Cytaty z ksiazek - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-28, 21:48   #1471
efxx
Przyczajenie
 
Avatar efxx
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 9
Dot.: Cytaty z ksiazek

Mój cytat, który chciałabym Wam zaprezentować jest dość zabawny moim zdaniem, pochodzi z książki Stephena Kinga "Historia Lisey":

"Seks przedmałżeński to oczywiste zło, ale czasem trzeba zbić pare jajek, żeby zrobić omlet".

Pozdrawiam!
efxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 15:39   #1472
Neeenusia
Raczkowanie
 
Avatar Neeenusia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: kraina za siedmioma górami
Wiadomości: 125
Dot.: Cytaty z ksiazek

"Pisywał listy, obiecywał, że prędko wróci, że zabierze mnie nawet na stałe do Dublina, że żyć beze mnie nie może i temu podobne piękne słowa, jakie lubią mężczyźni mówić kobietom zanim z nimi zrywają. "Pamietniki Fanny Hill

;-)
__________________
Bywam samotna, zmęczona, smutna, szczęśliwa, nieszczęśliwa,miewam sto nastrojów na godzinę. Czasami sobie radzę.



pozytywnie
Neeenusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 16:21   #1473
lazurrowaa
Zakorzenienie
 
Avatar lazurrowaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 6 091
Dot.: Cytaty z ksiazek

Wiesz, takie chwile są jak srebrne okruchy szczęścia. Trzeba je skrzętnie zbierać i cieszyć się, że w ogóle są.

Wrażliwość serca to jest coś, co się po prostu ma. To szlachetność duszy, kt,óra nie ulega koniunkturalnym wahaniom, humorom, nastrojom, modzie, tendencjom, dyplomatycznym kierkom, rachunkom i rachubom.

Złość jest jak proch strzelniczy, grozi wybuchem o nieprzewidywalnych skutkach.

- Życie. Życie, które pisze tak skomplikowane scenariusze, że prawo za nim z trudem nadąża. Świat nie jest czarno-biały, dlatego nie stosuje się prawa automatycznie. Każdy przypadek trzeba dokładnie rozpoznać, zanim się go osądzi.

Truizmem jest stwierdzenie, że znajdujecie się teraz w trudnym okresie życia. Młody człowiek, zanim stanie się organiczną cząstką społeczeństwa, przeżywa swego rodzaju psychiczny dyskomfort, który w praktyce najczęściej przejawia się buntem, marzeniem o rewoltach, a przynajmniej chęcią demaskowania zła. Czasem jednak awersja do świata zamiast buntu rodzi apatię i rezygnację. Najczęściej taka osoba szuka oparcia i zrozumienia w grupie pokrewnych dusz. Ale bywa też, że zamyka się w sobie, popada w coraz silniejszą melancholię, a nawet w momencie skrajnej desperacji targa na swoje życie.

Może każdy człowiek potrzebuje przynajmniej jednej osoby, która by w niego wierzyła, wspierała miłością o akceptacją.

Nagle przyszło mi do głowy, że zmaganie się z przeszłością jest najgorszym rodzajem zapasów, jakie tylko można sobie wyobrazić. Patrycja właśnie walczyła i przegrywała.

Byli ludźmi bez sumienia, a ludźmi bez sumienia sumieniem jest kodeks karny.

Okropne są wszelkie uroczystości pogrzebowe, a w chwili, w której trumna spuszczana jest do przerażającego grobu, a potem głuchy łoskot ziemi spada na wieko trumny, coś się w człowieku boleśnie skręca, gardło ściska dławiący spazm, łydki drżą jak galareta. Cud się nie zdarzył. Kamila nie zmartwychwstała.

Wiedziałam, to bezwzględny świat dorosłych zniszczył to, co zaczęło ledwie kiełkować. Nienawiść i okrucieństwo tych, którzy powinni być najbliżsi Kamili, dotknęła nie tylko ją samą, ale i Roberta, i nas, i całą szkołę. Jednak jego najbardziej. On ją kochał. To się czuło w jego głosie.


"Kamila" Ewa Barańska.

Książka... która uczy innego spojrzenia na świat. Piękna ale i smutna..
Polecam.
__________________
cofanie się to najgorsze co możesz zrobić.


Niekorzystanie z życia jest jedną z form samobójstwa.

Nie jestem idealna, popełniam błędy, krzywdzę ludzi, ale kiedy mówię 'przepraszam' lub 'kocham' mówię serio.
lazurrowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 11:20   #1474
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 788
Dot.: Cytaty z ksiazek

Trzeba przyznać, że Anthony Bourdain ma świetny gust, jeśli chodzi o kobiety

„(…)Musicie też wiedzieć, że jest ona na zmianę żarliwą feministką, reakcjonistką, a do tego jest orzeźwiająco ( nawet boleśnie) szczera. Jest absolutnie pozbawiona sztuczności i ma bardzo małą tolerancję dla czczej gadaniny. Nowojorski dodatek” The New York Press” umieścił ją w zeszłym roku na liście Pięćdziesięciu Najbardziej Znienawidzonych Ludzi Nowego Yorku i nietrudno sobie wyobrazić, jak dopieka komuś do żywego. Nic dziwnego chyba zatem, że niezmiernie ją lubię i podziwiam”.

I wie, co to lojalność.

„Bądźmy szczerzy. Bądźmy szczerzy do bólu: Kto tak naprawdę gotuje? Kto jest podporą amerykańskiego przemysłu restauracyjnego? Jeśli jesteś szefem kuchni, kierownikiem lub właścicielem restauracji znasz odpowiedź: to Meksykanie. To Ekwadorczycy. To Salwadorczycy – mężczyźni i kobiety zza południowej granicy, wielu z nich na zielonych kartach, które kupili za 30 dolarów. Ludzie, którzy nigdy nie jedli w restauracjach tak dobrych jak te, w których gotują. Ich nie zobaczysz, jak rzucają pustymi sloganami w programach kulinarnych, czy uśmiechają się głupawo do kamery po darmowym obiedzie wydanym dla fundacji, wspierającej rozwój młodych kucharzy.
Meksykanie przeżyli wiele, naprawdę wiele. Gdy przyjrzysz się amerykańskim kucharzom z dużym stażem, którzy z niejednego pieca jedli i którym nie raz skopano tyłek, zobaczysz wyraz twarzy, który mówi: „Spodziewam się najgorszego i jestem przygotowany na najgorsze”. Były pomywacz z Meksyku ma taki wyraz twarzy od samego początku. Mówiłem wiele razy, że mogę nauczyć ludzi, jak gotować. Ale nie ukształtuję ich osobowości. Moi towarzysze broni z Meksyku i Ekwadoru to jedne z najwybitniejszych osobowości, jakie poznałem w ciągu dwudziestu lat bycia szefem kuchni. Znajomość i praca z wieloma z nich jest dla mnie przywilejem i uczyniła mnie lepszym człowiekiem. To oni pokazali mi, czym jest prawdziwy charakter. Ktoś powiedział kiedyś, że jest to kraj wolnych ludzi. Ameryka szczyci się wielokulturowością, prawda? Kimże, do cholery, jest Ameryka, jeśli nie tymi wszystkimi ludźmi? Jesteśmy i powinniśmy być wielką, niepoukładaną, anarchistyczną plątaniną dialektów i akcentów oraz różnych odcienie skóry. Tak jak nasze kuchnie. Potrzeba nam tu jeszcze więcej Latynosów. Powinni oni też, gdy to tylko możliwe, zapładniać nasze kobiety. „


Ma też IMO zdrowy światopogląd. Swoją drogą, ciekawe zestawienie.

„Pub gastronomiczny? A co to, k**** , jest? Dla mnie wymyślne jedzenie w tradycyjnym pubie jest równie zachęcające, co hasło „ Darmowe badanie prostaty do każdego drinka” Nie należy łączyć dobrego piwa i wydumanego jedzenia. Powinny być oddzielone od siebie ścianą ognia, jak Kościół od państwa. Gdy ta ściana runie, nastanie chaos”

A oto, co Pan Bourdain myśli o spożywaniu posiłków w niewygodnych współczesnych strojach, w których przychodzi klientela ekskluzywnych restauracji.

„Czyż nie jest to obraza dla szefa kuchni? To jakby próbować jeść w kaftanie bezpieczeństwa lub p******* się przez zasłonę od prysznica. No nie wiem.”


Cytaty z "Głodnych kawałków"- A. Bourdain

Edytowane przez 2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Czas edycji: 2011-08-05 o 10:36
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 22:02   #1475
Annabelle
Zadomowienie
 
Avatar Annabelle
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 987
Post Dot.: Cytaty z ksiazek

Druga część cytatów z Kiedy byłem dziełem sztuki Schmitta. Pierwsza część tutaj

-Uratował panu życie, ale zrobił to nie dla pana, tylko dla siebie. Żeby posłużyć się panem do polepszenia własnego życia

-Każdy tak robi, prawda? Wszyscy posługują się wszystkimi

-Moje słowa odzwierciedlają duszę. [...]

-Trzeba będzie tego dowieść
-To łatwe
-Nie ma nic trudniejszego niż dowieść istnienia duszy. To coś, czego nie widać. Proszę nie zapominać, że połowa psychologów, lekarzy i naukowców twierdzi nawet, że dusza nie istnieje

Nie może pan sobie wyobrazić tego bólu, który pogrąża w nicości dwadzieścia lat trosk, obaw i miłości... Po co? Dlaczego? Po co się tak niepokoiliśmy pierwszymi krzykami, pierwszymi ząbkami, pierwszymi krostkami? po co było trzymać mu rowerek, żeby się nie przewrócił? po co było drżeć, kiedy nie wracał na czas ze szkoły? Po co było snuć marzenia? Po nic. Ale jest coś gorszego. Rozpacz przechodzi w poczucie winy. Co takiego zrobiliśmy? Jak spojrzeć w lustro, skoro widać w nim rodziców dziecka, które popełniło samobójstwo?


Szczęście domaga się krótkich zdań


Czasami łatwiej znieść czyjąś śmierć niż czyjeś kłamstwa. Samobójstwo fakt, który jeszcze można by jakoś zaakceptować, bo każdy choćby przez sekundę poznał, co to rozpacz.


Człowieczeństwo jest dobrem niezbywalnym, którego nie można się pozbyć ani nie można zostać go pozbawionym.


Wmawia nam się, że ważna jest aparycja, proponuje nam się kupowanie dóbr, produktów i usług, które zmieniają lub ulepszają nasz wygląd - ubrania, diety, fryzury, produkty zdrowotne, produkty luksusowe, podróże w słoneczne rejony, operacje chirurgiczne. Przypuszczam, że Adam, jak tylu innych, wpadł w tę pułapkę. Musiał być bardzo nieszczęśliwy, skoro szukał siebie tam, gdzie nie mógł się odnaleźć: w sferze pozorów.


Sława lepiej pasuje zmarłym - mawiał mi często - to wypożyczony strój, żywi wyglądają w nim śmiesznie.


__________________
Szanse jedne na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć

Annabelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 17:37   #1476
Neeenusia
Raczkowanie
 
Avatar Neeenusia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: kraina za siedmioma górami
Wiadomości: 125
Dot.: Cytaty z ksiazek

"Nędznicy" V. Hugo ;-)

"Bo miłość jest jak drzewo: sama z siebie rośnie, głęboko zapuszcza korzenie w całą istotę człowieka i nieraz, na ruinie serca, dalej się zieleni."

"Kobiety bawią się swoją urodą jak dzieci nożem. I ranią się."

"Słowa kłamią. Nie wierzmy ślepo we wskazówki, które nam dają."

"Umierać – to nic; straszne jest nie żyć."

"Pani Bovary" G. Flaubert

"Lubiła morze jedynie za jego burzliwość, a zieleń tylko wśród ruin. Z każdej rzeczy musiała wydobyć jakąś korzyść dla siebie i odrzucała jako zbędne to wszystko, co w danej chwili nie mogło być pokarmem dla jej serca."

"Katedra Marii Panny w Paryżu" V. Hugo

"– Czy ty wiesz, co to jest przyjaźń? – zapytał.
– Tak – odrzekała Cyganka. – To kiedy się jest siostrą i bratem, to dwie dusze, co się dotykają nie zlewając w jedną, to dwa palce u ręki.
– A miłość? – pytał dalej Gringoire.
– O! Miłość... – odezwała się, a głos jej drżał i oczy pałały. – To być dwojgiem, co w jedno się zlewają. To mężczyzna i kobieta stopieni w jednego anioła. To niebo!"

"Duma i uprzedzenie" J. Austen

"Już ustaliliśmy, że będziemy najszczęśliwszą parą na świecie."

"Nigdy nie była tak rzetelnie przeświadczona, że mogłaby go pokochać, jak teraz, kiedy wszelka miłość musiała być daremna."

__________________
Bywam samotna, zmęczona, smutna, szczęśliwa, nieszczęśliwa,miewam sto nastrojów na godzinę. Czasami sobie radzę.



pozytywnie
Neeenusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 15:24   #1477
brizoo
Raczkowanie
 
Avatar brizoo
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 244
Dot.: Cytaty z ksiazek

W sumie "Mały Książę" jest jednym wielkim cytatem...
brizoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-03, 17:02   #1478
Neeenusia
Raczkowanie
 
Avatar Neeenusia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: kraina za siedmioma górami
Wiadomości: 125
Dot.: Cytaty z ksiazek


"Pokocham ją siłą woli"


"I uśmiechnęła się. Miękko, ale nie kocio. Kobieco, ale nie zalotnie. Choć może zalotnie, ale jakoś nieprzewrotnie. I nieznacznie. Bardzo delikatnie."

"Ja nie jestem wieloma kobietami. Jestem jedną kobietą i chcę być jedną. I nie chcę wielu mężczyzn. Chcę jednego. Chciałabym."


"Bo to już nie tylko chodziło o zdobycie mężczyzny, o zdobycie partnera, o zdobycie samca na jedną nocną godzinę lub na jedną dzienną godzinę czy na kilka tych lub tamtych godzin. Tu chodziło o coś więcej."


__________________
Bywam samotna, zmęczona, smutna, szczęśliwa, nieszczęśliwa,miewam sto nastrojów na godzinę. Czasami sobie radzę.



pozytywnie
Neeenusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 08:15   #1479
Choose
Raczkowanie
 
Avatar Choose
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 78
Dot.: Cytaty z ksiazek

Cytat:
Napisane przez Neeenusia Pokaż wiadomość

"Pokocham ją siłą woli"


"I uśmiechnęła się. Miękko, ale nie kocio. Kobieco, ale nie zalotnie. Choć może zalotnie, ale jakoś nieprzewrotnie. I nieznacznie. Bardzo delikatnie."

"Ja nie jestem wieloma kobietami. Jestem jedną kobietą i chcę być jedną. I nie chcę wielu mężczyzn. Chcę jednego. Chciałabym."


"Bo to już nie tylko chodziło o zdobycie mężczyzny, o zdobycie partnera, o zdobycie samca na jedną nocną godzinę lub na jedną dzienną godzinę czy na kilka tych lub tamtych godzin. Tu chodziło o coś więcej."


Piękne są Z jakiej to książki lub książek ?
__________________
Bo to miłość jest to są serca dwa !

26.05.2012
Choose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 13:43   #1480
Neeenusia
Raczkowanie
 
Avatar Neeenusia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: kraina za siedmioma górami
Wiadomości: 125
Dot.: Cytaty z ksiazek

"Pokocham ją siłą woli" E. Stachura ;-)

Tú no sabes que tanto quiero verte
Tú no sabes que tanto yo te quiero a mi lado -
Me gusta - muy bueno
__________________
Bywam samotna, zmęczona, smutna, szczęśliwa, nieszczęśliwa,miewam sto nastrojów na godzinę. Czasami sobie radzę.



pozytywnie
Neeenusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 14:40   #1481
Choose
Raczkowanie
 
Avatar Choose
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 78
Dot.: Cytaty z ksiazek

Gracias
Coś ode mnie :

„jeśli w jakiejś odległej przyszłości znowu się spotkamy - choć nasze drogi się rozeszły - uśmiechnę się do ciebie z radością i będę wspominał lato pod drzewami, kiedy to uczyliśmy się nawzajem zakochani w sobie. I może przez krótką chwilę ty poczujesz to samo i też uśmiechniesz się do wspomnień, które na zawsze pozostaną naszą wspólną własnością”


„Nie proszę Cię o nic. Nie wiem, jak to powiedzieć. Czuję się, jakbyś mnie zbudziła ze snu i okazało się, że jesteś snem, który śniłem.”


„Zakochiwałam się w czarujących łajdakach. Adorowałam niewłaściwych mężczyzn z niewłaściwych powodów. Sama jestem sobie winna. Cierpię na niesforność serca i nieznośne napady lekkomyślności. Jeśli idzie o samokontrolę, mam luki u podstaw.”
__________________
Bo to miłość jest to są serca dwa !

26.05.2012
Choose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-04, 20:36   #1482
Neeenusia
Raczkowanie
 
Avatar Neeenusia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: kraina za siedmioma górami
Wiadomości: 125
Dot.: Cytaty z ksiazek

„Zakochiwałam się w czarujących łajdakach. Adorowałam niewłaściwych mężczyzn z niewłaściwych powodów. Sama jestem sobie winna. Cierpię na niesforność serca i nieznośne napady lekkomyślności. Jeśli idzie o samokontrolę, mam luki u podstaw."

Rewelacja!
skąd to?;>

__________________
Bywam samotna, zmęczona, smutna, szczęśliwa, nieszczęśliwa,miewam sto nastrojów na godzinę. Czasami sobie radzę.



pozytywnie
Neeenusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 07:30   #1483
Choose
Raczkowanie
 
Avatar Choose
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 78
Dot.: Cytaty z ksiazek

Bridget Asher - "Kwiaty od Artiego"
__________________
Bo to miłość jest to są serca dwa !

26.05.2012
Choose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 18:29   #1484
Mariah
Zakorzenienie
 
Avatar Mariah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 050
Dot.: Cytaty z ksiazek

Cytat:
Napisane przez Choose Pokaż wiadomość
Gracias
Coś ode mnie :

„jeśli w jakiejś odległej przyszłości znowu się spotkamy - choć nasze drogi się rozeszły - uśmiechnę się do ciebie z radością i będę wspominał lato pod drzewami, kiedy to uczyliśmy się nawzajem zakochani w sobie. I może przez krótką chwilę ty poczujesz to samo i też uśmiechniesz się do wspomnień, które na zawsze pozostaną naszą wspólną własnością”


„Nie proszę Cię o nic. Nie wiem, jak to powiedzieć. Czuję się, jakbyś mnie zbudziła ze snu i okazało się, że jesteś snem, który śniłem.”


„Zakochiwałam się w czarujących łajdakach. Adorowałam niewłaściwych mężczyzn z niewłaściwych powodów. Sama jestem sobie winna. Cierpię na niesforność serca i nieznośne napady lekkomyślności. Jeśli idzie o samokontrolę, mam luki u podstaw.”
Ten pierwszy jest z "Pamiętnika" Sparksa? Bo znajomy mi się wydaje...
__________________
Każdego poranka dostajemy szansę na nowe życie i tylko od nas zależy, czy zaświeci słońce. Pomimo chmur - walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach a słońce świeci ponad nimi.
Mariah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 19:05   #1485
Choose
Raczkowanie
 
Avatar Choose
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 78
Dot.: Cytaty z ksiazek

Dobrze Ci się wydaje
__________________
Bo to miłość jest to są serca dwa !

26.05.2012
Choose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 00:11   #1486
Neeenusia
Raczkowanie
 
Avatar Neeenusia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: kraina za siedmioma górami
Wiadomości: 125
Dot.: Cytaty z ksiazek

"Zespoły napięć" J.L.Wiśniewski - mam nadzieję, że się nie powtarzam.

„Przeglądałam się w jego oczach. Jak księżniczka w zwierciadle.”

„Poza tym, dlaczego dni z mężczyzną nie mogą być piękniejsze niż noce?!”

„Ja to przecież wiem. Jestem jak zamknięta w szklanej trumnie księżniczka. Kiedyś przyjdzie mój książę, podniesie wieko i obudzi mnie pocałunkiem. I zostanie na noc.”

„Poza tym nie zna innego mężczyzny, który byłby chociaż w przybliżeniu podobny do jej ojca. Takich mężczyzn już nie ma”

„To chyba przez ten szacunek czekał z pierwszym pocałunkiem tak długo. Mimo że go prowokowała, dotykając, ocierając się o niego, nawiązując do tego w rozmowach, całując jego dłoń w ciemnym kinie. Minęło strasznie dużo czasu, zanim po raz pierwszy pocałował ją w usta.”

„Podziwiała go i była strasznie o niego zazdrosna. Chciała go mieć tylko dla siebie. Chciała, żeby żadna kobieta nie poznała go bliżej i nie dowiedziała się, jaki jest. Czuła, że każda, która go pozna, także zechce mieć go tylko dla siebie.”

„Zapomniała o wszystkim. Bo ona się przy nim po prostu zapominała.”

„Tęskniła za nim nieustannie. Oprócz pragnienia odczuwała tylko to jedno: tęsknotę. Ani zimna, ani ciepła, ani głodu. Tylko tęsknotę i pragnienie. Potrzebowała tylko wody i samotności. Tylko w samotności mogła zatopić się w tej tęsknocie tak, jak chciała.”

„Czasami marzę, aby mnie porzucił, nie raniąc przy tym. Wiem, że to niemożliwe. Bo on mnie nie porzuci. Po prostu to wiem. Bo on jest najwierniejszym kochankiem.(...) Odejdzie wtedy, gdy ja mu to nakażę lub gdy znajdę sobie innego mężczyznę. Ale ja nie chcę mu tego nakazać. A to z innymi mężczyznami także nie funkcjonuje. Wiem, bo miałam kilku „innych mężczyzn”. Głównie po to, aby z tymi mężczyznami uciekać od niego.”

„Traktowali kobietę jak kino domowe. Naciśnij tutaj, przekręć gałkę tam, trzymaj dwa wciśnięte przyciski przez minimum pięć sekund i będziesz miał najlepszą jakość obrazu i najlepszy dźwięk. Ale to nie działa. Kobiety nie są szafkami z IKEI, które da się zmontować według instrukcji.”

"Zauważyłam po pewnym czasie, że nie spotykam się już z nikim wieczorami i tak ustawiam swoje plany, aby być w domu, gdyby na przykład wpadło mu do głowy podjechać, nacisnąć przycisk domofonu i zaprosić mnie na spacer. Tęskniłam za nim, gdy nie przyjeżdżał. Już wtedy, choć nawet nie można było nazwać tego, co odbywało się między nami, zaczęłam dostosowywać moje życie do jego planów. Już wtedy czekałam na telefon, sygnał domofonu lub dzwonek u drzwi. Już wtedy nie znosiłam weekendów, cieszyłam się na poniedziałki i nieustannie sprawdzałam swój telefon komórkowy”

„Żaden mężczyzna, którego znałam, nie bał się tak pięknie jak on.”

„I to mnie tak cholernie zabolało. Że on wie, że ja nie mam żadnych planów na weekend. I że on wie z pewnością także to, że moje plany to on. I że czekam na niego. I że mój telefon czeka, i mój zamek w drzwiach, i moje łóżko. I że ja czekam na niego, wracając w sobotę rano w pośpiechu z piekarni na rogu i bojąc się, że on mógł zadzwonić, a mnie akurat w tym czasie nie było. I że kupuję tak na wszelki wypadek dwa razy więcej bułek i dwa razy więcej jajek, gdyby na przykład nie zadzwonił, tylko po prostu przyszedł na śniadanie. I pomidory też kupuję. Bo przecież lubi jajecznicę z pomidorami.”

„Czy wiesz, że wspólne czytanie książek na głos znacznie mocniej wiąże ludzi niż wspólne spłacanie kredytu?”

„Zrozumiałam, że on nie będzie nigdy tylko moim mężczyzną. Jego można mieć całego dla siebie tylko okresowo. I powinnam to zaakceptować.”

__________________
Bywam samotna, zmęczona, smutna, szczęśliwa, nieszczęśliwa,miewam sto nastrojów na godzinę. Czasami sobie radzę.



pozytywnie
Neeenusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 21:37   #1487
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Cytaty z ksiazek

„Młodzieniec przyszedł do Starca po radę.
Starcze, rozbiłem coś.
Jak bardzo to rozbiłeś?
Na milion małych kawałków.
Obawiam się, że nie mogę ci pomóc.
Dlaczego?
Nic się nie da zrobić.
Dlaczego?
Nie można tego naprawić.
Dlaczego?
Jest za bardzo rozbite. Na milion małych kawałków.”

Nie odczuwam nienawiści i żalu do świata, ale jeszcze sobie nie potrafię wybaczyć.

Ja tylko walczę o siebie, ja tylko nie chcę umierać (...).
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-08-07 o 21:41
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 18:53   #1488
puszka_pandory
Rozeznanie
 
Avatar puszka_pandory
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: znikąd
Wiadomości: 889
Dot.: Cytaty z ksiazek

"Na odrętwiałych nogach przeszłam przez całe mieszkanie i przysunęłam krzesło do ściany, a kiedy się na nie wspięłam, stanęłam naprzeciwko pozostałego po obrazie ciemnego prostokąta. Ta niewyraźna plama była dokładnie tym samym co ja: produktem ciemności i słońca, dowodem na to, że każda obecność, obojętne jak skromna czy mała, pozostawia po sobie ślad. Drżącymi rękami powiesiłam obraz Czarnej Madonny, na dobre zasłaniając ciemny prostokąt."

Grób córki Boga - Ellen Brett Block
__________________
.

"Tych, co upadną, (...) inni rozrywają na strzępy" /V.Woolf/
--------------------------------------------------------------------------------------------------

„Ludzie mówią, że życie to jest to, ale ja wolę sobie poczytać” /M.T.C./
<3 LC
puszka_pandory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 22:17   #1489
Neeenusia
Raczkowanie
 
Avatar Neeenusia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: kraina za siedmioma górami
Wiadomości: 125
Dot.: Cytaty z ksiazek

„Marta po prostu zawsze jest z mężczyzną, „którego kocha”. Gdyby zakochała się w Eskimosie, mieszkałaby na Grenlandii. Tego jestem pewna.”

„Nie ma „miłości nie w porę”. Nie w porę może przyjść czkawka, okres, śmierć lub sąsiadka. Ale nie miłość.”

„Chciałabym pojechać z nim znowu do Paryża, a w niedzielę rano jeść z nim croissanty w łóżku i śmiać się z byle czego. Ale on miał już przecież spełnione życie i przeszkadzają mu okruchy w pościeli.”


.....
__________________
Bywam samotna, zmęczona, smutna, szczęśliwa, nieszczęśliwa,miewam sto nastrojów na godzinę. Czasami sobie radzę.



pozytywnie
Neeenusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-09, 08:07   #1490
Mariah
Zakorzenienie
 
Avatar Mariah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 050
Dot.: Cytaty z ksiazek

"Bo 'swój świat' [...] nie ma wcale kodu pocztowego. Bardziej niż współrzędne geograficzne wyznaczają go ludzie, których się spotyka, zdarzania, w których się uczestniczy i wspomnienia, które chce się mieć"

J.L. Wiśniewski "Martyna"
__________________
Każdego poranka dostajemy szansę na nowe życie i tylko od nas zależy, czy zaświeci słońce. Pomimo chmur - walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach a słońce świeci ponad nimi.
Mariah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 14:10   #1491
Choose
Raczkowanie
 
Avatar Choose
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 78
Dot.: Cytaty z ksiazek

Cytat:
Napisane przez Neeenusia Pokaż wiadomość
„Marta po prostu zawsze jest z mężczyzną, „którego kocha”. Gdyby zakochała się w Eskimosie, mieszkałaby na Grenlandii. Tego jestem pewna.”

„Nie ma „miłości nie w porę”. Nie w porę może przyjść czkawka, okres, śmierć lub sąsiadka. Ale nie miłość.”

„Chciałabym pojechać z nim znowu do Paryża, a w niedzielę rano jeść z nim croissanty w łóżku i śmiać się z byle czego. Ale on miał już przecież spełnione życie i przeszkadzają mu okruchy w pościeli.”


.....
Z jakiej książki jest ten pierwszy cytat ? Nie dość ,że wspaniały to w dodatku moje imię xd
__________________
Bo to miłość jest to są serca dwa !

26.05.2012
Choose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 18:47   #1492
Neeenusia
Raczkowanie
 
Avatar Neeenusia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: kraina za siedmioma górami
Wiadomości: 125
Dot.: Cytaty z ksiazek

"Zespoły Napięć" Wiśniewski

co do cytatu to świetny
mam wrażenie, że czytam o sobie

__________________
Bywam samotna, zmęczona, smutna, szczęśliwa, nieszczęśliwa,miewam sto nastrojów na godzinę. Czasami sobie radzę.



pozytywnie
Neeenusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 19:02   #1493
Choose
Raczkowanie
 
Avatar Choose
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 78
Dot.: Cytaty z ksiazek

To jest opis mnie w jednym zdaniu
__________________
Bo to miłość jest to są serca dwa !

26.05.2012
Choose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 19:26   #1494
Neeenusia
Raczkowanie
 
Avatar Neeenusia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: kraina za siedmioma górami
Wiadomości: 125
Dot.: Cytaty z ksiazek

I to jest właśnie ta magia literatury
__________________
Bywam samotna, zmęczona, smutna, szczęśliwa, nieszczęśliwa,miewam sto nastrojów na godzinę. Czasami sobie radzę.



pozytywnie
Neeenusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 19:33   #1495
Choose
Raczkowanie
 
Avatar Choose
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 78
Dot.: Cytaty z ksiazek

Dokładnie Nie wyobrażam sobie życia bez książek aktualnie wzięłam się za czytanie ksiązki "Polowanie na męża "
__________________
Bo to miłość jest to są serca dwa !

26.05.2012
Choose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 21:57   #1496
allein_deine
Raczkowanie
 
Avatar allein_deine
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: z Gdyni
Wiadomości: 31
GG do allein_deine
Dot.: Cytaty z ksiazek

"Doktor Amy wyodrębnia trzy grupy kobiet. Są to: Kochanka, Żonka i Męczennica. Kochance chodzi przede wszystkim o to, żeby jej było dobrze z nim. Żonce także na tym zależy, ale nie bardzo. Jej świat to jej dom: garnki, garnuszki, pies, dywan, dziecko, no i mąż jako element większej całości, w miarę sprawnie funkcjonujący elemencik. Męczennica zaś to intelektualna dręczycielka z wyobraźnią. Zamęcza miłością siebie i jego. Częściej kocha, niż jest kochana."
__________________
[perfectaB]207640[/perfectaB]

Tak... życie dziwne jest
słodko-gorzki ma smak
burzy w żyłach krew
cierpliwości uczy nas
allein_deine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 21:05   #1497
majka0531
Zakorzenienie
 
Avatar majka0531
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 961
GG do majka0531
Dot.: Cytaty z ksiazek

"Nie opłakiwałam ich, odchodząc, teraz jednak, jak na ironię, uderza mnie w nich to, o co mi chyba chodziło w czasach, gdy mi o to chodziło."

"Najlepiej wygląda o zmierzchu, rozluźniony drinkiem, kiedy światło przegrywa walkę z cieniem".


"Czasami brakuje mi nie tyle bycia z Artiem, naszego związku, ile osoby, którą byłam. Brakuje mi też Artiego, tego Artiego, na którego wkurzałam się o różne drobiazgi: jeżdżenie samochodem na czerwonym wskaźniku paliwa, odstawianie do lodówki pustego kartonu po soku, próby obściskiwania mnie, kiedy byłam w złym humorze. Takie tam nieistotne sprawy. Jakże tęsknię za nimi. "


"Uwielbiałam
niespodzianki, jakie mi robił Artie, ale naprawdę kochałam spędzać z nim czas zwyczajnie piekąc wspólnie ciastka, otrzepując się z cukru pudru, dyskutując o zasadach fizyki i budowie akweduktów w starożytnym Rzymie, czyli rzeczach, o których nie mieliśmy pojęcia."
__________________
SZAFA



Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
majka0531 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 12:52   #1498
majka0531
Zakorzenienie
 
Avatar majka0531
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 961
GG do majka0531
Dot.: Cytaty z ksiazek

"Kiedy krany są zamknięte oby pragnienie nie doprowadziło Cie do picia mydlanej wody. Miej odwagę wytrzymać aż do otwarcia kranu."

KHADY "Okaleczona"
__________________
SZAFA



Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
majka0531 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 18:51   #1499
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie
 
Avatar bowszystkotoiluzjajest
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 199
Dot.: Cytaty z ksiazek

Piękno to doskonałość z defektami.
G. Adair - Marzyciele

Nigdy się nie zabiję, bo Cię kocham.
G. Adair - Marzyciele

Ten, kto stoi w miejscu, umiera.
M. Buhl - Raszida, czyli bieg do źródeł Nilu

Nie chodzi o to, żeby ludzie musieli być tacy sami. Chodzi o to, żeby mogli być różni.
M. Buhl - Raszida, czyli bieg do źródeł Nilu

Dlaczego tak jest, że lepiej rozumiem i bardziej lubię ludzi z kart książek niż tych realnych, tych, których spotykam? Może to tylko kwestia odpowiedniego doboru lektur.

K. Tubylewicz - Własne miejsca

Do kobiet trzeba trochę cierpliwości, a kiedy cierpliwości już nie wystarcza, należy zatkać sobie uszy.

K. Tubylewicz - Własne miejsca
bowszystkotoiluzjajest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 19:31   #1500
Mariah
Zakorzenienie
 
Avatar Mariah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 050
Dot.: Cytaty z ksiazek

"Żonaty facet to cudza lokata w banku, ale ty z niej zgarniasz procenty"

J.L. Wiśniewski "Martyna"

__________________
Każdego poranka dostajemy szansę na nowe życie i tylko od nas zależy, czy zaświeci słońce. Pomimo chmur - walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach a słońce świeci ponad nimi.
Mariah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-03 00:18:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:03.