Pizza - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-02, 08:00   #121
kaome
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 18
Dot.: Szukam przepisu na ciasto do pizzy!!

Cytat:
Napisane przez Brzuszek
Tak jak sama nazwa wątku mówi poszukuję przepisu na ciasto do pizzy.

Robię pizzę od ładnych paru lat i w tym czasie "przetestowałam" różne rodzaje ciasta... Wszystkie były bardzo dobre, ale większość z nich tj. ich konsystencja jest jak ... ciasta na racuchy. A mi się marzy ciasto o konsystencji zwartej (coś jak na makaron) tak jak prawdziwi włosi robią... ciasto sobie zagnieść i móc podrzucać .
Podaję mój przepis - wielokrotnie wypróbowany.
2 szkl. mąki
4 łyżki oleju
3 dkg drożdży
1/2 łyżeczki soli i cukru
1/2 szklanki ciepłej wody
Drożdże rozrabiany z cukrem, dodajemy ciepłą wodę i 1 łyżkę mąki. Zostawiamy do wyrośnięcia. Następnie dodajemy pozostałe składniki, wyrabiamy ciasto i dobrze jest aby na blaszczce jeszcze trochę podrosło.
Smacznego!!!
kaome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-02, 08:39   #122
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: Szukam przepisu na ciasto do pizzy!!

Skorzystaj z wyszukiwarki..
jest naprawdę duzo przepisów i bardzo ciekawy wątek nt
Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-02, 09:52   #123
Neska
Rozeznanie
 
Avatar Neska
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Hannover:)
Wiadomości: 968
Dot.: Szukam przepisu na ciasto do pizzy!!

A ja robię pizzę z mojego ulubionego przepisu, wychodzi pycha, kiedyś dawno dawno ktoś podawał ten przepis ale nie pamiętam czy na Wizażu, jeśli jest kogoś to przepraszam, a więc :
300 dag maki
3 dag drożdży
1/2 szklanki letniej wody
1 łyżka oliwy (lub oleju)
szczypta soli
2 ugotowane ziemniaczki (małe), bardzo dokładnie ugniecione

Właśnie ten składnik - ziemniaczki, powodują że ciasto ma świetną konsystencję, smak w cieście jest ich niewyczuwalny. Odkąd mam ten przepis to innego nie stosuję, naprawdę polecam, pizza jest wysmienita, cieniuta i pyszniutka. Nie wiem jak Wy ale ja pizzę piękę tak, że nastawiam temperaturę piekarnika na 250-300 stopni, potem wkładam juz pizzę (z sosem i z innymi dodatkami) bez SERA!!!! ser nakładam dopiero na 5 minut przed wyjęciem z piekarnika, wtedy jest ciągnący, A ogólnie to pizza piekę aż spód nie bedzie lekko spieczony.
Naprawde polecam aż mi ślinka cieknie, chyba sobie zrobię na obiadek
__________________
Niemożliwe -> Nie istnieje


Neska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-02, 09:53   #124
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Szukam przepisu na ciasto do pizzy!!

ja robie ciasto w mikserze do wyrabiania ciast w nastepujacych proporcjach
troszke mniej niz 1/2 kg maki
lyzeczka soli
300 ml bardzo cieplej ale nie goracej wody do tego lyzeczka cukru i troszke mniej niz 1/2 kostki drozdzy-dokladnie rozpuscic drozdze dodac do maki
podczas wyrabiania ciasta dolewam powoli oliwe z oliwek

spod smaruje koncentratem pomidorowym zmieszanym z przyprawa kamis do kuchni wloskiej
smacznego
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-02, 21:30   #125
reniabg
Wtajemniczenie
 
Avatar reniabg
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 183
Dot.: Pyszszszszne ciasto do pizzy

Paula78 fajnie, że wkleiłaś ten przepis na wizaż!! Już kilka razy próbowałam, bo nie wierzyłam, że za każdym razem wychodzi No i jestem pod wielgachnym wrażeniem!! Pizza pychotka . Jednak wiele zależy od piekarnika. Jak robiłam u siebie (stary piekarnik), to pizza była dobra w smaku ale góra się nie przypiekła i ciasto dłużej się piekło (około 30 minut). A mój TŻ ma nowy piekarnik z opiekaczem i pizza pięknie się przypiekła u góry i ciasto szybciej było gotowe (mniej niż 20 minut) Startym serem posypałam tuż przed wyjęciem gotowego ciasta z piekarnika i przypiekłam go opiekaczem . Z tej radości, że w końcu znalazłam idealny przepis - wklejam zdjęcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SA401918.JPG (113,8 KB, 251 załadowań)
reniabg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 23:06   #126
Brzuszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 185
Dot.: Szukam przepisu na ciasto do pizzy!!

Cytat:
Napisane przez Nutka
Skorzystaj z wyszukiwarki..
jest naprawdę duzo przepisów i bardzo ciekawy wątek nt
Sorki za to przeoczenie, ale wtedy gdy zakładałam ten wątek mój organizm i wszelkie procesy życiowe dochodziły do siebie po szalonym sylwestrze . Zazwyczaj przeszukuję wątki. Postaram się nie podpaść na przyszłość.
Brzuszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 15:11   #127
agah18
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar agah18
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 87
GG do agah18
Smile pizza: przepis

Szukam przepisu na cieńkie ciasto do pizzy. Chcę zrobić jutro mojemu chłopakowi pizze z dużą ilością dodadków ale mam przepis tylko na strasznie grube ciasto.
agah18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-24, 15:14   #128
Różowy Strachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Różowy Strachulec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 023
Dot.: pizza: przepis

zajrzyj tu http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=90012
__________________
KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Różowy Strachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 15:18   #129
agah18
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar agah18
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 87
GG do agah18
Dot.: pizza: przepis

dzięki
agah18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 15:44   #130
MESA
Raczkowanie
 
Avatar MESA
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 45
Dot.: pizza: przepis

...to może zmniejsz ilość składników a prze wszystkim ilość drożdży.
Ja rozpuszczam 2-3 dkg drożdży w pół szklanki mleka, następnie do miski z letnią wodą lub mlekiem(1 szkl)- (na mleku jest mięciuśka)- dosypuję 2-2,5 mąki do tego wlewam wyrośnięte drożdże i ok.3 łyżek oleju-wyrabiam i odstawiam do wyrośnięcia. Po wyrośnięciu przekładam na blachę (płaską jakie są w wyposażeniu kuchenek) układam wszystkie produkty, posypuję przyprawą do pizzy i scieram ser żółty lub plastry i czekam aż lekko się 'wyruszy'. Piec w 190* przez ok 30-40 min. Udanego pieczenia
MESA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 18:25   #131
arbuz
Rozeznanie
 
Avatar arbuz
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 619
Dot.: pizza: przepis

Pizza-najwspanialsza potrawa na świecie(poza słodyczami oczywiście) Po co ja to przeczytałam
arbuz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-25, 10:32   #132
agah18
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar agah18
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 87
GG do agah18
Dot.: pizza: przepis

Dziękuje dziewczyny za linki i porady. Arbuz ja też uwielbiam pizze ale jeszcze nigdy jej nie robiłam. Moja mama kiedyś robiła bardzo często pizze ale na grubszym cieście (tzn i tak była pyszna). Mam nadzieje że mi się uda. Zaraz jade do sklepu po składniki. Jak wszystko się powiedzie to mój chłopak będzie oczarowany bo jest strasznym żarłoczkiem. Jeszcze raz wam dziękuje
agah18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 16:43   #133
miqa
Przyczajenie
 
Avatar miqa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8
GG do miqa
Dot.: pizza: przepis z Pizza Hut

Ciasto puszyste

Składniki:
400g mąki
30g drożdży
4 łyżki oliwy z oliwek (ja używam zwykłego)
2/3 szkl mleka rozcieńczonego w wodzie w równych proporcjach
pół łyżeczki soli
szczypta pieprzu

wykonanie:
mąkę wsypać do dużej miski, dodać sól i rozdrobnione drożdże. Zrobić wgłębienie. Dolać oliwy i trochę rozcieńczonego z wodą mleka. Wyrabiać wodę dodając stopniowo mleko z wodą. Ciasto zagniatać 10 minut (ja nie mam cierpliwości tak długo sie z nim babrać i krócej urabiam ) odstawić do wyrośnięcia na jakąś godzinę, placki rozwałkować na grubość 5-6 mm.
miqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 16:48   #134
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Pyszszszszne ciasto do pizzy

Smaka mi zrobiłyście
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-04, 15:10   #135
miqa
Przyczajenie
 
Avatar miqa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8
GG do miqa
Dot.: pizza: przepis

Znalazłam u siebie jeszcze jeden przepis na pizze z Pizza Hut, ale tym razem na ciasto cienkie to jedno z moich ulubionych przepisów

A oto składniki:
400g mąki
40g drożdży
6-7 łyżek oleju
woda
pół łyżeczki cukru
1 łyżeczka proszku do pieczenia
sól, pieprz, oregano (i inne przyprawy, które pasują do pizzy )

Przygotowanie
Drożdże rozdrobnić i rozmieszać z trzema łyżkami wody, połową łyżeczki cukru i szczyptą soli. Dodać trzy łyżki mąki, dokładnie wymieszać i wyrobić z ciasta wałek. Odstawić na pół godziny w ciepłe miejsce.
Mąkę wsypać do dużej miski, wymieszać z proszkiem do pieczenia, szczyptą soli i pieprzu oraz resztą przypraw.Zrobić wgłębienie, wlać oliwę, 1/4 szklanki wody i wymieszać łyżką. Dodać wałek przygotowanego wcześniej ciasta. Zagnieść dokładnie na jednolitą masę. Uformować dwie kule i odstawić na godzinę do wyrastania w ciepłe miejsce
Ciasto rozwałkować na okrągły placek o grubości około 3 mm i ponakłuwać widelcem.

A oto przepis na sos pomidorowy (starcza na dwie porcje). Jeszcze go nie wypróbowałam, ale jak któraś z was go zrobi, to proszę zdać relacje
2 łyżki pasty pomidorowej
2 łyżki wody
2 ząbki czosnku
sól, pieprz
2-3 łyżki świeżych, posiekanych ziół
Pastę pomidorową wymieszać z wodą, dodać przeciśnięty przez praskę lub drobno posiekany czosnek. Mocnodoprawić do smaku solą i pieprzem. Dodać posiekane drobno zioła. Odstawić na około 10-15 minut.
miqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-14, 09:27   #136
agajot
Zakorzenienie
 
Avatar agajot
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 4 194
Dot.: ciasto do pizzy

Cytat:
Napisane przez paula78
podam ci przepis który mam od Floe ,sama bałąm sie bo kilka razy nie wychodzilo dobre a dzięki temu przepisowi mogłabym robic codziennie

przepis na pizze wielkosci ok. pól blachy tej z piekarnika ,oczywisice zalezy jakie cisato lubisz grube czy cienkie.

2 szklanki maki
1 niepelna szklanka letniej wody
1 łyzeczka cukru i soli
2-3 dkg drożdzy
1 łyżka oliwy lub oleju

drożdze rozpuscic w letniej wodzie ,z cukrem ,wlac do mąki ,soli i oliwy.
wymieszac ,wyrobic ciasto ,zostawic do wyrośnięcia ,rozłozyc na blaszce.
smacznego
Potwierdzam, że jest the best . Robiłam w ostatnią sobotę ciasto na całą blachę (składniki x2), do niedzieli doczekał tylko mały kawałeczek - chłopaki mieli radochę.
agajot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 18:24   #137
ocia
Raczkowanie
 
Avatar ocia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 67
Dot.: pizza: przepis

Ja podaje przepis na arabska pizze.Ciasto jest podobne do przepisow juz podawanych:
-0,5kg maki
-30g drozdzy
-300ml letniej wody
2lyzki oliwy
-lyzeczka soli,lyzka cukru

drozdze z woda (100ml) i cukrem wymieszac i zostawic do wyrosniecia
wlac drozdze do maki,dodac oliwe i sol,200ml wody letniej i wyrobic-zostawic na 1 godz.
ciasto wylozyc na blaszce o gr.ok 1cm,posmarowac przecierem pomidorowym na to ser,morarella i kawalki pomidora (bez skorki).Powinno sie na serze ulozyc mozarelle i na kazdej mozarelli jeden krazek pomidora.Wyglada to tak jakby pizza byla podzielona na takie kwadraty w kazdym kawadracie mozarella i pomidor.
Najwazniejsze piec w 200stopniach 10-15min nie wiecej bo bedzie twarda,i po upieczeniu podawac ze swieza bazylia(jeden listek na jednam pomidorze?Smakuje naprawde super!!!!!!!!!!!
ocia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-04, 15:59   #138
bloondyna
Zakorzenienie
 
Avatar bloondyna
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lublin .
Wiadomości: 13 124
Dot.: Pyszszszszne ciasto do pizzy

pyszne jest to Knorr`a czy jak to co jest do pizzy , kebaba i cos jeszcze ...

jami jami
bloondyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-04, 16:25   #139
olusia...
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 644
GG do olusia...
Dot.: pizza: przepis

A ja dzisiaj będę miała pizze na kolację
oto mój przepis:
40dag mąki
2dag drożdży
sól
3łyżki oleju
1szklanka mleka
1łyżeczka cukru
do mąki dodać drożdże rozpuszczone z cukrem, sól, olej i ciepłe mleko w takiej ilości, aby powstało niezbyt rzadkie ciasto.Wszystko wymieszać i wyrobić ciasto.
Powiem Wam jeszcze, że ja bardzo lubię, jak przed nałożeniem składników, ciasto posmaruję się koncentratem pomidorowym.To dodaje smaku
olusia... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-04, 17:52   #140
baobab
Zadomowienie
 
Avatar baobab
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 090
GG do baobab Wyślij wiadomość przez Yahoo do baobab
Dot.: pizza: przepis

Ja podam przepis nie tyle na ciasto co na fajny i pyszny farsz
Podpatrzone w jednej z moich ulubionych pizzerii we Włoszech

Normalne ciasto na pizzę (mogę podać, ale już dziewczyny podawały wiele sprawdzonych metod)

Sos do pizzy (biorę przecier pomidorowy- takie passato- u nas nawet Pudliszki to juz robi) i podsamżam z roztartymi jakimiś 2ząbkami czosnku, poszatkowaną drobno cebulką, bazylią, oregano solą i pieprzem aż zrobi się bardziej gęste)

Do jednej miski scieram cały ser pleśniowy+ trochę wiecej sera żółtego+ cebulkę tym razme pokrojoną w talarki+ rucolę (ale możę być coś innego np. radicchio (tego nie za dużo, bo gorzkie), czy inne fajna smakowa sałata) tak jak jest- nie ciąć jej+ pokruszone grzyby (jeśli suszone- ja takie wolę) ale możę być też pieczarka rzecz jasna.
Tą całą mieszankę doprawiam solą pieprzem i oregano (ew. też bazylia)

Ciasto wyłożone na blachę smaruję sosem (nie może być zbyt rzadkie bo inaczej ciasto nie wyrośnie) i na to wrzucam moją mieszankę

Nie bawię sięw żadne wartswy bo przeważnie nie mam na to czasu a ciasto, sos i tak zabiera mi go dużo

Ser pleśniowy nadaje świetny smak mieszając się z grzybami i innymi składnikami.

Do tego ślicznie wygląda na wysokim puchowym cieście.
U mnie baaardzo szybko znika
Polecam i życzę smacznego!
baobab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 14:36   #141
Angelika
Rozeznanie
 
Avatar Angelika
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: lubuszanka
Wiadomości: 929
Dot.: pizza: przepis

I Ja ostatnio robiłam pizze Była pychaaaa

Ciasto: 2 szkl mąki, 3/4 szklanki ciepłej przegotowanej wody, łyżeczka cukru i soli, ok 1/3 drożdzy i trochę oliwy.

Sos robiłam tak: pomidory z puszki + koncentrat + czosnek (duzo) + cebula + bazylia, oregano, sól, pieprz do rondla i podgotować.

Pozostałe składniki: W osobnym garnku podgotowac pieczarki (dużo).
Pokroić paprykę, jakieś mięsko (ja wziełam pierś z kurczaka, pokroiłam drobno i usmażyłam), kukurydza z puszki, starkowany ser żółty, ser mozarella (jest swietny!!!).

Jak ciasto wyroście, rozłożyć je na blaszce posmarowanej oliwą, posmarować całym sosem, wyłozc na to pieczarki, mięso, kukurydzę, paprykę, posypać serem żółtym i na to mozarelle, mozna dodac oliwki.

Palce lizac, szkoda tylko, że ma to tyle kalorii
__________________
Blondes do it better...
Angelika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 09:22   #142
Kaisandra
Wtajemniczenie
 
Avatar Kaisandra
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 221
Dot.: pizza: przepis

I Ja zrobiłam kilka dni temu pizze przez Wasze kuszenie
Skorzystałam z przepisu pauli78 pizza wyszła pyszna i niedługo zamierzam zrobić ponownie
Kaisandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 12:37   #143
Atenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 5
Dot.: pizza: przepis

Hej Dziewuszki a ja wrócę jeszcze do przepisu wyszukanego gdzieś tutaj we wcześniejszych postach...mianowicie ciasto na pizzę z ziemniakami Uwierzcie mi, wczoraj bez przekonania dodałam te ziemniaki....efekt naprawdę pioronujący <jupi> Mój TŻ jeszcze nieuświadomiony stwierdził, że chyba doszłam do perfekcji w robieniu ciasta bo to, jest jak z najlepszej pizzerii) Z całą odpowiedzialnością polecam... mniammmm
Atenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 18:56   #144
dajana3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Dortmund
Wiadomości: 20
GG do dajana3
Dot.: Pyszszszszne ciasto do pizzy

do ciasta dodaje szczypte galki muszkatalowej- daje to niepowtarzalny smak- polecam
dajana3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 13:32   #145
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Pyszszszszne ciasto do pizzy

O Jezu, ale jestem głodna. A wlazłam tylko porównać swój przepis na ciasto
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 18:21   #146
ave_girl
Raczkowanie
 
Avatar ave_girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 244
Re: Dot.: pizza

a ja ciasto robie normalnie - mąka, woda, drożdże i spróbuje z tym olejem Do niego dodaje drobniutenko posiekany czosnek i dodam tez nastepnym razem bazylie i oregano

Sos do pizzy robie tak - kroje cebulke i podsmażam ją na margarynie Wyparzone juz pomidory kroje i dodaje do cebulki a pomidorki sie ladnie 'rozrzedzają' do tego dodaje pokrojoną drobno papryke i wszystkie przyprawy do smaku Dotego równiez daje troche mąki pszennej zeby zagęścic zbey sie nie wylal z pizzy. Smaruje sosem pizze i daje na nią papryke - salami czosnkowe (kocham czosnek :P) i duuuzo sera który tez wielbie Pizza zawsze wychodzi i jest pycha <mniam>

Jesli chodzi o sos do pizzy to robie czosnkowy - szklanka smietany gestej - szklanka majonezu - i czosnek wedlug potrzeb zalezy ile kto lubi I przyprawy of kors :P Kazdy jest zachwycony I najedzony oczywiscie
__________________
Wąteczek Avuśki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=136370

NOWA LISTA SZUKAM!! Zaglądajcie czesto! Częste aktualizacje!
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...54#post2534254


PROSZE ODPISYWAC W MOICH WĄTKACH!! Nie czytam innych odpowiedzi
ave_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 18:42   #147
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
Dot.: pizza: przepis

moja mama ma taki totlanie zywkly przepis a ciasto jest pyszne ,puszyste i duuze lpesze niz w pizzie hut na pdowojnym :
drozdze,masa,4 lyzeczki soli i chyba jajko :P hehe jak mam wroci do domku to napisze dokladniej przepis :P hehehe
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 20:38   #148
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Re: Dot.: pizza

Cytat:
Napisane przez ave_girl
a ja ciasto robie normalnie - mąka, woda, drożdże i spróbuje z tym olejem Do niego dodaje drobniutenko posiekany czosnek i dodam tez nastepnym razem bazylie i oregano

Sos do pizzy robie tak - kroje cebulke i podsmażam ją na margarynie Wyparzone juz pomidory kroje i dodaje do cebulki a pomidorki sie ladnie 'rozrzedzają' do tego dodaje pokrojoną drobno papryke i wszystkie przyprawy do smaku Dotego równiez daje troche mąki pszennej zeby zagęścic zbey sie nie wylal z pizzy. Smaruje sosem pizze i daje na nią papryke - salami czosnkowe (kocham czosnek :P) i duuuzo sera który tez wielbie Pizza zawsze wychodzi i jest pycha <mniam>

Jesli chodzi o sos do pizzy to robie czosnkowy - szklanka smietany gestej - szklanka majonezu - i czosnek wedlug potrzeb zalezy ile kto lubi I przyprawy of kors :P Kazdy jest zachwycony I najedzony oczywiscie
Ja uwielbiam biały sos do pizzy.
Właśnie w lodóce rośnie mi ciasto z przepisu na neapolitańską, cieniutką pizze. Zrobię do niej taki czosnkowy sosik

Edytowane przez beliczek
Czas edycji: 2006-08-23 o 10:01
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 15:53   #149
ave_girl
Raczkowanie
 
Avatar ave_girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 244
Re: Dot.: Re: Dot.: pizza

Cytat:
Napisane przez beliczek
Ja uwielbiam biały sos do pizzy.
Właśnie w lodóce rośnie mi ciasto z przepisu na neapolitańską, cieniutką pizze. Zrobię do niej taki czosnkowy sosik
daj znac jak Ci wyszedl i jak smakowal
__________________
Wąteczek Avuśki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=136370

NOWA LISTA SZUKAM!! Zaglądajcie czesto! Częste aktualizacje!
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...54#post2534254


PROSZE ODPISYWAC W MOICH WĄTKACH!! Nie czytam innych odpowiedzi
ave_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 08:11   #150
zaputka89
Przyczajenie
 
Avatar zaputka89
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3
GG do zaputka89
Smile Pizza..krucha i cienka:)

Starałam sie znaleźć tutaj juz ten przepis..ale nie było go...a więc pisze


Składniki:
-1,5 szkl mąki,
- 3 dkg drożdży,(ok 1/3 kostki)
- 3 łyżeczki oleju,
- 0,5 szkl wody przegotowanej i lekko ciepłej,
- 0,5 łyżeczki soli,
- 0,5 łyżeczki cukru.

Sposób przygotwania:
Najlepiej zanim zacznie się przygotowywać ciasto radze włączyc piekarnik na 225 stopni, aby stopniowo się nagrzewał.Wszystkie składniki stopniowo mieszamy w misce, oczywiście rękami. Jak ciasto będzie dośc jednolite, to wyciągamy je z miski i ugniatamy, mozemy przy tym posypać blat mąką, aby ciasto nie przywarło. Później odkładamy ciasto na jakiś czas aby urosło, najlepiej w misce, pod wilgotną ściegeczką w ciemnym i troszke cieplejszym miejscu. Za ten czas można przygotowywać wszystkie składniki, wg uznaniazanim ciasto rozwałkujemy należy je kilka razy przegniesc. Ciasta starcza na dosć dużą blaszke o wymiarach mniej więcej 30na40 cm
Zanim wyłozymy na siasto składniki radze posmarować je sosikiem złożonym z małej ilości wody, koncentratu, soli i ziół.
Ciasto piec 15-20 minut
SMACZNEGO!

Znalazłam ten przepis kiedyś na jakiejś cstronie internetowej, nie pamiętam juz jakiej. Była to pierwsza pizza jaką robiłam i musze powiedzieć że wszystkim bardzo smakowała. Ciasto cieniutkie i chrupiące.
zaputka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-27 15:10:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:21.