Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-17, 14:49   #1471
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

dziewczyny, a mam takie pytanie może będziecie wiedziały jak ta sprawa wygląda.

Przed tym jak zaczęło mnie dotyczyć azs oddawałam krew, potem powychodziły mi takie stany na rękach, że przestałam, bo nie wiem jak by na to zareagowali i jakoś tak w ogóle.

Ale chciałabym dalej oddawać krew i zastanawiam się czy aby na pewno mogę, czy nikomu nie zaszkodzę że tak powiem
Wiem głupie pytanie, ale po prostu mam wątpliwości jak to wygląda.

---------- Dopisano o 15:49 ---------- Poprzedni post napisano o 15:43 ----------

poczytałam na stronie krwiodawstwa i znalazłam tylko, że czasowo dyskwalifikuje:

- choroby zapalne i uczuleniowe skóry, ostre stany uczuleniowe i okres odczulania, zaostrzenie przewlekłej choroby alergicznej

Jak to rozumieć?
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 15:11   #1472
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
poczytałam na stronie krwiodawstwa i znalazłam tylko, że czasowo dyskwalifikuje:

- choroby zapalne i uczuleniowe skóry, ostre stany uczuleniowe i okres odczulania, zaostrzenie przewlekłej choroby alergicznej

Jak to rozumieć?
Moim zdaniem chodzi o to, że jeśli masz akurat nasilenie AZS i bierzesz antyhistaminy to wpływa na ilość przeciwciał we krwi i być moze z tego względu dyskwalifikuje?

Ja bym podeszła do najbliższego punktu krwiodawstwa i tam spytała osobiście - nie wiem, czy telefonicznie jest mozliwość uzyskania takiej informacji, ale tak chyba najpewniej?
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 15:32   #1473
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem chodzi o to, że jeśli masz akurat nasilenie AZS i bierzesz antyhistaminy to wpływa na ilość przeciwciał we krwi i być moze z tego względu dyskwalifikuje?

Ja bym podeszła do najbliższego punktu krwiodawstwa i tam spytała osobiście - nie wiem, czy telefonicznie jest mozliwość uzyskania takiej informacji, ale tak chyba najpewniej?
Dzięki za odpowiedź Będę musiała się zorientować Trochę poczytałam jeszcze i większość pisze, że oddaje bez problemu, ale leki antyhistaminowe odstawić na tydzień przed.
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 15:38   #1474
Magdzia94
Zakorzenienie
 
Avatar Magdzia94
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18 143
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
dziewczyny, a mam takie pytanie może będziecie wiedziały jak ta sprawa wygląda.

Przed tym jak zaczęło mnie dotyczyć azs oddawałam krew, potem powychodziły mi takie stany na rękach, że przestałam, bo nie wiem jak by na to zareagowali i jakoś tak w ogóle.

Ale chciałabym dalej oddawać krew i zastanawiam się czy aby na pewno mogę, czy nikomu nie zaszkodzę że tak powiem
Wiem głupie pytanie, ale po prostu mam wątpliwości jak to wygląda.

---------- Dopisano o 15:49 ---------- Poprzedni post napisano o 15:43 ----------

poczytałam na stronie krwiodawstwa i znalazłam tylko, że czasowo dyskwalifikuje:

- choroby zapalne i uczuleniowe skóry, ostre stany uczuleniowe i okres odczulania, zaostrzenie przewlekłej choroby alergicznej

Jak to rozumieć?

Przy AZS nie wolno oddawać krwi Wiem bo sama chciałamn to zrobić jakieś 3 tygodnie temu i mi nie pozwolono. Potem sobie jeszcze sprawdziałm to i rzeczywiście przy AZS nie można Bez wzgledu na aktualny stan skóry.

---------- Dopisano o 16:38 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------

Dodam ze skórę wtedy miałam w ładnym stanie.
__________________
1. Włosomaniaczka
2.Zdrowo się odżywiam
3. Ćwiczę

Magdzia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 15:40   #1475
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Magdzia94 Pokaż wiadomość
Przy AZS nie wolno oddawać krwi Wiem bo sama chciałamn to zrobić jakieś 3 tygodnie temu i mi nie pozwolono. Potem sobie jeszcze sprawdziałm to i rzeczywiście przy AZS nie można Bez wzgledu na aktualny stan skóry.

---------- Dopisano o 16:38 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------

Dodam ze skórę wtedy miałam w ładnym stanie.
Ale uzasadnili to jakoś, czy po prostu "nie wolno" i tyle?
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 15:41   #1476
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Magdzia94 Pokaż wiadomość
Przy AZS nie wolno oddawać krwi Wiem bo sama chciałamn to zrobić jakieś 3 tygodnie temu i mi nie pozwolono. Potem sobie jeszcze sprawdziałm to i rzeczywiście przy AZS nie można Bez wzgledu na aktualny stan skóry.

---------- Dopisano o 16:38 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------

Dodam ze skórę wtedy miałam w ładnym stanie.
Hmm.. no ja znalazłam wiele wypowiedzi osób, które mają azs, nie kryją tego i oddają. I w co tu wierzyć.
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 15:43   #1477
Magdzia94
Zakorzenienie
 
Avatar Magdzia94
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18 143
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Ale uzasadnili to jakoś, czy po prostu "nie wolno" i tyle?
Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
Hmm.. no ja znalazłam wiele wypowiedzi osób, które mają azs, nie kryją tego i oddają. I w co tu wierzyć.
Mnie powiedziano że nie wolno ponieważ osoba chora na AZS ma coś nie tak w pewnym stopniu z układem immunologicznym , więc to musi być krew od 100% czystej osoby.
__________________
1. Włosomaniaczka
2.Zdrowo się odżywiam
3. Ćwiczę

Magdzia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-22, 19:04   #1478
Tottie1984
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 516
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Witam Czytałam kilkanaście ostatnich postów z tego wątkui zauważyłam że temat dotyczy głównie osób dorosłych. U mnie problem atopowej skóry pojawił się u synka gdy miał 3 m-ce (teraz ma 5,5)
Na brzuszku, przedramieniach, nogach pojawia sie u Niego wysypka, zaczerwienienia a czasami jakieś dziwne wielkie krosty. Wygląda to strasznie na ciele tak małego dziecka. Nie znam przyczyny i nie wiem z czym mam walczyć. Oddałam w dobre ręce zwierzęta, częsciej sprzątam, uważam na to co jem (Maluch jest na piersi), często wietrzę mieszkanie a problem niestety wciąż się powraca Na te wielkie krosty za dnia stosuję krem przepisany przez dermatologa (z mocznikiem), nocą jakiś białawy płyn który wysusza skórę. Suchą skórę nawilżam Oillanem, Oilatum lub Balneum. Maluch jak tylko ma okazję to mocno się drapie... boje się że latem nie będzie mógł nosić krótkich spodenek i bluzeczek z krótkim rękawem.
Możecie mi jakoś doradzić z czym i jak walczyć? jak zapobiegać?
Może jest tu jakaś mamusia atopowca?
__________________
.
Tottie1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 00:36   #1479
malina166
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 14
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Ja juz dorosła a tez stosuje emolianty prawie do dziś ubrania piorę w kuli piorącej bez detergentów bo po kazdym proszku miałam straszne swędzenie - bardzo polecam mamie maluszka , no i stosuję kosmetyki z morza martwego - głównie skoncentrowaną wodę - dodaje sobie do balsamów i do kąpieli po trochu i naprawdę pomaga , od długiego czasu nie mam problemów - ani wysypek, ani swędzenia - ja używam tych kosmetyków z firmy betterware , kupuje u siostry bo to tylko w sprzedaży bezpośredniej jest dostepne ale mogę dać namiary bo mozna sie tam zapisac i samemu kupowac
malina166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 08:42   #1480
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Tottie, zakładaj maluszkowi bawełniane rękawiczki, żeby się nie drapał - znam ten patent, jak przyjaciółki synek mial atopię od urodzenia co do preparatów to nie doradzę, jednak dorosła skóra inaczej reaguje na wszelkie mazidła niż u takiego maluszka....
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 20:38   #1481
Jennah
Raczkowanie
 
Avatar Jennah
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 112
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Każda skóra reaguje inaczej na różne kosmetyki. U mnie np. odpadają wszelkie olejki, podrażniają skórę niesamowicie.
Albo mi się wydaje, albo AZS się przemieszcza :/ Jeszcze w styczniu miałam straszne zmiany na twarzy - suche, czerwone, jakby poparzone plamy (podejrzewam, że to od szampana sylwestrowego, nie mogę pić bąbelków). Dwa tygodnie z tego wychodziłam. I do dzisiaj nie mam żadnych zmian na twarzy. Za to pogorszyła mi się kondycja skóry na szyi. Jest czerwona, jakby "zmęczona". Czuję, jakby AZS przeszło z twarzy na szyję. Paranoja.

Byłam ostatnio u dermatolog prywatnie i dowiedziałam się, że przy AZS negatywnie na skórę wpływa też wilgoć. Dlatego należy wychodzić na słonko i ogrzewać skórę jak najczęściej. Dodatkowo - dla wszystkich, którzy panicznie boją się sterydów - pani doktor poinformowała mnie, że sterydy to jedyne, co może tak naprawdę dogłębnie poradzić sobie ze zmianami i nie ma się czego bać. Używanie sterydów powiedzmy raz na tydzień miejscowo w razie potrzeby i tylko przy nasileniu zmian nie powoduje żadnych szkód, jedynie pomaga. Przepisała mi nowy steryd "na zaś", znacznie słabszy od poprzedniego (wcześniej miałam Pimafucort) - nie pamiętam nazwy, bo użyłam tylko dwa razy na szyję. Dodam, że dermatolog bardzo uznawany z profesjonalnej kliniki.
Co mogę Wam jeszcze polecić to okłady z siemienia lnianego. Jeżeli chcecie, mogę podać przepis na przygotowanie i stosowanie Jest bardzo prosty.

Do codziennej pielęgnacji stosuję:
woda + Emolium (emulsja do mycia) - całe ciało + twarz
najtańszy szampon pokrzywowy do włosów (nie obciąża, jest delikatny, w sam raz do codziennego mycia), a co trzeci dzień Bioderma Node DS+ (niby dla ŁZS, ale na suchą i swędzącą skórę głowy i częste przetłuszczanie się włosów jest idealny )

Jeżeli występują u Was podrażnienia na różnych częściach ciała (u mnie na dekolcie) to proponuję zmienić proszek do prania. Teraz stosuję Dzidziusia i jest świetny - ładnie pachnie (nieintensywnie) i w ogóle nie podrażnia.

Do dłoni polecam Wam Alantan Plus w kremie. Moja koleżanka ma straszne kłopoty z dłońmi (nie ma AZS), poleciłam jej, bo sama stosuję do suchej skóry twarzy i pozbyła się tego dziadostwa z rąk

Jeżeli chodzi o makijaż to używam podkładu w musie z Rimmela Dream Matte (o ile się nie mylę, bo czasami miesza mi się z tym z Maybeline), tylko boję się, że już go wycofali na rzecz podkładu w żelu (?) w pudełku z niebieskimi napisami. A tamten jest taki świetny

Mogę polecić Wam bazę z Lirene dla alergików (czerwone opakowanie), choć nie powiem, żeby silikon dobrze robił dla skóry z AZS. Używam raczej okazjonalnie.
__________________
26.01.2012 - Zapuszczam włosy
-> 46-47-48-49-50-51-52-53-54-55-56-57-58-59-60
Dbam o cerę, włosy i paznokcie.
Jennah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-01, 09:46   #1482
Kamila_Blondi
Zadomowienie
 
Avatar Kamila_Blondi
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 808
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Tottie1984 Pokaż wiadomość
Witam Czytałam kilkanaście ostatnich postów z tego wątkui zauważyłam że temat dotyczy głównie osób dorosłych. U mnie problem atopowej skóry pojawił się u synka gdy miał 3 m-ce (teraz ma 5,5)
Na brzuszku, przedramieniach, nogach pojawia sie u Niego wysypka, zaczerwienienia a czasami jakieś dziwne wielkie krosty. Wygląda to strasznie na ciele tak małego dziecka. Nie znam przyczyny i nie wiem z czym mam walczyć. Oddałam w dobre ręce zwierzęta, częsciej sprzątam, uważam na to co jem (Maluch jest na piersi), często wietrzę mieszkanie a problem niestety wciąż się powraca Na te wielkie krosty za dnia stosuję krem przepisany przez dermatologa (z mocznikiem), nocą jakiś białawy płyn który wysusza skórę. Suchą skórę nawilżam Oillanem, Oilatum lub Balneum. Maluch jak tylko ma okazję to mocno się drapie... boje się że latem nie będzie mógł nosić krótkich spodenek i bluzeczek z krótkim rękawem.
Możecie mi jakoś doradzić z czym i jak walczyć? jak zapobiegać?
Może jest tu jakaś mamusia atopowca?
Mam dwoje dzieci. Egzemę mają od 2-3 miesiąca życia. Starszy ma już prawie 4 latka. U niego zawsze stan skóry pogarsza się w okresie jesienno - zimowym. W tą zimę byliśmy zmuszeni użyć maści z sterydami (Betnovate Oitment), a trafiliśmy na bardzo dobre kosmetyki Dermol (nie wiem czy są dostępne w PL, dostajemy je na receptę) lotion oraz emolient do kąpieli. Młodszy synek (w lipcu skończy 2 latka) używa Oilatum cream i emolient do kąpieli. Lekarz polecił nam też smarować Sudocremem bardzo suche miejsca (u synka były to policzki i dłonie). Do mycia włosków szampon (na razie Johnson's, ale mam zamiar kupić Weleda, bo jest delikatniejszy, bez detergentów(SLS, SLeS), które mogą podrażniać) i żadnych płynów do kąpieli, dodatków, bąbelków, bo podrażniały skórę. Szampon dobrze zmienić na Hipp lub Babydream z Rossmana (na KWC mają bardzo dobre recenzje). Do prania Ariel Actilift w żelowych tabletkach i płyn do płukania Comfort. W Pl używaliśmy Loveli lub płatków mydlanych. Ogólnie takich łagodnych, dla niemowląt i ubranka były prane osobno, nie z naszymi. Warto od czasu do czasu maluszkowi zrobić kapiel w mące ziemniaczanej (krochmalu).
Koniecznie radzę przyjrzeć się diecie. Może coś w niej dziecku nieodpowiada? Ja karmiłam piersią przez 11 miesięcy. Przez pół roku prawie zrezygnowałam z nabiału, bo myślałam, że to przyczyna, ale poprawy nie było. Jak zaczęłam jeść wszystko normalnie to problemy skórne się uspkoiły. Wynika z tego, że uboga dieta mamy karmiącej także ma wpływ na stan skóry maluszka. Przy drugim dziecku unikałam tylko potraw ciężkostrawnych i wdymających. Pilnowałam by moja dieta była urozmicona i dodatkowo brałam suplementy. Tutaj na Wyspach większość dzieci cierpi na agzemę, azs z powodu chlorowanej wody. Czasem zaleca się używanie do kąpieli wody przegotowanej lub po prostu butelkowej.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dermol lotion.jpg (7,3 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg dermol bath emolient.jpg (8,0 KB, 12 załadowań)
__________________
7.11.2011- nie farbuję i zapuszczam włosy
2.12.2011- olejuję

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=579956
Śmierć jest spokojna...Łatwa. Życie jest trudniejsze...

Edytowane przez Kamila_Blondi
Czas edycji: 2012-05-01 o 09:51
Kamila_Blondi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 11:55   #1483
miszeel
Przyczajenie
 
Avatar miszeel
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 22
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Również mam AZS
już kolejny dermatolog powiedział mi, że bardzo dobre jest przebywanie na słońcu. oczywiście nie spalić się na raczka, ale starać się dużo korzystać z kąpieli słonecznych.

Poza tym dostałam recepte na maść robioną z mocznikiem. Na razie zużyłam jakies pół opakowania, ale szczegolnych efektów nie widze. Czy Wy też stosujecie / stosowaliście coś z mocznikiem?
miszeel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 14:19   #1484
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Nie wiem dlaczego, ale po kąpieli wyskakują mi takie kropki na dekolcie... i obrzydliwie swędzą mnie ramiona i łopatki. Niezależnie czy myje się zwykłym żelem czy specjalistycznym. To wina wody?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg plamki.jpg (11,4 KB, 44 załadowań)
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 14:36   #1485
Jennah
Raczkowanie
 
Avatar Jennah
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 112
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Moja mama i ja mamy identycznie.
Podejrzewam, że to wina wody, bo niby czego innego?
__________________
26.01.2012 - Zapuszczam włosy
-> 46-47-48-49-50-51-52-53-54-55-56-57-58-59-60
Dbam o cerę, włosy i paznokcie.
Jennah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 15:06   #1486
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Dobrze, że chociaż znikają po jakimś czasie. Czyli wychodzi na to, że muszę ograniczyć prysznic od pasa w górę do góra 5 min. Świetnie.
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 15:22   #1487
Kamila_Blondi
Zadomowienie
 
Avatar Kamila_Blondi
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 808
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lavi92 Pokaż wiadomość
Nie wiem dlaczego, ale po kąpieli wyskakują mi takie kropki na dekolcie... i obrzydliwie swędzą mnie ramiona i łopatki. Niezależnie czy myje się zwykłym żelem czy specjalistycznym. To wina wody?
może spróbuj szarego mydła?
__________________
7.11.2011- nie farbuję i zapuszczam włosy
2.12.2011- olejuję

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=579956
Śmierć jest spokojna...Łatwa. Życie jest trudniejsze...
Kamila_Blondi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 15:39   #1488
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kamila_Blondi Pokaż wiadomość
może spróbuj szarego mydła?
A szare mydło nie wysuszy jeszcze bardziej?
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 17:50   #1489
201703170938
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 183
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

W końcu znalazłam dla siebie fluid idealny!
Jest to Pharmaceris, podkład nawilżający z sylimaryną. Używam koloru 02.
Bardzo przyjemny, w ogóle nie podkreśla suchych skórek (wręcz je kryje), nawilża na cały dzień, nie ciemnieje, w przystępnej cenie. Co najważniejsze - w ogóle nie widać na twarzy zaczerwienienia, a efekt jest bardzo naturalny
201703170938 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-02, 09:05   #1490
Kamila_Blondi
Zadomowienie
 
Avatar Kamila_Blondi
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 808
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lavi92 Pokaż wiadomość
A szare mydło nie wysuszy jeszcze bardziej?
Może wysuszyć. Po kąpieli trzeba dobrze nawilżyć skórę np oliwką czy balsamem. Mam suchą skórę, ale jest to spowodowane chlorowaną wodą. Zaczęło się 3 lata temu jak wyjechałam za granicę.
__________________
7.11.2011- nie farbuję i zapuszczam włosy
2.12.2011- olejuję

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=579956
Śmierć jest spokojna...Łatwa. Życie jest trudniejsze...
Kamila_Blondi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 09:34   #1491
Tottie1984
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 516
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez miszeel Pokaż wiadomość

Poza tym dostałam recepte na maść robioną z mocznikiem. Na razie zużyłam jakies pół opakowania, ale szczegolnych efektów nie widze. Czy Wy też stosujecie / stosowaliście coś z mocznikiem?
Mój synek dostał od dermatologa recepte na maść z mocznikiem. Nie smaruję Go całego ale tylko miejsca z ruminiem i krostami. W dzień Go nawilżam tą maścią a na noc stosuję jakąś zawiesinę (też na receptę) która wysusza skórę. Efekty są widoczne po kilku dniach.
Teraz jesteśmy na wsi (na majówce) i Szkrab dużo czasu spędza na świeżym powietrzu i skóra znacznie się poprawiła!!!

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Tottie, zakładaj maluszkowi bawełniane rękawiczki, żeby się nie drapał - znam ten patent, jak przyjaciółki synek mial atopię od urodzenia co do preparatów to nie doradzę, jednak dorosła skóra inaczej reaguje na wszelkie mazidła niż u takiego maluszka....
Zakładam łapki niedrapki na czas kąpieli.
Mam wrażenie że mój Smykuś przez to całe AZS ma nawyk drapania się i wszystkiego w koło. Jak trzymam Go na rękach to drapie mnie po ramieniu. Poza tym Mały wyczuł że nie wolno mu się drapać i jak tylko ściągam z Niego ciuszki to z takimi iskierkami psotnika w oku patrzy się na mnie i z usmieszkiem na ustach stara się drapać po brzuszku....
__________________
.
Tottie1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 13:13   #1492
Kubuuu
Przyczajenie
 
Avatar Kubuuu
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14
GG do Kubuuu
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Przeczytałem kilka ostatnich stron tego wątku.
Zastanawia mnie czy jest ktoś kto mógłby potwierdzić a pro po twardej wody/chlorowanej/zanieczyszczonej - czy po zastosowaniu filtrów/centralnych zmiękczaczy wody stan skóry poprawił się? Bardzo mnie to ciekawi, jest to niestety dość poważna inwestycja (na taki dość dobry zmiękczacz na cały dom/mieszkanie trzeba liczyć około 2000 zł)
Również choruję na AZS jak na razie o nieznanym podłożu. Szukam ciągle przyczyny powstawania zmian,testuje różne terapie. Chętnie wymienię się spostrzeżeniami i wskazówkami jakimi dysponuję.
__________________
Atopowe zapalenie skóry - ludzie sami sobie zgotowali ten los... / Ciągłe szukanie przyczyn..
Kubuuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 17:46   #1493
201703170938
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 183
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Jaki robicie makijaż na co dzień? Używacie eyelinerów, cieni, bazy pod makijaż, różu bronzera?
Zauważyłam, jako że mam teraz zapalenie czerwieni wargowej głównie. Co więcej, lubię mieć szminkę na ustach, by zyskały jakiś pełniejszy odcień. Ale nawet te z Diora czy Essence, wysuszają usta i wydaje mi się, że uczulają. Macie do polecenia jakieś dobre, nieuczulające, a wręcz pielęgnujące kosmetyki do ust? Widziałam, że La Roche Posay ma w swojej ofercie szminki dla wrażliwych ust, używał ktoś?
201703170938 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 18:04   #1494
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Ja aktualnie używam kremu do twarzy Isana Med, Tragescrame 5% Urea
Nawilża rewelacyjnie, w końcu pozbyłam się przesuszonego miejsca między brwiami. Na którym zawsze podkład czy korektor wyglądał okropnie i podkreślał suche skórki.
Teraz mogę sobie pozwolić na podkład, bronzer, cienie i bazę pod cienie.
Z pomadek mogę polecić od siebie Chapstick All Natural.
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 10:51   #1495
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez green_cherry Pokaż wiadomość
Jaki robicie makijaż na co dzień? Używacie eyelinerów, cieni, bazy pod makijaż, różu bronzera?
Zauważyłam, jako że mam teraz zapalenie czerwieni wargowej głównie. Co więcej, lubię mieć szminkę na ustach, by zyskały jakiś pełniejszy odcień. Ale nawet te z Diora czy Essence, wysuszają usta i wydaje mi się, że uczulają. Macie do polecenia jakieś dobre, nieuczulające, a wręcz pielęgnujące kosmetyki do ust? Widziałam, że La Roche Posay ma w swojej ofercie szminki dla wrażliwych ust, używał ktoś?
ja kilku już lat używam tuszu do rzęs Respectissime LRP - tylko nim mogę malować oczy, inne powodują łżawienie, ich kredki do oczu, miałam też błyszczyk LRP, więc wydaje mi się, że mogłabyś spróbować z pomadką.
ale uzywam też zwykłych kosmetyków, które nie robią mi krzywdy - np brązowego eyelinera miss sporty, kredek do oczu kobo i my secret. mam też cień do oczu z kobo. jednakże co do kosmetyków do makijażu to trzeba uważać - nie zawsze to, co bezpieczne dla innych nie zrobi tobie krzywdy. czasami też kosmetyki reklamowane jako hipoalergiczne wywołują podrażnienia. używam też podkładu w kompakcie lumene do maskowania zaczerwienień, ale niestety podkreśla on suche skórki:/
zwykle nakładam na twarz tylko filtr ducray melascreen 50+ i matuję go samorobionym pudrem (skrobia, puder perłowy, jedwab w proszku) - niestety u mnie słońce potęguje odczyn zapalny bo mam fotoalergię:/
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 12:54   #1496
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
ja kilku już lat używam tuszu do rzęs Respectissime LRP - tylko nim mogę malować oczy, inne powodują łżawienie, ich kredki do oczu, miałam też błyszczyk LRP, więc wydaje mi się, że mogłabyś spróbować z pomadką.
ale uzywam też zwykłych kosmetyków, które nie robią mi krzywdy - np brązowego eyelinera miss sporty, kredek do oczu kobo i my secret. mam też cień do oczu z kobo. jednakże co do kosmetyków do makijażu to trzeba uważać - nie zawsze to, co bezpieczne dla innych nie zrobi tobie krzywdy. czasami też kosmetyki reklamowane jako hipoalergiczne wywołują podrażnienia. używam też podkładu w kompakcie lumene do maskowania zaczerwienień, ale niestety podkreśla on suche skórki:/
zwykle nakładam na twarz tylko filtr ducray melascreen 50+ i matuję go samorobionym pudrem (skrobia, puder perłowy, jedwab w proszku) - niestety u mnie słońce potęguje odczyn zapalny bo mam fotoalergię:/
Oj tak, to niestety prawda.
Najlepiej czytać składy i unikać tego co nasza skóra nie toleruje.
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 14:03   #1497
yasuole
Rozeznanie
 
Avatar yasuole
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 592
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lavi92 Pokaż wiadomość
Oj tak, to niestety prawda.
Najlepiej czytać składy i unikać tego co nasza skóra nie toleruje.
Ja zawsze czytam skład, jednak to czytanie idzie na marne bo nic z tego nie rozumiem. Tzn nie wiem co ze skłądu moze zaszkodzić, a co nie.. I w efekcie wychodzi na to jakbym go nie czytała. Istny paradoks
__________________
BLOCZEK


yasuole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 14:40   #1498
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez yasuole Pokaż wiadomość
Ja zawsze czytam skład, jednak to czytanie idzie na marne bo nic z tego nie rozumiem. Tzn nie wiem co ze skłądu moze zaszkodzić, a co nie.. I w efekcie wychodzi na to jakbym go nie czytała. Istny paradoks
W takim razie polecam https://wizaz.pl/chemia/allentries.php najlepiej jest zrobić listę czego się oczekuję od kosmetyku i potem szukać. A nie patrzeć na to co złe bo czasem może być potrzebne. No i wiadomo, że jak coś jest na końcu składu to ilości są niewielkie
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 15:05   #1499
martyyn
Raczkowanie
 
Avatar martyyn
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 317
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

.

Edytowane przez martyyn
Czas edycji: 2013-08-09 o 18:41
martyyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 19:16   #1500
yasuole
Rozeznanie
 
Avatar yasuole
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 592
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lavi92 Pokaż wiadomość
W takim razie polecam https://wizaz.pl/chemia/allentries.php najlepiej jest zrobić listę czego się oczekuję od kosmetyku i potem szukać. A nie patrzeć na to co złe bo czasem może być potrzebne. No i wiadomo, że jak coś jest na końcu składu to ilości są niewielkie
Ojojoj bardzo duzo tego :P No ale nic, na pewno wyczerpująco Dziękuje

---------- Dopisano o 20:16 ---------- Poprzedni post napisano o 20:14 ----------

Cytat:
Napisane przez martyyn Pokaż wiadomość
ja jestem ciężką alergiczką pokarmową (soja, gluten, wszystkie możliwe konserwanty, co właściwie wyklucza mi kupowanie jakiegokolwiek gotowego jedzenia), a jeśli zjem coś z konserwantami (jak wczoraj na przykład...), natychmiast dostaję czegoś na kształt AZS - zwłaszcza czoło, jest praktycznie spalone, napięte, łuszczące się, czerwone, czasami sączy się z niego osocze, zapalenie obejmuje też skraj włosów, wygląda to dosłownie jak trąd. pani dermatolog przepisała mi lata temu Diprogentę, ale to jest ciężki steryd i obawiam się, że nic łagodniejszego już by nie podziałało.
Sterydy niekoniecznie są szkodliwe. Jeżeli nic innego nie jest w stanie pomóc, one okazują się wybawieniem. Należy jednak pamiętać aby stosować je z rozsądkiem i tylko wtedy kiedy jest ostateczna konieczność, a wszystko będzie OK. Nic nadto
__________________
BLOCZEK


yasuole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-11 07:59:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:14.