Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-06-30, 11:42   #1651
Elfryd
Raczkowanie
 
Avatar Elfryd
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 235
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

O boże i co teraz ? ja nie znalazłam nic w ulotkach a lekarza nie zapytałam ! Może niech wypowie się jeszcze ktoś kompetentny czy ta azytromycyna wpływa czy nie....

W trakcie brania antybiotyku nic się nie zdarzyło, planuje coś dopiero na wtorek, to będzie 5 dni po zakończeniu kuracji... a jakbym nie robiła przerwy?

Edytowane przez Elfryd
Czas edycji: 2008-06-30 o 12:50 Powód: dopisek
Elfryd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-30, 15:42   #1652
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

no właśnie wydawało mi się, że justy mówiła kiedyś o sumamedzie, że nie wpływa a to jest azytromycyna
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-30, 18:16   #1653
Elfryd
Raczkowanie
 
Avatar Elfryd
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 235
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Ja własnie czytałam że sumemed wpływa. Wszędzie pisze że Azitrox nie... ale na onecie jakaś pani profesor pisała że wpływa ale w mniejszym stopniu i że trzeba się zabezpieczać podczas kuracji. A ja brałam tabletki anty rano, a Azitrox wieczorem, między nimi było 8 godzin różnicy. I ostatniego dnia normalnie rano wzięłam tabletkę, potem o 18 Azitrox a o 21 był stosunek przerywany a następna tabletka ok 9.30-10 rano. O teraz nie wiem co mam robić... Jutro wyjeżdżam, prosze o szybką pomoc...
Elfryd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-30, 19:30   #1654
alcatella
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 611
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Zapakować prezerwatywy. I bawić się dobrze. Zabezpieczając sie dodatkowo będziesz raz, że bezpieczna, dwa, że mniej zestresowana.

[wg moich źródeł nie wpływa, ale może lepiej chuchać na zimne...]
__________________






alcatella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-30, 20:31   #1655
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

co do Azitroxu, znalazłam wypowiedź doktora Rafała Kuźlika (doradza na pewnym forum)

cytuję : 'Ten antybiotyk nie powinien obniżyć skuteczności antykoncepcyjnej tabletek. Jeżeli chce jednak Pani być spokojna, to należy się zabezpieczać ok. tygodnia dłużej, z uwagi na przedłużone działanie leku.'
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-30, 21:20   #1656
Elfryd
Raczkowanie
 
Avatar Elfryd
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 235
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Dzięki hm i tak się już kochałam dzień po zakończeniu kuracji... do końca więc ;/ ale o prezerwatywach pomyśle...

A jakbym nie zrobiła przerwy to by coś dało? Chodzi mi o ten przerywany w trakcie kuracji i "pełny" dzień po ...

Edytowane przez Elfryd
Czas edycji: 2008-06-30 o 21:29 Powód: dopisek
Elfryd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-30, 21:29   #1657
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

azitromycyna (np. azitrox, sumamed) to antybiotyk z grupy makrolidów. makrolidy nie wpływaja na skutecznośc pigułek.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-30, 21:41   #1658
Elfryd
Raczkowanie
 
Avatar Elfryd
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 235
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Justy, właśnie po Twojej wypowiedzi ostatnio się uspokoiłam no ale znalazłam dwie opinie że wpływa... pierwsza mojej poprzedniczki kilka postów wyżej, a inna pewnej pani profesor na onecie ==>

http://zdrowie.onet.pl/1422100,3536,...ginekolog.html

a ja niestety współżyłam dzień po zakończeniu kuracji i w ostatni dzień miał miejsce stosunek przerywany.

Na jeszcze innym forum wyczytałam że pewnej dziewczynie lekarz przepisał ten antybiotyk właśnie dlatego że powiedziała ze bierze tabletki antykoncepcyjne i wszystko było ok.
Dodam że między antykoncepcyjnymi a antybiotykiem miałam ok 8 godzin przerwy, więc może tabletki zdążyły się całkowicie wchłonąć przed antybiotykiem?
ehh...
Elfryd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-30, 21:52   #1659
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

nie wzięłam sobie tych informacji z książyca
azytromycyna nie powoduje istotnych interakcji.
ta (makrolidy) grupa antybiotyków nie zmniejsza skuteczności pigułek; jeden z jej starszych przedstawicieli- erytromycyna- zwiększa poziom etinylestradiolu, czyli "zwiększa" dzialanie pigułek.
fachowy tekst na uspokojenie:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9...ubmed_RVDocSum

"We describe studies performed to detect any interactions dirithromycin with cyclosporine, theophylline, terfenadine, warfarin, and ethinyl estradiol. The studies showed that dirithromycin, like azithromycin, is much less likely to cause the interactions detected with clarithromycin and erythromycin. A review of the literature showed differences among macrolides in their abilities to inhibit cytochrome P450 enzymes and, thus, to cause drug-drug interactions. Erythromycin and clarithromycin inhibit cytochrome P450 enzymes, and have been implicated in clinically significant interactions. Azithromycin and dirithromycin neither inhibit cytochrome P450 enzymes nor are implicated in clinically significant drug-drug interactions."




i jeszcze- ryzyko wpadki w wyniku nawet poważnej interakcji między lekami nie jest szczególnie wysokie- poniżej 5%:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2...ubmed_RVDocSum
Am J Obstet Gynecol. 1990 Dec;163(6 Pt 2):2153-9.
Despite evidence that some anticonvulsant, antibiotic, and antibacterial drugs reduce the efficacy of OCs, this interaction is severe enough to lead to OC failure in less than 5% of cases. It can be postulated that women in whom drug interactions lead to contraceptive failure are fast metabolizers or have liver enzyme systems especially susceptible to induction.


na stronie ministerstwa zdrowia jest program do analizy interakcji- może sie przydać kiedyś:
http://bil.aptek.pl/servlet/interakcje/list?who=patient
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-30, 22:15   #1660
Elfryd
Raczkowanie
 
Avatar Elfryd
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 235
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Dziękuję wam bardzo ! pewnie i tak będę się denerwować, jak to panikara ale już troszkę mniej. Prezerwatywy wezmę, może będzie to niepotrzebne, ale przynajmniej nauczę się je zakładać ... I obym już nie musiała się nigdy denerwować o skuteczność moich tabletek, bo zwariuję od tego...

A T'ai nieźle mi przed wyjazdem namieszała
Elfryd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-01, 09:33   #1661
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Elfryd Pokaż wiadomość
Dziękuję wam bardzo ! pewnie i tak będę się denerwować, jak to panikara ale już troszkę mniej. Prezerwatywy wezmę, może będzie to niepotrzebne, ale przynajmniej nauczę się je zakładać ... I obym już nie musiała się nigdy denerwować o skuteczność moich tabletek, bo zwariuję od tego...

A T'ai nieźle mi przed wyjazdem namieszała
W takim razie bardzo przepraszam, widać mamy tutaj niedouczonych lekarzy . W każdym bądź razie kiedyś jeden z nich mi powiedział, że przy każdym antybiotyku lepiej dodatkowo się zabezpieczać, dla własnego spokoju. Przecież te 2 tygodnie z gumkami da się jakoś przeżyć .
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-01, 17:28   #1662
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
W takim razie bardzo przepraszam, widać mamy tutaj niedouczonych lekarzy . W każdym bądź razie kiedyś jeden z nich mi powiedział, że przy każdym antybiotyku lepiej dodatkowo się zabezpieczać, dla własnego spokoju. Przecież te 2 tygodnie z gumkami da się jakoś przeżyć .
A mi wiele lekarzy powiedziało coś wręcz przeciwnego. Że to pro forma, że nic się nie stanie. I nic się nie stało, przez 11 lat, u osoby bardzo chorowitej 9raz pan dr leczył mi nerki 7 różnymi antybiotykami po kolei).
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-01, 20:34   #1663
anitek_15
Rozeznanie
 
Avatar anitek_15
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 992
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

cześć..

połknęłam tabletkę pół godzinki temu , potem zjadłam kolacje a teraz napiłam się soku owocowego. W składzie ma grejpfruta...

Kiedyś coś słyszałam, że nie można pić grejpfrutowego soku przy tabletkach, ale nie wiem czy nie można ich tylko nim popijać czy nie pić w ogóle jakiś czas od połknięcia?
__________________


anitek_15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-08, 10:56   #1664
cZaRnA_KiCiA
Zadomowienie
 
Avatar cZaRnA_KiCiA
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 1 047
Exclamation Amotaks

Wyczytałam, że amotaks jest jednym z tych antybiotyków, które obniżają skuteczność tabletek antykoncepcyjnych.
Niestety rozchorowałam się i muszę go zażywać. Stosuję tabletki antykoncepcyjne Novynette (od około 3 lat). Dziś przyjmę 19 tabletkę z opakowania (o stałej porze 21:00). Wziełam właśnie jeden amotaks. Zamierzam wziąc jeszcze jeden wczesnym wieczorem i może jutro ze dwie. W piątek jadę na wakacje i muszę być zdrowa.
Chciałabym uzyskać fachową odpowiedź - kiedy mogę zacząć się kochać nie stosując żadnych dodatkowych zabezpieczeń? dodam, że w najbliższy czwartek kończę blister Novynette, (do czwartku zamierzam też stosować amotaks), a 'okres' mam zawsze w 3-cim dniu przerwy czyli w niedzielę. Nowe opakowanie anty zaczynam 18 lipca i bardzo bym prosiła o odpowiedź czy wraz z rozpoczęciem nowego okakowania - a skończywszy zażywać amotaks np dnia 10 lipca, mogę kochać się bez obaw?
__________________
..it's gonna be a fine night to night.. it's gonna be a fine day tomorrow..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
cZaRnA_KiCiA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-08, 10:58   #1665
popscene
Wtajemniczenie
 
Avatar popscene
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 828
Dot.: Amotaks

Może stosujcie dodatkowo prezerwatywę.
Ja brałam Amotaks z hormonami Cyprest i w ciąży nie jestem
__________________
Nasz ślub:
http://www.suwaczek.pl/cache/c42df736fc.png
popscene jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-08, 11:19   #1666
cZaRnA_KiCiA
Zadomowienie
 
Avatar cZaRnA_KiCiA
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 1 047
Dot.: Amotaks

prezerwatywa to ostateczność (nie lubimy). Wolę by wstrzemięźliwa aż do czasu całkowitego bezpieczeństwa na samych novynette Tylko interesuje mnie kiedy ten czas będzie - j.w.
__________________
..it's gonna be a fine night to night.. it's gonna be a fine day tomorrow..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
cZaRnA_KiCiA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-08, 14:08   #1667
cZaRnA_KiCiA
Zadomowienie
 
Avatar cZaRnA_KiCiA
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 1 047
Dot.: Amotaks

Cytat:
Napisane przez cZaRnA_KiCiA Pokaż wiadomość
Wyczytałam, że amotaks jest jednym z tych antybiotyków, które obniżają skuteczność tabletek antykoncepcyjnych.
Niestety rozchorowałam się i muszę go zażywać. Stosuję tabletki antykoncepcyjne Novynette (od około 3 lat). Dziś przyjmę 19 tabletkę z opakowania (o stałej porze 21:00). Wziełam właśnie jeden amotaks. Zamierzam wziąc jeszcze jeden wczesnym wieczorem i może jutro ze dwie. W piątek jadę na wakacje i muszę być zdrowa.
Chciałabym uzyskać fachową odpowiedź - kiedy mogę zacząć się kochać nie stosując żadnych dodatkowych zabezpieczeń? dodam, że w najbliższy czwartek kończę blister Novynette, (do czwartku zamierzam też stosować amotaks), a 'okres' mam zawsze w 3-cim dniu przerwy czyli w niedzielę. Nowe opakowanie anty zaczynam 18 lipca i bardzo bym prosiła o odpowiedź czy wraz z rozpoczęciem nowego okakowania - a skończywszy zażywać amotaks np dnia 10 lipca, mogę kochać się bez obaw?

bardzo proszę o odpowiedź w związku z powyższym.
__________________
..it's gonna be a fine night to night.. it's gonna be a fine day tomorrow..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
cZaRnA_KiCiA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-08, 17:57   #1668
cZaRnA_KiCiA
Zadomowienie
 
Avatar cZaRnA_KiCiA
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 1 047
Dot.: Amotaks

eh widzę, że tu nikt nie zagląda ostanio. A mnie tak dręczy to pytanie..
Naprawdę będę wdzięczna za radę jakiejś doświadczonej Wizażanki, która ustosunkuje się do mojego postu o amotaksie i dręczącego mnie pytania:
czy po zażywaniu przez max.3 dni (8,9,10 lipca) amotaksu - i zaprzestaniu brania go dnia 10 lipca wieczorem, będę mogła kochać się na samych tabletkach antykoncepcyjnych od 18 lipca?
czy już będę miala oczyszczony po takim czasie organizm z antybiotyuku i czy działanie novynettek będzie w pełni zachowane? Będzie to 8 dni po zażywaniu amotaksu.. czy to wystarczający okres czasu aby być spokojnym..?
__________________
..it's gonna be a fine night to night.. it's gonna be a fine day tomorrow..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
cZaRnA_KiCiA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-08, 19:36   #1669
intransitive
Wtajemniczenie
 
Avatar intransitive
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2 769
Dot.: Amotaks

Cytat:
Napisane przez cZaRnA_KiCiA Pokaż wiadomość
eh widzę, że tu nikt nie zagląda ostanio. A mnie tak dręczy to pytanie..
Naprawdę będę wdzięczna za radę jakiejś doświadczonej Wizażanki, która ustosunkuje się do mojego postu o amotaksie i dręczącego mnie pytania:
czy po zażywaniu przez max.3 dni (8,9,10 lipca) amotaksu - i zaprzestaniu brania go dnia 10 lipca wieczorem, będę mogła kochać się na samych tabletkach antykoncepcyjnych od 18 lipca?
czy już będę miala oczyszczony po takim czasie organizm z antybiotyuku i czy działanie novynettek będzie w pełni zachowane? Będzie to 8 dni po zażywaniu amotaksu.. czy to wystarczający okres czasu aby być spokojnym..?
Wydaje mi się , że:
1. Obniżona skuteczność pigułek trwa przez tydzień po tym jak skończyłaś brać amotax, ale też słyszałam, że powinnaś się zabezpieczać do końca cyklu.
2. Przerwa nie jest zabezpieczona jeśli była obniżona skuteczność tabletek w cyklu.
3. Jesteś zabezpieczona od pierwszej tabletki z nowego blistra.

Ale najpiej poradź się jeszcze kogoś
intransitive jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-09, 06:35   #1670
martus9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 146
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Dziewczynki ratujcie trochę mnie wysypało i chyba pomoc antybiotyku będzie niezbędna a za półtora tygodnia wyjazd z lubym wiec same rozumiecie .Intransitive mówisz, że jeszcze przez tydzień po skończonej kuracji nie jestem zabezpieczona?Ja oprócz tego nie będę robić przerwy w braniu tabletek na ten wyjazd bo inaczej wiecie...sam już nie wiem czy się teraz przemęczyć i antybiotyk wziąć po powrocie a może samo jakoś przejdzie
martus9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-09, 07:04   #1671
martusia.lol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 8
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

czy ktos cos wie czy citalec(inna nazwa cilon)-o substnancji czynnej citalopram i pramolan mozna brac podczas brania pigułek?
martusia.lol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-09, 08:54   #1672
cZaRnA_KiCiA
Zadomowienie
 
Avatar cZaRnA_KiCiA
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 1 047
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Intransitive bardzo Ci dziękuję, już i tak dużo mi rozjaśniłaś w głowie

Myślę, że jak skończę brać amotaks 10-11 lipca (akurat od 11 lipca do 17 lipca przypada ta siedmiodniowa przerwa na okres) to myślę, że jak zacznę po tych siedmiu dniach czyli 18 lipca nowy blister, zabezpieczenie będzie zachowane..

Jeśli któraś dziewczyna chce coś dodać na ten temat to będę bardzo wdzięczna!
Niepokoję się, bo odkąd biorę novynette -czyli już około prawie 3 lata, nie byłam tak chora aby brać jakieś antybiotyki.. a teraz klops Dlatego liczę na rady
__________________
..it's gonna be a fine night to night.. it's gonna be a fine day tomorrow..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
cZaRnA_KiCiA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-09, 16:10   #1673
martus9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 146
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Dziewczyny! od dłuższego czasu smaruję twarz spirytusem z antybiotykiem czy taki antybiotyk wnika do krwi i też wpływa na tabletki?
martus9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-09, 16:21   #1674
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez anitek_15 Pokaż wiadomość
cześć..

połknęłam tabletkę pół godzinki temu , potem zjadłam kolacje a teraz napiłam się soku owocowego. W składzie ma grejpfruta...

Kiedyś coś słyszałam, że nie można pić grejpfrutowego soku przy tabletkach, ale nie wiem czy nie można ich tylko nim popijać czy nie pić w ogóle jakiś czas od połknięcia?
bez przesady... nie można długotrwale, regularnie popijać tabletek sokiem grejpfrutowym. nie panikuj

Cytat:
Napisane przez cZaRnA_KiCiA Pokaż wiadomość
Wyczytałam, że amotaks jest jednym z tych antybiotyków, które obniżają skuteczność tabletek antykoncepcyjnych.
Niestety rozchorowałam się i muszę go zażywać. Stosuję tabletki antykoncepcyjne Novynette (od około 3 lat). Dziś przyjmę 19 tabletkę z opakowania (o stałej porze 21:00). Wziełam właśnie jeden amotaks. Zamierzam wziąc jeszcze jeden wczesnym wieczorem i może jutro ze dwie. W piątek jadę na wakacje i muszę być zdrowa.
Chciałabym uzyskać fachową odpowiedź - kiedy mogę zacząć się kochać nie stosując żadnych dodatkowych zabezpieczeń? dodam, że w najbliższy czwartek kończę blister Novynette, (do czwartku zamierzam też stosować amotaks), a 'okres' mam zawsze w 3-cim dniu przerwy czyli w niedzielę. Nowe opakowanie anty zaczynam 18 lipca i bardzo bym prosiła o odpowiedź czy wraz z rozpoczęciem nowego okakowania - a skończywszy zażywać amotaks np dnia 10 lipca, mogę kochać się bez obaw?
wg mnie od nowego opakowania już możecie bez dodatkowego zabezpieczenia

Cytat:
Napisane przez martusia.lol Pokaż wiadomość
czy ktos cos wie czy citalec(inna nazwa cilon)-o substnancji czynnej citalopram i pramolan mozna brac podczas brania pigułek?
chyba nie. nie wiem, czy tabsy nie obniżają skuteczności tego leku, ale głowy nie dam

Cytat:
Napisane przez martus9 Pokaż wiadomość
Dziewczyny! od dłuższego czasu smaruję twarz spirytusem z antybiotykiem czy taki antybiotyk wnika do krwi i też wpływa na tabletki?
miejscowe nie wpływają
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-09, 18:59   #1675
cZaRnA_KiCiA
Zadomowienie
 
Avatar cZaRnA_KiCiA
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 1 047
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

flybird ,dzięki serdeczne. Tak po cichu też myślę, że od nowego blistra mogę być spokojna bez dodatkowego zabezpieczenia. Ale jak ktoś tak wesprze podobną myślą, to odrazu lepiej na duszy Dzięki
Jakby reszta Wizażanek miała coś do dodania to bardzo proszę pisać
pozdrawiam
__________________
..it's gonna be a fine night to night.. it's gonna be a fine day tomorrow..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
cZaRnA_KiCiA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-12, 00:20   #1676
Elfryd
Raczkowanie
 
Avatar Elfryd
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 235
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Hm... jeśli w czasie cyklu skuteczność tabletek jest zaniżona to przerwa nie jest zabezpieczona, nawet przy zażyciu kolejnego blistra? A jeśli np. zaczęłam brać antybiotyki ostatniego dnia jednego opakowania, brałam całą przerwę aż do pierwszego dnia nowego opakowania to czy przy następnej przerwie jestem zabezpieczona?
Aha i jeszcze jedno pytanie przy okazji czy jeśli przypuśćmy kobieta zajdzie w ciąże w trakcie brania tabletek (z powodu zapomnienia itp.) to czy przy następnej przerwie ma krwawienie? I czy te krwawienie z odstawienia ma coś do ciąży, tzn czy pojawia się nawet jeśli ciąża jest, i czy np. mniejsze jest prawdopodobieństwo wpadki w trakcie przerwy w dniu wystąpienia krwawienia i w jego trakcie?
Elfryd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-14, 09:54   #1677
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami - wątek zbiorczy

Elfryd, jeżeli zaczyna się brać antybiotyki obniżające skuteczność ostatniego dnia opakowania, to najlepiej nie robić przerwy. jak już zrobiłaś i zahaczasz o pierwszą tabletkę nowego z antybiotykiem, to zabezpieczasz się tydzień dodatkowo a potem już luz. taki mi się wydaje

a jak się jest w ciąży, to krwawienie z odstawienia przy tabletkach nie powinno się pojawić. czasami może być leciutkie plamienie wywołane nieznacznym spadkiem hormonów ale ogólnie nie powinno się pojawić.

a z tą wpadką i krwawieniem, to nie jest mniejsze ryzyko
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-15, 20:01   #1678
zielonka88
Raczkowanie
 
Avatar zielonka88
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 462
Arrow tabl anty+antyalergiczne?

szukałam w wyszukiwarce, ale nie znalazłam takiego tematu, wiec jeśli sie powtarza to naprawde przepraszam.
Jak i czy tabletki antyalergiczne (flonidan) reaguja z tabl antykoncepcyjnymi(microgy nin)?
Bardzo prosze o odpowiedzi
zielonka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-15, 20:09   #1679
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: tabl anty+antyalergiczne?

Gdyby tak było pewnie byłoby o tym głośno. Masa kobiet jest alergiczkami i sporo z nich stosuje antykoncepcję hormonalną.

Ja kilka lat brałam jedne i drugie i nie zauważyłam żadnego oddziaływania. Na żadnym opakowaniu ani ulotce też nic o tym nigdy nie znalazłam.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-15, 20:11   #1680
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: tabl anty+antyalergiczne?

Cytat:
Napisane przez zielonka88 Pokaż wiadomość
szukałam w wyszukiwarce, ale nie znalazłam takiego tematu, wiec jeśli sie powtarza to naprawde przepraszam.
Jak i czy tabletki antyalergiczne (flonidan) reaguja z tabl antykoncepcyjnymi(microgy nin)?
Bardzo prosze o odpowiedzi
siegnij po ulotke jednego i drugiego. na ulotce tabletek powinno byc napisane, jakich skladnikow powinno sie w lekach unikac. odpowiedz jest w ulotkach
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-23 23:47:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:45.