Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7 - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-11-22, 20:44   #1591
gabik90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Ja z kolei mam inny problem. Czy obawe....Współżyłam z moim chłopakiem, byl to nasz pierwszy raz(chociaz to akurat teraz nieistotne), miał prezerwatywe,nie skończył, jednak zabawialismy sie wczesniej - obawiam sie o preejakulat. Okres mi sie spóźnia. I szczerze to mam nadzieje, ze to jeden wielki niefajny zbieg okolicznosci, bo ciąża nie jest pożądana.
Test wyszedł negatywny, ale jakos mnie to nie przekonuje.
gabik90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 21:05   #1592
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez piotrusiowa91 Pokaż wiadomość
mam taki problem. od roku biorę tabletki antykoncepcyjne (yasmin). ostatnie krwawienie z odstawienia miałam 1 listopada, później trochę źle się czułam i wymiotowałam, zawsze po przyjęciu tabletki staralam sie jakoś 2,5-3 godz powstrzymać od wymiotów.
No ale przejdzmy do sedna, wczoraj kochałam się z chłopakiem (pierwszy raz skończył we mnie) a dzisiaj około 11 miałam lekkie krwawienie. Nigdy czegoś takiego nie było.
Czy mogę być w ciąży? Biec po "tabletke po"?
od jak dawna masz uczucia checi zwymiotowania? czy to sie powtarza ? jesli tak, dawno i przy tabsach, czesto -> skutki uboczne, zmiana preparatu na inny

czy zwymiotowalas jakakolwiek tabletke? albo jesli zwymiotowalas a ona sie nie wchlonela -> zarzylas dodatkowa, a nie minelo 12 godzin od pory przyjmowania? tzn mowiac prosciej czy pominelas jakas tabletke?

jesli pominelas jakas tabletke -> stosuj sie do zalecen w ulotce, plamienia moga sie pojawic pod wplywem spadku hormonu spowodowanego pominieciem tabletek itp

jesli wszystko bylo w porzadku -> plamienia sie zdarzaja, obserwuj organizm

jesli nie - idz do lekarza

gabik - jesli wszystko bylo w porzadku to sa male szanse na ciaze, sama uzywam gumek i nie bylo ciazy. stresujesz sie wiec moze okres sie spoznia. jesli sie martwisz zrob test po 14 dniach od stosunku , jesli sie okres nie pojawi do tego czasu udaj sie do lekarza
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 21:59   #1593
papriika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 27
GG do papriika
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

witam,
dwa tygodnie temu kochalam sie z chlopakiem, zsunela nam sie prezerwatywa ale nie doszedl we mnie. ginekolog kazal na wszelki wypadek wziac 'tabletke po' wzielam ja ok 56h pozniej. i teraz powinnam miec pewnosc ze nie jestem w ciazy? dodam ze po tej tabletce dostalam 2tyg wczesniej miesiaczke, ale to chyba normalne ze moze mi sie rozregulowac okres?
__________________
fuck your money,
fuck your possession,
fuck your obsession,
I don't need that shit!
papriika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 22:06   #1594
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

a co znaczy zsunela sie? byla w tobie? wystawala i nie wylalo sie z niej nic?

jesli tak to na wszelki wypadek napisze tak : moim zdaniem nie potrzebnie bralas tabletke

mnie wielokrotnie utknela gumka w pochwie i musialam ja wyciagac za wystajacy z pochwy koniuszek i gumka byla cala. nie bralam z tego powodu tabletki po - bo po co? w ciagu ost miesiaca to mnie sie to chyba zdarzylo ze 2 czy 3 razy bo gumka"przykleila sie" do mnie a facet mial za slisko

ciazy oczywiscie : nie bylo i nie ma


ja sie sugeruje logika co za roznica czy zsunieta gumka zostaje w tobie czy ma ja facet dalej na penisie i trzyma go w tobie (przepraszam za obrazowosc)?

taka dawka hormonow moze zaburzyc cykl
jesli nie jestes pewna to zrob test, bedzie wiarygodny.

Edytowane przez agusiamyszka
Czas edycji: 2010-11-22 o 22:15
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 22:09   #1595
papriika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 27
GG do papriika
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

no tak, gumka zostala we mnie i musialam ja wyciagnac...
ale dla pewnosci zrobie jutro test.
__________________
fuck your money,
fuck your possession,
fuck your obsession,
I don't need that shit!
papriika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-23, 11:57   #1596
Kwiatecek
Zadomowienie
 
Avatar Kwiatecek
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Biala
Wiadomości: 1 003
GG do Kwiatecek
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez papriika Pokaż wiadomość
witam,
dwa tygodnie temu kochalam sie z chlopakiem, zsunela nam sie prezerwatywa ale nie doszedl we mnie. ginekolog kazal na wszelki wypadek wziac 'tabletke po' wzielam ja ok 56h pozniej. i teraz powinnam miec pewnosc ze nie jestem w ciazy? dodam ze po tej tabletce dostalam 2tyg wczesniej miesiaczke, ale to chyba normalne ze moze mi sie rozregulowac okres?
Mysle,ze nie ma potrzeby robic testu, nie jestes w ciazy.

---------- Dopisano o 12:57 ---------- Poprzedni post napisano o 12:55 ----------

Cytat:
Napisane przez gabik90 Pokaż wiadomość
Ja z kolei mam inny problem. Czy obawe....Współżyłam z moim chłopakiem, byl to nasz pierwszy raz(chociaz to akurat teraz nieistotne), miał prezerwatywe,nie skończył, jednak zabawialismy sie wczesniej - obawiam sie o preejakulat. Okres mi sie spóźnia. I szczerze to mam nadzieje, ze to jeden wielki niefajny zbieg okolicznosci, bo ciąża nie jest pożądana.
Test wyszedł negatywny, ale jakos mnie to nie przekonuje.
plemniki to nie terminatory, skoro test negatywny nie stresuj sie.
__________________
Kwiatecek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-24, 17:52   #1597
ilma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Witam! Chyba waruję z nadmiaru informacji, bo ostatnio przewijają się gdzieś informacje o ciążach. Że niby można zajść i byća i tak mieć okres. W takim razie potrzebuje opinii kogoś z zewnątrz, bardziej zaznajomionego w temacie niż ja . We wrześniu spalam z moim chłopakiem, zabezpieczyliśmy
się prezerwatywą i nie pękła. Od tego czasu miałam dwa okresy normalne i w terminie oraz jedne opóźniony o 18 dni. Pytanie standardowe - czy mogę być w ciąży? Pewnie nie, ale i tak głupek ze mnie, to się wolę dopytać ...
ilma jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-24, 18:10   #1598
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez ilma Pokaż wiadomość
Witam! Chyba waruję z nadmiaru informacji, bo ostatnio przewijają się gdzieś informacje o ciążach. Że niby można zajść i byća i tak mieć okres. W takim razie potrzebuje opinii kogoś z zewnątrz, bardziej zaznajomionego w temacie niż ja . We wrześniu spalam z moim chłopakiem, zabezpieczyliśmy
się prezerwatywą i nie pękła. Od tego czasu miałam dwa okresy normalne i w terminie oraz jedne opóźniony o 18 dni. Pytanie standardowe - czy mogę być w ciąży? Pewnie nie, ale i tak głupek ze mnie, to się wolę dopytać ...
niby jak miałabyś być w ciąży...?

najpierw dowiedz się, jak w ciążę się zachodzi, a potem dopiero bierz sie za seks......
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-25, 14:15   #1599
aneczka0912
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

witam
jestem tu nowa
mam pytanie otóż przez 5 miesięcy stosowałam tabl anty n......... ostatnie moje opakowanie zaczęłam brać 25pazdziernika 6 listop uprawiałam sex z moim chłopakiem @ dostałam jak zawsze w czasie 7 dniowej przerwy z jedno dniowym opóźnieniem w poniedziałek miałam zacząć kol op tab lecz tego nie zrobiłam ponieważ mój wyjechał i chciałam odstawić tab aż do powrotu mojego mój problem jest następujący w czasie siedmiodniowej przerwy aż do dziś mam straszny ból w podbrzuszu i ból krzyża co chwile chodzę do toalety dla pewności zrobiłam test 3 razy wszedł negatywnie ale strasznie świruje ze to jednak ciążą przecież wszystko możliwe czy to może być problem po przez odstawienie tab
aneczka0912 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-25, 14:27   #1600
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez aneczka0912 Pokaż wiadomość
witam
jestem tu nowa
mam pytanie otóż przez 5 miesięcy stosowałam tabl anty n......... ostatnie moje opakowanie zaczęłam brać 25pazdziernika 6 listop uprawiałam sex z moim chłopakiem @ dostałam jak zawsze w czasie 7 dniowej przerwy z jedno dniowym opóźnieniem w poniedziałek miałam zacząć kol op tab lecz tego nie zrobiłam ponieważ mój wyjechał i chciałam odstawić tab aż do powrotu mojego mój problem jest następujący w czasie siedmiodniowej przerwy aż do dziś mam straszny ból w podbrzuszu i ból krzyża co chwile chodzę do toalety dla pewności zrobiłam test 3 razy wszedł negatywnie ale strasznie świruje ze to jednak ciążą przecież wszystko możliwe czy to może być problem po przez odstawienie tab


po pierwsze pisz pełnymi zdaniami i wyrazami, a nie stosujesz jakieś skróty -.-
po drugie: co ulotka mówi na ten temat?
po trzecie: myślisz, że możesz sobie ot tak brać i zaprzestawać brać tabsy w zależności od swojego widzimisię? czy Ty wiesz, że masz do czynienia z hormonami i nie dość, że biorąc tabsy w nie ingerujesz to takim odstawianiem i wracaniem robisz sobie większą krzywdę?
idź do lekarza skoro coś Cię boli, tak zwykle robią ludzie.
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-25, 14:32   #1601
Black Rainbow
Zadomowienie
 
Avatar Black Rainbow
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 641
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez aneczka0912 Pokaż wiadomość
witam
jestem tu nowa
mam pytanie otóż przez 5 miesięcy stosowałam tabl anty n......... ostatnie moje opakowanie zaczęłam brać 25pazdziernika 6 listop uprawiałam sex z moim chłopakiem @ dostałam jak zawsze w czasie 7 dniowej przerwy z jedno dniowym opóźnieniem w poniedziałek miałam zacząć kol op tab lecz tego nie zrobiłam ponieważ mój wyjechał i chciałam odstawić tab aż do powrotu mojego mój problem jest następujący w czasie siedmiodniowej przerwy aż do dziś mam straszny ból w podbrzuszu i ból krzyża co chwile chodzę do toalety dla pewności zrobiłam test 3 razy wszedł negatywnie ale strasznie świruje ze to jednak ciążą przecież wszystko możliwe czy to może być problem po przez odstawienie tab

Pytanie: kiedy "Twój" wraca? Jeśli za miesiąc, albo dwa, to gratuluję idiotycznego pomysłu.

Pigułki odstawia się na minimum 3 miesiące, ale po jakimś okresie brania. Na pewno 5 miesięcy przyjmowania, nie jest wystarczającym czasem, by robić przerwę od hormonów. Namieszałaś sobie i tyle.

Rozumiem robienie przerwy po 2 latach, żeby wątroba mogła odpocząć, ale po niecałym pół roku?

Wybacz, ale w Twoim przypadku tekst: albo bierzesz, albo nie - jest całkowicie na miejscu.
Black Rainbow jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-25, 14:50   #1602
aneczka0912
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

wiem wiem ze powinnam je odstawic na min 3 miesiace i tak bedzie bo moj wraca dopiero w marcu a tak na marginesie raz juz odstawiłam tab na 3 miesiace po pol rocznym ich braniu i nic sie nie działo okres normalnie tylko teraz cos chyba nie ta bo pobolewa mnie doł brzucha i kzyz reszta ok wiec pierwsze co pomyslałam ze to ciaza bo róznie to moze byc
aneczka0912 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-25, 18:23   #1603
prvosenka
Raczkowanie
 
Avatar prvosenka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 142
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Mam mały problem. Jak to dokładnie jest z zabeapieczniem podczas 7 dniowej przerwy?Stosuję plastry evra. Wyczytałam tutaj na forum, że zabezpiecznie i owszem jest podczas "okresu" ale tylko jeśli na czas przyklei się pierwszy plaster. Właściwie to jak to jest? Mój poblem polega na tym, że o zgrozo zapomniałam przylepić plastra! Pomyliłam się aż o 2 dni! Więc minęło więcej niż 48 godzin przy pierwszym plastrze. Normalnie zmieniam plaster we wtorek kolo południa, a jest czwartek wieczorem. Ginekolog poradziła mi żeby przy nowym opakowaniu zmieniła sobie porę na wieczór. Tak też chciałam zrobić, dlatego rano wiedziałam że mam to zrobić pózniej, a wiczorem jakoś wypadło mi to z głowy...
Na ulotce napisane jest :
"Na początku każdego cyklu
Jeżeli nastąpi pominięcie przyklejenia plastra, istnieje szczególnie wysokie ryzyko zajścia w ciążę.
-istnieje konieczność stosowania niehormonalnej metody antykoncepcji, jako dodatkowego zabezpieczenia przez jeden tydzień ( naturalnie, że będę tak robić, ale dopiero od dzisiaj)
- należy przykleić pierwszy plaster nowego cyklu zaraz po uświadomieniu sobie pominięcia ( zrobione)
- W tym momencie następuje nowy " Dzień 1", oraz "Nowy dzień zmiany plastra". "
Tylko co w wypadku kiedy uprawiałam seks z Tż w poniedziałek wieczorem? Do kiedy trwa zabezpieczenie "starego plastra"? Czy jest możliwość że jestem w ciąży? Dodam że stosujemy stosunek przerywany...
prvosenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-25, 20:50   #1604
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

jesli przedluzylas przerwe a wspolzylas w czasie 7 dniowej przerwy to istnieje ryzyko ciazy.
zdaje mi sie ze ost dzien z zabezpieczeniem przy przedluzeniu przerwy to ost dzien plastra przed przerwa (przerwa jest zabezpieczona jesli naklei sie nowy plaster/wezmie pigulke po 7 dniowej przerwie)

dziecko drogie, stosujesz hormony a meczysz faceta zeby wychodzil wczesnie? po to sie stosuje hormony zeby korzystac z seksu a nie sie stresowac i robic widzimi sie "bo moze"

chcesz chlopa nabawic nerwicy i problemow seksualnych? stosunek przerywany nie jest bezpieczny dla zdrowia, pomijak fakt przyjemnosc

po drugie stosunek przerywany nie gwarantuje bezpiecznego seksu w momencie kiedy oslabisz dzialanie hormonow.
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-25, 22:26   #1605
katarzyna_kedziorek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 4
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Dziewczyny, poratujcie. Moja sytuacja wyglada następująco: Byłam z moim chłopakiem, uzywaliśmy prezerwatywy, on ocierał sie o mnie penisem, miedzy udami i o moje narządy płciowe, ale nie był we mnie. Gdy skonczył i sciągna gumkę, okazało się, ze gdy ją nacisną była peknieta. Jednak w czaise gdy mnie dotykał ( zanim ją nacisną) była sucha, ja nie czułam tez zadnej wilgoci. Powtarzam,z e nie był we mnie. Czy jest jakies prawdopodobieństwo, ze coś się pzreniosło wewnątrz mnie? Mam dni płodne Dajcie znac co myślicie.
katarzyna_kedziorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-25, 22:55   #1606
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez prvosenka Pokaż wiadomość
Mam mały problem. Jak to dokładnie jest z zabeapieczniem podczas 7 dniowej przerwy?Stosuję plastry evra. Wyczytałam tutaj na forum, że zabezpiecznie i owszem jest podczas "okresu" ale tylko jeśli na czas przyklei się pierwszy plaster. Właściwie to jak to jest? Mój poblem polega na tym, że o zgrozo zapomniałam przylepić plastra! Pomyliłam się aż o 2 dni! Więc minęło więcej niż 48 godzin przy pierwszym plastrze. Normalnie zmieniam plaster we wtorek kolo południa, a jest czwartek wieczorem. Ginekolog poradziła mi żeby przy nowym opakowaniu zmieniła sobie porę na wieczór. Tak też chciałam zrobić, dlatego rano wiedziałam że mam to zrobić pózniej, a wiczorem jakoś wypadło mi to z głowy...
Na ulotce napisane jest :
"Na początku każdego cyklu
Jeżeli nastąpi pominięcie przyklejenia plastra, istnieje szczególnie wysokie ryzyko zajścia w ciążę.
-istnieje konieczność stosowania niehormonalnej metody antykoncepcji, jako dodatkowego zabezpieczenia przez jeden tydzień ( naturalnie, że będę tak robić, ale dopiero od dzisiaj)
- należy przykleić pierwszy plaster nowego cyklu zaraz po uświadomieniu sobie pominięcia ( zrobione)
- W tym momencie następuje nowy " Dzień 1", oraz "Nowy dzień zmiany plastra". "
Tylko co w wypadku kiedy uprawiałam seks z Tż w poniedziałek wieczorem? Do kiedy trwa zabezpieczenie "starego plastra"? Czy jest możliwość że jestem w ciąży? Dodam że stosujemy stosunek przerywany...
nie współżyłaś w trakcie przerwy to w ciąży nie będziesz. zabezpieczaj się dodatkowo przez tydzień czy ile tam przy plastrach trzeba

i radzę ustawić sobie przypomnienie w telefonie, bo 2 dni spóźnienia to wybacz misiu, ale jakby był stosunek to ciąża byłaby bardzo prawdopodobna i te dziwne praktyki zwane potocznie stosunkiem przerywanym wcale temu nie zapobiegną.

Cytat:
Napisane przez katarzyna_kedziorek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, poratujcie. Moja sytuacja wyglada następująco: Byłam z moim chłopakiem, uzywaliśmy prezerwatywy, on ocierał sie o mnie penisem, miedzy udami i o moje narządy płciowe, ale nie był we mnie. Gdy skonczył i sciągna gumkę, okazało się, ze gdy ją nacisną była peknieta. Jednak w czaise gdy mnie dotykał ( zanim ją nacisną) była sucha, ja nie czułam tez zadnej wilgoci. Powtarzam,z e nie był we mnie. Czy jest jakies prawdopodobieństwo, ze coś się pzreniosło wewnątrz mnie? Mam dni płodne Dajcie znac co myślicie.
skąd wiesz że miałaś dni płodne? obserwujesz śluz, mierzysz temperaturę codziennie od kilku cykli?
wiesz, żadna z nas w tej gumce nie była, nie siedziała z wami pod kołdrą i nie przyglądała się co gdzie jest. aby doszło do zapłodnienia ejakulat musi się dostać do pochwy [do pochwy nie zalicza się ani udo ani pośladek, warto zauważyć]. to czy do tego doszło to sama oceń.
i polecam udanie się do apteki żeby polecili wam jakiś żel nawilżający, bo jak facet się o ciebie ocierał a ty cały czas byłaś sucha toto może do jakiś podrażnień doprowadzić.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 10:45   #1607
katarzyna_kedziorek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 4
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Tak, prowadzę obserwacje. Ni mówie tu o pośladkach tylko np o wargach sromowych dużych. A pisząc sucha miałam na myśli, ze nie czułam, zeby cos sie wydostało z gumki...
katarzyna_kedziorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 11:14   #1608
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez katarzyna_kedziorek Pokaż wiadomość
Tak, prowadzę obserwacje. Ni mówie tu o pośladkach tylko np o wargach sromowych dużych. A pisząc sucha miałam na myśli, ze nie czułam, zeby cos sie wydostało z gumki...
Plemniki muszą dostać sie do WNĘTRZA pochwy. Wystarczy logicznie i spokojnie pomyśleć....
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 15:16   #1609
kik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 131
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Witam. Może moje pytanie wydać wam się głupie, ale ja już coraz bardziej schizuję.

Ok. 2 miesiące temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Pierwszy okres bez tabletek dostałam idealnie po 28 dniach. Teraz mam już 36 dzień cyklu i okresu ani widu ani słychu.

Piersi i sutki mam niesamowicie wrażliwe. co prawda kiedy wstaję rano nie bolą tak mocno. W ciągdu dnia ból się nasila. Dzisiaj biegam do toalety co chwilę. (ale to pewnie ze stresu)
Teraz konkrety. Nie uprawiałam seksu, lecz tylko pieszczoty z moim chłopakiem. Jesteśmy razem 2 lata i uprawialismy seks tylko przy tabletkach, bo ja panicznie boję się ciąży. Teraz chodzi o to, że on był w spodniach nie było wytrysku tylko pieścił mnie ręką, lecz możliwe, że na jego dłoni znajdował się preejakulat. Możliwe, że wytarł go o moje spodnie, ale potrzebuję twardego argumentu. Tak zaczęłam się bać, że dziś kupiłam test.
Proszę powiedzcie, że schizuję, bo znajduję u siebie coraz więcej objawów. Tzn. Od około 3 tygodni bolą mnie piersi. (zwykle bolą mnie tydzień przed okresem - mam na myśli czasy gdy nie brałam tabletek) co chwilę pobolewa mnie brzuch jakbym miała zaraz dostać ten okres, ale on pobolewa mnie od około 2 tygodni. Czy to skutek odstawienia tabletek? Wiem, ze mogą być cyrki z okresem, ale co z tymi piersiami? Z brzuchem? Uspokójcie mnie proszę. Bo zaczynam się czuć jak rozhisteryzowana nastolatka...
kik jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-26, 15:43   #1610
jessy86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zgierz
Wiadomości: 141
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez kik Pokaż wiadomość
Witam. Może moje pytanie wydać wam się głupie, ale ja już coraz bardziej schizuję.

Ok. 2 miesiące temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Pierwszy okres bez tabletek dostałam idealnie po 28 dniach. Teraz mam już 36 dzień cyklu i okresu ani widu ani słychu.

Piersi i sutki mam niesamowicie wrażliwe. co prawda kiedy wstaję rano nie bolą tak mocno. W ciągdu dnia ból się nasila. Dzisiaj biegam do toalety co chwilę. (ale to pewnie ze stresu)
Teraz konkrety. Nie uprawiałam seksu, lecz tylko pieszczoty z moim chłopakiem. Jesteśmy razem 2 lata i uprawialismy seks tylko przy tabletkach, bo ja panicznie boję się ciąży. Teraz chodzi o to, że on był w spodniach nie było wytrysku tylko pieścił mnie ręką, lecz możliwe, że na jego dłoni znajdował się preejakulat. Możliwe, że wytarł go o moje spodnie, ale potrzebuję twardego argumentu. Tak zaczęłam się bać, że dziś kupiłam test.
Proszę powiedzcie, że schizuję, bo znajduję u siebie coraz więcej objawów. Tzn. Od około 3 tygodni bolą mnie piersi. (zwykle bolą mnie tydzień przed okresem - mam na myśli czasy gdy nie brałam tabletek) co chwilę pobolewa mnie brzuch jakbym miała zaraz dostać ten okres, ale on pobolewa mnie od około 2 tygodni. Czy to skutek odstawienia tabletek? Wiem, ze mogą być cyrki z okresem, ale co z tymi piersiami? Z brzuchem? Uspokójcie mnie proszę. Bo zaczynam się czuć jak rozhisteryzowana nastolatka...
Poczytaj trochę postów w tym wątku... Po odstawieniu różne rzeczy sie dzieją, a regularność krwawień też pozostawia wiele do życzenia.
jessy86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-28, 09:31   #1611
prvosenka
Raczkowanie
 
Avatar prvosenka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 142
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Pokaż wiadomość
jesli przedluzylas przerwe a wspolzylas w czasie 7 dniowej przerwy to istnieje ryzyko ciazy.
zdaje mi sie ze ost dzien z zabezpieczeniem przy przedluzeniu przerwy to ost dzien plastra przed przerwa (przerwa jest zabezpieczona jesli naklei sie nowy plaster/wezmie pigulke po 7 dniowej przerwie)

dziecko drogie, stosujesz hormony a meczysz faceta zeby wychodzil wczesnie? po to sie stosuje hormony zeby korzystac z seksu a nie sie stresowac i robic widzimi sie "bo moze"

chcesz chlopa nabawic nerwicy i problemow seksualnych? stosunek przerywany nie jest bezpieczny dla zdrowia, pomijak fakt przyjemnosc

po drugie stosunek przerywany nie gwarantuje bezpiecznego seksu w momencie kiedy oslabisz dzialanie hormonow.
Stosunek przerywany wynika z jego inicjatywy... Dlatego pewnie też tak ciężko jest nam czerpać z tego przyjemność. Ale pracuje nad tym żeby wreszcie wyluzował Co do mojego przypadku to zgłosiłam się do ginekologa jeszcze w czwartek wieczorem. Radził tabletkę 72h. Więc poczekamy zobaczymy..:/
prvosenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-28, 11:59   #1612
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

znam ten bol. powiedz jemu ze to nie jest skuteczna metoda jesli chodzi o caloksztalt. musielibyscie zaniechac seksu albo uzywac prezerwatyw jesli juz sie tak czepia drobiazgowo


kiedy ja przedluzylam przerwe to dr powiedziala ze wszystko bedzie w porzadku i nie ma zagrozenia ciaza ale dobrze ze dr zdecydowal
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-28, 14:05   #1613
FrostyAngel
Zakorzenienie
 
Avatar FrostyAngel
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 925
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

ile po stosunku mozna zrobic test ciazowy,zeby wynik byl prawidlowy?
FrostyAngel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-28, 14:16   #1614
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

tak min 14 dni, najlepiej moze z 21, chyba ze sie miesiaczka pojawi to wiadomo nie ma sensu
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-28, 16:48   #1615
FrostyAngel
Zakorzenienie
 
Avatar FrostyAngel
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 925
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

dziekuje
FrostyAngel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-01, 10:43   #1616
justa1916
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 5
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

cześć kobietkiopowiem wam moją historie

po roku bezowocnych starań,braku owulacii(nawet po clo)stwierdzono PCO,pozostała laparoskopia...przeprowad zono ją w lipcu tego roku,do tego udrażnianie jajowodów oraz pobrano mi wycinek jajnika który potwierdził PCO,nadal miałam nadzieje...pierwsze 2mce bez monitorowania cykli,mieliśmy nie myśleć itd,nadal ciąży brak.w kolejnym cyklu w monitorowanym okazało się że jes owu,ale dopiero w 23dc,kilka dni póżniej było ciałko żółte,oczywiście luteina od owu i czekanie..@przyszł 15 dni po owu.a teraz ten cykl mnie zadziwił i Was pewnie też.to mój terażniejszy cykl okres 22.10 owu miałam 13.11(monitoring)14.11 było już widoczne c.żółte i się okazało ż e w drugim jajniku jest gotowy pęcherzyk do pęknięcia mimo owu .16.11 miałam drugą owu a dwa dni póżniej 2 ciałka żółte w obu jajnikach,lekarz powiedział że jest szansa na bliźniaki dwujajowedodam że żadnych leków nie brałam.okres mi się spóżnia już 4 dzień,piersi bolą temp nie spada(a mierze od kilku cykli)luteine biore od 14.11 i cisza...test wczoraj negatywny.nie wiem co myśleć...może jes szansa jeszcze ?co myślicie?może ktoś miał podobnie?będe wdzięczna za odp.pozdrawiam
justa1916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-01, 18:48   #1617
Kwiatecek
Zadomowienie
 
Avatar Kwiatecek
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Biala
Wiadomości: 1 003
GG do Kwiatecek
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez ilma Pokaż wiadomość
Witam! Chyba waruję z nadmiaru informacji, bo ostatnio przewijają się gdzieś informacje o ciążach. Że niby można zajść i byća i tak mieć okres. W takim razie potrzebuje opinii kogoś z zewnątrz, bardziej zaznajomionego w temacie niż ja . We wrześniu spalam z moim chłopakiem, zabezpieczyliśmy
się prezerwatywą i nie pękła. Od tego czasu miałam dwa okresy normalne i w terminie oraz jedne opóźniony o 18 dni. Pytanie standardowe - czy mogę być w ciąży? Pewnie nie, ale i tak głupek ze mnie, to się wolę dopytać ...
nie mam opcji bys byla w ciazy.

---------- Dopisano o 19:48 ---------- Poprzedni post napisano o 19:43 ----------

Cytat:
Napisane przez justa1916 Pokaż wiadomość
cześć kobietkiopowiem wam moją historie

po roku bezowocnych starań,braku owulacii(nawet po clo)stwierdzono PCO,pozostała laparoskopia...przeprowad zono ją w lipcu tego roku,do tego udrażnianie jajowodów oraz pobrano mi wycinek jajnika który potwierdził PCO,nadal miałam nadzieje...pierwsze 2mce bez monitorowania cykli,mieliśmy nie myśleć itd,nadal ciąży brak.w kolejnym cyklu w monitorowanym okazało się że jes owu,ale dopiero w 23dc,kilka dni póżniej było ciałko żółte,oczywiście luteina od owu i czekanie..@przyszł 15 dni po owu.a teraz ten cykl mnie zadziwił i Was pewnie też.to mój terażniejszy cykl okres 22.10 owu miałam 13.11(monitoring)14.11 było już widoczne c.żółte i się okazało ż e w drugim jajniku jest gotowy pęcherzyk do pęknięcia mimo owu .16.11 miałam drugą owu a dwa dni póżniej 2 ciałka żółte w obu jajnikach,lekarz powiedział że jest szansa na bliźniaki dwujajowedodam że żadnych leków nie brałam.okres mi się spóżnia już 4 dzień,piersi bolą temp nie spada(a mierze od kilku cykli)luteine biore od 14.11 i cisza...test wczoraj negatywny.nie wiem co myśleć...może jes szansa jeszcze ?co myślicie?może ktoś miał podobnie?będe wdzięczna za odp.pozdrawiam
moim zdaniem jesli jajeczka byly co wyszlo na monitorowniu, to moze Ci sie udalo zajsc w ciaze, moze nawet podwujna ja tez mam pcos,zaszlam dopiero po stymulacji., wybierz sie za jakies dwa tyg do gina, powinien juz widziec po tym czasie zmiany w macicy w razie ciazy.
__________________
Kwiatecek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-01, 18:55   #1618
maartaaa123
Przyczajenie
 
Avatar maartaaa123
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 27
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Prawdopodobieństwo ciąży przy stosunku dzień jak i tydzień przed okresem, który się pojawił jest zerowe, prawda?
maartaaa123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-01, 19:03   #1619
Kwiatecek
Zadomowienie
 
Avatar Kwiatecek
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Biala
Wiadomości: 1 003
GG do Kwiatecek
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

teretycznie tak chyba , ze masz krotkie cykle 21 dniowe
__________________
Kwiatecek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-01, 21:07   #1620
maartaaa123
Przyczajenie
 
Avatar maartaaa123
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 27
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cykle mam dość długie, średnio 32 dni. Niby wiem, ze to raczej nie możliwe, ale jakoś mnie to dręczy. 10 dni po stosunku zrobiłam test-negatywny. Okres był jak najbardziej normalny.

---------- Dopisano o 22:07 ---------- Poprzedni post napisano o 20:08 ----------

Co o tym myślicie kochane?
maartaaa123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:36.