Pytanie o staż - wątek zbiorczy - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-05-19, 08:55   #1621
bluedream
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

ja mam takie pytanie do Was drogie Wizazanki.Czy mozna sobie wybrac,ze np.chce sie isc na staz tylko na 3miesiace?
bluedream jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-20, 09:17   #1622
impressive20
Raczkowanie
 
Avatar impressive20
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 228
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez patrinka Pokaż wiadomość
Stwierdzam że urzędy pracy to jeden wielki syf, jak człowiek chce się czegoś u nich dowiedzieć to takie nie życzliwe baby tam siedzą, dzisiaj byłam w sprawie odbywania stażu, bo w lutym 29 mam koniec stażu i sytuacja wygląda tak: mogę przedłużyć ale kasy dostane dalej 476 zeta albo mogę starać się o nowy staż ale gdzie indziej bo jak to pani powiedziała, ponowny staż w tym samym miejscu jest bezsensu, To jest jakies nienormalne tym bardziej że przedłużając staż jest nowa umowa i normalnie powinno być tak że ustala się już tą nową stawkę. A w ogóle niedawno dowiedziałam sie tez o tym, że 14 dni od wejścia w życie ustawy o 140% zasiłku można było się odwołać i ci co sie odwołali dostali wyższą stawkę, ale oczywiście kto by o tym powiadomił zwykłego śmiertelnika. Brak słów do tych urzędów, ludzi traktują jak pył, a tak naprawdę bez bezrobotnych taki urząd by nie istniał i te nie życzliwe baby same kombinowałyby jakim sposobem mieć więcej pieniędzy.


Jestem tego samego zdania i wtej samej sytuacji od przedłużenia umowy ze starej umowy mineło dwa miesiące wyobrażć sobie ze dostaje stypendium z podwyzka!!!!Zgłosiłam ta sparwe do UP myslisz ze oni sie tym zainteresowali ,kazali mi sie za miesiac zglosic na wizycie to powiedziec czyli dzisiaj mam wizyte! a nie jak najszybciej w tamtym miesiacu juz zglosilam a oni nic olali to! dlatego to ich strata jesli faktycznie to powinnam dostac stypendium na zasadzie starej umowy a ja dostaje po przedluzeniu umowy z podwyzka na zasadze nowej umowy dlatego zglaszac sie nie bede ale poki co dostaje z podwyzka jestem zadowolona ale wydurniac sie nie bede i po 1000 razy zglaszac o zaistnialej sytuacji ja podejrzewam ze weszla decyzja ze mozliwe iz dostaja stazysci po przedluzeniu umowy z pozdwyzka no to w takim razie nalezaloby sie pismo w takiej sytuacji a tu nic ,pwoiem wam jak dowiemsie z dzsiiejszej wizyty ale W Urzedzie Pracy jest potworny bałagan,a przeciez zwrotów pieniedzy nie ma ,bo to nie zgodzne z przepisami ...juz sama niewiem
__________________
Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł,
ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć...
impressive20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-21, 20:07   #1623
paulinka3110
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinka3110
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Pomerania :)
Wiadomości: 2 363
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

A powiedzcie mi dziewczynki jak to jest z rezygnacją ze stażu...Otóż jedna ze stażystek w moim miejscu pracy stwierdziła, że za tak marne pieniądze nie będzie pracowała bo i tak się niczego nie nauczy... No i powiedziała że rezygnuje ze stażu!
Natychmiast pojawiło się dziesiątki spekulacji, że po rezygnacji ze stażu coś się płaci tzn.coś się zwraca...

Ciekawa jestm jak to się odbywa...
__________________
maniaczko-fanka mundurowych

Moja książkowa wymiana. Zapraszam
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=630571http://
paulinka3110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-21, 20:57   #1624
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez bluedream Pokaż wiadomość
ja mam takie pytanie do Was drogie Wizazanki.Czy mozna sobie wybrac,ze np.chce sie isc na staz tylko na 3miesiace?
Nie.
Możesz to jednak "delikatnie" zasugerować - podając racjonalne argumenty dla których to miano by się dostosować do Twoich potrzeb. Środki finansowe na staż są ściśle zaplanowane, liczba osób również "obliczona", jakiekolwiek zmiany w stosunku do potrzeb jednostki są kłopotliwe.

Cytat:
Napisane przez impressive20 Pokaż wiadomość
W Urzedzie Pracy jest potworny bałagan
Wyrazy współczucia.

Cytat:
Napisane przez paulinka3110 Pokaż wiadomość
A powiedzcie mi dziewczynki jak to jest z rezygnacją ze stażu...Otóż jedna ze stażystek w moim miejscu pracy stwierdziła, że za tak marne pieniądze nie będzie pracowała bo i tak się niczego nie nauczy... No i powiedziała że rezygnuje ze stażu!
Natychmiast pojawiło się dziesiątki spekulacji, że po rezygnacji ze stażu coś się płaci tzn.coś się zwraca...

Ciekawa jestm jak to się odbywa...
Staż możesz przerwać w momencie podjęcia pracy w trakcie - BEZ KONSEKWENCJI. W pozostałych przypadkach jesteś zobowiązana zwrócić PUP wszystkie koszta jakie poniósł w związku ze skierowaniem Twojej osoby (np.badania lekarskie). Dyrektor PUP może jednak postąpić inaczej. W przypadku kiedy to jednak ktoś "uświadamia" sobie,że przestało mu się "opłacać" CELOWO nie odstąpiłabym od tego i zażadałabym zwrotu kosztów na miejscu takiego dyrektora. A wiesz dlaczego? Bo kwota stypendium jest wcześniej "znana" i osoba idąca na staż doskonale zdaje sobie sprawę ile zarobi. Decyzja więc należy do niej. Dorosłość zobowiązuje, chyba, że ktoś jeszcze nie dorósł.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-22, 17:18   #1625
AScarlett
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 6
GG do AScarlett
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Mam pytanie w związku z wypłatą pieniędzy za staż - zaczęłam pracę (staż) tydzień temu. Czy pierwszą wypłatę dostanę po miesiącu czy w jakimś innym terminie? Bo na stronie mojego PUP znalazłam informację, ze zasiłki i stypendia są wypłacane od 12-14 dnia miesiąca (wg nazwisk). I jeszcze jedno - czy żeby wybrac pieniądze muszę dostać jakiś kwitek z PUP?
AScarlett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-22, 17:24   #1626
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez AScarlett Pokaż wiadomość
Mam pytanie w związku z wypłatą pieniędzy za staż - zaczęłam pracę (staż) tydzień temu. Czy pierwszą wypłatę dostanę po miesiącu czy w jakimś innym terminie? Bo na stronie mojego PUP znalazłam informację, ze zasiłki i stypendia są wypłacane od 12-14 dnia miesiąca (wg nazwisk). I jeszcze jedno - czy żeby wybrac pieniądze muszę dostać jakiś kwitek z PUP?
Ja pieniądze dostąję przelewem na konto
Nie wiem jak się odbywa odbieranie pieniędzy w UP, podejrzewam, że wystarczy podać imie/nazwisko, pokazać dowód osobisty...

Dostaniesz pieniądze w takim terminie w jakim wypłaca UP pieniadze czyli ok 14.06 - ale nie całość, tylko za przepracowane dni w maju.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-22, 18:14   #1627
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Z tego co ja się orientuję to wypłaca się TYLKO na konto. Nie ma w PUP-ach żadnych "kas, okienek"
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-22, 18:17   #1628
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
Z tego co ja się orientuję to wypłaca się TYLKO na konto. Nie ma w PUP-ach żadnych "kas, okienek"
ewentualnie dostaje się pocztą
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-22, 18:24   #1629
AScarlett
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 6
GG do AScarlett
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
ewentualnie dostaje się pocztą

U mnie nie wypłacają w PuP, ale (jak jest napisane na stronie internetowej) w banku spółdzielczym. dlatego pytałam, czy trzeba mieć jakiś kwitek...
AScarlett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-22, 19:52   #1630
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Hmmm....widzę, że wszędzie inaczej
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-24, 12:12   #1631
tess_d
Zadomowienie
 
Avatar tess_d
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1 682
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez AScarlett Pokaż wiadomość
Mam pytanie w związku z wypłatą pieniędzy za staż - zaczęłam pracę (staż) tydzień temu. Czy pierwszą wypłatę dostanę po miesiącu czy w jakimś innym terminie? Bo na stronie mojego PUP znalazłam informację, ze zasiłki i stypendia są wypłacane od 12-14 dnia miesiąca (wg nazwisk). I jeszcze jedno - czy żeby wybrac pieniądze muszę dostać jakiś kwitek z PUP?
Są dwie możliwości. Przynajmniej w moim urzędzie
Pierwsza, składasz prośbę o przelewanie kasy na konto, dołączasz do tego nr konta ze swoimi danymi (najlepiej jest odciąć to od rozliczeń które przychodzą pocztą z banku), dostarczasz co miesiąc oświadczenie, że np. w miesiącu maj 2008 nie otrzymałam dochodów i po kłopocie. Te ośiwadczenia mozesz nawet wysyłać pocztą.

Druga, to taka jak w przypadku pobierania zasiłków. Przychodzisz co miesiąc na wizytę, dostajesz "pasek" i z tym paskiem i dowodem idziesz do banku, który współpracuje z UP i tam Ci wypłacają kasę.

Co do tego kiedy dostaniesz, to zależy od urzędu i systemu jaki stosują. U nas każda osoba ma przydzielony identyfikator i każdy identyfokator ma określony termin wypłat. Oczywiście terminy te nie są co miesiąc takie same.

Ja jak byłam na stażu to byłam S1 i miałam wypłatę na początku miesiąca.
tess_d jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-25, 13:29   #1632
KittyKitty_BangBang
Raczkowanie
 
Avatar KittyKitty_BangBang
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kittiland
Wiadomości: 241
GG do KittyKitty_BangBang
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

hey dziewczynki
powiedzcie mi jak to jest z dniem wolnym.. tzn za 3 maj?
czy stażyści tez dostają dodatkowy?

ogólnie moj staż w banku mnie dobija
nie bede sie rozpisywac o traktowabiu nas jak służących
ostatnio pani stwierdziła że jak będzie ładna pogoda to kierowca zawiezie nas na miasto żebyśmy ulotki rozdawały
chyba śni..
w moim planie stażu nie ma mowy o ulotkach..podczas rozmowy przed przyjęciem na staż też nic nie wspomniała o tym
więc czekam tylko aż słońce zaświeci i idę sie kłócic..
bo ja nie po to poszlam na staż do banku żeby ulotki na mieście rozdawac
heh może byc po tym wisielcza atmosfera ale co tam..
;p najwyżej nakabluje do UP heh albo inspekcji pracy
KittyKitty_BangBang jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-25, 13:41   #1633
eve_malutka
Zadomowienie
 
Avatar eve_malutka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 332
GG do eve_malutka
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

W Umowie stażowej pisze ze pracodawca moze oddelegowac cię do pracy w terenie, ale co to znaczy nie jest tam dokładnie napisane
eve_malutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-25, 14:04   #1634
KittyKitty_BangBang
Raczkowanie
 
Avatar KittyKitty_BangBang
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kittiland
Wiadomości: 241
GG do KittyKitty_BangBang
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

heh jak dobrze miec fajnego profesora studiuje administracje więc uczą mnie w 90% prawnicy
więc mój profesor od cwiczen(najlepszy człowiek pod słońcem..i szkoda że dopiero teraz na to wpadłam żeby zadzwonic do niego) powiedział że musze wykonywac to co jest w planie stazu a reszta jest niezgodna z prawem i nie muszę no tzn chyba że to podwyższy moje umiejętności..i chce to mogę robic
heh rozdawanie ulotek napewno tego nie spowoduje
jest to niezgodnośc wykonywanych zadan z planem stazu i nawet jak ktoś ma dostyc to moze sie zawiąśc i zrezygnowac ze stażu no o ile rzeczywiście jest tak jak mówi
KittyKitty_BangBang jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-25, 16:05   #1635
alexiaaa22
Przyczajenie
 
Avatar alexiaaa22
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Więc tak za 3 maj owszem przysługuje Ci jeden dzień wolnego,ale musisz miec go wybranego tak jak wszyscy w banku czyli wtedy kiedy oni maja wolne ... Bo to zalezy od zakładu pracy jak maja...
A co do ulotek nawet gdyby nakablowali to PUP nic z tym nie zrobi to nie są twoje obowiązki i masz prawo sie postawic po pierwsze to nie oni Ci PŁACA tylko PUP .I nie moga wymagac wszytskiego od stażysty bo to nie jest umowa o PRACE.. wiec trzymaj się tam
alexiaaa22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-25, 16:06   #1636
alexiaaa22
Przyczajenie
 
Avatar alexiaaa22
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Więc tak za 3 maj owszem przysługuje Ci jeden dzień wolnego,ale musisz miec go wybranego tak jak wszyscy w banku czyli wtedy kiedy oni maja wolne ... Bo to zalezy od zakładu pracy jak maja...
A co do ulotek nawet gdyby nakablowali to PUP nic z tym nie zrobi to nie są twoje obowiązki i masz prawo sie postawic po pierwsze to nie oni Ci PŁACA tylko PUP .I nie moga wymagac wszytskiego od stażysty bo to nie jest umowa o PRACE.. wiec trzymaj się tam
alexiaaa22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-25, 18:21   #1637
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez alexiaaa22 Pokaż wiadomość
Więc tak za 3 maj owszem przysługuje Ci jeden dzień wolnego,ale musisz miec go wybranego tak jak wszyscy w banku czyli wtedy kiedy oni maja wolne ...
Nie jest tak jak piszesz
Wolne za 3.05 można wziąć kiedy się chce, ale do końca okresu rozliczeniowego - albo do końca maja, albo do końca czerwca (to zalazy czy obowiązuje tam rozliczenie miesięczne czy kwartalne). No chyba, że pracodawca ustanowił 2.05 jako dzień wolny od pracy, wtedy już nie przysługuje ten dodatkowy, bo został przyznany przez pradowacę na 2.05

Kitty: tak, możesz się kłócić Poza tym kazda zmiana w programie stazu musi być dołączona jako aneks do umowy
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-25, 20:58   #1638
paulinka3110
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinka3110
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Pomerania :)
Wiadomości: 2 363
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez KittyKitty_BangBang Pokaż wiadomość
hey dziewczynki
powiedzcie mi jak to jest z dniem wolnym.. tzn za 3 maj?
czy stażyści tez dostają dodatkowy?

ogólnie moj staż w banku mnie dobija
nie bede sie rozpisywac o traktowabiu nas jak służących
ostatnio pani stwierdziła że jak będzie ładna pogoda to kierowca zawiezie nas na miasto żebyśmy ulotki rozdawały
chyba śni..
w moim planie stażu nie ma mowy o ulotkach..podczas rozmowy przed przyjęciem na staż też nic nie wspomniała o tym
więc czekam tylko aż słońce zaświeci i idę sie kłócic..
bo ja nie po to poszlam na staż do banku żeby ulotki na mieście rozdawac
heh może byc po tym wisielcza atmosfera ale co tam..
;p najwyżej nakabluje do UP heh albo inspekcji pracy
Witaj w klubie! Ja na swój staż ogólnie nie narzekam...pomijając fakt ze przeniesiono mnie całkiem niedawno na inny dział...kompletne zaskoczenie.
Obserwując to wszystko co się dzieje to stwierdzam że stażysta to pracownik w stylu "przynieś, podaj, pozamiataj..."
__________________
maniaczko-fanka mundurowych

Moja książkowa wymiana. Zapraszam
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=630571http://
paulinka3110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-26, 19:18   #1639
goha80
Zadomowienie
 
Avatar goha80
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 017
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Ech idę na staż od jutra, dziś robiłam badania i załatwiałam te wszystkie formalności. Aż mnie głowa rozbolała bo musiałam obejść 3 pokoje i odpowiadać na różne żenująco głupie pytania w dwóch różnych ankietach . (podobno dlatego że projekt dofinansowany z funduszy unijnych)
do tego przyszłam do domu i nic nie wiem bo osoba która miała mi wszystko wytłumaczyć i wyjaśnić okazała się stażystką i raczej się nie zrozumiałyśmy mimo że o pewne rzeczy pytałam po 3 razy
nic nie wiem o swoich obowiązkach nikt mi tego nie przedstawił.dowiem się tego dop. na miejscu pracy?
tak więc od was dowiaduję się że że muszę siedzieć na stażu 8 godzin dziennie (mam być nauczycielem i myślałam że tylko tyle ile dzieci mają lekcji...czasem 4 czasem 2...)
zresztą kto mnie z tego rozliczy? na mojej karcie są tylko daty a nie od której do której....
no i co z sobotami i niedzielami? tam się nie składa podpisów wykreśla się te dni czy co?
no i jeszcze w ogóle jakaś kompletna bzdura że muszę oddawać listę ostatniego dnia roboczego do 12 w poludnie a jak tego nie zrobię to mi nie wypłacą pieniędzy, co już dla mnie w ogóle jest nie do pojęcia bo jak mam to zrobić będąc jednocześnie na stażu oddalonym od urzędu o 1,5 godz. drogi!!!
no i tak na marginesie pierwszy dzień stażu i już strajk nauczycieli nieźle się zaczyna
__________________
#klubrecenzentki
goha80 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-26, 21:56   #1640
KittyKitty_BangBang
Raczkowanie
 
Avatar KittyKitty_BangBang
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kittiland
Wiadomości: 241
GG do KittyKitty_BangBang
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

hey
heh dziś miałm akcje bo pani menadzer kazala mi rozdac ulotki
więc poszłam do opiekunki stażu i mówie że nie zamierzam
i tam argumenty posypałay sie ogólnie staneło na tym że powiedziała " jak chcesz ale musisz samam powiedziec o tym dyrektorowi "
heh głupia myślala że sie przestrasze i nie pójdę ;p
i tu sie pomyliła
po 5 min byłam na dywanie heh
dyro powiedział że nie może mnie do tego zmusic i mam to zgłosic opiekunce heh a ja z textem że ona kazała mi osobiście przekazac ta informacje dyrowi więc dlatego zajmuje jego cenny czas heh

po godzinie jak wiesc sie rozeszła panie z banku zaczeły sie dziwnie zachowywac heh i nagle co chcwile nie słyczałam uroczego wołania mojego imienia heh
hmm czyżby przypadek??
zobaczymy jak będzie jutro
ale jak będą coś fikac to zatańcze z nimi i z up walczyka
koniec wykorzystywania..
KittyKitty_BangBang jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-29, 15:04   #1641
arizoona
Zakorzenienie
 
Avatar arizoona
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Podkarpacie -!-
Wiadomości: 6 672
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Mam takie pytanie
Co wypada dać w prezencie opiekunce stażu oraz dyrektorowi na zakończenie stażu Jak to u Was wygląda
... i jak powinny brzmieć podziękowania ( bo ja nie mam zielonego pojęcia)
arizoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-29, 20:45   #1642
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez arizoona Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie
Co wypada dać w prezencie opiekunce stażu oraz dyrektorowi na zakończenie stażu Jak to u Was wygląda
... i jak powinny brzmieć podziękowania ( bo ja nie mam zielonego pojęcia)
Żartujesz? Prezent? Jeśli chcesz "ładnie" podziękować to najbardziej neutralne są wg. mnie kwiaty. Prezenty daje się z reguły tylko osobom bliskim, znając je oraz ich oczekiwania i potrzeby.
Co do tego jak powinny "brzmieć" podziękowania to wybacz,ale najlepiej aby brzmiały OD SERCA.
Ale to tylko moje zdanie.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-29, 20:54   #1643
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
Żartujesz? Prezent? Jeśli chcesz "ładnie" podziękować to najbardziej neutralne są wg. mnie kwiaty. Prezenty daje się z reguły tylko osobom bliskim, znając je oraz ich oczekiwania i potrzeby.
Co do tego jak powinny "brzmieć" podziękowania to wybacz,ale najlepiej aby brzmiały OD SERCA.
Ale to tylko moje zdanie.
też tak uważam

Mozesz ewentualnie przynieść skromny poczestunek - typu ciastka, lub ciasta - przynajmniej ja się z taką "formą" podziękowania spotkałam i uważam to za miły a nie krempujacy gest.

Co do prezentu, to znam przypadek że to nie stazystka dała prezent, lecz ona otrzymała od pan z działu w którym odbywała staż
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-29, 21:01   #1644
eve_malutka
Zadomowienie
 
Avatar eve_malutka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 332
GG do eve_malutka
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Dokładnie wydaje mi sie ze oni pracodawca powinien dac chodz mały poczestunek czy cos takiego na koniec stazu, wkoncu np my stazystki odwalamy cała robotę od telemarketingu, rozliczen nauczycieli, za darmo codziennie po 8h , ale to tylko moje zdanie
eve_malutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-29, 21:06   #1645
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez eve_malutka Pokaż wiadomość
Dokładnie wydaje mi sie ze oni pracodawca powinien dac chodz mały poczestunek czy cos takiego na koniec stazu, wkoncu np my stazystki odwalamy cała robotę od telemarketingu, rozliczen nauczycieli, za darmo codziennie po 8h , ale to tylko moje zdanie
pisałam o poczestunku od stazystki nie od pracodawcy
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-30, 07:25   #1646
arizoona
Zakorzenienie
 
Avatar arizoona
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Podkarpacie -!-
Wiadomości: 6 672
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
Żartujesz? Prezent? Jeśli chcesz "ładnie" podziękować to najbardziej neutralne są wg. mnie kwiaty. Prezenty daje się z reguły tylko osobom bliskim, znając je oraz ich oczekiwania i potrzeby.
Co do tego jak powinny "brzmieć" podziękowania to wybacz,ale najlepiej aby brzmiały OD SERCA.
Ale to tylko moje zdanie.
W mojej okolicy właśnie jest taki zwyczaj że na koniec stażu daje się skromny prezent troche to dziwne no ale cóż
Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
też tak uważam

Mozesz ewentualnie przynieść skromny poczestunek - typu ciastka, lub ciasta - przynajmniej ja się z taką "formą" podziękowania spotkałam i uważam to za miły a nie krempujacy gest.

Co do prezentu, to znam przypadek że to nie stazystka dała prezent, lecz ona otrzymała od pan z działu w którym odbywała staż
... poczęstunek oczywiście będzie
Cytat:
Napisane przez eve_malutka Pokaż wiadomość
Dokładnie wydaje mi sie ze oni pracodawca powinien dac chodz mały poczestunek czy cos takiego na koniec stazu, wkoncu np my stazystki odwalamy cała robotę od telemarketingu, rozliczen nauczycieli, za darmo codziennie po 8h , ale to tylko moje zdanie
Też kiedyś tak mi się wydawało ale niestety tak nie jest i to ja będę musiała częstować (50 osób to nie mały koszt będę miała)
arizoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-30, 11:16   #1647
stazysta007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 33
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

czy slyszeliscie moze o tym ze za bilety do miejsca pracy urzad nie bedzie zwracal kosztow ? bo na podkarpaciu jest taka plotka ze z powodu braku srodkow urzad moze przestac zwracac za bilety ... co prawda ja nie musze dojezdzac no ale wiekszosz dojezdza i jesli jeszcze beda musieli placic te 150zl za miesieczny bilet to wtedy juz płaca za staz jest katastrofalnie niska ...
stazysta007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-31, 18:40   #1648
karolinaa
Wtajemniczenie
 
Avatar karolinaa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 150
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

widze że była rozmowa o prezentach na koniec stażu , ja mam w przedszkolu i myślałam żeby dać tej grupie w której byłam pomocą - cukierki , no i własnie nie wiem co z tymi nauczycielkami co im pomagałam w końcu to pół roku
__________________
Najważniejsza w życiu jest decyzja. Reszty dokona przypadek
Lidia Jasińska


Chcesz podarować uśmiech dzieciom wyślij kartkę więcej na: http://marzycielskapoczta.pl/
karolinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 09:50   #1649
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

jezeli chodzi o zakonczenie stazu my z dziewczynami chcialysmy kupic ciasto ale....

zaproponowano nam przedluzenie staz u do max okresu 12 miesiecy z tym ze dopiero od 1 sierpnia bo teraz nie maja juz pieniedzy teraz koncze staz 6 czerwca

i w zwiazku z tym mam pytanko czy skoro bede te 12 m-cy na stazu dostane to bezrobotne(dodam ze szukam pracy ale gdyy byl zasilek to czemu nie)
niepoko mnie ta przerwa 2 miesiace czy to sie uda podciagnac pod te przepisy
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-01, 11:09   #1650
arizoona
Zakorzenienie
 
Avatar arizoona
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Podkarpacie -!-
Wiadomości: 6 672
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
Niestety nie
Podczas tych 12 miesięcy musisz co miesiąc osiągać dochód nie mniejszy niż tak zwane minimalne wynagrodzenie, które od 01.01.2008r. wynosi 1.126 zł brutto.
Podczas stażu masz stypendium w mniejszej kwocie.
Tak jak Ata wcześniej pisała to nie.
arizoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:02.