Oleje i olejki do włosów - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-01-26, 18:34   #1501
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
qpiłam pokrzywę, taką jak Skarpetta ... żeby nie było zbyt offtopowo powiem tylko że czuję się oszukana - na pudełq napisali żeby pić ją 4 razy dziennie!
Bo ta dawka to lecznicza jest, a my pijemy jedynie, żeby włosy wzmocnić
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-26, 18:41   #1502
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość
Bo ta dawka to lecznicza jest, a my pijemy jedynie, żeby włosy wzmocnić
ahaaaaaa ... no ja też w tym celu oczywiście ... musiałam czegoś nie doczytać, dzięki za szybki cynk bo właśnie miałam wmuszać w siebie czwartą torebkę

rozważałam już opcję żeby pić wszystkie cztery na raz albo zjadać na sucho
agison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-27, 10:03   #1503
milusiaam
Wtajemniczenie
 
Avatar milusiaam
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 2 658
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Ja tez uzywam olejkow do wlosów .Przede wszystkim rycynki kokosowego i oliwy z oliwek + mieszanki hipp no i stwierdzam ze rycynka jest najlepsza ale najciezej ja zmyc ...to jest jakas masakra zmywanie o.rycynowego z moich wlosów.Musze myc wlosy 3 razy zeby miec w miare oki Po uzyciu rycynki i zmyciu uzywam zawsze jakies odzywki zeby mi sie wlosy nie platały zmywam i wloski sa piekne...gladkie miekkie...ale i oklapnięte... najlepszy efekt jest po drugim umyciu wlosow po olejowaniu wtedy wlos jest nadal miekki lsniacy ale juz nie oklapnięty
Jesli chce miec ladne wlosy a nie moge sobie pozwolic na oklapniecie ich w ciagu dnia to nakladam tak 10 cm od koncówek w gore wtedy to latwiej zmyc i sie tak nie przetłuszczaja no albo uzywam kokosowego lub hippa
łoo sie rozpisałam iii naprawde warto uzywac olejkow zadna odzywka -maska tak moich wlosów nigdy nie wygladziła
milusiaam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-27, 10:10   #1504
otako
Zakorzenienie
 
Avatar otako
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11 587
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
Dzisiaj znalazłam się w olejowym raju. Mieli avokadowy, sezamowy, z orzechów włoskich, oliwkowo lemonkowy i zgłupiałam i nic nie kupiłam. Może jutro tam wrócę.
Łaaa, szaleństwo

Zamawiała któraś z Was oleje z Efavitu? Ile kosztuje wysyłka? Bo ceny mają dosyć zachęcające
__________________
Notorycznie padam ofiarą własnej wyobraźni.



otako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-27, 11:45   #1505
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Wczoraj naoliwiłam się mięszanką: oliva z oliwek, olej palmowy, czerwony, vatika. Musze częściej oliwy używać. Bardzo mi się efekt spodobał.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-27, 11:48   #1506
eternitymoment
Zadomowienie
 
Avatar eternitymoment
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: olimp
Wiadomości: 1 626
Dot.: Oleje i olejki do włosów

u mnie kokos raz na tydzien styknie,inaczej mi sie wloski zaczynaja prztluszczac
eternitymoment jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-27, 11:53   #1507
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
Wczoraj naoliwiłam się mięszanką: oliva z oliwek, olej palmowy, czerwony, vatika. Musze częściej oliwy używać. Bardzo mi się efekt spodobał.
a zmywa się łatwo czy ciężko? ja oliwy jeszcze nie używałam. Może czas spróbować
agison jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-27, 12:09   #1508
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
a zmywa się łatwo czy ciężko? ja oliwy jeszcze nie używałam. Może czas spróbować
Zmywa się troszkę cieżej niż kokos, ale ziołowy szampon radzi sobie bez problemu. Zmywałam skrzypowym Herbal Care z Farmony. Wlosy są po niej mięciutkie.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-27, 13:24   #1509
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
Zmywa się troszkę cieżej niż kokos, ale ziołowy szampon radzi sobie bez problemu. Zmywałam skrzypowym Herbal Care z Farmony. Wlosy są po niej mięciutkie.
aha, no to fajowo, dzięki

a zastanawiam się jeszcze nad jedną sprawą. Wiadomo, im dłużej się trzyma olej na łepetynie tym lepiej. A jak uważacie - jaki jest najkrótszy czas, na który warto nałożyc olej? godzina, dwie, trzy? bo ja w tygodniu myje głowę wieczorem a olej nakladam po przyjsciu z pracy więc trzymam go ok. 2 godzin. Czy to się w ogóle opłaca? nie za krótko? jak myślicie?
agison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-27, 14:03   #1510
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez otako Pokaż wiadomość
Zamawiała któraś z Was oleje z Efavitu? Ile kosztuje wysyłka? Bo ceny mają dosyć zachęcające
Ja zamawiałam kokosa, przesyłka wynosiła ok. 10 zł(tyle wynosi stawka na poczcie za paczkę).

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
a zastanawiam się jeszcze nad jedną sprawą. Wiadomo, im dłużej się trzyma olej na łepetynie tym lepiej. A jak uważacie - jaki jest najkrótszy czas, na który warto nałożyc olej? godzina, dwie, trzy? bo ja w tygodniu myje głowę wieczorem a olej nakladam po przyjsciu z pracy więc trzymam go ok. 2 godzin. Czy to się w ogóle opłaca? nie za krótko? jak myślicie?
Już nawet godzina się opłaca Ja w tygodniu kładę na jakieś 3 i są efekty W weekend za to trzymam całą noc
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-27, 14:46   #1511
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość
Już nawet godzina się opłaca Ja w tygodniu kładę na jakieś 3 i są efekty W weekend za to trzymam całą noc
no ja w weekend też szaleję, ile mogę ale skoro nawet na godzinkę warto, to jeszcze lepiej
w takim razie dam dziś drugą, krótką szansę masłu shea cały dzień mam skopany, to nawet ewentualna klęska z shea będzie mi zwisać

jeśli coś jeszcze zostanie do zwisania
agison jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-27, 14:47   #1512
Bejjka
Zakorzenienie
 
Avatar Bejjka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 444
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
a propos efektu samoodświeżenia po niedomyciu rycyny to mam ciut inaczej niż Ty, Bejjko, niestety gorzej rzeczywiście, po nocy włosy wyglądały bardzo ok, ładnie i świeżo ale jakoś ok. 16tej znów zaczęły się strąkować ciekawa jestem jakie masz włosy, ja mam cieniutkie i pewnie dlatego łatwiej się obciążają, a trudniej im się samorzutnie odświeżać
ach, zapomniałam Ci napisać ale mi też ok 15:00 tak się*przetłuściły, że gdyby nie gumka, którą miałam w torebce chyba spaliłabym się ze wstydu z jojobą nie dopadło mnie tak szybko przetłuszczenie jak z rycyną

a moje włosy są grubaśne, rzekłabym, wręcz azjatyckie i raczej nie mam większych problemów z przetłuszczaniem......... ...

Cytat:
Napisane przez otako Pokaż wiadomość
Zamawiała któraś z Was oleje z Efavitu? Ile kosztuje wysyłka? Bo ceny mają dosyć zachęcające
ja zamawiałam, ale na terenie poznania od 50zł dowożą do domu gratis, więc baaaardzo się opłaca

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
a zastanawiam się jeszcze nad jedną sprawą. Wiadomo, im dłużej się trzyma olej na łepetynie tym lepiej. A jak uważacie - jaki jest najkrótszy czas, na który warto nałożyc olej? godzina, dwie, trzy? bo ja w tygodniu myje głowę wieczorem a olej nakladam po przyjsciu z pracy więc trzymam go ok. 2 godzin. Czy to się w ogóle opłaca? nie za krótko? jak myślicie?
moim zdaniem warto nakładać włos zawsze coś tam wchlonie a i mycie jest dużo łagodniejsze staram się olejować przed każdym myciem, jak mam mało czasu to nakładam himalayę lub amlę
Bejjka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-27, 14:59   #1513
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez Bejjka Pokaż wiadomość
ach, zapomniałam Ci napisać ale mi też ok 15:00 tak się*przetłuściły, że gdyby nie gumka, którą miałam w torebce chyba spaliłabym się ze wstydu z jojobą nie dopadło mnie tak szybko przetłuszczenie jak z rycyną

a moje włosy są grubaśne, rzekłabym, wręcz azjatyckie i raczej nie mam większych problemów z przetłuszczaniem......... ...
o matko, przypomniało mi się że jojoba nie przyszła

gumka to obowiązkowy element wyposażenia torby każdej olejującej kobiety

grubaśne azjatyckie włosy, bosch .... to moje marzenie które nigdy się nie spełni

Cytat:
Napisane przez Bejjka Pokaż wiadomość
ja zamawiałam, ale na terenie poznania od 50zł dowożą do domu gratis, więc baaaardzo się opłaca

moim zdaniem warto nakładać włos zawsze coś tam wchlonie a i mycie jest dużo łagodniejsze staram się olejować przed każdym myciem, jak mam mało czasu to nakładam himalayę lub amlę
50 zł, to nieźle szalejesz
Amla! zapomniałam o niej świetny pomysł, pokłóciłam się dziś z TŻtem to w ramach zemsty nałoże Amlę
masło poczeka
agison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-27, 15:07   #1514
Bejjka
Zakorzenienie
 
Avatar Bejjka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 444
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
Amla! zapomniałam o niej świetny pomysł, pokłóciłam się dziś z TŻtem to w ramach zemsty nałoże Amlę
masło poczeka
dziś pracuje w domu i też nałożyłam amlę to paskudztwo nigdy się chyba nie skończy, wciąż zostało mi na oko na 2-3 razy niedługo wróci tżet do domu i już czuję, że będzie awanturka
Bejjka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-27, 15:11   #1515
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez Bejjka Pokaż wiadomość
dziś pracuje w domu i też nałożyłam amlę to paskudztwo nigdy się chyba nie skończy, wciąż zostało mi na oko na 2-3 razy niedługo wróci tżet do domu i już czuję, że będzie awanturka


ale, tak mówiąc serio, to skoro masz grubaśne azjatyckie włosy to Amla powinna być dla Ciebie jak znalazł

ciekawa jestem jak hinduscy mężowie znoszą ten smród ... chociaż obilo mi się o uszy że mężczyznom też jest polecana, więc może u Hindusów całe rodziny się amlują
agison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-27, 15:16   #1516
Bejjka
Zakorzenienie
 
Avatar Bejjka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 444
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość


ale, tak mówiąc serio, to skoro masz grubaśne azjatyckie włosy to Amla powinna być dla Ciebie jak znalazł
nie bardzo może ta na prawdziwym oleju tak (moje włosy kochają oleje) ale raczej parafina im nie służy...mam wrażenie, że je lekko wysusza

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
ciekawa jestem jak hinduscy mężowie znoszą ten smród ... chociaż obilo mi się o uszy że mężczyznom też jest polecana, więc może u Hindusów całe rodziny się amlują

słyszalam, że ta na oleju naturalnym już tak nie wali mnie amla dabura doprowadza do bolu głowy
Bejjka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-27, 16:24   #1517
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Któraś dała wzmiankę o oliwie z oliwek... Ja po niej nie widziałam efektów, jakieś matowe się wydawały.
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-27, 16:44   #1518
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Ja nie wiem, czemu Wam Amla śmierdzi Co prawda nie wąchałam, ale powiedziano mi, że pachnie stajnią Ale jak dla mnie to naprawdę ładny zapach, zboczona jestem

A ta na oleju naturalnym rzeczywiście ładnie pachnie, ale jest cholernie droga. Ja miałam 1,5 roku temu firmy Jiva, 60ml kosztowało mnie coś koło 35 zł Ale efekty boskie. Gdybym miała za dużo pieniędzy i nie wiedziała, na co je roztrwonić, to bym kupowała regularnie

Dziewczyny, a używałyście oleju musztardowego? Bo na Helfach jest w dobrej cenie i zastanawiam się, czy to się opłaca brać
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-27, 16:57   #1519
Bejjka
Zakorzenienie
 
Avatar Bejjka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 444
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Ja nie wiem, czemu Wam Amla śmierdzi Co prawda nie wąchałam, ale powiedziano mi, że pachnie stajnią
jyyli kto Ci takich kitów nawciskał?
lubię zapach stajni i na pewno alma dabur tak nie pachnie

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
A ta na oleju naturalnym rzeczywiście ładnie pachnie, ale jest cholernie droga. Ja miałam 1,5 roku temu firmy Jiva, 60ml kosztowało mnie coś koło 35 zł Ale efekty boskie. Gdybym miała za dużo pieniędzy i nie wiedziała, na co je roztrwonić, to bym kupowała regularnie
jyyli, dzięki Twoim pochlebnym opiniom dam jeszcze jedną szansę amli, tylko i Jiva i Khadi są straszliwie drogie


Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a używałyście oleju musztardowego? Bo na Helfach jest w dobrej cenie i zastanawiam się, czy to się opłaca brać
weź zdasz nam relacje czy warto kupować czy nie
Bejjka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-27, 17:08   #1520
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez Bejjka Pokaż wiadomość
jyyli kto Ci takich kitów nawciskał?
lubię zapach stajni i na pewno alma dabur tak nie pachnie

jyyli, dzięki Twoim pochlebnym opiniom dam jeszcze jedną szansę amli, tylko i Jiva i Khadi są straszliwie drogie

weź zdasz nam relacje czy warto kupować czy nie
Może po prostu każdy inaczej ten zapach odbiera Mnie by pewnie pachniało i tak, bo ja dziwna jestem

Jak będziesz miała wolne fundusze, to warto kupić Jivę mogę postawić na równi z kokosem, chociaż trochę inaczej działają. Nawet jak miałam włosy matowe od oblepienia silikonami, to było jeszcze przed etapem włosomanii, to mi je nabłyszczała fajnie.

To będę brać jak będę zamawiać krem na przebarwienia Najwyżej jak będzie śmierdzieć, to każdej włosomaniaczce wyślę próbkę
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-27, 17:27   #1521
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Może po prostu każdy inaczej ten zapach odbiera Mnie by pewnie pachniało i tak, bo ja dziwna jestem
ja też byłam przekonana że tak będzie, a jednak jest inaczej
stajnią to ona nie pachnie, zgodzę się w zupełności. Zapach stajni to delycja w porównaniu z Amlą mi bardziej ona pachnie starym, okropnym mydłem - w butelce. Na głowie, oraz na czapce po olejowaniu pachnie zabójczo źle - tym czym Dziewczyny kiedyś pisały

ja chyba poproszę szefa o podwyżke ... na Amlę Jiva

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Najwyżej jak będzie śmierdzieć, to każdej włosomaniaczce wyślę próbkę
tak, tak, mi też wyślij !! będzie czym TŻta torturować
agison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-27, 18:12   #1522
gubis
Rozeznanie
 
Avatar gubis
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 536
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a używałyście oleju musztardowego? Bo na Helfach jest w dobrej cenie i zastanawiam się, czy to się opłaca brać

mam olej musztardowy, ale zmóc go nie mogę. działa przeciętnie, w porządku, ale bez rewelacji, natomiast zapach...
__________________
24.01.2010 daję szansę moim włosom
gubis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-27, 18:39   #1523
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez gubis Pokaż wiadomość
mam olej musztardowy, ale zmóc go nie mogę. działa przeciętnie, w porządku, ale bez rewelacji, natomiast zapach...


jyyli i co? qpujesz??

zastanawia mnie w takim razie jak pachnie olej czosnkowy, który jest ponoć bardzo dobry

może założymy drugi wątek, o cuchnących olejach i olejkach a propos, mojego pierwszego specjalnie do włosów qpionego oleju sezamowego nie jestem w stanie używać ... ani w qchni, ani na włosach, może do smarowania roweru na wiosnę się przyda zapach w całkiem innym stylu, ale też porządnie odrzuca
agison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-27, 18:42   #1524
gubis
Rozeznanie
 
Avatar gubis
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 536
Dot.: Oleje i olejki do włosów

czosnkowy mam taki hande-made i kojarzy mi się ze schaboszczakiem
ale tak raczej pozytywnie

przykry dla mnie był zapach lnianego, takie zjełczałe mało... nieporzyjemnie...
__________________
24.01.2010 daję szansę moim włosom
gubis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-27, 18:49   #1525
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez gubis Pokaż wiadomość
czosnkowy mam taki hande-made i kojarzy mi się ze schaboszczakiem
ale tak raczej pozytywnie

przykry dla mnie był zapach lnianego, takie zjełczałe mało... nieporzyjemnie...
o matko ja wege, to czosnkowy też pewnie zaliczyłabym do cuchnących a nad lnianym się ostatnio zastanawiałam w sklepie, ale nie byłam na tyle bezczelna żeby otworzyć i powąchać

lniany podobno jest bardzo nietrwały - przechowuje się go w lodówce, nie dłużej niż miesiąc, tak słyszałam może dlatego zjełczałym masłem trąci?
agison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-27, 19:00   #1526
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość


jyyli i co? qpujesz??

zastanawia mnie w takim razie jak pachnie olej czosnkowy, który jest ponoć bardzo dobry

może założymy drugi wątek, o cuchnących olejach i olejkach a propos, mojego pierwszego specjalnie do włosów qpionego oleju sezamowego nie jestem w stanie używać ... ani w qchni, ani na włosach, może do smarowania roweru na wiosnę się przyda zapach w całkiem innym stylu, ale też porządnie odrzuca
Przykro mi, w takim razie nie będzie wysyłki próbek do męczenia domowników
Szkoda, że butla jest 500ml, bo gdyby była mniejsza, to można by było kupić, żeby przetestować zapach

Cytat:
Napisane przez gubis Pokaż wiadomość
czosnkowy mam taki hande-made i kojarzy mi się ze schaboszczakiem
ale tak raczej pozytywnie

przykry dla mnie był zapach lnianego, takie zjełczałe mało... nieporzyjemnie...
Ja nie mogłam nawet zrobić czosnkowego To chyba przez refluks tak mam, że od samego zapachu tego obieranego czosnku zwymiotowałam. A jak trafi się więcej w jakiejś potrawie, to potrafię dwa dni cierpieć.

Z jakiej firmy masz lniany? Ja mam Oleofarm (ten najlepszy) i pachnie tak delikatnie jakby orzechowo, ładnie Ale on właśnie szybko jełczeje, w ciągu 2-3 miesięcy.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-27, 19:05   #1527
gubis
Rozeznanie
 
Avatar gubis
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 536
Dot.: Oleje i olejki do włosów

w wersji dla wege mogę napisać, ze pachnie jak czosnek w potrawach na gorąco

mój lniany od początku tak pachniał, poza tym nie było najmniejszych śladów popsucia, choć fakt... nie przechowywałam go w lodówce...

Jyyli, nie pamiętam... już dawno został wyrzucony.
__________________
24.01.2010 daję szansę moim włosom

Edytowane przez gubis
Czas edycji: 2010-01-27 o 19:56
gubis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-27, 19:52   #1528
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez gubis Pokaż wiadomość
w wersji dla wege mogę napisać, ze pachnie jak czosnek w potrawach na gorąco

mój lniany od początku tak pachniał, poza tym nie było najmniejszych śladów popsucia, choć fakt... nie przechowywałam go w lodówce...
to już lepiej, chociaż ja czosnq nie cierpię, a jyyli to już w ogóle ma wybitnie wampirze reakcje

wyczytałam że jełczenie tłuszczów jest spowodowane oxydacją - czyli utlenianiem. Proces ten szybciej zachodzi w obecności światła i wyższej temperaturze. Aby zapobiegać jełczeniu tłuszczów należy przechowywać je w chłodnych i suchych warunkach, bez dostępu światła słonecznego oraz w zakręconej butelce
agison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-27, 21:36   #1529
eyee
Rozeznanie
 
Avatar eyee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 571
Dot.: Oleje i olejki do włosów

witam!
czy olej lniany tłoczony na zimno mozna stosowac na włosy??
__________________

od 1.01.2010 *7 min but blasting *50 przysiadów

od 13.01.2010
-zero chipsów, pizzy, kiełbasy, cukru, słodyczy, ciast
od 01.12.2009
-adenozyna, saw palmetto, tran, witaminy,
od 12.01.2010 kwasy
eyee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-27, 21:49   #1530
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
to już lepiej, chociaż ja czosnq nie cierpię, a jyyli to już w ogóle ma wybitnie wampirze reakcje

wyczytałam że jełczenie tłuszczów jest spowodowane oxydacją - czyli utlenianiem. Proces ten szybciej zachodzi w obecności światła i wyższej temperaturze. Aby zapobiegać jełczeniu tłuszczów należy przechowywać je w chłodnych i suchych warunkach, bez dostępu światła słonecznego oraz w zakręconej butelce
Bo ja chyba jestem wampirem, wstręt do czosnku i kościoła, uczulenie na słońce, senność w dzień i silne pobudzenie w nocy...

Ale tak sobie myślę, że ja włosowe oleje trzymam w niesprzyjających warunkach, koło komputera, gdzie jest jasno i ciepło, a nigdy mi nie zjełczały. Widocznie różne oleje mają różne "skłonności" do jełczenia
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:22.