Majówki 2016 - część szósta - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-04-10, 10:50   #1591
majena_88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 299
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez no_doubt Pokaż wiadomość
Dzustam wyleczyliscie liszaja? U nas na pupce nadal jest....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Weronika tez ma liszaja na posladku i nie mam pojęcia od czego byliśmy u lekarza i dostała maść Chlorchinaldin narazie po 3 dniach stosowania rozlał się i nie widać takiej obwodki. Od jakiegoś czasu używamy pieluchomajtek na noc i się zastanawiam czy nie od tego. Od dziś wracam do pampersow normalnych, a jak to nie pomoże to jeszcze raz lekarz.

A tak w ogóle miałam pisać, nie wiem czy któraś jeszcze pamięta jak pisałam, że bratowa po 10 latach starań zaszła w ciążę? Była na badaniach prenatalnych i dziecko ma dość poważna wadę genetyczna wynicowanie pęcherza moczowego. Będą robić kolejne badania żeby sprawdzić jak poważne stadium jest. W ogóle to badania na fundusz było, bo bratowa ma 36 lat i jak się można było spodziewać podejście do tematu niezbyt delikatne... nastarszyli poronieniem (w sensie tekst gdyby nie tabletki na podtrzymanie to pewnie by Pani poronila, albo że po świętach ma przyjsc do szpitala na dalsze badania o ile nie poroni itp.) Ma-sa-kra :-( jakby nie szło poprostu poinformować, że ciąża jest zagrożona.
majena_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-10, 10:54   #1592
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Znalazłam u nas przecenione buciki za około 120 złotych więc dla mnie w porównaniu do emel to i tak dobra cena. Za tydzień jedziemy do Polski i tylko to mnie powstrzymuje przed ich kupnem😂 bo rozsądek mi podpowiada że małej wystarczy jedna para bucikow a te przecenione to takie mało uniwersalne kolory są bo np czerwone albo czarne a do jasnych ubranek średnio. Chciałabym jakieś jasne np bez czy biały na lato.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:54 ---------- Poprzedni post napisano o 11:51 ----------

Majena współczuję, tyle lat starań, choroba dziecka i do tego podejście lekarzy🙁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-10, 10:58   #1593
Monanka83
Zakorzenienie
 
Avatar Monanka83
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 5 862
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez majena_88 Pokaż wiadomość
Weronika tez ma liszaja na posladku i nie mam pojęcia od czego byliśmy u lekarza i dostała maść Chlorchinaldin narazie po 3 dniach stosowania rozlał się i nie widać takiej obwodki. Od jakiegoś czasu używamy pieluchomajtek na noc i się zastanawiam czy nie od tego. Od dziś wracam do pampersow normalnych, a jak to nie pomoże to jeszcze raz lekarz.

A tak w ogóle miałam pisać, nie wiem czy któraś jeszcze pamięta jak pisałam, że bratowa po 10 latach starań zaszła w ciążę? Była na badaniach prenatalnych i dziecko ma dość poważna wadę genetyczna wynicowanie pęcherza moczowego. Będą robić kolejne badania żeby sprawdzić jak poważne stadium jest. W ogóle to badania na fundusz było, bo bratowa ma 36 lat i jak się można było spodziewać podejście do tematu niezbyt delikatne... nastarszyli poronieniem (w sensie tekst gdyby nie tabletki na podtrzymanie to pewnie by Pani poronila, albo że po świętach ma przyjsc do szpitala na dalsze badania o ile nie poroni itp.) Ma-sa-kra :-( jakby nie szło poprostu poinformować, że ciąża jest zagrożona.
Strasznie mi przykro
Aż dreszcze mnie przechodzą jak czytam o takiej bezdusznosci..
__________________
Nina 02.05.2016
Monanka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-10, 11:01   #1594
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Co do butów nam tutaj polecali buty kavat, nie wiem czy są w Polsce popularne no i też nie dotykalam ich jeszcze. Myślę że kupię coś w Polsce a jak nie to zamówię tutaj te buty bobux.
Lenka wczoraj widziała jak ścieralam kurze to wzięła kawałek papieru i robiła to samo😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-10, 11:09   #1595
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez Anika1986 Pokaż wiadomość
U nas często są bączki przez sen, ale nie przeszkadza mu to spać dalej... Natomiast jak podawałam kilka dni z rzędu jogurt naturalny do owoców, czy jakiś biały serek na mleku krowim, to ewidentnie w nocy go męczyło. Jak dostaje raz na 2-3 dni to nie ma problemu.

W sobotę byliśmy u larygnologa. Niestety nie potwierdził diagnozy po oglądnięciu lusterkiem i dostaliśmy skierowanie do poradni przy szpitalu dziecięcym, gdzie aby potwierdzić prawdopodobnie będzie musiał mieć przeprowadzoną laparoskopię, która najprawdopodobniej będzie wiązać się z narkozą. No i tu powstaje problem, bo serio nie wiem, czy jest sens męczyć dziecko. Trochę boję się tej narkozy, tym bardziej, że nawet jeśli w badaniu nam potwierdzą diagnozę, to i do 2/3 roku życia nic z tym się nie robi.

Przy okazji mam pytanie - jak to jest u Was - czy daje się jakieś prezenty na zajączka dzieciom?
U nas symboliczne prezenty. ..
Cytat:
Napisane przez fablous Pokaż wiadomość
Muszę pochwalić teściów. Wczoraj pierwszy raz przyjechaliśmy do nich z Alą w nowym foteliku. Byłam nastawiona na jakieś komentarze i uwagi że jak to tyłem, a po co tak, kto to wymyślił i w ogóle taki drogi, matko boska. A tymczasem byli zachwyceni że Ala w nim siedzi jak na tronie i widać że taki solidny i bezpieczny. Aż mnie zatkało bo już ostrzylam pazurki żeby odpierać ewentualne ataki 😁

U nas na święta też tylko drobiazgi dzieci dostawały. Sama kupiłam układanki magnetyczne dla dwóch dziewczynek z rodziny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:45 ---------- Poprzedni post napisano o 11:40 ----------


Jednorożce 😍😍😍

Fajna ta wasza wkladka! I faktycznie Nina jaka już dorosła 🙂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:47 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------


Prawda, że super te Bobuxy? 😍 Przekonują mnie bardzo tym że na mają zakrytej kostki i są bardzo elastyczne więc nic nie przeszkadza stopce w swobodnej pracy

Tylko cena już mniej fajna...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nam fizjoterapeutka zwracała uwagę żeby buciki były właśnie do kostki...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-10, 11:14   #1596
urshoola
Zadomowienie
 
Avatar urshoola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 1 417
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez Monanka83 Pokaż wiadomość
A ja nie tęsknię wspominam czule i z rozrzewnieniem ale dla mnie każdy kolejny dzień jest jeszcze fajniejszy od poprzedniego
Hehehe racja ;-) chociaż ja czasem tęsknię za tym że jednak więcej spała.Troszke się czuje zmęczona zabawami dzień w dzień to samo.Ale codziennie też odkrywamy coś nowego ;-)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

urshoola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-10, 11:17   #1597
Monanka83
Zakorzenienie
 
Avatar Monanka83
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 5 862
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez urshoola Pokaż wiadomość
Hehehe racja ;-) chociaż ja czasem tęsknię za tym że jednak więcej spała.Troszke się czuje zmęczona zabawami dzień w dzień to samo.Ale codziennie też odkrywamy coś nowego ;-)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja się szybko pogodziłam z brakiem snu. Nina nigdy dobrze nie spała, nigdy też nie spała tak źle jak teraz biorę to na klatę, kiedyś to minie ale nie czekam na ten moment bo bym oszalała. Minie to minie
__________________
Nina 02.05.2016
Monanka83 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-10, 11:33   #1598
mialavi
Zakorzenienie
 
Avatar mialavi
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4 290
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez majena_88 Pokaż wiadomość
Weronika tez ma liszaja na posladku i nie mam pojęcia od czego byliśmy u lekarza i dostała maść Chlorchinaldin narazie po 3 dniach stosowania rozlał się i nie widać takiej obwodki. Od jakiegoś czasu używamy pieluchomajtek na noc i się zastanawiam czy nie od tego. Od dziś wracam do pampersow normalnych, a jak to nie pomoże to jeszcze raz lekarz.

A tak w ogóle miałam pisać, nie wiem czy któraś jeszcze pamięta jak pisałam, że bratowa po 10 latach starań zaszła w ciążę? Była na badaniach prenatalnych i dziecko ma dość poważna wadę genetyczna wynicowanie pęcherza moczowego. Będą robić kolejne badania żeby sprawdzić jak poważne stadium jest. W ogóle to badania na fundusz było, bo bratowa ma 36 lat i jak się można było spodziewać podejście do tematu niezbyt delikatne... nastarszyli poronieniem (w sensie tekst gdyby nie tabletki na podtrzymanie to pewnie by Pani poronila, albo że po świętach ma przyjsc do szpitala na dalsze badania o ile nie poroni itp.) Ma-sa-kra :-( jakby nie szło poprostu poinformować, że ciąża jest zagrożona.
Boże nawet sobie nie wyobrażam co musi czuć straszne...

Cytat:
Napisane przez konsternacja Pokaż wiadomość
dzień dobry

My nie mamy wkładki do wózka. I ze starszakiem też nie miałam. Dla Natki butów jeszcze nie mam ale kupię na 99% Bartka. Ona jeszcze nie chodzi samodzielnie, więc butów nie potrzebuje. Chodzi tylko przy meblach lub kilka kroczków samopas. Kupię buty dopiero jak będzie dobrze chodziła samodzielnie.


Dzisiaj idę do ortopedy bo rtg wykazało, że mam urwany palec przy podstawie paliczka. Mam nadzieję,, że mnie uspokoi i stwierdzi, że samo się zrośnie.
Żeby tego było mało to w sobotę rozcięłam czoło i chodzę z plasterkami. Wyglądam żałośnie- kuleję i mam rozwalone czoło.
jakaś niemoc mnie dopadła.

Natalka z alergią o niebo lepiej. Jakby ręką odjął- to pewnie uczulenie na psa i/lub kota bo u dziadków są.
Ty to jesteś jakimś magnesem do ściągania na siebie kłopotów serio. Dobrze, że ta alergia zniknęła chociaż

Cytat:
Napisane przez majena_88 Pokaż wiadomość
U nas to samo, mam 2 łyżeczki przy karmieniu. Nakładam na jedną, daje do rączki, w tym czasie nakładam na drugą i wymiana. Hehe najgorsze, że jak z jednej zje to często gęsto wyrzuca ja na podłogę...



Mia u nas tez niecałe 11 cm i babka w sklepie jak mi wyciągnęła wkładkę z Bartka rozm. 18 to była na styk, wiec wzięłam 19. I ten model co mamy wydaje mi się dość giętki, wiadomo nie jak attipasy, ale Kornecki miał chyba sztywniejsze (babka mi je zachwalala, ale jakoś nie miałam info o tej firmie i wzięłam Bartka, poza tym model był raczej letni, a na lato to i tak będę musiała kupić sandalki).



Jejka Nina jaka dorosła kobieta. Wow;-)
Super się prezentuje!
Jak włożyłam Bartka to mi cały palec wchodził :/ ten model który dostałam był okropnie sztywny. Patrzyłam na Elefanten i dużo przyjemniejsze te buciki. Zginaja się bez problemu.
Cytat:
Napisane przez fablous Pokaż wiadomość
My nie mamy wkładki ale zastanawiam się czy nie kupić. Pokażcie jakie macie 🙂 i skąd zamawialyscie


Mia ostatnio odkryłam super firmę bucików dla maluchów, Bobux 😍 niestety też mają rozmiary od 18 dla dzieci chodzących

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wkładki i ja nie mam i nawet nie pomyślałam by kupić. Póki co sobie daruję zobaczę latem co się będzie działo.

Buciki piękne rzeczywiście,ale cena zaporowa
Cytat:
Napisane przez dzustam Pokaż wiadomość
Sprawdź w sklepie bosa stópka. Mają internetowy i stacjonarny w Gliwicach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję zerkne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:33 ---------- Poprzedni post napisano o 11:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Anika1986 Pokaż wiadomość
U nas często są bączki przez sen, ale nie przeszkadza mu to spać dalej... Natomiast jak podawałam kilka dni z rzędu jogurt naturalny do owoców, czy jakiś biały serek na mleku krowim, to ewidentnie w nocy go męczyło. Jak dostaje raz na 2-3 dni to nie ma problemu.

W sobotę byliśmy u larygnologa. Niestety nie potwierdził diagnozy po oglądnięciu lusterkiem i dostaliśmy skierowanie do poradni przy szpitalu dziecięcym, gdzie aby potwierdzić prawdopodobnie będzie musiał mieć przeprowadzoną laparoskopię, która najprawdopodobniej będzie wiązać się z narkozą. No i tu powstaje problem, bo serio nie wiem, czy jest sens męczyć dziecko. Trochę boję się tej narkozy, tym bardziej, że nawet jeśli w badaniu nam potwierdzą diagnozę, to i do 2/3 roku życia nic z tym się nie robi.

Przy okazji mam pytanie - jak to jest u Was - czy daje się jakieś prezenty na zajączka dzieciom?
U nas nie ma tradycji zajączka.

Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Marysia je nabiał codziennie i zastanawiam się czy nie za dużo i czy to zdrowo... ja już na głowę dostaję od tych wszystkich informacji ale nie ma żadnych problemów.

Na zajączka raczej nic nie dajemy, ostatnio kupiłam jej dużo zabawek, już nawet nie mam pomysłu co miałabym jeszcze kupić a jak będzie już bardziej rozumna to pewnie jakiś drobiazg, zdrowe słodycze czy owoce

Może skonsultujcie się jeszcze z kimś? Teściowa coś może doradzi?

Konsternacja, nieźle się u Was porobiło! Dobrze, że Natalka lepiej choć niefajnie, że to alergia na zwierzaki mam nadzieje, że palec sam się zrośnie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak ja Wam zazdroszczę tego nabiału 😞

Możesz polecić jakieś fajne zabawki ?
Ja szukam czegoś dla Igi z racji prezentu za pierwszego ząbka, jest u nas taka tradycja, że kto zęba znajdzie ten kupuje no i padło na mnie 😛
Nie mam pomysłu, myślałam o pierwszym zestawie Duplo mój pierwszy domek, ale nie wiem czy nie za wcześnie ?! Nie mam pojęcia zawsze mam problem z zabawkami bo taki dziwny wiek 😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mialavi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-10, 11:33   #1599
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Majena, przykra historia... a lekarze? Tragedia, chyba tylko pozostaje pisać skargi, ale czy to coś da? Mam nadzieję, że będzie dobrze

Mia, a Iga już na tyle chodzi, że potrzebujesz te buciki na teraz? My, tak jak Konsternacja, planujemy kupić dopiero jak zacznie porządnie sama chodzić, a do tego czasu stópka na pewno jeszcze urośnie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-10, 11:43   #1600
mialavi
Zakorzenienie
 
Avatar mialavi
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4 290
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez urshoola Pokaż wiadomość
Prawda? A jak były takie małe niekumate to człowiek chciał żeby już były większe starsze żeby się same bawiły żeby nie marudzily a tu już się tęskni za małym bobo;-)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja każdego dnia patrzę na Igę i nie wierzę, że już jest taka duża, nie wiem kiedy to zleciało. Zaraz będzie jeszcze większą z racji tego cieszę się każda chwila i stanem obecnym 😊 Troszkę tęsknie do tamtego roku ciaży, tych naszych początków, tamtego lata ale teraz ten mały szkrab jest taki kochany tuli się całuje tyle rozumie, tyle potrafi, że jeszcze bardziej tęsknie do tego lata którego z Nią nie spędzę 😞

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:43 ---------- Poprzedni post napisano o 11:38 ----------

Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Majena, przykra historia... a lekarze? Tragedia, chyba tylko pozostaje pisać skargi, ale czy to coś da? Mam nadzieję, że będzie dobrze

Mia, a Iga już na tyle chodzi, że potrzebujesz te buciki na teraz? My, tak jak Konsternacja, planujemy kupić dopiero jak zacznie porządnie sama chodzić, a do tego czasu stópka na pewno jeszcze urośnie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie jeszcze nie chodzi sama. Chyba też tak zrobię i poczekam, żeby chociaż ta stopa urosła do rozmiaru 18 😉
Tak czy inaczej muszę kupić jakiś but na święta chociaż do wózka tylko gdzie?... Wy macie jakieś buciki ??? Ja nie wiem jakim sposobem doprowadziła mnie do tego, że Iga nie ma nawet trampek 🙄

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mialavi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-10, 11:48   #1601
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez urshoola Pokaż wiadomość
Dzustam a od czego ten liszaj i gdzie? My takie coś mieliśmy na policzku za uchem po bananach ale odkąd kupuje BIO-nie mam pewności czy na pewno takie bio to problem zniknął.Staram się wierzyć że to od tego

Mona skąd macie taki wzór w gwiazdki? Teraz takich nie ma a Twój by mi najbardziej pasował😀

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wiem od czego. Może od jakiegoś jedzenia, może z alergii na mleko. Brałam tez pod uwagę, że rozdrapała siebie coś swędzącego i ja jej psikalam octaniseptem i to zrobilo taką szorstką skórę. Albo od pieluch, bo jeden na udzie, drugi na brzusiu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-10, 11:52   #1602
Monanka83
Zakorzenienie
 
Avatar Monanka83
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 5 862
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez dzustam Pokaż wiadomość
Nie wiem od czego. Może od jakiegoś jedzenia, może z alergii na mleko. Brałam tez pod uwagę, że rozdrapała siebie coś swędzącego i ja jej psikalam octaniseptem i to zrobilo taką szorstką skórę. Albo od pieluch, bo jeden na udzie, drugi na brzusiu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nina też ma liszaje na pośladkach, raz mniej raz bardziej czerwone. Ostatnio się poprawiło jak wyjęłam taką silikonową wkładkę z wanienki na której siadała
__________________
Nina 02.05.2016
Monanka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-10, 12:07   #1603
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Majówki 2016 - część szósta

Mia, my tez nie mamy żadnych bucików

Tzn. Mam attipaski tylko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-10, 12:28   #1604
mialavi
Zakorzenienie
 
Avatar mialavi
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4 290
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Mia, my tez nie mamy żadnych bucików

Tzn. Mam attipaski tylko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zawsze to bucik 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mialavi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-10, 12:28   #1605
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez mialavi Pokaż wiadomość
Boże nawet sobie nie wyobrażam co musi czuć straszne...



Ty to jesteś jakimś magnesem do ściągania na siebie kłopotów serio. Dobrze, że ta alergia zniknęła chociaż



Jak włożyłam Bartka to mi cały palec wchodził :/ ten model który dostałam był okropnie sztywny. Patrzyłam na Elefanten i dużo przyjemniejsze te buciki. Zginaja się bez problemu.

Wkładki i ja nie mam i nawet nie pomyślałam by kupić. Póki co sobie daruję zobaczę latem co się będzie działo.

Buciki piękne rzeczywiście,ale cena zaporowa

Dziękuję zerkne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:33 ---------- Poprzedni post napisano o 11:19 ----------


U nas nie ma tradycji zajączka.



Jak ja Wam zazdroszczę tego nabiału 😞

Możesz polecić jakieś fajne zabawki ?
Ja szukam czegoś dla Igi z racji prezentu za pierwszego ząbka, jest u nas taka tradycja, że kto zęba znajdzie ten kupuje no i padło na mnie 😛
Nie mam pomysłu, myślałam o pierwszym zestawie Duplo mój pierwszy domek, ale nie wiem czy nie za wcześnie ?! Nie mam pojęcia zawsze mam problem z zabawkami bo taki dziwny wiek 😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślę że możesz kupić Duplo narazie może nie będzie układać ale później się przyda👍 a teraz może będzie oglądać te figurki bardziej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-10, 12:35   #1606
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Ja właśnie zaczęłam przygodę bezglutenowa u mojego dziecka... smaruje siódmy dzień pimafucortem i nie ma jakiejś super poprawy jestem zrozpaczona (( dlatego sprawdzam też gluten bo nie mogę w nieskończoność smarować sterydem!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-10, 12:41   #1607
mialavi
Zakorzenienie
 
Avatar mialavi
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4 290
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Myślę że możesz kupić Duplo narazie może nie będzie układać ale później się przyda👍 a teraz może będzie oglądać te figurki bardziej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie dla tych figurek bym zamówiła😂 Iga uwielbia odkrywczy domek Hani te figurki wkłada do środka i wyjmuje otwiera i zamyka drzwi i okno no i oczywiście konsumuje chłopca i dziewczynkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:41 ---------- Poprzedni post napisano o 12:39 ----------

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
Ja właśnie zaczęłam przygodę bezglutenowa u mojego dziecka... smaruje siódmy dzień pimafucortem i nie ma jakiejś super poprawy jestem zrozpaczona (( dlatego sprawdzam też gluten bo nie mogę w nieskończoność smarować sterydem!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Biedny Tymek... Oby to jednak nie gluten my mamy poprawę na ciele, a rączka w zgięciu nadal czerwona 😏 zastanawiam się czy to nie grzybek czasami....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mialavi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-10, 14:14   #1608
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez mialavi Pokaż wiadomość
Właśnie dla tych figurek bym zamówiła😂 Iga uwielbia odkrywczy domek Hani te figurki wkłada do środka i wyjmuje otwiera i zamyka drzwi i okno no i oczywiście konsumuje chłopca i dziewczynkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:41 ---------- Poprzedni post napisano o 12:39 ----------


Biedny Tymek... Oby to jednak nie gluten my mamy poprawę na ciele, a rączka w zgięciu nadal czerwona 😏 zastanawiam się czy to nie grzybek czasami....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tymek też lubi ten domek. Zuzia dostała na roczek i bawi się nim do dzisiaj!

U nas skóra jest ladna. Tylko właśnie te zgiecia mamy w 4 miejscach - szyja, paszka lewa, rączka prawa w zgieciu i pod lewym kolankiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-10, 15:28   #1609
majena_88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 299
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Na skargi to raczej nie mają teraz głowy... Pozatym wszystko zależy jak to będzie dalej, czy potwierdzi się to co tam stwierdzili. Bo kuzynce z bliźniakami mówili, że najprawdopodobniej są zrosniete i takie tam.
Ogólnie coś na rzeczy napewno jest, bo lekarz prowadzący jak do niego zadzwoniła, to odrazu pytanie czy coś wyszło nie tak, bo jemu się dziecko małe wydawało, ale nie chciał nic sugerować za wcześnie.
Ale sposób przekazania straszny, już na wejściu się zaczelo. Chcieli robić usg przez brzuch, a tam nie było nic za bardzo widać i, że to nie dobrze. Nie wiem jak to powinno być, ale jak ją byłam na tych pierwszych prenatalnych to mi lekarz powiedział, że robimy od dołu, bo od góry to raczej nic nie zobaczymy.
majena_88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-10, 15:28   #1610
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Mówicie o tym takim piętrowym domku? Z Duplo?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-10, 16:07   #1611
fablous
Zakorzenienie
 
Avatar fablous
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 18 339
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Majena nie chce sobie wyobrażac co oni teraz przeżywają. Bardzo mi przykro 😞 są jeszcze szanse że te wady okażą się mało istotne?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:07 ---------- Poprzedni post napisano o 16:58 ----------

Mia my do wózka mamy zwykle trampki niechodki z Ali. Inne jeszcze niepotrzebne bo Ala nie chodzi sama 😉 Ale za bucikami już się rozglądam, robię rozeznanie żeby mieć już upatrzony model i zamówić jak Ala na dobre zacznie dreptac sama. Na pewno nie będę się spieszyć

Z Ali na pewno już nie dotrą na święta ale może sprawdź f&f? Też mają fajne niechodki, do wózka będą w sam raz

Fajny macie zwyczaj z kupowaniem prezentu za ząbek 🙂. Nie słyszałam o tym wcześniej, jedynie o wrozce zebuszce ale do niej jeszcze daleko 😄.
Ja teraz przerabiam wymyślanie prezentów na roczek bo wszyscy pytają. A z takich mniejszych drobiazgów to pewnie wybrałabym coś drewnianego, mam wielką słabość do takich zabawek. Obczaj na allegro EcoToys albo Janod, mają piękne wozeczki do ciągnięcia z klockami drewnianymi albo warzywa do krojenia na magnesy. Te drugie miał synek koleżanki i uwielbiał się nimi bawić chociaż dla naszych dzieci to raczej prezent na wyrost. Duplo to też fajny pomysł 🙂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

fablous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-10, 16:19   #1612
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Mówicie o tym takim piętrowym domku? Z Duplo?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mówię o tym
http://www.smyk.com/zabawka-interakt...wMkxoCTu_w_wcB

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-10, 16:44   #1613
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Ja myślałam że to coś z lego Duplo. Tej firmy nie ma u nas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-10, 17:41   #1614
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
Ja właśnie zaczęłam przygodę bezglutenowa u mojego dziecka... smaruje siódmy dzień pimafucortem i nie ma jakiejś super poprawy jestem zrozpaczona (( dlatego sprawdzam też gluten bo nie mogę w nieskończoność smarować sterydem!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kto jest na diecie? Ty i Tymek czy sam Tymek?

Majena - bardzo mi przykro..
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-10, 18:10   #1615
mialavi
Zakorzenienie
 
Avatar mialavi
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4 290
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez fablous Pokaż wiadomość
Majena nie chce sobie wyobrażac co oni teraz przeżywają. Bardzo mi przykro 😞 są jeszcze szanse że te wady okażą się mało istotne?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:07 ---------- Poprzedni post napisano o 16:58 ----------

Mia my do wózka mamy zwykle trampki niechodki z Ali. Inne jeszcze niepotrzebne bo Ala nie chodzi sama 😉 Ale za bucikami już się rozglądam, robię rozeznanie żeby mieć już upatrzony model i zamówić jak Ala na dobre zacznie dreptac sama. Na pewno nie będę się spieszyć

Z Ali na pewno już nie dotrą na święta ale może sprawdź f&f? Też mają fajne niechodki, do wózka będą w sam raz

Fajny macie zwyczaj z kupowaniem prezentu za ząbek 🙂. Nie słyszałam o tym wcześniej, jedynie o wrozce zebuszce ale do niej jeszcze daleko 😄.
Ja teraz przerabiam wymyślanie prezentów na roczek bo wszyscy pytają. A z takich mniejszych drobiazgów to pewnie wybrałabym coś drewnianego, mam wielką słabość do takich zabawek. Obczaj na allegro EcoToys albo Janod, mają piękne wozeczki do ciągnięcia z klockami drewnianymi albo warzywa do krojenia na magnesy. Te drugie miał synek koleżanki i uwielbiał się nimi bawić chociaż dla naszych dzieci to raczej prezent na wyrost. Duplo to też fajny pomysł 🙂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Iga ma sporo drewniakow, ale chyba ja je bardziej lubię niż ona póki co 😂 Janod ma piękne zabawki 😍
Iga njbardziej lubi książki, zaraz potem kubeczki takie plastikowe do ukladania ciuchcia z Fisher Price i dopiero drewniaki wszelkiego rodzaju. Ostatnio zauważyłam, że interesują ja lalki, misie i wózek Hani 😂


Zerkne w takim razie na f&f

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mialavi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-10, 18:43   #1616
no_doubt
Wtajemniczenie
 
Avatar no_doubt
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2 041
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez Monanka83 Pokaż wiadomość
Nina też ma liszaje na pośladkach, raz mniej raz bardziej czerwone. Ostatnio się poprawiło jak wyjęłam taką silikonową wkładkę z wanienki na której siadała
Kurcze my też mamy silikonowa wkładkę do wanienki z canpola....martwią mnie te liszajki...nic nowego nie wprowadzalam do diety....

Majena współczuję...trochę mogę się domyśleć co czują...u mnie po wynikach z krwi lekarz też rzucił hasło "terminacja". Sposób przekazania informacji rzeczywiście straszny....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

TEN dzień: 09.08.2014
Nasze największe szczęście: 18.05.2016 r.
no_doubt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-10, 18:59   #1617
Anika1986
Zadomowienie
 
Avatar Anika1986
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 1 902
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez Monanka83 Pokaż wiadomość
Anika, przepraszam, coś przegapiłam ewidentnie, a co się dzieje z Pawełkiem?
Długa historia - od urodzenia borykamy się z dość głośnym, krtaniowym kaszlem. Zaczęło się w sumie już na oddziale, ale tam zrzucali to na wody płodowe, które jeszcze mogą gdzieś tam zalegać. Pediatra natomiast stwierdziła, ze to pewnie wiotkość krtani. Poza oddziałem po urodzeniu był osłuchiwany przez 4 lekarzy i żaden z nich nie stwierdził aby coś zalegało na płucach. Aktualnie kaszel zdarza się głównie w trakcie płaczu. Tak czy inaczej podczas ostatniej wizyty w poradni neonatologicznej dostaliśmy skierowanie do laryngologa aby potwierdzić to. W związku z tym, ze na stronie NFZ do poradni kolejka jest na pół roku, a mamy pakiet z męża pracy, to umówiliśmy się w Medicoverze. No i niestety tam podczas badania, laryngolog nic nie stwierdził. Dostaliśmy za to skierowanie do poradni, gdzie jeśli i tam nie wypatrzą lusterkiem to aby potwierdzić będzie musiał przejść laparoskopię, którą robi się z reguły pod narkozą, aby dziecko się nie wierciło i nie rozerwać przełyku. No tyle, ze nawet jeśli nam potwierdzą tą diagnozę to i tak do 2-3 roku będziemy musieli czekać, bo jest spora szansa, ze chrząstki w krtani się utwardza i to minie. Wcześniej się z tym nic nie robi. Tym bardziej, ze u nas jest to jedynie kwestia kaszlu, nie ma problemu ani z jedzeniem, ani z oddychaniem.
Pewnie postaram się tam umówić, a najwyżej na samo badanie laparoskopem w narkozie nie wyrażę zgody i tyle.

Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Marysia je nabiał codziennie i zastanawiam się czy nie za dużo i czy to zdrowo... ja już na głowę dostaję od tych wszystkich informacji ale nie ma żadnych problemów.
Niestety nie doradzę ja ogólnie nie z tych, co się szczególnie tymi zaleceniami wszelakimi przejmują. Zwłaszcza, że spora część jest rożnych zaleceń, nowinek lekarskich przekazywana jest podczas szkoleń sponsorowanych przez producentów z branży farmaceutycznej.
Podejrzewam, ze gdyby u nas nie było problemu to tez bym codziennie dawała. Zwłaszcza, że obecnie mamy 2-3 kp dziennie. Niestety ewidentnie się męczył, bo nie mógł wieczorem zrobić kupy, no i w nocy zdarzało się, ze się przebudzał częściej. Jak dostaje co drugi dzień 1/3 - 1/2 kubeczka to jest ok.

Cytat:
Napisane przez majena_88 Pokaż wiadomość
A tak w ogóle miałam pisać, nie wiem czy któraś jeszcze pamięta jak pisałam, że bratowa po 10 latach starań zaszła w ciążę? Była na badaniach prenatalnych i dziecko ma dość poważna wadę genetyczna wynicowanie pęcherza moczowego. Będą robić kolejne badania żeby sprawdzić jak poważne stadium jest. W ogóle to badania na fundusz było, bo bratowa ma 36 lat i jak się można było spodziewać podejście do tematu niezbyt delikatne... nastarszyli poronieniem (w sensie tekst gdyby nie tabletki na podtrzymanie to pewnie by Pani poronila, albo że po świętach ma przyjsc do szpitala na dalsze badania o ile nie poroni itp.) Ma-sa-kra :-( jakby nie szło poprostu poinformować, że ciąża jest zagrożona.
Kurcze mam nadzieje, ze to jednak pomyłka albo jeśli jest wada to jakaś inna mniej inwazyjna. Można się podłamać po czymś takim.

Cytat:
Napisane przez Monanka83 Pokaż wiadomość
ja się szybko pogodziłam z brakiem snu. Nina nigdy dobrze nie spała, nigdy też nie spała tak źle jak teraz biorę to na klatę, kiedyś to minie ale nie czekam na ten moment bo bym oszalała. Minie to minie
Podziwiam I tym samym przestaje narzekać, że moje dziecko wstaje po 7

Cytat:
Napisane przez mialavi Pokaż wiadomość
Możesz polecić jakieś fajne zabawki ?
Ja szukam czegoś dla Igi z racji prezentu za pierwszego ząbka, jest u nas taka tradycja, że kto zęba znajdzie ten kupuje no i padło na mnie
Nie mam pomysłu, myślałam o pierwszym zestawie Duplo mój pierwszy domek, ale nie wiem czy nie za wcześnie ?! Nie mam pojęcia zawsze mam problem z zabawkami bo taki dziwny wiek
Duplo może być jeszcze zbyt zaawansowane - ale zawsze jak coś będzie na zaś.
My na urodziny mamy megabloksy. Od moich rodziców natomiast dostanie Traktor Safari Dumel - ile razy jesteśmy u kuzynów, to uwielbia się bawić ich traktorem (oni mają tą wersję Farmer).

Cytat:
Napisane przez mialavi Pokaż wiadomość
Nie jeszcze nie chodzi sama. Chyba też tak zrobię i poczekam, żeby chociaż ta stopa urosła do rozmiaru 18
Tak czy inaczej muszę kupić jakiś but na święta chociaż do wózka tylko gdzie?... Wy macie jakieś buciki ??? Ja nie wiem jakim sposobem doprowadziła mnie do tego, że Iga nie ma nawet trampek
My do wózka nie mamy bucików. Ubieram mu takie grubsze skarpety z ABS-em. A co do tych do chodzenia, podzielam zdanie Konsternacji i Agasska Aczkolwiek nie wiem ile mi jeszcze czasu zostało, bo Młody ostatnio zaczął ruszać po 2-3 kroczki samodzielnie
Anika1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-10, 19:17   #1618
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Majena przykro mi W takich sytuacjach człowiek oczekuje dodania mu otuchy, wsparcia ze strony lekarza a nie dołowania.

Przyszły nam dzisiaj attipasy. Wydają mi się jakieś duże, ale na razie będą używane tylko sporadycznie więc mogą być. Oczywiście mojemu chudzielcowi prędko spadły z nóg

Byliśmy dziś na pobraniu krwi. Płaczu było mnóstwo ale się udało. Ten wskaźnik od alergii IgE mamy 740, gdzie norma w naszym laboratorium to 15 także ten.. nie spodziewałam się go w normie podczas gdy buzia cała wysypana:/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-10, 19:21   #1619
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez daggmara Pokaż wiadomość
Kto jest na diecie? Ty i Tymek czy sam Tymek?

Majena - bardzo mi przykro..
Tymek..
Cytat:
Napisane przez Anika1986 Pokaż wiadomość
Długa historia - od urodzenia borykamy się z dość głośnym, krtaniowym kaszlem. Zaczęło się w sumie już na oddziale, ale tam zrzucali to na wody płodowe, które jeszcze mogą gdzieś tam zalegać. Pediatra natomiast stwierdziła, ze to pewnie wiotkość krtani. Poza oddziałem po urodzeniu był osłuchiwany przez 4 lekarzy i żaden z nich nie stwierdził aby coś zalegało na płucach. Aktualnie kaszel zdarza się głównie w trakcie płaczu. Tak czy inaczej podczas ostatniej wizyty w poradni neonatologicznej dostaliśmy skierowanie do laryngologa aby potwierdzić to. W związku z tym, ze na stronie NFZ do poradni kolejka jest na pół roku, a mamy pakiet z męża pracy, to umówiliśmy się w Medicoverze. No i niestety tam podczas badania, laryngolog nic nie stwierdził. Dostaliśmy za to skierowanie do poradni, gdzie jeśli i tam nie wypatrzą lusterkiem to aby potwierdzić będzie musiał przejść laparoskopię, którą robi się z reguły pod narkozą, aby dziecko się nie wierciło i nie rozerwać przełyku. No tyle, ze nawet jeśli nam potwierdzą tą diagnozę to i tak do 2-3 roku będziemy musieli czekać, bo jest spora szansa, ze chrząstki w krtani się utwardza i to minie. Wcześniej się z tym nic nie robi. Tym bardziej, ze u nas jest to jedynie kwestia kaszlu, nie ma problemu ani z jedzeniem, ani z oddychaniem.
Pewnie postaram się tam umówić, a najwyżej na samo badanie laparoskopem w narkozie nie wyrażę zgody i tyle.



Niestety nie doradzę ja ogólnie nie z tych, co się szczególnie tymi zaleceniami wszelakimi przejmują. Zwłaszcza, że spora część jest rożnych zaleceń, nowinek lekarskich przekazywana jest podczas szkoleń sponsorowanych przez producentów z branży farmaceutycznej.
Podejrzewam, ze gdyby u nas nie było problemu to tez bym codziennie dawała. Zwłaszcza, że obecnie mamy 2-3 kp dziennie. Niestety ewidentnie się męczył, bo nie mógł wieczorem zrobić kupy, no i w nocy zdarzało się, ze się przebudzał częściej. Jak dostaje co drugi dzień 1/3 - 1/2 kubeczka to jest ok.



Kurcze mam nadzieje, ze to jednak pomyłka albo jeśli jest wada to jakaś inna mniej inwazyjna. Można się podłamać po czymś takim.



Podziwiam I tym samym przestaje narzekać, że moje dziecko wstaje po 7



Duplo może być jeszcze zbyt zaawansowane - ale zawsze jak coś będzie na zaś.
My na urodziny mamy megabloksy. Od moich rodziców natomiast dostanie Traktor Safari Dumel - ile razy jesteśmy u kuzynów, to uwielbia się bawić ich traktorem (oni mają tą wersję Farmer).



My do wózka nie mamy bucików. Ubieram mu takie grubsze skarpety z ABS-em. A co do tych do chodzenia, podzielam zdanie Konsternacji i Agasska Aczkolwiek nie wiem ile mi jeszcze czasu zostało, bo Młody ostatnio zaczął ruszać po 2-3 kroczki samodzielnie
Chyba bym też się wstrzymala z tym badaniem pod narkoza. Ten traktor też mamy ale na razie schowany głęboko u Zuzi w pokoju
Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Majena przykro mi W takich sytuacjach człowiek oczekuje dodania mu otuchy, wsparcia ze strony lekarza a nie dołowania.

Przyszły nam dzisiaj attipasy. Wydają mi się jakieś duże, ale na razie będą używane tylko sporadycznie więc mogą być. Oczywiście mojemu chudzielcowi prędko spadły z nóg

Byliśmy dziś na pobraniu krwi. Płaczu było mnóstwo ale się udało. Ten wskaźnik od alergii IgE mamy 740, gdzie norma w naszym laboratorium to 15 także ten.. nie spodziewałam się go w normie podczas gdy buzia cała wysypana:/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O kurczę ale wynik. Szkoda że ja tego badania nie zrobilam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-10, 19:53   #1620
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez majena_88 Pokaż wiadomość
A tak w ogóle miałam pisać, nie wiem czy któraś jeszcze pamięta jak pisałam, że bratowa po 10 latach starań zaszła w ciążę? Była na badaniach prenatalnych i dziecko ma dość poważna wadę genetyczna wynicowanie pęcherza moczowego. Będą robić kolejne badania żeby sprawdzić jak poważne stadium jest. W ogóle to badania na fundusz było, bo bratowa ma 36 lat i jak się można było spodziewać podejście do tematu niezbyt delikatne... nastarszyli poronieniem (w sensie tekst gdyby nie tabletki na podtrzymanie to pewnie by Pani poronila, albo że po świętach ma przyjsc do szpitala na dalsze badania o ile nie poroni itp.) Ma-sa-kra :-( jakby nie szło poprostu poinformować, że ciąża jest zagrożona.
O rany, współczuję ogromnie! A najgorsze, że trzeba wytrzymać przez święta w niepewności!


U nas za to dość optymistycznie - zrobiliśmy interes życia na ubraniu młodego na chrzest Znaleźliśmy ładny zestaw za 100zł, mąż pojechał obejrzeć i wziął ubrania na wymiar (nie chcieliśmy młodego ciągać - jechać o 17 na drugi koniec miasta i z powrotem to by była masakra). Zestaw wystawiony jako stan idealny, raz noszone itp, mąż ogląda i wszystko super, tylko spodnie i koszula odbarwiły się po praniu (wyglądają jak zafarbowane od kurtki). Ludziom zrobiło się tak głupio, że całość (kurtka, sweterek, spodnie, koszula, muszka, buty i czapka) odsprzedali za 30zł

No i najważniejsze - dostałam "pracę marzeń" zaczynam w zasadzie zaraz po macierzyńskim, 8 maja. Z jednej strony super będzie pójść do ludzi ale z drugiej trochę mi szkoda tego bąbla zostawiać, bo taki już fajny i kumaty. Ale powtarzam sobie, że robię to przede wszystkim dla niego. Nie ma co się oszukiwać - zarobię więcej niż zarabiałam i dzięki temu na luzie damy radę opłacać mu wizyty czy badania prywatnie i bez spiny, żeby przed końcem miesiąca przypadkiem nie wypadł jakiś dodatkowy wydatek bo będzie kiepsko.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-17 16:23:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:52.