Dda - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-02-15, 13:08   #1651
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: Dda

Cytat:
Napisane przez aniaskł Pokaż wiadomość
Przepraszam cię sanetka ale dla mnie to brzmi tak jak byś go przed nami usprawiedliwiała. Wierz mi kochana, że nie przesadzasz, w ogóle się dziwię, że w każdy piątek dajesz mu przyzwolenie na piwo z kumplami.
nie usprawiedliwiam.

wedlug Ciebie mam mu zakazywac wychodzic, sila w domu trzymac i zabraniac? bez przesady, kazdy potrzebuje troche wolnosci. co zlego w tym ze raz w tygodniu (niekoniecznie w piatek) TZ sobie wychodzi z kolegami a ja z kolezankami (ja tez chodze na piwo,a co). i to nie zawsze konczy sie piciem.
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-15, 19:04   #1652
aniaskł
Raczkowanie
 
Avatar aniaskł
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 95
Dot.: Dda

sanetka, nie mówię, że masz go przywiązać do kaloryfera. Po porostu uważam, że jeśli ktoś sam widzi, że ma problem z alkoholem, to popijanie co tydzień, to stanowczo za często. Przepraszam jeśli cię uraziłam. Ale tak właśnie zabrzmiał twój post. Jeszcze raz przepraszam
aniaskł jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 09:29   #1653
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: Dda

Cytat:
Napisane przez musicman Pokaż wiadomość
witaj wizażanko!

Wiesz nie chodzi o to żeby się licytować kto miał gorzej, ale piekło w rodzinie alkoholowej to norma - niestety
Scenariusz jest podobny: picie, awantury, libacje, bicie,
w ogóle wszelka przemoc i wszechogarniający chaos. Norma
Nie chodziło mi o licytacje kto wiecej przeszedł, jezeli tak zrozumialyscie to przepraszam

Mój ojciec obecnie nie pije, ale wiem ze to nie moze trwac wiecznie...Chociaz nie pil wogole przez rok, pozniej znow zaczal, teraz znow nie pije od 3 miesiecy.

Zrozumialam ze trzeba zyc wlasnym zyciem. Jestem inteligentna, to wiem Wiem, ze stac mnie na to, zeby dostac sie na studia. Wiem, ze potrafie - i to się liczy!
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 10:54   #1654
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Dda

Cytat:
Napisane przez Wizazanka492 Pokaż wiadomość
Nie chodziło mi o licytacje kto wiecej przeszedł, jezeli tak zrozumialyscie to przepraszam

Mój ojciec obecnie nie pije, ale wiem ze to nie moze trwac wiecznie...Chociaz nie pil wogole przez rok, pozniej znow zaczal, teraz znow nie pije od 3 miesiecy.

Zrozumialam ze trzeba zyc wlasnym zyciem. Jestem inteligentna, to wiem Wiem, ze stac mnie na to, zeby dostac sie na studia. Wiem, ze potrafie - i to się liczy!
nie no nie musisz przepraszać , ja nie to chciałam powiedzieć. Chciałam podnieść Cię na duchu, napisać że wszyscy przeżywają podobny koszmar, a wyszło tak niezrozumiale. Przepraszam
musicman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-17, 13:48   #1655
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: Dda

Oj

Własnie słucham piosenki "pokolenie" i becze, bo zastanawiam sie czemu wlasciwie zerwalam z moim chlopakiem... smutnoo
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-17, 15:00   #1656
Alexandra777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 140
Dot.: Dda

Czytam ten wontek codziennie szukam ratunku ale na próżno..... Kiedyś pisałam ale nie ni8e było zainteresowania moim postem a już nie mogę ....chcę się zabić ale nie wiem jak jestem poprostu tchórzem..... Mam rodziców alkoholików i tak jak każdej historii w mojej jest tak samo.....rodzice piją i to w dużych ilościach ja już nie mogę wytrzymać tego widoku zalanych rodziców odkąd pamiętam zawsze tak było....kiedy nie piją są w miarę dobrzy niczego mi nie brakuje ale to tylko czasami.... nie wiem jak mam z nimi rozmawiać jak są trzeźwi bo ... niemogę i tyle złość mi przechodzi..... ale już nie mogę wytrzymać staram się nie okazywać mojej słabości ale nie wytrzymuję tych obelg w moim kierunku...moja psychika jest totalnie rozwalona co ja mam robić żebyt przestali... nie chciałabym się uciekać do tego żeby się zabić bo by wyszło że to ja jestem wariatem .....jak nie to więc co???? Pomóżcie!!!!!
Alexandra777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-17, 15:10   #1657
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: Dda

Alexanda wyprowadź się. Uciekaj. Ja wiem, że to są rodzice, ale nie wygrasz tej ''bitwy''.
Nie wiem ile masz lat. W każdym razie spróbuj się uwolnić. Jeśli jeszcze nie jesteś w stanie sama się utrzymać to może jakaś dalsza rodzina. Opowiedz o problemie, a ktoś na pewno rękę wyciągnie.

A śmierć? Hmm, życzę tego alkoholikom, ale nie sobie, nie tym którzy tak naprawdę nic nie zawinili, nie mieli na nic wpływu. Życie jest piękne Mówi to osoba, która przeżywa podobny koszmar. Nie wiem czy jestem tak obłudna w tym wszystkim, czy po prostu już to olewam i staram się skupiać tylko na pozytywach. Tobie też tak radzę
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-17, 15:14   #1658
Alexandra777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 140
Dot.: Dda

Cytat:
Napisane przez Izaluka Pokaż wiadomość
Alexanda wyprowadź się. Uciekaj. Ja wiem, że to są rodzice, ale nie wygrasz tej ''bitwy''.
Nie wiem ile masz lat. W każdym razie spróbuj się uwolnić. Jeśli jeszcze nie jesteś w stanie sama się utrzymać to może jakaś dalsza rodzina. Opowiedz o problemie, a ktoś na pewno rękę wyciągnie.

A śmierć? Hmm, życzę tego alkoholikom, ale nie sobie, nie tym którzy tak naprawdę nic nie zawinili, nie mieli na nic wpływu. Życie jest piękne Mówi to osoba, która przeżywa podobny koszmar. Nie wiem czy jestem tak obłudna w tym wszystkim, czy po prostu już to olewam i staram się skupiać tylko na pozytywach. Tobie też tak radzę
Mam 16 lat nie mam dalszej rodziny której mogę zaufać poresztą chodzę do szkoły nic mnie już nie cieszy ..... gdyby ludzie wiedzieli co przeżywam w życiu by nie uwierzyli ...nawet wstyd by mi było przyprowadzić chłopaka do domu czy koleżanki.... jak byłam małą chciałam żeby zabrali mnie do domu dziecka zawsze tego chciałam teraz mam 16 lat .....
Alexandra777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-17, 16:28   #1659
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Dda

Alexandra- bardzo mi przykro, czytając Twój post wyobraziłam sobie mojego ojca pomnożonego przez 2 , nawet nie chcę myśleć co by się wtedy działo. MAsz prawo czuć się tak jak się czujesz! Jesteś bardzo silna że wytrzymałaś tyle lat w takim domu!
Również uważam że powinnaś jak najszybciej stamtąd uciekać!
Może dałoby się załatwić szkołę z inernatem? Tytko to mi przychodzi do głowy.
Jedyna rada to odseparować się od nich, bo nie masz ( i nikt z nas nie ma) takiej mocy żeby ich zmusić do leczenia.
Pogadaj z pedagogiem szkolnym, on powinien dać Ci namiary na psyhologa - darmowego oczywiście. Potrzebujesz wsparcia!!! Najważniejesze żebyś zaczęła najłatwiej od pedagoga , a potem na terapię DDA.
Są grupy specjalnie dla dzieci i młodzieży, gdzie takie osoby jak Ty dostają pomoc i wsparcie.Mogą porozmawiać terapeutą i innymi dzieciakami z takimi samymi problemami.
Zanim zrobisz coś głupiego, proszę zawalcz o siebie!!!
WIem że masz wszystkiego dość i pewnie nie masz siły ale musisz zrobić - niestety sama- ten pierwszy krok. Gwarantuję CI że Twoje życie się zmieni!
A może masz jakiegoś zaufanego dorosłego? Może on mógłby pomóc CI załatwić terapię czy chociaż pogadać , wysłuchać?

MOżna też kombinować z odebraniem lub ograniczeniem władzy rodzicielskiej ale nie wiem czy chciałabyś tego.

Aha powiedz z jakiego jesteś miasta to może znajdziemy CI jakiś ośrodek z terapią? Mogę osobiście się dowiedzieć, zadzwonić , ustalić
musicman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-17, 16:42   #1660
Alexandra777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 140
Dot.: Dda

Wstydzę się iść do psychologa bo zaraz sprawa by się rozniosła a tego nie chcę chyba muszę sobie poradzić sama z tym ....internat odpada każde wyjście nie wchodzi w grę już sama nie wiem wytrzymam jeszcze trochę a później zobaczymy .....
Alexandra777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-17, 18:17   #1661
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Dda

Cytat:
Napisane przez Alexandra777 Pokaż wiadomość
Wstydzę się iść do psychologa bo zaraz sprawa by się rozniosła a tego nie chcę chyba muszę sobie poradzić sama z tym ....internat odpada każde wyjście nie wchodzi w grę już sama nie wiem wytrzymam jeszcze trochę a później zobaczymy .....
małe miasto?
Dlaczego uważasz że sprawa by się rozniosła? Psycholog jest po to żeby pomagać ludziom, szczególnie w tak cięzkich sytuacjach jak Twoja, a poza tym ma obowiązek zachować w tajemnicy wszystko co od Ciebie usłyszy.
NIe ma się czego wstydzić!
musicman jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-18, 09:09   #1662
marcela6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2
Dot.: Dda

Czy są...?
Są i jeśli prześledzisz wpisy, to na pewno ich zauważysz... A w zasadzie dlaczego o to pytasz?
A odpowiadając na inny wpis - DDA oznacza Dorosłe Dzieci Alkoholików
m.


Cytat:
Napisane przez anamnezis Pokaż wiadomość
Czy są tu jakieś DDA?
Myśle, że są. Tylko czy się ujawnią?
marcela6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-18, 09:50   #1663
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: Dda

Cytat:
Napisane przez marcela6 Pokaż wiadomość
Czy są...?
Są i jeśli prześledzisz wpisy, to na pewno ich zauważysz... A w zasadzie dlaczego o to pytasz?
A odpowiadając na inny wpis - DDA oznacza Dorosłe Dzieci Alkoholików
m.

A czy Ty wiesz na czym polega idea forum Jesteś nowa, dlatego radzę sie zapoznać z zasadami.

Niczego odkrywczego tu nie napisałaś.

Autorka wątku w ten sposób go rozpoczęła, a dyskusja toczy się obecnie na ostatnich stronach wątku i raczej do tego należy się odnieść.
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-18, 09:57   #1664
Natasia00
Raczkowanie
 
Avatar Natasia00
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: JG/Dusseldorf
Wiadomości: 219
Dot.: Dda

Hej.Ja też jestem DDA tyle że niewiem czy można powiedzieć ze dorosła :P 17 lat.Najgorsze ze ojciec nie długo wraca z Irlandii.I znowu wszystko na nowo się zacznie
__________________
~*~Is there any love in your heart?~*~

IT IS TIME FOR A LOVE REVOLUTION



Natasia00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-18, 10:50   #1665
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: Dda

Alexandra777 Jasne. Najlepiej się poddać i dać satysfakcje rodzicom. Dziewczyno---przed Tobą całe życie!!! Jeszcze wiele wspaniałych chwil Cię czeka...Życie to nie jest tylko słodki poemat szczęśliwych chwil, życie to też te gorsze chwile, które musisz jeszcze przez jakiś czas znosić. -> przez jakis czas tzn za niedługo usamodzielnisz się i będziesz mogła żyć jak na człowieka przystało.

Jest Ci ciężko, wiem,bo teraz jak przypuszczam, jest najtrudniejszy okres w Twoim życiu. Masz dopiero 16 lat. uwierz w siebie - do podstawa!
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-18, 10:54   #1666
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: Dda

Alexandra777 Jasne. Najlepiej się poddać i dać satysfakcje rodzicom. Dziewczyno---przed Tobą całe życie!!! Jeszcze wiele wspaniałych chwil Cię czeka...Życie to nie jest tylko słodki poemat szczęśliwych chwil, życie to też te gorsze chwile, które musisz jeszcze przez jakiś czas znosić. -> przez jakis czas tzn za niedługo usamodzielnisz się i będziesz mogła żyć jak na człowieka przystało.

Jest Ci ciężko, wiem,bo teraz jak przypuszczam, jest jest najtrudniejszy okres w Twoim życiu. Masz dopiero 16 lat. uwierz w siebie - do podstawa!
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-18, 11:00   #1667
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: Dda

Cytat:
Napisane przez aniaskł Pokaż wiadomość
sanetka, nie mówię, że masz go przywiązać do kaloryfera. Po porostu uważam, że jeśli ktoś sam widzi, że ma problem z alkoholem, to popijanie co tydzień, to stanowczo za często. Przepraszam jeśli cię uraziłam. Ale tak właśnie zabrzmiał twój post. Jeszcze raz przepraszam
nie no,nie przepraszaj, nie masz za co.

po prostu czuje sie bezsilna i czasem mam wszystkiego dosc. terapia...oboje jestesmy na tak tylko problem z ta praca. jak TZ zacznie za duzo opuszczac to moga go zwolnic


a wiecie jaki wstyd. mielismy wino z wesela, wczoraj przyszlismy do mnie na obiad, mama je wyciaga do obiadu...a tu rozcienczone. ojciec musial wypic. nie pierwszy raz zreszta. kiedys byli goscie, mama wyciaga wino zeby poczestowac a tak resztka na dnie,nawet na jeden kieliszek nie bylo. albo zostalo troche wodki, chciala wykorzystac do faworkow, bierze a tam...woda
__________________


Edytowane przez sanetka
Czas edycji: 2008-02-18 o 11:35
sanetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-18, 11:45   #1668
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: Dda

Cytat:
Napisane przez sanetka Pokaż wiadomość
nie no,nie przepraszaj, nie masz za co.

po prostu czuje sie bezsilna i czasem mam wszystkiego dosc. terapia...oboje jestesmy na tak tylko problem z ta praca. jak TZ zacznie za duzo opuszczac to moga go zwolnic


a wiecie jaki wstyd. mielismy wino z wesela, wczoraj przyszlismy do mnie na obiad, mama je wyciaga do obiadu...a tu rozcienczone. ojciec musial wypic. nie pierwszy raz zreszta. kiedys byli goscie, mama wyciaga wino zeby poczestowac a tak resztka na dnie,nawet na jeden kieliszek nie bylo. albo zostalo troche wodki, chciala wykorzystac do faworkow, bierze a tam...woda
Czasem u mnie tak było...:/
Nie jesteś sama
kiedyś poleciał nawet mój spirytus salicylowy..heh
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-18, 17:27   #1669
Natasia00
Raczkowanie
 
Avatar Natasia00
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: JG/Dusseldorf
Wiadomości: 219
Dot.: Dda

Ehh... przez te wszystkie przeżycia z piciem mojego ojca ciągle mam wstręt do alkoholu... a jak ja wypije (żadko mi sie do zdarza) to i do samej siebie wstręt sie pojawia. Masakra... ;/
__________________
~*~Is there any love in your heart?~*~

IT IS TIME FOR A LOVE REVOLUTION



Natasia00 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-18, 18:38   #1670
bibiana666
Raczkowanie
 
Avatar bibiana666
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Opole/Wrocław
Wiadomości: 325
Dot.: Dda

Witam Wizażanki.Również jestem DDA.
Mój ojciec doszedł już do takiej fazy,że pije niemalże codziennie,chociaż obiecuje,że zrobi kilka dni przerwy. Mimo jego złudnych obietnic codziennie przychodzi ze sklepu,a w kurtce znajduje małą wódkę.
Czasami nalewa wody-dla zmyłki-żeby stworzyć pozory,że niby nie wypił tak dużo.On nie widzi problemu,jest na wysokim stanowisku-a picie to forma odstresowania się....
__________________
bibiana666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-18, 18:39   #1671
Alexandra777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 140
Dot.: Dda

Cytat:
Napisane przez Wizazanka492 Pokaż wiadomość
Alexandra777 Jasne. Najlepiej się poddać i dać satysfakcje rodzicom. Dziewczyno---przed Tobą całe życie!!! Jeszcze wiele wspaniałych chwil Cię czeka...Życie to nie jest tylko słodki poemat szczęśliwych chwil, życie to też te gorsze chwile, które musisz jeszcze przez jakiś czas znosić. -> przez jakis czas tzn za niedługo usamodzielnisz się i będziesz mogła żyć jak na człowieka przystało.

Jest Ci ciężko, wiem,bo teraz jak przypuszczam, jest jest najtrudniejszy okres w Twoim życiu. Masz dopiero 16 lat. uwierz w siebie - do podstawa!
Dziękuję że tak mówicie....mam ambitne plany życiowe ale widzę że nie starczy mi siły..... zobaczymy co ze mną będzie.....Dziś mam spokojniej rodzice śpią oczywiście obydwoje zalani......mam luz zobaczymy na ile....
Alexandra777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-18, 19:17   #1672
SONIA2712
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2
Dot.: Dda

cześć nie bój się prosic o pomoc byłam w podobnej sytuacji ci ty. to właśnie w szkole otrzymałam pomoc od psychologa który okazał sie również terapeutą w poradni Monar. to tam otzrymałam pomoc. byłam na skraju załamania i bardzo chciałm odebrać sobie życie. Ale isłyszałam tam że jestem ważna i że moje życie ma sens i muszę o nie walczyć wiem też jakie to trudne. do tej pory utzymuję kontakt z terapeutką gdy jest mi źle dobrze jest miec osoobe z którą mozna pogadac, wypłakać się . Walcz.
SONIA2712 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-18, 20:10   #1673
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: Dda

Cytat:
Napisane przez Alexandra777 Pokaż wiadomość
Dziękuję że tak mówicie....mam ambitne plany życiowe ale widzę że nie starczy mi siły..... zobaczymy co ze mną będzie.....Dziś mam spokojniej rodzice śpią oczywiście obydwoje zalani......mam luz zobaczymy na ile....
Po czasie zrozumiesz że jesteś na tyle silna, że już nic Cię nie złamie...
Poczekaj, czas wszystko ułoży.
Uwierz w życie.
Bo ja wierzę w Ciebie
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-19, 12:14   #1674
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: Dda

wiecie co Wam powiem...przez ta wyprowadzke cyba moje relacje z ojcem sie poprawia.

jasne nadal sie martwie ze moze jest pijany, a mama sama z nim siedzi i musi go znosic. ale...wyprowadzilam sie prawie 3 tyg temu. jak jeszcze tam siedzialam to wiecznie sie z nim klocilam (nawet jak byl trzezwy), wyzwiska itp.
a teraz...wpadne do domu raz-2 na tydzien-jak wiem ze jest trzezwy. a on nie od poznania. rozmawia normalnie ze mna, zapyta co slychac, jak w szkole. nadskakuje tzn. a to herbaty sam z siebie zrobi, a to cos do jedzenia. az dziwne sie z tym czuje
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-19, 12:20   #1675
Natasia00
Raczkowanie
 
Avatar Natasia00
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: JG/Dusseldorf
Wiadomości: 219
Dot.: Dda

sanetka dobrze ze wam sie układa,może twój ojciec teraz bedzie się starał mieć dobry kontakt od kiedy nie mieszkasz juz w domu.

Ojj... jak ja bym się chciała wyprowadzić z domu... noo ale zostawić mame samą z "nim" nie wyobrażam sobie tego :/
__________________
~*~Is there any love in your heart?~*~

IT IS TIME FOR A LOVE REVOLUTION



Natasia00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-20, 12:42   #1676
aniaskł
Raczkowanie
 
Avatar aniaskł
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 95
Dot.: Dda

Alexandra777 chyba każdy z nas ma za sobą taki okres, w którym wydaje mu się, że już na nic nie mamy siły. Wiek, w którym teraz jesteś dla mnie też był czymś okropnym. Tak jak ty myślałam, że to sytuacja bez wyjścia. Ale jakoś to przetrwałam. Wbrew pozorom jesteśmy silnymi osobami. Wiem, że nie chcesz bezczynnie czekać aż staniesz się samodzielną, dorosłą kobietą, ale to chyba najlepsze rozwiązanie -przeczekać. Uzbroić się w cierpliwość i zbierać energię na okres w którym się usamodzielnisz. Dziewczyny mają rację, powinnaś zgłosić się po pomoc. Jeśli boisz się iść do szkolnego pedagoga, zawsze możesz iść do najbliższego AA. Ty też uzyskasz tam wsparcie od psychologa. Oni wiedzą, że alkoholizm rodziców dotknął również Ciebie. Nie bój się, każdego psychologa obowiązuje tajemnica zawodowa. życzę siły i odwagi.
aniaskł jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-20, 12:53   #1677
nefre
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 250
GG do nefre
Dot.: Dda

Natasia - tez miałam takie same obawy. Te same watpliwosci czy zostawiac mame czy nie. Zdecydowałam się wyprowadzić, na studia idę do innego miasta. Nie mozna myslec w ten sposob, że się zostawi kogoś, bo to piętno będzie się za nami ciągnęło cały czas.
__________________

życiowy parkiet bywa śliski
nefre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-20, 13:27   #1678
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Dda

Cytat:
Napisane przez Natasia00 Pokaż wiadomość
sanetka dobrze ze wam sie układa,może twój ojciec teraz bedzie się starał mieć dobry kontakt od kiedy nie mieszkasz juz w domu.

Ojj... jak ja bym się chciała wyprowadzić z domu... noo ale zostawić mame samą z "nim" nie wyobrażam sobie tego :/
no właśnie to typowy objaw współuzależnienia u DDA. Boimy się zając własnym życiem czy też zostawić tego rodzica który nie pije z pijącym.
ALe po pierwsze chociaż to dziwne to rodzic niepijący - jako dorosły i odpowiedzialny za siebie sam sobie wybrał i co dnia wybiera taki los.
A po 2 - i tak nie jesteśmy w stanie pomóc. Owszem lubimy pomagać i umiemy zażegnywać sytuacje stresowe ale na dłuższą metę nie ma szans. Dopóki alkoholik będzie pił dopóty los naszej rodziny się nie zmieni.
Jedyne co możemy zrobić i co winni jesteśmy sami sobie to zajęcie się własnym życiem, a nie stanie w miejscu i zamartwianie rzeczami na które tak naprawdę nie mamy wpływu.
Skrajne przypadki są takie że kobiety nie kładają sobie własnego życia tylko ciągle mieszkają z rodzicami, bronią mamy, albo doglądają taty. Są przez to sfrustrowane i mają w sobie nieograniczone pokłady złości na rodziców za to , że swoim zachowaniem spowodowali to że nie mogły się wyrwać, zając sobą.
Żadnych z tego na dłuższą metę korzyści a coraz większe straty.
musicman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-21, 13:27   #1679
Natasia00
Raczkowanie
 
Avatar Natasia00
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: JG/Dusseldorf
Wiadomości: 219
Dot.: Dda

musicman: Dzięki może to i prawda :/ Szczeżę to nie zdawałam sobie sprawy z tego że jestem współuzależniona.Teraz myśle że to może miało wpływ na moje zachowanie w przeszłych związkach.
__________________
~*~Is there any love in your heart?~*~

IT IS TIME FOR A LOVE REVOLUTION



Natasia00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-22, 10:50   #1680
Ann_ka
Raczkowanie
 
Avatar Ann_ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 171
Dot.: Dda

Zgłasza się kolejne DDA . Czasami sił już brak... Czytając wybrane posty łzy płynęły po policzkach. Nie potrafię nad tym zapanować, nie potrafię o tym spokojnie myśleć, rozmawiać dlatego staram się nie myśleć, ale tkwiąc w środku tego wszystkiego tak się nie da . Nie rozumiem jak 1 osoba może być tak dwulicowa? Czasem dobry ojciec, a czasem kawał bydlaka traktujący wszystkich, jak największych wrogów. I to poczucie bezradności, niewiara w siebie zaszczepiona przez niego, próby usprawiedliwiania i zrozumienia. Wszystko naraz tworzy jeden wielki chaos, a żyć jakoś trzeba... Sytuacja nie do rozwiązania? Pewnie nie, ale na to trzeba mieć siłę... Wiem, że to kolejny taki post, że inni mają gorzej, ale są też tacy, którzy mają dużo lepiej. Zazdroszczę im... Tylko, że oni nie potrafią tego zrozumieć...
Ann_ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:22.