Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-09-07, 19:22   #1531
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Aguś dzięki za rekomendację, wezmę zatem HA roślinny.
Napisz jeszcze proszę jak pseudobotoks i inne specyfiki przeciwzmarszczkowe, już wcześniej nad nimi dumałam, ale póki co ich nie kupiłam.
Frantic
Po tygodniu zauważyłam lekkie napięcie skóry, jestem dobrej myśli
Dostałam z Naturalisa przepis na koncentrat peptydowy, mam nadzieję że p.Agnieszka nie będzie miała nic przeciwko wklejeniu go na forum
Cytat:
w zależności od potrzeb można stosować bez rozcieńczenia na zmarszczki mimiczne, kurze łapki, oraz suche partie skóry, natomiast po rozcieńczeniu z innymi składnikami na tłuste partie skóry.

KONCENTRAT PEPTYDOWY

Dipeptide - 20%
Tripetide - 10%
Nawilżacz cukrowy - 10%
Roślinny kwas hialuronowy - 60%

Z moich doświadczeń wynika, że dodanie liposomów zdecydowanie zwiększa efektywność serum peptydowego. Może to być kompleks na naczynka, lipodermina czy jakikolwiek innyk kompleks liposomowy. Osobiście dodaję 20% kompleksu na naczynka. Gdyby chciała Pani dodać liposomy np 10% wtedy proszę zmniejszyć ilość kwasu hialuronowego do poziomu 50%.

Serum jest bardzo proste w przygotowaniu, przy takich proporcjach jakie podałam, nie trzeba sprawdzać pH produktu ani konserwować. Oczywiście najlepiej zrobić mniejszą ilość np 10ml, aby nie przechowywać serum zbyt długo.

Może Pani dodać do serum także inne składniki rozpuszczalne w fazie wodnej np NMF, niacynamid czy jakiś ekstrakt, ale wtedy zdecydowanie trzeba sprawdzić pH finalnego produktu.

Serum najlepiej nakładać na zwilżoną twarz, po wchłonięciu (jeśli użyje Pani liposomów to po 10-15minutach) można nałożyć na suche partie skóry serum olejowo-frakcjowe jako dodatkową okluzję i substancję czynną.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-07, 20:33   #1532
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
pościk wyżej
chodzilo mi o zagadnienie golenie a galaretka lukrecjowa
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-07, 21:33   #1533
marioladabr
Zakorzenienie
 
Avatar marioladabr
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Lorri, bywasz tu? Chcę znowu ukręcić sobie Twój tonik depigmentacyjny na hydrolacie różanym, ale nie mam hydrolatu z ZSK tylko z mazideł z róży stulistnej - może być?
marioladabr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-07, 21:36   #1534
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
chodzilo mi o zagadnienie golenie a galaretka lukrecjowa
A sorki, to nie mam pojęcia
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 00:46   #1535
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez marioladabr Pokaż wiadomość
Lorri, bywasz tu? Chcę znowu ukręcić sobie Twój tonik depigmentacyjny na hydrolacie różanym, ale nie mam hydrolatu z ZSK tylko z mazideł z róży stulistnej - może być?
Bywam, bywam . Depigmentacyjny? TEN? To nie moja raceptura. Nie robiłam toników na hydrolacie z róży stulistnej. Myślę, że możesz spróbować, tylko zmierz pH, jeśli będzie 4, to ok.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 08:08   #1536
marioladabr
Zakorzenienie
 
Avatar marioladabr
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Bywam, bywam . Depigmentacyjny? TEN? To nie moja raceptura. Nie robiłam toników na hydrolacie z róży stulistnej. Myślę, że możesz spróbować, tylko zmierz pH, jeśli będzie 4, to ok.
Pomyliłam nazwy, chodzi mi o ten tonik oczyszczający http://www.zrobsobiekrem.pl/?tonik-o...)-by-lorri,129

Ale w takim razie spróbuję zrobić i ustalę PH (może się uda)

Edytowane przez marioladabr
Czas edycji: 2009-09-08 o 08:10
marioladabr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 09:09   #1537
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

wczoraj wzięło mnie na wspominki i przeglądałam swoje stare makijaże wiecie co zauważyłam? Porównywałam zbliżenia oczu z czasów gdy byłam tuż przed trzydziestką i teraz (mam 33 lata) i skóra wokół nich wygląda lepiej teraz jest bardziej elastyczna oraz napięta i zmarszczki są płytsze-byłam w szoku gdy to zauważyłam. Niech żyje naturalna pielęgnacja
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-08, 09:45   #1538
golabek
Wtajemniczenie
 
Avatar golabek
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 139
Smile Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
wczoraj wzięło mnie na wspominki i przeglądałam swoje stare makijaże wiecie co zauważyłam? Porównywałam zbliżenia oczu z czasów gdy byłam tuż przed trzydziestką i teraz (mam 33 lata) i skóra wokół nich wygląda lepiej teraz jest bardziej elastyczna oraz napięta i zmarszczki są płytsze-byłam w szoku gdy to zauważyłam. Niech żyje naturalna pielęgnacja
Aguś zdradzisz sekret czego używasz pod oczka Zauważyłam niedawno 1e kreseczki i czas coś z tym zrobić Szukam czegoś na noc i na dzień.Na dzień używam filtra ale w okól oczu odpada bo mi łzawią
golabek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 10:06   #1539
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez golabek Pokaż wiadomość
Aguś zdradzisz sekret czego używasz pod oczka Zauważyłam niedawno 1e kreseczki i czas coś z tym zrobić Szukam czegoś na noc i na dzień.Na dzień używam filtra ale w okól oczu odpada bo mi łzawią
Gołąbku
u mnie strefa podoczna jest bardzo newralgiczna z racji dużych cieni na które muszę ładować spore ilości korektora (a korektory w mniejszym lub większym stopniu podkreślają zmarszczki i suchą skórę). Dlatego walczę ze stanem skóry by korektor jako tako się prezentował.
Od kilku miesięcy stosuję olej z pestek malin (świetny dla skóry dojrzałej). Bardzo dobry okazał się pod oczy INTENSIVE EYE & FINE LINE CREAM EGM http://www.earthenglowminerals.com/i...d=57&Itemid=84 tylko trzeba bardzo uważnie aplikować go gdyż podrażnia oczy gdy zostanie nałożony zbyt blisko worka spojówkowego . Stosuję go na całą twarz i zauważyłam poprawę owalu
Od mniej więcej maja stosowałam pod oczy liposomowy eliksir dla skóry dojrzałej http://www.zrobsobiekrem.pl/?293,lip...ojrzalej-30-ml bardzo fajny produkt widzę już różnicę.
Teraz zachwycam się peptydami z Naturalisa, mam te:
http://naturaliskosmetyki.pl/dipepti...oks-p-140.html
http://naturaliskosmetyki.pl/tripept...owy-p-139.html
Wczoraj zrobiłam w/g przepisu który dostałam od właścicielki Naturalisa KONCENTRAT PEPTYDOWY

Dipeptide - 20%
Tripetide - 10%
Nawilżacz cukrowy - 5%%
Retinol roślinny 5%
liposomy 10%
Roślinny kwas hialuronowy - 50%
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 10:21   #1540
golabek
Wtajemniczenie
 
Avatar golabek
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 139
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Aguś bardzo dziękuję Olej z malin też ostatnio pokochałam Szykuję zamówienie z obu sklepów więc już wiem co wezmę dzięki tobie
golabek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 11:23   #1541
saming
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 058
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Witam,

przeczytałam sporo tego wątku i wszyscy zachwyceni takimi mazidłami, więc postanowiłam i ja coś spróbować.

Na razie fundusz ograniczony, ale najbardziej zależy mi aby zrobić "jakąś" mieszankę do włosów. Już tłumaczę dokładniej. Otóż siostra ma niesamowity problem z włosami, głową i łupieżem. Po zwykłych szamponach przeciwłupieżowych - to iwadomo, chwilę łupieżu nie ma, a potem to z większą mocą wraca. Niestety w chwili obecnej na głowie ma jedną wielką ranę. Ten łupież jest straszny - gromadzi się w takich ilościach że powstaje taka 'skorupa' i jeśli się ją ściągnie, to naprawdę zostaje rana na głowie. Na szczęście odstawiła jakiś czas temu większość szamponów i używa ziołowej mieszanki na bazie szarego mydła, który nie powoduje takich ostrych stanów zapalnych, ale to jednak trochę za mało - i teraz interesuje mnie, jakie produkty/mieszanki itp, można by skomponować i używać, żeby to wyleczyć? Czy raczej tymi mazidłami się tego nie da...?
Osobiście zastanawiałam się na początek nad almą i hydrolat rozmarynowym do tego, ale nie wiem czy to dobry pomysł? Rzucił mi się też w oczy serum do włosów z aloesem i hydrolatem rumiankowym?
A może jakieś inne pomysły?

A po drugie - do cery trądzikowej.
Nie potrzebuję niewiadomo jakich wynalazków, tylko najprostszych rzeczy - coś do przemywania twarzy, coś do mycia, coś nawilżającego, jakąś maseczkę itp. Zastanawiałam się nad wulkaniczną z limonką, oprócz tego hydrolat geraniowy/cytrynowy i olejek kokosowy, ale to pewnie za mało.

proszę o jakieś rady, i z góry dziękuję.
__________________


Edytowane przez saming
Czas edycji: 2009-09-08 o 11:25
saming jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-08, 11:38   #1542
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez saming Pokaż wiadomość
Witam,

przeczytałam sporo tego wątku i wszyscy zachwyceni takimi mazidłami, więc postanowiłam i ja coś spróbować.

Na razie fundusz ograniczony, ale najbardziej zależy mi aby zrobić "jakąś" mieszankę do włosów. Już tłumaczę dokładniej. Otóż siostra ma niesamowity problem z włosami, głową i łupieżem. Po zwykłych szamponach przeciwłupieżowych - to iwadomo, chwilę łupieżu nie ma, a potem to z większą mocą wraca. Niestety w chwili obecnej na głowie ma jedną wielką ranę. Ten łupież jest straszny - gromadzi się w takich ilościach że powstaje taka 'skorupa' i jeśli się ją ściągnie, to naprawdę zostaje rana na głowie. Na szczęście odstawiła jakiś czas temu większość szamponów i używa ziołowej mieszanki na bazie szarego mydła, który nie powoduje takich ostrych stanów zapalnych, ale to jednak trochę za mało - i teraz interesuje mnie, jakie produkty/mieszanki itp, można by skomponować i używać, żeby to wyleczyć? Czy raczej tymi mazidłami się tego nie da...?
Osobiście zastanawiałam się na początek nad almą i hydrolat rozmarynowym do tego, ale nie wiem czy to dobry pomysł? Rzucił mi się też w oczy serum do włosów z aloesem i hydrolatem rumiankowym?
A może jakieś inne pomysły?

A po drugie - do cery trądzikowej.
Nie potrzebuję niewiadomo jakich wynalazków, tylko najprostszych rzeczy - coś do przemywania twarzy, coś do mycia, coś nawilżającego, jakąś maseczkę itp. Zastanawiałam się nad wulkaniczną z limonką, oprócz tego hydrolat geraniowy/cytrynowy i olejek kokosowy, ale to pewnie za mało.

proszę o jakieś rady, i z góry dziękuję.
To mi nie wygląda na łupież, to może być nawet łuszczyca. Wydaje mi się, że powinien to obejrzeć lekarz. Żeby złagodzić przykre objawy, możesz polecić siostrze coś z aloesem, bo ma on działanie przeciwzapalne, bakteriobójcze itp. w Rossmanie jest żel Palomy z Aloesem, można na początek doraźnie wypróbować. Do tego polecam olej NEEM, naprawdę gasi zaognione miejsca.
Do cery trądzikowej jest masa produktów. W tym wątku była o tym mowa nie raz. Na początek możesz spróbować delikatnego złuszczania np. tonikiem PHA, jakiś dobry nawilżacz, ale delikatny, by nie zapchał. Hydrolat oczarowy jest świetny. Olejki myjące do zmywania makijażu. Maseczka może z glinki zielonej?
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.

Edytowane przez coldold
Czas edycji: 2009-09-08 o 11:40
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 11:42   #1543
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez saming Pokaż wiadomość
Witam,

przeczytałam sporo tego wątku i wszyscy zachwyceni takimi mazidłami, więc postanowiłam i ja coś spróbować.

Na razie fundusz ograniczony, ale najbardziej zależy mi aby zrobić "jakąś" mieszankę do włosów. Już tłumaczę dokładniej. Otóż siostra ma niesamowity problem z włosami, głową i łupieżem. Po zwykłych szamponach przeciwłupieżowych - to iwadomo, chwilę łupieżu nie ma, a potem to z większą mocą wraca. Niestety w chwili obecnej na głowie ma jedną wielką ranę. Ten łupież jest straszny - gromadzi się w takich ilościach że powstaje taka 'skorupa' i jeśli się ją ściągnie, to naprawdę zostaje rana na głowie. Na szczęście odstawiła jakiś czas temu większość szamponów i używa ziołowej mieszanki na bazie szarego mydła, który nie powoduje takich ostrych stanów zapalnych, ale to jednak trochę za mało - i teraz interesuje mnie, jakie produkty/mieszanki itp, można by skomponować i używać, żeby to wyleczyć? Czy raczej tymi mazidłami się tego nie da...?
(...)
Sama mam jakieś tam problemy ze skórą głowy, niestety bez lekarza wiele się nie podziała. Nie tyle łupież co właśnie taką skorupę. Po leczeniu medycznym przeszło, ale muszę bardzo uważać, bo lubi coś tam się dalej dziać.
Ale z mojej strony - olejowe mieszanki na skórę głowy się nie sprawdzały, wszystko babrało się 100 razy bardziej.
Teraz jestem w fazie testowania tego-
http://www.zrobsobiekrem.pl/?330,eks...zeciwlupiezowy
I narazie nie zaszkodziło, a to już wiele dla mnie.
Z odżywek sprawdza się najprostsza odżywka z mazideł - hydrolat rumiankowy, jedwab, kreatyna.
Lepiej nie kombinować z dużą ilością składników aktywnych, bo skóra jest zbyt podrażniona.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 11:43   #1544
saming
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 058
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Nie, to nie jest łuszczyca.
A lekarz poradził szampon przeciwłłupieżowy :/

Czeka jeszcze na wizytę u dermatologa, ale ostatnio jak kilka lat temu miała bardzo podobny problem to dostała nizoral (wtedy pomagał, teraz już nie działa).
__________________

saming jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 11:49   #1545
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez saming Pokaż wiadomość
Nie, to nie jest łuszczyca.
A lekarz poradził szampon przeciwłłupieżowy :/

Czeka jeszcze na wizytę u dermatologa, ale ostatnio jak kilka lat temu miała bardzo podobny problem to dostała nizoral (wtedy pomagał, teraz już nie działa).
Czyli siostra była u lekarza? I jaką postawił diagnozę?
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 12:07   #1546
saming
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 058
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Zwykły lekarz żadnej(prócz tego że to nie jest łuszczyca), polecił dobry szampon przeciwłupieżowy i tego typu rzeczy. A na wizytę u dermatologa jeszcze czeka.

Chodzi o to, że historia się jakby powtarza, bo kilka lat temu miała bardzo podobną sytuację, wtedy była u dermatologa i po stosowaniu nizoralu wszystko przeszło. Teraz nizoral w ogóle nie działa, o innych kosmetykach przeciwłupieżowych nie wspominając... niby działają - ale wszystko powraca ze zwiększoną mocą.
__________________

saming jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 12:09   #1547
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez saming Pokaż wiadomość
Zwykły lekarz żadnej(prócz tego że to nie jest łuszczyca), polecił dobry szampon przeciwłupieżowy i tego typu rzeczy. A na wizytę u dermatologa jeszcze czeka.

Chodzi o to, że historia się jakby powtarza, bo kilka lat temu miała bardzo podobną sytuację, wtedy była u dermatologa i po stosowaniu nizoralu wszystko przeszło. Teraz nizoral w ogóle nie działa, o innych kosmetykach przeciwłupieżowych nie wspominając... niby działają - ale wszystko powraca ze zwiększoną mocą.
Ja bym zmniejszyła pielęgnację głowy do minimum. Szampon bez SLS, może być czysty sok z Aloesu na głowę, olej NEEM i DOBRY lekarz.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 12:20   #1548
marioladabr
Zakorzenienie
 
Avatar marioladabr
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Saming - trzeba do dermatologa wysłac siostrę. Takie objawy (jak opisałaś) maja miejsce przy łojotokowym zapaleniu skóry. Mam to cholersto i niestety żadne mazidła (szampony p.ł., żadne olejki itp) nie działają. Działa lek przepisany przez lekarza.
marioladabr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 12:37   #1549
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Saming - koniecznie dermatolog, zwykły lekarz nie da rady i nie dajcie się zbyć szamponem przeciwłupieżowym. To może być dużo rzeczy - mnie narobili jakieś badania - wymazy itp.
Wiem jak to męczy, skóra głowy aż momentami boli, trzeba leczyć.

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Ja bym zmniejszyła pielęgnację głowy do minimum. Szampon bez SLS, może być czysty sok z Aloesu na głowę, olej NEEM i DOBRY lekarz.
Im prościej tym lepiej.
Nie wiem czy to reguła, ale dla mnie aloes to była masakra, za mocny, na tak podrażnioną skórę.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-08, 12:41   #1550
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Rzeczywiście najpierw dermatolog, a później się zobaczy.
Objawy mogą sugerować różne rzeczy, w tym jak najbardziej ŁZS. Co do tego że nic nie pomaga poza lekiem od dermatologa to się nie zgodzę do końca. Mam ŁZS i mi pomogło leczenie kompleksowe tzn. zarówno leki od dermatologa, witaminy (również zapisane przez niego) jak i zmiana diety aż po kosmetyki. Tego nie da się pozbyć na zawsze ale od kilku lat nie mam objawów
Siostra próbowała szamponów Polytar(ma SLS) lub Freederm Tar(bez SLS)? Na forum biochemii był wątek o ŁZS. Miejscowo sterydy (krótko!!!) oprócz szamponów, płukanie włosów wodą z octem (blondynki mogą z cytryną) 4 łyżki na litr, wit. z grupy B i cynk itp.
Tylko to jest wróżenie z fusów...
Naturalna pielęgnacja raczej nic nie zdziała przy tak silnym stanie zapalnym, nie wiadomo czym spowodowanym.

Edytowane przez Hanneke
Czas edycji: 2009-09-08 o 12:43
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 12:45   #1551
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Takie stany skory glowy sa zwiazane czesto z nerwicą czy tez nadmiarem stresu, nasilają się wtedy. Ja walczę mydlem afrykanskim, mnie naprawde pomaga, problem jest ale nie o takiej skali już, myję skóre glowy (nie wlosy) tym mydlem a pozniej myję włosy szamonem EGM aloesowym ( 8dolarow chyba) ale ostatnio dzieki Wam odkrylam szampon hipp ktory nie ma sls i jest dla mnie odpowiedni, a na to daje odzywke EGM (na wlosy nie na skore) w niewielkiej ilosci

a i nienasycone kwasy tluszczowe w diecie i tabletkach biore
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu

Edytowane przez pastereczka
Czas edycji: 2009-09-08 o 12:47
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 12:52   #1552
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

No właśnie, zapomniałam o stresie, zgadzam się z Pastereczką Co do kwasów tłuszczowych jak najbardziej też.
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 13:36   #1553
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Im prościej tym lepiej.
Nie wiem czy to reguła, ale dla mnie aloes to była masakra, za mocny, na tak podrażnioną skórę.
Rzeczywiście, może pogorszyć sprawę w dużym stężeniu, właściwie może pogorszyć sprawę w ogóle, ale ja bardzo lubię kosmetyki z aloesem, więc pewnie bym spróbowała
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 13:58   #1554
saming
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 058
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Aloes dobrze na nas działa, wszelkie objawy łagodnieją - ale np. te maści z aloesem to nie. Kiedyś miałyśmy po prostu ten kwiatek i sokiem z liścia się wszystko smarowało i działało.

W każdym razie, dzięki za rady. Dermatolog na pewno będzie, a do tego właśnie jakaś delikatna kuracja - rumianek, witaminy itd.
__________________

saming jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 18:41   #1555
mysha25xx
Rozeznanie
 
Avatar mysha25xx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 774
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Mój mąż miał coś takiego na głowie, najpierw wyglądało na silny łupież, nizoral początkowo trochę pomagał, potem było coraz gorzej. Powiększające sie grube placki na głowie, po prostu skorupa, pod spodem czerwone i piekielnie swędzące, dermatolog dał jakieś wcierki w skalp i witaminki, nie pomogło.Zadziałałam sama, myślę, że to jakieś zmiany grzybiczne albo/i ŁZS. Najpierw kupiłam mu szampon denorex, zawiera dziegć, działa na grzyby i łojotok, rozpuszcza te placki, trochę śmierdzi, ale pomógł ; do tego dieta: dużo warzyw, owoców, chude mięso, kasze, suplementacja: multiwitamina i minerały m.in.: cynk, krzem, związki siarki, NNKT czyli oleje: tran albo z wiesiołka/ogórecznika. Unikać dużych ilości kawy, cukru, tłuszczy zwierzęcych i margaryny, wskazane zioła uspokajające gdy schorzenie ma podłoże nerwowe. Ponieważ denorex pomógł ale nie wybił wszystkiego zastosował szampon selsun blue-jest kilka razy silniejszy od ketokonazolu (nizoral).Do tej pory, czyli już 2 lata problem z głowy.
mysha25xx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-09, 08:04   #1556
marioladabr
Zakorzenienie
 
Avatar marioladabr
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

mysha, to wielkie brawa za przejęcie inicjatywy i najważniejsze, że pomogło. Ja, widać nie mam albo cierpliwości do naturalnych metod albo one u mnie nie działają. Raz na jakiś czas muszę nałożyć na te zmiany sterydy, to w 100% pomaga.

Wczoraj zastosowałam na twarz olej neem ale ja nie wiem jak Dominika wytrzymuje w tym calą noc. Ja po 30 min. nałożyłam jeszcze pachnące serum lemon a tuż przed położeniem się spać przetarłam buzię hydrolatem oczarowym, bo nie mogłam wytrzymać tego smrodku zgniłej cebuli Chyba będe stowować ten olej bardziej miejscowa niż kompleksowo. Myślałam, że nic gorszgo od zitzapa to byc nie może... ale neem mnie powalił...

Edytowane przez marioladabr
Czas edycji: 2009-09-09 o 08:07 Powód: dyslekcja
marioladabr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-09, 08:07   #1557
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

ja na poczatku tez zaryzykowalam neem na cala twarz... ale byl hardkor.
pozniej dodawalam raz na kilka dni do miszanki olejkow i na twarz. wczoraj zrobilam tak ze nalozylam punktowo neem a na to macerat brzozowy z serum lemon. i nie bylo juz tak zle
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-09, 09:55   #1558
saming
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 058
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

mysha25xx, dziękuję również za podpowiedź. Na pewno coś się przyda.
__________________

saming jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-09, 10:25   #1559
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez marioladabr Pokaż wiadomość
mysha, to wielkie brawa za przejęcie inicjatywy i najważniejsze, że pomogło. Ja, widać nie mam albo cierpliwości do naturalnych metod albo one u mnie nie działają. Raz na jakiś czas muszę nałożyć na te zmiany sterydy, to w 100% pomaga.

Wczoraj zastosowałam na twarz olej neem ale ja nie wiem jak Dominika wytrzymuje w tym calą noc. Ja po 30 min. nałożyłam jeszcze pachnące serum lemon a tuż przed położeniem się spać przetarłam buzię hydrolatem oczarowym, bo nie mogłam wytrzymać tego smrodku zgniłej cebuli Chyba będe stowować ten olej bardziej miejscowa niż kompleksowo. Myślałam, że nic gorszgo od zitzapa to byc nie może... ale neem mnie powalił...
łeeetaaam, ja po chwili nic nie czuję, ale stosuję go na serum lemon i dosłownie w ilości 4 krople roztarte w dłoniach Za to np tamanu to jeszcze rano czuję, nawet jak 1 kroplę do mieszanki dodam. I poduszka tym zapachem przechodzi
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-09, 10:32   #1560
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

znacie jakis dobry peeling nacielny, coby go mozna było ze soba zabrać?
albo jakies myjadło z peelingującymi drobinkami?
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:30.