Filtry UV a makijaż cz.II - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-19, 13:00   #121
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez Ilena Pokaż wiadomość
ja prawdopodobnie go zakupie ... od czytania o filtrach głowa mnie boli ... ktoś powinien zebrać to wszystko do kupy i stworzyć spis produktów z parasolem i bez .. dla mnie początkującego jest to wszystko dość trudne do ogarnięciai
parsol. co do pogrubionego zdania - filtrow jest masa i osoba musialaby poswiecic ogromna ilosc czasu zeby wypisac filtry z parsolem i bez warto zaznajomic sie z tym postem https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...39&postcount=6 i zapisac sobie na karteczce, ze filtry z parsolem to te, ktore w swoim skladzie (zawsze jest na opakowaniu) maja avobenzone, buthyl methoxydibenzoylmethane

Edytowane przez dagna1
Czas edycji: 2011-12-16 o 00:07
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 21:37   #122
Rarrka90
Rozeznanie
 
Avatar Rarrka90
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 887
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

a jak obliczyc ta przepisową ilosc fitra? jedna duza kropla? czy jak :confsed:
__________________
Rarrka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 21:51   #123
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez Rarrka90 Pokaż wiadomość
a jak obliczyc ta przepisową ilosc fitra? jedna duza kropla? czy jak :confsed:
mozna uzyc strzykawki i sprawdzic ile to jest mniej wiecej 1ml filtru. a pozniej na oko dajesz..
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 23:23   #124
Rarrka90
Rozeznanie
 
Avatar Rarrka90
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 887
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez dagna1 Pokaż wiadomość
mozna uzyc strzykawki i sprawdzic ile to jest mniej wiecej 1ml filtru. a pozniej na oko dajesz..
hm czyli kropla gestego kremu wielkości ziarenka groszku to za duzo?
bo strasznie mnie wysypało po tym Soraya spf 45 na czole po 3 dniach uzywania raptem
__________________
Rarrka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 15:43   #125
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez Rarrka90 Pokaż wiadomość
hm czyli kropla gestego kremu wielkości ziarenka groszku to za duzo?
bo strasznie mnie wysypało po tym Soraya spf 45 na czole po 3 dniach uzywania raptem
Zużyj Sorayę na szyję i dłonie, a na twarz lepiej coś innego, skoro Cię zapycha.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-29, 14:45   #126
beautygosiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 293
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Ostatnio pod wpływem tego wątku (chyba tego) zaczęłam zmasowany atak na apteki.
Wynikiem tego jest 6 próbek kremów.
2 Iwostin Solecrin, 2 Biodermy (jedna SPF 40 AKN mat fluide i druga SPF 50 creme solaire) oraz 2 Pharmaceris Sun Protect SPF 50.
W pozostałych aptekach próbek nie ma (ale pełnowartosciowe opakowania oczywiście są)
Najgorszy dla mnie był Iwostin, strasznie tłusty, skóra się po nim świeciła straszliwie, nawet pod 2 godzinach nic a nic się nie wchłonął, szok. Ja bym się w takim na plaży nie pokazała...
Najlepszy był Pharmaceris, już lepiej się nakładał, był taki lekki, choć też się nie wchłonął do końca, ale przynajmniej tak się nie świecił...
Oprócz tego zamówiłam na allegro Anthelios XL oraz SVR ultra Max ecran
Niedługo się wypowiem jak ich troszkę poużywam, każdego mam po 20 ml więc opinia będzie troszkę bardziej rzetelna
A nawet jakby mi nie podpasowały to wykorzystam je na dzieciach
Planuję tez kupić Anthelios Spray SPF 30, bo nie chce mi się smarować na całym ciele kremami czy balsamami.
Mam nadzieję że nie trzeba go rozsmarowywać i że fajnie się wchłania??
beautygosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 09:20   #127
brzozka88
Zadomowienie
 
Avatar brzozka88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 879
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

hej
ja wczesniej uzywałam starej wersji Avenki. Niestety jakos ten filtr mnie nie zachwycił. Strasznie mnie bielił, ciezko się wchłaniał.
Strasznie długo szukałam filtru z soraya. Wczoraj całkiem przypadkowo natknęłam się na niego. Gdzie? w rossmannie!
data wazności jest 2014, chyba kupie więcej opakowań (jak mi podpasuje) pod koniec lata. Podejrzewam, że potem znikną (albo będa w takim miejscu, że ich nie znajde). a czym trzeba się maziać w sezonie jesienno ziomowym
brzozka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-19, 12:46   #128
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez beautygosiek Pokaż wiadomość
Ostatnio pod wpływem tego wątku (chyba tego) zaczęłam zmasowany atak na apteki.
Wynikiem tego jest 6 próbek kremów.
2 Iwostin Solecrin, 2 Biodermy (jedna SPF 40 AKN mat fluide i druga SPF 50 creme solaire) oraz 2 Pharmaceris Sun Protect SPF 50.
W pozostałych aptekach próbek nie ma (ale pełnowartosciowe opakowania oczywiście są)
Najgorszy dla mnie był Iwostin, strasznie tłusty, skóra się po nim świeciła straszliwie, nawet pod 2 godzinach nic a nic się nie wchłonął, szok. Ja bym się w takim na plaży nie pokazała...
Najlepszy był Pharmaceris, już lepiej się nakładał, był taki lekki, choć też się nie wchłonął do końca, ale przynajmniej tak się nie świecił...
Oprócz tego zamówiłam na allegro Anthelios XL oraz SVR ultra Max ecran
Niedługo się wypowiem jak ich troszkę poużywam, każdego mam po 20 ml więc opinia będzie troszkę bardziej rzetelna
A nawet jakby mi nie podpasowały to wykorzystam je na dzieciach
Planuję tez kupić Anthelios Spray SPF 30, bo nie chce mi się smarować na całym ciele kremami czy balsamami.
Mam nadzieję że nie trzeba go rozsmarowywać i że fajnie się wchłania??
Jest Iwostin dla cery trądzikowejSPF25 nie jest tłusty, nie bieli, wchłania się do matu, po przeszukaniu większości łódzkich aptek zamowiłam na allegro. Był, w łódzkiej aptece sprzedajacej przez allegro
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 16:30   #129
amaze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Konin
Wiadomości: 47
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Uffff.... kochane, przeczytałam cały wątek (i to nie tylko ten), jestem z siebie dumna. Co prawda, niektóre rzeczy to dla mnie jakby po chińsku pisało, ale trochę też się nauczyłam.

Stosuję na noc AHA 5% i dopiero parę dni temu dotarło do mnie, jak konieczne są filtry... Po raz pierwszy słyszę o tym, że można je zdestabilizować. No i tak po wchłonięciu odrobiny wiedzy zastanawiam się, czy nie byłoby jednak dobrym, wygodnym rozwiązaniem kupić jakiś fajny filtr, niechby i był z parsolem, ale żeby był lekki i nie zapychał, i nie tłuścił, z bardzo wysoką ochroną i kłaść na niego cokolwiek. Jeśli kupię 50+ to się trochę zdestabilizuje, ale tylko częściowo, nie? Na kremie z kwasami jest napisane, że potrzebuję filtra co najmniej SPF 16, no to taka zdestabilizowana pięćdziesiątka powinna wystarczyć. Co o tym myślicie?

Czego mam szukać w składzie, żeby tych stabilnych filtrów jednak dużo było?
amaze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 20:48   #130
beautygosiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 293
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Jest Iwostin dla cery trądzikowejSPF25 nie jest tłusty, nie bieli, wchłania się do matu, po przeszukaniu większości łódzkich aptek zamowiłam na allegro. Był, w łódzkiej aptece sprzedajacej przez allegro
no gdzieś widziałam również 30-tkę ale po pierwsze nie mam cery trądzikowej, a po drugie strzałem w 10-tkę okazały się dla mnie filtry Bioderma. I to w kilku wersjach.
W wersji Fluide Solaire SPF50 jak i Creme Solaire SPF50 nie bieliły ale za to się świeciły, filtr AKN MAT SPF40 (Fluide Solaire Matifiant) rzeczywiście matowił ale i bielił troszeńkę.
Spray SPF30 jest niezły, ma konsystencję lekkiej emulsji (nie wiem czemu sobie ubzdurałam że to naprawdę będzie spray, czyli taki psikająco-przeźroczysty), da się go nałożyć na twarz bez efektu bielenia, no i jest świetny na całe ciało, zarówno dla mnie jak i dla dzieci.
Ale najlepszy (jeśli chodzi o twarz) dla mnie okazał się krem tonujący Creme Solaire Teintee SPF50 w kolorze Natural Tint czyli jasny beżyk (w kolorze Tanned Tint był zbyt pomarańczowy). Ładnie wyrównuje kolor, idealnie się dopasowuje do mojej twarzy, nie bieli, trzyma się z pudrem bambusowo-jedwabnym na matowo przez "pół dnia" (sam w sobie troszkę się świeci).
SVR Ultra Max Ecran troszkę bielił i niestety podrażniał mi oczy. Zaś Anthelios XL Creme Fondante wypadł podobnie z tym ze nie podrażnił mi oczu. Teraz stosuję go na dzieciach (twarz) i nie skarżą się że ich szczypie, a widać że chroni.
Dla siostry zakupiłam zaś balsam Soraya SPF45. Bardzo fajny, nic nie bieli, fajnie się rozsmarowuje (jak zwykły krem nawilżający), ale tak szczypał pod oczami że płakałam rzewnymi łzami, tak że jak coś to nadawałby się tylko na ciało (szkoda bo ponoć można na niego nakładać dowolną kolorówkę).

Edytowane przez beautygosiek
Czas edycji: 2011-05-19 o 20:51
beautygosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 22:33   #131
Sweetty
Rozeznanie
 
Avatar Sweetty
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: TrÓjMiAsTo
Wiadomości: 617
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

To widzę, że nie tylko ja mam problemy z tymi filtrami ... od wiosny pracuję nad zmianą sposobu pielęgnacji swojej skóry (zużyłam już prawie wszystkie drogeryjne specyfiki i stopniowo tworzę swoją bazę pielęgnacyjną na tych naturalnych i samorobnych) obecnie jestem na etapie migdalenia się więc zgodnie z wizażowymi przykazaniami kryję się za filtrami po długich namysłach wybrałam emulsję Avene 50+ pomarańczową (czyli filtry chemiczne) zgodnie z teorią wyznawaną na wizażu zalicza się ona do bardzo stabilnych systemów promieniochronnych i tu pojawia się moje pytanie czy ta stabilność oznacza że mogę zaszpachlować na nią dowolny podkład i puder bylebym robiła to ostrożnie?? pomijając białą lepką warstwę jaką Avene tworzy na mojej twarzy jestem z niego zadowolona nie zatyka podkład mi się na nim trzyma i nie drażni oczu w sumie to mój pierwszy tak wysoki filtr więc nie mam porównania
__________________
If you ever find your
'Someone Just For You'
never let them go



Od 16.10.2014 Aparatka


Sweetty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-21, 14:09   #132
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez beautygosiek Pokaż wiadomość
A co myślicie o kremie Pharmaceris Sun Protect SPF50+? warto kupić? ktoś miał?

Składniki:
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Propylene Glycol, Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Potassium Cetyl Phosphate, Dimethicone, Cetyl Alcohol, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Triazone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl / Dimethylcarbonate Copolymer, Triethanolamine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Stearic Acid, Alumina, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), BHA, Simethicone, Methylparaben, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben
Podpisuję się pod pytaniem
Link do kremu - makijaż mineralny wygląda na nim bardzo ładnie..
__________________

Edytowane przez asix86
Czas edycji: 2011-05-21 o 14:19
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 09:13   #133
helen77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 17
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Witajcie. Czy ktoś wie, w jaki sposób jest oznaczane w składzie podkładu, że pigmenty są w otoczkach silikonowych? Wiem, że gdzieś to na forum czytałam, ale nie mogę teraz odnaleźć... Znalazłam swój idealny zestaw filtr + podkład, ale niestety filtr ma Parsol, a podkład tlenki żelaza i dwutlenek tytanu. (Bioderma Photoderm anti - age SPF 30 + podkład Dermiki True Magiq). Wcześniej przez kilka lat stosowałam filtry 50+, ale już nie mam siły walczyć z tym co mnie dobija najbardziej, tzn. błyskiem i lepieniem........
helen77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 20:23   #134
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez dagna1 Pokaż wiadomość
parsol. co do pogrubionego zdania - filtrow jest masa i osoba musialaby poswiecic ogromna ilosc czasu zeby wypisac filtry z parsolem i bez
Ale, w "bardzo prostych, żołnierskich słowach" , można powiedzieć, że jeśli krem z filtrem nie zawiera składników takich, jak: Butyl Methoxydibenzoylmethane (=Avobenzone, Parsol1789), Octinoxate, to można na niego kłaść dowolną kolorówkę? Wystarczy wykuć te nazwy i można szaleć Odnoszę się do podpunktu 5 z postu Noor, chyba nic się od tego czasu nie zmieniło?
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 21:30   #135
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez helen77 Pokaż wiadomość
Witajcie. Czy ktoś wie, w jaki sposób jest oznaczane w składzie podkładu, że pigmenty są w otoczkach silikonowych? Wiem, że gdzieś to na forum czytałam, ale nie mogę teraz odnaleźć... Znalazłam swój idealny zestaw filtr + podkład, ale niestety filtr ma Parsol, a podkład tlenki żelaza i dwutlenek tytanu. (Bioderma Photoderm anti - age SPF 30 + podkład Dermiki True Magiq). Wcześniej przez kilka lat stosowałam filtry 50+, ale już nie mam siły walczyć z tym co mnie dobija najbardziej, tzn. błyskiem i lepieniem........
sama bym byla ciekawa... jak znajdziesz, to daj mi znac mi sie juz nie chce smarowac tyle warstw i kupilam sobie shiseido podklad z SPF 30... ale dobrze miec alternatywy
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 13:37   #136
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Hej Proszę o poradę. Chcę kupić sobie puder matujący na filtry, mam na oku takie: Kryolan transparentny, Dr Hauschka, MUFE High Definition Powder lub Smashbox Halo . Chętnie bym wzięła Kryolan ze względu na cenę. Ale chodzi mi o to czy te pudry nie zapchają lub nie zdestabilizują filtra? Miałabym dość sporo na twarzy - filtr (La Roche Posay Anthelios XL - najczęściej lub Bioderma w kompakcie), podkład Revlon Colorstay, puder matujący i meteoryty. Ewentualnie czasem jakis róż jeszcze. Brzmi to strasznie... Jednak bez podkładu nie bardzo mam po co wychodzić, mam skórę trądzikową, z licznymi bliznami. W lecie zawsze ulega pogorszeniu. Do tej pory w lecie nie robiłam makijażu, a i tak było źle, a do tego "wszystko na wierzchu", więc w tym roku zdecydowałam, że chociaż może jakoś będę wyglądać przynajmniej, jeśli zacznę się malować. Czy któryś z wymienionych przeze mnie pudrów powinien "odpaść" za sam skład czy właściwości? Może ktoś mi podpowiedzieć?
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 00:20   #137
mart89
Rozeznanie
 
Avatar mart89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 837
GG do mart89
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

przeczytałam wątek i powiedzcie mi co to jest ten parasol ??

ja osobiście używam kremik z filtrem 20 firmy Charmine Rose oto skład:

Aqua, cyclopentasiloxane, hydrogenated poluisobutene, alkohol denat., styrene/acrylate copolymer, nylon 12, zinc oxide, titanium dioxide, caprylic/ capric triglyceride, tri-ppg-3 myristyl ether citrate, sorbitan isostearate, polyglyceryl-3 polyricinoleate, cetyl peg/ppg-1-/1 dimethicone, isohexadecane, triethyihexanonin, aluminium stearate, aluminium, polyhydroxystearic acid, isostearic acid, sorbitan sesquloleate, sodium chloride, panthenol, bisabolol, aliantoin, rhodiola rosea root extract, hammamelis virginia extract, calendula officinalis extract, arctium majus root extract, zink pca, biotyn, hydrolyzed wheat protein,, propylen glycol, glycerin, dmdm hydantoin, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone.

Mam nadzieje ze za duzo błedów nie porobilam
Stosuje go pod podkład revlona colorstay do cery tlustej i mieszanej.
Zapycham sie i czy moge go stosować pod podkład?
I co myślicie o skladzie wartościowy ?
__________________
Kocham, jestem kochana i prze-szczęśliwa
wypuszczę!!!








mart89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 12:24   #138
Masterka
Raczkowanie
 
Avatar Masterka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: tutaj.
Wiadomości: 251
GG do Masterka
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Witam w dniu dzisiejszym zakupiłam oto ten filtr do twarzy z Pharmaceris https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...na.html&next=1 i chciałam zapytać czy mogę stosować na niego podkład mineralny Pixie ? Z góry dziękuję za odpowiedź
__________________
]:->
Masterka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 13:34   #139
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez Masterka Pokaż wiadomość
Witam w dniu dzisiejszym zakupiłam oto ten filtr do twarzy z Pharmaceris https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...na.html&next=1 i chciałam zapytać czy mogę stosować na niego podkład mineralny Pixie ? Z góry dziękuję za odpowiedź
Nie żebym miała coś przeciwko bo przecież producent musi zarobić dwa razy ale czemu nie patrzycie na składy i zamiast taniej lirene mineralnej spf 50 kupujecie dwa razy droższy pharmaceris?
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-10, 13:49   #140
amaze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Konin
Wiadomości: 47
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

No to mam problem...
Filtr mam z parsolem, ale byłam spokojna, bo podkład, którego używam jest na liście niegryzących się z parsolem (Yves Rocher, wygładzający). Dopiero teraz doczytałam, że ów podkład ma dwie wersje - starą i nową. I stara, owszem, była zupełnie w porządku, natomiast w nowej (której używam) nie ma talku, nie ma miki, ale na samym końcu składu, na zupełnie ostatnim miejscu jest may contain mika (...) titanium dioxide. Panikować z powodu tego "may contain"?
Nie polubiłam się z Sorayą, zrobiła krzywdę naczynkom i robię się trochę zniechęcona tym całym filtrowaniem...
Ech... w sumie od biedy mogę jeszcze wrócić do City Matt Eris (on jest w porządku, tak?)

Edytowane przez amaze
Czas edycji: 2011-08-10 o 13:51
amaze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 23:54   #141
estera4
Raczkowanie
 
Avatar estera4
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 72
Send a message via Skype™ to estera4
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Hej dziewczyny, mam pytanie, zauważyłam że zazwyczaj rozmowy toczą się wokół podkładów a jak to jest z różami do policzków ? Czy też trzeba uważać na skład ? Czy mogą mieć jakieś składniki unieczynniające działanie filtrów ?
estera4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 08:34   #142
amaze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Konin
Wiadomości: 47
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez estera4 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, mam pytanie, zauważyłam że zazwyczaj rozmowy toczą się wokół podkładów a jak to jest z różami do policzków ? Czy też trzeba uważać na skład ? Czy mogą mieć jakieś składniki unieczynniające działanie filtrów ?
Pewnie tak. Mój ma. I to chyba nawet całkiem sporo, bo talk jest na pierwszym miejscu w składzie. Dlatego ostatnio jest używany tylko od wielkiego dzwonu na wieczorne wyjścia, ewentualnie na mineralny SVR.

Pytanie hipotetyczne dotyczące różu z talkiem:
Co jeśli najpierw położę jakiś dobry filtr (z parsolem, ale i tinosorbem), na to podkład bez składników destabilizujących, później puder bambusowy, i na koniec odrobinę różu z talkiem? Czy talk jako trzecia warstwa pogryzie się z filtrem?
amaze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 20:45   #143
karolina777
Raczkowanie
 
Avatar karolina777
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 62
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

hej,
właśnie kończy mi się ukochana emulsja Avene 50+ w starej wersji, i czas pomyśleć o innym filtrze bez parasola. Nieststy nie moge pozostać przy avene z parsolem, musze nakładać podkład z talkiem:/
Czy może jakaś dobra dusza poleci coś fajnego 50+ bez parasola koniecznie??
karolina777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 21:01   #144
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez mart89 Pokaż wiadomość
przeczytałam wątek i powiedzcie mi co to jest ten parasol ??

ja osobiście używam kremik z filtrem 20 firmy Charmine Rose oto skład:

Aqua, cyclopentasiloxane, hydrogenated poluisobutene, alkohol denat., styrene/acrylate copolymer, nylon 12, zinc oxide, titanium dioxide, caprylic/ capric triglyceride, tri-ppg-3 myristyl ether citrate, sorbitan isostearate, polyglyceryl-3 polyricinoleate, cetyl peg/ppg-1-/1 dimethicone, isohexadecane, triethyihexanonin, aluminium stearate, aluminium, polyhydroxystearic acid, isostearic acid, sorbitan sesquloleate, sodium chloride, panthenol, bisabolol, aliantoin, rhodiola rosea root extract, hammamelis virginia extract, calendula officinalis extract, arctium majus root extract, zink pca, biotyn, hydrolyzed wheat protein,, propylen glycol, glycerin, dmdm hydantoin, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone.

Mam nadzieje ze za duzo błedów nie porobilam
Stosuje go pod podkład revlona colorstay do cery tlustej i mieszanej.
Zapycham sie i czy moge go stosować pod podkład?
I co myślicie o skladzie wartościowy ?
Te dwa zaznaczone są to filtry, filtry mineralne. Nie są one na samym początku składu, ale nie są też daleko, jakąś ochronę osiągniesz ale nie wielką, w końcu filtry mineralne nie ochronią nas jak chemiczne.

Ogólnie krem przeciętny, dużo ciekawych składników, ale dość daleko, więc jakiś "super" to on nie jest.

---------- Dopisano o 21:56 ---------- Poprzedni post napisano o 21:54 ----------

Cytat:
Napisane przez estera4 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, mam pytanie, zauważyłam że zazwyczaj rozmowy toczą się wokół podkładów a jak to jest z różami do policzków ? Czy też trzeba uważać na skład ? Czy mogą mieć jakieś składniki unieczynniające działanie filtrów ?
Oczywiście, że trzeba uważać, nieważne jaką kolorówkę zastosujesz.

---------- Dopisano o 22:01 ---------- Poprzedni post napisano o 21:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Dinulka Pokaż wiadomość
Hej Proszę o poradę. Chcę kupić sobie puder matujący na filtry, mam na oku takie: Kryolan transparentny, Dr Hauschka, MUFE High Definition Powder lub Smashbox Halo . Chętnie bym wzięła Kryolan ze względu na cenę. Ale chodzi mi o to czy te pudry nie zapchają lub nie zdestabilizują filtra? Miałabym dość sporo na twarzy - filtr (La Roche Posay Anthelios XL - najczęściej lub Bioderma w kompakcie), podkład Revlon Colorstay, puder matujący i meteoryty. Ewentualnie czasem jakis róż jeszcze. Brzmi to strasznie... Jednak bez podkładu nie bardzo mam po co wychodzić, mam skórę trądzikową, z licznymi bliznami. W lecie zawsze ulega pogorszeniu. Do tej pory w lecie nie robiłam makijażu, a i tak było źle, a do tego "wszystko na wierzchu", więc w tym roku zdecydowałam, że chociaż może jakoś będę wyglądać przynajmniej, jeśli zacznę się malować. Czy któryś z wymienionych przeze mnie pudrów powinien "odpaść" za sam skład czy właściwości? Może ktoś mi podpowiedzieć?
Wszystko zależy od składów, których nie podałaś.
Bioderma w kompakcie ma tylko filtry mineralne, one słabiej chronią niż chemiczne, poza tym kompaktu dużo nie nałozysz więc polecam krem jakiś, jeśli zależy ci na w miare dobrej ochronie.

Sporo nakładasz na swoją twarz tego wszystkiego, nie lepiej zminimalizować kamuflaż, chociażby latem?
Taka cera nie wygląda fajnie, moja dziewczyna stosuje tylko barwiący filtr latem, dla lekkiego wyrównania kolorytu.

Masz trądzik, blizny... Filtr, podkład,puder,meteoryty, Twoja skóra będzie/jest tak obciążona....
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 12:44   #145
justynacz80
Rozeznanie
 
Avatar justynacz80
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 629
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Dziewczyny. Zaczynam moją przygodę z filtrami. Próbowałam już kilku firm. W domu ma Roc i Ducrey, ale najbardziej pasuje mi LRP.
Znam listę dozwolonych kosmetyków, ale ta, ktorą znalazłam jest bardzo stara- wielu podkładów już nie ma. czy jest może jakaś aktualniejsza lista? Może do niej nie dotarłam? dzięki z góry.

Chciałam używać EL Lucidity, bo czytałam, że nie gryzie się z filtrami. Patrzyłam na jego skład i tam jest mika. Fakt, że pod koniec listy składników, ale jest. Coś Wam wiadomo?

Zauważyłam, że żadna z Was chyba nie używa pudru 100% krzemionki (silica). To chyba nadaje się na parsol. Czy się mylę..?

Edytowane przez justynacz80
Czas edycji: 2011-10-27 o 12:49
justynacz80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 00:06   #146
Kasiaczek_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 340
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Witam Kochane

I odrazu z reka na sercu przyznaje sie ,ze przeczytalam tylko polowe 1 watku.

Przepraszam,ale potrzebuje rady jak najszybciej,jezeli teamt byl juz poruszany prosze o odeslanie mnie do strony...

I przepraszam za zasmiecanie.


Stosuje aktualnie(od kilku dni) Avene Triacneal na strefe T i Avene Diroseal na policzki.

W zwiazku z tym polecialam szybiutko do sklepu po filtry(wczesniej uzywalam SPF 10 góra 15 w podkladach).
Po godzinach ciapania sie testerami wybralam LRP Anthelios XL 50+ SPF,UVB,UV

Kompletnie nie wiem o co chodzi z tym parasolem
I jaki podklad powinnam na ten filtr wklepywac

Pomozecie?: prosi:
__________________
"Bo niebo nie przychodzi znikąd.
Coś z nieba mamy w sobie.
Coś z niego przekazujemy innym(...)".
Ks. Józef Tischner
Kasiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 07:30   #147
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez Kasiaczek_ Pokaż wiadomość
Witam Kochane

I odrazu z reka na sercu przyznaje sie ,ze przeczytalam tylko polowe 1 watku.

Przepraszam,ale potrzebuje rady jak najszybciej,jezeli teamt byl juz poruszany prosze o odeslanie mnie do strony...

I przepraszam za zasmiecanie.


Stosuje aktualnie(od kilku dni) Avene Triacneal na strefe T i Avene Diroseal na policzki.

W zwiazku z tym polecialam szybiutko do sklepu po filtry(wczesniej uzywalam SPF 10 góra 15 w podkladach).
Po godzinach ciapania sie testerami wybralam LRP Anthelios XL 50+ SPF,UVB,UV

Kompletnie nie wiem o co chodzi z tym parasolem
I jaki podklad powinnam na ten filtr wklepywac

Pomozecie?: prosi:
zerknij tu
sama używam retinoidu i mam problem ze znalezieniem odpowiedniego kremu z wysokim filtrem .. bez parsolu.
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-30, 00:58   #148
Kasiaczek_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 340
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Zajrzalam na liste pudrów i podkladów,które "wspólpracuja" z filtrem i jestem podlamana
Tylko tyle?!:confused :

Nie pasuje mi zaden puder ani podklad.
Wiekszosc to matujace,w których wygladam jakbym sie posypala maka...
Kolastyna,Bielenda,YR,Avo n,Oriflame nigdy nie próbowalam,
poniewaz boje sie ,ze mnie po prostu zapchaja,
a wlasnie lecze zpachana cere Triacnealem

Jestem wielkim szoku.

I juz nie wiem kompletnie co zrobic.

Dzisiaj pierwszy raz nalozylm fltr LRP 50+(emulsja)
Niby bylo ok,ale po calym dniu sie swiecilam i mialam bialy nalot w okolicy brwi i wlosów

Asix86 dzieki dobra Kobieto
__________________
"Bo niebo nie przychodzi znikąd.
Coś z nieba mamy w sobie.
Coś z niego przekazujemy innym(...)".
Ks. Józef Tischner
Kasiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-30, 09:12   #149
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez Kasiaczek_ Pokaż wiadomość
Zajrzalam na liste pudrów i podkladów,które "wspólpracuja" z filtrem i jestem podlamana
Tylko tyle?!:confused :

Nie pasuje mi zaden puder ani podklad.
Wiekszosc to matujace,w których wygladam jakbym sie posypala maka...
Kolastyna,Bielenda,YR,Avo n,Oriflame nigdy nie próbowalam,
poniewaz boje sie ,ze mnie po prostu zapchaja,
a wlasnie lecze zpachana cere Triacnealem

Jestem wielkim szoku.

I juz nie wiem kompletnie co zrobic.

Dzisiaj pierwszy raz nalozylm fltr LRP 50+(emulsja)
Niby bylo ok,ale po calym dniu sie swiecilam i mialam bialy nalot w okolicy brwi i wlosów

Asix86 dzieki dobra Kobieto
Proszę .

Ja też szukam i mam już dość. Szukam już ponad rok.
Znalazłam dobry i tani filtr Soraya SPF30 lub 45 ale niestety szczypie mnie w oczy. Większość filtrów ma ten nieszczęsny Parsol i nawet jak mi jakiś podpasuje to mam dylemat czy lepiej taki niż żaden . Używam podkładu firmy Pixie.
Poza tym pomimo, że używam Atrederm 0.05% to chodzę bez kremu z filtrem . Póki co nic mi się nie stało, może moja cera nie jest aż tak podatna na przebarwienia. Ale są dni w których więcej czasu przebywam na dworze, więc wypadałoby w końcu znaleźć jakiś porządny filtr.
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-30, 14:36   #150
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez asix86 Pokaż wiadomość
Proszę .

Ja też szukam i mam już dość. Szukam już ponad rok.
Znalazłam dobry i tani filtr Soraya SPF30 lub 45 ale niestety szczypie mnie w oczy. Większość filtrów ma ten nieszczęsny Parsol i nawet jak mi jakiś podpasuje to mam dylemat czy lepiej taki niż żaden . Używam podkładu firmy Pixie.
Poza tym pomimo, że używam Atrederm 0.05% to chodzę bez kremu z filtrem . Póki co nic mi się nie stało, może moja cera nie jest aż tak podatna na przebarwienia. Ale są dni w których więcej czasu przebywam na dworze, więc wypadałoby w końcu znaleźć jakiś porządny filtr.
i u mnie soraya 30 czy 45 podrażniała oczy, ale przy sorayi dla dzieci spf60 nic takiego się nie dzieje. tutaj jest na kwc https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...60.html&next=1 mozna nakładać obojętnie jaką kolorówkę wypróbuj, może Ci podpasuje

też używam atre

Edytowane przez dagna1
Czas edycji: 2011-12-15 o 23:56
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-31 14:08:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:11.