Imię dla dziecka - wątek zbiorczy - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-06, 17:14   #1501
Kasiamaja
Zadomowienie
 
Avatar Kasiamaja
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: London
Wiadomości: 1 536
GG do Kasiamaja
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

I coz z tego ,ze 5 Majek i 5 Kubusiow , jak dla mnie moze byc i 20
Nie czaje tej nowej mody ,zeby imie bylo jak "najoryginalniejsze". Jak ja bylam dzieckiem moje imie ,czyli Kasia tez bylo popularne i mialam 3 Kaski w klasie i jakos nikt z tego tragedii nie robil . Ja stosuje zasade "zyj i daj zyc innym". Nie wiem skad tyle jadu w niektorych osobach Brajan, dzesika -patologia, zbyt popularne imie to znowu rodzice glupi bo jest 5 Majek , starodawne imie to znowu rodzice sa snobami. Niech sobie kazdy daje imie jakie sie mu podoba i nie jest to zaden powod do kpin
__________________
Moja śliczna pszczółka Maja 10-01-2008, 00.11
pszczółka
I znowu odchudzanki

70,60...68,2.....66....64.....62....6 0
Kasiamaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 18:40   #1502
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kasiamaja Pokaż wiadomość
Jak ja bylam dzieckiem moje imie ,czyli Kasia tez bylo popularne i mialam 3 Kaski w klasie i jakos nikt z tego tragedii nie robil .
Bo to tragedia nie jest, tylko ogólnie trochę mało fajnie być 5 Majką czy 6 Kubusiem w klasie: wołają po imieniu i 5 czy 6 dzieci reaguje. Ja wychodzę z założenia, że imię ma dziecku życie ułatwiać, a nie utrudniać.
Ja nie widzę mody na oryginalne imiona, wciąż jest to samo: Julia, Oliwia, Maja, Kubuś, Lena, Szymon - przeglądam często w lokalnej prasie dział noworodków
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 20:21   #1503
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kasiamaja Pokaż wiadomość
I coz z tego ,ze 5 Majek i 5 Kubusiow , jak dla mnie moze byc i 20
Nie czaje tej nowej mody ,zeby imie bylo jak "najoryginalniejsze". Jak ja bylam dzieckiem moje imie ,czyli Kasia tez bylo popularne i mialam 3 Kaski w klasie i jakos nikt z tego tragedii nie robil . Ja stosuje zasade "zyj i daj zyc innym". Nie wiem skad tyle jadu w niektorych osobach Brajan, dzesika -patologia, zbyt popularne imie to znowu rodzice glupi bo jest 5 Majek , starodawne imie to znowu rodzice sa snobami. Niech sobie kazdy daje imie jakie sie mu podoba i nie jest to zaden powod do kpin
Oj, zabolało, bo o Majce napisałam

To z tego, że w grupie gdzie na 10 dzieci co najmniej połowa ma to samo imię - jest zwyczajnym utrudnieniem i dla dzieci, i dla opiekunów. To takie trudne do pojęcia

Wcale nie trzeba dawać mega oryginalnego imienia, wystarczy może jakieś... zwykłe? Nie takie, gdzie od 10 lat w pierwszej dysze na liście imiennych przebojów?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 20:53   #1504
OkoPani
Wtajemniczenie
 
Avatar OkoPani
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 435
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

mi sie wydaje, ze sie czasami lekko przesadza z tym "polowa klasy miala na imie tak a tak"... toc czesto to najzwyklejszy przypadek, ze a tej klasie byly akurat 4 agnieszki i 3 agaty, za to ani jednej natalii, za to w rownoleglej bylo ich 5.
kuba, natalia, maja, agnieszka, ania, kasia, jacek, nawet zosia - to sa wlasnie zwykle imiona i nie ma co sie dziwic pozniej, ze dziecko bedzie mialo imiennikow w klasie. co to w ogole za kategoria myslenia pod katem szkoly? zeby opiekunom bylo "latwiej" na prawde mysli sie o tym, jak sie oczekuje dziecka i wybiera mu imie
nie mowie, zeby patrzec tylko na swoje widzimisie, ale patrzenie przez pryzmat tego, czy dziecko bedzie mialo traume bo bedzie jedyna Jadzia albo jedna z pieciu Magdalen w klasie jest chyba przesadzone tez... szczerze mowiac nie znam ani jednej osoby (ani z tych z popularnymi imionami, ani z tych z oryginalnymi), ktorzy w wieku powiedzmy 25 lat nadal czuli sie naznakowani tym, jak maja na imie. dzieci nie beda sie smiac z Brajana, jesli bedzie im odpowiadal pod kazdym innym wzgledem, a beda sie nabijac z Magdy czy Natalki jesli posikaja sie w zerowce, nie beda sie myc albo beda mialy wade wymowy...
__________________
64....61.5.....53kg
OkoPani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 22:11   #1505
Kasiamaja
Zadomowienie
 
Avatar Kasiamaja
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: London
Wiadomości: 1 536
GG do Kasiamaja
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;36370558]Oj, zabolało, bo o Majce napisałam

To z tego, że w grupie gdzie na 10 dzieci co najmniej połowa ma to samo imię - jest zwyczajnym utrudnieniem i dla dzieci, i dla opiekunów. To takie trudne do pojęcia

Wcale nie trzeba dawać mega oryginalnego imienia, wystarczy może jakieś... zwykłe? Nie takie, gdzie od 10 lat w pierwszej dysze na liście imiennych przebojów?[/QUOTE]
Nie boli mnie to kobieto ,ale jak tak Ciebie czasem czytam to Ty od paru dobrych lat plujesz sie o te imiona i wysmiewasz ,ze ktos da na imie tak czy siak. Tak jak wczesniej napisalam, mialam 3 Kasie w klasie i jakos nie bylo problemu z tym ,ze mamy tak samo na imie , wrecz bylo zabawnie. Poza tym co mnie obchodzi ,ze opiekunowie maja utrudnienia ? To mam nazwac dziecko tak ,zeby opiekunkom w przedszkolu bylo latwiej I tak masz racje trudne jest dla mnie pojecie takich bzdur
I ta Twoja wielka radosc bo byla jedyna Agatka w przedszkolu, normalnie witki opadaja, ciezko mi zrozumiec taki infantylny tok myslenia no ale coz , to jest forum i kazdy po prostu moze wymienic swoja opinie ja takze. Poza tym mieszkamy w uk i moja Majka jest jedyna w klasie, a w przedszkola byly dwie i po prostu mowili Maya B i Maya C i nie widze w tym zadnego problemu Widocznie kobietki nie macie wiekszych problemow skoro robicie dramat z tego ,ze ktos jeszcze ma na imie jak Wasze dziecko
Cytat:
Napisane przez OkoPani Pokaż wiadomość
mi sie wydaje, ze sie czasami lekko przesadza z tym "polowa klasy miala na imie tak a tak"... toc czesto to najzwyklejszy przypadek, ze a tej klasie byly akurat 4 agnieszki i 3 agaty, za to ani jednej natalii, za to w rownoleglej bylo ich 5.
kuba, natalia, maja, agnieszka, ania, kasia, jacek, nawet zosia - to sa wlasnie zwykle imiona i nie ma co sie dziwic pozniej, ze dziecko bedzie mialo imiennikow w klasie. co to w ogole za kategoria myslenia pod katem szkoly? zeby opiekunom bylo "latwiej" na prawde mysli sie o tym, jak sie oczekuje dziecka i wybiera mu imie
nie mowie, zeby patrzec tylko na swoje widzimisie, ale patrzenie przez pryzmat tego, czy dziecko bedzie mialo traume bo bedzie jedyna Jadzia albo jedna z pieciu Magdalen w klasie jest chyba przesadzone tez... szczerze mowiac nie znam ani jednej osoby (ani z tych z popularnymi imionami, ani z tych z oryginalnymi), ktorzy w wieku powiedzmy 25 lat nadal czuli sie naznakowani tym, jak maja na imie. dzieci nie beda sie smiac z Brajana, jesli bedzie im odpowiadal pod kazdym innym wzgledem, a beda sie nabijac z Magdy czy Natalki jesli posikaja sie w zerowce, nie beda sie myc albo beda mialy wade wymowy...
Amen

Vixien z cala pewnoscia ,moge Ci oswiadczyc ,ze moje owego czasu super popularne imie nie utrudnilo mi zycia Bardziej bym byla niezadowolona z jakiejs Brygidy czy Czeslawy i zapewniam ,ze zadna Julka ,Wiktoria, Maja etc nie bedzie plakac ze wzgledu na imie.
__________________
Moja śliczna pszczółka Maja 10-01-2008, 00.11
pszczółka
I znowu odchudzanki

70,60...68,2.....66....64.....62....6 0

Edytowane przez Kasiamaja
Czas edycji: 2012-09-06 o 22:15
Kasiamaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 06:27   #1506
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

A twój atak tutaj na mnie i mój "infantylny" tok myślenia jest wielce dorosły gratuluję również.

I nie czytaj wybiórczo - napisałam wyraźnie: popularnośc imienia to utrudnienie DLA DZIECI W GRUPIE (a potem i dla opiekunów, a czemu mam o nich nie napisać?).

I owszem, cieszę się, że jest jedyna Agatka w grupie - dzięki temu imieniu (ani starodawnemu, ani obcemu, ani popularnemu - zwyczajnemu i tyle) od pierwszego dnia jak pytam o córkę to od razu mam odpowiedź, łatwo ją kojarzą i ta - jest to również ułatwienie dla mnie.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 07:43   #1507
Kasiamaja
Zadomowienie
 
Avatar Kasiamaja
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: London
Wiadomości: 1 536
GG do Kasiamaja
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

To nie jest zaden atak za bardzo bierzesz wszystko do siebie i dramatyzujesz. Po prostu wyrazilam swoja opinie jak kazdy , nie obrazajac przy tym nikogo kto robi inaczej jak ja.

Ciesze sie ,ze Twoja Agatka jest jedyna w klasie i gratuluje z calego serca Moja Majka tez

PS. A CO DO UTRUDNIEN TO TEZ CI ODPISALAM ,ZE TAKOWYCH NIE MA! Pierwszy raz w zyciu slysze(czytam) ,zeby ktos odczuwal trudnosci z powodu popularnego imienia, bardziej by mnie bolalo ,gdybym byla Genowefa niz Kasia, a Maja to dla mnie cudnie imie po mojej Babci, wtedy rzeczywiscie bylo baaardzo rzadko wiec nei wiem czy byla zadowolona z tego faktu.
__________________
Moja śliczna pszczółka Maja 10-01-2008, 00.11
pszczółka
I znowu odchudzanki

70,60...68,2.....66....64.....62....6 0

Edytowane przez Kasiamaja
Czas edycji: 2012-09-07 o 07:47
Kasiamaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-07, 09:03   #1508
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kasiamaja Pokaż wiadomość
To nie jest zaden atak za bardzo bierzesz wszystko do siebie i dramatyzujesz. Po prostu wyrazilam swoja opinie jak kazdy , nie obrazajac przy tym nikogo kto robi inaczej jak ja.

Ciesze sie ,ze Twoja Agatka jest jedyna w klasie i gratuluje z calego serca Moja Majka tez

PS. A CO DO UTRUDNIEN TO TEZ CI ODPISALAM ,ZE TAKOWYCH NIE MA! Pierwszy raz w zyciu slysze(czytam) ,zeby ktos odczuwal trudnosci z powodu popularnego imienia, bardziej by mnie bolalo ,gdybym byla Genowefa niz Kasia, a Maja to dla mnie cudnie imie po mojej Babci, wtedy rzeczywiscie bylo baaardzo rzadko wiec nei wiem czy byla zadowolona z tego faktu.
Moja pewnie tez bedzie jedyna w grupie\klasie. Ale wybierajac imie nie kierowalam sie tym. Po prostu nazwalam corke tak jak wymyslilam sobie daaaawno temu jak jeszcze bawilam sie lalkami Wtedy to imie bylo popularne, poza tym wg mnie i tzta jest piekne.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 09:31   #1509
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

Imię jak imię, sprawa rodzica.

Aczkolwiek ja nie dałabym imienia, które spotykałabym na każdym kroku.
Z drugiej strony nie zauważyłam, by to przeszkadzało dzieciom jakoś.
Kwestia wyboru i tyle.

Poza tym z takim oryginalnym wyborem można się mocno przejechać. Mój brat dostał na imię Mateusz. Wtedy wydawało się to bardzo oryginalne. A w szkole okazało się, że jest bum Mateuszowy i takich imion w roczniku jest parę.

Teraz Mateuszów jak mrówków. W różnym wieku.

Moda idzie falami. Obecnie co krok spotykam Jaśka. A lat temu 20 to się dzieci śmiały z tego imienia. Wtedy było takie stare, tak się nasze dziadki nazywały...
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 10:41   #1510
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

Wg mnie najwazniejsze, żeby imię nie osmieszało czy nie obrażało dziecka.
To jak często jest spotykane, jest sprawą drugorzędną zupełnie.
Pospolitość czlowieka to nie pospolitość imienia.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 14:37   #1511
Marina1
Zakorzenienie
 
Avatar Marina1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 3 069
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

Fajny artykuł o imionach w "Mamo to ja" własnie czytam.
__________________
"...- Taki jest los kobiety. Musisz ugotować obiad z tego, co masz w kuchni. Musisz nauczyć się udawać podniecenie. To akt, pozwól, że Ci powiem, samczy akt. A gdy dojdziesz do perfekcji jesteś już stara. Młodość wyparowuje jak rosa, która rodzi się rano, a ginie po południu."
Marina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-11, 20:50   #1512
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;36374293]I nie czytaj wybiórczo - napisałam wyraźnie: popularnośc imienia to utrudnienie DLA DZIECI W GRUPIE (a potem i dla opiekunów, a czemu mam o nich nie napisać?).[/QUOTE]Moja Siostra też jest nauczycielką i nie ma żadnych problemów, że w klasie ma w sumie 6 imion na 25 dzieci Mateusz, Kacper, Kuba, Oliwia, Lena i Ola. Dzieci również nie mają ze sobą problemów Jak mówi "Ola nie gadaj" to wszystkie Ole są cicho Więc problem z głowy

A dzieci dobrały się i chyba wszystkie siedzą razem tj. Kuba z Kubą, Lena z Leną itp.

U mnie w klasie były 3 Agnieszki, 3 Anie, 2 Kasie i 2 Kubów. Och jak ja zazdrościłam tym Agnieszkom i Aniom, bo moje imię było tak niepopularne strasznie się z tym czułam. Chyba dopiero pod koniec w liceum je polubiłam, jak miałam chłopaka
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 21:28   #1513
hania207
Zakorzenienie
 
Avatar hania207
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 6 465
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
Moja Siostra też jest nauczycielką i nie ma żadnych problemów, że w klasie ma w sumie 6 imion na 25 dzieci Mateusz, Kacper, Kuba, Oliwia, Lena i Ola. Dzieci również nie mają ze sobą problemów Jak mówi "Ola nie gadaj" to wszystkie Ole są cicho Więc problem z głowy

A dzieci dobrały się i chyba wszystkie siedzą razem tj. Kuba z Kubą, Lena z Leną itp.
to nawet dla niej ułatwienie

ja też na praktyykach nie miałam problemu z powtarzającymi sie imionami
__________________





hania207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 22:00   #1514
lawendax
Zadomowienie
 
Avatar lawendax
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 153
GG do lawendax
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

a mi zwyczajnie zbrzydły tak popularne imiona jak Jan, Anna, Julia czy Jakub...
lawendax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 10:57   #1515
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

A ja za to straszliwie źle się czuję w towarzystwie, gdzie mam osobę o tym samym imieniu. Nie lubię nawet słyszeć jak ktoś mówi o swojej znajomej tak się nazywającej Kwestia tego, że akurat w moim towarzystwie nigdy innej Ilony nie było i bardzo się do tego przyzwyczaiłam - uwielbiam to wręcz. Mój mąż jeszcze nigdy nie spotkał nikogo to tym samym imieniu i też jest z tego powodu bardzo zadowolony. Nasz syn imię też dostał takie, żeby zbyt często go wokół nie było a jednocześnie istniejące i zakorzenione w naszej świadomości.
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 11:03   #1516
lawendax
Zadomowienie
 
Avatar lawendax
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 153
GG do lawendax
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
A ja za to straszliwie źle się czuję w towarzystwie, gdzie mam osobę o tym samym imieniu. Nie lubię nawet słyszeć jak ktoś mówi o swojej znajomej tak się nazywającej Kwestia tego, że akurat w moim towarzystwie nigdy innej Ilony nie było i bardzo się do tego przyzwyczaiłam - uwielbiam to wręcz. Mój mąż jeszcze nigdy nie spotkał nikogo to tym samym imieniu i też jest z tego powodu bardzo zadowolony. Nasz syn imię też dostał takie, żeby zbyt często go wokół nie było a jednocześnie istniejące i zakorzenione w naszej świadomości.
mi się podoba imię Ilona, a jedyna osobę jaka znam to Felicjańska
lawendax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 11:55   #1517
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lawendax Pokaż wiadomość
mi się podoba imię Ilona, a jedyna osobę jaka znam to Felicjańska
Dzięki

Co do męża, to widzę, że jakoś źle zdanie napisałam - chodziło mi o to, że nie spotkał nigdy nikogo, kto miałby na imię tak jak on
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 14:41   #1518
Marina1
Zakorzenienie
 
Avatar Marina1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 3 069
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
A ja za to straszliwie źle się czuję w towarzystwie, gdzie mam osobę o tym samym imieniu. Nie lubię nawet słyszeć jak ktoś mówi o swojej znajomej tak się nazywającej Kwestia tego, że akurat w moim towarzystwie nigdy innej Ilony nie było i bardzo się do tego przyzwyczaiłam - uwielbiam to wręcz. Mój mąż jeszcze nigdy nie spotkał nikogo to tym samym imieniu i też jest z tego powodu bardzo zadowolony. Nasz syn imię też dostał takie, żeby zbyt często go wokół nie było a jednocześnie istniejące i zakorzenione w naszej świadomości.
A u nas w okolicach Ilon wiele- ale ich wiek to ok. 2o kilka lat. Mi samej imię bardzo się podoba. Jak chodziłam do podstawówki ( rocznik 88 ) to od groma było za to Iwon. Ja byłam jedyną Marleną w szkole. Podobnie jak Patrycja, Anita, Angelika (to dopiero była nowosc )
Mnóstwo Łukaszow, Pawłów, Krzysków, Piotrków, Joann, Ann.
__________________
"...- Taki jest los kobiety. Musisz ugotować obiad z tego, co masz w kuchni. Musisz nauczyć się udawać podniecenie. To akt, pozwól, że Ci powiem, samczy akt. A gdy dojdziesz do perfekcji jesteś już stara. Młodość wyparowuje jak rosa, która rodzi się rano, a ginie po południu."
Marina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 14:47   #1519
lawendax
Zadomowienie
 
Avatar lawendax
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 153
GG do lawendax
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Marina1 Pokaż wiadomość
A u nas w okolicach Ilon wiele- ale ich wiek to ok. 2o kilka lat. Mi samej imię bardzo się podoba. Jak chodziłam do podstawówki ( rocznik 88 ) to od groma było za to Iwon. Ja byłam jedyną Marleną w szkole. Podobnie jak Patrycja, Anita, Angelika (to dopiero była nowosc )
Mnóstwo Łukaszow, Pawłów, Krzysków, Piotrków, Joann, Ann.
Łukaszów do tej pory mnostwo
ja tak przyglądam sie tym imionom to widze ze naprawdę sporo będzie Antosiów i Antonin, Julie to są rzeczywiście na pęczki, Maje ciut mniej, jeszcze Jakuby Aleksandry/Alexy




przez 2 lata urodziła się u mnie na oddziale jedna Anna, jeden Stefan, chyba z 2 Krzysiów, jedna Sonia, jedna Jagna, jeden Mario, ze dwóch Maksymilianów tyle co pamiętam..
lawendax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-12, 15:34   #1520
Marina1
Zakorzenienie
 
Avatar Marina1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 3 069
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lawendax Pokaż wiadomość
Łukaszów do tej pory mnostwo:brzydal:
ja tak przyglądam sie tym imionom to widze ze naprawdę sporo będzie Antosiów i Antonin, Julie to są rzeczywiście na pęczki, Maje ciut mniej, jeszcze Jakuby Aleksandry/Alexy




przez 2 lata urodziła się u mnie na oddziale jedna Anna, jeden Stefan, chyba z 2 Krzysiów, jedna Sonia, jedna Jagna, jeden Mario, ze dwóch Maksymilianów tyle co pamiętam..
Nawet mój syn ma na drugie łukasz, ale to już była wola taty

Znajoma pracująca w nauczaniu początkowym, mówiła mi ostatnio, że ławki szkolne dosłownie "zalały" się Juliami i Szymkami. Ja nie widzę w tym nic złego, ba, uważam, że imiona te są piękne, ale jakoś tak przez tą popularność dla mnie straciły "wydźwięk".
Julki ( mężczyźni ) też już weszli w obieg

Gdybym miała mieć kolejne dziecko nazwałabym je Karina, Kalina albo Natasza. Imię męskie - Kordian, chociaż słyszałam o kilku osób, że to imię...przynosi pecha... ( oczywiście nie wierzę w takie zabobony, wydaje mi się, że to przez dzieło Słowackiego ).
__________________
"...- Taki jest los kobiety. Musisz ugotować obiad z tego, co masz w kuchni. Musisz nauczyć się udawać podniecenie. To akt, pozwól, że Ci powiem, samczy akt. A gdy dojdziesz do perfekcji jesteś już stara. Młodość wyparowuje jak rosa, która rodzi się rano, a ginie po południu."

Edytowane przez Marina1
Czas edycji: 2012-09-12 o 15:35
Marina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 15:56   #1521
lawendax
Zadomowienie
 
Avatar lawendax
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 153
GG do lawendax
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

a ja słyszałam ze imię Kamil to pechowe
lawendax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 15:59   #1522
Marina1
Zakorzenienie
 
Avatar Marina1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 3 069
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lawendax Pokaż wiadomość
a ja słyszałam ze imię Kamil to pechowe
Ja imię Kamil sama bratu wybrałam ( jako, ze dzieli nas prawie 15 lat, mama mi pozwoliła " na osłodę" ). Nie słyszałam takiej opinii o tym imieniu.
__________________
"...- Taki jest los kobiety. Musisz ugotować obiad z tego, co masz w kuchni. Musisz nauczyć się udawać podniecenie. To akt, pozwól, że Ci powiem, samczy akt. A gdy dojdziesz do perfekcji jesteś już stara. Młodość wyparowuje jak rosa, która rodzi się rano, a ginie po południu."
Marina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 16:27   #1523
lawendax
Zadomowienie
 
Avatar lawendax
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 153
GG do lawendax
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

ja nie mówię ze jest na bank, tylko ze słyszałam..
lawendax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 09:04   #1524
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

Marina, imię absolutnie nie pechowe - nazwałabym je najpiękniejszym na świecie wręcz Dzięki temu imieniu mój mąż ma żonę, bo to była pierwsza rzecz w jakiej się zakochałam
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 09:49   #1525
Marina1
Zakorzenienie
 
Avatar Marina1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 3 069
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lawendax Pokaż wiadomość
ja nie mówię ze jest na bank, tylko ze słyszałam..
Wiem wiem, rozumiem

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:49 ----------

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
Marina, imię absolutnie nie pechowe - nazwałabym je najpiękniejszym na świecie wręcz Dzięki temu imieniu mój mąż ma żonę, bo to była pierwsza rzecz w jakiej się zakochałam
To Kamil czy Kordian?
__________________
"...- Taki jest los kobiety. Musisz ugotować obiad z tego, co masz w kuchni. Musisz nauczyć się udawać podniecenie. To akt, pozwól, że Ci powiem, samczy akt. A gdy dojdziesz do perfekcji jesteś już stara. Młodość wyparowuje jak rosa, która rodzi się rano, a ginie po południu."
Marina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 09:52   #1526
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

No oczywiście, że Kordian
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 10:23   #1527
Marina1
Zakorzenienie
 
Avatar Marina1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 3 069
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
No oczywiście, że Kordian
__________________
"...- Taki jest los kobiety. Musisz ugotować obiad z tego, co masz w kuchni. Musisz nauczyć się udawać podniecenie. To akt, pozwól, że Ci powiem, samczy akt. A gdy dojdziesz do perfekcji jesteś już stara. Młodość wyparowuje jak rosa, która rodzi się rano, a ginie po południu."
Marina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 11:57   #1528
martorka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 515
GG do martorka
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

Dla dziewczynki wacham sie miedzy Hania a Zosia :0
Chlopca mam Krzysia a gdyby byl drugi to chyba Paweł albo Jacek <mysli>, strasznie podoba mi sie Tomasz, ale mam w bliskiej rodzinie Tomasza wiec odpada..
martorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 13:00   #1529
pieleszka
Wtajemniczenie
 
Avatar pieleszka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 869
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

Kordian-rzeczywiście przepiekne imię i bardzo rzadkie mam znajomego o tym imieniu
szkoda, że mojemu TŻ się nie podoba, bo jakbym miała kiedyś synka to też bym dała mu tak na imię

co do imion dla dziewczynek to moje ukochane to Hania
a poza tym podobają mi się jeszcze Melania, Magdalena, Agata, Maria , Kasia, Iwona i Natalia
__________________
Haneczka

Kobiety nigdy nie zrozumiesz. Nawet jeśli jesteś kobietą! (A.J.Cronin)
pieleszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 21:15   #1530
agawoo
Zakorzenienie
 
Avatar agawoo
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Mx
Wiadomości: 4 538
Dot.: Imię dla dziecka - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Dziewczyna Stradivariusa Pokaż wiadomość
Oczywiście , że zawsze może się znaleźć jakieś ale... jednak myślę że o tym żeby imię się dziecku w przyszłości podobało to chyba jednak warto pomyśleć , a co do tych imion niszczących życie to chyba mało jest takich , jedyne które przyszło mi w pierwszym momencie do głowy to chyba Alfons . Ale chyba w dzisiejszych czasach nie ma już rodziców nadających dzieciom tego typu imiona, przynajmniej taką mam nadzieję.
No mnie jeszcze przychodzi do głowy Adolf
Cytat:
Napisane przez OkoPani Pokaż wiadomość
niestety, przy nadawaniu imienia chyba nikt nie jest w stanie stwierdzić czy dziecku się będzie podobać czy nie... jak ja byłam mała, strasznie dużo było Ań i Natalek, jedne lubiły swoje imiona bo najlepsze koleżanki miały tak samo a inne nienawidziły bo były zbyt popularne... jak dziecko ma popularne imię to marzy o jakimś niepowtarzalnym i odwrotnie. a jak dziecko dorośnie to nawet nie pamięta czy swoje imię lubiło czy nie.
Z tym się nie zgodzę akurat :/

Ja pamietam bardzo dobrze, że swojego imienia nie lubiłam i marzyłam o tym, żeby być jakąś Anią właśnie ... A imienia nienawidziłam, bo słyszałam hasła "agata nogą zamiata", i "agatko, zjadłaś już kotleta??" (z reklamy bodajże danonków).
A teraz swoje imię lubię i gdybym sama nie miała tak na imię, dałabym je swojej córce.
Ale i tak miałam szczęście, że mama nie słuchala rodziny, bo moja prababcia chciała, zeby mi dać na imię Bohna
Ale dzieci pamietaja takie rzeczy

A co do popularności imienia - pewnie, że jedne są bardziej popularne, inne mniej. Ale moda się zmienia. Jak mój kuzyn poszedł do szkoły podstawowej (ma teraz troszkę ponad 20 lat) to popularne były Dzesiki, Andzeliki itp. W klasie miał nawet Abigail
Teraz takich imion sie nie nadaje, za to wróciły do łask te staropolskie imiona typu Staś, Jaś czy Zosia Jak sąsiadka dawała corce imię Laura (8 lat temu) to było oryginalne, a teraz Laura co kawałek
Nie da się tego przewidzieć. 5 lat temu Karolina była rzadko spotykana, teraz Karolinek jest więcej ..
Jak się dziecko rodzi w styczniu, i daje mu się jakieś imie, to nie da się przewidzieć, czy jakaś mama nie wpadnie na takie samo imię ...
No chyba żeby jakąś Alikię wymyślić, to wtedy raczej mało prawdopodobne
__________________
Damska torebka nie jest po to, żeby cokolwiek w niej znaleźć,

tylko po to, żeby w niej wszystko było

Edytowane przez agawoo
Czas edycji: 2012-09-15 o 21:17
agawoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-25 18:59:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:55.