Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-05, 18:42   #1501
vanessa1781
Zakorzenienie
 
Avatar vanessa1781
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 54 024
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
(lekkim żartem)
Na safari jak najbardziej możesz podejść bliżej, będziesz mieć szansę na zdobycie sławy swoimi ostatnimi zdjęciami w życiu

Ok, czyli tematy typowe-przeciętne.
Poniżej 1000zł: Sigma 70-300 APO DG Macro (ostatnio gdzieś widziałem reklamę-promocja na te obiektywy, jakieś Euro albo podobna sieć)
1000-2000zł: Tamron 70-300 VC USD, ma bardzo dobre opinie biorąc pod uwagę cenę i możliwości.
Ale zastrzegam: obiektywy o tak dużym zakresie są słabe na końcu zakresu (przy tym "300").
przynajmniej ładna pamiątka by po mnie została

właśnie myślę o tej sigmie
__________________
K&K 💙
vanessa1781 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 10:35   #1502
Adeq
Zakorzenienie
 
Avatar Adeq
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5 203
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

hej potrzebuję Waszej pomocy.
Otóż, mój problem wygląda następująco. Jakiś czas byłam na praktykach w Grecji, zabrałam tam oczywiście mój aparat (sony alpha a300), co teraz uważam za OGROMNY błąd jedna z moich koleżanek kilka razy go pożyczyla - za moim pozwoleniem, później jednak zaczęło się "pożyczanie" (jak dla mnie raczej podkradanie) bez pytania. Któregoś razu biorę aparat a tu...przeraźliwy zgrzytający dźwięk. Poszedł obiektyw. Koleżance oczywiście bardzo serdecznie "podziękowałam". Ostatnio oddałam aparat do naprawy, okazało się, że zepsuta jest jedna z przekładni, a każda nowa psuła inną, tak się dowiedziałam. Pan naprawiający powiedział, że niestety ale muszę kupić nowy obiektyw.
I tu moja prośba. Czy możecie polecić mi jakiś dobry, niedrogi, może być używany obiektyw podstawowy?
Przepraszam za tak długi wstęp.
__________________
Can I have it like that?
Adeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 10:42   #1503
Lusja
Zakorzenienie
 
Avatar Lusja
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 890
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Adeq Pokaż wiadomość
I tu moja prośba. Czy możecie polecić mi jakiś dobry, niedrogi, może być używany obiektyw podstawowy?
Podstawowy? Czyli do czego? Co chcesz fotografować?
__________________
praca licencjacka 0%


Lusja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 10:46   #1504
Adeq
Zakorzenienie
 
Avatar Adeq
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5 203
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Może źle się wyraziłam, napiszę inaczej. W zestawie przy kupnie aparatu miałam obiektyw 18-70, zmiennoogniskowy oczywiście. Chciałabym podobny. Na pewno wiem, że nie zdecyduję się na obiektyw sony.
__________________
Can I have it like that?
Adeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 19:16   #1505
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Adeq Pokaż wiadomość
W zestawie przy kupnie aparatu miałam obiektyw 18-70, zmiennoogniskowy oczywiście. Chciałabym podobny. Na pewno wiem, że nie zdecyduję się na obiektyw sony.
Czy jakość obrazu Ci wystarczała? Jeśli tak, to dlaczego nie kolejny, taki sam obiektyw? Każdy można zniszczyć używając niezgodnie z instrukcją (np. ręczne ostrzenie gdy jest przełączony na AF).
Jak chcesz coś lepszego, to np. Sigma 17-70. Coś jeszcze lepszego to np. Sigma 18-50/2.8 albo Tamron 17-50/2.8, ale to już mniejszy zakres.
Coś bardziej uniwersalnego to coś w zakresie 18-200 18-270
http://www.optyczne.pl/65.1-Test_obi..._%28IF%29.html
http://www.optyczne.pl/index.php?tes...wu&test_ob=146
http://www.optyczne.pl/index.php?tes...ywu&test_ob=88

Edytowane przez magrad
Czas edycji: 2012-08-15 o 19:21
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 22:14   #1506
Adeq
Zakorzenienie
 
Avatar Adeq
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5 203
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

właśnie kilka osób, w tym sam pan, który naprawiał aparat odradził mi kupowanie obiektywu sony bo one podobno po prostu są...wadliwe jak oddawałam aparat do naprawy usłyszałam mruknięcie niby pod nosem "o sony...pewnie znowu obiektyw"

w każdym razie dziękuję za prozpozycje
__________________
Can I have it like that?
Adeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 23:17   #1507
paulinciax07
Rozeznanie
 
Avatar paulinciax07
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 746
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Czy któraś z Was fotografuje Nikonem D3100? Jak sie sprawdza? Jakieś wady?
Planuje we wrześniu kupić dobre ale tanie body+ jakiś lepszy obiektyw, najlepiej do portretow. Tak właśnie pomyślałam o tym nikonie, akurat wczoraj wpadł w moje ręce...


Poza tym... od 3 lat fotografuje na Olympusie E-420 z dwoma obiektywami.. i takie pytanie: Czy może akurat któraś nie jest zainteresowana kupnem?
paulinciax07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-16, 09:45   #1508
niejestemtwoja
Zakorzenienie
 
Avatar niejestemtwoja
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Cukierkowo.
Wiadomości: 3 355
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

witam! przeszło miesiąc temu zakupiłam Canona EOS 550D.
Jestem z niego zadowolona, jednak dzisiaj, kiedy próbowałam zrobic zdj., okazało się, że jest ono rozmazane.
Okazuje się, że na automatycznym, przestał sam wybierać ostrości.
Co się stało i w jaki sposób można to naprawić ? Czy muszę oddać go do naprawy ?
niejestemtwoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 10:00   #1509
Lusja
Zakorzenienie
 
Avatar Lusja
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 890
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez niejestemtwoja Pokaż wiadomość
witam! przeszło miesiąc temu zakupiłam Canona EOS 550D.
Jestem z niego zadowolona, jednak dzisiaj, kiedy próbowałam zrobic zdj., okazało się, że jest ono rozmazane.
Okazuje się, że na automatycznym, przestał sam wybierać ostrości.
Co się stało i w jaki sposób można to naprawić ? Czy muszę oddać go do naprawy ?
Może poruszyłaś - zdarza się przecież Jeśli masz statyw, to zrób "test" na AF i porównaj
__________________
praca licencjacka 0%


Lusja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 10:13   #1510
niejestemtwoja
Zakorzenienie
 
Avatar niejestemtwoja
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Cukierkowo.
Wiadomości: 3 355
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

poszperałam trochę na internecie i okazało się, że ktoś przez przypadek przełączył na MF. tak to jest, jak się pierwszy raz ma styczność z lustrzanką.
także jest już dobrze.
niejestemtwoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 10:30   #1511
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Adeq Pokaż wiadomość
właśnie kilka osób, w tym sam pan, który naprawiał aparat odradził mi kupowanie obiektywu sony bo one podobno po prostu są...wadliwe jak oddawałam aparat do naprawy usłyszałam mruknięcie niby pod nosem "o sony...pewnie znowu obiektyw"
Niedawno Sony były bardzo "modne" wśród fotografek w wieku gimnazjalnym, a w tym wieku instrukcja obsługi gryzie po rękach i wypala mózg - więc z niej się nie korzysta To może być przyczyna tego "znowu obiektyw"
Aha, poczytaj jeszcze http://klubkm.pl - może w ogłoszeniach znajdziesz coś ciekawego, albo w opiniach o obiektywach zobaczysz co warto kupić (a czego unikać).

Cytat:
Czy któraś z Was fotografuje Nikonem D3100? Jak sie sprawdza? Jakieś wady?
Planuje we wrześniu kupić dobre ale tanie body+ jakiś lepszy obiektyw, najlepiej do portretow.
Obiektyw do portretów to 85/1.8, dla taniego Nikona to 85/1.8 G (sprawdź cenę).
Potem sprawdź cenę takiego obiektywu dla Canona (Canon 85/1.8)
Aha, jest jeszcze Sony 85/2.8 (oczywiście dla Sony), tylko zanim wybierzesz a37, sprawdź czy można wyłączyć "symulację ekspozycji" gdy zechcesz robić portrety przy sztucznym świetle (błysk).

Cytat:
przeszło miesiąc temu zakupiłam Canona EOS 550D.
Jestem z niego zadowolona, jednak dzisiaj, kiedy próbowałam zrobic zdj., okazało się, że jest ono rozmazane.
Okazuje się, że na automatycznym, przestał sam wybierać ostrości.
Co się stało i w jaki sposób można to naprawić ? Czy muszę oddać go do naprawy ?
0) zobaczyć, czy obiektyw się "przypadkiem" nie uświnił, jak będzie brudny, wypalcowany, z jakimiś smugami, to zdjęcia będą rozmyte, niewyraźne
1) przeczytać instrukcję obsługi i zresetować ustawienia (przywrócić ustawienia fabryczne)
2) zrobić kilka próbnych zdjęć wtedy gdy będzie naprawdę jasno (nie w domu, gdzieś "pod chmurką", w ciągu dnia, najlepszej np. jakaś ściana z odległości kilku metrów)
3) zobaczyć, czy "się nie naprawiło" - jak się naprawiło, wrócić do instrukcji obsługi i poczytać o wyborze punktów ustawiania ostrości, o możliwości poruszenia zdjęć przy długim czasie naświetlania
4) jak się nie naprawiło - poszukać znajomego z lustrzanką Canona, zamienić się na próbę obiektywami, zrobić (na obydwu aparatach) zdjęcia (jak w pkt 2). Porównać wyniki - jak zdjęcia z Twojego aparatu i pożyczonego obiektywu będą nadal niewyraźne, to aparat do naprawy. Jak na Twoim aparacie będzie ok, a Twój obiektyw u kogoś da "rozmazane" zdjęcia, obiektyw do naprawy. Takie sprawdzenie powinien umożliwić sklep w którym kupowałaś aparat, w końcu liczy się zadowolenie klienta

-----
Uzupełnienie: "na automatycznym" - i jak tu wierzyć użytkownikom ;P
Punkty sprawdzenia zostawiam, komuś się mogą przydać - a fragment dotyczący czytania instrukcji obsługi pozostaje nadal aktualny

Edytowane przez magrad
Czas edycji: 2012-08-16 o 10:33
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-16, 10:55   #1512
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Adeq Pokaż wiadomość
właśnie kilka osób, w tym sam pan, który naprawiał aparat odradził mi kupowanie obiektywu sony bo one podobno po prostu są...wadliwe jak oddawałam aparat do naprawy usłyszałam mruknięcie niby pod nosem "o sony...pewnie znowu obiektyw"

w każdym razie dziękuję za prozpozycje
Bo Sony to słabe lustrzanki. Po prostu.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 11:24   #1513
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Bo Sony to słabe lustrzanki. Po prostu.
Bardzo często żartuję sobie z różnych systemów i konkretnych modeli aparatów, ale czegoś takiego nie napiszę. Według mnie najsłabsza, najtańsza lustrzanka doskonale nadaje się do robienia dobrych zdjęć, a takie teksty są doskonała pożywką do hodowania postaw typu "mam słaby sprzęt więc mam słabe fotki, jakbym mógł/mogła kupić sobie ...(cośtam), to dopiero bym pokazał/a super zdjęcia". Nie tedy droga.
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 11:57   #1514
Adeq
Zakorzenienie
 
Avatar Adeq
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5 203
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
Bardzo często żartuję sobie z różnych systemów i konkretnych modeli aparatów, ale czegoś takiego nie napiszę. Według mnie najsłabsza, najtańsza lustrzanka doskonale nadaje się do robienia dobrych zdjęć, a takie teksty są doskonała pożywką do hodowania postaw typu "mam słaby sprzęt więc mam słabe fotki, jakbym mógł/mogła kupić sobie ...(cośtam), to dopiero bym pokazał/a super zdjęcia". Nie tedy droga.
dokładnie sony nie są aparatami z niższej półki, sprzęt naprawdę mnie zadowalał, robił świetne zdjęcia mimo, że jak go dostałam to moja przygoda z fotografią dopiero się zaczynała (i nadal się uczę).
Również darowałabym sobie stwierdzenie, że jakiś aparat jest słaby. Mój znajomy ma zwykły aparat cyfrowy, nie lustrzankę (w tej chwili nie pamiętam firmy) i kiedy pokazywał mi swoje zdjęcia, nie przerobione nawet żadnym programem graficznym...po prostu zapierało dech w piersiach.
Masz "lepszy" sprzęt? Gratuluję

a co do "fotografów/ek" w wieku gimnazjalnym... gdzieś widziałam internecie zdanie "mam lustrzanke więc jestem fotografem" komentować chyba nie muszę
__________________
Can I have it like that?
Adeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 12:56   #1515
Lusja
Zakorzenienie
 
Avatar Lusja
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 890
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Adeq Pokaż wiadomość
a co do "fotografów/ek" w wieku gimnazjalnym... gdzieś widziałam internecie zdanie "mam lustrzanke więc jestem fotografem" komentować chyba nie muszę
Z tym się zgodzę. Rodzice kupili w prezencie, a dziecko już się uważa za nie wiadomo kogo. Zapytasz w stylu : "Zdjęcia robisz na manualnych czy automatycznych ustawieniach?" "To są takie?! (manulane)"
Ręce opadają.
__________________
praca licencjacka 0%


Lusja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 13:22   #1516
Adeq
Zakorzenienie
 
Avatar Adeq
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5 203
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lusja Pokaż wiadomość
Z tym się zgodzę. Rodzice kupili w prezencie, a dziecko już się uważa za nie wiadomo kogo. Zapytasz w stylu : "Zdjęcia robisz na manualnych czy automatycznych ustawieniach?" "To są takie?! (manulane)"
Ręce opadają.
dooookładnie
ja się przyznam - swój aparat też dostałam na 18-tkę (o matko, kiedy to było ) ale nigdy w zyciu nie określilam siebie jako fotografa
pamiętam, że zanim zrobiłam jakiekolwiek zdjęcie wzięłam się za instrukcję
__________________
Can I have it like that?
Adeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 14:04   #1517
maryjanesroses
Raczkowanie
 
Avatar maryjanesroses
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 92
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Nie trzeba mieć super drogiego i profesjonalnego sprzętu, żeby robić dobre zdjęcia - to prawda. Wiadomo jednak, że posiadanie dobrej lustrzanki znacznie ułatwia sprawę... ;-) A co do lustrzanek od Sony - jakoś im nie ufam, mimo wszystko. Ale to tak zawsze jest, nikonowiec będzie bronił Nikona ( stoję za nim murem ), canonowiec Canona, a Sony... Też ma pewnie swoich zwolenników.
maryjanesroses jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 14:17   #1518
Adeq
Zakorzenienie
 
Avatar Adeq
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5 203
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez maryjanesroses Pokaż wiadomość
Nie trzeba mieć super drogiego i profesjonalnego sprzętu, żeby robić dobre zdjęcia - to prawda. Wiadomo jednak, że posiadanie dobrej lustrzanki znacznie ułatwia sprawę... ;-) A co do lustrzanek od Sony - jakoś im nie ufam, mimo wszystko. Ale to tak zawsze jest, nikonowiec będzie bronił Nikona ( stoję za nim murem ), canonowiec Canona, a Sony... Też ma pewnie swoich zwolenników.
dokładnie i myślę, że nikt nikogo (czy jego aparatu) nie powinien z tego powodu...hmm no słowa mi brakuje oceniać? Każdy lubi to co lubi. Mi sony bardzo pasował, tak jak już wczesniej wspomniałam, nie miałam powodów do narzekania. Ale przecież co ja tam mogę wiedzieć, przecież są "wyżsi"ode mnie
__________________
Can I have it like that?
Adeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 17:57   #1519
CryBebe
Raczkowanie
 
Avatar CryBebe
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 434
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez paulinciax07 Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was fotografuje Nikonem D3100? Jak sie sprawdza? Jakieś wady?
Planuje we wrześniu kupić dobre ale tanie body+ jakiś lepszy obiektyw, najlepiej do portretow. Tak właśnie pomyślałam o tym nikonie, akurat wczoraj wpadł w moje ręce...


Poza tym... od 3 lat fotografuje na Olympusie E-420 z dwoma obiektywami.. i takie pytanie: Czy może akurat któraś nie jest zainteresowana kupnem?
Hej, ja mam tego nikona od niedawna z podstawowym obiektywem 18-105 vr i jak naarazie jestem bardzo zadowolona. Na razie uczę się, poznaję aparat a w przyszłości (niedalekiej) planuję dokupić kilka obiektywów, natomiast mogę ci powiedzieć że naprawde na początek ten podstawowy jest zupełnie ok. kilka przykładowych zdjęć możesz zobaczyć na moim blogu http://sylwialight.blogspot.com/
CryBebe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-16, 19:22   #1520
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Adeq Pokaż wiadomość
dokładnie sony nie są aparatami z niższej półki, sprzęt naprawdę mnie zadowalał, robił świetne zdjęcia mimo, że jak go dostałam to moja przygoda z fotografią dopiero się zaczynała (i nadal się uczę).
Również darowałabym sobie stwierdzenie, że jakiś aparat jest słaby. Mój znajomy ma zwykły aparat cyfrowy, nie lustrzankę (w tej chwili nie pamiętam firmy) i kiedy pokazywał mi swoje zdjęcia, nie przerobione nawet żadnym programem graficznym...po prostu zapierało dech w piersiach.
Masz "lepszy" sprzęt? Gratuluję
Jakie oburzenie... Nie powiedziałam że robi się gorsze zdjęcia, powiedziałam że Sony robi gorsze aparaty.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 20:43   #1521
Adeq
Zakorzenienie
 
Avatar Adeq
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5 203
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

oburzenie? ależ ja się nie "oburzyłam", tylko wyraziłam swoją opinię od tego między innymi jest forum
__________________
Can I have it like that?
Adeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 00:27   #1522
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Jakie oburzenie... Nie powiedziałam że robi się gorsze zdjęcia, powiedziałam że Sony robi gorsze aparaty.
Ok, skoro jesteśmy na forum i dyskutujemy sobie z przymrużeniem oka o "lepszościach" sprzętu - jak oceniasz np. a37 w porównaniu do innych lustrzanek o zbliżonej cenie?
Ewentualnie (jeśli pamiętasz), jak oceniasz Sony R1 w porównaniu z innymi, współczesnymi mu aparatami tej samej klasy?
Żeby nie było wątpliwości - nie używam Sony, jak biorę Nikona do rąk muszę mieć wykład z obsługi (i w duchu się zastanawiam, czemu nie mogli tego zrobić normalnie, ergonomicznie), jak kolega bierze do rąk Canona jest cały chory i zastanawia się, dlaczego nie mogli tego zrobić normalnie i po ludzku
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 11:13   #1523
beatamalgorzata
Raczkowanie
 
Avatar beatamalgorzata
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: kraj beneluxu
Wiadomości: 444
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Czy moge zadac glupie pytanie ? Mojwa , doradzilas mi zakup konwertera 52 mm 2* telephoto , niestety nie znalazlam takiego w sklepie . O jaki inny mam pytac ? Moze z nikona ? I jeszcze jedno pytanie , czy majac objektywy 18/55 i 55/200 oraz konwerter (jesli znajde takowy w sklepie) przyda mi sie obiektyw Tamron 90/2.8 makro o ktorym juz od dluzszego czasu mysle ? Nie bedzie to zbyteczny wydatek ?

Edytowane przez beatamalgorzata
Czas edycji: 2012-08-18 o 11:18
beatamalgorzata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 21:10   #1524
Adeq
Zakorzenienie
 
Avatar Adeq
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5 203
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

o o o!
Tak apropo tego co było pisane kilka wątków wcześniej
http://kwejk.pl/obrazek/1367752/lustrzanka.html
__________________
Can I have it like that?
Adeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 14:14   #1525
bambarylla
Rozeznanie
 
Avatar bambarylla
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: z hołdy
Wiadomości: 559
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Co do lustrzanek Sony: mój kolega taką ma, wygląda jakoś tak dziwnie plastikowo. Wszędzie czytam, że Sony to lustrzanki dla amatorów - nie wiem, jak jest naprawdę, nigdy nie używałam. Jednak bardziej ufam firmom typowo fotograficznym jak Nikon czy Canon.

Zawsze powtarzam, że jeśli ktoś chce robić portrety albo zdjęcia z wakacji, wystarczy mu cyfrówka. Ale jeśli ktoś chce się zabrać za koncerty i sport, to cyfrówką niewiele zwojuje. Jednemu wystarczy aparat w komórce, innemu małpka, ktoś woli Sony, ja jestem za Nikonowymi lustrzankami
__________________
"Ludzie są jak skarpetki - nie każdy ma parę i jeśli się nie myją, to śmierdzą."
bambarylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 14:07   #1526
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez beatamalgorzata Pokaż wiadomość
Czy moge zadac glupie pytanie ? Mojwa , doradzilas mi zakup konwertera 52 mm 2* telephoto , niestety nie znalazlam takiego w sklepie . O jaki inny mam pytac ? Moze z nikona ? I jeszcze jedno pytanie , czy majac objektywy 18/55 i 55/200 oraz konwerter (jesli znajde takowy w sklepie) przyda mi sie obiektyw Tamron 90/2.8 makro o ktorym juz od dluzszego czasu mysle ? Nie bedzie to zbyteczny wydatek ?
żaden tam konwerter bierz pierścienie pośrednie:
http://www.foto-tip.pl/sklep/piersci...on-p-1142.html

---------- Dopisano o 14:58 ---------- Poprzedni post napisano o 14:55 ----------

Cytat:
Napisane przez maryjanesroses Pokaż wiadomość
Nie trzeba mieć super drogiego i profesjonalnego sprzętu, żeby robić dobre zdjęcia - to prawda. Wiadomo jednak, że posiadanie dobrej lustrzanki znacznie ułatwia sprawę... ;-) A co do lustrzanek od Sony - jakoś im nie ufam, mimo wszystko. Ale to tak zawsze jest, nikonowiec będzie bronił Nikona ( stoję za nim murem ), canonowiec Canona, a Sony... Też ma pewnie swoich zwolenników.
Wyznawca tak ale nie swiadomy fotograf - ja pracują na canonie i wiem w czym jest lepszy od canona nikon a w czym gorszy. Jak bym miał na tyle kasy to chciałbym mieć do swojego 5dmkII drugie body czyli nikona d700.

---------- Dopisano o 15:07 ---------- Poprzedni post napisano o 14:58 ----------

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
Bardzo często żartuję sobie z różnych systemów i konkretnych modeli aparatów, ale czegoś takiego nie napiszę. Według mnie najsłabsza, najtańsza lustrzanka doskonale nadaje się do robienia dobrych zdjęć, a takie teksty są doskonała pożywką do hodowania postaw typu "mam słaby sprzęt więc mam słabe fotki, jakbym mógł/mogła kupić sobie ...(cośtam), to dopiero bym pokazał/a super zdjęcia". Nie tedy droga.
Oczywiście tak samo jak każde auto nadaje się do jazdy. Oczywiście słaby kierowca też się może tłumaczyć, że słabo jeździ bo ma słabe auto.
Obiektywnie jednak Robert Kubica jadąc seicento przegrałby ze mną wyścigi gdybym jechał toyotą avensis i oczywiście mógłby powiedzieć, że przegrał przez słabe auto. Gdybyśmy prowadzili oboje takie same auta nie miałbym szans. Wniosek jest jeden dobry fotograf zrobi dobre zdjęcie sony alfą ale ten sam fotograf w tych samych warunkach zrobi dużo lepsze zdjęcie canon 5dmkII czy nikonem d700
__________________
<ciach_reklama>
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 17:59   #1527
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Emir1994 Pokaż wiadomość
żaden tam konwerter bierz pierścienie pośrednie
Nieśmiało zauważam, że prawdopodobnie była mowa o telekonwerterze, a nie konwerterze makro
Cytat:
Jak bym miał na tyle kasy to chciałbym mieć do swojego 5dmkII drugie body czyli nikona d700.
A nie mk III? Podobno jest zachwycająco celny i szybki (mowa o AF) w porównaniu z mk II
Cytat:
Obiektywnie jednak Robert Kubica jadąc seicento przegrałby ze mną wyścigi gdybym jechał toyotą avensis i oczywiście mógłby powiedzieć, że przegrał przez słabe auto. Gdybyśmy prowadzili oboje takie same auta nie miałbym szans.
off-topic: polecam wybranie się na jakiś KJS, na pewno znajdziesz po wakacjach wiele w swojej okolicy. Konfrontacja młodzieży jeżdżącej w cnq kontra "starsza młodzież" + sportowe samochody po 200KM daje czasem bardzo dużo do myślenia, i potrafi nauczyć pokory za kółkiem
Jeżdżąc drogowo niewiele osób ma szansę poznania granic możliwości swojego samochodu, do tego można dojść jeżdżąc na torze, dlatego nie zakładałbym się kto byłby szybszy

Cytat:
Wniosek jest jeden dobry fotograf zrobi dobre zdjęcie sony alfą ale ten sam fotograf w tych samych warunkach zrobi dużo lepsze zdjęcie canon 5dmkII czy nikonem d700
Hmm, możnaby napisać "oczywista oczywistość", tylko czy na pewno? Może miałoby "magiczną plastykę" z FF, może miałoby mniej szumów, ale czy dlatego byłoby "lepsiejsze"?
Poza tym nie mówimy o najlepszym sprzęcie dla dobrego fotografa do konkretnego tematu, tylko o wyborze pierwszej lustrzanki na start i tekstach typu "ta firma robi słabe aparaty"
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 21:13   #1528
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
polecam wybranie się na jakiś KJS, na pewno znajdziesz po wakacjach wiele w swojej okolicy. Konfrontacja młodzieży jeżdżącej w cnq kontra "starsza młodzież" + sportowe samochody po 200KM daje czasem bardzo dużo do myślenia, i potrafi nauczyć pokory za kółkiem
Jeżdżąc drogowo niewiele osób ma szansę poznania granic możliwości swojego samochodu, do tego można dojść jeżdżąc na torze, dlatego nie zakładałbym się kto byłby szybszy
Nie pisałem o podrasowanych samochodach a o fabrycznych modelach, a że jeżdżę jednym i jeździłem drugim samochodem to niestety najlepszy kierowca nie ma szans mułem seicento z avensisem ba nawet jakbym jechał moją carismą z silnikiem diesla też nie ma szans.
A generalnie jak jadę samochodem to tyle ile im fabryka dała o ile drogi na to pozwalają.

Byłem już na rajdzie, co prawda robiłem, za pilota kolegi, który został zaproszony jako amator(jechaliśmy toyotą avensis combi). Zajęliśmy 36/100 miejsce w kategorii generalnej i byliśmy pierwsi wśród 50 zaproszonych amatorów czyli poradziliśmy sobie z 14 "zawodowcami" zwykłą fabrycznym samochodem.
__________________
<ciach_reklama>

Edytowane przez Emir1994
Czas edycji: 2012-08-27 o 21:18
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 19:47   #1529
Oliwiaa9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 40
Red face Canon 600d

Dopiero co kupiłam lustrzankę Canon 600d i poprzestawiałam coś tak, że w opcji "krajobraz" nie mogę zrobić zdjęcia z lampą, przez co fotografie wychodzą brzydkie...
Co zrobić bym mogła znowu robić zdjęcia krajobrazów z lampą ?
Oliwiaa9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 22:27   #1530
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Canon 600d

Cytat:
Napisane przez Oliwiaa9 Pokaż wiadomość
Dopiero co kupiłam lustrzankę Canon 600d i poprzestawiałam coś tak, że w opcji "krajobraz" nie mogę zrobić zdjęcia z lampą, przez co fotografie wychodzą brzydkie...
Co zrobić bym mogła znowu robić zdjęcia krajobrazów z lampą ?
w funkcji krajobraz błysk lampy wyłączony jest automatycznie i nie da się tego zmienić
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-05 20:59:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:58.