Mamusie Listopadowe :-) część I! - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-04-20, 20:10   #1531
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

sundance Witaj

CARLA_23 Hiszpańskiego chciałabym się uczyć, ale niedawno zaczęłam norweski. Za bardzo by się mieszało

Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość
Super!
Ja tak się czułam w pierwszej ciąży. Nie mogłam się doczekać porodu, żeby zobaczyć, jak to jest. No i nie mogłam się doczekać, aż zobaczę swoje dziecko
Oby więcej tak pięknych historii porodowych

Cytat:
Napisane przez CARLA_23 Pokaż wiadomość
Dziewczyny wrzucajcie zdjęcia wózków, łóżeczek itd nad zakupem których się zastanawiacie. Patrzycie na funkcjonalność, cenę czy opinie znajomych? Jak dla mnie wybór jest zbyt duży i nie wiem czego potrzebuję to druga sprawa
Co do wózków trafiłam na ten ranking, ciekawy
Co prawda teraz się nie rozglądamy, znalazłam to przypadkiem (byłam ciekawa ceny superszpanerskiego wózka, bo znajoma kupiła sobie cacko za ok 5 tysi).
Cytat:
Napisane przez Kasiula8708 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy kazda z was umawia sie na badania.prenatalne?czy robicie je u swojego gina czy u jakiegos innego?
Robię u innego - moja gin ma za słaby aparat do takich bajerów. Dała kilka namiarów, sprawdziłam opinie o lekarzach, wybrałam najbardziej rzetelnego lekarza, umówiłam się.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-20, 20:10   #1532
CARLA_23
Wtajemniczenie
 
Avatar CARLA_23
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: RAJ NA ZIEMI
Wiadomości: 2 819
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość
Poród miałam wzorowy tzn. 1,5h, bez żadnego znieczulenia, bez pęknięcia/ nacięcia Po porodzie czułam się świetnie. Hanusia urodziła się zdrowa i piękna. I wcale nie jest ciężko, jest cudownie!
:
Czyli jest nadzieja na poród z happy endem bez traumatycznych wspomnień

---------- Dopisano o 21:10 ---------- Poprzedni post napisano o 21:08 ----------

Cytat:
Napisane przez fasterka90 Pokaż wiadomość
Ja tez za te pierwsze badania 307 zł zapłaciłam a np różyczki nie robiłam- lekarz powiedział że jak byłam szczepiona to nie muszę, badanie ogólne moczu i glukozę dopiero na drugiej wizycie mi kazał zrobić. Ale miałam gr krwi,tsh i cytomegalowirus no i te HIV,HPV,toxo itp
Kurczę ja nie mam w domu karty szczepień żadnej a moja mama nie pamięta czy byłam szczepiona na 100% choć wydaje mi się że chyba robili te szczepienia wszystkim sama już nie wiem...
__________________
18.11.2014 (10tc) 06.05.2015 (12tc) 10.02.2017 (9tc)

"W życiu nie chodzi o czekanie aż burza minie.Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu"
CARLA_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-20, 20:18   #1533
CARLA_23
Wtajemniczenie
 
Avatar CARLA_23
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: RAJ NA ZIEMI
Wiadomości: 2 819
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
sundance Witaj

CARLA_23 Hiszpańskiego chciałabym się uczyć, ale niedawno zaczęłam norweski. Za bardzo by się mieszało
Mój B uczył się szwedzkiego bo z szefem nie mógł się dogadać po angielsku zbytnio. Z tego co pamiętam strasznie trudny język tak jak norweski

---------- Dopisano o 21:18 ---------- Poprzedni post napisano o 21:14 ----------

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość

Co do wózków trafiłam na ten ranking, ciekawy
Co prawda teraz się nie rozglądamy, znalazłam to przypadkiem (byłam ciekawa ceny superszpanerskiego wózka, bo znajoma kupiła sobie cacko za ok 5 tysi).
Nawet za wózek tkany złotymi nitkami nie dałabym 5 tyś dla mnie to chore. Za super funkcjonalny wózek który posłuży mi przez pierwsze lata życia jestem skłonna dać max 2tyś
Ranking ciekawy
__________________
18.11.2014 (10tc) 06.05.2015 (12tc) 10.02.2017 (9tc)

"W życiu nie chodzi o czekanie aż burza minie.Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu"
CARLA_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-20, 20:24   #1534
Gaabbi
Wtajemniczenie
 
Avatar Gaabbi
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 875
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Cytat:
Napisane przez CARLA_23 Pokaż wiadomość
No mnie też olał jeden lekarz to umówiłam się do innego i na dobre mi wyszło bo babka nie wiele starsza ode mnie i bardzo sympatyczna nawet książkę o ciąży mi poleciła Poza tym Luteinę na zniżkę mi zapisała czyli ok 50zł oszczędności na paczce a jedna na tydzień mi starcza. Prywatnie i tak chodzę do gin- endo ale tam to 270zł za wizytę płacę do tego jakieś badania i leki to w tysiaku ledwo się mieszczę a tak chociaż trochę nasz NFZ wykorzystam

---------- Dopisano o 21:05 ---------- Poprzedni post napisano o 20:59 ----------



Nie każdy gin ma usg z certyfikatem. Sprawdz tutaj:
https://courses.fetalmedicine.com/lists/web
No, ja też w sumie mogłam iść do innej lekarki Teraz już za późno.

Cytat:
Napisane przez fasterka90 Pokaż wiadomość
Ja tez za te pierwsze badania 307 zł zapłaciłam a np różyczki nie robiłam- lekarz powiedział że jak byłam szczepiona to nie muszę,
Ale to, że byłaś szczepiona nie oznacza, że masz jeszcze przeciwciała. No chyba, że byłaś szczepiona w przeciągu ostatnich 5 lat.

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość


Oby więcej tak pięknych historii porodowych
Cytat:
Napisane przez CARLA_23 Pokaż wiadomość
Czyli jest nadzieja na poród z happy endem bez traumatycznych wspomnień
Pewnie, że poród z happy endem jest w zasięgu ręki. Mało tego, ja twierdzę, że naprawdę bardzo dużo zależy od naszego podejścia i nastawienia. Także, głowa do góry i robić afirmację o najlepszym porodzie na świecie! Jak chcecie znać jakieś szczegóły, dlaczego, co i jak, to służę pomocą A tak w ogóle, to polecam szkoły rodzenia. Tylko takie fajne, najlepiej z polecenia, a nie takie, co to kasę biorą za wygłoszenie regułek. Ja chodziłam do szkoły rodzenia darmowej, na NFZ, w szpitalu. Te wykłady położnych bardzo mi pomogły w zrozumieniu wielu rzeczy "technicznych" związanych z porodem A ja lubię być świadoma tego, co się ze mną i w koło mnie dzieje więc to dla mnie było super rozwiązanie

Wózków itp. może polecać nie będę, bo jestem trzy lata do tyłu
Spojrzałam jednak pobieżnie na ten ranking i jestem zaskoczona. Dla mnie, nie do przyjęcia są wózki z małymi kółkami. Szczególnie, że rodzimy na zimę więc czekają nas spacery w śniegu. Chociaż, jak spojrzeć na ostatnie dwa lata, to śniegu u nas jak na lekarstwo Tak, czy siak, duże koła zdecydowanie lepiej się sprawdzają w naszych warunkach, choćby na dziurach w chodniku, czy przy braku podjazdów dla wózków. No i ja jestem za kółkami pompowanymi, co niestety dodaje kg wózkowi.

Edytowane przez Gaabbi
Czas edycji: 2015-04-20 o 20:30
Gaabbi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-20, 20:43   #1535
cynamon_
Zakorzenienie
 
Avatar cynamon_
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 9 195
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Gaabbi, zdradź tajemnice jak Ty urodziłaś bez bólu, który niestety towarzyszy porodowi, jakos ciężko mi to sobie wyobrazić
__________________
27.08.2011 SYNUŚ
05.11.2015 CÓRECZKA
cynamon_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-20, 20:47   #1536
Gaabbi
Wtajemniczenie
 
Avatar Gaabbi
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 875
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Ale ja nie napisałam, że bez bólu urodziłam Bolało, jak cholera, ale to jest ból motywujący i taki, co to wiesz, że zaraz minie. Do szpitala przyjechałam z 8cm rozwarciem więc dużo akcji pozwoliłam sobie przeżyć w domu. Mogłam się swobodnie skupić się na sobie, na swoim ciele i na tym, co się ze mną dzieje. W szpitalu też było spoko. Miałam zgaszone światło w sali porodowej, tylko małą lampkę zaświeconą. W sali była tylko moja położna i mój partner. Także też miałam możliwość na maksa skupić się na sobie.
Gaabbi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-20, 21:01   #1537
cynamon_
Zakorzenienie
 
Avatar cynamon_
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 9 195
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Aha, no to teraz rozumiem teraz przy moim drugim porodzie chcialabym właśnie tak jak Ty przyjechać do szpitala na samą końcówkę, przy pierwszym bardzo szybko dostalam skurczy co 5 min i tak prawie do końca bylo wiec wystraszylam się ze urodze w domu a bylo rozwarcie dopiero na 2 czy 3 cm o ile dobrze pamiętam, i niestety noc z tymi bolesnymi skurczami spedzilam na patologii ciazy bez męża, z kobietami które chciały spac, więc mało komfortowo było

---------- Dopisano o 22:01 ---------- Poprzedni post napisano o 21:54 ----------

Tzn. Pomijając ten mało przyjemny czas na patologii, moj porod tez był bardzo dobry, wszystko szło super, no ale wiadomo ze bólu się nie przeskoczy, natomiast jak dostalam maluszka na swoje piersi to byl magiczny moment, napewno najpiękniejszy w moim zyciu
__________________
27.08.2011 SYNUŚ
05.11.2015 CÓRECZKA
cynamon_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-20, 22:54   #1538
Poziomkowa89
Zakorzenienie
 
Avatar Poziomkowa89
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 044
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Cytat:
Napisane przez Kasiula8708 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy kazda z was umawia sie na badania.prenatalne?czy robicie je u swojego gina czy u jakiegos innego?

Ja ostatnia mam faze na jajka na miękko ciągle na śniadanie bym jadła
O nie tylko nie jaja. Tak mnie od nich odrzuca ze szok! A moj leo tylko takie śniadania by chciał wiec co parę dni mu robie jajecznice z dusza na ramieniu poprzednio tez praktycznie cala ciążę nie jadłam jajek.

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:04 ----------

Napisałam post o wózkach i go wcielo. W ogole nie moge zacytować i wkurza mnie ta apka. No ale chcialam pytać amelię i inne mamy z mała różnica wieku dziecka czy planuje ktos podwójny wozek? Graco maja ciekawe rozwiązania i chyba pomyśle o tym zeby moja dwójkę w nim wozić. Ja polecam patrzeć by dało sie fotelik wpiać na stelaż ja często tak robiłam jak mi zasypiał w samochodzie a gdzieś musiałam isc.

---------- Dopisano o 23:54 ---------- Poprzedni post napisano o 22:17 ----------

Dziewczyny macie jakies owijki czy etui na kartę ciąży? Skąd to wziąć?
__________________
Leoś 14.10.2013

Czekamy na dzidziusia
Poziomkowa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 04:26   #1539
poznanianka1990
Zakorzenienie
 
Avatar poznanianka1990
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 493
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Ja będę trzymać kartę ciąży w teczce wielkości zeszytu. Koleżanka w takiej trzymała, miała jeszcze jedna i mi ją dała.
__________________


Nasz ślub 16.08.2014

Julcia 4.11.2015 g. 0:09
2740g 52 cm

poznanianka1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 05:18   #1540
dzikasliwka
Rozeznanie
 
Avatar dzikasliwka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: okolice Kielc
Wiadomości: 569
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Ja dostałam od gina w takim sztywnym etui, a do tego taką teczuszkę z dzidziusiem właśnie formatu a5 żeby sobie badania trzymać.
dzikasliwka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 05:53   #1541
fasterka90
Zadomowienie
 
Avatar fasterka90
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Ja od gina dostałam taka kopertę większą,sztywną "abc bobasa" na kartę i badania,zdjęcia itp.

Nic dziś w nocy nie pospalam. Obudziłam się po 2 i do 4:30 nie umiałam zasnąć. To mnie coś swedzialo, to pić, to siku,tu mi ręką,tu noga zdretwiala, to znowu jakieś nocne przemyślenia mnie naszły... Tez tak macie?
fasterka90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-21, 06:55   #1542
srebrna_smuga
Wtajemniczenie
 
Avatar srebrna_smuga
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 257
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Cytat:
Napisane przez CARLA_23 Pokaż wiadomość
Srebrna Smuga Jak długo musisz czekać na wynik PAPPA? Czy gin miał program i na miejscu Tobie wyliczył?
Wyniki będę miała do odbioru przed majówką. W ogóle w tym przyszłym tygodniu mam sajgon, wizyta u gina, usg tarczycy, wizyta u endo

Strasznie dużo płacicie za badania...dobrze, że mam to wszystko z NFZ bo bym za chiny się nie wypłaciła
Teraz każdą "stówkę" odkładamy na wyprawkę.

Ja wózek wezmę od szwagierki także odpada mi jeden wydatek Wózek się sprawdził na cały rok, więc będzie jak znalazł.

Chciałabym w przyszły wtorek dowiedzieć się czy mój bąbel jest chłopcem czy dziewczynką

Gaabbi super opisałaś swój poród. Ja też myślę, że najważniejsze jest nastawienie. Wiadomo, że jest strach ale mnie to jakoś motywuje I też jestem taka, że lubię wiedzieć co się będzie działo dlatego u mnie szkoła rodzenia to punkt obowiązkowy. Przyda się
__________________

Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie..teraz mamy wszystko 
Zuzia już na świecie


Edytowane przez srebrna_smuga
Czas edycji: 2015-04-21 o 06:57
srebrna_smuga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 06:58   #1543
Kasiula8708
Rozeznanie
 
Avatar Kasiula8708
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 733
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Witamy się w 10 tc

zgodnie z planem zrobiłam wróżbę na obrączkę i wyszła dziewczynka

dziś też miałam sen że byłam na badaniu i lekarz powiedział że córeczka będzie i ja się chwaliłam mojej mamie

a jak u was dziewczynki z przeczuciami?

miłego dnia życzę:-*
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę,
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę,
Jestem przy Tobie od pierwszego grama,
Tyś moje dziecko ..... a ja.... Twoja mama

Lenka,nasz mały wielki cud
Kasiula8708 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 06:58   #1544
poznanianka1990
Zakorzenienie
 
Avatar poznanianka1990
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 493
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

srebrna_smuga, a który to będzie tydzień? Ja mam wizytę 30ego, a potem pod koniec maja w 14 tygodniu.
__________________


Nasz ślub 16.08.2014

Julcia 4.11.2015 g. 0:09
2740g 52 cm

poznanianka1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 07:05   #1545
srebrna_smuga
Wtajemniczenie
 
Avatar srebrna_smuga
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 257
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Cytat:
Napisane przez Kasiula8708 Pokaż wiadomość
Witamy się w 10 tc

zgodnie z planem zrobiłam wróżbę na obrączkę i wyszła dziewczynka

dziś też miałam sen że byłam na badaniu i lekarz powiedział że córeczka będzie i ja się chwaliłam mojej mamie

a jak u was dziewczynki z przeczuciami?

miłego dnia życzę:-*
Jak miło No ciekawe ile u nas dziewczynek będzie a ile chłopców

Cytat:
Napisane przez poznanianka1990 Pokaż wiadomość
srebrna_smuga, a który to będzie tydzień? Ja mam wizytę 30ego, a potem pod koniec maja w 14 tygodniu.
Jak teraz u mnie nie będzie widać płci to faktycznie dowiem się dopiero końcem maja początkiem czerwca
Ja będę szła 28.04 i to będę na dwa dni przed 15 tyg. Nie mogę uwierzyć, że zgodnie z kalendarzem na belly powinnam za 3 tyg. poczuć pierwsze ruchy
__________________

Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie..teraz mamy wszystko 
Zuzia już na świecie

srebrna_smuga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 07:13   #1546
CARLA_23
Wtajemniczenie
 
Avatar CARLA_23
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: RAJ NA ZIEMI
Wiadomości: 2 819
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Cytat:
Napisane przez Poziomkowa89 Pokaż wiadomość

[/COLOR]Dziewczyny macie jakies owijki czy etui na kartę ciąży? Skąd to wziąć?
Możesz podejść do apteki i zapytać czy mają takie teczki
Ja mam taką tekturową zamykaną z boku na gumkę formatu ok A4 z opisem teczka przebiegu ciąży
__________________
18.11.2014 (10tc) 06.05.2015 (12tc) 10.02.2017 (9tc)

"W życiu nie chodzi o czekanie aż burza minie.Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu"
CARLA_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 07:14   #1547
Kasiula8708
Rozeznanie
 
Avatar Kasiula8708
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 733
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

srebrna smuga też już nie mogę się doczekać pierwszych ruchów,to musi być coś niesamowitego

a jak twój brzuszek widoczny już?;-)
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę,
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę,
Jestem przy Tobie od pierwszego grama,
Tyś moje dziecko ..... a ja.... Twoja mama

Lenka,nasz mały wielki cud
Kasiula8708 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 07:20   #1548
CARLA_23
Wtajemniczenie
 
Avatar CARLA_23
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: RAJ NA ZIEMI
Wiadomości: 2 819
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Cytat:
Napisane przez srebrna_smuga Pokaż wiadomość
Jak miło No ciekawe ile u nas dziewczynek będzie a ile chłopców



Jak teraz u mnie nie będzie widać płci to faktycznie dowiem się dopiero końcem maja początkiem czerwca
Ja będę szła 28.04 i to będę na dwa dni przed 15 tyg. Nie mogę uwierzyć, że zgodnie z kalendarzem na belly powinnam za 3 tyg. poczuć pierwsze ruchy
Ja nastawiam się na ruchy po 20tc dopiero myślę że przez mój tłuszczyk nie poczuję tych delikatnych " motylich skrzydeł" jak to niektóre dziewczyny opisują

---------- Dopisano o 08:20 ---------- Poprzedni post napisano o 08:18 ----------

Cytat:
Napisane przez fasterka90 Pokaż wiadomość

Nic dziś w nocy nie pospalam. Obudziłam się po 2 i do 4:30 nie umiałam zasnąć. To mnie coś swedzialo, to pić, to siku,tu mi ręką,tu noga zdretwiala, to znowu jakieś nocne przemyślenia mnie naszły... Tez tak macie?
Zasypiam praktycznie zawsze i wszędzie choć ostatnio budzę się w nocy kilka razy żeby zerknąć na zegarek( nie wiem po co???) i śpię dalej ale taka niewyspana się czuję rano
__________________
18.11.2014 (10tc) 06.05.2015 (12tc) 10.02.2017 (9tc)

"W życiu nie chodzi o czekanie aż burza minie.Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu"
CARLA_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 07:22   #1549
srebrna_smuga
Wtajemniczenie
 
Avatar srebrna_smuga
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 257
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Cytat:
Napisane przez Kasiula8708 Pokaż wiadomość
srebrna smuga też już nie mogę się doczekać pierwszych ruchów,to musi być coś niesamowitego

a jak twój brzuszek widoczny już?;-)
My z mężem widzimy bo zawsze byłam płaska i ćwiczyłam brzuszek za to rodzina w niedziele stwierdziła, że to nie możliwe że zaczynam 4 miesiąc

Wklejałam zdjęcie w tamtym tygodniu i jak pojem to taka fajna kulka

Modlę się tylko żeby dzisiaj mnie głowa nie bolała.
__________________

Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie..teraz mamy wszystko 
Zuzia już na świecie

srebrna_smuga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-21, 07:25   #1550
CARLA_23
Wtajemniczenie
 
Avatar CARLA_23
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: RAJ NA ZIEMI
Wiadomości: 2 819
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Cytat:
Napisane przez srebrna_smuga Pokaż wiadomość
Jak miło No ciekawe ile u nas dziewczynek będzie a ile chłopców
Ja mam przeczucie że będzie dziewczynka a mojej mamie się wyśniła wnusia choć wcale z nią nie rozmawiałam na ten temat coś w tym musi być

---------- Dopisano o 08:25 ---------- Poprzedni post napisano o 08:23 ----------

A tak poza tym to witam się w 11tc
__________________
18.11.2014 (10tc) 06.05.2015 (12tc) 10.02.2017 (9tc)

"W życiu nie chodzi o czekanie aż burza minie.Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu"
CARLA_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 12:02   #1551
Aasikk
Zadomowienie
 
Avatar Aasikk
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 217
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

cześć laski!
melduje się z informacją, że śliwki, kiwi i inne polecane przez was smakołyki dały radę mojemu problemowi z zaparciami kamień z serca
Co do karty ciąży to ja dostałam taką plastikową okładkę i tam trzymam wszystko
__________________
----------------------------------------
13.09.2014
Aasikk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 12:10   #1552
laszczmagdalena
Zadomowienie
 
Avatar laszczmagdalena
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Puławy
Wiadomości: 1 692
GG do laszczmagdalena
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Ja się melduję po badaniu krzywej
niezapomniane przeżycie
__________________
Czasem stracić równowagę dla miłości, to część życia w równowadze.


laszczmagdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 12:24   #1553
Kasiula8708
Rozeznanie
 
Avatar Kasiula8708
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 733
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Aasik to super że pomogło,mnie też na początku wzdęcia męczyły ale na szczęście teraz już nie mam z tym problemu

laszczmagdalena jak wygląda takie badanie???
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę,
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę,
Jestem przy Tobie od pierwszego grama,
Tyś moje dziecko ..... a ja.... Twoja mama

Lenka,nasz mały wielki cud
Kasiula8708 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 12:41   #1554
laszczmagdalena
Zadomowienie
 
Avatar laszczmagdalena
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Puławy
Wiadomości: 1 692
GG do laszczmagdalena
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Badanie jest robione na czczo, ja miałam 3 pomiary, czyli 1 pomiar na czczo, potem dostajesz do wypicia roztwór glukozy i jest pomiar po godzinie od wypicia i po 2 godzinach od wypicia.
Generalnie to wrażenia mam takie, że prawie umarłam z głodu, bo zanim pierwsze badanie to przecież kolejka, więc do 3 pomiaru już ledwo dotrwałam.
Poza tym to wszędzie dziewczyny uprzedzają, żeby zabrać ze sobą cytrynę bo ciężko ten roztwór wypić, a moim zdaniem wypicie tego roztworu to nic, utrzymanie go w żołądku przez 2 godziny jest za to sporym wyzwaniem, mi się udało chyba tylko dlatego, że TŻ ciągle mi przypominał, że jeżeli zwrócę ten roztwór to całe badanie trzeba będzie powtarzać.
__________________
Czasem stracić równowagę dla miłości, to część życia w równowadze.


laszczmagdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 13:00   #1555
dzikasliwka
Rozeznanie
 
Avatar dzikasliwka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: okolice Kielc
Wiadomości: 569
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Dla mnie wypicie tej glukozy też nie było jakąś tragedią, zgagę tylko miałam nieziemską po tym...

Jakieś schizy mam, non stop zaglądam sobie w gacie, a że mój organizm produkuje hektolitry wydzieliny, to ciągle mi się wydaje, że zaraz akcja się powtórzy...

Swoją drogą, też macie tyle tej wydzieliny?

Jutro wizyta
dzikasliwka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 13:09   #1556
Kasiula8708
Rozeznanie
 
Avatar Kasiula8708
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 733
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Cytat:
Napisane przez dzikasliwka Pokaż wiadomość
Dla mnie wypicie tej glukozy też nie było jakąś tragedią, zgagę tylko miałam nieziemską po tym...

Jakieś schizy mam, non stop zaglądam sobie w gacie, a że mój organizm produkuje hektolitry wydzieliny, to ciągle mi się wydaje, że zaraz akcja się powtórzy...

Swoją drogą, też macie tyle tej wydzieliny?

Jutro wizyta

Tak,ze mnie też coś ciągle wypływa


laszczmagdalena to w takim razie podziwiam,ja nie miałam jeszcze badania na glukozę na nastepnej wizycie mam dostać skierowanie ale mam nadzieję,że wszystko będzie ok
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę,
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę,
Jestem przy Tobie od pierwszego grama,
Tyś moje dziecko ..... a ja.... Twoja mama

Lenka,nasz mały wielki cud
Kasiula8708 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 13:40   #1557
laszczmagdalena
Zadomowienie
 
Avatar laszczmagdalena
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Puławy
Wiadomości: 1 692
GG do laszczmagdalena
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Ja szczerze przyznam,że ze śluzem to nie mam żadnych problemów, w zasadzie nie zauważyłam jakiegoś zwiększenia się jego ilości.
__________________
Czasem stracić równowagę dla miłości, to część życia w równowadze.


laszczmagdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 14:43   #1558
brunette6
Przyczajenie
 
Avatar brunette6
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 8
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Cześć dziewczyny!
Jestem nowa i chciałam dołączyć do tematu!
Mam 25 lat i jestem w pierwszej ciąży Jestem w 11 tygodniu i mam przewidywany termin na 17 listopada (24 mam urodziny )
Musiałam już niestety zmienić swojego ginekologa prowadzącego :/
Na początku zeszłego tygodnia byłam przeziębiona i do tego miałam okropne bóle brzucha Bardzo się przestraszyłam i ginekolog do którego dotychczas chodziłam po prostu mnie olał, dwa razy mnie nie przyjął i kazał się przyjąć na oddział do szpitala, a ja chciałam, żeby chociaż mnie przebadał czy z maluchem jest wszystko OK. Znalazłam innego gina i okazało się, że z maluszkiem wszystko w porządku, przepisał mi Luteinę dopochwowo, do tego na ból mam brać nospę. Całe szczęście już jest poprawa. Teraz czuję się całkiem OK ale odebrałam badania moczu, które nie są zbyt dobre. Leukocyty mam 500 i dodatkowo trochę za dużo erytrocytów, po konsultacji z lekarzem mam brać Urofuraginum i na następną wizytę wykonać badania jeszcze raz.
Następną wizytę mam 6 maja i mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku
brunette6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 14:43   #1559
Gaabbi
Wtajemniczenie
 
Avatar Gaabbi
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 875
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Hej.
Za niedługo się zbieram na wizytę. Trzymać kciuki!
Mam dzisiaj kiepski dzień. Jestem jakaś taka rozbita totalnie. Najchętniej bym tylko leżała, a jak wiadomo, przy trzylatce to niemożliwe

W pierwszej ciąży brzuch zaczęło mi widać dopiero w piątym miesiącu. A tak się go nie mogłam doczekać. Teraz, jak sobie pojem i popiję, to widać brzdylek mały. Ale jak wstaję rano, to nic nie widać.
Ruchy w pierwszej ciąży zaczęłam czuć chyba w 22 tygodniu. Ale ogólnie czułam je słabo, bo miałam łożysko na przedniej ścianie macicy, które amortyzowało mocniejsze uderzenia Hani Ciekawe, jak będzie teraz.
Przeczucie w pierwszej ciąży miałam na syna, a mam córeczkę Teraz nie mam przeczuć, ani preferencji. Niby większe prawdopodobieństwo jest znowu na córeczkę, bo "akt" był przed dniami płodnymi, ale to tylko prawdopodobieństwo
Gaabbi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 14:44   #1560
Aasikk
Zadomowienie
 
Avatar Aasikk
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 217
Dot.: Mamusie Listopadowe :-) część I!

Ja podobnie, niby śluz jest ale jak dla mnie w normalnych ilościach. może później to się zmieni - zobaczymy.

Co do tej glukozy to na samą myśl już mi niedobrze
__________________
----------------------------------------
13.09.2014
Aasikk jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-24 10:19:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:48.