Biżuteryjny wątek plotkowy VI - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-07-20, 16:06   #1471
rusa1ka
Zadomowienie
 
Avatar rusa1ka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 1 896
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Cytat:
Napisane przez Aga em Pokaż wiadomość
a ja z troche innej beczki

chciałam sobie wykupić skrytke pocztową- zeby z awizo wiecznie nie biegac [...]
a ja wypełniłam mały druczek, dzięki któremu wszystkie paczki (no dobra, te które się mieszczą) lądują od razu w mojej skrzynce - musi być ta nowsza z większym otworem - tak wiec wczoraj otwieram moją skrzyneczkę, a tam trzy paczuszki leżą i czekają i zazwyczaj żadnego latania po paczki na pocztę nie ma ale niestety jest latanie na pocztę z paczkami
__________________
Szukam natchnienia...



"Trzeba robić to, co się lubi, i wtedy robi się to dobrze" - Andrzej Zaucha

rusa1ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-20, 16:34   #1472
poppppy
Zadomowienie
 
Avatar poppppy
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 218
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Cytat:
Napisane przez Aga em Pokaż wiadomość
a ja z troche innej beczki

chciałam sobie wykupić skrytke pocztową- zeby z awizo wiecznie nie biegac. poszlam na poczte zeby sie doinformowac i okazało się, wyobraźcie sobie, że za skrytkę pocztową płaci się tylko raz. 20 złotych. i nie ma żadnych dodatkowych opłat. na mojej poczcie nie ma dostępnych skrytek, bo (jak mówi pani kierownik) opłaa jest mała, to ludzie nie rezygnują)- a w praktyce wygląda to tak, że skrytkę, jak juz sie ma farta i się jakąś dorwie, można mieć dłużej niż dożywotnio.
bo skoro opłata jest z góry, a najemcy się zejdzie, to kto się pofatyguje, żeby powiadomić poczte???

[spytałam nawet Panią na poczcie, czy mają jakąś metodę weryfikowania, czy najemca używa skrytki, czy w ogóle jeszcze o niej pamięta i się dowiedziałam, że zasadniczo, to nie.
Kto wie- w takiej sytuacji ostatnia skrytka pocztowa mogła zostać wynajęta jeszcze w lata siedemdziesiątych....

no i nie będę miała skrytki, ot co.
Żeby nie biegać z awizo na pocztę - możesz podpisać też zgodę na pozostawianie listów poleconych w skrzynce...Ja korzystam z takiej opcji i bardzo sobie chwalę

Ooo widze ze Rusałka mnie ubiegła
__________________
MOJA BIŻUTERIA

Edytowane przez poppppy
Czas edycji: 2010-07-20 o 16:35
poppppy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-20, 17:10   #1473
anika7
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 574
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

A ja może i jestem zacofana ale bałabym się podpisać taka zgodę... a może to nie jest kwestia zacofania a braku wiary w ludzi biorac pod uwagę te magiczne zniknięcia przesyłek na poczcie? Hmmmm.... najzwyczajniej bym się bała, że taka wartościowa paczuszka mogłaby do tej skrzynki nie trafić.
Jak wtedy z reklamacją jak mają Twoją zgodę? Wie ktoś?
anika7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-20, 17:32   #1474
poppppy
Zadomowienie
 
Avatar poppppy
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 218
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Cytat:
Napisane przez anika7 Pokaż wiadomość
A ja może i jestem zacofana ale bałabym się podpisać taka zgodę... a może to nie jest kwestia zacofania a braku wiary w ludzi biorac pod uwagę te magiczne zniknięcia przesyłek na poczcie? Hmmmm.... najzwyczajniej bym się bała, że taka wartościowa paczuszka mogłaby do tej skrzynki nie trafić.
Jak wtedy z reklamacją jak mają Twoją zgodę? Wie ktoś?
Przesyłki z zadeklarowaną wartościa nie są zostawiane w skrzynce - nawet jak się podpisze taką zgodę - są zostawiane tylko normalne przesyłki listowe polecone.....wszelkie ubezpieczone czy też za potwierdzeniem odbioru zawsze są do rąk własnych.
__________________
MOJA BIŻUTERIA
poppppy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-20, 17:53   #1475
anika7
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 574
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

He, he... wartościowa w sensie, że sporo mnie kosztowała ale nie wysłana jako wartościowa
Ktoś miał przypadek zaginięcia takowej (w sumie najczęściej wysyłanej ze sklepów związanych z biżutkowaniem) gdy podpisał by mu zostawiać w skrzynce? No bo na logikę, to poczta chyba wtedy umywa ręce?
anika7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-20, 17:58   #1476
Ruda Emilka
Raczkowanie
 
Avatar Ruda Emilka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 396
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Ja też miałam podpisać ten papierek, ale pech chciał że przez kilka tygodni mieliśmy zepsuty zamek w skrzynce i opanowałam do perfekcji wyjmowanie całej zawartości owej zamkniętej skrzynki Pomyślałam sobie, że nie tylko ja takie rzeczy potrafię i jednak wolę przejść się czasem na pocztę.

PS. Nie wiecie czy ta zgoda jest na konkretny adres czy na nazwisko? Bo do nas przychodzą listy na 7 nazwisk Część to byli współlokatorzy, a jednego np. ściga sąd...
Ruda Emilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-20, 18:03   #1477
poppppy
Zadomowienie
 
Avatar poppppy
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 218
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Cytat:
Napisane przez Ruda Emilka Pokaż wiadomość
Ja też miałam podpisać ten papierek, ale pech chciał że przez kilka tygodni mieliśmy zepsuty zamek w skrzynce i opanowałam do perfekcji wyjmowanie całej zawartości owej zamkniętej skrzynki Pomyślałam sobie, że nie tylko ja takie rzeczy potrafię i jednak wolę przejść się czasem na pocztę.

PS. Nie wiecie czy ta zgoda jest na konkretny adres czy na nazwisko? Bo do nas przychodzą listy na 7 nazwisk Część to byli współlokatorzy, a jednego np. ściga sąd...
http://blog.poczta-polska.pl/wp-cont...o_skrzynki.pdf
Na druczku mozesz podac wiecej nazwisk - tylko od Was zalezy jakich nazwisk
Aniu u mnie poczta akurat chodzi jak w zegarku, więc nie wiem co jeśli coś wsiąknie
__________________
MOJA BIŻUTERIA

Edytowane przez poppppy
Czas edycji: 2010-07-20 o 18:04
poppppy jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-20, 18:31   #1478
Beacia87
Zadomowienie
 
Avatar Beacia87
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 1 265
GG do Beacia87
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Ja takiej zgody na zostawianie listów w skrzynce nie podpisywałam, ale mam nieoficjalną umowę z moim listonoszem, że do skrzynki mi wrzuca. Jak ktoś jest na zastępstwie, to już tego nie robi.

Biedak tak się mojego psa boi, że woli list do skrzynki wrzucić niż narażać się na spotkanie z nim:P
__________________
Proszę, mów mi Beata.
Beacia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-20, 20:23   #1479
marisella
Wtajemniczenie
 
Avatar marisella
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 398
GG do marisella
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Cytat:
Napisane przez anika7 Pokaż wiadomość
Ktoś miał przypadek zaginięcia takowej (w sumie najczęściej wysyłanej ze sklepów związanych z biżutkowaniem) gdy podpisał by mu zostawiać w skrzynce? No bo na logikę, to poczta chyba wtedy umywa ręce?
Ja miałam, ale od drugiej strony - zginął biżut, a Klientka miała podpisaną zgodę. Oczywiście z odszkodowania nici, bo poczta przesyłkę dostarczyła. Inna sprawa, że mogła rzeczywiście dostarczyć, a ktoś sobie przesyłkę ze skrzynki wyjął, żadna filozofia

Cytat:
Napisane przez Beacia87 Pokaż wiadomość
Ja takiej zgody na zostawianie listów w skrzynce nie podpisywałam, ale mam nieoficjalną umowę z moim listonoszem, że do skrzynki mi wrzuca. Jak ktoś jest na zastępstwie, to już tego nie robi.

Biedak tak się mojego psa boi, że woli list do skrzynki wrzucić niż narażać się na spotkanie z nim:P
Ciekawa jestem kto mu wtedy podpisuje odbiór. Fałszowanie podpisów, piękna sprawa
marisella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-20, 21:37   #1480
Aga em
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 303
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

ja ten druczek podpisuje wszedzie gdzie się da (nie widze w nim nic strasznego- poczta moze zagubic list polecony ,wiec czemu nie wlozyc go do skrzynki. polecone z potwierdzeniem odbioru nie kwalifikuja sie do wrzucenia do skrzynkii- zawsze bedzie awizo. Mój problempolega na tym ze tu gdzie mieszkam listonosz większych listów nigdy ze sobą w trase nie zabiera, wiec jest awizo z urzędu, a po drugie, w przypadku listów z US i inych temu podobnych- czesto boją sie wrzucać do skrzynki, wiec zostawiają awizo.

zasadniczo chodzilo mi o fakt, ze poczta polska świadczy usługi, których w zaden sposób nie kontroluje. uważam to za relatywnie śmieszny stan rzeczy. relatywnie, bo nie mialabym nic przeciwko dorwaniu skrytki pocztowej na wieki wieków za jedyne 20 zlotych na początku wspolpracy...

Edytowane przez Aga em
Czas edycji: 2010-07-20 o 21:39
Aga em jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-20, 22:01   #1481
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Cytat:
Napisane przez Aga em Pokaż wiadomość
ja ten druczek podpisuje wszedzie gdzie się da (nie widze w nim nic strasznego- poczta moze zagubic list polecony ,wiec czemu nie wlozyc go do skrzynki. polecone z potwierdzeniem odbioru nie kwalifikuja sie do wrzucenia do skrzynkii- zawsze bedzie awizo.
A ja widzę. To, co już tu kilka osób napisało: jak dany polecony zaginie, a masz podpisany druczek, to się żegnasz z jakimkolwiek odszkodowaniem (przypominam: do 110zł).

Nigdy nie dostałam np. zamówionej biżuterii wysłanej listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Standardem jest zwykły polecony, i przesyłane są nimi nawet wartościowe rzeczy. I proszę, nie piszcie, że jak wartościowe to wartościowym - ubezpieczać przesyłek do 110zł się nie opłaca. Nie dość, że zapłacisz za ubezpieczenie więcej, to dostaniesz tylko tyle, na ile ubezpieczyłaś (np. 35zł), a za zwykły polecony zapłacisz mniej i dostaniesz 110zł.....ja tam wolę 110zł

Aha, i Poczta właściwie nie dyskutuje z tym, ile odszkodowania zażądasz (o ile jest mniej niż 110zł), rzadko kiedy. Po prostu nie ma tego jak sprawdzić. A ja wychodze z prostego założenia: jak zgubili, to niech płacą. Nawet jeśli w przesyłce była kartka o wartości 20 groszy. Wsio
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-21, 09:03   #1482
Srebrna
Zadomowienie
 
Avatar Srebrna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 562
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Ja bym tego druczka w zyciu nie podpisala (raz mi panie na poczcie probowaly wpierac, ze go podpisalam i dlatego nie moga znalezc fizycznie mojego listu, ale pogonilam nieco i znalazly )

1. Bo listonosze, mimo bycia "urzednikami", tez kradna. Nie ma sie co oklamywac, jak w kazdym zawodzie sa lepsi i gorsi i ci gorsi powoduja, ze nie mam do poczty GRAMA zaufania.
2. Bo listy potrafia zginac w sortowni, wypasc z worka, zaginac po drodze, zniszczyc sie, cokolwiek. Jak poczta zniszczy, a miala dostarczyc - placi. Jezeli podpiszesz papierek - moga nawet wrzucac Twoje listy do Wisły, a i tak będa uznane za dostarczone.
3. Różne ważne urzedowe listy (np. PIN do karty, karta, umowy) przychodzą poleconym i ja chcę je dostawać, albo niech nadawca dostanie info, że ich nie odebrałam (np. bo nie ma mnie 2 tygodnie), ale niech one NIE GINĄ gdzieś w mojej skrzynce/otchłani poczty.

Numery wykręcane przez naszych lokalnych pocztowników, z wpisywaniem dwóch różnych dat awiza (to juz wiem, że jak się znów trafi, to szybciutko pisemną skargę wysyłać), z nieprzynoszeniem pierwszego awiza, z dziwnym oznakowaniem "ciężkich" i "dużych" powodują, że danie im swobody w decydowaniu, co się stanie z moim zamówieniem z magrafu, PINem do karty, listem od ubezpieczyciela albo przesyłką wymiankową NIE JEST OPCJĄ.

Przepraszam, za rant, ale za dużo różnych rzeczy przychodzi do mnie pocztą i ile razy jest opóźnienie z Allegro albo jakiejs pasmanterii, to mam wizję pań "z okienka" owijających się moimi koralikami...
__________________

Edytowane przez Srebrna
Czas edycji: 2010-07-21 o 09:03 Powód: litrówka :)
Srebrna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-21, 09:32   #1483
Aga em
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 303
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

no to ja zdecydowanie nie mam doświadczeń chociaż w połowie takich jak wy (Clementinne i Srebrna )

Nie znoszę chodzić na pocztę i czekać w milowych kolejkach godzinami. Jeszcze mi się nie zdażyło żeby cokolwiek mi zginęło.
wszystkie przesyłki albo dochodzą bezbłędnie, albo wracają do nadawcy (raz się zdazyło, że nadawca wysłał na zły adres). szkód żadnych nie zanotowałam (odpukać w niemalowane)

zgadzam się z Clementinne- wszystkie koraliki są wysyłane zwykłym poleconym. to standard- prawda, nie da się tego dyskutować

natomiast jeśli zamówie srebro z silvexu- to zawsze jest kurier i problem z poleconym całkowicie odpada.

ja zasadniczo nie znoszę wystawania w kolejkach aby odebrać list z US albo ZUS albo takich innych, które mają mój telefonu, telefon do księgowej i email zgłoszony jako oficjalne kanały komunikacji, ale mimo to wysyła listy polecone (papierologia rządzi w urzędach), po które muszę jeździć na drugi koniec miasta 5 środkami lokomocji, bo nie wydadzą listu mojej mamie, a kiedy chcę dać mamie upoważnienie do odbierania takich przesyłek, to mnie próbują przekonać żebym lepiej nie wydawała pieniędzy, że przecież listonosz jak przyjdzie do domu to mamie zostawi (a przecież jak zostawi awizo, to już na pocztę osobiście się muszę wlec, bo bez pocztowego upoważnienia nikt nie wyda) i tak jeżdżę 2 godziny na pocztę po list, po czym 2 godziny aby wrócić (nie wliczam tu czasu straconego na stanie w kolejkach, a na mojej poczcie są kolejki zawsze- serio po to aby w liście przeczytać że pani Ania czy Zosia proszą o kontakt telefoniczny w celu wyjaśnienia takiej to a takiej sprawy.
ale sprawa listów od oficjeli różnych to kwestia zupełnie nie związana z tematyką oryginalnie poruszonej sprawy skrytki pocztowej.

Ja w Poczte Polską jakby nie było ciągle wierzę (w terminowość nie w 100% ale w uczciwość jeszcze tak- mam nadzieję że nie przyjdzie mi żałować tego stwierdzenia
Aga em jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-21, 09:34   #1484
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Ja też nigdy nie podpisałabym takiego papierka, bo o ile zaufanie do swojej listonoszki ma,m to ona niestety czasem chodzi na urlop...
Zresztą mam nieocenioną Panią Sąsiadkę, która jest zawsze w domu i dla mnie odbiera przesyłki
Poza tym odkąd wróciłam do pracy, to sobie mogę tutaj zamówić, przynajmniej TŻ nie będzie świadomy ile wydaję...
Szczególnie, że o ile do biżuteryjnych rzeczy jest przyzwyczajony, to scrappowe go doprowadzają do furii
__________________

Edytowane przez KarmazynowyKamyk
Czas edycji: 2010-07-21 o 09:36
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-22, 10:14   #1485
substytut
Zakorzenienie
 
Avatar substytut
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 526
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Ja to jednak mam pecha...
Czekalam az dotra do mnie skórzane rzemienie - listonosz wlasnie przyniosl. I wszystko swietnie, szkoda tylko ze maja jakas plesn/grzyb na sobie
substytut jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-22, 10:17   #1486
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Cytat:
Napisane przez substytut Pokaż wiadomość
Ja to jednak mam pecha...
Czekalam az dotra do mnie skórzane rzemienie - listonosz wlasnie przyniosl. I wszystko swietnie, szkoda tylko ze maja jakas plesn/grzyb na sobie
O fuj... Jak ktoś mógł wysłać coś takiego...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-22, 12:18   #1487
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Sub, może to tylko trochę kurzu?
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-22, 19:25   #1488
dwaslonca
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 884
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Dziewczyny, potrzebuje pomocy w napisaniu kilku zdan po angielsku. Dostalam maila wiem o co kaman, ale nie potrafie odpisac <rumieniec>. Zeby nie przynudzac, szczegóły przekazalabym na priv.
dwaslonca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-22, 22:04   #1489
substytut
Zakorzenienie
 
Avatar substytut
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 526
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Naila, no wlasnie nie - z bliska widac jak to ponarastalo a tam gdzie bylo wiecej powchodzilo w rzemien i odbarwilo
Ehh
substytut jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-22, 22:23   #1490
M0N1K4
Zakorzenienie
 
Avatar M0N1K4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Miejsce którego nie ma na mapie
Wiadomości: 4 337
GG do M0N1K4
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Cytat:
Napisane przez substytut Pokaż wiadomość
Naila, no wlasnie nie - z bliska widac jak to ponarastalo a tam gdzie bylo wiecej powchodzilo w rzemien i odbarwilo
Ehh
Mój post będzie baaardzo "yntelignety" ale powiem tylko tyle "bleeeeee" jak można coś takiego spakować komuś ;/ ohyda.....
M0N1K4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-22, 22:33   #1491
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Osz! Zdradź skąd, to będziemy wiedzieć który sklep omijać :/
__________________



nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 10:09   #1492
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Cytat:
Napisane przez substytut Pokaż wiadomość
Naila, no wlasnie nie - z bliska widac jak to ponarastalo a tam gdzie bylo wiecej powchodzilo w rzemien i odbarwilo
Ehh
Jeśli to nie kurz, to koniecznie złóż reklamację. Wiadomo co za czort na tym siedzi? I napisz, kto to taki Ci wysłał.. normalnie brak słów..
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 12:19   #1493
Aga em
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 303
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Cytat:
Napisane przez dwaslonca Pokaż wiadomość
Dziewczyny, potrzebuje pomocy w napisaniu kilku zdan po angielsku. Dostalam maila wiem o co kaman, ale nie potrafie odpisac <rumieniec>. Zeby nie przynudzac, szczegóły przekazalabym na priv.
jesli nikt sie jeszcze nie zgłosił, to ja mogę pomóc, lub spróbować (nie wiem jaka tematyka, więc się nie wyrywam, bo to może fizyka jądrowa, a takiego słownictwa nie znam )

pisz na Priv jakby to było jeszcze aktualne
Aga em jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 22:51   #1494
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Baby, mam zadanie.
Na imieniny od rodziców dostałam prezent: "kup sobie narzędzia najlepszej jakości". No to się wiele nie zastanawiałam... poszukuję porządnej jakości szczypców:
- płaskich zaciskających
- bocianów (najlepiej z jak najcieńszą końcówką)


Od 5 lat używam niezniszczalnych narzędzi zakupionych w qnszcie.. ale nie ma co ukrywać...postrzępione brzegi szczypców płaskich i brak blaszek to nie jest komfort najwyżej jakości. Bociany natomiast lubią się wyginać na bok jeśli drut jest zbyt twardy. Zatem "niezniszczalne" w sensie, że nie dają się definitywnie dobić.
Za to złażące i okręcające się podczas silnego zaciskania - "powłoczki" trzymadeł, to moja obecna lekka zmora.

Polecicie coś, co zakupiłyście i jest na prawdę super solidne? W teorii cena nie gra roli, ale.. tak myślę, że okolica 200 zł za obie pary szczypiec to taka plus minus górna granica cenowa. Nie zawsze co drogie jest dobre, stąd pytanie o Wasze doświadczenia na tym polu. Aha, fajnie, gdyby zamiast blaszek przy rączkach miały sprężynkę i żeby powłoka rączek nie schodziła / nie okręcała się.

Może być sklep internetowy, Allegro lub E-bay (czy Etsy, jeśli tam w ogóle szczypce znajdę, bo nie szukałam).
__________________




Edytowane przez nagaLy
Czas edycji: 2010-07-25 o 22:57
nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-26, 00:32   #1495
anika7
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 574
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Rolls Roycem w Stanach wśród kleszczy jest Lindstrom http://www.lindstromtools.com/tools_..._rx_assort.htm
Z takich co u nas są dostępne i z których korzystam... wydaje mi się, że są bardzo dobrej jakości (aczkolwiek bez "odpychaczy") to niemieckie kleszcze Antilope http://allegro.pl/listing.php/search...8365&country=1 mocne i precyzyjne. Wydaje mi się, że są troszkę tańsze jednak np w Adkomed.pl niż na allegro.... trzeba by poszperać.

Edytowane przez anika7
Czas edycji: 2010-07-26 o 00:40
anika7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-26, 01:01   #1496
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Cytat:
Napisane przez anika7 Pokaż wiadomość
Rolls Roycem w Stanach wśród kleszczy jest Lindstrom http://www.lindstromtools.com/tools_..._rx_assort.htm
Z takich co u nas są dostępne i z których korzystam... wydaje mi się, że są bardzo dobrej jakości (aczkolwiek bez "odpychaczy") to niemieckie kleszcze Antilope http://allegro.pl/listing.php/search...8365&country=1 mocne i precyzyjne. Wydaje mi się, że są troszkę tańsze jednak np w Adkomed.pl niż na allegro.... trzeba by poszperać.
O Antilope też słyszałam jako o dobrych, i sama się do nich przymierzam (problem ze szczypcami z qnsztu mam podobny - zbyt trwałe ;P )
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-26, 08:00   #1497
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Aniko, dziękuję, poszperam i popatrzę na jedne i na drugie
----
Już przejrzane, okazuje się, że mam szczypce tnące Lindstrom (i nie jestem z nich zadowolona, tak się złożyło ). Cenowo droższe od Antilope i właśnie wybrałam sobie 3 rodzaje szczypiec Antilope, z których kupię 2 tylko nie mogę się zdecydować, czy wziąć bociany dłuższe, czy krótsze, Chyba dłuższe wezmę...
__________________




Edytowane przez nagaLy
Czas edycji: 2010-07-26 o 08:28
nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-26, 10:23   #1498
dwaslonca
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 884
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Cytat:
Napisane przez Aga em Pokaż wiadomość
jesli nikt sie jeszcze nie zgłosił, to ja mogę pomóc, lub spróbować (nie wiem jaka tematyka, więc się nie wyrywam, bo to może fizyka jądrowa, a takiego słownictwa nie znam )

pisz na Priv jakby to było jeszcze aktualne
Dzięki, Dark już pomogła
dwaslonca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-26, 10:41   #1499
sasilla
Raczkowanie
 
Avatar sasilla
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 492
GG do sasilla Send a message via Skype™ to sasilla
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

nagaLy, ja mam Antilopki i bardzo je lubie: http://www.adkomed.pl/narzedzia-jubi...i-c-95_97.html W wiekszosci nie maja blaszek, ale bardzo dobrze mi sie nimi pracuje. Okragle maja naprawde malenka koncowke -loopik wychodzi tak z 1,5mm. Guma siedzi bardzo scisle, nic sie nie kreci.
Ja mam okragle, plaskie zbiezne (130mm) i cazki tnace (115mm, z blaszkami odbijajacymi). Uzywam pol roku i z wszystkich jestem bardzo zadowolona - okraglymi da sie zrobic koleczko nawet na drucie pamieciowym, bez wyginania; cazki tna lekko i rowno, z malym skosem.
Najlepiej kupowac je na gieldzie, bo bywaja i o 10-20zl tansze.

Co do dlugie czy krotkie - stanowczo krotkie! Im dluzsze koncowki tym wieksze prawdopodobienstwo, ze przy grubym drucie beda sie wyginac.
__________________
KUCHNIA-PEŁNA-CUDÓW

"Za nieśmiertelnością tęsknią miliony, które nie wiedzą co zrobić ze sobą w deszczowe niedzielne popołudnie." Susan Ertz

Moje preferencje wymiankowe

sasilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-26, 11:53   #1500
ggagatka
Zakorzenienie
 
Avatar ggagatka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Siedlce/Kraków
Wiadomości: 3 778
GG do ggagatka
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Witam po tygodniowej nieobecności i braku internetu Strasznie dużo popisałyście w tym czasie, więc nawet nie chce mi się nadrabiać wszystkich zaległości
A nie było mnie bo przez tydzień pływałam sobie kanadyjką po Rospudzie, a potem kajaczkiem po Czarnej Hańczy. Urlop wyśmienity, choć chwilami męczący fizycznie.
__________________
Moja biżuteria aktualnie:
+ wire wrapping itp.
+ "nowa era"
Stare dzieje:
+ debiut
+ gliniaki



ggagatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:35.