partia nie jest w sejmie )
W teście makiawelizmu wyszedł mi kiedyś bardzo wysoki wynik, ale rzeczywiście nic z tego nie wynika. Żaden ze mnie manipulator. Pewnie test był do bani . Dopóki antyklerykalizm będzie automatycznie kojarzony z komuchami, wiele się zdziałać nie da na tym polu w naszym kraju. Powtarzam - nadzieja w tym, że kler tak sie rozpanoszy za rządów PiS, że wreszcie ludzie przejrzą na oczy.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 09:29   #133
Jasiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 246
Smile Dot.: zakaz aborcji...

Cytat:
Napisane przez nan
W teście makiawelizmu wyszedł mi kiedyś bardzo wysoki wynik, ale rzeczywiście nic z tego nie wynika. Żaden ze mnie manipulator. Pewnie test był do bani . Dopóki antyklerykalizm będzie automatycznie kojarzony z komuchami, wiele się zdziałać nie da na tym polu w naszym kraju. Powtarzam - nadzieja w tym, że kler tak sie rozpanoszy za rządów PiS, że wreszcie ludzie przejrzą na oczy.
Mogę przyłożyc rękę i pomysły do sprawnie działającego systemu ale nie będę przykładał ręki do panoszenia się kleru i różnej maści oszołomów. Jestem generalnie za sprawnym Państwem. Jak go nie ma wychodzi ze mnie anarchista. Sa 2 państwa na świecie które funkcjonują sprawnie bez instytucji państwowych więc jest to możliwe !
Jasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 09:40   #134
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: zakaz aborcji...

Cytat:
Napisane przez Jasiek
Mogę przyłożyc rękę i pomysły do sprawnie działającego systemu ale nie będę przykładał ręki do panoszenia się kleru i różnej maści oszołomów. Jestem generalnie za sprawnym Państwem. Jak go nie ma wychodzi ze mnie anarchista. Sa 2 państwa na świecie które funkcjonują sprawnie bez instytucji państwowych więc jest to możliwe !
Też jestem za sprawnym państwem, przede wszyskim absolutnie neutralnym światopoglądowo, możliwie w jak najmniejszym stopniu ingerującym w życie obywateli - w kwestii światopoglądowej przede wszystkim. Marzy mi się, by mariaż katolickiej religii z patriotyzmem wreszcie się skończył.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 09:46   #135
Jasiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 246
Dot.: zakaz aborcji...

Cytat:
Napisane przez nan
Też jestem za sprawnym państwem, przede wszyskim absolutnie neutralnym światopoglądowo, możliwie w jak najmniejszym stopniu ingerującym w życie obywateli - w kwestii światopoglądowej przede wszystkim. Marzy mi się, by mariaż katolickiej religii z patriotyzmem wreszcie się skończył.
idealistka - nie wierzę w neutralne państwo, nie wierzę w dobre inetncje obecnie wybranych rządzących polityków i firmy zwanej Kościołem. Ale generalnie antyklerykałem nei jestem
Jasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 10:08   #136
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: zakaz aborcji...

Cytat:
Napisane przez Jasiek
idealistka - nie wierzę w neutralne państwo, nie wierzę w dobre inetncje obecnie wybranych rządzących polityków i firmy zwanej Kościołem. Ale generalnie antyklerykałem nei jestem
W naszej polskiej rzeczywistości rzeczywiście moje poglądy można uznać za idealistyczne - jednak jest w Europie szereg państw, gdzie istnieje prawdziwy rozdział kościoła od państwa i gdzie religia znajduje się w sferze życia prywatnego, czyli tam gdzie jej miejsce. Przykładem Francja, kraje Skandynawskie. Szczególnie przykład francuski bardzo mi się podoba.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 10:41   #137
Nierika
Zadomowienie
 
Avatar Nierika
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 865
Dot.: zakaz aborcji...

To, co LPR wyprawia i wszelkie partie, ktore religie stawiaja wyzej niz wolnosc obywateli to po prostu tragedia.

Polska jest krajem tak katolickim, ze rozdzielenia religii od polityki po prostu nie widze. Przynajmniej nie za mojego zywota.
__________________


Nie kąp się na plaży niestrzeżonej. Nikt nie zauważy twojego utonięcia.
Nierika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 10:52   #138
Jasiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 246
Dot.: zakaz aborcji...

Cytat:
Napisane przez Nierika
To, co LPR wyprawia i wszelkie partie, ktore religie stawiaja wyzej niz wolnosc obywateli to po prostu tragedia.

Polska jest krajem tak katolickim, ze rozdzielenia religii od polityki po prostu nie widze. Przynajmniej nie za mojego zywota.
Polska moze i oficjalnie jest krajem katolickim ale realnie nie jest. Ludziska zasuwają do kościoła bo tak każe tradycja i boja sie sąsiadów ale chodzić im sie nie chce. WYkorzystują to wszelkiej maści partie mieniące się być dobroczyńcami dla obywatela - co wiemy że nie są - widac to po idiotyzmach antyaborcyjnych
Jasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 11:06   #139
Nierika
Zadomowienie
 
Avatar Nierika
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 865
Dot.: zakaz aborcji...

Cytat:
Napisane przez Jasiek
Polska moze i oficjalnie jest krajem katolickim ale realnie nie jest. Ludziska zasuwają do kościoła bo tak każe tradycja i boja sie sąsiadów ale chodzić im sie nie chce. WYkorzystują to wszelkiej maści partie mieniące się być dobroczyńcami dla obywatela - co wiemy że nie są - widac to po idiotyzmach antyaborcyjnych
To fakt. Polska jest krajem, gdzie religia jest scisle zwiazana z obluda i ograniczeniem.
__________________


Nie kąp się na plaży niestrzeżonej. Nikt nie zauważy twojego utonięcia.
Nierika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-31, 11:28   #140
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Dot.: zakaz aborcji...

Cytat:
Napisane przez Jasiek
Mogę przyłożyc rękę i pomysły do sprawnie działającego systemu ale nie będę przykładał ręki do panoszenia się kleru i różnej maści oszołomów. Jestem generalnie za sprawnym Państwem. Jak go nie ma wychodzi ze mnie anarchista. Sa 2 państwa na świecie które funkcjonują sprawnie bez instytucji państwowych więc jest to możliwe !
tak sobie czytam tę dyskusję i nie bardzo wiem co masz na mysli mowiąc że "to jest możliwe". Państwo bez instytucji państwowych i bez anarchii??
Ciekawa jestem czy jak odejmiesz państwa na mapie, ktore nie maja wiekszej powierzchni niz musza kupa (np Andorra) i panstw o niskim poziomie rozwoju (np. Etiopia) to też zostaną ci się dwa sprawnie fnkcjonujace organizmy państwowe, które nie posiadają instytucji - tak z ciekawości bo ciekawa jestem co to za państwa i czy można je podciągnąć pod nasze warunki
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 12:00   #141
ishtar4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 632
Dot.: zakaz aborcji...

A kto chce tego zaostrzenia prawa aborcyjnego? Czy ci którzy zostali uwiecznieni na fotce zamaszyście sie przeżegnując?
ishtar4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 14:00   #142
come fly with me
Raczkowanie
 
Avatar come fly with me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 461
Dot.: zakaz aborcji...

Cytat:
Napisane przez kizia mizia
sprecyzuj.......
Jak mozna zabić własne dziecko? nawet jeśli jest wynikiem gwałtu, to w czym ono zawiniło? Uważam że kobieta ma prawo decydować o sobie - oczywiście, ale nie o zyciu innych - jesli jest w ciąży której nie chce, powinna urodzić dziecko, są przecież ośrodki adopcyjne , rodziny zastępcze - tylu ludzi stara się o dziecko i nie może go mieć. Nie wierzę że są osoby które tak po prostu podejmuja decyzję o zabiciu własnego dziecka a potem przechodzą nad tym do porzadku dziennego - to nieludzkie!!
__________________

come fly with me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 14:18   #143
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: zakaz aborcji...

Cytat:
Napisane przez come fly with me
Jak mozna zabić własne dziecko? nawet jeśli jest wynikiem gwałtu, to w czym ono zawiniło? Uważam że kobieta ma prawo decydować o sobie - oczywiście, ale nie o zyciu innych - jesli jest w ciąży której nie chce, powinna urodzić dziecko, są przecież ośrodki adopcyjne , rodziny zastępcze - tylu ludzi stara się o dziecko i nie może go mieć. Nie wierzę że są osoby które tak po prostu podejmuja decyzję o zabiciu własnego dziecka a potem przechodzą nad tym do porzadku dziennego - to nieludzkie!!
Widzę, że jesteś kolejną osobą, która świetnie wie, co kobieta powinna, a czego nie. Kobiet, kóre usunęły ciąże jest cała masa, takich nieludzi chodzi po świecie miliony i mają się świetnie. Znacznie lepiej, niż dzieci w domach dziecka. Dziwne, że nie zauważyłaś, że kobieta sprowadzana jest tu do roli inkubatora, którego prawa na ten czas są zawieszane, gdyż ważniejszy staje się zlepek komórek, spłodzony przez bandytę. Zanim ten zlepek komórek stanie się człowiekiem - czującym, myślącym, upływa sporo czasu, podczas którego można podjąć decyzję, która to decyzja nie powinna należeć do osób niezainteresowanych, trzecich, które nie wiedzą, co kobieta przeżywa. A jej cierpienie psychiczne się nie liczy? Podobnie traktuje się u nas kobiety, dla których ciąża może być wyrokiem śmierci - i przykro to przyznać, ale coraz częściej nim bywa. Jak można nie udzielić pomocy chorej kobiecie w ciąży, gdy leczenie mogłoby zagrozić życiu płodu? Jak można wyrokować, że życie płodu jest ważniejsze od życia kobiety? Przecież to nieludzkie!
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 14:21   #144
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: zakaz aborcji...

Cytat:
Napisane przez come fly with me
Jak mozna zabić własne dziecko? nawet jeśli jest wynikiem gwałtu, to w czym ono zawiniło? Uważam że kobieta ma prawo decydować o sobie - oczywiście, ale nie o zyciu innych - jesli jest w ciąży której nie chce, powinna urodzić dziecko, są przecież ośrodki adopcyjne , rodziny zastępcze - tylu ludzi stara się o dziecko i nie może go mieć. Nie wierzę że są osoby które tak po prostu podejmuja decyzję o zabiciu własnego dziecka a potem przechodzą nad tym do porzadku dziennego - to nieludzkie!!
Nan ujęła to wg mnie najlepiej - "jesteś przeciwko aborcji- to jej sobie nie rób!". Jeżeli dla Ciebie zarodek to człowiek, dziecko, to nie dokonuj aborcji, nawet w tak skrajnych przypadkach. Ale nie narzucaj swoich poglądów innym.

Widzisz, dla mnie nieludzki jest zakaz aborcji w ogóle - i to nie tylko w przypadku gwałtu czy choroby. Uważam to za poniżające, że odbiera się kobiecie prawo do decydowania o własnym brzuchu. Mnie akurat los parotygodniowych płodów nie obchodzi, natomiast sytuacja kobiet - owszem.
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 14:22   #145
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: zakaz aborcji...

Cytat:
Napisane przez come fly with me
Jak mozna zabić własne dziecko? nawet jeśli jest wynikiem gwałtu, to w czym ono zawiniło? Uważam że kobieta ma prawo decydować o sobie - oczywiście, ale nie o zyciu innych - jesli jest w ciąży której nie chce, powinna urodzić dziecko, są przecież ośrodki adopcyjne , rodziny zastępcze - tylu ludzi stara się o dziecko i nie może go mieć. Nie wierzę że są osoby które tak po prostu podejmuja decyzję o zabiciu własnego dziecka a potem przechodzą nad tym do porzadku dziennego - to nieludzkie!!
Gdybym padła ofiarą gwałtu nawet bym sie nie zastanawiała, usunęłabym czym prędzej.
I nie sądze bym miała jakiekolwiek wyrzuty sumienia.To nie było by moje dziecko.Ale to oczywiscie jest niepojete... Za to społeczeństwo wystepujace w roli kata, w imię obrony "życia poczętego " cokolwiek to znaczy... stawiające kobietę na równi z inkubatorem jest w pełni zrozumiałe i moralnie zasadne
Jestem nieludzka
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 14:23   #146
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Dot.: zakaz aborcji...

Cytat:
Napisane przez come fly with me
Jak mozna zabić własne dziecko? nawet jeśli jest wynikiem gwałtu, to w czym ono zawiniło?
Jestem przekonana że dziecko poczete z gwaltu nie wzbudza uczuc macierzynskich, raczej nienawisci, czy wspomnien zwiazanych z gwaltem. Watpie czy kobieta zgwalcona uwaza takie dzieko jako wlasne - raczej jako intruza w swoim ciele

Cytat:
Uważam że kobieta ma prawo decydować o sobie - oczywiście, ale nie o zyciu innych - jesli jest w ciąży której nie chce, powinna urodzić dziecko, są przecież ośrodki adopcyjne , rodziny zastępcze - tylu ludzi stara się o dziecko i nie może go mieć.
Nie uwazam argumentu o ludziach chcacych adoptowac dziecko i osrodkach adopcyjnych za przekonujacy - chyba ze chcielibysmy dojsc do paradoksu gdzie kazde adoptowane dzieko zastanawia sie czy nie pochodzi z gwaltu

poza tym jak mozna narazac taka "matke" na dodatkowe przejscia i doly psychoczne - 9 miesiecy ciaglego przezywania gwaltu? jak pozniej taka osoba moze normalnie zalozyc rodzine i miec dziecko? Im mlodsza dziewczyna/kobieta jest gwalcona to chyba przejscie do porzadku dziennego nad urodzeniem dziecka z gwaltu jest mniej mozliwe

Cytat:
Nie wierzę że są osoby które tak po prostu podejmuja decyzję o zabiciu własnego dziecka a potem przechodzą nad tym do porzadku dziennego - to nieludzkie!!
ja uwazam ze wrecz przeciwnie - to co sie obecnie robi - tzn podaje na policji srodki "po" od razu jak dziewczyna sie zglosi na policje - jest najlepszym wyjsciem
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 14:47   #147
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: zakaz aborcji...

Tak i jeszcze jedno - mówimy tu o PRAWIE dokonania aborcji w takich sytuacjach a nie o jej OBOWIĄZKU. Jeżeli ktoś ma przekonanie, że w żadnych okolicznościach nie usunąłby ciąży, nikt mu tego nakazać nie może. Ten drobiazg jakoś dziwnie często umyka przeciwnikom aborcji podczas takich dyskusji.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 15:32   #148
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: zakaz aborcji...

Z kleszych "mądrości" :


„Jeżeli matka uważa, że winien jest lekarz, który nie przeprowadził badań i z tego powodu ona została jakby oszukana, jest to błędne rozumowanie, ponieważ lekarz nie jest winien temu, że dziecko urodziło się takie czy
inne. Jeżeli matka ma teraz pretensję do lekarza, oznacza to, że ona z góry zakładała, że nie chce urodzić takiego dziecka, czyli decyduje się na jego zniszczenie, zanim ono się urodzi. Zamiar już oznacza chęć popełnienia przestępstwa przeciwko życiu, a więc wina jest po jej stronie. (...) Posiadanie dziecka niepełnosprawnego jest dla rodziny szczególną łaską, ponieważ jest to zaproszenie do większej miłości, która jest darem z siebie w wyższym stopniu niż w stosunku do zdrowego dziecka”.

ks. prof. Jerzy Bajda, „O życiu decyduje tylko Pan Bóg”.

Za "Nie". Zwłaszcza wzruszyła mnie szczególna łaska...
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 15:52   #149
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: zakaz aborcji...

Cytat:
Napisane przez Złośnica81
Z kleszych "mądrości" :


„Jeżeli matka uważa, że winien jest lekarz, który nie przeprowadził badań i z tego powodu ona została jakby oszukana, jest to błędne rozumowanie, ponieważ lekarz nie jest winien temu, że dziecko urodziło się takie czy
inne. Jeżeli matka ma teraz pretensję do lekarza, oznacza to, że ona z góry zakładała, że nie chce urodzić takiego dziecka, czyli decyduje się na jego zniszczenie, zanim ono się urodzi. Zamiar już oznacza chęć popełnienia przestępstwa przeciwko życiu, a więc wina jest po jej stronie. (...) Posiadanie dziecka niepełnosprawnego jest dla rodziny szczególną łaską, ponieważ jest to zaproszenie do większej miłości, która jest darem z siebie w wyższym stopniu niż w stosunku do zdrowego dziecka”.

ks. prof. Jerzy Bajda, „O życiu decyduje tylko Pan Bóg”.

Za "Nie". Zwłaszcza wzruszyła mnie szczególna łaska...
Złośnico, wspaniały cytat! Bardzo na czasie. Ksiądz profesor wspaniale to ujął, a wielu lekarzy skwapliwie stosuje się do mądrości księdza, jak przystało na prawdziwych katolików. Np. ten pan doktor, który "podejrzewał", że dziecko ma tylko 1 szczątkową kończynę, ale nie podzielił się z przyszłą matką swymi podejrzeniami. Pewnie nie chciał biedaczki denerwować. Drugi pan doktor z łomżyńskiego szpitala zinterpretował sobie ustawę tak, że doszedł do wniosku, że kobiecie, która miała już jedno dziecko obciążone genetycznie badania prenatalne nie należą się:

" Nie widziałem potrzeby kierowania na badania - powiedział. - W świetle prawa mają one służyć dziecku, jego leczeniu w okresie płodowym. Tu w grę miała wchodzić choroba, której się nie leczy. Badanie miało utwierdzić pacjentkę we wskazaniu do aborcji, a więc nie miało sensu.

Dodał: - Nie wiem, jak zapisy ustawy antyaborcyjnej funkcjonują gdzie indziej. W naszym szpitalu aborcji się nie wykonuje. Wszyscy lekarze podpisali zobowiązanie w tej sprawie."

"Szczególna łaska" rzeczywiście jest bardzo wzruszająca. Szczególnie, jak rodzice obdarzeni są dodatkowo łaską nędzy, łaską bezrobocia, łaską groźby eksmisji, łaską braku jakiejkolwiek pomocy ze strony państwa, które murem stoi na straży "prawa bożego" i "prawa do życia", a ich chore dzieci łaską wegetacji na marginesie społecznym bez możliwości rehabilitacji, właściwego leczenia (kasa chorych nie zwraca) i często nawet edukacji. Alleluja!
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 16:02   #150
Nierika
Zadomowienie
 
Avatar Nierika
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 865
Dot.: zakaz aborcji...

Wiecie co? Moja mam robila badanie prenetalne, poniewaz rodzila mnie w poznym wieku, a wtedy wzrasta ryzyko wad genetycznych. Gdyby plod byl uszkodzony, usunelaby go. Jakos nigdy nie mialam jej tego za zle i nie wyobrazam sobie, zeby takiej mozliwosci nie miala.
__________________


Nie kąp się na plaży niestrzeżonej. Nikt nie zauważy twojego utonięcia.
Nierika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:55.