Nasze codzienne jadłospisy, część X. - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-01-04, 20:43   #1621
Fankaus5olga
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 139
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
ekstra jest mi tam się baaardzo podoba - zwlaszcza ten LUZ gratuluję!
A ja dziękuje Za kopa w tyłek i.. za wszystko
__________________
Time of my life...
She's like the wind
Man in the mirror

M.J & P.S forever in my heart
Fankaus5olga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-04, 20:46   #1622
warrior_mortal
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 595
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
jest okej...ale według mnie mało, i niewiele nnkt zważywszy na fakt, że masło orzechowe nie jest ich idealnym źródłem. poza tym, powtorze sie- MAŁO. serio. i miejscami jakościowo redukcyjnie... wywal chocby ten twarog chudy i zastap poltlustym... te jarzyny na parze do kolacji moglabys zjesc na surowo i polac oliwą, coby się witaminy przyswoily.
miesiaczkujesz? jakie masz bmi?
wiem, wiem, że nie najlepiej...stale nad tym pracuje-uwierz mi! twaróg jutro miałam zamiar zamieni na półtłusty a, tylko 100g dlatego, że ostatnimi czasy mój organizm się bardzo buntuje. boję się jeść więcej, żeby nie przedobrzyć? mleko już odstawiłam, bo fatalnie się czułam. niedługo zrobie sobie badania, bo już dzisiaj dostałam skierowanie na testy pokarmowe. chyba niestety alergia albo skaza białkowa się włączyła a ostatni posiłek to zamiennie z kolacją a więc wychodzi obiado-kolacja bo wróciłam późno ze szkoły.

ps. ile gram twarogu mogę zjeść jednorazowo, spokojnie bez 'skutków ubocznych'? aha no i dzieki wielkie za ocene
__________________
Ten człowiek jest wolny, który żyje dla siebie, a nie dla innych.
— Arystoteles
warrior_mortal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-04, 20:54   #1623
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Fankaus5olga Pokaż wiadomość
A ja dziękuje Za kopa w tyłek i.. za wszystko
nie masz mi za co dziękować.

Cytat:
Napisane przez warrior_mortal Pokaż wiadomość
wiem, wiem, że nie najlepiej...stale nad tym pracuje-uwierz mi! twaróg jutro miałam zamiar zamieni na półtłusty a, tylko 100g dlatego, że ostatnimi czasy mój organizm się bardzo buntuje. boję się jeść więcej, żeby nie przedobrzyć? mleko już odstawiłam, bo fatalnie się czułam. niedługo zrobie sobie badania, bo już dzisiaj dostałam skierowanie na testy pokarmowe. chyba niestety alergia albo skaza białkowa się włączyła a ostatni posiłek to zamiennie z kolacją a więc wychodzi obiado-kolacja bo wróciłam późno ze szkoły.

ps. ile gram twarogu mogę zjeść jednorazowo, spokojnie bez 'skutków ubocznych'? aha no i dzieki wielkie za ocene
słuchaj...skoro twaróg Ci szkodzi, to go nie jedz. serio. przecież nie jest on obligatoryjnym elementem dobrze zbilansowanej diety. sama nie jadam jakiejś mega ilości twarogu, jako że jest ciężkostrawny i nie wpływa dobrze na mój brzuch.;-)) jeśli już po 100gramach czujesz się kiepsko, to nie dokładaj, nie warto. Szukaj zamienników. może rybka? albo omlet? lub - aaa! widły lecą - coś słodkiego? upiecz ciasto jakieś dobre, albo pancakesy, naleśniki... a nuż serek homogenizowany będzie przyjaźniejszy dla Twojego układu pokarmowego?

oczywiście, jeżeli lubisz twaróg, to okej, tyle, że w rozsądnych dla swojego ciała dawkach. generalnie, org jest w stanie przyswoić 20 gramów (+/-) białka na raz, reszta wędruje do nerek po uprzedniej obróbce :P upraszczając. Nerki mogą na tym przeładowaniu białkiem ucierpieć, więc nie polecam.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-04, 20:58   #1624
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

U:
1.Kuleczki czekoladowe nesquik z mlekiem 3.2%,kromka razowca z masłem orzechowym,banan i jabłuszko,zielona herbata
2.grahamka z masłem,szynką,sałatą,pomi dorem i rzodkiewką,dwa jaja na twardo z majonezem,kawa z mlekiem
3.grochówka z wkładką,gęsta że łycha stała,kasza gryczana z udkiem kurczaka,dużo buraczków i surówka z kiszonej kapusty,sok jabłkowy
4.deser:galaretka pomarańczowa z mandarynką,bananem,ananas em,orzechami włoskimi, bitą śmietaną posypana gorzką czekoladą,danmleko
5.dwa naleśniki z mąki razowej ze szpinakiem,sok warzywny
6.garść nerkowców,kilka paluszków z sezamem,sałatka(kalafior, brokuły,pomidor,kukurydza ,sałata,cebula,czosnek,ol iwa,koperek,sok cytryny,przyprawy)

Do oceny!
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-04, 21:01   #1625
warrior_mortal
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 595
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
nie masz mi za co dziękować.



słuchaj...skoro twaróg Ci szkodzi, to go nie jedz. serio. przecież nie jest on obligatoryjnym elementem dobrze zbilansowanej diety. sama nie jadam jakiejś mega ilości twarogu, jako że jest ciężkostrawny i nie wpływa dobrze na mój brzuch.;-)) jeśli już po 100gramach czujesz się kiepsko, to nie dokładaj, nie warto. Szukaj zamienników. może rybka? albo omlet? lub - aaa! widły lecą - coś słodkiego? upiecz ciasto jakieś dobre, albo pancakesy, naleśniki... a nuż serek homogenizowany będzie przyjaźniejszy dla Twojego układu pokarmowego?

oczywiście, jeżeli lubisz twaróg, to okej, tyle, że w rozsądnych dla swojego ciała dawkach. generalnie, org jest w stanie przyswoić 20 gramów (+/-) białka na raz, reszta wędruje do nerek po uprzedniej obróbce :P upraszczając. Nerki mogą na tym przeładowaniu białkiem ucierpieć, więc nie polecam.
tzn. powiem tak: akurat teraz trochę sobie sama próbuję/testuję co mogę a czego nie, ale ciężko jest, więc poprosiłam o te testy twaróg bardzoooo lubie i dzisiaj po tych 100g wcale nie czułam się najgorzej, także myślę, że to bardziej nietolerancja laktozy w moim przypadku jest ale wolę to potwierdzić na 100% POWOLI DO PRDZODU (mam taką nadzieje ) pozdrawiam!
__________________
Ten człowiek jest wolny, który żyje dla siebie, a nie dla innych.
— Arystoteles
warrior_mortal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-04, 21:11   #1626
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez warrior_mortal Pokaż wiadomość
tzn. powiem tak: akurat teraz trochę sobie sama próbuję/testuję co mogę a czego nie, ale ciężko jest, więc poprosiłam o te testy twaróg bardzoooo lubie i dzisiaj po tych 100g wcale nie czułam się najgorzej, także myślę, że to bardziej nietolerancja laktozy w moim przypadku jest ale wolę to potwierdzić na 100% POWOLI DO PRDZODU (mam taką nadzieje ) pozdrawiam!
ale pomyśl o psychologu, ok?
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-04, 21:14   #1627
warrior_mortal
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 595
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
ale pomyśl o psychologu, ok?
chodze, chodze...
__________________
Ten człowiek jest wolny, który żyje dla siebie, a nie dla innych.
— Arystoteles
warrior_mortal jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-04, 21:15   #1628
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez kasia220112 Pokaż wiadomość
Dzisiejsze P

ŚN; pół szklanki płatków pszennych pełnoziarnistych, szklanka mleka o,5 %, pół łyżeczki miodu, łyżka otrębów żytnich, 7 rodzynek, pół plasterka jabłka suszonegi, pół moreli suszonej, kilka płatków cynamonowych
2 ŚN; 2 kromki słonecznikowego chleba (z foremki) z szynką gotowaną drobiowa, sałatą, rzodkiewką i margaryną, duże jabłko ok.200 g, woda mioneralna 800 ml
OB; rosół 2 chochelki, makaron nitki 3 łyżki; 2 danie: gałka ryżu brązowego gotowanego, udko z kurczaka gotowane, marchewka, pietruszka i seler pokrojone w plasterki i podduszone z margaryną, a następnie odgrzane na parze z udkiem.
POD; activia truskawkowa z łyżką otrąb, jabłko lub kiwi
KOL; kromka chleba słonecznikowego, kromka chleba żytniego (obydwa z foremek) z margaryną i pomidorem i sałatą, 1 jajko na miękko/ serek wiejski 3 % tł. 150g/ jajecznica z 1 jajka/parówki morlinki małe 2, herbata z łyżeczką cukru.
PO; może zjem kawałki ciast ale nie jestem jeszcze pewna gdyż zjadłam ich za dużo w święta i mam zamiar nie jeść słodyczy przez 2 tygodnie i zdrowo się odżywiać.

Oceni ktoś???
strasznie pilnujesz porcji.
rozumiem,ze boisz sie nasyconych tluszczow- dawaj nnkt. mleko i twarog 0%, ale polaczone np. z olejem lnianym, orzechami. nie rob polowek, na P nawet jakbys zjadla to wszystko na kolacje to nie byloby za duzo
__________________
smocza mama
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-04, 21:18   #1629
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez warrior_mortal Pokaż wiadomość
chodze, chodze...
aha, to przepraszam ^^ chcialam uprzedzic fakty. super
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-04, 21:19   #1630
Magdalena0603
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 859
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

U
  • grahamka z pieczonym indykiem,pomidorem,cebulk ą..jabłko,capuccino,maleńki kawałek makreli wędzonej
  • homo + orzechy włoskie,banan
  • marchewka
  • ok.400 g spagheti bolońskiego (mięso mielone,pomidory,cebula,c zosnek,mnóstwo przypraw,groszek)
  • wieśniak ze szczypiorkiem,pomidorem,3 gałki lodów Grycan-sułtańskie!!!
  • jajko na twardo z chrzanem + mały talerzyk szprotek w oleju + kanapka razowca sucha

uśmiecham się o ocenkę
Magdalena0603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-04, 21:20   #1631
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez kiciakasia Pokaż wiadomość
strasznie pilnujesz porcji.
rozumiem,ze boisz sie nasyconych tluszczow- dawaj nnkt. mleko i twarog 0%, ale polaczone np. z olejem lnianym, orzechami. nie rob polowek, na P nawet jakbys zjadla to wszystko na kolacje to nie byloby za duzo
osobiscie przeraziła mnie ta połówka suszonej moreli... jeeej, no niby jest P, czyli chyba z psychiką lepiej, ale żeby dzielić na dwa suszone owoce to objawy muszą naprawdę być nieźle nasilone.

Leczysz się, Kasia?
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-04, 21:32   #1632
_Angie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 168
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez pyskatka89 Pokaż wiadomość
proszę bardzo
nie bardzo rozumiem sens II śniadania, ale poza tym wydaje mi się okej - są owoce, warzywa (acz mogło być więcej), białko...
fakt, nnkt brakuje, ale fajnie, ze sama zauważyłaś, na pewno nadrobisz
pyskatka89 bardzo dziękuję za ocenke, zmiany postaram się już od jutra wprowadzić hmm dlaczego tak jem chleb? Pozostałość po ed, z którego wychodze, na razie mam wstręt przed masłem czy oliwą, ale myśle, że to tylko kwestia czasu. Już się przełamałam do wielu produktów więc i na to przyjedzie czas a mam jeszcze takie pytanko - nie uważasz, że jem za bardzo redukcyjnie? W sensie nadaje się to na U? Zaczęłam się racjonalnie odżywiać od jakiegoś miesiąca, z mniejszymi i większymi potknięciami, jednak walcze z chorobą i nie chce chudnąć, a utrzymać swoją wagnę, a nawet jak ciut przytyje to świat się nie zawali dodam, ze mój metabolizm jest konkretnie rozregulowany... Jescze raz dziękuje za wskazówki
juto na śniadanko już sobie wymyśliłam placki owsiane, z dwóch jajek, z cynamonem, startym jabkłkiem i orzechami swoją drogą - smażyłyście kiedyś placki z orzechami?
_Angie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-04, 22:15   #1633
Cristin@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 359
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Dzisiejsze U (mam nadzieje ze lepsze od poprzednich)

ŚNIADANIE(6.30)
jogurt jogobella o smaku pieczonego jablka, pól rogala z czego pól z miodem, pól z dzemem porzeczkowym. Kawałek ciasta jogurtowego, 2 cukierki czekoladowe. Herbata.

OBIAD(14.30)
5 kosteczek(jak do gyrosa) wieprzowiny smazonej na oliwie, sałatka z sałaty lodowej, białego sera, ogorka, pomidora z sosem vinegre (jakies 2 łychy).

PODWIECZOREK (17.00)
Kawałek sernika na zimno (z galaretka truskawkowa), herbata z cytryną.

KOLACJA (20.00)
2 sandwiche kazdy z 2 plastrami sera, plastrem szynki, pomidorkiem, ogorkiem, papryka, troszke ketchupu. Szklanka maślanki truskawkowej.

Lepiej?
Cristin@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-05, 00:54   #1634
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Cristin@ Pokaż wiadomość
Dzisiejsze U (mam nadzieje ze lepsze od poprzednich)

ŚNIADANIE(6.30)
jogurt jogobella o smaku pieczonego jablka, pól rogala z czego pól z miodem, pól z dzemem porzeczkowym. Kawałek ciasta jogurtowego, 2 cukierki czekoladowe. Herbata.

OBIAD(14.30)
5 kosteczek(jak do gyrosa) wieprzowiny smazonej na oliwie, sałatka z sałaty lodowej, białego sera, ogorka, pomidora z sosem vinegre (jakies 2 łychy).

PODWIECZOREK (17.00)
Kawałek sernika na zimno (z galaretka truskawkowa), herbata z cytryną.

KOLACJA (20.00)
2 sandwiche kazdy z 2 plastrami sera, plastrem szynki, pomidorkiem, ogorkiem, papryka, troszke ketchupu. Szklanka maślanki truskawkowej.

Lepiej?

jednym uchem ci wpada drugim wypada...
jesz same smieciowe jedzenie...

po kolei??
bardzo prosze:
-jogurt jogobella o smaku pieczonego jablka-same wegle, bialka co kot naplakal...
lepszy tysiac razy jest naturalny...albo homo...do tego musli..orzechy.,..jablko tez mozesz dodac(a nie jak w jogobelli aromaty:/)
-pol rogala-znowu te pol!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!calego nie mozesz??ciasto weszlo ale rogalik juz nie??
miod...i dzem ok...ale maslo powinno byc i jakies BIALKO!!!!!!!!JESZ SAME CUKRY!!!!!!!I TO GLOWNIE PROSTE!!!!!!!!
-ciastoi i cukierki juz skomentowalam....to moze byc jako dodatek slodki a nie jako sniadanie!!!

8 godzin przerwy..normalnie rewelka...rob tak dalej i jedz tak dalej...
bedzies chuda jak patyk a tkanki tluszczowej bedziesz miala....ehm...

wiprzowina-ok ale powinna buc z jakims ryzem..ziemniaczkami...
i juz sobie wyobrazam te kosteczki...:/
pewnie wielkosci kostki do gry...

saltki oczywiscie AZ cale dwie lyzki wiec akurat tyle co miedzy zeby wchodzi

sernik-znow puste kcal...jakis owoc chociaz moglas dodac...orzechami posypac...

kolacja moglaby byc...ale przy twoim menu...to powinna miec wiecej bialka...(zwierzecego, bo maslanka wprawdzie jest..)
co to 2 plastry szynki( bo ser zolty to raczej w tluszcz obfituje niz bialko..)tych warzyw to pewnie po pol plastra...

wiesz...zal mi cie...
masz juz swoje lata i powinnas byc bardziej rozumna...
i nie chcodzi ,mi tu o to co i jak jesz...to twoja sprawa a ja w zasadzie moze i lepsza nie jestem...
tylko ja w przeciwenstwie do ciebie WIEM ze to jest zle i nie wklejam tu czegos co drazni czy tez moze komus zaszkodzic...
a ty robisz to notorycznie i jeszcze sie glupkowato pytasz czy jest lepiej!!!!!!!!!!

NIE!!!JEST TRAGICZNIE!!!I NIECH TO WRESZCIE DOTRZE DO CIEBIE!!

przepraszam was dziewczynki ale stacilam juz cierpliwosc...
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-05, 06:44   #1635
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

znowu sie tu robi ogrodek dla ed.
ja sobie ide,ignorujcie cristine,to moze sie przetrze.
izka,wez edytuj posty czy cos, bo az wstyd
__________________
smocza mama

Edytowane przez kiciakasia
Czas edycji: 2010-01-05 o 06:48
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-05, 07:51   #1636
Black Cat
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 188
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Cristin@ Pokaż wiadomość
Dzisiejsze U (mam nadzieje ze lepsze od poprzednich)

ŚNIADANIE(6.30)
jogurt jogobella o smaku pieczonego jablka, pól rogala z czego pól z miodem, pól z dzemem porzeczkowym. Kawałek ciasta jogurtowego, 2 cukierki czekoladowe. Herbata.


na redukcji nie jemy slodkich jogo. i slodyczy


OBIAD(14.30)
5 kosteczek(jak do gyrosa) wieprzowiny smazonej na oliwie, sałatka z sałaty lodowej, białego sera, ogorka, pomidora z sosem vinegre (jakies 2 łychy).

na oliwie sie nie smazy
na redukcji nie jemy TLUSTEGO MIESA



PODWIECZOREK (17.00)
Kawałek sernika na zimno (z galaretka truskawkowa), herbata z cytryną.

MALO WARTOSCIOWY POSILEK NA REDUKCJI




KOLACJA (20.00)
2 sandwiche kazdy z 2 plastrami sera, plastrem szynki, pomidorkiem, ogorkiem, papryka, troszke ketchupu. Szklanka maślanki truskawkowej.


BIALKOWA KOLACJA POWINNA BYC NA REDUKCJI , OD TEGO UTYJESZ.

Lepiej?
wiesz, ze przez ten cukier szybciej utyjesz?
bedziesz miala
boczki,
celulit,
skórke pomaranczową,
pryszcze i wypadajace włosy
.

a przeciez chcesz schudnac.

:conf used:.

wiec wstaw ladna redukcje.


*tapetko, i inne INTELIGENTNE wizazanki mam nadzieje ze rozumiecie aluzję.
Black Cat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-05, 08:17   #1637
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Magdalena0603 Pokaż wiadomość
U
  • grahamka z pieczonym indykiem,pomidorem,cebulk ą..jabłko,capuccino,maleńki kawałek makreli wędzonej
  • homo + orzechy włoskie,banan
  • marchewka
  • ok.400 g spagheti bolońskiego (mięso mielone,pomidory,cebula,c zosnek,mnóstwo przypraw,groszek)
  • wieśniak ze szczypiorkiem,pomidorem,3 gałki lodów Grycan-sułtańskie!!!
  • jajko na twardo z chrzanem + mały talerzyk szprotek w oleju + kanapka razowca sucha

uśmiecham się o ocenkę
Masz bardzo ładne "luźne" jadło ostatnio.
Pamiętam Twoje wpady na początku...fajnie widzieć że nabyłaś dobrych nawyków.
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-05, 09:57   #1638
Liletka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 48
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

uuu (?)

I. Owsianka: pięć łyżek z serkiem wiejskim 100g, big jabłkiem i cynamonem.
II. Kromka chleba graham z wędliną, ogórkiem i papryką, kawa z mlekiem.
III. Jajko sadzone, ziemniaki, surówka z kapusty kiszonej/marchewki.
IV. Garść migdałów.
V. Kromka chleba graham z białym serem, kilka ogórków kiszonych.

Proszę o ocenkę...
Liletka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-05, 10:07   #1639
Fankaus5olga
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 139
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Liletka Pokaż wiadomość
uuu (?)

I. Owsianka: pięć łyżek z serkiem wiejskim 100g, big jabłkiem i cynamonem.
II. Kromka chleba graham z wędliną, ogórkiem i papryką, kawa z mlekiem.
III. Jajko sadzone, ziemniaki, surówka z kapusty kiszonej/marchewki.
IV. Garść migdałów.
V. Kromka chleba graham z białym serem, kilka ogórków kiszonych.

Proszę o ocenkę...

Ładna Redukcja
__________________
Time of my life...
She's like the wind
Man in the mirror

M.J & P.S forever in my heart
Fankaus5olga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-05, 12:13   #1640
Sherrie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 774
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

P:

1. szkl mleka 3,2%, 5 lyzek musli Tescowego tropikalnego, lycha rodzynek, garsc miezanki studenckiej, kopiata lyzka nutelli sliwkowej, lyzka cukru (zupelne zaslodzila owsiane), garsc poduszkowcow kokosowych, gruszka, 2 morele z suszu na kompot

2. podwojna kanapka z chleba pszenno-zytniego z pasztetem drobiowym z pieczarami, pomidorem, szynka wieprzowa, zoltym serem, majonezem, ketchupem, musztarda

3. 6 progow z ziemniakami i twarogiem (ok pol na pol), z kwasem zabielanym smietana, ketchupem, musztada, kubek barszczu czerwonego,garsc chipsow, 3 czekoladki jakies w czeko

4. homo waniliowy z dynia, jablkiem, mieszanka, kakao puchatek na mleku 3,2

5. kapusta zasmaazana, 2 kromki chleba jw z maslem, szynka, serem zoltym, majonezem

+ jablko, kilka chipsow, kakao, 2 cukierki

prosze o ocene i rady
Sherrie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-05, 12:43   #1641
pyskatka89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: śródmieście
Wiadomości: 822
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez _Angie Pokaż wiadomość
pyskatka89 bardzo dziękuję za ocenke, zmiany postaram się już od jutra wprowadzić hmm dlaczego tak jem chleb? Pozostałość po ed, z którego wychodze, na razie mam wstręt przed masłem czy oliwą, ale myśle, że to tylko kwestia czasu. Już się przełamałam do wielu produktów więc i na to przyjedzie czas a mam jeszcze takie pytanko - nie uważasz, że jem za bardzo redukcyjnie? W sensie nadaje się to na U? Zaczęłam się racjonalnie odżywiać od jakiegoś miesiąca, z mniejszymi i większymi potknięciami, jednak walcze z chorobą i nie chce chudnąć, a utrzymać swoją wagnę, a nawet jak ciut przytyje to świat się nie zawali dodam, ze mój metabolizm jest konkretnie rozregulowany... Jescze raz dziękuje za wskazówki
juto na śniadanko już sobie wymyśliłam placki owsiane, z dwóch jajek, z cynamonem, startym jabkłkiem i orzechami swoją drogą - smażyłyście kiedyś placki z orzechami?
jeśli wychodzisz z ed, to nieźle Ci idzie jak na początek
musisz coś przytyć? czy chcesz utrzymać wagę?
Nie powiem Ci, czy jesz redukcyjnie, bo to już indywidualna kwestia każdego organizmu. Jedna osoba na tym schudnie, druga utrzyma wagę. Na pewno dodałabym jakąs smaczną kapankę do kolacji, bo czysto białkowe kolacje to tylko na R się nadają. I w 2 śniadaniu nie chodziło mi tyle o sam tłuszcz (choć jego też nie powinno zabraknąć!), lecz właśnie o cokolwiek na wierzch chleba... ser / wędlina / dżem / moze miód? masło orzechowe? i może jakiś jogurt do popicia? Żeby to jakieś wartości odżywcze miało...
powodzenia na przyszłość

---------- Dopisano o 13:43 ---------- Poprzedni post napisano o 13:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Cristin@ Pokaż wiadomość
Dzisiejsze U (mam nadzieje ze lepsze od poprzednich)

ŚNIADANIE(6.30)
jogurt jogobella o smaku pieczonego jablka, pól rogala z czego pól z miodem, pól z dzemem porzeczkowym. Kawałek ciasta jogurtowego, 2 cukierki czekoladowe. Herbata.

OBIAD(14.30)
5 kosteczek(jak do gyrosa) wieprzowiny smazonej na oliwie, sałatka z sałaty lodowej, białego sera, ogorka, pomidora z sosem vinegre (jakies 2 łychy).

PODWIECZOREK (17.00)
Kawałek sernika na zimno (z galaretka truskawkowa), herbata z cytryną.

KOLACJA (20.00)
2 sandwiche kazdy z 2 plastrami sera, plastrem szynki, pomidorkiem, ogorkiem, papryka, troszke ketchupu. Szklanka maślanki truskawkowej.

Lepiej?
miałam nie komentować, ale ciśnie mi się coś na usta...
z góry przepraszam, nie chcę łamać regulaminu, ale muszę.
jesteś po prostu głupia, wiesz?
totalnie.
__________________
Your future starts today, not tomorrow.

najtrudniej być piękną dla siebie.
ot tak.
pyskatka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-05, 13:15   #1642
Amel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 709
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Dawno nie wklejałam, więc hm U niech będzie

I: owsianka (4- łyżkowa) na mleku z bran flakesami, otrębami śliwkowymi i dżemem winogronowym + danio waniliowy

II: grahamka z posypką słonecznikową 100g z wędzonym pstrągiem i ogórkiem konserwowym & kawa z mlekiem; jabłko

III: dwa pulpety w sosie pomidorowym z ryżem brązowym (3/4 woreczka); duużo buraczków i surówka z pekinki, papryki, ogórka i takich tam wesołości

IV: jogurt naturalny duży z cynamonem, przyprawą piernikową i orzeszkami nerkowca; 2 mandarynki

V: serek wiejski z rzodkiewkami, ogórkiem i szczypiorkiem + kromka słonecznikowego z wędliną drobiową i musztardą

jakby ktoś zechciał zerknąć to się specjalnie nie pogniewam

Edytowane przez Amel
Czas edycji: 2010-01-05 o 13:26
Amel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-05, 13:43   #1643
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Amel Pokaż wiadomość
Dawno nie wklejałam, więc hm U niech będzie

I: owsianka (4- łyżkowa) na mleku z bran flakesami, otrębami śliwkowymi i dżemem winogronowym + danio waniliowy ok, smacznie, ale brakuje mi orzeszków/migdałów-nnkt aaa i skąd taki pyszny dzemik?

II: grahamka z posypką słonecznikową 100g z wędzonym pstrągiem i ogórkiem konserwowym & kawa z mlekiem; jabłko tutaj elegancko

III: dwa pulpety w sosie pomidorowym z ryżem brązowym (3/4 woreczka); duużo buraczków i surówka z pekinki, papryki, ogórka i takich tam wesołości nie lubisz buraczków? pyszniaście

IV: jogurt naturalny duży z cynamonem, przyprawą piernikową i orzeszkami nerkowca; 2 mandarynki są i orzeszki jeśli sporo ich było to ładnie

V: serek wiejski z rzodkiewkami, ogórkiem i szczypiorkiem + kromka słonecznikowego z wędliną drobiową i musztardą ale nie lekki? i może tak 2 kromeczki?

jakby ktoś zechciał zerknąć to się specjalnie nie pogniewam
jw
więc się nie gniewaj

Cytat:
Napisane przez Sherrie Pokaż wiadomość
P:

1. szkl mleka 3,2%, 5 lyzek musli Tescowego tropikalnego, lycha rodzynek, garsc miezanki studenckiej, kopiata lyzka nutelli sliwkowej, lyzka cukru (zupelne zaslodzila owsiane), garsc poduszkowcow kokosowych, gruszka, 2 morele z suszu na kompot nutella śliwkowa? czy ja coś źle zrozumiałam?
pożywne śniadanko

2. podwojna kanapka z chleba pszenno-zytniego z pasztetem drobiowym z pieczarami, pomidorem, szynka wieprzowa, zoltym serem, majonezem, ketchupem, musztarda ok, ładnie i bardzo smacznie, ale może jakiś owocek dodaj? jogo?kefirro?

3. 6 progow z ziemniakami i twarogiem (ok pol na pol), z kwasem zabielanym smietana, ketchupem, musztada, kubek barszczu czerwonego,garsc chipsow, 3 czekoladki jakies w czeko jeśli barszczyk nie z terebki super! no i nie wiem co to ten kwas

4. homo waniliowy z dynia, jablkiem, mieszanka, kakao puchatek na mleku 3,2 fajnie, że i mieszanka jest, ale może jakaś bułcia, kromcia, chałcia?

5. kapusta zasmaazana, 2 kromki chleba jw z maslem, szynka, serem zoltym, majonezem super

+ jablko, kilka chipsow, kakao, 2 cukierki eXtra, że i to wpadło

prosze o ocene i rady
tyle ode mnie
czekam na dalsze jeszcze śliczniejsze P

a co Cristiny to dziewczyny wybaczcie, ale nie warto. ona jest na tym etapie, gdzie rajcuje ją to, że ktoś po niej jedzie. czuje się wtedy dowartościowana
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-05, 14:44   #1644
Black Cat
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 188
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

u/P
sn. owsianka z żurawiną, orzechami laskowymi, pestkami słonecznika, jaśkami mlecznymi i bananem+ otreby żurawiniowe

espresso, szk wody.

II sn. ciabata podpieczona z : pesto, mozzarella, pomidorem, roszpunką, bazylią
szklanka soku pomaranczowego
ciastko maslane, mandarynka

Obiad: łosoś grilowany z maslem czosnkowym, 5 ziemniaczków z koprem, duzo surówki z kapuchy kiszonej i marchwi
Deser: 4x rafaeello, herbata z cytryną

Podwieczorek: homo waniliowy + garsc włoski, nerkowców+ wkrojone kiwi
kromka chałki z masłem, 3x pieguski orzechowe z czeko.
kawa z mlekiem *( TZN kubek MLEKA z łyzką KAWY )

Kolacja: 3x kroma wieloziarniaka z :
2x. maslo, serek smietankowy, szynka wiejska, ogóek kiszony, rzodkiewka
1x. maslo, almette ziolowy, camembert, oliwki

po. zielona herbata, 2x serca pierniki w czeko Tago.
Black Cat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-05, 14:58   #1645
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Moje U dzisaj:

Sniadanie
5 lyzek platkow owsianych (takich malo zmielonych ,jedynie "splaszczonych", one sie nie rozgotowuja na papke) + 1 lyzka slonecznika + 1 lyzka goji beries + mleko 3%

2 kubki zielonej herbaty (zalewana 2x ta sama torebka)

Lunch:
6x nigiri sushi z lososiem
baton musli posklejane ziarna (140 kcal)
kawa waniliowa (nie dodawalam cukru, ale slodka byla) z mlekiem


Podwieczorek:
3 lyzki hummusu robionego z tahini (tlusta pasta sezamowa) + 7 krakersow malych (krakersy=sklejony sezam, brazowy ryz, siemie i quinoa; bez maki lub tluszczu)



Przekaska: 1/2 sredniego jablka, kilka krakersow j/w i 3 sliwki suszone



Obiad:

kubek gotownego czerwonego ryzu
plaster lososia smazony na teflonie + czubata lyzeczka pesto z bazylia
1 maly pomidor
1/2 malej zielonej papryki


3 grube kostki czekolady mlecznej z orzechami + herbata oolong



Prosze o ocenke


---------- Dopisano o 16:58 ---------- Poprzedni post napisano o 16:55 ----------

PS, czy moglybyscie nie komentowac jadla Cristin@? I tak nie ma to sensu, a mnie drazni. Taka prosba mala. Walnelam jej ignora, a przez wasze cytowanie musze patrzec na te zalosne wypociny :P
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-05, 15:07   #1646
viline1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 330
GG do viline1988
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

R/U
Śniadanie: 4 łyżki płatków owsianych, jedna łycha otrębów pszennych na mleku 2%, jabłuszko duże z reguły takie po 230-250g, 3 suszone morelki

2Śniadanie: sałatka z kurczaka w przyprawach ( dużo kurczaczka), ogórków kiszonych i papryki

25-30 min ćwiczeń na brzuszek i talię, 25-30 min ćwiczeń na biust i ramiona, 10 min skakanki

Obiad: pół woreczka ryżu brązowego, potrawka z kurczaka z pieczarkami z odrobinką sosu sojowego

Podwieczorek: twarożek domowy z dwoma łychami słonecznika i starta gorzką czekoladą

Kolacja: połowa kostki twarogu chudego ( jest bardziej suchy niż półtłusty i jakoś bardziej mi smakuje )
__________________
Dbanie o ciałko a więc:
*zbilansowana dietka:
bez słodyczy
bez badziewnego jedzenia
*siłownia 3 x tyg
*interwały 1 x tyg (przygotowanie do HIIT-a)

Edytowane przez viline1988
Czas edycji: 2010-01-05 o 15:08
viline1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-05, 15:10   #1647
Cristin@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 359
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Dzisiejsze U:
ŚNIADANIE(8.30)
Serek wiejski lekki z rodzynkami, pól rogala z serkiem topionym, ogorkiem i papryką, bułka pszenna.
2 wafelki sante dietto (kakaowe), 4 cukierki w czekoladie, 3 pralinki.
Kawałek ciasta jogurtowego, kawałek sernika na zimno.
Herbata

OBIAD(14.30)
Kebab w bułce (bez sosów).
po: 2 pralinki, kostka czekolady z orzechami, garsc kuleczek nesquik.

PODWIECZOREK(16.00):
Drozdzówka z jabłkiem

KOLACJA (bedzie o 20):
Parówka z kromką razowca z warzywkami. Szklanka maślanki.

Mam nadzieje ze dzis lepiej bo naprawde sie staralam.
Cristin@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-05, 15:16   #1648
Kasiamaja
Zadomowienie
 
Avatar Kasiamaja
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: London
Wiadomości: 1 536
GG do Kasiamaja
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Cristin@ Pokaż wiadomość
Dzisiejsze U:
ŚNIADANIE(8.30)
Serek wiejski lekki z rodzynkami, pól rogala z serkiem topionym, ogorkiem i papryką, bułka pszenna.
2 wafelki sante dietto (kakaowe), 4 cukierki w czekoladie, 3 pralinki.
Kawałek ciasta jogurtowego, kawałek sernika na zimno.
Herbata

OBIAD(14.30)
Kebab w bułce (bez sosów).
po: 2 pralinki, kostka czekolady z orzechami, garsc kuleczek nesquik.

PODWIECZOREK(16.00):
Drozdzówka z jabłkiem

KOLACJA (bedzie o 20):
Parówka z kromką razowca z warzywkami. Szklanka maślanki.

Mam nadzieje ze dzis lepiej bo naprawde sie staralam.
Dlaczego jesz tyle słodyczy a np zero owoców ? Przeciez owoce tez sa slodkie ,a przynajmniej mają jakies witaminy. Ja nie mam zamiaru po Tobie jechac jak niektore bo widze ,że Ty naprawde jestes chora zatsanow się proszę czego Ty naprawde chcesz ,bo mi się wydaje ,że szukasz tu akceptacji! Widzę ,że starasz się jesc wiecej ,ale Ci to nie wychodzi ,nie jedz tych słodyczy to będziesz miała więcej ochoty na normalne jedzenie!!!
__________________
Moja śliczna pszczółka Maja 10-01-2008, 00.11
pszczółka
I znowu odchudzanki

70,60...68,2.....66....64.....62....6 0
Kasiamaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-05, 15:19   #1649
Cristin@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 359
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Kasiamaja Pokaż wiadomość
Dlaczego jesz tyle słodyczy a np zero owoców ? Przeciez owoce tez sa slodkie ,a przynajmniej mają jakies witaminy. Ja nie mam zamiaru po Tobie jechac jak niektore bo widze ,że Ty naprawde jestes chora zatsanow się proszę czego Ty naprawde chcesz ,bo mi się wydaje ,że szukasz tu akceptacji! Widzę ,że starasz się jesc wiecej ,ale Ci to nie wychodzi ,nie jedz tych słodyczy to będziesz miała więcej ochoty na normalne jedzenie!!!
ale wlasnie mnie ostatnio do tych slodyczy tak strasznie ciagnie...
normalnego jedzenia moglabym wogole nie jesc ale za to slodkie to moglabym caly czas... nie wiem czemu tak jest
Cristin@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-05, 15:19   #1650
kiitty
Zakorzenienie
 
Avatar kiitty
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 5 456
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

moje P (udało mi się przytyć ponad 2kg)

śniadanie:
kromka chleba z masłem, żółtym serem
gotowane jajko na miękko
herbata z sokiem malinowym

2śniadanie (w szkole):
bułka z serkiem topionym, żółtym serem, kilkom plastrami ogórka
actiwia truskawka-kiwi
jabłko

obiad:
gotowane udko z kurczaka
gotowana marchew
ryż w sosie potrawkowym

podwieczorek:
drożdżówka z jabłkiem i kruszonką
gorąca czekolada z bitą śmietaną
nadziewana czekoladka malaga

kolacja:
pół bułki z topionym serkiem, pasztetem
drugie pół z małem czosnkowym, plastrem żółtego sera
herbatka z sokiem malinowym

wieczorem przed tv :
10 migdałów
spore jabłko
kiitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:24.