Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-14, 12:35   #1501
wolfshade
Raczkowanie
 
Avatar wolfshade
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 171
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

[1=22e34b797ff423390419c94 79dd7b2de1d65296b_5e224a8 24bca3;30485526]Nie wiecie może gdzie przepadła bromelaina? mam całkiem spore zamówienie i tylko ona mnie blokuje,bo nie mogę się doczekać, aż znów będzie dostępna. Zwykle kupuję w BU, więc nie jestem zorientowana czy to częsta sytuacja na Mazidłach, chociaż swoją drogą BU tego lata też nadwyrężało moją cierpliwość czasem realizacji przesyłki.[/QUOTE]
na prawdę długo sie nie pojawia. Zapytaj w sklepie, bo możesz sie nie doczekać - może nie beda juz jej mieć w ofercie .. Udało mi sie z wymianki załatwić bromelaine Wiem ze w naturalisie tez jest peeling enzymatyczny, czas realizacji znacznie przyjemniejszy niz BU, produkty tez niektóre z mazideł maja - i tańsze lub w takich samych cenach Niestety ich peelingu nie uzywalam, ale ponoć 'łagodniejszy'. Ja uzywam miksu wg receptury z mazidel, tego z BU nie używałam.
wolfshade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 16:26   #1502
22e34b797ff423390419c9479dd7b2de1d65296b_5e224a824bca3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 132
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Wolfshade, chyba masz rację, muszę do nich napisać. Napaliłam się na glinkę multani mitti i dry-flo, więc wszystkie swoje potrzeby podstanowiłam podporządkować pod Mazidła już. Kiedy mi odpiszą dam znać, może komuś ta informacja też się przyda


edit: dla zainteresowanych - Pani Lidia odpisała, że bromelaina nie pojawi się aż do końca tego roku

Edytowane przez 22e34b797ff423390419c9479dd7b2de1d65296b_5e224a824bca3
Czas edycji: 2011-11-16 o 14:42
22e34b797ff423390419c9479dd7b2de1d65296b_5e224a824bca3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 14:47   #1503
lejla11
Raczkowanie
 
Avatar lejla11
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 257
GG do lejla11
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Dziewczyny proszę o radę,
dodałam ekstrakt z kasztanowca do mojego balsamu (Ziaja oliwkowy ten z pompką) cel użycia, nogi z problemami naczynkowymi, żylakami. Przez kilka dni krem był ok, tylko śmierdział niezmiernie tym ekstraktem... Po 4dniach nie ma kremu a jest płyn! Co się z tym stało? Czy mogę dalej używać mazi?

Btw... Czy macie sprawdzone jakieś inne balsamy do mieszania z ekstraktem?
lejla11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-19, 20:13   #1504
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Testuję aktualnie dodatek mleczka migdałowego jako ekspresowe serum do twarzy z żelem HA, 2 krople mleczka i 2-3 krople oleju - zostawia buzię taką bardzo aksamitną i gładką w dotyku, bardzo przyjemne uczucie

Dodaję też do odżywki do włosów, ładnie podkreśla mi skręt i w ogóle włosy jakieś takie ładniejsze po nim, chyba zaprzyjaźnimy się na dłużej, wypróbuję też inne mleczka


Kręcę też od jakiegoś czasu różne 10ml sera do twarzy z sypkimi ekstraktami, beta glukan i soja (kończy się, a na mazidłach niedostępna nadal ) są idealne na podrażnienia, ładnie rozjaśniają i tak jakby ujędrniają, kasztana używam w serum naczynkowym porannym, dodaję też liposomów na naczynka z zsk. No i zrobiłam TŻ-owi krem z kasztanem i liposomami na naczynka.

Centella ładnie podsusza krostki, żeń szeń śmierdzi, ale ładnie wygładza i uelastycznia, dodaję go też do porcji odżywki do włosów

Pine bark używam na wieczór, bo zostawia delikatny kolor i zacieki, ale rano buzia po nim ładnie jaśniejsza i gładka. Czasem zostają farfocle nierozpuszczone, ale jak dodam gumy ksantanowej, to jest ich jakby mniej. No i na naczynka podobno też dobry.

Mam też ekstrakt z owoców róży, tak ładnie rozpromienia i przysusza ewentualne krostki troszkę. Ma dużo witaminki C, no i świetnie rozpuszcza się w wodzie, chyba najlepiej ze wszystkich ekstraktów.

Miałam też swojego czasu zieloną herbatę, teraz nie zamawiam, bo zawsze zapominam zamówić BHT na podrażnienia fajna była i dobrze rozpuszczała się.

Na rano robię często sera bez olei, na bazie hydrolatu, nmf, niacynamidu i ekstraktu, zagęszczam gumą ksantanową.

Na wieczór robię z hydrolatem, żelem ha i dodatkami (czasem niacynamid, panthenol, alantoina), ekstraktem, lecytyną HLB7 i jakimś olejem, najchętniej z róży piżmowej, uwielbiam go
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-22, 09:11   #1505
lejla11
Raczkowanie
 
Avatar lejla11
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 257
GG do lejla11
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Testuję aktualnie dodatek mleczka migdałowego jako ekspresowe serum do twarzy z żelem HA, 2 krople mleczka i 2-3 krople oleju - zostawia buzię taką bardzo aksamitną i gładką w dotyku, bardzo przyjemne uczucie

Dodaję też do odżywki do włosów, ładnie podkreśla mi skręt i w ogóle włosy jakieś takie ładniejsze po nim, chyba zaprzyjaźnimy się na dłużej, wypróbuję też inne mleczka


Kręcę też od jakiegoś czasu różne 10ml sera do twarzy z sypkimi ekstraktami, beta glukan i soja (kończy się, a na mazidłach niedostępna nadal ) są idealne na podrażnienia, ładnie rozjaśniają i tak jakby ujędrniają, kasztana używam w serum naczynkowym porannym, dodaję też liposomów na naczynka z zsk. No i zrobiłam TŻ-owi krem z kasztanem i liposomami na naczynka.

Centella ładnie podsusza krostki, żeń szeń śmierdzi, ale ładnie wygładza i uelastycznia, dodaję go też do porcji odżywki do włosów

Pine bark używam na wieczór, bo zostawia delikatny kolor i zacieki, ale rano buzia po nim ładnie jaśniejsza i gładka. Czasem zostają farfocle nierozpuszczone, ale jak dodam gumy ksantanowej, to jest ich jakby mniej. No i na naczynka podobno też dobry.

Mam też ekstrakt z owoców róży, tak ładnie rozpromienia i przysusza ewentualne krostki troszkę. Ma dużo witaminki C, no i świetnie rozpuszcza się w wodzie, chyba najlepiej ze wszystkich ekstraktów.

Miałam też swojego czasu zieloną herbatę, teraz nie zamawiam, bo zawsze zapominam zamówić BHT na podrażnienia fajna była i dobrze rozpuszczała się.

Na rano robię często sera bez olei, na bazie hydrolatu, nmf, niacynamidu i ekstraktu, zagęszczam gumą ksantanową.

Na wieczór robię z hydrolatem, żelem ha i dodatkami (czasem niacynamid, panthenol, alantoina), ekstraktem, lecytyną HLB7 i jakimś olejem, najchętniej z róży piżmowej, uwielbiam go
jak dla mnie to co piszesz jest komplikowane, jeszcze... :P ale się dokształcam
lejla11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 10:42   #1506
wolfshade
Raczkowanie
 
Avatar wolfshade
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 171
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

[1=22e34b797ff423390419c94 79dd7b2de1d65296b_5e224a8 24bca3;30500081]
edit: dla zainteresowanych - Pani Lidia odpisała, że bromelaina nie pojawi się aż do końca tego roku[/QUOTE]


Buu... A mi się już kończy bromelaina

Musze baaaardzo pochwalić potrójny żel HA rewelacyjny, ślicznie nawilżona buzia, drobne bruzdki z przesuszenia - zniknęły ;] Nigdy nie wrócę do 1% zwykłego HA
wolfshade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 08:39   #1507
ala*
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 15
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Kobietki drogie! Czytam ostatnio sporo o olejach i naturalnej pielęgnacji, ale potrzeba na to baaaardzo dużo czasu i tego wątku jeszcze nie przebrnęłam Wybaczcie więc, jeśli temat się już przewijał. A chcę zapytać o samodzielnie wykonane pachnidła olejowe. Czy któraś próbowała coś takiego stworzyć? Z jakim skutkiem? Czego używałyście? Po przypływie gotówki zamierzam zamówić kilka składników i poeksperymentować, ale chętnie poznałabym Wasze doświadczenia. Opowiecie?

A ponieważ odzywam się tu pierwszy raz, więc witam!
ala* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-03, 10:45   #1508
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Napisane przez wolfshade Pokaż wiadomość
Buu... A mi się już kończy bromelaina

Musze baaaardzo pochwalić potrójny żel HA rewelacyjny, ślicznie nawilżona buzia, drobne bruzdki z przesuszenia - zniknęły ;] Nigdy nie wrócę do 1% zwykłego HA
Ja również potwierdzam, na prawdę czuć różnicę miedzy 1%a potrójnym

Cytat:
Napisane przez ala* Pokaż wiadomość
Kobietki drogie! Czytam ostatnio sporo o olejach i naturalnej pielęgnacji, ale potrzeba na to baaaardzo dużo czasu i tego wątku jeszcze nie przebrnęłam Wybaczcie więc, jeśli temat się już przewijał. A chcę zapytać o samodzielnie wykonane pachnidła olejowe. Czy któraś próbowała coś takiego stworzyć? Z jakim skutkiem? Czego używałyście? Po przypływie gotówki zamierzam zamówić kilka składników i poeksperymentować, ale chętnie poznałabym Wasze doświadczenia. Opowiecie?

A ponieważ odzywam się tu pierwszy raz, więc witam!
Witamy, ja podczytuję wątek już dosyć długo, i niestety nie przypominam sobie, by ktoś cokolwiek o tym pisał Być może się dziewczyny po prostu nie chwaliły, i ktoś się odezwie..
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-06, 08:44   #1509
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Thumbs down Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Czy hydrolat z kocanki zawsze pachniie tak samo? Mialam hydrolat bodajże z BU, a teraz z mazidel i pachną inaczej
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-06, 11:11   #1510
garfieldek
Zakorzenienie
 
Avatar garfieldek
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: puszka po Pepsi ;>
Wiadomości: 21 373
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

nie mam pomyslu jak wykorzystac hydrolat z owsa, gdyz na wlosy sie nie sprawdza:/
__________________
PM2014


Wymianka
garfieldek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-07, 15:13   #1511
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

dziewczyny, stosowała któraś:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=314&Itemid=2 olejek 2% bha?
Ja właśnie ukręciłam, zaczynam testowanie
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-09, 13:23   #1512
jaxxxie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 173
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Jaki olej do twarzy polecacie na zime do skóry tłustej, trądzikowej.

Nie może być na pewno zapychający ale myślę, że na zimę lepiej coś "bogatszego" żeby przed mrozem się bronić

Robie zamówienie z mazideł i nie wiem na co się zdecydować. Jakie są wasze ulubione oleje??
jaxxxie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 13:44   #1513
justina1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 336
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

olej z rózy pizmowej
justina1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 14:58   #1514
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Napisane przez jaxxxie Pokaż wiadomość
Jaki olej do twarzy polecacie na zime do skóry tłustej, trądzikowej.

Nie może być na pewno zapychający ale myślę, że na zimę lepiej coś "bogatszego" żeby przed mrozem się bronić

Robie zamówienie z mazideł i nie wiem na co się zdecydować. Jakie są wasze ulubione oleje??
Olej z róży piżmowej powinien Cię zadowolić Ja lubię też czarną i czerwoną malinę i żurawinowy
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 20:31   #1515
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Jeszcze do niedawna byłam sceptycznie nastawiona do olejku myjącego a teraz nie wiem czy zużyje resztę mojego Cetaphilu.
Mam pytanie odnośnie przechowywania olejku.. czy jeśli samodzielny olej należy przechowywać w lodówce to czy gotowy olejek z Glyceryl Cocoate też należy przechowywać w lodówce?
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 09:13   #1516
joanat
Rozeznanie
 
Avatar joanat
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 798
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Na początku chciałam się przywitać

Właśnie zrobiłam swoje pierwsze zakupy na mazidłach

Oprócz akcesoriów kupiłam:
HYDROLAT Z RÓŻY DAMAŚCEŃSKIEJ 50 ml
EKOLOGICZNY OLEJ Z ORZECHÓW LASKOWYCH 30g
OWIES HYDROLIZOWANY 10 g
EKSTRAKT Z OWOCU GRANATU 10 g
EKOLOGICZNA WODA POMARAŃCZOWA 50 ml

No i teraz mam głupie pytanie...
Bo paczkę prawdopodobnie odbierze mama, bo ja będę w domu dopiero na Święta (studiuję w innym mieście)
I czy powinnam powiedzieć jej, żeby po otwarciu paczuszki od razu pochowała wszystko do lodówki? (oprócz wody pomarańczowej, bo na mazidłach piszą że przechowywanie w temp. pokojowej)
Czy może wystarczy trzymać te rzeczy np. na poddaszu gdzie je ok.17 stopni?
__________________
We
I said
I do!
joanat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 15:36   #1517
justina1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 336
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

myślę, że produkty zamkniete fabrycznie moga spokojnie postac w temp pokojowej kilka godzin, ale jak wstawi do lodówki to tymbardziej nic się im nie stanie a Ty bedziesz spokojniejsza..... ale skoro ma Ciebie nie byc kilka dni to niech lepiej wstawi, bo olej w temperaturze 25 stopni to słabo widzę przez kilka dni...choć ja swoje tak trzymam np arganowy ale kto wiem, róznie może byc

Edytowane przez justina1985
Czas edycji: 2011-12-13 o 15:38
justina1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 12:29   #1518
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 922
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

B. często mi się HA w połączeniu z olejkiem roluje na twarzy, niezależnie od tego, czy kładę na zwilżoną skórę, czy nie. Nie wchłania się w 100%. Tak powinno być?
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 19:32   #1519
InnerBeauty
Raczkowanie
 
Avatar InnerBeauty
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 40
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

czy voluplus mozna stosowac takze na usta w celu ich powiekszenia?

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-12-15 o 20:56
InnerBeauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-16, 13:48   #1520
InnerBeauty
Raczkowanie
 
Avatar InnerBeauty
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 40
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

[1=71f1a49ccdda6499050838d 6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff 1a659f;31051157]B. często mi się HA w połączeniu z olejkiem roluje na twarzy, niezależnie od tego, czy kładę na zwilżoną skórę, czy nie. Nie wchłania się w 100%. Tak powinno być? [/QUOTE]

Moze za duzo nakladasz? Ja zelu HA biore tylko kropelke.

---------- Dopisano o 19:48 ---------- Poprzedni post napisano o 19:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
dziewczyny, stosowała któraś:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=314&Itemid=2 olejek 2% bha?
Ja właśnie ukręciłam, zaczynam testowanie
ja tez wlasnie ukrecilam tylko zmienilam troche sklad dodalam wiecej olei i wieksze stezenie kwasu jak na razie bardzo przyjemnie sie stosuje
InnerBeauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 20:45   #1521
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 922
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Napisane przez InnerBeauty Pokaż wiadomość
Moze za duzo nakladasz? Ja zelu HA biore tylko kropelke.


Może faktycznie za dużo, bo tak z pół łyżeczki, ale czy mniejsza ilość jest w stanie nawilżyć skórę?
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 22:42   #1522
amaze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Konin
Wiadomości: 47
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cześć dziewczyny! Zmęczona długim oczekiwaniem na produkty z BU, postanowiłam przemyśleć kwestię nauczenia się bardziej zaawansowanego kręcenia kosmetyków na bazie półproduktów z mazideł.
Potrzebuję do tego pomocy, bo się gubię... Mam problematyczną cerę, ale znalazłam dla niej pielęgnację, która jej służy i nie chciałabym za bardzo kombinować, tylko poszukać w miarę podobnego zastępstwa dla tych kosmetyków, których aktualnie używam.

Szczególnie zależy mi na żelu HA i olejku myjącym, które mają się ku końcowi i te z BU na pewno nie zdążą dojść.

Obecnie używam żelu HA wielkocząsteczkowego z alantoiną i pantenolem. Moja cera go lubi, chociaż generalnie mam ją dość suchą i dodatkowe nawilżenie by się przydało. Przejrzałam, co mają na mazidłach i spodobał mi się żel potrójny. Czy mogę do niego dodać alantoine i pantenol? Jeśli tak, to ile? Czy kolejność jest ważna? Wiecie, zupełnie się na tym nie znam, dotychczas po prostu postępowałam wg instrukcji na BU...
Kolejne pytanie dotyczy przeciwzmarszkowego działania żelu potrójnego - mam 28 lat, problemu ze zmarszczkami jeszcze nie mam, czy mimo tego mogę używać tego żelu (spodobał mi się ze względu na szersze właściwości nawilżające)?

Co do olejku myjącego, to ten z BU mi rewelacyjnie służy, dlatego chciałam czegoś z glyceryl cocoate. Przejrzałam przepis na mazidłach - do zrobienia, całkiem w porządku, tylko jego najtańsza opcja wychodzi chyba ze dwa razy drożej niż ten z BU. Nie mam wielkich wymagań, ma dobrze oczyszczać i tyle (fajna byłaby możliwość dodania olejku eterycznego z drzewa herbacianego, bo ta opcja z BU mi najbardziej odpowiadała), może wynalazłybyście przepis, który wychodzi taniej?

Bardzo Was proszę o pomoc. Przepraszam za może głupie pytania, ale tak się dopiero powoli wkręcam w biochemię, doświadczenia mi brak.
Z góry dziękuję.
amaze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 14:49   #1523
titina
Zakorzenienie
 
Avatar titina
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 398
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Chciałabym zrobić serum z telocapilem z przepisu z mazideł:

http://mazidla.com/index.php?option=...d=277&Itemid=2

i nie wiem czym mogłabym zastąpić Imwitor 380 (emulgator) którego już nie ma w sprzedaży?
__________________



I spent my whole childhood wishing I was older. Now I'm older, it sucks.


titina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 16:55   #1524
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Napisane przez amaze Pokaż wiadomość
Obecnie używam żelu HA wielkocząsteczkowego z alantoiną i pantenolem. Moja cera go lubi, chociaż generalnie mam ją dość suchą i dodatkowe nawilżenie by się przydało. Przejrzałam, co mają na mazidłach i spodobał mi się żel potrójny. Czy mogę do niego dodać alantoine i pantenol? Jeśli tak, to ile? Czy kolejność jest ważna? Wiecie, zupełnie się na tym nie znam, dotychczas po prostu postępowałam wg instrukcji na BU...
Tak, mozesz. W jakiej ilości? Np. takiej jak w tym z BU. Kolejność? Np. taka jak w instrukcji z BU.
Ten potrójny bedzie o tyle lepszy, ze zawiera małocząsteczkowy HA, a tylko on ma szanse przeniknąć głębiej. Osoby z suchą cerą mają tez, o ile sie nie myle, ubytki w NMF, którego jedynym ze składników jest HA wiec dobrze jest stosować humektanty, które nie tylko tworza wiążący wode film na pow. skóry, ale tez przenikają.
Cytat:
Kolejne pytanie dotyczy przeciwzmarszkowego działania żelu potrójnego - mam 28 lat, problemu ze zmarszczkami jeszcze nie mam, czy mimo tego mogę używać tego żelu (spodobał mi się ze względu na szersze właściwości nawilżające)?
Oczywiście, że możesz - z powyższych powodów

Cytat:
Co do olejku myjącego, to ten z BU mi rewelacyjnie służy, dlatego chciałam czegoś z glyceryl cocoate. Przejrzałam przepis na mazidłach - do zrobienia, całkiem w porządku, tylko jego najtańsza opcja wychodzi chyba ze dwa razy drożej niż ten z BU. Nie mam wielkich wymagań, ma dobrze oczyszczać i tyle (fajna byłaby możliwość dodania olejku eterycznego z drzewa herbacianego, bo ta opcja z BU mi najbardziej odpowiadała), może wynalazłybyście przepis, który wychodzi taniej?
W jaki sposób obliczyłas że wychodzi dwa razy drożej? Nie masz tam podanego konkretengo oleju, mozesz sobie wybrać najtańszy, nawet spożywczy, a 30 g glyceryl cocoate w cenie 6,75 zł starczy Ci na ponad 300 g olejku, czyli jakieś 325 ml.
Każdy olej już ma troche wit. E, wiec nawet jeśli dodasz jeszcze powiedzmy 0,05% to 10 g wit. E w cenie 8,77 zł starczy na dwa kg olejku czyli grubo ponad 2 litry. Antyoksydant - wit. E zamiast olejowego ekstraktu z rozmarynu ma sie rozumieć.
Podobnie z olejkiem z drzew herbacianego.
Muszisz najpierw zainwestować troche, ale składniki starczą Ci na wielokrotności tego co kupujesz na BU, wiec ostatecznie wyjdzie raczej taniej niż drożej.

---------- Dopisano o 17:55 ---------- Poprzedni post napisano o 17:35 ----------

Cytat:
Napisane przez titina Pokaż wiadomość
Chciałabym zrobić serum z telocapilem z przepisu z mazideł:

http://mazidla.com/index.php?option=...d=277&Itemid=2

i nie wiem czym mogłabym zastąpić Imwitor 380 (emulgator) którego już nie ma w sprzedaży?
Lecytyną HLB 7, Fenomulusem, mieszanką lecytyna HLB 4 i Polysorbate 80 lub Cromollient i Polysorbate 80
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 19:14   #1525
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Napisane przez InnerBeauty Pokaż wiadomość
Moze za duzo nakladasz? Ja zelu HA biore tylko kropelke.

---------- Dopisano o 19:48 ---------- Poprzedni post napisano o 19:02 ----------



ja tez wlasnie ukrecilam tylko zmienilam troche sklad dodalam wiecej olei i wieksze stezenie kwasu jak na razie bardzo przyjemnie sie stosuje
I co, łuszczy się skóra? Zauważyłaś jakieś zmiany?
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 02:42   #1526
pluskiewka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 15
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

pytanie:
prawdopodobnie będę czynić zamówienie w mazidłach, celem zakupu olejków do aromaterapii, ale... no właśnie. planuję zrobienie szamponu. do dredów. musi być z jednej strony wzmacniający cebulki, nawilżający i łagodzący (może wręcz antybakteryjny? eukaliptus? drzewo herbaciane?) skórę głowy, antyłupieżowy (szampony przeciwłupieżowe są zazwyczaj jednocześnie przeciwłojotokowe, czy to nie przesuszy skóry głowy? już teraz mi się przesuszony/zmęczony naskórek sypie...), i przy okazji nie zawierać składników wygładzających sam włos, bo to źle robi dredom... w zasadzie chodzi bardziej o pielęgnację skóry głowy, niż włosów (poza cebulkami tychże), bo same włosy jakby tak czy tak prędzej czy później stają się dredem.

czy ktoś bardziej doświadczony mógłby mi podpowiedzieć, jakie składniki połączyć by te kilka cech (cebulki + skóra + niewygładzający) uzyskać?

(przeszukałam podforum pod kątem hasła dredy, nic nie znalazłam )
pluskiewka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 07:26   #1527
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Napisane przez pluskiewka Pokaż wiadomość
pytanie:
prawdopodobnie będę czynić zamówienie w mazidłach, celem zakupu olejków do aromaterapii, ale... no właśnie. planuję zrobienie szamponu. do dredów. musi być z jednej strony wzmacniający cebulki, nawilżający i łagodzący (może wręcz antybakteryjny? eukaliptus? drzewo herbaciane?) skórę głowy, antyłupieżowy (szampony przeciwłupieżowe są zazwyczaj jednocześnie przeciwłojotokowe, czy to nie przesuszy skóry głowy? już teraz mi się przesuszony/zmęczony naskórek sypie...), i przy okazji nie zawierać składników wygładzających sam włos, bo to źle robi dredom... w zasadzie chodzi bardziej o pielęgnację skóry głowy, niż włosów (poza cebulkami tychże), bo same włosy jakby tak czy tak prędzej czy później stają się dredem.

czy ktoś bardziej doświadczony mógłby mi podpowiedzieć, jakie składniki połączyć by te kilka cech (cebulki + skóra + niewygładzający) uzyskać?

(przeszukałam podforum pod kątem hasła dredy, nic nie znalazłam )
Ja stosuje olejek z drzewa herbacianego (ale innej firmy) jako dodatek do zwykłego szamponu. I jako dodatek raz na jakiś czas jest super. Ale stosowany za często może podrażnić.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 12:18   #1528
amaze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Konin
Wiadomości: 47
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Tak, mozesz. W jakiej ilości? Np. takiej jak w tym z BU.
Ogromne dzięki za odpowiedź i zajęcie się problemem początkującej
kłopot jednak w tym, że na stronie BU nie mają podanych proporcji (chyba że mają, a ja tego nie widzę), a mieszałam ten żel tylko raz i nie pamiętam nawet "na oko" ile tego było. A domyślam się, że i tak "na oko" to w recepturach raczej rzadko stosowana miara.

I jeszcze jedno pytanie mi się pojawiło: szperając znalazłam na stronie BU informację, że każdy żel HA musi mieć trochę konserwantu. BU już przysyła z konserwantem w środku, nie trzeba go dolewać. A jak jest na mazidłach? Nic nie piszą, żeby konserwant był już w składzie, ale w przykładowych recepturach też nie znalazłam konserwantu. Jak z tym jest?


Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Podobnie z olejkiem z drzewa herbacianego.
A ile tego olejku można dodać, żeby nie podrażnił?

A pisząc o oleju spożywczym miałaś na myśli taki np. Kujawski?
amaze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 20:44   #1529
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Napisane przez amaze Pokaż wiadomość
Ogromne dzięki za odpowiedź i zajęcie się problemem początkującej
kłopot jednak w tym, że na stronie BU nie mają podanych proporcji (chyba że mają, a ja tego nie widzę), a mieszałam ten żel tylko raz i nie pamiętam nawet "na oko" ile tego było. A domyślam się, że i tak "na oko" to w recepturach raczej rzadko stosowana miara.
Są podane % Water, Panthenol (pro-witamina B5 - 5%), Hyaluronic Acid HMW (1%), Allantoin (0.5%) + konserwant: Phenonip (0.3%). Musisz sobie przeliczyc ile to bedzie gramów i jesli nie masz wagi to ml.

Cytat:
I jeszcze jedno pytanie mi się pojawiło: szperając znalazłam na stronie BU informację, że każdy żel HA musi mieć trochę konserwantu. BU już przysyła z konserwantem w środku, nie trzeba go dolewać. A jak jest na mazidłach? Nic nie piszą, żeby konserwant był już w składzie, ale w przykładowych recepturach też nie znalazłam konserwantu. Jak z tym jest?
Piszą - w Technicznej Specyfikacji Produktu
Aqua (Water) 98,7 %
Hyaluronic acid 1%
Konserwanty:
Phenonip 0,3 %

W receptariuszu kazdy przepis poza ekspresowymi serami i może czymś jeszcze jest podany w wersji bez konserwanta do szybkiego zużyci i z konserwantem wiekszej


Cytat:
A ile tego olejku można dodać, żeby nie podrażnił?

A pisząc o oleju spożywczym miałaś na myśli taki np. Kujawski?
Punktowo możesz spróbować nawet czysty, ale niektórych takie stężenie może podrażnić, a innych nie

Co od oleju - jaki chcesz
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 22:43   #1530
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Witam wszystkie dziewczyny

Jestem w tym temacie początkująca, nigdy nic nie zamawiałam na mazidłach, ale teraz to się zmieni

Pierwszą rzecz jaką chce zamówić, to keratyna i kwas hialuronowy.

Ponieważ mam kilka blizn po trądziku na twarzy, a obecnie stosuję Acne-derm i mam zamiar go zamienić na coś innego, mam do Was pytanie co byście poleciły?
To moja lista, którą zrobiłam po poszperaniu: kwas glikolowy, migdałowy, olej z róży piżmowej, witamina A-retinol, Dipalmitynian kojowy, Niacynamid, czyli witamina B3.
I teraz nie wiem na co się skusić, może warto jakieś składniki ze sobą połączyć
Totalnie się na tym nie znam i mam nadzieję, że mi pomożecie
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-26 22:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:09.