Teen Mom – polska edycja - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-02, 14:37   #121
PaniPedagog
Szalony Kapelusznik
 
Avatar PaniPedagog
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 739
Dot.: Teen Mom – polska edycja

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
W technikum z racji już dorosłości poruszane były także i te bardziej inne tematy homoseksualizm, aborcja, eutanazja itp. nauczycielka miała zrobione 2 fakultety jeden jako nauczyciel rosyjskiego bodajże i drugi właśnie taki że miała wiedzę i mogła nauczać WDŻ ale jak taki kierunek się nazywa to nie wiem.

przeważnie półroczny kurs kwalifikacyjny

I to kolejna głupota moim zdaniem bo dlaczego facet ma nie wiedzieć co się dzieje z dziewczynami w czasie ciązy, miesiączki i odwrotnie? Może nie muszą mieć od razu całego wykładu ale od podstaw nikt nie umrze.

to jest w podstawówkach oddzielnie, żeby się dziewczynki/chłopcy nie krępowali zadawać pytań. 11 latka i tak będzie mieć problem z zadaniem pytania na forum, a przy 11 letnich chłopcach już z pewnością tego nie zrobi. A takie podstawy, nie o tym jak wkładać tampon są na przyrodzie.



Nie chcę tutaj wyjść na takiego czy innego ale katachetka czy ksiądz takich rzeczy nie powinien nauczać z racji że on ma swoje poglądy a nie każdy musi się zgadzać z nimi. Mogę dać przykład mojego księdza gdzie zwykła rozmowa o WOŚP kończyła się kłótnią między nim a połową klasy. Takie zajęcia to powinna uczyć osoba która ma "otwarty" nie narzucając swoich poglądów czy umiejąca zaakceptować inne zdania.

seksuolog

Swoją drogą oglądałem w końcu te 2 pierwsze odcinki pod rząs i jakieś takie mieszane uczucia, niby w jakimśstopniu pokazane są polskie realia - starania o mieszkanie gdzie wc jest na dworze, gdzie się kłócą, czy jedna mieszka w domu matki jednak myślałem że będzie pokazany tak jak w AM wersji cały proces prowadzenia [?] ciąży gdzie w finale rodzi i ciąg dalszy jest. Może się to jeszcze rozkręci bo póki co to troszkę przynudnawe.
moje zdanie w poscie
PaniPedagog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 17:38   #122
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Teen Mom – polska edycja

to tydzień temu wyjątkowo były dwa odcinki pod rząd?
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 23:47   #123
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Teen Mom – polska edycja

Cytat:
Napisane przez Lady in Blue Pokaż wiadomość
To było w programie "16 and pregnant", a dalsze losy dziewczyn były w Teen Mom
Teraz to powiem że nie wiedziałem myślałem że to było jako jedno gdzie w polsce tłumaczone było właśnie jako "nastoletnie matki", trochę temu już to było.


Cytat:
przeważnie półroczny kurs kwalifikacyjny
Tylko pół roku takie kursy trwają? Myślałem że ciut dłużej aczkolwiek na moją panią z technikum nie mogę narzekać bo wiedzę miała i umiała przekazać w normalny sposób.

Cytat:
to jest w podstawówkach oddzielnie, żeby się dziewczynki/chłopcy nie krępowali zadawać pytań. 11 latka i tak będzie mieć problem z zadaniem pytania na forum, a przy 11 letnich chłopcach już z pewnością tego nie zrobi. A takie podstawy, nie o tym jak wkładać tampon są na przyrodzie.
No tutaj trzeba się zgodzić że w tej 4 czy 6 klasie takie rozdzielenie ma sens ale w późniejszym etapie edukacji myślę że niekoniecznie. Oczywiście piszę to jak ja widzę i tak jak było u mnie, pomijając kwestie zachowania ludzi w gimnazjach.

Cytat:
seksuolog
O seksuologu jakoś nie pomyślałem tutaj brakło mi słowa ale tak taka osoba ma największą wiedzę i jest bezstronna w jakimś stopniu.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 05:11   #124
PaniPedagog
Szalony Kapelusznik
 
Avatar PaniPedagog
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 739
Dot.: Teen Mom – polska edycja

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość

Tylko pół roku takie kursy trwają? Myślałem że ciut dłużej aczkolwiek na moją panią z technikum nie mogę narzekać bo wiedzę miała i umiała przekazać w normalny sposób.
Kurs WDŻR pół roku No, a z wiedzą i przekazywaniem wiedzy - wszystko zależy od człowieka. Każdy coś tam wie sam z siebie i nie trzeba do tego kursów, żeby temat wyjaśnić
PaniPedagog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 12:18   #125
Drift
Wtajemniczenie
 
Avatar Drift
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 221
Dot.: Teen Mom – polska edycja

Cytat:
Napisane przez PaniPedagog Pokaż wiadomość
W szkołach rzadko mówią o zabezpieczeniach to raz. Dwa w małych miejscowościach, zaściankowych spróbuj mieć 14 lat i iść i do kiosku do Pani Helenki po gumki - fakt, niektóre dziewczyny można określić jako "same sobie winne", ale akurat w programie masz pokazane przykłady dziewczyn z trudnych środowisk - to ine jest ich wina, że nie miały ikogo bliskiego, kto by ich uświadlomił w niektórych kwestiach
szkoła za moich czasów kompletnie nie podołała sprawie. Pani katechetka na religii objaśnia mi, że współżyć mogę jedynie z pomocą kalendarzyka małżeńskiego, bo ona stosuje go od X lat i w ciążę nieplanowaną nigdy nie zaszła. Pytam się, gdzie takich ludzi robią. Nastolatkom które nie mają bladego pojęcia na czym polega systematyczne mierzenie temperatur, albo zagłębianie się w konsystencje (wybaczcie) swoich wydzielin śluzowych, ba z racji swoich nieregularnych często jeszcze cyklów - mających małe szanse na "obliczenie" dni, dnia płodnego.
__________________
Moje idee to gwiazdy, których nie potrafię ułożyć w konstelacje
Mt 7, 7-8
Drift jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 12:28   #126
PaniPedagog
Szalony Kapelusznik
 
Avatar PaniPedagog
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 739
Dot.: Teen Mom – polska edycja

Cytat:
Napisane przez Drift Pokaż wiadomość
szkoła za moich czasów kompletnie nie podołała sprawie. Pani katechetka na religii objaśnia mi, że współżyć mogę jedynie z pomocą kalendarzyka małżeńskiego, bo ona stosuje go od X lat i w ciążę nieplanowaną nigdy nie zaszła. Pytam się, gdzie takich ludzi robią. Nastolatkom które nie mają bladego pojęcia na czym polega systematyczne mierzenie temperatur, albo zagłębianie się w konsystencje (wybaczcie) swoich wydzielin śluzowych, ba z racji swoich nieregularnych często jeszcze cyklów - mających małe szanse na "obliczenie" dni, dnia płodnego.
Szkoła dalej nie daje rady. Sad but true.

O wklepywaniu religijnych formułek gimnazjalistom się wypowiadać nie będę bo uważam je za kompletną głupotę porównywalną do teorii od masturbacji staje się bezpłodnym
PaniPedagog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 13:05   #127
Drift
Wtajemniczenie
 
Avatar Drift
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 221
Dot.: Teen Mom – polska edycja

Tylko, że to już nawet nie chodzi tylko o zabezpieczenie przed ciążą, bo czasem mam wrażenie, że to koszmar z ulicy Wiązów dla nastolatek. Choroby weneryczne przykre w skutkach kompletnie nie były brane pod uwagę kiedy moja siostra miała zajęcia WDŻ w szkole.

Siostra opowiada mi sytuację: koleżanka z klasy jest w ciąży, kontakty pozostały bez zmian, dziewczyny jej nie szykanują, nie wytykają palcem. Miesiąc później okazuje się, że kolejna dziewczyna będzie miała dziecko. Lekka panika w klasie, no bo co jak kolejna przyjdzie. 3 to już niedopuszczalna liczba. Każda zarzeka się na grób, że nie w głowie jej takie rzeczy, że teraz nauka i matura są najważniejsze, że życia marnować nie będą. Dwa tygodnie temu okazało się, że kolega z klasy zostanie ojcem. Dziewczyna ma 16 lat.
__________________
Moje idee to gwiazdy, których nie potrafię ułożyć w konstelacje
Mt 7, 7-8
Drift jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-03, 13:19   #128
PaniPedagog
Szalony Kapelusznik
 
Avatar PaniPedagog
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 739
Dot.: Teen Mom – polska edycja

Cytat:
Napisane przez Drift Pokaż wiadomość
Tylko, że to już nawet nie chodzi tylko o zabezpieczenie przed ciążą, bo czasem mam wrażenie, że to koszmar z ulicy Wiązów dla nastolatek. Choroby weneryczne przykre w skutkach kompletnie nie były brane pod uwagę kiedy moja siostra miała zajęcia WDŻ w szkole.

Siostra opowiada mi sytuację: koleżanka z klasy jest w ciąży, kontakty pozostały bez zmian, dziewczyny jej nie szykanują, nie wytykają palcem. Miesiąc później okazuje się, że kolejna dziewczyna będzie miała dziecko. Lekka panika w klasie, no bo co jak kolejna przyjdzie. 3 to już niedopuszczalna liczba. Każda zarzeka się na grób, że nie w głowie jej takie rzeczy, że teraz nauka i matura są najważniejsze, że życia marnować nie będą. Dwa tygodnie temu okazało się, że kolega z klasy zostanie ojcem. Dziewczyna ma 16 lat.
Jak chodzi o choroby weneryczne i objawy to większość studentów nawet nie ma pojęcia. Tutaj wchodzi już w grę kompletna ignorancja dorosłych Tego chyba nawet nie ma w programie, ale ręki nie dam sobie uciąć. Nie prowadziłam takich zajęć
PaniPedagog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 12:47   #129
rnb
Raczkowanie
 
Avatar rnb
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 189
Dot.: Teen Mom – polska edycja

Dobra, obczaiłam pierwsze odcinki mimo Waszego odradzania i wg mnie wcale nie są takie fatalne jak pisaliście. :/ Tak jak pisałam, myślę, że ta fundacja jest poważna i nie podpisałaby się imieniem pod byle jakim show. Program jest w fajnej konwencji, taki jakby dokument, ale w przystępnej formie (dobrze dobrana muzyka i ujęcia). Nie widzę w tym żadnej kontrowersji i nie sądzę, by pokazanie ciężkiego życia młodej matki miało zachęcić nastolatki do robienia dzieci (co to za logika?).
__________________
Ile razy Bóg może dawać szansę?
Ile razy śmierć może przegrać walkę?
Przeznaczenie czy największy dług,jaki dziś przypomniał sobie Bóg...?
~~Młode Wilki cz.III~~
rnb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 00:15   #130
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Teen Mom – polska edycja

Nie obejrzę i raczej nie mam zamiaru...
Cytat:
Napisane przez aer Pokaż wiadomość
Weszłam na oficjalny profil MTV na facebooku i czego się dowiedziałam? Że urodzić dziecko w wieku nastoletnim to przykład bohaterstwa i odwagi...
Człowiek uczy się całe życie
Cytat:
Napisane przez PaniPedagog Pokaż wiadomość
Mnie najbardziej apropo polskiej wersji wkurza hasło jakim ją reklamują :/
...właśnie z powodu hasła.
„Gdy życie wzywa superbohatera… zjawiają się one. 4 niezwykłe dziewczyny”. Lol, "niezwykłe dziewczyny"? Chyba "puszczalskie gówniary"... nie dziwię się, że wiele osób w komentarzach właśnie tak je nazywa.
Od kiedy lekkomyślność, nieodpowiedzialność i/lub zwykła głupota to superbohaterstwo? Przecież te dziewczyny tylko i wyłącznie rozłożyły nogi, nie zastanawiając się nawet, przed kim, po co i co może z tego wyniknąć. A to, że urodziły? Przecież aborcja jest u nas nielegalna... nic dziwnego, że urodziły, przecież na aborcję musiałyby mieć kasę i umiejętność kombinowania... A to, że nie oddały do adopcji? Podejrzewam, że rodzice tych dziewczyn prędzej by je zjedli żywcem niż oddali wnuka do żłobka, bo to jeszcze większy "wstyd przed sąsiadami"... Poza tym, kwestia tego, co zrobić z dzieckiem po porodzie, wymaga chociaż chwili refleksji i odrobiny wysiłku, a skoro one nie potrafiły się na to zdobyć już na etapie seksu... to po porodzie nie spodziewam się cudu po takich osobach.
Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Może wyjdę na nieczułego chama ale mi osobiście jakoś nie jest ich żal, nikt im nie kazał uprawiać seksu a tym bardziej bez jakiegoś zabezpieczenia. Najwidoczniej nie są na tyle rozważni i dorośli aby mogli go uprawiać tym bardziej że w szkołach coś tam się mówi o zabezpieczeniach itp.
Mam dokładnie takie samo zdanie
Cytat:
Napisane przez PaniPedagog Pokaż wiadomość
fakt, niektóre dziewczyny można określić jako "same sobie winne", ale akurat w programie masz pokazane przykłady dziewczyn z trudnych środowisk - to ine jest ich wina, że nie miały ikogo bliskiego, kto by ich uświadlomił w niektórych kwestiach
Sorry, a w kwestii tego, że można uprawiać seks i jak to zrobić to już było komu uświadomić? Wbrew pozorom to nie jest takie oczywiste (wiedzieć o seksie, co i jak). Źródła teraz nie podam, ale czytałam gdzieś, że aż 1 na 200 par nie udaje się odbyć pierwszego razu*... za pierwszym razem, oczywiście Gdzie indziej czytałam natomiast, że w czasach przed rewolucją seksualną do lekarza z problemem bezpłodności potrafiły się zgłosić pary... które sądziły, że do zajścia w ciążę wystarczy sypiać razem w łóżeczku, trzymając się za rączkę

Tak więc argument kompletnie nietrafiony, bo jak już ktoś się edukuje w temacie tego, co można robić z własnym chłopem w łóżku (choćby od koleżanek), to niejako "z automatu" czy też "w pakiecie" dostaje również informację o tym, że z tego się biorą dzieci... Problemem jest jedynie nie przyjęcie do wiadomości tej informacji - tak samo kierowcy siadający za kierownicą pod wpływem alkoholu nie przyjmują do wiadomości, że mogą przez to spowodować wypadek.

*ze względu na brak doświadczenia i stres partnerów w samym momencie penetracji cały romantyzm może szlag trafić i wówczas mamy dodatkowe utrudnienie wynikające z braku podniecenia w trakcie...

O, _Marta_M_, widzę, że masz to samo zdanie i nawet ten sam przykład podałaś

---------- Dopisano o 01:15 ---------- Poprzedni post napisano o 01:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Fleur_D Pokaż wiadomość
Ciekawe, czy znajdzie się wśród nich jakaś dziewczyna, która się uczy, wzorowo zajmuje dzieckiem i nie ma leniwego i przygłupiego chłopaka? Czy jak zwykle sama patologia, mniej lub bardziej zakamuflowana.
Sorry, a jak inaczej nazwiesz chłopaka, któremu nie chce się założyć gumki przed seksem z dziewczyną (i to nie dziewczyną - "przyszłą żoną" tylko taką "do przeorania")? Albo takiego, który twierdzi, że nie włożył, bo "do najbliższej stacji benzynowej było za daleko"? Gdyby taki kolo miał trochę oleju w głowie albo nie był skrajnie leniwy, nie zrobiłby sobie dzidzi z pierwszą lepszą, więc odpowiadając na Twoje pytanie - nie, nie ma najmniejszych szans
Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
dziecko zostalo znalezione w mieszkaniu pełnego odchodów[...]

tutaj macie zdjęcia z pomieszczeń w których zyli, gdy zapukała opieka społeczna <link>
Gdzie te odchody? Jestem zawiedziona
Cytat:
Napisane przez PaniPedagog Pokaż wiadomość
Oj uwierz, że to też musi być poruszane w szkołach. Nawet nie wiesz ile jest dziewczyn, które dostają okres i nie wiedzą co to jest i co się z nimi dzieje. Pomijając już fakt przeciętnych rodziców, którzy nie wpadli na to, że dzieci dojrzewają szybciej i myślą, że mają czas, to jest gro ludzi, których należy podziwiać, że dziecko się przy nich załatwiać do toalety nauczyło
Święte słowa
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 10:53   #131
Drift
Wtajemniczenie
 
Avatar Drift
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 221
Dot.: Teen Mom – polska edycja

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość





Sorry, a jak inaczej nazwiesz chłopaka, któremu nie chce się założyć gumki przed seksem z dziewczyną (i to nie dziewczyną - "przyszłą żoną" tylko taką "do przeorania")? Albo takiego, który twierdzi, że nie włożył, bo "do najbliższej stacji benzynowej było za daleko"? Gdyby taki kolo miał trochę oleju w głowie albo nie był skrajnie leniwy, nie zrobiłby sobie dzidzi z pierwszą lepszą, więc odpowiadając na Twoje pytanie - nie, nie ma najmniejszych szans
Bo to ograniczone rozumowanie w stylu kumplom się udało to i mnie się uda. Tamten mówiąc brzydko poru.chał i nie wpadł to może i mi się upiecze. Standardowe - mnie ten problem nie dotyczy... do czasu oczywiście.
__________________
Moje idee to gwiazdy, których nie potrafię ułożyć w konstelacje
Mt 7, 7-8
Drift jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-09, 14:01   #132
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Teen Mom – polska edycja

Cytat:
Napisane przez Drift Pokaż wiadomość
Bo to ograniczone rozumowanie w stylu kumplom się udało to i mnie się uda. Tamten mówiąc brzydko poru.chał i nie wpadł to może i mi się upiecze. Standardowe - mnie ten problem nie dotyczy... do czasu oczywiście.
Ano dokładnie
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 12:29   #133
Rareza
Rozeznanie
 
Avatar Rareza
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 654
Dot.: Teen Mom – polska edycja

Ja uważam, że program jest dobrze zrealizowany. Całkiem niezły dokument. I dziwię się, że ktoś ocenia, a nie obejrzał nawet jednego odcinka. WTF

No i sądzę, że ktoś tu się zapędza w swoich opiniach. Zgadzam się, że zrobienie sobie dziecka w wieku powiedzmy 15 lat to skrajna nieodpowiedzialność i głupota. Wszędzie, w necie, w tv, w gazetach trąbią o antykoncepcji i chyba każdy wie do czego służy gumka. Ale mówienie, że to były dziewczyny na raz, "pierwsze lepsze", "do przeorania" to już chamstwo.
Rareza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-10 13:29:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:48.